Povilas Urbšys: „Tas, kas slepia savo biografijos faktus, tampa priklausomas nuo Rusijos interesų“

Tiesos.lt redakcija   2013 m. lapkričio 27 d. 1:18

9     

    

Povilas Urbšys: „Tas, kas slepia savo biografijos faktus, tampa priklausomas nuo Rusijos interesų“

Visuomenėje vis dar aptarinėjama VSD slaptos pažymos nutekinimo istorija. Kas ją nutekino, kodėl vyko kratos žurnalistų namuose ir kodėl galiausiai atsigręžta į prezidentūrą? Nors jau daug kartų komentavote šį įvykį, gal galite pateikti šios istorijos vertinimą?

Mano asmenine nuomone, informacijos nutekinimas tikrai padarė žalą mūsų valstybei, sukompromitavo mus, kaip pirmininkaujančią šalį Europos Sąjungos Tarybai, sukompromitavo valstybines institucijas, kurios buvo įveltos į šitą skandalą. Atsakomybę už tai turėtų prisiimti tie politikai, kurie tuos veiksmus inicijavo.

Turime suprasti, kad Lietuva bus panaši į Rusiją tiek, kiek ji bus pažeidžiama nuo Rusijos ir kol ji bus panaši politinėmis partijomis su juodosiomis buhalterijomis ir „putiniškais“ valdymo metodais.

Dabar kai kas teigia, kad reikia vertinti pažymos turinį, bet nekreipti dėmesio, kaip ir kas nutekino. Kiti tvirtina priešingai, kad privalu atsižvelgti į nutekinimo aplinkybes, bet nevertinti turinio. Manau svarbu ir turinys, ir nutekinimo aplinkybės.

Kai Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė viešai pareiškė, kad ji tai padarė dėl Lietuvos, o iš to reikia suprasti, kad Lietuva jai yra Prezidentė... Keistai visa tai atrodo. Kur ji buvo prieš tris savaites, kai ši informacija nutekėjo?

Tada ji turėjo pateikti tą pareiškimą, tuomet teisėsaugininkai nebūtų griovę žmonių gyvenimų ir nebūtų buvę apklausų ir kratų pas žurnalistus bei Seimo darbuotoją.

Tokia pozicija yra nesąžininga, ypač spekuliuojant Lietuvos vardu, turint omeny tai, kad situacija betarpiškai susijusi su artėjančiais prezidento rinkimais.

Prisiminkime, kai Prezidentė inicijavo susidorojimą su Vitalijum Gailium ir Vytautu Giržadu dėl informacijos nutekėjimo, kuri neturėjo jokio slaptumo grifo. Net kai teismai pripažino, kad pareigūnai atleisti neteisėtai, Prezidentė vis kalbėjo apie visagalio melo detektoriaus reikšmę.

Stebina dabartinės informacijos nutekinimo situacija, kai demonstruojamas visai kitoks principingumas. Gal todėl, kad D. Ulbinaitė viešai paliudijo asmeninį atsidavimą Prezidentei, o V.Gailius ir V.Giržadas – savo atsidavimą Lietuvos valstybei ir liko ištikimi priesaikai?

Ar gali būti, kad šita pažyma bus paskelbta kaip neva neslapta, ir viskas liks tiesiog kaip skandalas. Kaip Jūsų akimis turėtų ši situacija išsispręsti?

Manau, pažyma ir jos turinys bus menkinami. Susidaro įspūdis, kad ir grifas „slaptai“ buvo uždėtas vien tik tam, kad sustiprintų nutekinamos informacijos reikšmę ir ji turėtų kuo didesnį poveikį visuomenėje, siekiant sudaryti kuo palankesnį rinkimų kontekstą vienam iš kandidatų į prezidentus, tačiau išėjo atvirkščiai. Tai suteikė galimybę kitam kandidatui – Artūrui Paulauskui reikštis viešumoje ir rinktis politinius dividendus.

Suprantama, Darbo partijos kandidatas į prezidentus gali būti daugiausiai priklausomas nuo Rusijos interesų. Tačiau kandidatas, slepiantis savo biografijos faktus, irgi tampa priklausomas. Juk toje pažymoje yra fiksuota, kad gali būti pagarsinti praeities faktai iš Dalios Grybauskaitės gyvenimo, kuriuos ji nuslėpė nuo visuomenės – ką ji veikė tuo metu, kai daugelis žmonių buvo apsisprendę dėl Lietuvos Nepriklausomybės, kas buvo jos tėvai, ar buvo jie susiję su represinėmis saugumo struktūromis.

Slaptosios tarnybos savo veikloje visada pasinaudoja silpniausiomis žmogaus vietomis. Prezidentė savo tylėjimu tas silpniausias vietas ir nurodė.

Esate vienas iniciatorių, kurie praėjusią savaitę pasirašė kreipimąsi į Konstitucinį teismą dėl Darbo partijos narių grąžinimo į sąrašus.

Prieš metus iš Darbo partijos sąrašo buvo pašalinti kandidatai – Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė, Vytautas Grisius ir Viačeslavas Zdanovičius, nes paaiškėjo faktai apie rinkėjų papirkinėjimą, kad juos reitinguotų rinkimų sąraše. Seimas dar pirmajame posėdyje pašalino juos iš sąrašo, bet praėjus kuriam laikui, dabartinė Seimo dauguma suskato ir jie buvo grąžinti į sąrašą motyvuojant tuo, kad jų kaltė neįrodyta.

Lapkričio 8 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį keturiems asmenims, susitarusiems už 30 tūkst. litų papirkti 3 tūkst. kalinių, kad šie 2012 metų Seimo rinkimuose balsuotų už Darbo partijos kandidatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir taip suteiktų pirmumo balsus anksčiau paminėtiems kandidatams.

Aišku, ir pats sandėris yra labai simboliškas – tarsi vienos nusikalstamos grupės nariai, kurie dar yra laisvėje, sudaro sandėrį su kitos nusikalstamos grupės nariais, kurie yra nelaisvėje. Tai yra pavyzdys, kaip yra kriminalizuojama politika.

Tad pritariu Seimo narių iniciatyvai dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą, nes turi būti išaiškinta, ar tas Seimo sprendimas, galintis juos vėl sugrąžinti į partinį sąrašą, neprieštarauja Konstitucijai.

Vėl buvo padidinti Seimo narių atlyginimai. Kaip Jūs balsavote šiuo klausimu?

Aš balsavau už tai, kad Seimo narių atlyginimai nebūtų didinami, ir buvau tarp tų, kurie siūlė įstatymo pataisas, kad jie nebūtų didinami.

Manau, tai amoralus sprendimas, ypač girdint finansų ministro cinišką pareiškimą, kad kultūros darbuotojai turėtų didinti savo atlyginimus iš vidinių resursų...

Priminsiu apie vieno įstatymo pataisą, Seimo statuto straipsnio pakeitimą, kuris buvo svarstomas Seime ir kurį žiniasklaida nepakankamai nušvietė. Šis pakeitimas būtų leidęs mažinti atlyginimus tiems Seimo nariams, kurie be svarbios priežasties praleidžia daugiau kaip pusę Seimo posėdžių.

Už minėtą Seimo statuto pataisą, balsavo 18 Seimo narių, prieš 2, susilaikė 24. Be to, šis klausimas buvo nustumtas į patį darbotvarkės galą, kai bebuvo likę vos 44 Seimo nariai iš 141…

Dauguma susilaikiusių buvo iš socialdemokratų, „Drąsos kelio“ ir Darbo partijos frakcijų.

Opozicinės konservatorių frakcijos pozicija taip pat buvo keista. Jeigu jie apeliuoja į tai, kad Seimo nariai neturi piktnaudžiauti savo išskirtine padėtimi, balsuojant turėjo dalyvauti ne 6 frakcijos nariai, o visa frakcija arba bent dauguma.

Paprastai žmonės džiaugiasi didesniu atlyginimu, visi laukia sausio pirmosios, kada didės neapmokestinamų pajamų dalis, ką Jūs darysite su didesniu atlyginimu?

Seimo nario atlyginimas turėtų didėti maždaug 1 800 litų. Šiuo metu svarstau įvairius variantus, kaip geriau juos panaudoti, kad jie atneštų kuo didesnę naudą kitiems.

Apie tai informuosiu visuomenę, o savo rinkėjus noriu patikinti, kad kol nebus pradėtos atkurti sumažintos pensijos, padidintos atlyginimo dalies nenaudosiu savo asmeninėms reikmėms.

Ketvirtadienį Rygoje, viename iš „Maximos“ prekybos centrų įvyko didelė tragedija, įgriuvo stogas. Ne paslaptis, nukentėjo daugybė žmonių. Lietuva ir Estija solidarizuojasi ir kartu skelbia gedulą. Vyriausybė žada inicijuoti prekybos centrų saugumo patikrinimą ir Lietuvoje. Ar reikalinga tokia nelaimė, kad būtų imtasi saugumo priemonių?

Pasirodo, mūsų valdžiai reikalinga. Kai sudegina moksleivę automobilyje, reikia pradėti spręsti problemas, susijusias su Bendruoju pagalbos centru. Kai kaimynystėje žūsta žmonės, Vidaus reikalų ministras duoda nurodymus patikrinti būklę komerciniuose objektuose. Man atrodo, tokie tikrinimai turi vykti nuolat. Kodėl valdžios sprendimai vyksta tik po nelaimės? Tai rodo, kad pati valdžia daugiau rūpinasi savo įvaizdžiu ir neatlieka savo tiesioginių pareigų. Jeigu prekybos centrai būtų pastoviai tikrinami, dabar nereikėtų daryti tikrinimo vajaus.

Tai tikrai didelė nelaimė. Tegul ji nepalieka abejingų. Jei turime pažįstamų Latvijoje, paskambinkime, nusiųskime žinutę, pareikškime užuojautą ar tiesiog pasiteiraukime, kaip jie gyvena. Tikintys malda prisiminkime žuvusius savo brolius. Svarbiausia – nelikime abejingi vieni kitiems.

Kalbino Viktorija Polzunovaitė

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

cialis_cheap       2018-03-8 13:37
term       2017-05-31 11:25
order_cialis       2016-09-7 19:36
Visvien niekšas       2013-11-27 23:03

Seimo NUTARIMO “Dėl Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos” priėmimas
Balsavo Seimo narių: 97 iš 141.
Balsavimo rezultatai: už - 20, prieš - 52, susilaikė - 25, nepritarta.
P. Urbšys balsavo UŽ.

Niekšai       2013-11-27 22:52

Kodėl Urbšys su Gailium nebalsavo, kaip Venskienė už Uspaskicho teisinės neliečiamybės išsaugojimą ?

Leonas       2013-11-27 19:13

Nors Seimo narys pagal Konstituciją turi veikti vadovaudamasis įstatymais ir sąžine, P. Urbšys vadovaujasi dar ir milicininko intuicija, kuri jam sako, kad N. Venckienė kažkaip prisidėjo prie vieno teisėjo ir kito teisėjo įsūnio nužudymų. Neišsigalvoju, štai jo paties vakarykštė kalba Seime stumiant apkaltą:
P. URBŠYS: N. Venc­kie­nės pa­bė­gi­mas iš Lie­tu­vos man as­me­niš­kai pa­tvir­ti­no tai, jog ji at­ėjo į Sei­mą tik dėl tei­si­nės ne­lie­čia­my­bės įgi­ji­mo. Pa­gal jai in­kri­mi­nuo­ja­mus nu­si­kal­ti­mus, dėl ko bu­vo pa­nai­kin­tas jos tei­si­nis imu­ni­te­tas, gre­sia pi­ni­gi­nė bau­da. Ne­jau­gi jai taip rū­pi pi­ni­gai, dėl ku­rių ji nu­ta­rė bėg­ti iš Lie­tu­vos? As­me­niš­kai taip ne­ma­nau. Bėg­ti rei­kia tik ta­da, kai ži­nai, jog pa­nai­kin­ta tei­si­nė ne­lie­čia­my­bė ne­ap­sau­go nuo įta­ri­mų pa­reiš­ki­mo dėl kur kas sun­kes­nių nu­si­kal­ti­mų. Juk iki šiol ne­at­sa­ky­ti šie klau­si­mai: ko­dėl bu­vo nu­žu­dy­tas Kau­no apy­gar­dos tei­sė­jas J. Fur­ma­na­vi­čius, ko­dėl bu­vo nu­žu­dy­tas Kau­no apy­gar­dos teis­mo pir­mi­nin­ko įsū­nis V. Mi­li­nis? Gal to­dėl bu­vu­siai Kau­no apy­gar­dos teis­mo tei­sė­jai rei­kė­jo pri­si­den­gus tra­pios mo­ters kau­ke, pa­si­nau­do­jus Sei­mo na­rio di­plo­ma­ti­niu pa­su, pa­ė­mus vai­ką kaip gy­vą sky­dą bėg­ti iš Lie­tu­vos?
Spe­cia­lio­sios ko­mi­si­jos su­da­ry­mas dėl N. Ven­c­kie­nės pa­dė­tų mums vi­siems iš­si­aiš­kin­ti, ar toks Sei­mo na­rės el­ge­sys, ku­ris ne­vie­na­reikš­miš­kai ver­ti­na­mas vi­suo­me­nės, su­de­ri­na­mas su Sei­mo na­rio duo­ta prie­sai­ka Lie­tu­vos Res­pub­li­kai.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=460721

Išeitų,kad       2013-11-27 10:01

mūsų daša tebėra infiltruota šnipė.Viskas pagal planą.Ji daro viską,kad Lietuvai būtų blogiau,nors žodžiais sako priešingai.

Pone       2013-11-27 7:26

urbsi kam jus atstovaujat seime,pagal vakar pasisakimus seime apie Venckienes galimai didelius nusikaltimus-zudymus,tikriausiai prokurorams,tai mano nuomone

simpatizavau Urbsiui ir Gailiui,       2013-11-27 6:39

bet kai jie balsavo uz Venckienes suemima, pagalvojau, kad jie nera saziningi ir svarus politikai. Priklauso tai 80 Seimo judosiu, uz 30 sidabriniu pardavusiu sazine.

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.