Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Povilas Urbšys: „Mane jaudina pareigūnų nenoras, o gal ir baimė ištirti iki galo galimos korupcijos apraiškas aukščiausiuose valdžios sluoksniuose“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 6 d. 21:50

42     

    

Povilas Urbšys: „Mane jaudina pareigūnų nenoras, o gal ir baimė ištirti iki galo galimos korupcijos apraiškas aukščiausiuose valdžios sluoksniuose“

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dar kartą atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės viešai paskelbtos informacijos, jog buvusiai kandidatei į generalinius prokurorus Editai Dambrauskienei neva buvo siūlyta „išsipirkti“ postą, Seimo narys Povilas Urbšys kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį ragindamas atlikti tyrimą iki galo ir išsiaiškinti galimos korupcijos apraiškas aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Povilas Urbšys
Lietuvos Respublikos Seimo narys,
Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius


Evaldui Pašiliui
Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui
Rinktinės g. 5A, LT-01515 Vilnius

 

S K U N D A S
2016-03-04
Vilnius

Skundžiamas: 2016-02-29 nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą medžiagoje Nr. M-7-01-00054-16.

2016-03-02 gavau Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Nutarime nurodyta, kad nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą per 7 dienas nuo nutarimo nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiamas prokurorui, tačiau kokiam prokurorui nenurodyta, todėl esu priverstas paduoti skundą Jūsų vardu. Terminas paduoti skundą nepraleistas.

Skundo esmė: 2015-11-04 viešojoje erdvėje buvo paskelbtas straipsnis „Prezidentės D. Grybauskaitės gąsdinimai politikus prajuokino“. Jame rašoma, kad D. Grybauskaitė Lietuvos Respublikos Seimo valdybai pareiškė, kad Kaišiadorių teisėjai E. Dambrauskienei, pretenduojančiai tapti generaline prokurore, buvo siūloma „išsipirkti“ šį postą. Visa tai reiškia, jog Lietuvos Respublikos Prezidentė pateikė informaciją apie korupciją pačiuose aukščiausiuose valstybinės valdžios sluoksniuose, kuri griauna valstybės pamatus ir savo esme yra labai pavojinga. Sunku įsivaizduoti, kad reikalaujama kyšio iš galimai būsimo generalinio prokuroro. Toks įvykis turi būti ištirtas visapusiškai ir atsakingai.

Įvykio tyrimas buvo pavestas Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimo tarnybai. Buvo atliktas tyrimas, priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, pareigūnės veiksmai apskųsti prokurorui, kuris mano skundą atmetė ir konstatavo, kad tyrimas atliktas pilnai, o priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą yra teisėtas ir pagrįstas. Prokuroro veiksmai buvo apskųsti ikiteisminio tyrimo teisėjui, kuris mano skundą tenkino, panaikino prokuroro ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų nutarimus. Nesutikdamas su tokia teismo nutartimi, prokuroras jį apskundė Vilniaus apygardos teismui. 2016-02-05 Vilniaus apygardos teismas atmetė prokuroro skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nutartį, kuri įpareigojo prokurorą pilnai atlikti tyrimą. Vilniaus apygardos teismas nurodė, kad tyrimas padarytas paviršutiniškai ir yra pakankamas pagrindas manyti, kad galimai padaryta nusikalstama veika. Nurodyti faktai nėra akivaizdžiai neteisingi, neišnaudotos visos galimybės visapusiškam tyrimui atlikti. Tai, kad aš nepateikiau konkrečių duomenų apie galimai padarytą nusikalstamą veiką, nelaikytina teisiškai pagrįstu motyvu.

BPK 168 str. 1 d. nustato tvarką, numatant galimybę atlikti procesinius veiksmus (ir patvirtinti arba paneigti) gauto skundo duomenis. Teismas konstatavo, kad nusikalstami veiksmai nebuvo atlikti. Nebuvo surinkti duomenys tokiai reikšmingai išvadai padaryti, o tam būtina turėti ar surinkti pakankamą kiekį duomenų. Toliau teismo nutartyje nurodyta: „Nepatikrinus visų pareiškime nurodytų bei kitų pareiškimo pagrįstumui įvertinti reikšmingų aplinkybių, negalima daryti vienareikšmės išvados, jog nurodyti faktai apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi ar nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, numatyto BK, požymių. Prieš priimant vienokį ar kitokį procesinį sprendimą, pareiškime nurodytos aplinkybės turi būti išsamiai ir objektyviai ištirtos“ (Nutarties 3 lapas). Prokurorui nutartis privaloma įvykdyti.

2016-02-29 nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą nurodyta, kad vykdant teismo nutartį buvo apklausta liudytoja Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkė E. Dambrauskienė, Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė ir užklaustos valstybės institucijos, ar neturi duomenų dėl kyšio reikalavimo iš E. Dambrauskienės.

E. Dambrauskienė parodė: „Kad duomenų apie aplinkybes, susijusias su galimu siūlymu išsipirkti generalinio prokuroro postą, neturi (nutarimo 3 lapas). Tai reiškia, kad E. Dambrauskienei niekas nesiūlė „išsipirkti“ generalinio prokuroro pareigų.

Kaip rašoma nutarime, liudytoja R. Svetikaitė patvirtino, kad 2015-11-03 Prezidentė susitiko su Seimo valdyba aptarti generalinio prokuroro skyrimo klausimų. Be Prezidentės, dalyvavo L. Geležius, D. Ulbinaitė ir ji. Teiginio, kad susitikimo metu buvo pasakyta, jog buvo siūloma išsipirkti generalinio prokuroro postą, nepamena.

Tokie liudytojos parodymai kelia abejonių. Pirma, ji nesugebėjo išvardinti kitų Seimo valdybos narių, kurie dalyvavo pasitarime pas Prezidentę. Antra, savo parodymais nepaneigė, jog tokie žodžiai buvo pasakyti ir juos pasakė Prezidentė.

Analizuojant visumą įrodymų, kurie išdėstyti nutarime ir juos lyginant reiškia, kad iš Kaišiadorių teismo pirmininkės E. Dambrauskienės niekas kyšio „pareigų išsipirkimo formoje“ nereikalavo arba ji ikiteisminio tyrimo institucijos pareigūnei sako netiesą. Jeigu darytume išvadą, kad E. Dambrauskienės parodymais galima tikėti, kyla klausimas, kad Prezidentė turi kitokią informaciją ir jos šaltinį slepia nuo visuomenės. Kyla klausimas: ar tai galimai Prezidentės sukurta situacija su kyšio reikalavimu, ar E. Dambrauskienės nesąžiningumas.

Manau, kad neapklausus visų iki vieno pasitarime pas Prezidente dalyvavusių asmenų, negalima priimti teisingo ir teisėto nutarimo, o priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą prieštarauja teismo nutarčiai ir gerai teisinei praktikai.

Todėl įvertinęs viską prašau Jūsų:

Panaikinti 2016-02-29 Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos vyresniosios specialistės E. Leperskienės nutarimą ir įpareigoti apklausti šiuos pareigūnus:

  1. Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę;
  2. Lietuvos Respublikos Seimo valdybos narius, dalyvavusius pasitarime pas Prezidentę;
  3. Prezidentės patarėją Laimį Gelažių;
  4. Prezidentės spaudos atstovę Daivą Ulbinaitę.

Prašau išsiaiškinti, ar posėdis buvo protokoluojamas, ar daromas garso įrašas (stenograma).  Pasitvirtinus šioms aplinkybėms, prašau įrašą, protokolą ar stenogramą prijungti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Prašau patikrinti E. Dambrauskienės parodymų teisingumą kriminalinės žvalgybos priemonėmis apklausiant jos aplinkos žmones.

Manau, kad verta patikrinti versiją, ar iš E. Dambrauskienės nereikalavo kyšio kas nors iš Prezidentūros darbuotojų arba kitų asmenų, kurie susieti su skyrimo į pareigas procedūra.

Tik atlikus visus šiuos veiksmus galima priimti teisėtą ir pagrįstą sprendimą šioje rezonansinėje medžiagoje.

Mane, kaip Seimo narį, žmogų, pilietį ir buvusį STT darbuotoją, jaudina toks pareigūnų nenoras, o galimai ir baimė ištirti viską iki galo ir išsiaiškinti galimos korupcijos apraiškas aukščiausiuose valdžios sluoksniuose. Manau, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė nesugalvojo to, ko nebuvo. Tikiu, kad žurnalistai, gindami viešąjį interesą, parašė tiesą apie Prezidentės pasakytus žodžius.

Pagarbiai,

Lietuvos Respublikos Seimo narys      
Povilas Urbšys

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Gal Urbsys gali atsakyti?        2016-03-8 23:50

Kas taip sunervino skundo tekste ?

Gal Urbsys gali atsakyti?       2016-03-8 9:58

Kur dingo tukstanciai KGB darbuotoju sekmingai dirbusiu Sovietineje Lietuvoje???iki nepriklausomybes atkurimo??? Is ju veiksmu matome kad ju pilna prokuraturoje,teismuose,infiltruojami i partijas su tikslu jas isardyti is vidaus.KGB nesvarbu kokia partija valdzioje,jiems svarbu,kad jie Lietuvoje uzima pagrindines pozicijas!!!!

Varlėnas       2016-03-7 21:34

Meldžiuosi ir už protingus ir už kvailus.

protingas varlėnui       2016-03-7 21:08

melskis

Varlėnas protingam       2016-03-7 20:47

Tai kur tie geri vaisiai? Jei nėra, tai ką turėčiau galvoti? Kad visa Lietuva vien pedofilai ir kagebistai? Bet aš ir mano pažįstami, draugai nėra nei pedofilai, nei kagebistai,Sausio 13 prie pParlamento budėjom, nei prie valdžios niekad nebuvom. Pasakyk, tai kur dabar mums dėtis?

kvailam varlėnui       2016-03-7 20:08

parašyta: ir pagal vaisius pažinsi medį.

Varlėnas Naujai pasakai       2016-03-7 18:35

Tamstai kažkaip viskas labai paprastai susidėlioja: kgbistai, pedofilai, saugumiečiai, valdžia. Paprastesnio pasaulio ir nesugalvosi.
Bet gal tamsta mums visiems galėtum paaiškinti, kokie yra kagebisto bruožai, pagal kuriuos tu atpažįsti kagebistą. Kaip ta plika akis jį atpažįsta iš daugybės kitų?

nauja pasaka       2016-03-7 12:45

kad pedofilai - tai kgbistai, tai ir plika akim visi mato.
nauja pasaka: pedofilus gina VSD ir nabagai politikai - jie ne kgbistai, ne, ne - yra suklaidinti klastingos VSD smile

Kočiui       2016-03-7 12:44

Įdomiai čia pas tamstą išeina. Tavo svarstymas prasideda nuo išankstinės nekvestionuojamos tezės, kad Venckienė švari. O iš kur tokį dalyką traukei? Iš propagandinio main streemo tuo metu?
O kodėl visi deputai turėtų turėti tokią pat išankstinę nuostatą, kaip taviškė ar kokio nors ten Krivicko? Kokiais info šaltiniais abu rėmėtės ir remiatės? Prielaidomis?
Taip kad išeitis taškas visuose šituose svarstymuose Garliavos klausimu turėtų būti švarus popieriaus lapas, nepaugintas tokių VBS kaip dabar.
Ir dar vienas dalykas - Venckienė ir Mergaitė - dvi atskiros temos, kurios be abejo, susiliečia, bet nėra vienas ir tas pats.
Žmonės Klonio gatvėje ėjo ginti mergaitės, o ne Venckienės, - turėkite tai galvoje.

Kotys       2016-03-7 12:29

Matome, kad net ir be kontoros pastangų 12 sekundžių tema neišvengiamai sugrįžta. Ta visuomenės dalis, kuri siekė tiesos, patyrė skaudų smūgį, ir negalima tikėtis, kad tai lyg niekur nieko pasimirš, juo labiau, kad P.Urbšio pozicija niekuo nepasikeitusi.
Labai daug ką apie P. Urbšio laikysenos priežastis paaiškina žemiau rašantis komentatorius, kai pasakoja apie prieš balsavimus vykusį Seimo narių smegenų plovimą. Tai tarsi kiek pateisina P. Urbšio laikyseną susidorojimo su N. Venckiene (ir su tiesos siekiančia visuomenės dalimi) metu. P. Urbšys tada elgėsi aiškiai ne iš klaninių interesų ar išskaičiavimo, bet kaip pasimovęs ant kabliuko, su nuoširdžiu įkarščiu demaskavęs N. Venckienės “klastingas užmačias”, iš Seimo tribūnos išsakydamas turgaus bobučių paskalų lygio “svarius” argumentus apie policininkus, klastotes, sandėrius, teisinę valstybę ir pan.
Kaip ten bebūtų, neigiama visos šios toli gražu nebaigtos istorijos pusė yra tai, kad P. Urbšys savo veiksmais atstūmė potencialius sąjungininkus. Yra pagrindo manyti, kad neantraeilį vaidmenį čia suvaidino paprasčiausios ambicijos, noras būti svarbiausiu kovotoju. Lyderių silpnybės - pagrindinis slaptųjų tarnybų įrankis.

Vaidui       2016-03-7 11:01

Žinau tik tiek, kad prieš tą garsųjį balsavimą dėl Venckienės neliečiamybės parlamentarai buvo labai kryptingai apdirbinėjami. Seime VSD deputartams rengė smegenų praskalbimo akcijas, nutekindami neva slaptą info, kurios tie pasižadėję neplatinti. Kokį ten surogatinį paketą VSD buvo parengusi, mes nežinome ir negalime patikrinti, kaip to negalėjo padaryti ir deputatai. Tai neatmetu, kad kryptingas nuteikinėjimas vyko visais frontais. Kai išankstinis nusistatymas bylos ir Venckienės atžvilgiu buvo pasiektas, galėjo ir tų 12 sekundžių nerodyti. Parodyta buvo vien dėl sakinio, kad “deputatai buvo supažindinti su filmuota medžiaga”. Ir sakinys yra nepaneigiamas, nes jame nekalbama apie medžiagos apimtį, o tik apie supažindinimo faktą, kad procesas atrodytų juridiškai nepriekaištingas.
VSD turi tokią galią paveikti net nepriklausomo žmogaus apsisprendimus, nes disponuodama slapta informacija, kurios teisingumo niekas negali patikrinti, gali kurti pačius bjauriausius scenarijus, ką matėme Kusaitės atveju.
Taip, kad Vaidai, čia ne atsiprašymo problema, o kur kas svarbiau būtų sužinoti, kokia buiza VSD deputatus maitino. Turiu įtarimų, kad kur kas geriau parengta už tą, kuria šeria Kuznecovaites ir Lavastes.

negaila       2016-03-7 10:58

pataisau,ne minučių ,bet sekundžių.

negaila       2016-03-7 10:57

Ponas Urbšį,savo atžvilgiu tiesos nori.Kada buvo traiškoma Venckienė—-tau užteko 14 minučių tiesai paieškoti.
  Tavo moralinis veidas pone-nešvarus.

VaidasVDS       2016-03-7 9:54

dėl 2016-03-6 23:43 komentaro.
Bjaurus komentaras, nors dalis tiesos jame vis dėlto yra.
Bjaurus todėl, kad akivaizdžiai propagandinis ir statantis viską aukštyn kojomis.
Dalis tiesos jame yra. Kuckailis galimai kaltas buvo tik tame, kad galimai nuoširdžiai patikėjo iš esmės pritrenkiančiomis ir sukrečiančiomis žiniomis. Gal net kažkiek kažką ir pažeidė. Ir tai buvo labai žmogiška.
Bet baisiausias dalykas, ko jis nesuprato, kad galimai kažkam labai galingam stojo skersai kelio. Ir tada jau tavo likimas būna nulemtas, galimai labai galingam stoti skersai kelio negalima, nes galimai galingo niekas neieškos, o atsakyti teks tik tau.
Tas bjaurus komentaras yra geriausias to įrodymas.
O ponui Urbšiui tikrai vertėtų susimąstyti dėl jam nelabai į temą keliamų priekaištų. Niekada ne vėlu pripažinti klydus ir viešai atsiprašyti. Kol to nepadarai, normalių žmonių pasitikėjimas nesugrįžta…

Tadas       2016-03-7 9:41

su korupcija nekovoja,tik “durnas” arba girtas,o su pedofilais sunkiau,čia ir per langą iškristi gali,ar balutėj paskęsti,siekiantiems valdžios,to nesinorėtu.

panasu, kad       2016-03-7 8:50

korupcija teisesaugoje sio pono nejaudina. Nuteise nekalta seimo nare, isvaryta is Lietuvos- “saziningasis” ponas ne necyptelejo.

Gal ir taip       2016-03-7 7:40

Sukaldytas zmogus nebetures stiprybes pasipriesinti tam kuris juos panaudos kaip malkas savo namams apsildyti ir isleis per kamyna dumais:)

Suskaldytas pasaulis       2016-03-7 7:37

Suskaldytas tikejimas,suskaldyta politika,suskaldytos seimos,skaldomas dabar asmeniskai kiekvienas zmogus.Sekmingai lipkite ant kalades kirvis jau seniai paruostas jus perskelti,kad neliktu pilnavertiskumo:)

jo....       2016-03-7 7:34

Tikekite manim ne bet kuo kitu!Tik mano t i e s a teisinga!!!.80% yra tik pliurpalai tai prasigalvotas niekinis melas.Kai atsirado daugiau zmoniu nebetikinciu melu,melagiai pyksta ir jau su agresija ,net teismu pagalba bando mela paversti tiesa.Svaikit toliau!!!!O ismintingas zmogus gerai atskiria tiesa nuo melo ir paskaites pliurpalus tik nusisypso:)

tam to 23:05        2016-03-7 2:00

O kodėl, sakykit, P.Urbšys kažkokiems kontoriniams anonimams turėtų į klausimus atsakinėti. Kodėl nesikreipiat įprasta tvarka kaip rinkėjas į deputatą raštu, kurį galėtumėt čia paviešinti?

To pritariu       2016-03-7 1:01

Nesukiokite uodegos, kuri jus patį sukioja. Pirma atsakykite pats, kas šiandien kalba DK vardu? Kažkodėl nematyti partijos oficialių viešų pareiškimų nei Venckienės, nei Deimantės izoliacijos klausimu. Matome tik įvairias anonimų varomas kampanijas bei insinuacijas(toje eilėje esate ir tamsta). Kol vyksta tokie dviprasmiški žaidimėliai partijai tylint, nelieka nieko kito, kaip mesti įtarimus ir pačiai DK partijai ir anonimams “dvylikasekundininkams” (taigi ir jums), kad vykdote kontoros užsakymą.

to 23:05       2016-03-7 0:09

Neatsakys.

to pritariu P.Urbsiui -        2016-03-6 23:43

P. Urbšys apie N. Venskienę, kai Seime buvo svarstoma dėl jos apkaltos:


,,2013 rug­sė­jo 30 d. Pa­ne­vė­žio apy­lin­kės teis­mas pri­pa­ži­no kal­tais dėl tar­ny­bi­nių pa­rei­gų ne­at­li­ki­mo Kau­no mies­to Pa­ne­mu­nės po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to bu­vu­sį vir­ši­nin­ką E. Kuc­kai­lį ir ty­rė­ją R. Kai­rie­nę. Prieš pen­ke­rius me­tus šie pareigūnai pa­gal D. Ke­džio pa­reiš­ki­mą pra­dė­jo iki­teis­mi­nį ty­ri­mą dėl dukters tvir­ki­ni­mo. Dėl šių pa­rei­gū­nų kal­tės ne­bu­vo at­lik­ti ne­ati­dė­lio­ti­ni iki­teis­mi­nio ty­ri­mo veiks­mai, ku­rie bū­tų lei­dę nu­sta­ty­ti tie­są by­lo­je.


Šio ne­vei­ki­mo kai­ną ži­no vi­sa Lie­tu­va – tai žmo­nių gy­vy­bės, su­luo­šin­ti Dei­man­tės ir ki­tų žmo­nių li­ki­mai. Ar dėl šių po­li­ci­jos pa­rei­gū­nų nu­si­kals­ta­mų veiks­mų bu­vo nors vie­nas D. Ke­džio skun­das? Ne­bu­vo. Ar N. Venc­kie­nė nors kar­tą yra pa­smer­ku­si tuos po­li­ci­jos pa­rei­gū­nus? Ne­pa­smer­kė. Ne­ga­na to, tei­sia­mi pa­rei­gū­nai pra­šė, kad Venc­kai bū­tų ap­klaus­ti kaip jiems pa­lan­kūs liu­di­nin­kai.


Bū­tent šių pa­rei­gū­nų nu­si­kals­ta­mas ne­vei­ki­mas at­vė­rė pe­do­fi­li­jos žaiz­dą, dėl ku­rios N. Venc­kie­nė, pa­sak jos pa­se­kė­jų, ne­va bu­vo iš­va­ry­ta iš Sei­mo ir pa­si­slė­pė, tuo pa­ro­dy­da­ma, jog jos jau ne­be­do­mi­na Dei­man­tės li­ki­mas. Kovoti, ko ge­ro, bu­vo nau­din­ga tol, kol mergaitė buvo jos ran­ko­se.


Pe­do­fi­li­jos skan­da­lo įkarš­ty­je už Ute­nos vai­kų na­mų glo­bo­ti­nių tvir­ki­ni­mą bu­vo su­lai­ky­tas Sei­mo na­rio E. Pu­pi­nio pa­dė­jė­jas G. Gai­žaus­kas. Sei­mo na­rys ne­at­si­sa­kė sa­vo eta­ti­nio pa­dė­jė­jo sek­re­to­riaus pa­slau­gų, nes lau­kė, kol by­la bus per­duo­ta teis­mui. Anot tuo­me­ti­nio Sei­mo na­rio E. Pu­pi­nio, ty­ri­mų bū­na vi­so­kių - jie ga­li tęs­tis iki be­ga­ly­bės. N. Venc­kie­nė ir jos ar­ti­miau­sia ap­lin­ka ne­rei­ka­la­vo šio Sei­mo na­rio po­li­ti­nės at­sa­ko­my­bės už savo el­ge­sį.


Šie fak­tai aki­vaiz­džiai pa­ro­do, jog pe­do­fi­li­jos te­ma Sei­mo na­rei N. Venc­kie­nei ak­tu­a­li tiek, kiek nau­din­ga jai as­me­niš­kai.”


TAIGI, klausimu Jums daug ir, jei esate saziningas(a), turite atsakyti.

pritariu P.Urbsiui -       2016-03-6 23:05

profesionaliai keliami klausimai. Be abejo, visi griztame i 12 sek. irasiuka, patenkinusi komisijos narius, kad be dvejoniu ,,nuemtu” N.Venckienei Seimo nario imuniteta, leistu net suimti. Nesiplesiu. Mano klausimas P.Urbsiui - ar tikrai ramiai miegate del Garliavos bylos? Juk ir jezus Kristus rupinosi tais nusidejeliais, kurie panoro atgailauti. Gal ir Jus neretai pagalvojate kaip ir kokiu budu prisidejote prie pedofilijos bylos slopinimo, prisidejote, kad nekalti seneliai Kedziai, pasiaukojamai augine vaikaite, butu paversti vos ne i banditelius, iskrypelius. Ar tikrai Jums ramu? O gal iseikite i viesuma ir , musdamasisi i krutine, prisipazinkite, kad buvote Seimo naujokas, dar neapsiles. Nors as galvoju, kad jau buvote ,,apsildytas”  taip, kaip reikia. Ar tikrai?! O gal Jums, kaip garbingos gimines atstovui, Seimo nariui, reiktu pareikalauti issamaus tyrimo, pirmiausia atsakant i klausimus - kodel Sedbaras 56 D.Kedzio skundus nuslele, netyre, kodel Prezidente 7 Kedzio skundus netyre, na ir per 200 ivairioms instancijoms surasytus pareiskimus, prasymus, skundus ir t.t., niekas netyre. Kodel vienam teisejui mergaites smegeneles ir atmintis ,,isplauta’, o kitam -net su plikio pagalba ,,nenesusio” mergaites, ji jau viska atsimena, isskyrus- kurioje klaseje mokosi - nebeatsimine… Taigi, klausimu Jums daug ir, jei esate saziningas, turite atsakyti.

Tarabilda       2016-03-6 22:50

Lietrydis paskelbė, kad tuoj bus paviešintos kažkokios dar gyvų KGB “mamutų” - Lietuvos veikėjų pavardės. Serveris http://www.kgbveikla.lt nepasiekiamas. Jei gerai prisimenu, jis užlūžo 2012 metų rugsėjo 12 d., kai buvo paskelbta numirėlių porcija.
Tikrai ne nuo besidominčių antplūdžio severiai užlūžinėja.
Kažkas iš politinio Lietuvos elito gal turėtų pajausti pareigą ir pasidomėti, kas ir kieno sumetimais bei nurodymu tą serverį taip metodiškai užlaužinėja? Bet negi prieš savus kelsi vėją?

Tarp kitko - Keistam       2016-03-6 21:26

Įdomu, o kokioj dabar partijoj A. Stancikienė, ir kokios partijos sąraše per rinkimus pamatysime jos pavardę?

Keista       2016-03-6 20:13

Kai DK partijos nare Stancikiene pasake, kad is koncervatoriu vienas atejo ir siule kysi, kad veluotu i posedi, tai labai greitai pradejo tyryma ir nubausti net sugebejo.

Varlėnas Pamokslautojui       2016-03-6 19:28

V.Gailius labai greit nusiramino patekęs pas liberalus. Taip ir buvo suvaldytas įmanomas maištas prieš ką maištauti labai nenaudinga.
Urbšys dar kol kas pas liberalus nėra patekęs.

Pamokslautojas Varlėnui       2016-03-6 19:14

Sutinku, kad P. Urbšio žingsniai šioje istorijoje nusipelno pritarimo ir palaikymo. Tik dėl rezultatų nesu toks optimistas, greičiau priešingai. Manau, kad tokia kova “teisiniais metodais” pasibaigs lygiai taip, kaip baigėsi V. Gailiaus panaši kova su “siautėjančia banditiška saugumiečių gauja”, t.y. niekuo.

Pamokslautojui Varlėnas       2016-03-6 19:02

Man atrodo, kad pats bendriausias dalykas yra tas, kad ir DK, ir Puteikis, ir Urbšys yra Seime dabar jau lyg ir vienoj frakcijoj, kuri nesuprasi - pozicinė ar opozicinė. Urbšiui, matant kas valstybėj vyksta ir iš kur tas “gėris” skleidžiasi, neišlaikė nervai ir jis, pagavęs Jos Escenensiją už liežuvio galo, nusprendė visiems parodyti, kaip ir su kuo sustyguota mūsų valstybės teisingumo sistema. Už tokį drąsų žingsnį seimūnui reikėtų tik paploti. Jei bus einama iki galo, tikiuosi pamatysim labai gražių dalykų. Iš kelių ėjimų šachmatų kombinacijos gali išsirutuloti visai rimtas žaidimas.

Pamokslautojas       2016-03-6 18:06

Trumpai drūtai: apie DK frakcijos veiklą laikausi tokios pat nuomonės, apie N. Puteikį - (kiek) kitokios, bet, gerbiamieji, ką tai turi bendra su straipsnio tema?

Tarabilda       2016-03-6 16:36

Nei Puteikis, nei DK jokios politinės tapatybės neturi, todėl yra gryno plauko žmonių proto drumstėjai ir manipuliatoriai, kaip įprasta išlendantys į viešumą prieš rinkimus su keliais lozunguais, patiklių durnelių ieškodami. Visiškai pritariu komentatoriui TO Tam.

TO Tam, kuriam įdomu ir kitiems       2016-03-6 16:18

niekas manęs su niekuo nepriešina - sakau, ką matau.
Ne pamokslaukite, bet jei turite pasakyti, ką per šiuos pusketvirtų metų ir daugiau Varkala, Stancikienė, Gylys, Vasiliauskas ir kt. nuveikė, kad teismų sistema, prokuratūra, vaikų teisės imtų pagaliau nors ką nuveiktų ir konkrečiu Deimantės atveju, tai parašykite.
Tas pats ir su Puteikiu - ką jis per tą laiką nuveikė? Aš mačiau tik tuščią piarinimąsi. Ir didelį troškimą likti Seime, dar ir žmoną į Vilnių persivežti. Labai žmogiška, nieko nesakau, bet kuo čia dėtas Seimas, politinio atstovavimo, bendro intereso gynimo tribūna???

Dvylikasekundininkai       2016-03-6 15:24

Tai matrioškinių sinonimas ir metodai iš KGB arsenalo. Nesvarbu, kokia tema kalbėtų žmogus, o ypač - matrioškos tema, jam iš anksto yra parengta priklijuoti etiketė. Ir tą darto (supraskim) ne matrioška, o pati liaudis. Tfu, kaip pigiai dirbama. Jei garliavoj dar yra likę nors kiek sveiko proto ir sąžinės, ji turėtų atsiriboti nuo dvylikasekundininkų veikimo.

Tam, kuriam įdomu ir kitiems       2016-03-6 15:21

Kam tas nukreipimas į priešstatas, Urbšio ir DK ar NP, kas geriau kovoja? Taip, prezidentūros užsakyti komentatoriai mėgina pasinaudoti apgailėtina Urbšio laikysena “teisinėmis priemonėmis” susidorojant su N.V. ir tuo nukreipti “patvorinius” prieš Urbšį. Bet koks tikslas dalyvauti tos perskyros gilinime, priėmus priešingą poziciją?
Beje, kova “teisinėmis priemonėmis” (Urbšio ir Gailiaus mėgstamas kovos būdas) nėra niekuo geresnė už kovą raštais, dalyvavimu teismų posėdžiuose ir pan. Seimo narys netgi labiau, nei eilinis pilietis, suvaržytas įvairiais “nesikišimo” reikalavimais, išskyrus gal tai, kad jis gali mėginti veikti per parlamentinės kontrolės mechanizmą. Pamename, kaip visi mėginimai tai daryti buvo užblokuoti paties Seimo. Beje, norint kovoti “teisinėmis priemonėmis”, kaip P. Urbšys, nebūtina būti Seimo nariu, kiekvienas pilietis gali pateikti GP reikalavimą pradėti ikiteisminį tyrimą klausimais, susijusiais su korupcija aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, jei viešai tampa žinomi tokie požymiai. Keista, kad P. Urbšys aiškina, kodėl siunčia GP, o ne į kokią kitą prokuratūrą. Reikia siųsti GP, o jau jie per 3 dienas persiunčia reikiamai prokuratūrai (šiuo atveju, spėju, nusiųs G. Juknai iš 3-iosios apylinkės prokuratūros, nes jis meistriškai formuluoja atsisakymus tirti.

Man įdomu       2016-03-6 14:24

kas sutrukdė Drąsos kelio partijos išrinktiesiems taip atkakliai teisinėmis priemonėmis, o ne tik tekstais pakovoti už tai, kad prokuratūra ir teismai imtų tirti mergaitės grobimo, pavertimo valstybės paslaptimi reikalaus?
Gylys už Paksą ir jo partiją TT, kur nei yra tvarkos, nei teisingumo, kaunasi kur kas drąsiau.
Apie Puteikį išvis tyliu - be piarinimosi per šiuos keturis metus nieko bendram reikalui ir nenuveikė. Gal tik partiją susiveiks, kad krūva naivuolių ir vėl jį į Seimą prastumtų.

Sapnai.       2016-03-6 14:18

    Kuo gi taip spėjo pagarsėti “Grybauskaitės Lietuva”? - tai jau visiems žinomomis slaptomis pažymomis,  Ulbinaitės bylomis, intrigų kėlimu tarp valdžiažmogių, juodaisiais sąrašais, gandų iš Baltųjų rūmų skleidimu, mažiausiais atlyginimais ir pensijomis šalyje, korupciniais skandalais ir ekonominėmis machinacijomis, kaukėtais STTešninkais ir “pasižymėjusių veikėjų” nebaudžiamumu. Tai toli gražu ne viskas. Žodžiu - skaldyk ir valdyk - sovietinių-kgbistinių laikų metodika. O kažkas kažkada kalbėjo, kad Prezidento institucija vienija visuomenę, stiprina ir telkia valstybę. Matyt, tai buvo sapno perpasakojimas…

Komentatoriui "KGB+12 sek."       2016-03-6 12:30

įgrysote visiems, o sau pačiam - dar ne?
Skirkite laiką Povilo Urbšio kreipimosi perskaitymui ir šį dokumentą komentuokite, kritikuokite ar pritarkite. Visi turėtume naudos, pats lavintumėtės.
Kita vertus, suprantama, kodėl puolami tie, kurie tik imasi realios politinės veiklos, o ne ją imituoja,
kurie teisiškai profesionaliai atidengia nusikaltimus įstatymui ir jų užsakovus ar/ir vykdytojus.

nebejuokink!       2016-03-6 11:23

Ar tuose sluoksniuose kuriuose paciam reikia????Lietuvoje teisingumas vykdomas tik pagal KGB uzsakymus!Taskas!

Pone Urbšį       2016-03-6 11:14

Kad kažką išsiaiškinti reikia ne skundą rašyti, o pateikti prokurorui (ams) tokius neginčijamus faktus, kad nei STT tyrėjai, nei bet kokie prokurorai negalėtų nuginčyti tų pateiktų faktų, kitaip galite būti apkaltintas pats.
      Pateikiu pavyzdį:
Kai profesorė Bloznelytė neatnešė prokurorams Ūso sysalo vindėmės ir nepadėjo jiems ant stalo po pat nosim, ji liko kalta kaip šmeižikė. Va tep.

ĮDOMU       2016-03-6 10:45

ar gerb. Urbšio, “kaip Seimo nario,žmogaus, piliečio,ir buvusio STT darbuotojo,” nejaudina 12 sek filmukas, padėjęs sugriauti jo Kolegės ir jos šeimos gyvenimus?Ar tai “nenoras, ar galimai baimė?”

KGB stumiamas       2016-03-6 10:30

KGB moka stumti savus žmones į aukščiausius postus - net į prezidentus.
1. padaro auką
2. padaro kovotoją už teisybę.

——
apsišvietė urbšys, kai balsavo prieš N.Venckienę.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.