Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda, Specialiosios tarnybos

Povilas Urbšys: VSD vadovo skyrimas – ne žinybinis klausimas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 20 d. 20:14

22     

    

Povilas Urbšys: VSD vadovo skyrimas – ne žinybinis klausimas

„Mano gi­liu įsi­ti­ki­ni­mu, jei­gu mes vis dėl­to no­ri­me kur­ti vals­ty­bę, ku­rio­je de­mo­kra­tija ne­bū­tų tuš­čias žo­dis, mes tik­rai tu­ri­me pa­gal­vo­ti, ar ši­ta is­to­ri­ja dėl VSD tik­rai yra tuš­čia ir nie­ki­nė“, – Seimo posėdyje, kuriame buvo svarstoma pritarti ar nepritarti Dariaus Jauniškio kandidatūrai, Prezidento teikiamai antrąsyk vadovauti Valstybės saugumo departamentui dar penkerius metus, kalbėjo Povilas Urbšys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Trabantui, vertinančiam 10:39: Išpranašavote?       2020-04-22 1:12

Antradienio ryte sulaikyti trys žinomi advokatai - advokatų profesinės bendrijos „WINT law firm“ advokatas Giedrius Danėlius ir advokatų profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas. Sulaikytas ir bendrovės „Solis Tribus“ akcininkas Antanas Petrošius. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis įvairiose sostinės vietose atliktos kratos, poėmiai bei kiti proceso veiksmai.

Garsiausias iš šios advokatų trijulės yra 43 metų G.Danėlius. Darbą Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje pradėjo dar tebesimokydamas universitete. 2009-2013 metais ėjo Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas ir iš prokuratūros pasitraukė savo noru. Buvo už valstybės paslapties atskleidimą teisiamos prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės gynėjas. Atsisakė tapti generalinio prokuroro pavaduotoju, tik per plauką nepaskirtas teisingumo ministru. Pastaruoju metu politinės korupcijos „MG Baltic“ byloje gynė buvusį koncerno viceprezidentą Raimondą Kurlianskį.

Trabantas       2020-04-21 21:03

Gal karantino sąlygomis redakcija galėtų pasiųsti į izoliaciją komentatorius trolius, nes jie jau nuo seno čia sėja virusą?
Atrodo, kad čia susibūrusi gana tiršta infekuotų grupė.

Vardas       2020-04-21 18:21

Jei Karbauskiui, Skverneliui ir LVZS tinka Dariaus Jauniskio kandidatura, tai tinka ir man. Greiciausiai tenkina ir JAV ir Donald John Trump. Juk dabar visi sutaria del Dariaus Jauniskio tiek LRSeimas, tiek LRVyriausybe, tiek Nauseda, tiek Grybauskaite.
Labiau jaudina, kad Lietuvos Prezidento rinkimai po Algirdo Mykolo Brazausko kadencijos yra virte klounada, kur ir durne Ingrida Simonyte sugeba uzimti 2 vieta.

Prašalietis       2020-04-21 13:17

Kuo yra nuostabūs besicivilizuojantys jau šimtus metų pseudovalstybinių darinių čiabuviai, tai prieš kiekvienus Seimo rinkimus “nesibaigiančiu noru visiems vienytis ir kurti ką nors gero”. Nuo gorbačiovinių laikų pabaigos komunistiniai ir KGB-istiniai “tautiniai kūrikai” susirinkusiems eiliniams žiopliams, naivuoliams ir liumpenams savo norus “kurti"reiškė mitinguose ir mitingėliuose. Nuo 1990 visų “kūrikų” norai išsipildė ir visi darniai “vardan tos Lietuvos"pradėjo “demokratiškai viską pertvarkyti ir kurti ir kurti…”. Per 30 metų kokie tik “kūrikai tautinės demokratijos nekūrė”... Beretiniai KGB-istiniai sąjūdiečiai kūrė ir kuria po šiai dienai, brazauskiniai komunistai, po Brazausko mirties persidažę visokiomis “politinėmis"spalvomis, daugiau mažiau patys “pakūrė” ir padeda ir po šiai dienai lansbergio beretiniams “kūrti”( simbolinis pavyzdys Grybauskaitė, Linkevičius ir kt). Prisisotinę “kūrikų nesibaigiančio kūrimo”, žmonės vienu metu net buvo patikėję Seime “pakūrti demokratijų” Valinskui su šoumeninių klounų būriu…. Lansberginiame durnių laive yra juokingiausia tai,kad koks P.Urbšys visus 30 metų aktyvus “visokių demokratinių ir gerumų kūrikas”- Aukščiausios Tarybos gynėjas, ir Perestroijkinio Sąjūdžio atminties grupės narys, ir Panevėžio STT veikėjas, ir nuo 2012 Seimo narys, “pamiršo” buvusią savo ilgametę “kūrybą” ir eilinį kartą prieš Seimo rinkimus"labai užsimanė demokratijos ne tuščio žodžio kūrybos”- “Mano gi­liu įsi­ti­ki­ni­mu, jei­gu mes vis dėl­to no­ri­me kur­ti vals­ty­bę, ku­rio­je de­mo­kra­tija ne­bū­tų tuš­čias žo­dis”...

Geras prof. Navaičio tekstas...       2020-04-21 11:52

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/desinioji_galimybe
Komentarai, manau, labai pageidaujami po šiuo opiu ir racionaliu tekstu.
Geros kloties visiems geros valios žmonėms, siekianties darnos ir telkimosi vardan demokratinių permainų daugumos labui.ka
Ant kortos ne tik patriotų sėkmės ar pralaimėjimo klausimas. Lietuva bus pasmerkta ,susiskaldžiusiems pralaimėjus, nes žmogiškųjų išteklių tautos ir valstybės prikėlimui jau dabar beveik nėra…
A.

nelabai       2020-04-21 11:07

nelabai pasitikiu situo politiku. bet siaip labia nustebino, kad valstieciai taip vieningai reme Jauniski. kazkodel manau, kad jiems buvo priminta, ka apie juos tarnybos zino…

del fi komentaro       2020-04-21 11:06

atrodo, kad kai kurie komentatoriai turi problemu, elementaraus pajuokavimo nesupranta…

Trabantui, vertinančiam, kad       2020-04-21 10:39

„Grybės statytiniais teisėsaugoje ir kertinėse institucijose stovi MŪRU.“
Mūras mūsų laikams nėra tokia jau tvirta medžiaga - paprastai pakanka laužtuvo ir subyra tarsi kortų namelis. Tuo labiau, kad homososų (homo sovieticus) mūras statytas ant smėlio (neturi tautos palaikymo), o ir cementą (tautą galinčią vienyti idėją) statant homososams įprasta vogti ir skiesti.
Kitaip tariant, 2-3 liūtai ir šakalai viauksėdami išsilaksto į visas puses.

siaip ar taip       2020-04-21 10:26

jis vienintelis isdriso ivardinti problema.

Įkyriajam 12 sekundininkui Jeigu...       2020-04-21 10:19

Rąstą savo akyje krutinti mėginai? Nejuda? „Ar ne“?

Jeigu...       2020-04-21 9:20

Ir kare,ir sporte po mūšio kumščiais mojuoti beprasmiška.Visi gudrūs po laiko.Demokratija kaip ir teisybė kažkur vaikšto,bet Lietuvoj mažai kas jas matė.Teisuolis poviliukas irgi balsavo po 12 sek.filmo?Ar ne?

>>>klausimas       2020-04-21 8:12

labai apsirinkate sakydamas, “Ka Lietuvoje gali žmogus,jei Seimas neįgalus” pasirodo gali. Pasiklausykite laidelės http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/168251-2020-04-21-08-00-aktualijos.htm ką gali be užmokesčio atsiliepę šauliai, visuomeninė organizacija. Už ačiū dalyvavo 1788 šaulių padedant Lietuvoje ekstremalioje situacijoje. Nenuvertinkime lietuvių, jų dvasia liko ta pati, kai reikia padaryti stbuklą, kaip valstybės atkurimas, pasipriešinimas okupantams, padaryti “Dainuojančią Revoliuciją”, taip ir dabar, reikalui esant susitvarkysime su Dievo pagalba.

stasys        2020-04-21 8:03

Man baisu ir pagalvoti kuo dabar P.Urbšys maitintu savo sąmokslo teorijas , jei būtu atsiradusi D.Grybauskaitei galimybė dar viena karta pratęsti savo Prezidentine kadencija. Kad butu laimėjusi didele persvara net neabejoju .. gal čia yra priežastis tu visu pasisakymu, mažas didelį visada labiau mylį  ? Politika tuo ir užsiima kad suteikia langą kompromisams rasti ten kur įprastai neįmanoma rasti bendru sąsaju prieštaravimuose , kol žmonės geba tartis surandant savo prieštaravimas kompromisus tol ta visuomenė gali jaustis gyva ir turinti ateitį. Kas nutiktu jei visi imtu elgtis kaip R.Karbauskis su savo telefonu ? kas nutiktu jei visi politikai elgtųsi kaip tie „zaporozjės kazokai“ ? kraujo upės lietusi jūromis o mes turėtume antra nesukalbama Rusija – Lietuvos Seime . Noriu tik priminti Seimo nario žodžiai Seime ginami Konstitucijos ir niekas negali jam priekaištauti ar daryti poveikį už jo pasakytus žodžius . Kartais man atrodo kad ta pataisą reiktu pakoreguoti Konstitucijoje ir pirmu punktu įrašyti moralės Seimo nario prievoles . Ar autorius turi kokių nors įrodymu tokiems savo mestiems kaltinimams o gal turi kokiu nors netiesioginių įrodymų siejančiu su įtarimais ?  Ne visi gali būti politikais , ir ypač tai matoma kai jais siekia tapti buvę pareigūnai . .. tos fiziologinės transformacijos kartais net pribloškia . Tai paaiškina tokia padėti Seime .. ir aplamai kas blogai su ta politika Lietuvoje .

>>>fi...       2020-04-21 7:59

tamstelė, pirma išmok lietuvių kalbą, nes iki kaulų smegenų žinomas tavo rusiškas žodelis “vot…”.

Skaitykim,kad       2020-04-21 7:22

Jauniskis teigiamas,bet nuo jo varvantis grybinis mėšlas,kuria jo figūrą neigiamą.Bet kas pasakys,jis grybes žmogus,o tai jau stampas.Daugelis mano,kad jis valdomas polikarpovnos.

Algis       2020-04-21 6:07

Fi, geras komentaras.

fi...       2020-04-20 23:56

kažkokio departamentėlio direktoriuko skyrimas - argi tai seimo dėmesio vertas darbas?
niekai.
vot didžiausios visų laikų Nusikaltėlės neutralizavimas, vat ten tai buvo svarbu.
kaip gražiai ir darniai, tiesiog su įkvėpimu balsavo seimūnai už apkaltą Venckienei.
nejuokai - Recidyvistę, Valstybės perversmo organizatorė.
o čia dabar dėl kažkokio “jaunyškio” pergyvena aftarius.
nelygis…

Grybauskaitė - tipiška homo sovieticus,       2020-04-20 23:24

t. y. persona, kurios protas aptarnauja instinktus (pvz., valdžios geismo ar keršto), nors turėtų būti atvirkščiai.
Lietuva išliko Vakarų valstybe ne jos padedama,, kaip propaganda kartoja, bet, atvirkščiai, nepaisant(!) Grybauskaitės prisitaikėliškos antivakarietiškos prigimties ir veikimo.
Audijaus arklidės yra tai, kas privalo būti išmėžta, tik kada tai padarysime?
Jauniškio figūra buvo sužaista tik todėl, kad jis, kaip žmogus, kaip karininkas, psichologiškai nėra atstumiantis personažas, todėl labai tiko homo sovieticus širšyno motinėlės ir širšyno tranų apsaugai.
Šiuo požiūriu Povilas Urbšys visiškai teisus.

Kis       2020-04-20 22:29

kas liecia Jauniski,tai cia ne Urbsio zodziai,tai daugiau panasu i baltos kumeles sapno atpasakojima,manau sis VSD vadovas niekada nebus Mecka,ar Pocius ir jiems panasius,Tikrai,tai vyras paustes parako ir galbut kraujo skoni,tad joks Landzbergis ar i ji panasus niekada eiti pries karininko garbe.Tai Urbsiuk,tik sauksmas tyruose.Beje ka, dar karta ikelti,kai jau zmogus isrinktas?Vis nenurimstate?Juokinga publika stovi uz tavo peciu,atsipeikek.

Pritariu Gerb. Povilui Urbšiui       2020-04-20 21:22

Jeigu mes norime permainų, visas prezidentės karališkas figūras reikia keisti. Nes klanams mato niekada nebus. O jie net ir Kalėdų eglutę pastatę iš visų tyčiojosi?

Klausimas       2020-04-20 20:21

Į ką ponas Urbsi šiuo straipsniu kreipiates? Į liaudį, būtų keista.Ka Lietuvoje gali žmogus,jei Seimas neįgalus.

Trabantas       2020-04-20 20:19

Silpnas Prezidentas su silpna komanda nepajėgus performuoti Grybauskaitės paveldą, ręstą per ištisą dešimtmetį. Va ir visi reikalai. Nebėra Grybės, bet visa konservatoriška šakalų gauja su Grybės statytiniais teisėsaugoje ir kertinėse institucijose stovi mūru.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.