Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Teisėkūros iniciatyvos

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 29 d. 18:23

61     

    

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Šiandien, birželio 29 d., paskutinę pavasario sesijos dieną Seimas neeiliniame posėdyje apsisprendė palaikyti Povilo Urbšio siūlymą: įrašyti į Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektą XIIIP-5022(2), kad pagrindinėje Lietuvos aikštėje stovės Vytis – Lietuvos valstybės simbolis, kovų už Lietuvos laisvę simbolis.

Pagrindiniai P. Urbšio argumentai trumpai:

Kaip jau skelbėme (ČIA), svarstymo stadijoje ši P. Urbšio pataisa dėl Vyčio buvo atmesta, tačiau šiandien, įstatymo priėmimo metu, ji sulaukė Seimo narių palaikymo (už ją balsavo 77 Seimo nariai,  6 buvo prieš, 11 susilaikė) ji buvo įtraukta į priėmimui teikiamą įstatymo projektą.

Beje, prieš šios nuostatos įtraukimą į įstatymo projektą šiandien pasisakė ir Seimo Kultūros komitetas. Šio komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, atsakinėdamas į klausimą, kodėl valdantieji pasisako prieš Vytį, bandė teisintis vykstančiais teismo procesais dėl Lukiškių aikštės paminklo konkurso.

Už Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymą, įsigaliosiantį šių metų rugpjūčio 1-ąją, balsavo 78 Seimo nariai, prieš pasisakė 11, susilaikė 4 Seimo nariai

Povilas Urbšys: „Dauguma šioje salėje įrodė: Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“:

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-07-10 15:02

Povilai,mus suvienis Landzbergio mirtis.

ką jūs sakot ...       2020-07-3 0:11

o kodėl tikrose civilizacijose tai veikia? Jie ką ,neturi kur” pinigų kišt ? Ar tiesiog durnesni ,grubiai šnekant? Ir niekur nesakiau ,kad to tikrai užteks.Tai tik būtina ,bet nepakankama sąlyga Tautai vienyt.

tiekui       2020-07-2 23:55

Naiviai galvojate. Vis stebuklinės pasakėlės išlenda- stebuklingas mokestis atseit išgelbės.
Aha, laukit, kad režimo šulai sau kenktų. smile
Net jei ir refetendumu priimtumėt tokį įstatymą, žinot kas būtų?
Ogi valdžios tūzai pradėtų vogti dvigubai, o keršteliui dar plius sumažins pencijas, nebeduos pašalpų ir apdės šimtu naujų mokesčių.
Kad jūsų mokestėlį kompensuotųsi.
Galiu idealiai tiksliai pasakyti kiek iki kada tęsis jūsų vargai-
iki tol, kol suprasite, kad nemokami pietūs būna tik pelėkautuose.
Kai jums dašus pagaliau, jog vienu stebuklingu mostelėjimu Lietuvoje tvarkos nebus, kai suvoksite jog yra tik du santvarkų tipai:
arba jūs valdžią dulkinat arba valdžia jus dulkina,
va tada gausite šansą keisti situaciją į geresnę.

Kas gali suvienyti?       2020-07-2 23:19

ONS oponentus į rinkiminį kumštį negali suvienyti nei Vytis, nei velnias?
Prieš kelis metus laiškuose viešai prognozavau, kad Šakalienei už perbėgimą pas paluckinius socdemus pažadėta aukšta vieta rinkimuose 2020…Teigiau, kad Paluckas pažadėjo jai už perbėgimą iš liberalų frakcijos (savanaudei liberastei iki kaulų smegenų), padėjusį jiems suformuoti frakciją Seime, vietą dešimtuke. Padėtį ,garantuojančią 100 proc. patekimą į Seimą per LSDP sąrašą. Liberalai politinei politinei ,,turistei’’ tokios galimybės tapti nuolatine seimūne negalėjo pažadėti- bet socdemams frakcijos sukūrimas buvo gyvybiškai būtinas, todėl Paluckas,kaip prognozavau, neoficialiai pažadėjo jai už politinę prostituciją nomenklatūrinę vietą ir tęsėjo pažadą..Todėl Šakalienė ,po ,,reitingavimų’’ migloje- septinta…:
Prieš https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lsdp-patvirtino-galutini-kandidatu-sarasa-tslabe-andriukaicio-antra-budbergyte.d?id=84671071
Prognozuoju dabar viešai n kartų,pasiremdamas ilgamete patirtimi, žiniomis ir gebėjimu analizuoti, kad NS, pasirinkusi išdidžioje vienatvėje kalti karstą rinkimuose į Seimą, gaus apie 2 procentus daugiamandatėje. Kad mano prognozė adekvati būsimam NS rezultatui, rodo net buitinis testas…NIEKAS iš NS aktyvo nedrįsta net lažintis iš brendžio,kad NS, vedlių valia atsisakiusi Sąjūdžio vienybės ir nesikaldymo principo, patirs žlugimą spalį ir nukanalizuos auksinius 2 procentus…
Pabrėžiu- būrelis aktyvistų pritariančiai tapšnoja profesoriui per petį už šią išdidumo strategiją, bet viduje žino, kuo tai baigsis partijai ir valstybingumo reikalui. NS nekonformistinė mažuma norėtų rinkiminės sąjungos su ONS oponentais, norėtų demokr. frakcijos Seime ,gal net nulemsiančios, kokia bus valdanti koalicija ir kas bus Seimo pimininkas. Mažuma galvoja apie naudą Lietuvai, o profesoriškas sparnas- apie tai, kaip išmėžti mitines Augijo arklides be Heraklio ir dar nesusipurvinus rankų...
O gal kas dar išdrįs lažintis su sėkmingu ,,orakulu,,    A.

tiek       2020-07-2 23:18

ne vyčiais laikas vienyt Tautą ,o turtinės nelygybės naikinimui iš esmės: pasižiūrėkit ,kas daros Palagos - Šventosios teritorijose : vien kokie “vasarnamiai ” ,škia, išstatyti - juk tai kapitalinės statybos ,milijoninės vertės. Kas daros su kita prabanga Lietuvoj - tiesiog Afrikos lygio skurdo šalis su simboliniu auksiniu šikinyku…Išvada: kol nebus įvestas civilizuotas prabangos mokestis VISAI prabangai(realiai - vidutiniškai kas met trečdalis nuo prabangaus pripažintu turto - tol jokie vyčiai , paveikslai ,užkeikimai Lietuvos nuo pilno kracho nebeišgelbės(nekalbant jau apie kažkokį Tautos suvienijimą).Tiek žinių ,gerbiamasai.

apiejuj       2020-07-2 22:26

Taip, šmc yra tapęs niekalo kloaka. Daug provincialaus viduriavimo pseudo modernumais.
MO būna visko, tačiau iš esmės, pagrindinė kolekcija yra silpnoka.
Dėl supratimo ir aiškumo.
Pirma, der3tų liautis viską matuoti vamzdžiais.
Vienas nevykęs briedas negali tapti atmetimo kanonu.
Tamsta iš esmės nesuvokiate meno paskirties ir menams bandote įsūdyti kitos padaulio pažinimo sferos paskirtį.
Tam kad arklyme atpažinti arklį, o eviratyje matyti dviratį yra skirta dokumentika. Fiksuoti dalykus be interpretacijų yra informacijos, švietmo ir pan. sferų pretogatyva.
Menas yra interpretacija, tai siekis įprastiniuose dalykuose/ daiktuose/įvykiuose/reiškiniuose įžvelgti kitus aspektus, rasti ir parodyti papildomus sluoksnius, tik menas gali atradti grožį purve, o grožyje rasti pasislėpusį blogį. Menas moko mus susimadtyti ir matyti pasaulio reiškinius ne plokšiai.
Meną ir informaciją galima palyginti iliustratyviu pavyzdžiu.
Informacija yra 2+2, t.y. aritmetika.
Menas yra algebros ir kvantinės fizikos sintezės algoritmas su begaliniu skaičiumi nežinomųjų ir tokiu pat begaliniu skaičiumi atsakymų.
Informacija duoda atsakymus, menas kelia klausimus.
Šioje vietoje priėjome iki situacijos išlukštenimo:
Primityvūs,  nesugebantys ir nenorintys, tingintys mąstyti liumpenai nori savo skurdžiai padaulėžiūrai pritaikyto “paminklo”. Tokio kuris neverstų 8tempti vienintelio smegenėlių vingio.
Vienintelis skirtumas tarp turginio “rejelistinio vyčio” ir soroš-liberastinio “modernaus bunkerio” šalininkų yra socialinių luominių skirtumų antagonizmas.
Visa kita abejose konfrontuojančiose grupėse yra vienoda-
vienodai lėkšti, vienodai buki ir vienodai primityvūs.
Tik vieni socialinės piramidės viršuje, o kiti tos piramidės apačioje.
Nei viena iš besiriejačių grupių neturi argumentų ir nei vieni neketina argumentų klausytis.
Nei primityv-vytelnykams, nei primityv-modernistams gilaus ir savo idėjos kokybe tvaraus meno nereikia.
Todėl šio komentaro autoriui minusiukus spaudo tiek kontoros bobikas štazis tiek “patrijotai”

 

apie šedevrus       2020-07-2 21:48

Svarbiausia pažiūrėjus į Vytį nepasijust kaip ŠMC ar mo muziejuj. Ten ne menas. Ten toks pat menas kaip pavyzdžiui kitam žmogui reikia išaiškinti, kad čia ne kanalizacijos vamzdis, o “meno šedevras”.

Justinui       2020-07-2 20:02

menas turi tarnauti visuomenei siekdamas ją pagerinti, t.y. skatinti mąstyti.
menas neinspiruojantis mąstymo, menas be filosofinio ir dramaturginio dėmenų yra tik dekoras.
menas kuris seka paskui visuomenę jai pataikaudamas yra tik amatas, ne menas.
menininko misija yra dalintis Dievo duota dovana matyti toliau ir giliau.
menas, t.y. kūryba yra atradimai, menininkas yra atradėjas.
menininkas klonuojantis atrastus dalykus yra tik amatininkas gaminantis taburetes.
ar taburetė paauksuota, ar papuošta Vyčiu, vis tiek tai tik taburetė.
visuomenė turėtų apsispręsti ko nori -ar dar vienos copy/paste taburetės ar nemirtingos legendos šlovės sosto.
sakalausko “vytis” yra taburetė iš komiso, bunkeris yra nauja taburetė iš kinietiškos išparduotuvės.
kvaila ginčytis kuri iš tų dviejų banalių taburečių geriau atstotų Istorijos sostą.

Justinas       2020-07-2 18:35

Manau, kad šiame karštame ginče yra paslėpta politika, o tiksliau, koks turėtų būti pagrindinis meno tikslas ir kam turėtų tarnauti menas (menininkams ar plačiajai visuomenei). Priklausomai nuo požiūrio, koks yra pagrindinis meno tikslas, išplaukia ir antrasis atsakymas, kam turi tarnauti menas.

Alui       2020-07-2 18:30

ŠMC (ŠūdMaliųCecho) “komisija” nėra meno vertintojai, tai sorošiniams politikanams parsidavę sorošinės prostitutės.
Nereikia šūdą lyginti su baranka.

Al. Alui.ui       2020-07-2 17:39

ŠMC komisija būtent taip ir pasakė tiems, kam nepatiko kalvelė - eikit š.

Alui.       2020-07-2 13:53

be abejo - visuomenė dalyvauti gali.
svarbu kada ir kokiu statusu.
visuomenė pasižiūri, išsako nuomonę, autoriai ir komisija išdėsto argumentus.
jeigu visuomenė argumentų neturi ir nori primesti vien savo “skonius” vieninteliais “patynka/ niapatynka”, tuomet tokia nuomonė tegul lieka pas nuomonės turėtojus.
visuomenė gali šiaušti kailį ir tikrai gali reikalauti jeigu autoriai ir vertinimo komisija neturi rimtų argumentų arba vartalioja demagogijas stumdami abejotiną projektą.
tiek autoriai, tiek visuomennė įrodinėti turi argumentais.
meno dalykuose tiesa negali būti nustatinėjama balsų dauguma, nes kvailių visada daugiau nei išmintingų.
tokiu atveju būtinas arbitras kuriuo pasitikėtų abi nesutariančios pusės.

Al.       2020-07-2 12:48

Profesionalumo klausimu.
Scenoje koncertuojantiems muzikantams ar aktoriams žiūrovai nenurodinėja ką daryti. Visgi gali ploti arba išeiti. Arba nušvilpti. Pastatus ar skulptūras publika (kuriems jos ir skirtos, nes stovi viešoje erdvėje, ar ne ?) įtakoti gali tik prieš pastatymą. Pastačius, nugriauti proga pasitaiko ne dažnai. Todėl viešąjai architektūrai ar skulptūrai ir rengiami vieši konkursai. Ir konkurso rezultatai priklauso ne tik nuo menininkų darbų lygio, bet ir nuo komisijos. Net - nuo konkurso sąlygų. Ir čia visuomenė turi teisę dalyvauti. Tuo labiau, kad gyvenam visuotinio vertybinio karo metu. Ir tiesiog ,,profesionalus” gali reikšti bet ką - socrealistinį balvoną, kanalizacijos vamzdį ar išmatų krūvelę. Neviešoj ar pusiau viešoj erdvėj (bažnyčioj, įstaigoj, krautuvėj, restorane) savininkas pats sprendžia ką statyti. Bet net ir ten privalo paisyti bent jau dorovės.

rodyklei 11:21       2020-07-2 12:03

kai nėra argumentų ir gebėjimų suvokti, belieka įjungti buką demagogiją, ar ne?
tamstos “autoironijos” dirbtinumas neturi pagrindo - jūs ir esate plebsas, t.y. neišsilavinęs prasčiokas.
tamsta net neketinate tobulėti, bet reikalaujate kad daugiau už tamstą išmanantys nusileidinėtų iki tamstos plintusinio “lygio”.
iš čia ir urzgiančių ambicijų intonacijos.
švieskitęs, lavinkitės ir tuomet dalyvaukite diskusijoje kaip lygus, (kas draudžia?).
o kol kas tam neturite jokių gebėjimų.
todėl nešokdinkite ne sau lygių.
manote jog LR pasas kišenėje jums jau garantuoja “hegemono” statusą?
“brangūslietuvosžmonėsuber alles”  pasakėlių makaronus tegul jums kabina tamstos balselio geidžiantys politikai.
kultūriškai, antropologiškai, istoriškai ir politiškai tamsta esate tiesiog buratinas.
tai ir kalbu su jumis kaip su buratinu.
kuo jūs nepatenkintas?
kad nevadinu tamstos intelektualu?
taigi tokiu nesate ir negebėtumėte būti net sapnuose.
nelyskite su savo kvailystėmis kur neišmanote ir nereikės čiupinėtis gautų guzų.

> gana keista       2020-07-2 11:21

Menas tapo aukštuoju mokslu, todėl šiandien menas priklauso tik menininkams. Taigi, kursime Vyčio monumentą ne nieko nesuprantančiam “niekingam plebsui”, bet tik meno specialistams ir visa Lietuva dvasiškai dar labiau suklestės.

gana keista       2020-07-2 11:00

Tapytojai nenurodinėja artojams kaip arti ir nedalina patarimų kuo trešti žemę, kad derlius būtų geresnis.
Poetai nemoko mechanikų, kaip remontuoti automobilius ir nedalina patarimų, kaip sureguliuoti variklio kompresiją.
Kompozitoriai nenurodija plentų darbininkams kaip asfaltuoti kelius ir nedalina patarimų kaip parengti grunto pagrindą.
Architektai nenurodinėja žvejams kur ir kokias žuvis gaudyti ir nedalina patarimų kokiais ėrankiais naudotis žvejyboje.
O kolūkiečiai, proletarai ir visokio plauko liumpenai leidžia sau nurodinėti kultūrininkams ir meninikams be jokių ceremonijų nurodyti koks turi būti memorialinės vietos įpaminklinimas, savo primityviu supratimu nustato formos bei turinio ribas.
Kas šioje vietoje yra klounai?

Almantui       2020-07-2 10:10

Tiesiog stebinate kaip primityviai suvokiate situaciją.
Tamsta tiesiog be ceremonijų suplakėtė skirtingais priežastiniais ryšiais susijusius dalykus į vieną kokteilį ir jau triumfuojate padaręs atradimą.
Esate juokdarys.
Tamstos žiniai, jokios mintys dėl Lukiškių a. ir kitų svarbių objektų 30 metų vystomos nebuvo. Buvo daug lozunginio rėkavimo ir kaldros tampymo tarp interesų grupių. Rimtų menininkų niekas neklausė, o intelektualių kultūrininkų bandymai inicijuoti rimtą diskusiją būdavo arba ignoruojami arba tiesiog dusinami lig šiol.
Menininkas suvokia Dievo duotą talento dovaną kaip pareigą ir negali švaistyti kūrybos laiką paleidžiant pavėjui derantis su politikos ubliudkais.
Tai visuomenė privalo būti susinteresuota suteikti tribūną menininkams ir atrišti jiems rankas.
Buratinai meno, kultūros nekuria, tad nedarydami to ko negali, turi daryti mažiau kvalifikacijos reikalaujantį darba- dulkinti politikus.
Lietuvoje gi, buratinai yra rusiškos burliokinės jemelių veislės, .y. laukiantys visko nachaliavai.
Kodėl menininkas turi tokiems loderiams-lūzeriams kažką duoti, kodėl privalėtų tik šikti sugebantiems dar iš šiknas nušluostyti?
Juk paršai tikrai net nepadėkos.
Menininkas turi tai ko nenusipirks joks biznierius, ko įsakymu nepasims jokia valdžia, ko genetiškai negali turėti buratinai.
Kūryba yra arčiausiai Dievo esanti žmogaus veiklos išraiška ir tam prieštarauja nebent ateistai ar beviltiški primityvai.
Duokite sąlygas menininkams dirbti ir jie padarys.
Feikiniai konkursėliai kai ubliudkai politikai ir ubliudkai valdininkai nustato menininkui sąlygas per kiek laiko ir už kokią sumą privalėtų menininkas sukurti kūrinį, sąlygos normaliai kūrybai.
Koks tūpas šimašys paskelbia konkursą Vokiečių gatvės generalinei rekonstrukcijai ir duoda mėnesio terminą, o tuo tarpu vien rimtai istorinio-kultūrinio naratyvo analizei reikia mažiausiai pusės metų, jeigu nori rimtai daryti rimtą projektą.
Tamsta varai demagogiją jog menininkais skyrė premiją Ivanauskui.
Pirma, jokiam “Ivanauskui” premija skirta nebuvo. Skandalas kilo dėl premijos Mariui Ivaškevičiui. Prieš šūkaujant derėtų bent pasidomėti, tai netektų apsijuokti.
Antra - nacionalinių premijų skyrime lemiamas faktoius yra politinė konjuktūra.
Kkios polit-kriminalinės grupuotės rankose tuo metu galia, tokia ir premijų skyrimo konjuktūra.
Trečia, skirstant premijas dalyvauja parsidavę menininkai.
Ne kiekvienas žmogus gyvendamas režimo sąlygomis sugeba išlaikyti tvirtą stuburą, nuo tokų recidyvų  neapsaugoti ir menininkų bendruomenės atstovai.
Bet tai nesuteikia teisės visus menininkus laikyti parsidavusiais.
Dėl laukimo metai, keliolika ar keliasdešimt yra tik akimirkos Lietuvos istorijoje, o prieš Amžinybę tai yra absoliučiai niekniekis.
Į Amžinybę galime išeiti švarūs arba išsivolioję mėšle.
Joks normalus, atsakomybę prieš Dievą ir Istoriją jaučiantis menininkas netenkins buratinų įgeidžių, vien tam kad kažkokiems bukiems buratinams spirga šiknos žūtbūt pasistatyti bele ką.
Spirgėkit nes daugiau nieko ir nesugebate.


Almantas       2020-07-2 9:14

Senokai berasiau,bet kazkaip sitas klausimas mane “uzkabino”.“Didieji meno zinovai"aiskina,kad buratinai nieko negali spresti cia matot kaip chirurgine operacija.Reikia supratimo,mintis turi issivystyti!!!Tai,kad jau 30 metu ta mintis vystosi,o jei dar 30metu.Taip ir numirtu pacientas(Lietuva)nesulaukes tos stebuklingos chirurgines operacijos.Ir matote spresti apie manumenta negali nei buratinai,nei politikai,o tik “didieji"menininkai cha,cha,cha.Didieji menininkai Ivanauskui premija paskyre uz Lietuvos niekinima,Vanagaite ant pjedestalo uzkele ir tt.Man patiko vienas komentaras-PIRMA REIKIA KGBistus ISSLAPTINTI,o tada ir monumentas atsirastu ir Lietuvoje kvepuoti lengviau pasidarytu!!!Dabar gi teismuose KGBistai,politikoje ypac koncervatoriuose-KGBistai,rasytoju sajungoje -KGBistai,zurnalistu sajungoje-KGBistai,menininku sajunjgoje-KGBistai.Taip,kad lauksime mes to monumento “chirurgines operacijos"dar 75 metus cia jau ir KGBisto dukra Armonaite gali nebesulaukti.Jiems tik to ir reikia!!!

stasys        2020-07-2 7:41

apie ka tie du bronzos amžiaus bulvonai rašo ..  niekaip nesuprantu .. Gal laikas Tiesose atnaujinti str. ?

Trabantui       2020-07-1 22:40

Pamenu šią tamstos idėją apie šviečiantį Vytį. Konceptualiai Šviesos raitelio idėja tikrai gera, talpi semantinams sluoksniams išskleisti, adekvati XXI a. meno raidos tendencijoms.
“Inkliuzas gintare”...?
Antras variantas silpnesnis, sentimentalokas, o ir konotacijos su 8klimpusia sakuose musele gal nelabai skanios. Kažkoks labai kau sm7tkelinis etnobaltiškai siaurokas dalykėlis. Gal kaip kokiai gentelei ir tiktų.
Valstybei ir nacijai menkoka.
O “Šviesos raitelis”, va čia kitas reikalas.
Tik nematau reikalo užsidaryti plokštumoje. Aikštės tūris tam netinka, o ir motyvacijos tam nėra.
Šiandien stiklo kaip meďžiagos ir apdirbimo technologijų yra toks pasirinkimas, kad kvapą užgniaužia nuo galimybių pločio ir gylio.
Yra stiklo rūšių tvirtesnių už plieną,  stiklas kaip medžiaga yra absoliučiai atspari cheniniam poveikiui, stiklas nerūdyja, nesioksiduoja, stiklas gali išlikti nepakitęs tūkstančius metų.
Na, o turint omenyje kokius stebuklus stikle daro šviesa ir kokios dabar šviesos technologijų galimybės, tiesiog galva svaigsta kai 8domiai ir įspūdingai galima padaryti monumentą naudojant stiklą.
Be abejo reikia gerų smegenų ir didelių kiaušų norint tokią idėją realizuoti.
Ir lėšų atitinkamų reikia, reikua laiko proboms,vkūrybiniams ir technologiniams bandymams, bet geri dalykai for fun nesidaro.
Greitai tik katės veisiasi.
Ypač smėlio dėžėse.
Vargu bau ar tamstos ir mano požiūris priimtinas bukučiams. Bukai publikai davai ala Ceratelio balvoną iš bronzos
Bet Lietuva ne vien turginiai vatnikai. Ir ne vatnikai kuria išliekamasias vertes.

Trabantas       2020-07-1 20:59

Kiaurą parą šviečiantis Vyties vitražas sąlyginiu pav. -“Vyties šviesa”.

Trabantas       2020-07-1 20:50

Turiu kelias mintis tuo klausimu. Kadangi nutuokiantiems žmonėms akivaizdi problema, kaip iš plokštuminio Vyties padaryt erdvinį, pasiūlymas ir nedaryt jo erdvinio ir kūniško. Gali būti juk plokštuminė Vyties mozaika Arkoje ar steloje. Vytis šviestų.
KIta mintis. Vytis kaip sustingusi fosilija gintaro gabale Čia abiejuose projektuose turėtų daugiau padirbėti stiklioriai o ne skulptoriai.

stasys        2020-07-1 19:33

Užbėgote į priekį ‘diskutuotojai’. Tuščiame lauke (aikštėje) galima sodinti tik bulves o ne valstybinės reikšmės sarkralines vertybes . Nežinau ar bent suprantate ties kokiu rubežiumi Tamstos diskutuoja ?  Joks dangų remiantis paauksuotas Vytis neįpus tautinės dvasios ir pasididžiavimo tam simboliui ..geriausiu atveju Jus atkartosite Lenino a. įprasminimo įvaizdį ir kuri laiką didžiuositės jog va ir Vilniuje jau yra raitelis Vytis .Pastebėkite Kauno patirtį , jokio sakrališkumo , gražu, švaru o po pusmečio apie ja jau niekas nekalba .  R.Karbauskio bandymas va šitokiu būdu užimti dar karta Lukiškių.g. ir ja įprasminti įstatymu atsimuš ten kur atsimušė ir Labašausko projektas ..į nesutarimus visuomenėje . Kaip laikiną sprendimą Lukiškių a. siūlau ant pjedestalo pastatyti Abrams M 1 ..garantuoju žiopliu toks eksponatas tikrai daugiau surinks o ir karštiems patriotams bus į ka lygiuotis su pagarba žygiuojant . Didžiai įdėjai nereikia meninio išpildymo jei reikia istorijos , legendos ..ir kol tokios nėra Lukiškių a. visa ka ten bepastatysime bus tik duoklė politikai .

manymui       2020-07-1 15:22

Būtent taip nėra.
Arba jūs sąmoningai ciniškai iškraipote oponento teiginius arba esate neįgalus suvokti kias sakoma.
Jūs nekalbate apie meninį lygį nes neturite ką pasakyti, todėl geriau apsieisite be jokio meninio lygio nei imsitės gilintis.
Jums nebuvo kalbama apie jokius “neutralius simbolius” - čia tamstos fantazijų vaisius man tai prikergti.
Taip, tiesa, kad Vilnius nėra vien lietuvių miestas. Tai visų istoriškai Lietuvoje gyvenusių tautų kartu statyta sostinė.
Valstybės heraldiką gerbia visos istorinės tautinės mažumos. Yra ubliudkų kurie negerbia, bet tokių ubliudkų pilna ir lietuvių tarpe.
Nei viena tautinė mažuma neprieštarauja Vyčio temai Monumente.
Tai liberastiniai padugnės spekuliuoja kitataučių korta.
Aš savo komentaruose išvis neliečiau lietuvių ir kitų tautų supriešinimo klausimo, nes jam kilti nėra pagrindo.
Aš neapsimetu jog nežinau istorinių/valstybinių/vertybinių simbolių priešininkų nuomonių.
Žinau, ir gal dar geriau už tamstą. Nematau reikalo kartoti to ką visi režimo kanalai transliuoja dieną naktį.
Taip, aukšto meninio lygio paieškos neretai užtrunka ilgai.
Barselonos Segrada de Familia statoma šimtą metų ir dar ilgai stays, nors technologijos bei medžiagos leistų padaryti labai greitai.
Kodėl katalonai nepadaro iš Gaudžio šedevro pigaus “greituko”? Juk užsidėtų pliusiuką. A?
Jums to monumento kam reikia? Pliusiukui pasidėti?
Jausitės laimingesniu turėdamas bele ką?
O ką anūkams pasakysite kai paklaus kodėl tokią lėkštą piguvą statėte?
Kad nebūtų nesibaigiančių debatų tarp menininkų ir visokio plauko ekspertų, pirmiau reikia nustatyti Taisykles - kokiais principais vadovaujantis bus atrinkti ekspertai ir kokie bus vertinimo kriterijai, susitarti jog nebus operuojama tokiomis subjektyviomis abstrakcijomis kaip “patinka-nepatinka”.
Nuo to reikia pradėti.
Ir be abejo neleisti tokių nesamonių kaip kaimenės balsavimų bliovimu.
Kad masės nesuvokia meno kanonų, yra nuogas faktas, tačiau dar didesnė bėda, jog masių mąstymas yra inertiškas, analoginis, t.y masės neįgalios įžvelgti naujų vertingų meno apraiškų nei formoje nei turinyke.
Menininkas jeigu jis ne koks apsimetėlis mėgdžiotojas mąsto mažiausiai 7 m į priekį, talentingas menininkas savo lygiu visuomenė lenkia dešimtmečiais, o genijai eina priekyje šimtmečiai priekyje.
Tobulybės ieškotojai sąmoningai ir labai atsakingai bando apginti šalį bei visuomenę nuo viešos gėdos prieš kitas pasaulio šalis ir nacijas.
Jeigu tuo kartais naudojasi niekšai, tai nereiškia, jog vardan niekšų reikia atsisakyti Tiesos ir vertybių.
Manau, jog reikia niekšus pašalinti, patraukti kad netrukdytų.
Va tuo mielas kaimenės atstove ir užsiimkite - tai tikrai jūsų galioje ir kompetencijoje.
Tai tamsų priedermė.
O ten kur nieko nenuraukiate, stalčių biškelį priverkite.
Daugiau klausykite ir dėkitė galvon.

 

manau -> vienas       2020-07-1 14:28

puikus emociju protrukis, su kuo ir sveikinu:) butent taip ir yra, vieni jo nori, o kiti ne. argi taip jau sudetinga ta suprasti? ir as nekalbejau apie joki menini monumento lygi ir nesakiau, kad statykime bet ka ir bet kaip. tie, kurie jo nenori, jo ir nenori todel, kad mano, kad Vilnius nera tik lietuviu miestas, kad jis yra “visu”, kad nereikia primesti kazko atseit, ka uzkariautojai primeta, ieskokime neutraliu neva vienijanciu simboliu bla bla bla. neapsimeskite, kad situ pasisakymu ir nuomoniu nezinote. ir monumento priesininku joks meninis lygis neitikins kitaip. o tie, kurie be galo iesko meninio lygio, jo dar ieskos ilgai, nes nera lengva surasti pasiulymo, kuriam menininkai ir save apsiskelbe ekpertais vieningai pritartu, pernelyg daug ten yra jautriu asmenybiu, o velgi masems balsuoti neleis, nes mases nesupranta meno kanonu ar ne??:):) tokie tpbulybes ieskotojai is esmes, kad ir nesamoningai, dirba monumento priesininku labui.

vienas       2020-07-1 14:09

“Tol dirbti, kol bus labai gerai.”
.
Iš viso choro kol kas vienas Al’as išgirdo ir suprato.
.
O kiti?
Va, vėl dar vienas eilinis “manytojas” ir vėl traukia giesmelę iš naujo:
“vieni zmones jo nori, o kiti tiesiog nenori.”
.
Ar nenorintys niekalo, bet norintys aukščiausios prabos , oraus monumento esame “nevidimkos”?
Gal mes rašome nematomu rašalu, kad taip įkyriai ignoruoja visi?
O gal tai tvirtas įrodymas, jog aplink tikrai, totali debilų dauguma?

manau       2020-07-1 13:59

manau, kad Vytis musu nesuvienys, nes tai yra neimanoma. vieni zmones jo nori, o kiti tiesiog nenori. tai kaip juos suvienyti? itikineti? pagal paprastos daugumumos principa butu aisku- padarei apklausa ir laimi tie, kuriu daugiau. jeigu yra dauguma, reikia Vyti statyti ir viskas. nes bet koks nestatymas, atidejimas, svarstymas, geriausio projekto ilgas rinkimas yra laimejimas tiems, kurie nenori. situacija labai paprasta, tik sprendimas neaiskus. ir dar, laikas bega, ir jis yra “vytininku” nenaudai, nes armonaitininku/shimashininku skaicius auga ir augs. tiek ziniu

Al.       2020-07-1 13:38

Pritariu Juozui.Reikia naujo konkurso, bet jei pasiūlymai bus blogi, komisija privalo pirmos vietos neskirti niekam. Jokio penkmečiao anksčiau laiko nereikia. Tol dirbti, kol bus labai gerai.

buratinas       2020-07-1 13:26

aš ten visokū tū arkumentū niaturiu, todėl kol kas gereu spaudysiu minusiukus, 
nu o kai pavarksiu, ... vėl apkaltinsiu oponentą meile vamzdžems (chi chi chi).
mias buratinai, nors ir buki, bet ušsispyrimo mūm niatrūksta.
o svarbeuse - mūsū labaj dauk!

kitas pavyzdys       2020-07-1 13:17

Laisvės” monumento statula Kauno Karo muziejaus sodelyje- šiuo atveju,viskas tvarkoje:
momumentas pastatytas kitoje epochoje, autrius iškilus menininkas, skulptūra atspindi to meto meno kanonus ir to meto Lietuvos aktualijas bei visuomenės vertybes.
Kūrinys meniškai išbaigtas, profesionaliai atliktas.
Okupantai nugriovė, atstatėme.
Viskas tvarkoj.
Tačiau šiandien naujai kurti 1930 metų stiliuje… Tai būtų ubagizmas, įrodymas, jog visuomenė, nacija ir valstybė yra atsilikėlių, įstrigusių praeityje ir nebeturinčių ką naujo pasakyti kvailių banda.
Jeigu šiandien dauguma užsispyrę bliauna, reikalaudami paminklo savo primityvumui, pardon,  bet joks normalus civilizuotas žmogus tam nesutiks paklusti.
Lygiai taip pat normalus civilizuotas žmogus priešinsis kičiniams bunkeriams ar vamzdžiams šalia istorinės pilies.
Todėl, jeigu šiandien nėra aiškumo ką daryti, geriau nedaryti nieko ir laukti kol taps aišku.
O jeigu tokia diena neišauš, vadinasi Lietuva ir nebuvo verta tokio monumento, reiškia, kad nėra tokios valstybės ir tautos.
Monumento kūrimas turi vykti su maksimalistine nuostata - arba absoliučiai geriausias arba jokio.
Visi kas mano kitaip, mažiausiai yra neatsakingi kvailiai, o kažkiek suvokiantys ir vis tiek darantys atvirkščiai, yra niekšai ubliudkai.

minusistams       2020-07-1 12:52

Akivaizdu jog esamoje padėtyje Vytis negali suvienyti visuomenės dėl pačios visuomenės primityvumo.
akivaizdžiai vyrauja du primityvūs kraštutinumai - arba Vytis pagal berasčių skonį arba “modernus” vamzdinis/bunkerinis projektėlis.
Primityvioje visuomenėje, vadovaujamasi laukiniais, jėgos principais, kieno valdžia arba kieno gerklių choras stipresni, tų ir “tiesa”.
Ši primityvi visuomenė net neketina įsiklausyti į argumentus, nenori ir nesugeba kritiškai vertinti faktus.
Šiandien Lietuvoje įsivyramo tamsos orgijų metas ir tam pabaigos nesimato jokiuose horizontuose.
O juk yra tikras, orus ir garbingas kelias, tik jis neturi šalininkų Lietuvoje:
t.y. pirma suformuoti aiškius kriterijus aikštei ėveiklinti, įmemorialinti;
ieškoti ir rasti Idėją;
tuomet išgryninti Idėją sukuriant detalų aprašymą su visais pagrindimo argumentais’
ir tik tuomet skelbti konkursą.
Neterminuotą - ieškant, tol kol bus surastas sprendinys kuris vertybiškai, kokybiškai, aukščiausių meno kriterijų prabos lygiu atitiks vietos bei intencijos lygį.
Tam vadovauti ir prižiūrėti turi ne politikai, ne merai ir ne premjerai, o iškiliausi intelektualai, objektyvūs ir nešališki, nesusaistyti partinėmis priklausomybėmis, neangažuoti ir be išankstinių ideologinių nuostatų.
Negali būti jokių budulių apklausų, kadangi prasčiokija yra neįgalūs suvokti ir nuspręsti kas vertinga, o kas yra niekalas. Lygiai taip negali spręsti politikai, nes tai de facto yra tokia pat buka pasčiokija,. tik apsikaišiusi postų regalijomis.
Memorialas/paminklas nėra eilinės architektūros ar skulptūros kategorijos.
Monumentas ir skulptūra turi panašias šaknis, bet vis tik turi ir esminius skirtumus.
Skulptūra yra asmeninis menininko pareiškimas ir jeigu tas pareiškimas silpnas ar nevykęs tai yra vien nevykėlio problema.
Nevykęs monumentas yra Valstybės ir nacijos išstatymas pajuokai prieš pasaulį ir kitas tautas.
Jokia budulių dauguma negali ir nedrįsta diriguoti chirurgui darančiam smegenš ar širdies operaciją, nes tam budulių klynai per žemai, tokioje situacijoje idiotams kažkaip pakanka susipratimo, kad negali reguliuoti jiems nesuvokiamų dalykų.
Menas, aukštos prabos kūryba monumento kūrime, yra reiškinys adekvatus mikrochirurgijai pagal savo juūvelyrinę preciziką.
Kodėl durniai šiuo atveju mano galį čia vadovauti?
(Ir tik man brukti nereikia bukų demagogijų apie vamzdžius, užknisat - šių eilučių autorius kategoriškai nepritaria Vilniaus vamzdžio mėšlinam “modernizmui”. Jeigu dar neįtikinu - susikiškit tą vamzdį šiknon.)
Monumentas yra įrodymas - kuo buvo, yra ir kur link juda Valstybė ir Nacija.
Monumentas privalo turėti tris būtinus siunčiamos žinios vektorius -
1. apie įpaminklinto praeitiesreiškinio/įvykio ar asmenybės istorinį naratyvą/faktą;
2. demonstruoti sąsajas su dabarties aktualijomis ir esmę atskleisti nūdienos menine išraiška, kuri turi būtų mažiausiai extra prabos, o pageidautina jog taptų atradimu ir kanonu, naujomeno ir kultūros reiškinio atskaitos tašku.
3.psiųsti prasmingą ir tvarią žinią-manifestą ateities kartoms. Tokią kurią galėtų ateities kartos ir tikėti ir didžiuotis.
Kaune pastatytas niekalas neturi nieko vertingo. Tai pigi, mėgėjiška profanacija, be jokio semantinio gylio, plokščias ir primityvus soc.realizmo maniera nulipdytas balvonėlis. Kičinis pseudo istorizmas neturi nieko bendro su istorija. Tai lyg bezdžionės grimasa, todėl kiekvienas alpstantis dėl to sakalauckinio šūdo, pats yra kvaila ir apgailėtina bezdžionė.
Nei vienas iš čia putojančių tešlagalvių, negali net iš tolo suvokti šių dalykų, dauguma pirmą kartą apie tai apskritai girdi, bet ne - duok mat berašąčiams spręsti ir vadovauti.
O šuns šūdo ant pagaliuko nenorit?
Buduliai - žinokite savo vietą.
Nes kaip sakė prof. F.F.Preobraženskis šunsnukiui Šarikovui:
“-Vaše mesto molčiat i slušat, molčiat i slušat”.

"miano kritikui" kretinui       2020-07-1 11:25

Pažįstama demagoginė kraštutinumų giesmelė- arba pagal budulių “skonį” arba tik vamzdiec.
Niekinga ir primityvu.
Mene Tiesa nenustatoma budulių balsų dauguma.
Taip, yra daugybė šlangų kurie neturi nokio talento bei idėjų.
Tokie pseudo-mianininkai virina vamzdžius ir bando savo kūrybinį ne8galumą dangstyti “modernumo” poza.
Bet yra, nedaug bet yra ir brandžių, tikrų menininkų kurie sugeba sumurti šiuolaikiškos formos kūrinius su giliu turiniu.
Tuo pačiu yra ir tokių nevykėlių mianininkų,ckaip t7las sakalauckas, kurie irgi neturėdami idėjų, bando išsilai!yti paviršiuje pataikaudami prasčiokų publikos turginiams “skoniams”.
Kauno kičinis “vytis” ir yra tokio chaltūrizmo pavyzdys.
Tautai ir valstybei dedikuotas Monumentas turi demonstruoti nacijos kūrybines galias, nes tas objektas yra pareiškimas pasauliui.
Kaunietiškas ėrzacas žemina valstybę ir tautą, nes juo rodoma, kokia žemo lygio kultūra vyrauja krašte.
Jeigu nesuvoki tokių elementarių dalykų, esi tiesiog visiškas debilas.

Mianininko pastebėjimai       2020-07-1 10:00

Svarbiausia, kad Vyčio skulptūra nebūtų šlykštus „kičas“, bet būtų unikalus ir atitiktų šiuolaikinių mianininkų skonį. Vienas iš Vyčio skulptūros pavyzdžių galėtų būti sliekas su rankomis (kojos ne taip jau ir būtinos), jojantis ant kito slieko su keturiomis galūnėmis. Argi tai ne originalu, argi tai ne mianas? Juk tai nepakartojama!!!

Portalas       2020-07-1 8:54

tapo originaliu ir isradingu troliu veisykla.Greitu metu ju bus daugiau negu tikru ir samoningu komentatoriu,Tai tik dar vienas pliusas portalui.Reiskia,tokio portaalo buvimas kai kam yra labai nemalonus.Nekreipkime i ju intrigas demesio, o komentuokime is esmes.

Danutei       2020-07-1 6:07

“kam nepatinka - nežiūrėkit.”
Esate tikra lietuvė- savanaudė ir savo ribotumo pasekmes mėgstanti užkarti kitiems.
Esate labai greita daryti “išvadas” nors akivaizdu, jog net nesugebate suvokti kas rašoma.
Nors nebuvo komentarų kur pasisakoma prieš Vytį, tamsta iš kažkur ištraukėte jog tokių yra. Ar jūs visiškai buka? Neskiriate skubotų ir lėkštų sprendimų kritikos nuo atmetimo iš principo?
Tamstai nerūpi meninės išraiškos kokybė, nerūpi turinio gylis,
tamstai bile būtų. Bet koks šūdas, bile su uodega ir kanopomis.
Tamsta elgiesi kaip tipiška burliokė.
Nėra ko čia pūstis savo kaunietiškumu, nes savo vatnikišku razumėliu, tą pasipūtimą darote komišku.
Vilnuje pilna durnių, bet akivaizdu, jog Kaune jų taip pat ne mažiau.

Danutė       2020-07-1 1:12

Noriu dar pridurti, tiems, kuriems vytis yra baisus dalykas, pasižiūrėkite atidžiau, Gedimino paminklas Vilniuje yra gražus? Nesu niekur mačiusi negražesnio, bet jis niekam neužkliūna -  viskas gerai…. Kauno “Laisvės karys” - kam nepatinka - nežiūrėkit.

Al.       2020-06-30 23:55

Na, skulptūros mus vargu ar suvienys.Nusikaltėlius ir aukas suvienys nebent mirtis. Santarvę sukurti gali tik tiesa ir teisingumas. Bet juos pasiūlyt drąsuolių nedaug.

Danutė       2020-06-30 23:52

Nesuprantu, ko taip kai kurie susijaudinę, susinervinę  dėl vyčio paminklo. Vilnius yra visos Lietuvos sostinė o ne vilniečių, kam nepatinka, išvažiuokit. Be Jūsų Lietuva nesugrius. Matyt lietuviakalbiams nelietuviams vytis - kaip peilis po kaklu. Senai pastebėjau, kad lietuviška pavardė dar nieko nesako.

Petras       2020-06-30 20:52

Mus labai suvienytu visu kgbistu ir nkavidistu isviesinimas,kiek galit slepti tuos issigimelius kurie ir dabar kenkia valstybiai….

taigisui       2020-06-30 20:42

Kaune ne joks “laisvės karys” o parodija.
Monumentas nuo skulptūros skiriasi tuo, kad jame formos plastika turi ypatingą semantinę kalbą, visos detalės svarbios ir turi užkoduotą prasmę.
Kauno kičinio balvono ryškiausias feikas yra vadeles paleidęs bernas, kuris nežiuri jojimo kryptimi, ne Tikslo link, o vėpso kažkur kairėn, tipo o gal nusimuilinsiu kažkur biškelį. Neproporcingai sudėtas arklys net nevadintinas žirgu. Tai jauna kumelaitė, kas simbolizuoja nebrandumą ir bobiškumą paneigiant karžygio misiją.
Na, bet ubliudkams atrodo jog tai super/duper “vytis”.
Apgailėtina.

Taigi       2020-06-30 16:05

Taigi Kaune Laisvės karys, o čia bus Vytis! Reiktų ant aukšto postamento, kad kokie nevispročiai (kaip kad buvo Kaune) neuzsikabarotu.

stasys        2020-06-30 15:59

žodlaisvei 2020-06-30 14:54 > o ta utėlė kunu ropojanti visai protinga minti čia išdėstė . Jei nėra Tautoje bendro sutarimo dėl Lukiškių a. įpaminklinimo sprendimą reikia nukelti į tolimą ateities perspektyvą . Tie šiandieniniai ‘barankinai” turėtu sugalvoti svaresni argumentą kodėl to simbolio ten reikia .

Bunkėris       2020-06-30 15:24

Kas pasisako prieš bunkerį? Kaip tik, gerbemo mero klaida buvo kad pirma turėjo būti bunkeris (kalvelė su kyšančiu periskopu), o tik tada pylamas smeliukas. Nes reikia nuolat stebėti besikaitinančias Vilniaus gražules, ir įspėti, kada jau reikia susidėti daiktus ir eiti miegot, kaip numato telėtabių kalvelės tvarka. Bet meras gal ir nekaltas, nes patiria force majeure. Gi rinkymai arti, o teletabių džiaugsmą iškovota laisve kontroliuojančios nematomos rankos klausymas sprendžiasi teisme ir neaišku kada išsispers.

žodlaisvei       2020-06-30 14:54

Ko gi burnojate, juk portalas jums ir pritaikytas specialiai.
Už bunkerį, komentaruose tik kontoros štazis pasisako.
O vat dauguma “patrijotų” svajoja apie kičinio kaunietiško vyties parodijos klonavimą Vilniuje.
Agentėlis tai tik dirba savo darbą, o nuožmiai trokštantys memorialinę aikštę apdergti pigiu “tautišku”  kiču, tie tai jau tikrai prigimtiniai dvasios ubagai.
Kol visuomenė nepajėgi subrandinti monumento vertos idėjos, daug protingiau ten nieko nestatyti ir palikti įpaminklinimo reikalą atlikti naujoms kartoms.
Šiandien lietuviai tokiai užduočiai yra per primityvūs.

Žodžio laisvė...       2020-06-30 14:10

Nemažai dvasios ubagų sulindo į Tiesos.lt

Vytis       2020-06-30 13:59

gal ir būtų gerai, bet vėl ne ta partija pasiūlė. Štai štazis net Cvirką Urbšiui bando pripaišyti smile .

stasys        2020-06-30 13:40

P.Urbšys pagrįstai galės didžiuotis ir visiems pasakoti , kaip Jis vienas ant menčiu paguldė visą Vilnių ir jo šešėlinį KGB institutą .. tiek laiko trukdžiusį Lietuvai Lukiškių a. turėti savo valstybinį simbolį Vytį . Na ką Povilai ..koli jau taip sėkmingai pradėjai sekantis patriotinis žingsnis P.Cvyrkos paminklas jį demontuojant o jo vietoje pagarbos valstybinis simbolis miškuose su sovietais kovojusiems ! Labai pageidaučiau kažko didesnio už atminimo lentelę ..O tai su tais Vyčio bolševikais niekaip neišeina susitarti ..

Troliai yra troliai       2020-06-30 10:54

Iki vakar kruvinomis ašaromis verkę dėl ,,pliažo”, dabar dar kruvinesnėmis rauda dėl Vyčio. Nesitikėjo, kad patyčios taip greit baigsis. Ką gi - paraudokite. Tokia jūsų dalia. O Lietuva - kad ir mažais žingsniukais, bet eina į priekį. Ačiū Dievuliui.

bebras       2020-06-30 0:13

Ot smagiai išdūrėme buratinus! Šimašiniam pluaže pagavom katiną, įkišom maišan ir prastuomenei pardavėm kaip Vytį, chi chi.
Pagal mūsų nutarimą ten galima statyti ką tik nori, by tik keturios kojos būtų.
Vot, nulipdytume besikrušančių peredastų pirelę, pavadintume kompozociją Vyčiu ir vualia- vsio zakonno. Vytis? Vytis. Eržilas yra? Yra. Kiek kojų? Keturios.
Yra kažkas raitas? Yra. Rakom. Vsio- vyskas pagal darbo liaudies prašymus. smile

Si.Monkey       2020-06-29 23:59

Mūsų lyga nieko prieš Vytį.
Zoofilų sekcija labai myli arklius.
O ant Vyčio kardo bus labai patogu iškabinti Vaivorykštinę lygos vėliavą, kai pagrindinėje Valstybės aikštėje rengsime paradus.
O kur paradus rengti- tik tokioje vietoje.
Su meru jau suderinome ir gavome pritarimą.
Jums netynka?
Nu, a kam įdomi acilikėliū nuomonė?

kompozicija turi derėti prie fono       2020-06-29 23:53

Vytis pleže turėtų būti su Borato “maudymuku” ( negi su Pamelos Anderson)-
juk su šarvais pleže Didvyris atrodytų kaip mulkis.

brudauckienė       2020-06-29 23:44

Gerb. Mere- su piargale!
Viskas susiklostė kuo puikiausiai: pliažas klestės iki sezono pabaigos, nes m7siškiai, suimitavę “už vyty”, pasistengė, kad seimo nutarimas 8sigaliotų ne tuoj pat, o tik vasaros pabaigoje. O tada…
Giarai, “duosim jiems tą “vyty”. Konkursą skelbsim, žinoma mias.
Ir “gereusę vyty” išrinksime, suprantama mudu.
Patį baiseusę, patį šlykčeusę kičą. Dar baisesny socrealizmo balvoną nei tas kurį pasisatė Krabas Kaune.
Mere, skaitau, jog gereuse būtų tą prastuomenės trokštamą vyty vietoj postamento pastatyti ant būsimo bunkerio. Atrodytų klaikuai, bet juk mums, kuo blogeu tuo gereu, ar ne? O ir darbo bei išlaidų beveik kaip prie vieno, o nuomilžius tai pasimtume kaip už du.

rinkimai ant nosies       2020-06-29 23:28

ne tik urbšys, bet ir kiti pizdukėliai staiga taps labai dideli patriotai, labai humaniški, labai geri, labai sąžiningi, labai teisingi, kovojantys su blogiu ir t.t.

Недумай о секундах с высока       2020-06-29 23:13

Didvyrių Tauta nori Vyčio su Urbšio veidu! Tuoj pat!
Ir kad būtų paauksuotas kaip turkmenbašy.
Visa kita до лампочки.
Dabar turime kriminalinį režimą papuoštą Trispalve, himnu ir herbu.
Turėsime padailintą ir “įtūrintu” surogatiniu “vyčiu”.
Dabar skwernavarneto gestapas galės nusifografuoti su iš tėvų atmtais vaikais prie Vyčio.
Taip bus daug patriotiškiau.
Tikriausiai ir N. Venckienei bus maloniau sėdėti kalėjime pagal sufabrikuotus “kaltinimus”, kai aikštėje stovės Vytis.
O rudenį atsinaujinus koronei, valdžia senukus nurašinės mirčiai su dvigubu entuziazmu.
Nu tajgi “vardan tooooos!” smile
Dėl savanaudžių politikų pigaus piaro, dabar šūdmaišis tik dar sustiprės ir sutelks, mobiluzuos savo pops- liberast- talibanus.
O juk tas šūdžius buvo beveik priėjęs liepto galą.
“Lietuva” ir “tauta” yra moteriškos giminės žodžiai, tad ta proga labai tinka
Dž. Kerio sentencija :
“Jeigu moteriškė užsimano ieškoti savo teisybės, proto jai niekas nebeįkrės”.

Trabantas       2020-06-29 22:42

Urbšys pasirodė kaip tikras politikas. Gerai suformulavo klausimą ir Seimo mulkius pastatė į kampą. Jie neturėjo kito pasirinkimo, nes ant nosies rinkimai.

intencija       2020-06-29 22:31

Pastatysim Vytį kaip žopienės džiaugsmo ašarų dėl “teisingumo triumfo” simbolį!
O Deimantės klausimas/klyksmas ” žmonės jūs ar ne žmonės?!” vis tiek lieka atviras.
Viso šio seimūnų “patriotizmo” tikroji intencija yra tik suspėti gražiau pasirodyti prieš rinkimus.
Lieka dar vienas klausimas, tiesa grynai retorinis- ko vertas Vytis tapęs preke- “mes jums tą vytį, o jūs mums šiltas kėdes dar ketverkems metams”.
Bus labai faina, kai prasitęsę mandatus dar vienai kadencijai, seimūnai rudenį atšauks dabartinį nutarimą.
Neišdrįs?
Geriau pabandykite prisiminti jau kiek kartų režimo kialės išdrįso jus apmulkinti.
Ir vis nepasimokot ir nepadimokote…
Gal todėl kad jūs ne kiaulės, o tik naivūs asilėliai.
Na bet tiek to, pabūkite bent parą laimingi.
Juk kelias į pragarą, grįstas būtent gerais norais.

Ačiū!       2020-06-29 19:38

Matyt, jau ir seimui buvo gana tų šimašinių patyčių.

pagaliau!       2020-06-29 19:11

tauta juk ir nubalsavo uz Vyti, bet liberastai sugebejo i ta tautos pasirinkima eilini karta nusilsluostyti kojas.

Trabantas       2020-06-29 19:09

Malačius Poviliuks.
Bet palundra, čia tuoj įsiverš visi pagonys ir krikščionys, komunistai ir liberastai, ir ims tampyti tą pačią žarną po kiemą. Įgudo, mažai nepasirodys.

stasys        2020-06-29 18:57

21 .. TS-LKD . Belieka tik pelenais galvą barstyti . Atvirai aš nusivylęs vieno kryželio pagalba buvo pabandyta apgauti tauta ir ta svarbu klausimą paversti skudurinę atauga . Lukiškiu a. klausimas ilgus metus buvo viena aktualiausiu neišspręstu problemų, o per ja visuomenė gaudavo tokias asmenybes kaip Lietuviu kalbos mokytoja mėgstanti labai guašą .

ah1       2020-06-29 18:41

klausimas : ką pasirinktumėt simboliu Kristaforą/Kristonešį ar Vytį vaikantį Kristonešius?


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.