Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Povilas Urbšys prašo teismo apginti Prezidentės garbę

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gruodžio 23 d. 17:20

26     

    

Povilas Urbšys prašo teismo apginti Prezidentės garbę

Seimo narys Vilniaus miesto apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą atmesti skundą dėl STT atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą pagal viešoje erdvėje paviešintą informaciją apie pasiūlymą „išsipirkti“ generalinio prokuroro postą Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkei E. Dambrauskienei.

Vilniaus apygardos prokuroras Arūnas Stankevičius Seimo nario skundą atmetė motyvuodamas tuo, jog papildomų konkrečių faktinių duomenų apie veiksmus, kurie turėtų kyšininkavimo ir prekybos poveikiu požymių, dėl kurių turėtų būti pradedamas ikiteisminis tyrimas, nėra. Todėl anot prokuroro „negalima teigti, jog pareiškime remiamasi faktiniais duomenimis, kurie būtų pagrindas įtarti nusikalstamos veikos egzistavimą“. Tai reiškia, kad ir prokuroras netiki, jog Lietuvos Respublikos Prezidentė Seimo valdybos nariams pateikė tikrą informaciją apie kyšio reikalavimą iš pretendentės į generalinio prokuroro postą, o tai laiko prielaida, spėjimais ir nuogirdomis, tai nesudaro ikiteisminio tyrimo objekto.

Seimo narys mano, kad tokia prokuroro nuomonė ir išvada apie Lietuvos Respublikos Prezidentės išsakytą informaciją apie kyšio reikalavimą iš E. Dambrauskienės neatitinka faktinių aplinkybių ir žemina Lietuvos Respublikos Prezidentės institucijos garbę, prestižą.

Prokuroras tokią išvadą padaro neapklausęs Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės, Seimo valdybos narių ir kitų asmenų, žinančių apie galimą „išsipirkimą“. Nors tik atlikus šiuos veiksmus buvo galima konstatuoti, kiek ta informacija iš tiesų yra reali.

P. Urbšio nuomone, Lietuvos valstybės institucijos nenori apginti Prezidentės garbės ir neužtikrina, kad į pakankamai svarbias pareigas – Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas – nepatektų asmenys, kurie nebūtų vienaip ar kitaip susiję su korupcija ir kurie nebūtų suinteresuotų asmenų „prastumiami“ į šias pareigas.

Seimo narys tikisi, kad teismas angažuoto ikiteisminio tyrimo pareigūno ir prokuroro klaidas ištaisys ir priims teisingą, sąžiningą ir tik įstatymais paremtą nutartį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-01-1 14:48

Urbšio noras pa politikuoti vertybėmis butų daug priimtinesnis jei visi aplinkui nežinotu jog tas politinis ‘katinas’ medumi teptas . Komentuotojai.. skaitydami tekstą įsijunkite ir smegenėles ..jos retkarčiais padeda suvokti tikra to teksto prasme .

to Is kur???        2015-12-28 0:23

VSD direktorius paskutinę darbo dieną: pasirinkau teisėtumą, o ne karjerą

Skaitykite daugiau: ​VSD direktorius paskutinę darbo dieną: pasirinkau teisėtumą, o ne karjerą | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/49832424/vsd-direktorius-paskutine-darbo-diena-pasirinkau-teisetuma-o-ne-karjera#ixzz3vYvm2zji

T. Dapkus: Kodėl atšalo Jūsų santykiai su prezidente Dalia Grybauskaite? Ir tai sutapo, tai pastebi ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, su istorija su prezidentės patarėja Daiva Ulbinaite ir su ta nutekinta pažyma.
G. Grina: Daug kas taip sako – ta pažyma, sutapo ir panašiai.

T. Dapkus: Ar pažyma jau buvo pats galas, pats pikas?
G. Grina: Dar sunku pasakyti. Reikia, kad, kaip čia pasakyti, susigulėtų istoriografija, faktai ir toliau po kurio laiko bus tikrai galima paanalizuoti, kaip čia viskas įvyko. Man pačiam būtų įdomi ta genezė, kaip čia viskas vyko.

T. Dapkus: Ar ta pažyma, kuri vėliau buvo nutekinta viešumon, buvo rašoma kartu su prezidentūra?
G. Grina: Negaliu patvirtinti, kad tikrai kartu su prezidentūra pažymos buvo rašomos. Dalykas yra daug paprastesnis: valstybės vadovai, nebūtinai prezidentė, bet ir kiti vadovai, jie kartais nori greitos informacijos, o ten jau pateikimo forma yra technikos reikalas. Tai čia nėra kažkoks išskirtinis atvejis.

T. Dapkus: O kaip nutiko taip, kad užteko Jums drąsos parašyti į Generalinę prokuratūrą dėl pažymos nutekinimo? Juk tas, kas žino, kaip veikia prezidentūra, su kuriais žurnalistais kas dirba ir bendrauja, buvo galima lengvai įtarti, kas nutekino. Kreipdamasis į prokuratūrą Jūs žengėte teisėtą, bet labai rizikingą savo karjerai žingsnį.
G. Grina: Taip, čia, matyt, ir buvo pakankamai sunkus mano pasirinkimas. Padalyti svarstykles, kas yra svarbiau – ar karjera, ar teisėtumas. Jeigu aš mačiau faktą, kad galbūt yra faktas, tai aš būtent todėl ir kreipiausi į prokuratūrą, nes priešingu atveju… Žinot, kaip būna?

http://www.alfa.lt/straipsnis/49832424/vsd-direktorius-paskutine-darbo-diena-pasirinkau-teisetuma-o-ne-karjera?p=3


Prokuroras rėžė iš peties: būtina D. Grybauskaitės apklausa
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prokuroras-reze-is-peties-butina-d-grybauskaites-apklausa.d?id=67449844


LAT nusprendė: D. Ulbinaitės bylą nagrinės septynių teisėjų kolegija. Ką žadama paversti teismų praktika?
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lat-nusprende-d.-ulbinaites-byla-nagrines-septyniu-teiseju-kolegija.-ka-zad

Is kur???       2015-12-27 17:56

Cia tiek protingu rasytoju???Kai….80% viesos informacijos yra prasigalvotos ir neturi nieko bendro su tiesa!!!Tik aklas,kurtas,be ranku,be koju ir be galvos gali tokia informacija patiketi!!!

Asmenybės kultas       2015-12-25 22:08

sudėtingas politinės ir visuomeninės psichologijos reiškinys, sena kaip pasaulis masinės psichozės forma. Iš esmės bet kurį ryškesnį asmenybės kultą gimdo, stiprina bei palaiko kelios priežastys. Pirmiausia tai pats kulto objektas. Nebūtinai itin intelektuali, tačiau neįtikėtinai stipri, valinga, charizmatiška, į tam tikrą despotizmą linkusi asmenybė.


Paprastai ši asmenybė nuoširdžiai tiki savo išskirtinumu, fanatiškai siekia užsibrėžto tikslo, tačiau jai gyvybiškai reikalingas aplinkinių įvertinimas ir dėmesys savo pačios asmeniui, kuriame ji atranda vertės patvirtinimą bei savivertės patenkinimą.


Antroji priežastis – pataikaujančio, dėl savo paties saugumo drebančio bei asmeninėmis privilegijomis suinteresuoto valdančiojo elito pastangos formuojant asmenybės kultą.


Trečioji priežastis – sąmoningas ar pasąmoningas didelės visuomenės dalies troškimas matyti prieš save sektiną pavyzdį, „neklystantį idealą“, „tautos ir valstybės tėvą“, „vienintelė tėvynės gynėją“, „globėją“, „vidinės tvarkos ir stabilumo ramstį“.


Dažniausiai asmenybės kultas susiformuoja pačiam kulto objektui dar gyvam esant, nors tai ir nėra taisyklė. Istorija rodo, kad daugelio autoritarinių, o ypač - totalitarinių šalių lyderiai patys aktyviai dalyvaudavo kuriant asmeninį kultą ar bent jau netrukdydavo jam formuotis.


Nuolat glostomas ir liaupsinamas ego dažnai gimdė pasibaisėtinas didybės manijos formas bei stiprino lyderio įsitikinimą savo unikalumu, mesianizmu, ypatingomis viršžmogiškomis savybėmis. Egzaltuotos minios liaupsės didino „valdovo“ tikėjimą savimi, o minia savo ruožtu susiedavo savo pačios gyvenimą ir likimą su garbinamos asmenybės likimu.


Kartais asmenybės kulto formos buvo tokios iškreiptos, kad milijonai apraudodavo mirusį, tuos pačius milijonus daugelį metų terorizavusį tironą, tačiau minios akyse dievuko mirtis vistiek atrodė tarytum neišvengiama pasaulio pabaiga.

http://kultura.lrytas.lt/istorija/tautu-tevai-iskrypelisku-aistru-ir-didybes-manijos-vergai.htm

rinkėjas >>to O aš..        2015-12-25 12:04

tas jau per daug aiškiai matosi, iš tiesų. Bet kaži ar jis veikia vienas… Tokie nepagrįsti užsipuldinėjimai žeidžia asmeniškai mane kaip rinkėją ir tik kelia norą atsakyt tuo pačiu… nors tai ir ne kriksčioniška.
Belieka melstis, kad Šv. dvasia šiems Prezidentės “nuskriaustiems” berniukams bent kiek protą apšviestų. Nes kai pats sutepi savo mundurą, sunku tikėtis, kad jis taps švarsniu tepliojant kitą.

O as paprasysiu teimo       2015-12-25 6:36

apginti Prezidente nuo Urbsio.Tai gudrus zmogus,turintis scenariju ir plana kaip klaidinti Prezidente TAIP jog po to galetu atsukti pries ja pacia.Net apkaltos scenariju yra sugalvojes!!Bet…..manau ,kad jam to padaryti iki galo nepavyks.Nes….melo ir klastos tobulai nesuplanuosi ir nesurezisuosi.Sekmes Prezidentei ir ....nesekme Urbsiui.Jo kalba ir jo elgesys jo klastas lengvai isduoda!

kuku        2015-12-24 20:40

kučiom JAV korporacija “Providence” nusipirko danų valdomą BITĘ. Vadovas Nelson sandėrio sumos neišduoda. Įdomu, kokių kliūčių ši kompanija sulauks iš Ryšių reguliavimo tarnybos aukcione šį kartą ruošiasi dalyvauti ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC), kuriai priklauso „Mezon“ paslauga. Žadama išdalinti tris dažnius, o tai reiškia, kad vienas iš keturių operatorių („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, LRTC) jo negaus.

kaip lengva       2015-12-24 19:28

atskirti sovietu KGB uzvaldziusius Lietuva.Tie kurie smeizia Landszbergi,Prezidente…100%sovietu KGB dabar dirbantys nepriklausomoje Lietuvoje Rusijos naudai!Vot-teip!!!

Ar tam Urbsiui vidurius paleido?       2015-12-24 19:00

Kad taip ta Prezidente amzinai pasikandes traidaliuoja????

nesuprantama        2015-12-24 17:33

ir gėda, kai tokie pareigūnai kaip Urbšys su Gailium tik dejuoja dėl savo pačių suteptos garbės, bet visiškai nesidomi ka pasiūlė parlamente tas pataisas, kurios naikina Šiaulių oro uosto veiklą, kuriame norėjo įsikurti Žeimelis, dabar statantis uostą Maskvoj.
Ar saugumiečiai galėtų atsakyti - kas valdo pagrindines VEOLIA akcijas? Kas suteikė visas teises šiai korporacijai pačiai nusistatinėti savo išpūstas kainas, kurios veja piliečius iš Lietuvos.
Verkšlentojai ir tiek. Naudos kaip iš to sugedusio garvežio - tik švilpimas ir garas. O gailius dar ir Korupcijos komiteto pirmininkas seime. Ar vyrai jie? Tik prieš Prezidentę moka purkštauti, vietoj to, kad kovotų su korupcija. Gėda pelėda.

Povilui Urbšiui       2015-12-24 17:02

pagarba - kad netyli, kad baimės nevalgo

to suprantama       2015-12-24 17:01

kas jūs per žmogus, kad Kūčių vakarą tokias srutas į eterį leidžiate???

suprantama       2015-12-24 16:57

kas jūs per žmogus, kad Kūčių vakarą tokias srutas į eterį leidžiate?

Česlovui su Vidute       2015-12-24 16:55

iš kokio tvartelio tą išmanymą rodote?..

suprantama        2015-12-24 16:50

Končius šiaulietis. Žmona Vasinauskaitė dirbo taryboj, tai galimai yra su Urbšiu draugai. Ryšiai su KGB generolo R.Marcinkaus globojamu Zigmuku užsimezgė matomai dar Gorbio “perestroikos ” metu, kurį šie žmonės vadina “sąjūdžiu” ir matomai nekenčia Landsbergio, kuris nuvairavo valtybės vairą link Vakarų iš Rusijos glėbio. O tuo pačiu ir Konservatorių bei Grybauskaitės.
Tik taip galima paaiškinti šių neva patriotų neapykantą.

kaspervizoriui su koncium        2015-12-24 16:29

iš kur tiek pagiežos, tiek neapykantos? Gal jūsų žmonos nebemyli?
Pasimelskit už Prezidentę.

Algimantui Končiui        2015-12-24 15:53

iš kur ištraukėt, kad ji tik majorė? Zigmuko draugelis Marcinkus “valstybinę paslaptį” išdavė?
O man viena bobutė sakė  -  ji KGB generolė!  vat ir drebėkit kartu su raudonuoju putinėliu, kuris tokio laipsnio kgb neužsitarnavo. smile))

vaje,        2015-12-24 15:45

nejau ir Urbšio su Zaišvila “kišeninis’ prokuroras Ivanauskas atsisakė gint pono garbę ir orumą?  Tikra bėda. Ai ai ai smile)

jo jo, STT...       2015-12-24 7:46

kur milijoninės korupcijos: Leo, uostas, energetika - STT - nėr nei kvapo.
mat tas korupcijas vykdo aukštesnį rangą turintys KGBistai, nei STTišnikai…

To netikiu       2015-12-24 0:44

Nuo kada valstybės statutinė institucija STT menkinama ir gretinama vos ne su KGB. taip gali savo neapykantą ir nemeilę Lietuvos institucijoms reikšti tik nusikaltėliai arba svetimos valstybės agentai. Ir po to iškart manipuliacinis triukas, prikergti Venckienę, mol aš patriotas, o STT ir Urbšys - niekšų goveda.  Labai gerai atpažįstama demagoginė schemutė sėti nepasitikėjima institucija ir seimo nariu vienu ypu.
Leisk paklausti “netikiu”, o kur pats buvai Gegužės 17 per Garliavos šturmą? Ir kur dabar tomis dienomis buvoji? Komentariukus pyškini išsijuosęs? Matom tave kaip ant delno.

mhhm       2015-12-23 23:06

Didžiai gerbiamas P. Urbšys yra tikras parlamentaras. Mes turime džiaugtis jo principingumu ir tvirtumu. Ramių, džiaugsmingų šv. Kalėdų linkime šiam garbingam žmogui.

Tskant       2015-12-23 22:23

Apginti garbę kurios nėra.
Bus sudėtinga.
Regalijų turėjimas automatiškai garbės nesukuria.
Garbės nenusipirksi.
Nepasiskirsi ukazu.
Garbę reikia pelnyti.
O Ponia nieko nenuveikė kad garbę pelnytų.
Nepelnė, reiškia ir neturi.
Nėra ką ir ginti.
Tuščias reikalas…
.
Urbšys, žinoma pašpilkavo matrioškę.
Visas tas “gynimas” yra tik ironija.
Atvira pašaipa.
Bet liaudis per durna suvokti.
Priima paraidžiui.

Skaitantiems tarp eilučių       2015-12-23 22:08

Prokuroras tokią išvadą padaro neapklausęs Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės, Seimo valdybos narių ir kitų asmenų, žinančių apie galimą „išsipirkimą“. Nors tik atlikus šiuos veiksmus buvo galima konstatuoti, kiek ta informacija iš tiesų yra reali.

netikiu ir nepasitikiiu tuo urbšiu       2015-12-23 18:47

STTišnikas, galimai kgbistas - kol kas nuomonė po balsavimo prieš Venckienę apie urbšį nepasikeitė

Jega       2015-12-23 18:30

Stiprybes ir Sveikatos ir LInksmu SV. Kaledu linkime nepriklausomam Seimo nariui Gerbiamam P. Urbsiui

Tep tep       2015-12-23 18:21

Urbšys toli eis.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.