Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda, Prokuratūra

Povilas Urbšys: „Šiandien Seimas išsaugojo institucinę ir žmogiškąją savigarbą – nepanorėjo tapti Prezidentės šlepetėmis“

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugsėjo 29 d. 18:06

23     

    

Povilas Urbšys: „Šiandien Seimas išsaugojo institucinę ir žmogiškąją savigarbą – nepanorėjo tapti Prezidentės šlepetėmis“

Parlamentarai antradienį slaptu balsavimu nepritarė ir antrajai prezidentės pasiūlytai kandidatūrai į generalinius prokurorus: už Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės kandidatūrą balsavo 50 Seimo narių, prieš – 49, dar 19 susilaikė.

Birželio 16 d. panašiomis aplinkybėmis Seimas atmetė Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrą į generalinius prokurorus: už šį kandidatą balsavo 46 Seimo nariai, 50 buvo prieš, 19 parlamentarų susilaikė.

Laikinai Generalinei prokuratūrai nuo birželio vidurio, kai baigėsi Dariaus Valio kadencija, vadovauja generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Kalbos prieš balsavimą Seimo narių nuotaikų neatspindėjo, atvirkščiai – Seimo didžiųjų frakcijų atstovai žarstė komplimentus kandidatei.

Konservatorius Stasys Šedbaras, pristatydamas savo TS-LKD frakcijos poziciją, siūlė E. Dambrauskienę vertinti ne pagal „kažkokius raštus ir nepatvirtinus faktus“ (daugiau apie juos skaityti ČIA), bet pagal kompetenciją. „Pretendentė pagal savo vadybinius gebėjimus, patirtį ir viziją, kaip turi dirbti prokuratūra, įrodo, kad yra tinkama dirbti šias pareigas“, – tvirtino S. Šedbaras ir žadėjo, kad konservatorių frakcija balsuos už E. Dambrauskienės kandidatūrą. Savo kalboje S. Šedbaras nurodė dar vieną argumentą – pasirodo, ji esanti dar ir „žavi moteris“.

Jam antrino ir socialdemokratas Julius Sabatauskas. Priekaištus, kad iki šiol E. Dambrauskienė buvo menkai žinoma, jis atmetė papasakodamas studijų laikų anekdotą: „Geras studentas yra tas, kurio dekanas nepažįsta“.

Liberalų Sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis, nors Generalinės prokuratūros sistemą ir kritikavo, siūlomai kandidatei priekaištų neturėjo. „Jeigu balsavimas bus sėkmingas ir mes turėsime naują generalinį prokurorą, laukia dideli iššūkiai. Ši institucija šiandien neatlieka savo esminės paskirties taip, kaip turėtų atlikti. Egzistuoja didelis vidinis susiskaldymas pačioje organizacijoje, yra tam tikra visuomenės institucija“, – po susitikimo su kandidate kalbėjo E. Masiulis.

Prieš E. Dambrauskienės kandidatūrą pasisakė tik Povilas Urbšys apkaltinęs kandidatę priklausant prezidentūros klanui.

„Vieša paslaptis, kad mūsų valstybėje egzistuoja neliečiamasis prezidentės klanas. Jei priklausai šiam klanui, tai garantuojama neliečiamybė ir karjera. Svarbiausia sąlyga priklausyti šiam klanui – tai besąlygiška ištikimybė Jos Ekscelencijai Lietuvos prezidentei, nes ji yra vienintelė Lietuvos Dalia.

Nieko neturėtų stebinti, kad Seimui siūloma kandidatė į generalinius prokurorus prieš keletą metų galimai piktnaudžiavo tarnyba. Ji Teisėjų etikos ir garbės komisijai pateikė sąmoningai iškreiptus duomenis, kurie galėjo turėti teisinę reikšmę sprendžiant Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio drausmės atsakomybės klausimą.

Teisėjas, kuris buvo suabejojęs N. Meilučio ir E. Dambrauskienės neliečiamybe, turėjo nusiimti teisėjo mantiją. Manau, kad dėl šios priežasties Teisėjų taryba pirmą kartą per prezidentės valdymo laikotarpį išdrįso nepritarti Jos Ekscelencijos siūlomai kandidatūrai į Vilniaus apygardos teisėjo pareigas. Deja, prezidentei tai tik tapo įrodymu, kad jos siūloma kandidatė yra sava“, – Seime kalbėjo P. Urbšys.

Ir pasiūlė balsuoti ne slaptai, o atvirai, kad ir šalies vadovė galėtų žinoti, kas balsavo taip, kaip reikia Prezidentūrai.

„Kad, neduok Dieve, Jos Ekscelencija nesuabejotų Jūsų, čia sėdinčių, lojalumu ir neužsitrauktumėte kažkokių nemalonumų“, – baigė savo pasisakymą politikas.

Portalo Tiesos.lt paprašytas pakomentuoti balsavimo rezultatus, P. Urbšys taip pat buvo tiesus: „Šiandien Seimas išsaugojo savigarbą – ir institucijos, ir savo, kaip Seimo narių, žmogiškąją savigarbą. Nes taip, kaip buvo brukami kandidatai į generalinius prokurorus, buvo pademonstruota nepagarba Seimui. Ir šiandien Seimas nepanorėjo tapti Prezidentės šlepetėmis“.

* * *

Daugiau apie kandidato į generalinius prokurorus paieškas skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Povilas Urbšys: Generalinis prokuroras – ne papuošalas

Kam dirba kandidatas į generalinius prokurorus?

Prezidentūra pasirinko kandidatą į naujus generalinius prokurorus

Krito N.Meilutį į GP vadovus protegavęs prokuroras

Kandidatas į generalinius prokurorus. Kaip pralaimi valstybės ir teisingumo interesai?

Praregėjo? Kandidatė į generalines prokurores pripažino: prokuratūroje viskas vyko neskaidriai

Ką nuo Seimo slepia kandidatė į generalinius prokurorus?

Grupė Seimo narių prašo ištirti galimus teisėjų E. Dambrauskienės, N. Meilučio ir L. Janiulytės nusižengimus teisėjų etikos principams

Prezidentės favoritė – neliečiama

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gerai       2015-09-30 22:08

P. Urbšys manau labai patikimas.

to rupūs miltai       2015-09-30 20:32

Jei Raulušaitis stogas, tai kodėl prezidentė jį paskyrė į pareigas iki šiol dar neatleidžia?

O kiek daug?        2015-09-30 20:26

Neklistačiosios neklistamųjų.

Ramuma       2015-09-30 16:02

Švonderis taip pat nori būti labai svarbia ypata prieš rinkimus į Seimą. “Štai”,- giriasi Povilas Urbšys, -“ir aš dabar galiu pasireikšti”. Seimas pasižymi labai aukšto lygiointelektualais: Razma, Kubilius, Urbšys, Sysas. Kai paklausai tokių Seimo narių kalbų, tai tuoj reikia skaityti Bulgakovo “Šuns širdis” arba nors PAŽIŪRĖTI ištrauką iš filmo “Собачье сердце - Шариков о ПРАВАХ”. imo posėdžius.Tada nors pasijuokti galima, o po tokių Urbšio straipsnių tiesiog darosi liūdna, nes klaiku darosi dėl Lietuvos ateities, nes su Švonderių ir Šarikovų “tiesa” mes tapsime dar labiau atsilikusia šalimi iš kurios bėga jaunimas. Tikrai gėda darosi dėl tų senbezdų gromuliavimo per Seimo posėdžius. Su Šarikovais ir Švonderiais Lietuva be ateities. Bet, kas juos renka į Seimą? Tie, kurie juos renka, gal teiksis pagalvoti ir apie jaunimą? Na, kaip jiems gyventi Lietuvoje, kai ten Seimo kėdes trina tokie Urbšiai. Urbšy, o tu ką, neseniai iš Mėnulio nukritai? Tai jeigu žinai, kad Przidentė sukūrė klaną, tai kodėl nepraneši apie tai į policiją arba net į tą pačią prokuratūrą? O gal tu net įstatymų nežinai? Nežinai, kad apie nusikalstamas grupuotes tu privalai pranešti į policiją, STT arba į prokūratūrą? Ar tu čia skiedi, kaip ta davatka prie bažnyčios, kuriai yra svarbu, ką nors apšmeižti, kad pasirodyti, kad ji yra labai REIKŠMINGA persona, nes gali apšmeižti bet ką. Na žmonės, kodėl jūs renkate tokias davatkas į Seimą? Nejaugi nesuprantate, kad apart gandų nešiojimo, jie ten nieko neveikia.

Vai me       2015-09-30 15:55

Keista, gal galite paaiškinti, kodėl “ką nors pakeisti” prezidentei nekilo tada, kaip buvo grobiama mergaitė?

to vai me        2015-09-30 15:34

ar tamstytė kada nors pagalvoji sava galva?
sakai nusispjauti, bet kai ji nori ką nors pakeisti, vėl sakai, kad tai tik mėšlo krūva.
gal žinai tad kas ir dėl ko nužudė teisėją Furmonavičių, kuris tą dieną turėjo atnešti kompromatą apie vieną įtakingą prokurorą į teismą. Gal žinai kuris prokuroras pirmas prišoko prie Furmonavičiaus lavono? a?

Vai me       2015-09-30 14:51

Gerbiamieji ,kai prezidentei nusispjauti,į valstybėje zudomus piliecius, trypiamas veliavas ir zmonių teises, bet kuris, prezidentės peršamas, kandidatas “a priori” yra, švelniai tariant, mėšlo krūva.

Cityservicelt       2015-09-30 14:47

„City Service“ AS įstatinis kapitalas yra toks pats, koks buvo po Jungimosi veiklą baigusios AB „City Service“ – 9 483 000 EUR, ir padalintas į 31 610 000 vnt. 0,30 EUR nominalios vertės akcijų; akcijų ISIN kodas – EE3100126368.
Po Jungimosi veikiančios „City Service“ AS stebėtojų taryba ir valdyba nepasikeitė – darbą stebėtojų taryboje tęsia Andrius Janukonis (pirmininkas), Gintautas Jaugielavičius ir Artūras Gudelis, valdyboje – Jonas Janukėnas.
Įgyvendinus Jungimąsi, „City Service“ AS toliau ketina imtis veiksmų dėl bendrovės pertvarkymo į Europos bendrovę (Societas Europaea), taip pat dėl bendrovės akcijų įtraukimo į prekybą Varšuvos vertybinių popierių biržoje, kaip tai numatyta 2015 m. balandžio 30 d. AB „City Service“ visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimais.

rupūs miltai!       2015-09-30 14:44

tai gal Prezidentė kelia mums mokesčius už šildymą, už kitas pasklaugas ir t.t.?
Ponas Urbšys, kaip stt buvęs darbuotojas tikriausiai žino, kas valdo pagrindinį slibino devyngalvio Rubikon/Dalkia/Vilniaus energija/Ikor/pastatų prikežiūra/ Cityservis/ karoliniškių..lazdynų ir t.t. būstas pagrindinį akcijų paketą? a?  Juk ši firma registruota Estijoj, bet “aptarnauja” tai Rusiją, latviją, Lenkiją, Lietuvą ir net Ispaniją, kurioje jau keliama separatistinės sumaištys… Estijoj registruota ir veikia neva pagal estijos įstatymus, bet ten nedirba. Ar ji moka mokesčius Lietuvai? neaišku. Andrius Janukonis tai gali būti tik tarpininkas, jei jau taip slepiamas pagrindinis akcininkas. Žinoma, tokiai stambiai monopolijai reikia turėti savų prokurorų.

nesupratau        2015-09-30 12:04

Urbšio iškelta pagrindinė šios kandidatės nuodėmė yra tai, kad ji Raulinaičio bendrakursė.
`O kokia Raulinaičio “nuodėmė”? Ar tai, kad jis kovoja prieš PVM grobstytojus? Ar tai, kad jo kabinete buvo tartasi dėl Snoro aferų? Išeitų, kad Urbšys gina Snoro aferstų interesus? Bet iškovojo, kad Raulinaitis liktų gen.prokuroru iki naujų Seimo rinkimų. Tereikia jam paskirti porą pavaduotojų ir viskas bus OK?

jau tikiu       2015-09-30 11:52

kad ir Urbšio dėdė prisidėjo prie Lietuvos inkorporavimo į SSSR. Ir kur kas labiau nei dabar puolama Salomėja Nėris.

to vai me        2015-09-30 11:50

jei ne prezidentė, tai greičiausiai ir mus ištiktų panašus likimas kaip Armenijoj. Net nepajustume kaip atsidurtume Putino glėby. Juk ne šiaip sau Putinas sakė, kad su Lietuva viskas tvarkoj, k ad ten Rusija turi daug gerų draugų. Svarbiausia susisemti ES pinigus… ar ne? kaip ir pirmajame NEPE.

to vai me        2015-09-30 11:47

jūs teisus. Konservatorai su liberalais padarė klaidą. Jiems reikėjo visaip peikti Prezidentės kandidatę, tada tikrai būtų nubalsuota už ją. Juk panašios politikos matomai laikėsi ir Seimo pirmininkė viešai ją girdama, bet nežinia už ką balsavusi. Ar yra balsavimo išklotinės?

Dėkui Urbšiui       2015-09-30 11:44

jis puikiai apgynė oligarchų interesus ir jų statytinius prokuratūroje. Dabar šie monopolistai galės ir toliau smaugti lietuvą, o dėl emigracijos kaltinti Prezidentę. Btavo.

vai me       2015-09-29 22:41

ATMINTINĖ II:Jeigu, “uz” balsuoja ir E.Masiulis, seimūnas, tiesiog privalo, surinkti visus, tupyklose, valgyklose ir rūkyklose, sunkiai dirbancius seimūnus, galincius prabalsuoti “prieš”.Nuolankiai jūsų. LIETUVOS RINKĖJAI.

vai me       2015-09-29 21:50

ATMINTINĖ:Gerbiami seimūnai,jeigu Šedbaras ir Sabatauskas balsuoja “uz”, drąsiai balsuok “prieš” ir niekada neapsiriksi.Iš anksto dėkojame.Lietuvos rinkėjai.

Stasiui       2015-09-29 21:09

Iš jūsų komentaro akivaizdu, kad savigarbą painiojat su savikaina.
Ir dar nutaisot rimtą povyzą

stasys        2015-09-29 20:55

Kai žmogus didžiuojasi atlikęs gera darbą, tokį kaip ir negaila pagirti ..o čia Seimo narys Urbšys ima ir pareiškia viešai ...
- Šiandien Seimas išsaugojo savigarbą – ir institucijos, ir savo, kaip Seimo narių, žmogiškąją savigarbą“
Tai jei savo pareigų ignoravimas yra ta moralinio veido išraiška ..kuria būtiną gintį nuo Prezidentūros ..reiktu rimtai apsvarstyti klausima ar tokiam valstybės tarnautojui aplamai verta mokėti alga ..juk kaip ne kaip viešo intereso veidas ne ką mažiau susiraukšlėtų vien nuo minties kad tie tūkst. Eu. papuola ne tik kad ne pagal adresą, bet ir tam kuris aplamai linkęs ignoruoti ta faktą kad yra labiau nusipelniusiu ta alga gauti pašalpų pavidalu .. Urbšį ..mielas vaike ..kas nedirba tas nevalgo .
p.s.  dėl akiu , prieš visuomene,  galėjote nors kokia „Jobana“  Seimo dykaduoniu komisija sukurti.. tam klausimui spręsti ..o dabar antras kartas ir jokio atsakymo ..PRIVAČIAME SEKTORIUJE Tamsta jau seniai už durų laiptinėje sėdėtumėte subine suraukęs ..smile)

Viskam atvirkščiai       2015-09-29 20:37

Tai atsistok nuo galvos ant kojų ir pamatyk, kaip yra ne atvirkščiai. Klausai, o kaip atrodo tavo matrioška atvirkščiai?

Babunia       2015-09-29 20:19

Maladec Pavlikas, gražiai ans akcelenciją palazdavojo.
Ale ir klapčiukam anos kliuvo…

viskas atvirksciai!       2015-09-29 20:15

Amerikietiskos slepetes leido prokuraturai ir teismuose susikuryi tvirta KGB tinkla.Todel Prezidentes saxinigi kandidatai yra viso atmetami.

Al fukas to Vansi škia       2015-09-29 18:56

Ale kas gali būt gražiau už Matrioškos šlepetes, a tu Vansi ške, bent įsivaizduoji. Gražiau net už Monomacho pyžiką. Dėl tokio dalyko ir pilietinį šlepečių karą ne maža būtų sukelt, vot tak.

Vansi škia       2015-09-29 18:48

Vansi, kodėl taip vadinami lietuviai tskant nemėgsta šlepečių? Geras apavas, vansi - nespaudžia, škia. Labai patogu, tskant.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.