Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Povilas Urbšys. 869-ios mirtys Lietuvai – daug ar mažai?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 23 d. 17:07

9     

    

Povilas Urbšys. 869-ios mirtys Lietuvai – daug ar mažai?

Praeitą savaitę garsus komercinio banko vyriausiasis ekonomistas su džiugesiu tautai pranešė – Lietuva yra šalis, geriausiai besitvarkanti su pasauliniu koronaviruso protrūkiu: ekonomika augs, atlyginimai kils. Tiesiog valdančiųjų šlovės triumfas.

Būtų viskas gerai, jei ne vienas skaičius – 869. Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos paskelbimo pradžios tiek žmonių mirė daugiau negu per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.

Kai bandžiau išsiaiškinti, gal tokį šuolį lėmė tai, jog visas dėmesys buvo sutelktas tik į Covid-19 susirgimus, išgirdau netikėtą atsakymą – tai bus galima nustatyti tik po trejų metų.

Taigi iš visų ligų yra privilegijuota tik viena – jos priežastis būtina išsiaiškinti tuoj pat, nedelsiant. Visų kitų ligų priežastis – nors nuo jų miršta kur kas daugiau nei nuo Covid-19 – palikta aiškintis statistikos mokslui.

Tad nėra ko stebėtis, jog vyriausias operacijų vadovas Aurelijus Veryga ignoruoja net Valstybės kontrolės rekomendacijas: kuo skubiau sudaryti specialią ekspertų komisiją nepageidaujamų įvykių priežastingumui nustatyti, Sveikatos apsaugos ministerijai pavesti vykdyti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, pacientų srautų stebėseną ir analizę.

Ir kam jam skubėti, jei jis yra ir taip apsvaigęs nuo savo „šlovės“, o per petį pagiriamai jam ploja dar ir žmogus iš Naisių, kuris „visada“ laimi visus rinkimus ir kuris „niekada“ nemeluoja.

Jiems nė motais, jog jų savigyros įkaitais tapo visi – tiek pacientai, tiek medikai. Kad sergantys ir gydantys ne privilegijuotas ligas jaučiasi antrarūšiai. Ir palikti likimo valiai. Kad žmogus gydymo paslaugos šiandien priverstas prašyti kaip išmaldos.

Ponai „nugalėtojai“ į tai numoja ranka. Juk ne veltui už skolintus milijardus prigamino tiek vienkartinių piniginių kapšelių, kuriuos dosniai išdalino prieš rinkimus.

Tuo labiau, kad ekonominiai rodikliai puikūs, nors akis bado dirbtiniu būdu „koroninėm“ pašalpom išauginta bedarbių armija, viršijanti 200 tūkstančių. 

O kad Lietuvos kapinėse buvo supilta 869-iais kauburiais daugiau,  tai jiems tik – elementari statistika.

. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

thomaslist       2020-10-8 12:04
Jei skelbiama,kad       2020-09-24 7:03

mirė devyniasdešimtmetis nuo coronos,pavyzdžiui,tai turėtų skelbti aplamai,kiek tą dieną žmonių mirė,nuo kokių ligų ir kokį gydymą jie gavo.Tai būtų demokratiška.Kodėl išskirtinumas tik vienai ligai,kaip figos lapui?

stasys       2020-09-24 6:58

Čia Urbšys teisus kas po treju metu dar domėsis tuo kodėl tas skaičius mirčiu išaugo .Šimtas milijonu vakcinoms čia jau kitas reikalas . Beje o kam jos reikalingos jei didžioji dauguma visuomenės covid-a persergą besimptomiai ? o tiems kas rizikos grupėje nebus aiškios šalutinės komplikacijos? Geriau už tuos pinigus nupirktu diviziona ‘abramsu’ tai anuos dar galima butu su nauda pritaikyti . Skvernelis pats prasčiausias premjeras toje trumpoje atkurtos Lietuvos istorijoje .Pinigus skolintus ‘tranžirina’ į kaire ir dešine .

Jei konservatoriai       2020-09-24 4:43

būtų dirbę Lietuvių tautai, o ne sau, ne vienai nuo padebesių tautai, jokių kolchoznikų šiandien niekur nebūtų. Įdomu tik kiek kolchoznikai už tai konservatoriams sumokėjo?

Kis       2020-09-23 22:22

nieksinga dusele pasirodai Povilai,lakstai po visus portalus ir smeizi kazkodel tik valstiecius,o juk jus jais atejai i seima.Po rinkimu galima bus visa skleidziama info “patikslinti"Tu nevertas politiko vardo,sudais drabstytis daug proto nereikia.Tikiu,kad tave nerinks,nes tokio s… uzteko per 30 metu.

Kolchoznikai       2020-09-23 20:36

turėtų rankas, kojas konservatoriams bučiuoti, nes tik jų dėka jie šiandien valdžioje ir prie gėrybių, svetimų ir neuždirbtų babkių, lovio.

Apie nepralošiamumą       2020-09-23 19:19

O kodėl nepabandžius šiuos duomenis pateikti skaitomiausiems portalams? Pralošti neįmanoma. Išspausdintų - rinkimams nepakenktų. Jei ne - gal net pamačytų, nes “nežavėtis” DEMO progresu ne tik dūšia, bet ir protėvių šauksmas neleistų.

Is tiesu        2020-09-23 18:38

Sitas portalas valgo is konservu delno.

Aišku,       2020-09-23 18:04

kad negydomi žmonės miršta. O ko jūs norite, jeigu atsisakėte desovietizacijos ir pasirinkote kolchoznikus arba jų padėjėjus konservatorius su Kubiliumi ir jo politikos kuosų kariauna priešaky? Juk konservatoriai dirbo ir tarnavo kolchoznikų naudai, kitaip jie sėdėtų cypėje, o ne Seime ir Vyriausybėje. Beje, o kaip reikalai su ta nelabai teisėta Vyriausybe, a?


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.