Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda, Prokuratūra

Povilas Urbšys Daliai Grybauskaitei: „Lietuvos piliečiai Jus stebi ir tiki, kad valstybės interesai išliks aukščiau už Jūsų aplinkos interesus“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 25 d. 22:44

106     

    

Povilas Urbšys Daliai Grybauskaitei: „Lietuvos piliečiai Jus stebi ir tiki, kad valstybės interesai išliks aukščiau už Jūsų aplinkos interesus“

Supažindiname su Seimo nario Povilo Urbšio atviru laišku Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Politikas šalies vadovę ragina neskirti generalinio prokuroro pavaduotoju advokato Giedriaus Danėliaus, gynusio jos atstovę spaudai Daivą Gulbinaitę byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo. „Tikiu, kad rasite savyje jėgų šį neskaidrų, protekcionistinį ir prokuratūros sistemą politizuojantį teikimą atmesti“, – rašoma Povilo Urbšio atvirame laiške.

Lietuvos Respublikos Prezidentei                                       2016-08-25     Nr. SN-S-24
Daliai Grybauskaitei
Daukanto a. 3, LT-01122, Vilnius

Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidai


Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente,

Viešai paskelbta, kad gavote generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą generalinio prokuroro pavaduotoju skirti advokatą Giedrių Danėlių. Esu įsitikinęs, kad suprantate į kokią keblią padėtį Jus stumia generalinis prokuroras ir Jūsų patarėjos.

Visiems žinomas faktas, kad siūlomas kandidatas buvo Jūsų atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės advokatas slaptos pažymos iš Prezidentūros neteisėto nutekinimo byloje, kurioje Jūs, deja, taip ir neišdrįsote duoti parodymų. Ir tai, kad dabar šis asmuo yra siūlomas generalinio prokuroro pavaduotoju, kuruosiančiu, kaip jau pranešė generalinis prokuroras, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentą, kurio prokurorai principingai tyrė šią bylą, kompromituoja bet kokias Jūsų pastangas kovoti su korupcija ir apsaugoti teisėsaugos institucijas nuo politikų įtakos.

Tikiu, kad rasite savyje jėgų šį neskaidrų, protekcionistinį ir prokuratūros sistemą politizuojantį teikimą atmesti. Kitaip tai būtų didžiulis smūgis pasitikėjimui teisėsauga ir tikėjimui, kad pagaliau politinė sistema bus apvalyta nuo aukštosios korupcijos. Savo patarėjos advokato skyrimas vienu iš Generalinės prokuratūros vadovų, turinčiu kovoti su korupcija, toli gražu neprisideda, kaip Jūs žadėjote, prie „nuoseklaus valymosi nuo korupcijos ir oligarchinės savivalės“. Tokiu savo sprendimu Jūs tik patvirtinsite nuomonę, kad kovojate su politine korupcija Lietuvoje tiek, kiek Jums naudinga stiprinti savo asmenines galias sukuriant saugią Lietuvą tik sau ir savo išrinktųjų ratui.

Sprendimas skirti šį asmenį nublokštų Jus, ponia Respublikos Prezidente, į gretas tų politikų, kuriems, kaip teisingai esate įvardijusi paskutiniame savo metiniame pranešime, „savi-saviems interesas yra aukščiau už valstybinį; kur nomenklatūrinė privilegija yra priedas prie posto, o ne korupcijos apraiška; kur dalyti „zadanijas“ telefonu galima net teisėjams ar redaktoriams, kur prekyba poveikiu – kasdienybė“.

Lietuvos piliečiai Jus stebi ir tiki, kad valstybės interesai išliks aukščiau už Jūsų aplinkos interesus. Nepaniekinkite Lietuvos žmonių, kurie Jumis tiki.

 

Pagarbiai,
LR Seimo narys                             Povilas Urbšys

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas Kotrynai        2016-09-1 14:50

Ačiū, už supratingumą. Niekados nebuvau ilgesniam laikui, negu atostogos, išėjęs.

Kotryna Pikasui       2016-09-1 14:31

Supratau ir gerbiu jūsų atsitraukimą ir išdėstytus motyvus. Nemalonu dėl tų komentatorių, kurie švaistosi dergimais, “plunksnų pešiojimais” ir argumentais ad hominem. Tikiuosi, dar sugrįšite.

Pikasas > Kotrynai       2016-09-1 14:29

Jūs nesupratote situacijos. Jei Petras viešai parašo apie Jono vagystę, tai jam reikia tai sugebėti įrodyti. Jei Petras matė ir nemelavo, tačiau liudininko neturi, tai kur jo moralinė kaltė? Aptariamoje istorijoje viskas dargi gerokai kitaip. Apkaltintas absurdais ir pareikalauta įrodyti tai, ko nerašiau. Juokinga, jei nebūtų tokios keistos pasekmės.
  Na, o tai ką Antanas viešai prisipažino, teismo nuosprendyje nurodyta, kad to maža. Kad tą dar reikia įrodyti?????? Net mano liudininkų parodymai liko nenagrinėti. Kažin, kodėl? Kas nori pabandyti įrodyti, kad Antanas save apmelavo? Negi tai įrodyti mano funkcija?  Čia ir yra tragikomiška esmė. Apeliaciniame teisme buvo paklausta ar jis taip apie save rašė? Jis pats patvirtino, kad taip rašė. Tad ir čia asmeninės atsakomybės už kito prisipažinimą jausti negaliu.

Pikasas > Kotys       2016-09-1 14:11

Ieškoti kelio tiesos link Lietuvoje darosi vis nesaugiau. Esu tik eilinis komentatorius ir jei pajaučiu , kad giliai užkabinu “sistemos” interesus, tenka šiek tiek atsitraukti. Ne visos problemos susibėga į vieną ar kitą atvejį. Jei sienos storis tampa storas, kaip slėptuvės, tai ir įveikti ją gali tik speciali technika. Matau savo kuklias galimybes. Net ir šiame leidinyje kartais būnu visaip apmėtomas. Kadangi tiesos paieškos man svarbiau, tai stengiuosi nuo visokių “spamų” apsiginti. Ir tiek žinių. Viso gero.

Kotryna>Pikasui       2016-09-1 14:06

Bylinėjimosi eiga šmeižtų bylose kartais atrodo taip: Petras viešai parašo, kad Jonas slapta ištraukė iš jo kišenės piniginę ir pabėgo, Jonas paduoda į teismą už šmeižtą, esą Petras apšmeižė Joną piniginės vagyste, o Petras aiškina, kad jis niekur niekada nėra rašęs, kad Jonas pavogė jo piniginę, jis esą ramus, kad tokio teiginio jo rašiniuose nėra, ir kad tai Jonas jį apšmeižė nebūtais dalykais. Ne, plėstis tikrai neprašysiu, iš kur tokia mintis galėjo kilti? Šiek tiek sekiau tos bylos peripetijas, skaičiau kai kuriuos priimtus sprendimus, turiu juos nenuasmenintus, bet ne apie tai daina.

Kotys>Pikasui       2016-09-1 13:49

Ne tonacija, žinoma, būsiu nevykusiai apibūdinęs tai, dėl ko komentatoriai klausia, ar tai tas pat Pikasas. Tik tiek.

Pikasas Kotrynai       2016-09-1 13:29

A.Terleckas primena, kad jis 1964m. davė sovietiniam saugumui (cituoju) “...apie 30 buvusių ir esamų lagerininkų charakteristikas. Daug klausinėta apie Endriukaitį, A.Stasiškį, Bičiūną, J.Semėną. Filipavičiumi nelabai domėjosi” “Pykau ant savęs, kad pasidaviau baimės jausmui. Į pokalbio” pabaigą tas jausmas dingo”. “Išpasakojau viską ką rašiau laiškuose” (politiniams kaliniams) A.Terleckas paaiškina: (cituoju) “Susidariau išvadą, kad jie (saugumiečiai) laikė mane kažkuo panašiu į “centrą”. A.Terleckas: (cituoju) “Grįžęs iš saugumo į darbą turėjau mažai laiko pranešimui politvalandėlei. Sąmoningai atsiprašiau, kad skaitysiu rusiškai”. (citatos iš knygos “25-ieji Lietuvos okupacijos metai” pateiktos 200 - ame puslapyje.)
>>>>>>>>>      Pateikiau jums, p. Kotryna,  tik vienos A.Terlecko dienos aprašymą iš daugelio, kurie su konkrečiais faktais sudėti 187 puslapių rašte. Prašau neprašyti manęs išsiplėsti, nes tai būtų ne pagal rašinio temą. Geros dienos.

Pikasas > Kotys       2016-09-1 13:08

Perskaičiau jūsų komentarą. Noriu sužinoti kada ir kaip pasikeitė mano tonacija? Asmeniškai to tikrai nejaučiu. Esu netgi nuobodžiai pastovus visą komentavimo laikotarpį - apie 14 metų. Apie prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovavimą esu išsakęs nemažai abejonių. Nors iš tikrųjų matau daugiau aspektų dėl ko ją galima tik pagirti. Nujaučiu kas kelia ažiotažą prieš prezidentę. Rimtų argumentų jame nematau.

Pikasas       2016-09-1 13:01

Visada kreipiu dėmesį į argumentus labiau, negu tik išsakomas emocijas. Visais atvejais. Jei Kristina ar kas nors kitas ras mano asmeninius teiginius, kad A.Terleckas buvo KGB agentu, ar kad teigiau jog KGB įkūrė Lietuvos Laisvės Lygą paskirsiu prizą. Esu ramus, nes žinau, kad to prizo niekas negaus. Čia ir yra įdomiausias dalykas, kad buvau nubaustas už tai, ko niekada neteigiau. Na, o ką prisipažino savo rašiniuose, kalbose ir netgi apeliaciniame teisme pats A.Terleckas, tai negi už tai turėjau atsakyti? Jei buvęs ekonomikos fakulteto komiteto VLKJS sekretorius buvo saugumo įpareigotas sekti studentus, išdavė savo draugus, daug kartų perdavinėjo KGB įvairią informaciją apie politinius kalinius ir laisvėje esančius rezistentus ir netgi aktyviai kovojo prieš Lietuvos Sąjūdį bei trispalvės naudojimą, tai ar tokio asmens garbė ir orumas gali būti daug ko vertas? Teisėjų pavardžių neminėjau, nes penkis įvairių teismų proceso etapus toje byloje laimėjau. Todėl galiu drąsiai teigti, kad Lietuvoje yra dorų ir atsakingų teisininkų.

Kotys>Al.       2016-09-1 12:58

Tai tas pat komentatorius. Ilga pauzė susijusi su A. Terlecko šmeižto teismais ir Pikaso tapatybės atskleidimu. Stebina tonacijos pasikeitimas? Ir V.Landsbergis taip pat mano, kad DG Kėdės išsaugojimo reikalas yra gyvybiškai svarbesnis valstybės (t.y. TS) likimui, nei kažkoks teisingumas.
Nota bene. TS nieko nepasimokė iš savo praeities klaidų. “Antras Lietuvos teisėsaugos bandymas apginti valstybę žlugo dėl politikų, ypač Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų abejingumo ir bejėgystės. Politikai pasinaudojo parlamentiniu tyrimu laimėti Seimo rinkimus ir šią temą pasiskubino užmiršti. M. Velička”.

Al.       2016-09-1 12:12

Garliavos įvykių metu komentatorius Pikasas pateikė pusantro šimto bešališkų, labai logiškų klausimų-komentarų. Po to tas komentatorius dingo. Po kiek laiko atsirado. Bet ar tai tas pats komentatorius ? Stebina gulimas kryžium prieš prezidentės kritikus, ignoruojant visus argumentus. Pikasas viską žino,supranta ir yra išsamiai aptaręs,bet kai reikia paaiškinti kodėl Jos tobulybė palaiko tokią teisėsaugą,kokią turime, Pikasas sako ,,Nežinau gerai teisės pareigūnų skyrimo tvarkos”.

Kotryna Pikasui       2016-09-1 12:02

Manau, kad šmeižto straipsnis apskritai turėtų būti pašalintas iš BK, o tokie ginčai sprendžiami civiline ir administracine tvarka. Supratau, laikote savo nukentėjusiu nuo (savo paties) šmeižto dėl to, kad LAT kolegija, kuriai pirmininkavo (sovietmečio laikų) teisėjas, pripažino, kad jūs apšmeižėte A. Terlecką. Originalu. Beje, toje kolegijoje buvo ir visai ne sovietinių laikų teisėjas, garsus šuolininkas per dvi instancines pakopas A. Pažarskis. Šviesus rytojus laukia mūsų: tereikia dar palaukti, kol sovietiniai teisėjai beigi prokurorai išeis į pensijas ir GP bei teismai liausis buvę kriminalinius-politinius užsakymus vykdančiomis institucijomis. Lietuvos ir teisingumo sargyboje uoliai darbuosis naujoji karta: Rimšeliai, Valantinai, Pažarskiai… Na, bet ar Lietuvoje nėra kitų problemų, nei vieno ar kito teisininko karjeros skrydžiai? Spėju (turėdamas galvoj DG biografiją), kad Dalia Grybauskaitė smarkiai pasijuoktų iš jūsų, išgirdusi, kad kadrų politika yra jos dėmesio periferijoje, ir kad ji labiau susitelkusi į daugiau naudos valsybei galinčias duoti sritis, užtikrinančias saugumą ir ekonominius proveržius.
Bet visai ne į šmeižtus ar negerus sovietinius teisėjus norėjau atkreipti dėmesį.
Į tai, kad kovoję už teisingumą žmonės ir grupės, dėl tam tikrų motyvų, išskaičiavimų atsisakę tęsti kovą ir nukreipę savo dėmesį į “svarbesnius” reikalus, galiausiai pražudys ir tuos reikalus ir savęs neapsaugos.

Pikasas Kotrynai       2016-08-31 20:16

Apie pianistą floridietį anksčiau esu parašęs kelis išsamius komentarus. Jie buvo konkrečiai ir detaliai argumentuoti faktais, tad patikti negalėjo.  Lietuvoje kol kas situacija yra tokia, kad galima primeluoti apie kitą asmenį ką tik nori. Esu nuo vieno tokio šmeižto nukentėjęs. (daugiau google.lt terleckas pikasas) Kol aukščiausiuose teisminiuose postuose dirba ir sovietmečio laikų teisėjai bei prokurorai, situacija yra ir bus sudėtinga.

Kotryna Pikasui       2016-08-30 21:56

Labai laukiau, ką į jūsų išsamius paaiškinimus atsakys Kotys su Drenium, bet matyt jie liko be žado ir jau nieko nebegali prieš Lietuvos Prezidentę pasakyti. Bet man būtų įdomu, ką Jūs manote apie po gretimu straipsniu įdėtą komentatoriaus pianisto Floridiečio mintį apie gerb. Vytauto Landsbergio ir jo sūnaus pėdsakus Garliavos paauglių viešnamyje: “profesoriui ir jo sūnui svarbiau buvo rūpintis Garliavos nusikaltėlių gynyba ir naikinti savo pėdsakus Bendoraičio-Kedžio Garliavos paauglių viešnamyje”.
***
Nustebino jūsų komentarų buvimas po šiuo straipsniu ir iškalbingas jų nebuvimas po anuo.

Marija       2016-08-30 21:19

kas cia per idiotu kompanija komentuoja? Vienas uz kita protingesni nori but, bet atrodo absoliuciai kvaili. Ir Pikasas jau atsirado? Labiausiai man patiko Dzeikus, kuris tokios pat nuomones apie burokeviciaus drauge, kaip ir as. Net jau nepriklausomybes laiku dirbo platformininke. KGB-stai ja pastate, zmones nerinko. Atsipeikekit.

Tarabilda Dzeikui       2016-08-29 20:35

Tamsta esate visiškai nenuovokus diskutantas, jei mėginate dalyvauti polemikoje apie Josios celenciją, neišstudijavęs, ką apie tai yra pasakęs įvairiuose portaluose įvairiais laikais Pikasas. Amen.

Pikasas > Kotys       2016-08-29 15:29

Manau, kad prezidentės darbo frontas yra netgi pernelyg platus. Gal ji pasirenka labiau tas sritis, kurios yra reikšmingesnis ir galinčios duoti daugiau naudos valstybei, negu vieno ar kito teisininko karjeros skrydžiai. Dabartinėje situacijoje, manau, dar svarbesnė sritis tarptautinė politika, galinti labiau užtikrinti mūsų šalies saugumą ir ekonomikos proveržius. Vidaus politikoje irgi darbo per akis. Prisiminkime prezidento A.Brazausko veiklos intensyvumą, kuris gal labiau ribojosi aplinkos interesų tenkinimui ir medalių dalinimui. Jis, būdamas LR prezidentu, netgi dalyvaudavo LDDP renginiuose, sakė juose kalbas. Daug kam tai netgi labai patiko…

Kotys       2016-08-29 14:08

Prezidentės diskrecija skiriant ar teikiant Seimui tvirtinti teisėjų kandidatūras yra beveik neribota. Prezidentės sprendimui nekeliamas reikalavimas pagrįsti pasirinkimą ir jo (pagal įstatymą) nevaržo kitų teisminių institucijų pateikti kandidatų sąrašai ir jų vertinimai. Valantinas neturėtų būti LR teisėju.

Pikasas to Kotys       2016-08-29 12:54

Nežinau gerai teisės pareigūnų skyrimo tvarkos. Manau, kad rekomendacijas teikia teisminės struktūros, kaip Teisėjų taryba ar panašiai.  Jei prezidentė kuriai nors kandidatūrai pritaria - blogai. Jei nepritaria - irgi blogai. Toks įspūdis stebint žiniasklaidą. Įtakojimo galimybės susiaurėja, o atsakomybė nesumažėja. Manau, kad pakeisti kadrinę politika Teismo valdžioje nėra labai lengva.  Mano nuomone į šią problemą verta žvelgti dar plačiau. Jei Prezidento institucija turėtų ryškesnį palaikymą Seime ar Vyriausybėje, įtaka Teismo kadrinėje sistema galėtų būti net gerokai didesnė. Nėra teisinga, kai net ir po ketvirčio amžiaus net aukščiausiuose postuose darbuojasi sovietinės sistemos teisininkai - buvę sovietiniai teisėjai , prokurorai ir t.t. Estija nuėjo drąsesniu keliu ir, kiek tenka girdėti, dėl to nesigaili.
  Jūs mano pozicijoje savo komentare įžvelgėte “atkaklų oro pilių gynimą”. Atitinkamai atsakiau….

Kotys       2016-08-29 12:05

Nesupratau, ką norėjote pasakyti. Jūs mano komentare įžvelgiate valdžioje sėdinčių gynimosi ženklus?
Grįžtant prie valdžioje sėdinčių temos. Bent jau kalbant apie teisminę valdžią, ar nemanote, kad Lietuvos Nedalia yra atsakinga už tokių teisinės valdžios atstovų, kaip valantinai, valinskienės, cininai, aukštinimus?

Pikasas > Kotys       2016-08-29 10:55

Na, taip, oro pilys. Dabartinės valdžios pilys storos, kaip dzotai. O kas ten valdžioje sėdi? Nepastebėjot? O kaip ginasi? Pažvelkit kad ir į savo komentarą...

Pikasas Dzeikui       2016-08-29 10:51

Vadinate mane “asmeniu artimu imperatoriui” smile ir aiškinate tai, ką esu jau seniai aptaręs. PRIMINSIU:
  RETRO CITUOJU: “Tenka nugirsti, kad kaltinamieji apie patirtą tyrimo metu prievartą išdrįsta prasitarti tik teismo metu. Neatmestina, kad tie nusiskundimai kartais būna prigalvoti.  Pati ilga “teroristės apdorojimo” istorija, vaizdžiai papasakota E.Kusaitės paskutinėje kalboje, (ekspertai.eu) perša mintį, kad galėjo būti taip, kaip liudija Eglė Kusaitė. Į tokius kaltinimus teismas negali visiškai nekreipti dėmesio. O kas tokiu atveju turi būti įtariamieji? Manau, kad apkaltinti asmenys. Atlikus tyrimą įrodymų gali pritrūkti. Tada byla pareigūnams gali būti nutraukta dėl įrodymų nepakankamumo. Šį kartą aiškinama, kad “teismas, ištyręs byloje surinktų įrodymų visumą, nustatė, kad E. Kusaitė pranešė apie ŽINOMAI NEBŪTUS nusikaltimus ir davė ŽINOMAI MELAGINGUS parodymus. Kaip tai gali būti įrodyta? Na, nebent tų apkaltintų pareigūnų jokių kontaktų su kaltinamąja negalėjo būti kaltintojos nurodytu metu. Betgi šį kartą to net neneigiama. Jei tardė Rusijos žinybos pareigūnai ar Lietuvos pareigūnai, tai jie pašalinių liudininkų, tikriausiai, nekvietė. Negi galima tikėtis, kad jie patys prisipažins naudoję smurtą, medikamentus ir pan. Tai kas tada teisus? Tie, kurie kalba tiesą ar tie, kurie turi daugiau galių? Net ir po apylinkės teismo sprendimo išlieka abejonės, kad “daugiau galių” turintieji šį kartą galėjo laimėti. Tai kaip buvo iš tikrųjų? Ar nebuvo tikslingiau ir teisingiau priimti kompromisinį variantą ir bylą , atseit, dėl šmeižto nutraukti. Drįsčiau teigti, kad galimai “menamo šmeižto”. Nežinau svarbiausioje byloje esančių duomenų. Visa ši istorija ta dalimi, kokia buvo paviešinta žiniasklaidoje, atrodo gan įtartinai…”
  Apie kandidatę D.Grybauskaitės praeitį ir jos tuometinę karjerą esu aptaręs prieš jos pirmą kadenciją. Manau, kad rinkėjai viską įvertino, padarė pasirinkimą ir neapsiriko. Beje, jau du kartus…

Kotys Dreniui        2016-08-29 10:48

Pikasas atsakymu laiko žinomos prezidentės adoruotojos Ritos S. (jo…08-28 23:13)fantazijas… Be žodžių. Neabejotina, kad jam rūpi Lietuvos likimas, tik kad jis jį sutapatina su DG ir TS isšlikimo politinės įtakos lauke reikalu. Iš čia ir jo atkaklus oro pilių gynimas.

Dzeikas       2016-08-29 10:13

Pikasui:
Kas konkreciai absurdas?
- Rusu pareigunai tarde Kusaite Lietuvoje.
- Dalia Grybauskaite gavo atlyginima ir dirbo burokevicininku istaigoje

Pikasas Dzeikui       2016-08-29 10:00

Prašau jūsų daugiau tokių tokių nerišlių absurdų man nespausdinėti. Nesižeminkite taip…

.Dzeikas       2016-08-29 9:40

Pikasui:
Prezidente kaip rusas, ilgai kinko - greit vaziuoja.
Stai burokevicininkams tarnavo net atstacius nepriklausomybe.Taciau kai persimete i Lietuvai tarnauti tai jau visu kunu ir siela.Kaip sarginis suo loja ir drasko tautos priesus.
Kaip asmuo artimas imperatoriui, informuokit kada prezidente pasalins pareigunus kelis metus persekiojusius nekalta zmogu? Juk teisineje valstybeje gyvenam, o prezidente - Konstitucijos garantas.

Pikasas Dreniui       2016-08-29 8:27

Manau, kad į jūsų klausimą dėl “Kremliaus įtakos” vienu pavyzdžiu trumpai ir paprastai atsakė komentatorius “jo” 23:13 laiku. Gerai suprantu, kokios jėgos Lietuvoje tuo užsiima. Net ir prezidentė prieš jas, galima netgi sakyti, rankas nuleido… Susidūriau tik su R.Pakso parankiniu, kuris teismo koridoriuje garsiai skeryčiojosi, kad ir prezidentei “reikia duoti per galvą”. AT kažkodėl apgynė jo “garbę ir orumą”. Kol Lietuvoje dar yra šiek tiek viešumo galimybių, teko jomis pasinaudoti. Tik nereikia reikalauti iš manęs, kad kalnus su savo nuomone nuversčiau. “Sistemai” ji nerūpi. Pažvelkite, kaip viešoje erdvėje draskosi “janutienės”, “vaišvilos”, “valatkos”, “vinokurai” ir visokie apsimetėliai “oponentai”. O juk “žaidžiama” su Lietuvos ateitimi… Man ji rūpi, todėl čia esu… apšnerkštas, pasiųstas ir iškoneveiktas… Tiesa vis tiek - svarbiau.

jojui       2016-08-28 23:22

Kai nebėra jokių idėjų trolinimui, tuomet - ruūūūsaj puola”?
Pabučiuok savo matrioškai į subinę.

jo...       2016-08-28 23:13

Rusijos “slapukai “per plitika ir teisesauga uzgrobe Lietuva,noredami islikti turi supriesinti Tauta su Prezidente ir sukurti jai apkalta.Noredami islikti nenubausti rusijos “slapukai"mirk plysk turi pasistatyti savo prezidenta:) Yra zmoniu kurie tai gerai supranta:)

Dreniui       2016-08-28 21:35

manau, tiesiai į dešimtuką (tekstas iš Kuolio facebooko):
Donatas Sauka:
“Skurdas, politikų šamanavimas, laikraštinė minties gelmė, kalbos sustabarėjimas, valdžios nuodėmės.
Netikėti tais, kurie išeities ieškos užkeikimais, plūdimais ar skambiais pažadais.
Tik pradedant nuo atidumo mažiems daiktams, kasdienėms pareigoms įmanomos permainos į gera. Padorumas, tiesumas, atsakomybė už žodį ir veiksmą tegu bus pareigūno ir valdžios vyro vertinimo matas. Bet labiausiai mums reikia proto aštraus kaip skustuvo. Tokį pastebėję, išmokime jį branginti ir puoselėti. O laukiant protingų sprendimų iš viršaus, būtina patiems išmokti mąstyti. Mąstyti – kaip dirbti.”

Dreniui       2016-08-28 19:27

kažkodėl nepatinka žodis manipuliacija? tuomet išsisukinėjimas, teisinimas, kompensacijos - ar geriau?
beje, paskutiniu savo komentaru labai jau supanašėjote su Pikasu - ko tik nepadarysite, kad tik pasiteisintumėte. aš juk jūsų neklausiau, ką jūs manote apie Krivicką ar Juškevičių, net neklausiau, ką jūs manote apie tą, kurį piarinate. tiesiog siūliau realiai vertinti - ir save, ypač dabar, kai yra laiko perspektyva.
ir tai nenusuka nuo to to, ką kalba Urbšys - turime stebėti savo išrinktųjų, tais, kuriai patikėjome ir pasitikėjome, realius darbus ir reikalauti, kad laikytųsi principų, o ne ieškoti vis kitų argumentų, kaip juos pateisinti

Drenis>Dreniui       2016-08-28 18:12

Manipuliacija. Beveik žinojau, kad, minėdamas šiame portale tą asmenį, susilauksiu tokio girdėto apibūdinimo. Dėl “logikos”, šiek tiek paaiškinsiu: skaitydamas komentarą, savaime preziumuoju straipsnyje aptariamą kontekstą, ir kitų panašiai pasisakančių komentatorių rodomą tendenciją, todėl kartais vienam atskirai paimtam komentatoriui galiu ir klaidingai priskirti tam tikrą logiką, kaip šiuo atveju greičiausiai ir atsitiko. Jei čia norite įžvelgti manipuliacijas, Jūsų valia. Visgi pagrindą tokio pobūdžio klaidoms suteikia ir patys komentatoriai, nukreipiantys nuo straipsnio temos. Ar žinote kokį kitą būdą pateikti žinių apie straipsnyje kalbamą asmenį, nei cituojant straipsnius apie jį? Dėl piaro, t.p. labai gerai pažįstamas apibūdinimas, kuriuo esu apdovanojamas, vos paminėjęs Tabu esantį vardą. Ar gal bus gerai, jei kiekvieną kartą, paminėdamas uždraustą vardą, dar prirašyčiau paklodes apie tai, ką galvoju apie Krivicką ar Jurkevičių? Apskritai, man sunku patikėti, kad tamstai kažkieno piarai ar Krivicko patekimo į Seimą tema yra didesnės svarbos, nei tai, apie ką kalbama P.Urbšio kreipimesi.

plikas tilvikas       2016-08-28 18:05

Gražiai čia Drenis nupešė pikasiaus plunksneles.

Drenis Pikasui       2016-08-28 17:39

Su visa simpatija ir pagarba. Dėl Kremliaus rankos etikečių. Akivaizdu, kad Kremlius labiausiai suinteresuotas, kad ši korta būtų naudojama kuo daugiau, ir kuo labiau ne pagal paskirtį. Matėme ir tebematome, kaip ji naudojama su Garliavos byla ar su JE susijusioje byloje. Kaip galėtumėt suderinti du savo teiginius: 1) “G.Danielius nuo kandidatavimo į aptariamą postą atsisakė. Kremliaus įtaka vėl laimėjo…” ir 2)” Stengiuosi niekada nekalbėti apie “Kremliaus įtaką” be jokio pagrindo.”?
Ar nemanote, kad keistas TS politikų nuomonės pakeitimas ar nutilimas Garliavos tema yra susijęs su spec. tarnybų vaikinukų pašnibždėta “informacija”, kad taip Maskva kariauja hibridinį karą su JE? Ir kad tuomet, vardan taip suprasto Raison d’État (“Tebūnie Dalia Lietuvos Dalia!), galima paaukoti vaiko likimą. Nes ateis romėnai ir visus išnaikins.

Dzeikas       2016-08-28 17:29

sTASY, normaliai diskusijai reikalinga vadovautis vienodais teises principais.As jusu paklausiau,vadovaujates kaltumo ar NEkaltumo prezumpocijos principu.Jus neatsakete.
Reiskia isvados gali but tik 2:
1) Nezinote apie ka kalba eina.
2) Zinote, taciau suvokiate,kad pripazines nekaltumo prezumpcija diskusija iskart pralaimite. O atvirai pripazines kaltumo prezumpcija - apsijuoksite.
Kas belieka? Pusti migla zmonems nesusigaudantiems teises principuose.
Kai gini stipruji,bet neteisuji nieko kito nelieka.

Dreniui       2016-08-28 17:01

tamsta užsiimate manipuliacija - iš to, kas mano parašyta, nėra jokio pagrindo priskirti man, kad vadovaujuosi tokia “logika”: “NP blogas, ergo Danėlius geras” - aš apie Danėlių išvis nekalbėjau, ergo, jo nevertinau.
Manipuliacija yra ir gretinimas su Pikasu.
Mano komentaras yra tik apie tai, kad šiame kontekste (jį, beje, sukūrė pats Puteikis, ne jo “priešai”) pateikti Puteikio 4 metų citatą - tai užsiimti Puteikio piarinimu. O nutylėti tai, ką jis dabar išdarinėja, taip pat manipuliuoti.
Dar sakiau, kad jau laikas - turint kelių metų perspektyvą - realiai vertinti, kas yra kas.

stasys        2016-08-28 16:58

Džeikui ..vis dar manote kas aš Jums ka nors skolingas ? smile tai siūlau mesti ta vilti ir pradėti iš naujo galvoti ..kas yra įstatymas ir kokia jo viršenybe to pačio piliečio atžvilgiu ,..o tokio pobūdžio klausimai ..kaip kas pirmiau atsirado višta ar kiaušinis aplamai ne diskusijoms skirta. smile išsipūrtykite smėlį iš ausu ponas ..Džeikai ..o tai imsiu įtarti kad dar gi ir kurčias esate smile

Drenis >Dreniui       2016-08-28 16:45

“išnaudoti tokių kaip tamsta pasitikėjimą”... Kažką painiojate, norėjau tik pateikti žinių apie pretendento į aukštą prokuratūros vietą nuopelnus. Be reikalo tamsta tame įžvelgiate NP rinkiminę agitaciją, tarsi nedaviau tam pagrindo. Arba kiti komentatoriai, lygiai tuo pačiu principu užsipuolantys P.Urbšį... Beje, pateikiau ir kitą nuorodą apie tai, kaip Danėlius išsuko Šriubėną, ten nėra nei užuominos apie NP smile. Nesu nei NP, nei PU advokatas, todėl nesiruošiu kaip nors teisinti nesąmoningų jų pasisakymų ar veiksmų. Betgi tai nereiškai, kad turėčiau vadovautis logika: NP blogas, ergo Danėlius geras. Tokia logika niekuo negeresnė už tą, kurią demonstruoja gerb. Pikasas: PU prieš DG, Kremlius prieš DG, DG už Danėlių, ergo, kas prieš Danėlių, yra Kremliaus įtakoje.

Dreniui       2016-08-28 12:34

gal liaukitės kaišioję ketverių metų Puteikio citatas?
“Kovotojo” Puteikio nebėra ir niekada nebuvo.
Visas tas skandalinimasis prieš 4 metus tebuvo savo vardo populiarinimas.
Tikrasis Puteikis yra tas, kuris dabar teisina Juškevičiaus įtraukimą į savo sąrašą: “jis jau savo bausmę atsiėmė - prabuvo vieną kadenciją be Seimo”.
Ir tikrieji jo “antisisteminės kovos” rezultatai bus tokių kaip Krivickas patekimas į valdžią - tikrai buvo verta išnaudoti tokių kaip tamsta pasitikėjimą

Pikasas Dreniui       2016-08-28 9:19

  Man įdomu, ką sako politikai ar kiti visuomenei žinomi asmenys. Dar svarbiau, jei tie sakymai yra pagrindžiami konkrečiais faktais. Manau, kad didžiulis ažiotažas apie Lietuvos prezidentę ypač suaktyvėjo tada, kai ši pasakė ką mano apie Rusijos valdžios agresyvią poziciją. Platus šio suaktyvėjimo atgarsis nesunkiai pastebimas ir šio dienraščio komentarų puslapiuose.
  Stengiuosi niekada nekalbėti apie “Kremliaus įtaką” be jokio pagrindo. Tačiau, kai toks pagrindas būna, nutylėti negalima. Niekados nesakiau, kad vienos ar kitos partijos politikai yra “šventi”. Kartais tenka pastebėti ir konservatorių abejotinų sprendimų. Į juos taip pat bandau reaguoti. Pavyzdžiui, man nepatiko, kai I.Degutienė, dar būdama Seimo pirmininke bandė pasikviesti į talką Darbo partijos Seimo narius. Vakar “Delfyje” radau prasmingą “K.Masiulio rašinį. Tačiau suabejojau ar galima V.Mazūronio populizmą daug kartų didinant baudas ar pasiskraidant virš užlietų Nemuno žemupio pievų laikyti labai reikšmingomis iniciatyvomis. Apie, mano supratimu,  abejotinus prezidentės sprendimus taip esu kelis kartus kalbėjęs. Sakykim,  pirmos kadencijos pradžioje apie jos šaltoką požiūrį į NATO vedlį - JAV, pernelyg aktyvias “teroristinio lagerio” Lietuvoje paieškas ar nepasirašytą “dvigubos pilietybės” Seimo jau priimtą pataisą apie atskirą NATO ir ES šalių atvejį. Lietuva dėl dvigubos pilietybės turi net kelis “atskirus atvejus”, numatomus ir LR Konstitucijoje. 1. Esame ne tik Lietuvos, bet ir pagal teisines prasmes ir ES piliečiais . 2. Leidžiama antrą pilietybę turėti visiems lietuvių palikuonims prieš 1991 metų kovo 11d.. Net ir tiems kelintos kartos asmenims, kurie beveik visai nežino lietuvių kalbos. Dėl individualių atvejų sprendžia LR Prezidentas. Beje, Lietuvos pilietybė buvo atimta netgi atbuline data negavus piliečio sutikimo.  O juk pastaruoju atveju stengiasi pasinaudoti tos populistinės jėgos, kurios gali referendumu palaidoti LR Konstitucijos nuostatą, teigiančią, kad visa tai turi teisę spręsti Seimas įstatymu. Dėl aukščiau surašytų priežasčių tenka atmesti jūsų p. “Dreni” nepagrįstus priekaištavimus.

Urbšiui       2016-08-28 6:18

Labai tikiuosi,kad tamstos pastangos reklamuotis nueis perniek,nes esi vienas iš 80 išdavikų kurie prisidėjo prie Deimantės grobimo ir įkalinimo.Žmonės ,būkite budrūs,

Pinokis > Dreniui       2016-08-27 22:16

Kuo AŠ skiriuosi nuo buratinų?
Cha, mano noooosis ilgesnė!

Drenis Pikasui       2016-08-27 21:57

Rašote: “Beje, G.Danielius (t.y. G.Danėlius)nuo kandidatavimo į aptariamą postą atsisakė. Kremliaus įtaka vėl laimėjo…”
Nejau rimtai manote, kad visi, būkštaujantys dėl vieno korumpuočiausių prokurorų atsiradimo prokuratūros viršūnęje, veikia Kremliaus įtakojami? Pvz. N. Puteikis, prieš 4 metus sakęs, kad “„Labai liūdna, kad tokie žmonės gali užimti pagrindinius teisėsaugos postus. Tokias negatyvias tendencijas, kad panašūs į G. Danėlių nebūtų skiriami į atsakingus postus, gali sustabdyti tik du dalykai. Seimas turėtų pasmerkti tokių teisėsaugininkų toleruojamą praktiką ir reikalauti, kad jie vykdytų įstatymus, gintų viešąjį interesą, o jeigu politikų tyla tęstųsi ir toliau, tai turėtų protestuoti visuomenė. Ji turi eiti į mitingus prie Seimo, Generalinės prokuratūros ir reikalauti, kad tokie žmonės būtų ne aukštinami, o apskritai šioje sistemoje nedirbtų“, – kalbėjo N. Puteikis, pridūręs, kad tolesni tokių žmonių, kaip G. Danėlius, protegavimai pradeda griauti jau ne tik prokuratūros sistemą, bet visą valstybę.
***
Ar nenusibodo tas švaistymasis be jokio pagrindo “Kremliaus įtaka”, kai tik paliečiama JE (ar šv. konservatorių) tema? Šiuo atžvilgiu mažai skiriatės nuo kelių užsakomų šio portalo komentatorių, rašančių apie po straipsniais Garliavos tema apie tai, kad N. Venckienė yra Maskvos projektas.

Dzeikui       2016-08-27 21:10

Dar nesupratote?
Į nepatogius klausimus pikasinis propagandonas, juolab kontorinis štazis, neatsakinėja.
Tokia tarnybinė instrukcija…

Dzeikas       2016-08-27 20:53

sTASY, mano klausimas buvo diskretiskas.Taip arba ne.
Jus neatsakote i klausima.

stasys       2016-08-27 20:15

Džeikui ..pasitikrink ka reiškia žodis diskusija , jaučiu kažką painioji .Pagal įstatymą ..visos proceso šalys yra vienodai teisios teikdamos teismui savo argumentus .o nuteisti galima ir su blogais įrodimais, jei jau vadovautis tamstos logika.smile

Dzeikas       2016-08-27 19:15

Pikasai,
jeigu pareigunai “pasigamino teroriste” - tai jie turi buti nubausti.Tai yra Nr1 Lietuvos pilieciams.
O kas organizavo, patys pareigunai,ar kas nors is salies juos paskatino tai daryti - tai yra KITA.Tai tik netiesiogiai veikia aptariama tema.
——————-
sTASY,tebunie taip - nemoku skaityt.
Atsakykite i klausima: kaltinamasis privalo irodyti savo nekaltuma?
1 - taip.
2 - ne.
Tada tesim diskusija.

Pikasas Dzeikui       2016-08-27 19:04

Ir dar. Cituoju: “Jei pareigūnai patys, panaudoję psichologinius triukus ir spaudimą “pasigamino teroristę”, tai vertėtų išsiaiškinti, kas galėjo būti šios “gamybos” užsakovai ir vykdytojai. Kas tada turėtų nešti atsakomybę?”. Ar bent tiek tada parašėte?

Pikasas Dzeikui       2016-08-27 19:02

Jūs perskaitėte mano vieną iš pirmųjų komentarų E.Kusaitės byloje ir bandote įpiršti man komunistinį mentalitetą. Tokių absurdų geriau nerašinėkite. Geriau perskaitykite sekančius mano komentarus šia tema…

stasys       2016-08-27 18:39

Džeikui ..Jus dar ir skaityti nemokate .smile

Dzeikas       2016-08-27 18:36

sTASY, kaltinamasis turi irodyti savo nekaltuma???
Pasakykite garsiai, mas pasijuoksim.Savaitgalis gi))))

to "TO NEPAMENU "       2016-08-27 14:46

gal dar paaiškintumėte, kodėl Puteikis susidėjo su Krivicku? įrašė į savo koalicijos sąrašą Jurkevičių?
Daugiau čia: https://www.facebook.com/groups/zemaitiukompielis/?fref=ts

TO NEPAMENU       2016-08-27 14:39

kaip jam tai išėjo? Matyt, kad jo “aplinkos interesai” yra aukščiau už valstybės interesus.Tų 12 sek. užteko ir dar aštuoniasdešimčiai “draugužių” ir ne tik…Buvo ir tokių, kurie “nenešė”,kitiems kvepėjo imbierais sudužusi vaikystė,dar kitiems parūpo svetimi namai ir pinigai ir tik nedaugeliui rūpėjo teisybė.Galima tik pridurti, kad čia Lietuva - čia lyja lietūs,dažnai purvini….......................................

režimo štaziui       2016-08-27 12:00

prajuokinai, gaideli.
teismai ” sprendžia”...
anekdotas.

stasys       2016-08-27 11:17

Džeikui ..išteisinto noras pasipelnyti negali tapti pretekstu reikalauti iš valstybės kompensaciju dar gi neįrodžius kad jis tokiu tapo. Teismo nutartis visa sustatė į vietas , o prokuratūra privalėjo ginti vieša interesą. Jums Džeikai sudėtinga susigaudyti kur prasideda juozapiniu pletkai, o kur įstatymu apibrėžtos pareigūno pareigos. Teismai Lietuvoje sprendžia kaltės didžio klausimus ..o ne sovietinio laikotarpio mentaliteto priklausomybė kažkam. smile

Dzeikas       2016-08-27 10:33

Pikasai, negaliu suprasti jusu logikos.
Pozicionuojate save antikomunistu. Taciau ivykius vertinate per komunistinio mentaliteto prizme.
Jus apsimetate ar kitus laikote nevisaprociais?
1) Jeigu Kusaites kalte neirodyta - ji nekalta.
2) Uz iskeltas tesimines bylas ji turi teise kelt byla valstybei.Ir mano poziuriu 100.000 euru uz metus tyrimo butu dar gana kuklu.
O jus dulkinate mums smegenis: tiesa gali buti Kusaites, tiesa gali buti ir prokuraturos.O syki irodyti negalima tai pagrumokime pirstu abiem.
Toks poziuris , kiekvienas turi savo teisybenes ,- komunistines idelogijos bruozas.Jusu stabas V.Landsbergis verbaliai komunistine idelogija ir jos metodus prakeike ne po viena karta.
Ir staioga jus pragystate taip,kad net lapinas AMB sau neleisdavo.
Jus nejauciat asmenybes susidvejinimo? Susirupinkite nes begant metams , neduok die , ir sizofrenija gali rastis.

stasys       2016-08-27 9:19

Sunku ka noras pasakyti tuo klausimu , Lietuva švogeriu šalis ir jei kieno nors ilga nosimi pasikasus pasirodys kad ,..tas anas ..kažkada pažinojo ta kita ,..kuris šiandiena ir ne taip gerai atrodo dienos šviesoje…tikėtina kad Lietuvoje bus dar sunkiau surasti tam tikroms pareigoms kompetetingus pareigūnus.. Beje advokato teisinis atstovavimas klientui veikia tik tol kol veiksni sutartis su juo ir visos vėlesnės kalbos ir spekuliacijos ta tema rodo tik tokio žmogaus ribotumą. Va kad Urbšys toks ribotas ..tai man čia naujiena.smile Gal ir gerai ..kad senas posakis “tyla gera byla” prieš rinkimus netenka savo patrauklumo . Kol “glūšiai gieda”  karo trimitai su būgnais nutyla ..nes atsirado proga visiems už pilvu susiėmus iki širdies gelmiu pakvatori .smile Urbšy ..ir kas paskatino tave to griebtis ?

Nepamenu       2016-08-27 7:06

Ar čia tas seimo narys, kuriam irgi užteko 12 s įrašo? Jis tikriausiai pamena. Galėtų kada nors parašyti, kaip jam taip išėjo.

Tarabilda       2016-08-27 0:24

Pasikartosiu. Matrioska yra ne zmogus, o matrica su mums nezinoma programs.

 

Pikasas > "pamenam"       2016-08-26 23:19

RETRO Nežinau mūsų teisėsaugos tradicijų. Tenka tik nugirsti, kad kaltinamieji apie patirtą tyrimo metu prievartą išdrįsta prasitarti tik teismo metu. Neatmestina, kad tie nusiskundimai kartais būna prigalvoti. Nežinau, kaip buvo šį kartą. Pati ilga “teroristės apdorojimo” istorija, vaizdžiai papasakota E.Kusaitės paskutinėje kalboje,  perša mintį, kad galėjo būti taip, kaip liudija Eglė Kusaitė. Į tokius kaltinimus teismas negali visiškai nekreipti dėmesio. O kas tokiu atveju turi būti įtariamieji? Manau, kad apkaltinti asmenys. Atlikus tyrimą įrodymų gali pritrūkti. Tada byla pareigūnams gali būti nutraukta dėl įrodymų nepakankamumo. Šį kartą aiškinama, kad “teismas, ištyręs byloje surinktų įrodymų visumą, nustatė, kad E. Kusaitė pranešė apie ŽINOMAI NEBŪTUS nusikaltimus ir davė ŽINOMAI MELAGINGUS parodymus. Kaip tai gali būti įrodyta? Na, nebent tų apkaltintų pareigūnų jokių kontaktų su kaltinamąja negalėjo būti kaltintojos nurodytu metu. Betgi šį kartą to net neneigiama. Jei tardė Rusijos žinybos pareigūnai ar Lietuvos pareigūnai, tai jie pašalinių liudininkų , tikriausiai, nekvietė. Negi galima tikėtis, kad jie patys prisipažins naudoję smurtą, medikamentus ir pan. Tai kas tada teisus? Tie, kurie kalba tiesą ar tie, kurie turi daugiau galių? Net ir po apylinkės teismo sprendimo išlieka abejonės, kad “daugiau galių” turintieji šį kartą galėjo laimėti. Tai kaip buvo iš tikrųjų? Ar nebuvo tikslingiau ir teisingiau priimti kompromisinį variantą ir bylą , atseit, dėl šmeižto nutraukti. Drįsčiau teigti, kad galimai “menamo šmeižto”. Nežinau svarbiausioje byloje esančių duomenų. Visa ši istorija ta dalimi, kokia buvo paviešinta žiniasklaidoje, atrodo gan įtartinai. Jei pareigūnai patys, panaudoję psichologinius triukus ir spaudimą “pasigamino teroristę”, tai vertėtų išsiaiškinti, kas galėjo būti šios “gamybos” užsakovai ir vykdytojai. Kas tada turėtų nešti atsakomybę? - kiekvienas gali turėti savo nuomonę. Manau, kad taip atkakliai saugant mundurų švarą ir šiuo atveju verta priimti kompromisinę nutartį E.Kusaitės atžvilgiu, t.y. jei ir skelbti kokią bausminę nutartį, tai be laisvės atėmimo nuorodos. Ar teismas išdrįs eiti tokio kompromiso keliu? - greitai sužinosime. Labai svarbu, kad būtų elgiamasi pagal LR Konstitucijoje nurodytą nuostatą (109str.), t.y. kad būtų įvykdytas teisingumas, nepriklausomai nuo galimų įtakų ir jėgos spaudimo iš šalies. Tiesa ir teisingumas - visada aukščiau… APIE E. KUSAITĘ KALTINUSĮ PROKURORĄ LAUCIŲ t.p. išsakiau savo aiškią nuomonę... Niekas nesusiaurėjo…

pamenam        2016-08-26 23:00

Danėlius gi irgi aktyviai dalyvavo tampant “teroristę” Kusaitę.Pikaso atmintis nusiaurėjo fanatizmo naudai.

Naudingas prokuroras       2016-08-26 22:31

Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Giedrius Danėlius savo nutarime rašo: „Taigi, S. Šriūbėnas įtariamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi, dėl to didelę žalą patyrė valstybė.“

Tačiau jau kitoje savo nutarimo pastraipoje G. Danėlius daro išvadą: „Ikiteisminis tyrimas nutrauktinas, nes nesurinkta duomenų, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.“


Skaitykite daugiau: Korupcines Šriūbėno strėnas dangstė prokuroras Danėlius | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/14212687/korupcines-sriubeno-strenas-dangste-prokuroras-danelius#ixzz4ITNsZyIa

Deja vu        2016-08-26 22:19

N. Puteikis. – Jeigu G. Danėlių paskirtų generalinio prokuroro pavaduotoju, tai visiškai nesistebėčiau. Jis papuoštų tokių prokurorų kaip Justas Laucius, Mindaugas Dūda plejadą, kuriuos vienija ir dar vienas bendras bruožas – jie visi grubiai pažeidinėja įstatymus, o ne stovi jų sargyboje.“

http://www.alfa.lt/straipsnis/13750180/kylanti-prokuraturos-zvaigzde-suteptu-munduru#ixzz4ITKpp0Br

vasia       2016-08-26 22:10

idealistas..

Kniaziaus kunigaikštijos naujienos       2016-08-26 21:36

Po to kai teisėjas Vitalijus Kondratjevas pradingo be žinios girtas padaręs avariją,kurioje žuvo jo kolegė,Kėdainių apylinkės teismas neprarado ūpo ir tęsia darbus ne Lietuvos Respublikos naudai,bet jos vardu.
Čia galite pasiskaityti plačiau apie vieną iš paskutinių teismo akibrokštų: http://www.delfi.lt/news/daily/law/uz-komentara-apie-rusija-ir-okupuota-kryma-baudziamoji-byla-lietuvoje.d?id=72147148
Teisėja Laima Šablevičienė priėmė nutartį,bet daugiau klausimų čia kyla Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ir prokuratūrai,niekaip nevaliojantiems įkąsti tokio dalyko kaip kontekstas.Keletą kartų jau teistas žmogelis nuteistas 4 mėn.laisvės apribojimo bausme už tai,kad “debilams ruseliams” palinkėjo atominę bombą ant galvų,o ne Krymą.Tomaševskio,ar “Lukoil” per Č.Okinčicą,“Europos žmogaus teisių fondą”,užsiimantį VIEN TIK nelietuvių tautybės asmenų ir grupių apsauga nuo užgauliojimų ir kritikos,net nekaltinu,nes tokia jo funkcija,paskirta steigėjų,daugiau klausimų man kyla Lietuvos valstybės institucijoms,garsiai deklaruojančioms pilietiškumo ugdymą ir savigynos disciplinos kūrimą.O tuo pat metu ŽEIT išpranašauja ir teismai priima “pritemptus” nuosprendžius,tiesiog stebuklingai sutampančius su priešiškų šalių spec.tarnybų siekiu konkrečioje šalyje morališkai slopinti bent kokią piliečių valią priešintis artėjančiai agresijai.
Tai gerai dar,kad žmogelis abstrakčiai palinkėjo atominę bombą ant galvos,o ne trumpai-drūtai b… į akį ruseliams,o ne Krymą,nes baisu ir pagalvoti kokio sunkumo kaltinimų būtų sulaukęs tuomet. smile

P.S Šis komentaras nėra niekaip adresuotas P.Urbšiui,nes dar nuo Garliavos košmaro žinoma,kad Urbšys daug gali klykti ir mosikuoti rankomis,bet pabaigoje visada pasakys,kad bet kokie teismų sprendimai jam šventi,o dėl ko jis tiek ardėsi,taip ir lieka neaišku.Tad,Seimo nary Urbšy,-pro šalį,nemažindamas greičio!

raulas       2016-08-26 19:17

Raulynaitis yra “valstybininikų klano narys

Interalia       2016-08-26 18:39

G. Danėlius yra inter alia MG Baltic valdybos nario Raulynaičio advokatas. O dabar jis siūlomas į svarbiausią kovos su korupcija postą. Pabuvęs abejose stovyklose, prokuratūroje galės puikiai pritaikyti žinias, įgytas advokataujant…
Ar ne paprasčiau į šio Ulbinaitės/Grybauskaitės apgynėjo teikimą žiūrėti kaip į DG siekimą užsitikrinti, kad prieš ją nebūtų pradėti ikiteisminiai tyrimai? Nes tokių pareiškimų GP stalčiuose guli apsčiai. Ir tai ne kremliaus, vatnikų ar kokios janutienės darbas…

moralas       2016-08-26 18:37

nemink į šūdą - smirdėsi
nediskutuok su pikasium - beprasmiška

Pikasas       2016-08-26 17:49

Kodėl apsimetate visišku neišmanėliu? Juk toks nesate…

Dzeikas       2016-08-26 17:11

Pikasai,
politologijos “likbezo” as jums neskaitysiu.
Taciau kaip tai daugoka keistu neatatikimu tarp Grybauskaites deklaraciju ir faktu kuriems jus kaip advokatas Zirniukas is “Cipolino nuotykiu” atrandate paaiskinimus.
Man patinka jusu nuorodos i jusu paaiskinimus kodel nesueina Grybauskaites zo ir darbai.
Kitaip romana reiketu prirasyti.Aciu ,kad mokate buti lakoniskas.
Dabar zinosiu,kad Lietuvos valstybes kompromitacija tarptautiniu lygiu - ismintingas prezidentes toli siekiantis tikslas.

Pikasas       2016-08-26 16:40

Urvinių nebėra. O kokie skirtumai tarp komunistų ir rusų imperialistų? Gal žinote? Beje, apis nesusitikimą diskutavau dar tada, kai jis neįvyko…

Dzeikas       2016-08-26 16:27

Pikasui:
Urviniai komunistai gal ir nusivyle, bet rusu imperialistai turetu gerti sampana.
Taip sukompromituoti valstybe ir taip sugadinti santykius su kaimynais - kas jiems gali buti geriau?
Vien neatvykimas i Praha su Obama susitikt.Putinas turbut savo akim negalejo patiket: 
“Помилуй, Бог, как хорошо!” galejo pakomentuoti.

Pikasas       2016-08-26 16:23

E.Pašilis BNS penktadienį tvirtino G.Danėliaus kandidatūrą pasirinkęs savarankiškai. „Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis savarankiškai pasirinko pretendentą į savo pavaduotojus, atsižvelgdamas į jo ilgametę darbo patirtį prokuratūroje pradedant darbą nuo prokuroro padėjėjo iki vienos apygardų, tai yra Klaipėdos prokuratūros vadovų”
Beje, G.Danielius nuo kandidatavimo į aptariamą postą atsisakė. Kremliaus įtaka vėl laimėjo…

 

Pikasas Dzeikui       2016-08-26 16:17

Apie tai esu nemažai komentavęs prieš kandidatės pirmąją kadenciją. Praėjo jau 7 metai ir dabar matome, kaip ekskomunistai ja nusivylė. Nebūsiu mandagus. Taip jiems ir reikia…

Dzeikas       2016-08-26 15:34

Pikasai, kalba ne apie Prahos pavasari, o apie tai,kad didziausi antikomunistiniai reksniai ir isterikai pasirodo dazniausiai Kremliaus provokatoriais.
Ir, zinant madam Grybauskaites darba burokevicininku irstvoje TSKP istorijos institute JAU PO kovo 11, persasi nemalonus sulyginimai.

Pikass > 15:22       2016-08-26 15:26

Tikiuosi, kad savo kliedesiukais bent jau nesididžiuojate…

pikasiaus tiesa ir teisingumas       2016-08-26 15:22

polikarpovna elgiasi gerai - visi laimingi, nesižudo, neemigruoja, atskirties nėra.
Lietuvoje teisingumas vykdomas teismų ir teisėsaugos rankomis ir nusikaltėliai visi nubausti.
——
tikrai nesinori lankytis tokiame portale, kur diena iš dienos tokias “tiesas” dėsto pikasius…

Pikasas > Dzeikui       2016-08-26 15:13

Apie Prahos pavasarį ir jo sutrypimą esu patekęs nemažai komentarų. Daug ką mačiau betarpiškai. Net ir 200 “susirūpinusių piliečių” laiškas į Kremlių  buvo visiška klastotė.

Pikasas > 14:55       2016-08-26 15:10

Jūs manęs nesupratote. Gerbiu visus leidinio skaitytojus ir tuos, kurie savo komentarais siekia tiesos ir teisingumo. Manau, kad skaitytojų yra kur kas daugiau, negu komentatorių. Šiame leidinyje yra nemažai prasmingų rašinių. Todėl dar labiau gaila, kai matau kokios dedamos didžiulės pastangos, kad padoresni skaitytojai bei komentatoriai čia net neužsuktų. Laisvesnė internetinė spauda patyrė jau daug nuostolių. Jos apimtys nuolat traukiasi. Tokį faktą, manau, sunku būtų nuginčyti.

Dzeikas       2016-08-26 15:04

Pikasai, kai Cekoslovakijoje buvo bandyta kurti “socializma su zmogiskuoju veidu”  Praga svarste kaip cia elgtis su Kremliumi: konfrontuoti ar ieskoti kazkokiu kompromisu.
Reformu iniciatorius A.Dubcekas laikesi nuosaikios linijos.Jam oponavo G.Husakas, reikalaves atmesti bet kokius kompromisus su TSRS.
Po “normalizacijos” tarybiniu tanku pagalba Husakas tapo C Cekoslovakijos KP ir CSSR faktiniu vadovu.

nėra oponentų pikasiui ?       2016-08-26 14:55

tai ko pikasius lankosi į tokius portalus, kur nėra jam lygių oponentų ?
savęs negerbi pikasiau, ar kitų negerbi?

Pikasas > 14:37       2016-08-26 14:49

Gerbiu visus oponentus, kurie siekia tiesos ir teisingumo. Gaila, kad tokių šio dienraščio komentarų puslapiuose nėra daug. Tikiuosi ir prie šio straipsnio tokių bus. Savo intelektualumą galiu vertinti tik savo supratingumu, kad daugelyje sričių esu visiškas diletantas. Kuriose šį tą žinau, suvokiu, kad žinau labai mažai.

kas yra pikasiaus oponentai?       2016-08-26 14:37

su kuom pikasius diskutuoja ir ieško tiesos tiesos.lt portale?
kas yra nors 10 proc. pikasiaus intelektualinio pajėgumo?

Pikasas       2016-08-26 14:29

Visada elgiuosi taip, kaip liepia mano sąžinė. Na, o kreipti dėmesį į visokius pasimaivymus negaliu, nes neturiu tiek laisvo laiko. Nesate oponentai. Tikrai…

VALIO !!!       2016-08-26 14:14

Pikasas:  Visi nusikaltėliai ar jų grupuotės privalo atsakyti pagal LR įstatymus.
——
Naujiena !!!
Pikasas pirmas pranešė !!
——
apsivogę komunistai, kgbistai, pedofilai bėga slėptis !!

?Kokia korupcija?        2016-08-26 14:09

Kokia dar korupcija kai yra lobizmo įstatymas?

Pikasui       2016-08-26 14:06

13:44 sakoma, kad “apie Pikasą viskas pasakyta”. Tai apie jo sąžinę.
Prezidentė šiuo atveju “ne prie ko”.

Pikasas > 13:49       2016-08-26 13:58

Niekados, per keliolika metų  jokio klano nesu užtaręs. Visi nusikaltėliai ar jų grupuotės privalo atsakyti pagal LR įstatymus. Ir ne jums nurodinėti, kur man savo poziciją išsakyti. Jūsų intelekto lygis - jūsų paties problema.

Pikasas > 13:44       2016-08-26 13:54

Žinau, kokie aršūs prezidentės Dalios Grybauskaitės priešininkai šio leidinio komentarų puslapiuose nuolat afišuojasi. Lietuvoje jūs esate ryškioje mažumoje. Tai taip pat daug ką pasako. Kiekvieną politiką verta vertinti pagal jo konkrečius atliekamus darbus. Jau eina antra prezidentinio darbo kadencija, o abejotinų jos veiklos akcentų įžvelgiu labai nedaug. Juos asu viešai ir argumentuotai aptaręs. Manau, kad šiame svarbiame poste jai sekasi geriausiai… Jos vykdoma politika - smėlis tarp Rusijos imperijos politikos dantų...

Pikasui       2016-08-26 13:49

Na kam tu uolusis ES komjaunuoli ir klano uztarejau gaisti laika cia rasinedamas. Laikas persimesti atgal i Delfi, ten vyriausybes suluosinti taves gal ir paklausys.
Nejaugi dar nesupranti, kad tavo intelekto lygis neprilygsta si portala skaitanciuju?

Pikaso atsakymo Pinokiui teiginyje       2016-08-26 13:44

“Prokuratūra nėra pavaldi Prezidentūrai ir tuo viskas pasakyta”
apie Pikasą viskas pasakyta.

Marginalas: "Orveliados adeptai"       2016-08-26 13:27

Pirmasis “orveliados adeptas” yra čia:
http://www.youtube.com/watch?v=zdMbmdFOvTs

Pikasas Pinokiui       2016-08-26 13:25

Jūsų pasimaivymas keistokas. Jei manote, kad prezidentė neturi teisės vykdyti savo įgaliojimų, tai toks požiūris, manau, neteisus. Kodėl Šalies vadovė turi norėti, kad atsakinguose postuose būtų nepatikimi asmenys? Jei prezidentė D.Grybauskaitė atlikinėtų neteisėtus ar net nusikalstamus veiksmus, tai jai tuo atveju galėtų rūpėti, kad teisinėje sistemoje dirbtų neaukštos kvalifikacijos nepatikimi teisininkai. Šioje situacijoje sudėtinga būtų įžvelgti interesų konfliktą. Prokuratūra nėra pavaldi Prezidentūrai ir tuo viskas pasakyta. Prezidentės galimybės įtakoti kadrinę politiką teisinėje sistemoje yra apibrėžtos Konstitucijoje. Seimo nariui P.Urbšiui privalu apie tai žinoti.

 

Pinokis       2016-08-26 13:04

Niekam neleisiu menkinti Didžiai Gerbiamos ir Visuotinai Mylimos Lietuvos Dalios, Jos Ekselencijos Prezidentės D. Polikarpovnos Grybauckaitės!

Pikasas       2016-08-26 12:25

Povilas Urbšys aktyviai stebi prezidentės D.Grybauskaitės priimamus sprendimus ir juos dažnai kritikuoja. Jis turi tokią teisę, kaip Lietuvos pilietis ir Seimo narys. Tačiau, jo kitoks supratimas nereiškia, kad prezidentė būna neteisi ar net, kad ji “paniekino Lietuvos žmones” (delfi.lt). Ji vykdo savo pareigas Konstitucijos suteiktų įgaliojimų ribose ir, manau, daro tai kvalifikuotai ir piktybiškų klaidų nedaro. Jei P.Urbšiui atrodo, kad pateikiamo kandidato advokato praktikoje buvo tokių bylų, kur P.Urbšio ir AT nuomonės išsiskyrė, tai dar nereiškia, kad teisus tik jis. Mano įsitikinimu visas tas šurmulys, kuris buvo sukeltas dėl slaptos informacijos pasklidimo buvo tik muilo burbulas, kuris buvo pučiamas iki sprogimo. Kas nesuvokia, kad Kremlius stengiasi kaip nors sukompromituoti atkaklia ir savo aiškų požiūrį į Rusiją turinčią prezidentę? Anokia čia paslaptis. Pagarba advokatui, gynusiam Ulbinaitę...

 

Dzeikas       2016-08-26 8:32

As p.D. Grybauskaites nestebiu.
Man uztenka, kad ji iskraipe savo biografijos faktus susijusius su veikla kompartijoje balotiruodamasi i Prezidentus.
Ir jeigu ji neatstatydinta tai nereiskia kad turi kazkoki moralini autoriteta.

>rinkimai...        2016-08-26 8:03

Nesi pedofilas, tai jau ir doras žmogus, anonime?

rinkimai...       2016-08-26 7:58

visi tampa sąžiningais, patriotais, katalikais.
kad tik išrinktų - ir kad pedofilai vėl pildytų jų kišenes.
a, ne, urbšį?

Orveliados adepte, Marginale (1:22),       2016-08-26 7:50

O jau visus ir viską galintis stebėti “Didysis brolis”?
Antra vertus, radikaliai klysti, Marginale, ir dėl kitko:
momentas, kai DG ims “vienodai rodyti, kas ją stebi”
(turiu omenyje ir tavo taip menkinamą tautą), taps jos pabaigos pradžia.
Kiekvienas blaiviai mąstantis tai aiškiai supranta.
Pagarba Povilui Urbšiui, dėl GD skyrimo nepasitraukusiam “stovėti po klevu“.

ruta       2016-08-26 7:22

Lietuvos , kaip Nepriklausomos valstybes , nusimetusios sovietini junga nuopolis prasidejo jau pralindus marksizmo -leninizmo katedros destytojui Landsbergiui i Sajudi , ko pasekoje buvo taip ir nepasirasytas liustracijos ir desovietizacijos istatymas , kuris nugule i konservatoriu ‘stalciu’ , nes kitaip turetu mesti lauk Landsbergi .Paskui Brazauskas islindo .., paskui Adamkus , neatsisakes JAV pilietybes balotiravuosi i prezidentus , kaip sakoma, velnias slypi smulkmenose , taip ir krito valstybes principai , morale , reputacija.. Kai konservatoriai su liberalais prastume i prezidenus komunistinio rezimo uolia funkcioniere Grybauskaite , sveiko proto zmogui pasidare visiskai aiski konservatoriu ir liberalu ‘politika’ - negali rekomenduoti nepriekaistingos reputacijos vadovo , nes politikai , paskende korupcijoje , nepotizme , amoralume tuoj butu eliminuoti is politines erdves ir uzvesta nemazai bylu .., gali stumti TIK subjekta su komunistine praeitimi , kuris supranta ka reiske-nukomunizdinti, telefonine teise , ‘svogerizmas ’ , as -tau , tu -man.., ir kuri , reikalui esant ,gali patampyti uz praeities nuodemes ..

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.