Dienos aktualija, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Povilas Urbšys kviečia Seimą atsigręžti į kultūros ir žiniasklaidos problemas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 6 d. 7:21

38     

    

Povilas Urbšys kviečia Seimą atsigręžti į kultūros ir žiniasklaidos problemas

Gegužės 5 dienos Seimo posėdyje P. Urbšys kvietė Seimą atsigręžti į kultūros ir žiniasklaidos problemas.

„Jei­gu mes nu­spren­dė­me vis dėl­to tau­py­ti kul­tū­ros są­skai­ta, kad ga­lė­tu­me iš­si­va­duo­ti iš ko­ro­na­vi­ru­so pa­sek­mių, aš no­rė­čiau jums priminti V. Čer­či­lio fra­zę, kaip jis re­a­ga­vo į tai, kai pra­si­dė­jus ka­rui bu­vo pa­siū­ly­ta tau­py­ti kul­tū­ros są­skai­ta. Jis ta­da iš­kė­lė la­bai re­to­ri­nį klau­si­mą: „O dėl ko ka­riau­si­me?“ Aš no­riu tą pa­tį klau­si­mą per­fra­zuo­ti: dėl ko mes va­duo­si­mės iš ko­ro­na­vi­ru­so, jei­gu kul­tū­rai bus iškelta kar­te­lė – tik iš­gy­ven­ti“, – kalbėjo P. Urbšys.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Partijos skiriasi tik savo dvasinėmis vertybėmis       2020-05-9 14:52

Partijas, iš esmės, nulemia jų dvasinės vertybės. Todėl šiandien posakis, kad „trys lietuviai – penkios partijos“ yra visiškai netinkamas. Bent aš, šiuo metu įžvelgiu tik dvi Lietuvos partijas: viena sisteminė partija su (neo)marksistinėmis vertybėmis, tiksliau gyvenimo prasmė yra tik materialiniame gerbūvyje ir kūniškuose malonumuose, o dvasinė kultūra – tik nereikšmingas niekutis; ir kita partija – naujai susikūrusi NS partija (su Vytautu Radžvilu priešakyje), kurios pagrindinė vertybė - dvasinė kultūra ir dvasinė stiprybė.

stasys        2020-05-8 19:47

2020-05-8 15:17 > tai šiu metu duomenys . Trys lietuviai dešimt partijų kiekvienam gyvenimo atvejui . https://tm.lrv.lt/uploads/tm/documents/files/Atnaujinta PP lentele 04_07.pdf

Nekliedinčiam ir ne aktyvistui...       2020-05-8 16:19

Adekvatūs, nekliedintys žino,kad be Sąjūdžio (t.y. be V.R,be A.J,be ekskomunisto Ozolo ir Ko )LR nebūtų atkurta…Be esamų nacionaldemokratų vienybės ,ir jų darbo bendram sąrašui, Seimo rinkimuose mažiukų laukia tik ašaros…Siaurapročiai tada maišė Sąjūdžio vienybės idėjai,maišo ir dabar-
lovio partijų džiaugsmui.

i

 

 

 

 

 

 

a

 

e
e

to Kol vienybės opnentai liejo pyktį...       2020-05-8 15:22

Nekliedėk, nes mes CK sekretorių portfelių nenešiojome ir nevadovavome Komjaunimo kuopelėms - nebuvome aktyvistais. Tie vadinami sąjūdininkai be Gorbio buvo tuščia vieta. Jie tebuvo Gorbio perestroikininkai, o be jo - niekas. Tik eilių V.I.Leninui kūrėjai. Gal pacituot, a?

Tikrai, 27 veikiančios       2020-05-8 15:17

partijos? Taigi tai šizofrenija, ne daugiau.

stasys        2020-05-8 15:05

Kol vienybės opnentai liejo pyktį... 2020-05-8 14:31 >  Vienybės kalvė su tuo kalviu visai pablūdo , jau ne tik čia pyktį mato bet ir taškomas srutas .  Lietuvoje įregistruotos 27 veikiančios partijos tm.lrv.lt/uploads/tm/documents/files/Atnaujinta PP lentele 04_07.pdf turinčios ne mažiau dviejų tūkst. narių , iš tokio kiekio tikrai rasite sau tuos kurie norės jungtis ir padėti laimėti ..ten kelis Seimo mandatus . Jei jau reikia Tamstai kolchozo darykite kaip sovietai darė atrinkdavo silpniausius ir tuos kurie garsiausiai moka rėkti ..štai Jums tautos valios įvaizdis ..ir platus visuomeninis frontas galėsiantis pulti ir nušluoti nepritariančius liežuviais . Prajuokino tas faktas jog akmenskaldys Stanislovas Tomas ir tas yra palaikomas dviejų tūkstančiu savo partiečiu , dyvu dyvai !! kiek dar Lietuvos gyvenančiu realiu bolševikų . Gal iš tikro reikia padaryti inventorizacija ir patikslinti tai kiek gi Lietuvoje realiu veikiančiu partijų be mirusiu dušiu .

Kol vienybės opnentai liejo pyktį...       2020-05-8 14:31

Atkeliavo dar 4 pritariančių įžvalgių lietuvių pavardės po vienijimosi tekstu…:):).Tame tarpe gerb.Kauno iškilaus sąjūdininko Virginijaus pritarimas…
Keistuoliai lieka neapykantą, išjungę protą,ant Puteikio,Juozaičio,nors pats Radžvilas ,ir pykstantieji ,ne be nuodėmių ir klaidų gyveno…

Ko Jūs mums       2020-05-8 13:34

čia brukate tą LK(bolševikų)P CK Pirmojo sekretoriaus portfelio nešiotoją su savo šaika? Jei Radžvilas priims ambalistus - tiek mūsų balsų ir tematys. Jokių Puteikių ir Juozaičio dūmų!

teisingai       2020-05-8 10:27

palikite tris didžiausius trolius: Tvankstą, Raigerdą ir Milaitį, plius dar stasiui leiskite reikštis, o visus kitus užblokuokite, ponai adminai. Va tai bus skaitymo!

,,Demokratas"Šopauskas šio teksto netalpino....       2020-05-8 9:03

  Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos” santvarkai oponuojančių partijų vadovus

  Raginame esamai santvarkai oponuojančių  Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovus kuo greičiau pradėti derybas bendro rinkiminio sąrašo klausimu. Esant abipusiam norui, prie šios gupės galėtų prisijungti dėl organizacinių problemų ir sistemos blokados daugelio deramai neįvertinti tautininkai. Esame įsitikinę, jog pavieniui šios jėgos spalį  neturi jokių  galimybių peržengti penkių procentų kartelės daugiamandatėje apygardoje.Politinei tautai priskirtinų rinkėjų, ko gero, beliko tik keliolika procentų. Daugumos smegenis jau ,,išplovė“ galingas propagandinių manipuliacijų mechanizmas, už pinigus plušantis liberalių grupinių interesų ir globalistinių sluoksnių naudai. Vertybiškų rinkėjų balsai neišvengiamai beveik tolygiai išsibarstys per šiai santvarkai oponuojančių partijų, bei, tokiomis subtiliai apsimetančių,  kitų partijų sąrašus. Kuklūs šios partinės trijulės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai bus išeikvoti perniek,o samoningų rinkėjų  lūkesčiai patirs stiprų smūgį. Per Seimo rinkimus 2024 metais šalyje, greičiausiai, jau nebebus jėgų, galinčių organizuotai ginti politinės tautos, valstybingumo ir demokratijos likučius.
  Atstovaudami nykstančios politinės tautos interesus, geranoriškai prašome išvardintų partijų vadovus aktyviai veikti vienijant išsisklaidžiusius oligarchinės- nomenklatūrinės ,,demokratijos‘‘ oponentus. Raginame pasinaudoti telkiančia Sąjūdžio pradžios patirtimi. Pasirinkusiems rinkimuose individualaus kovotojo kelią, teks prisiimti atsakomybę už nuspėjamas liūdnas pasekmes tiek savo partijai, tiek valstybingumui ir demokratijai. .
  Manome, kad bendrą sąrašą galinčias sudaryti pajėgas turėtų susieti įsipareigojimas bendrai sudarytam kompleksinių politinių-ekonominių  reformų paketui.  Jo populiarinimui ir įgyvendinimui Seime dirbtų bendra frakcija, ten galinti atsirasti bendro sąrašo sėkmės rinkimuose atveju. Reformos   turėtų būti skirtos ,,valdomos demokratijos‘‘pakeitimui demokratine santvarka. Politine sistema, skirta tarnauti piliečių daugumos,  valstybingumo ir lietuvybės naudai, o ne savų  ir svetimų  galingųjų interesams tenkinti.Viena iš mums priimtinų  konkrečių reforminių idėjų yra bendras CP ir KS vadovų  antinomenklatūrinis siūlymas, jog politikai turėtų  būti išrenkami ne ilgesnei nei dviejų kadencijų trukmei iš eilės. Pavyzdys-  prezidento rinkimų įstatymo normos. Yra gerų  reforminių  idėjų Kauno forumo dokumentuose ir kitų organizacijų  siūlymuose.
  Palaikome idėją, kad   partijų  atstovų internetinių (skaipu) derybų  eigą  karantino salygomis galėtų stebėti 3-4 nepriekaištingos reputacijos visuomeniški žmonės, nesibolotiruosiantys šiuose rinkimuose.Tokios grupės dalyvavimas galėtų  būti privalomas visuose paminėtųjų  partijų  derybų etapuose, įskaitant ir derybas dėl vietų bendrame sąraše.
Bendro sąrašo formavimas ir pasiskirstymas vienmandatėmis apygardomis yra sunkus procesas, galintis sąlygoti ne tik sėkmę rinkimuose, bet ir bendro įtakingo politinio darinio susiformavimą ateityje. Tik šis nelengvas vienybės kelias, politinių reformų ir tautos bei valstybės išsaugojimo vardan, yra trapus šviesenės demokratų ateities garantas. Pavieniui jūsų partijos spalį neišvengiamai pralaimės šios vėžinės santvarkos, iš  šalies jau išgujusios milijoną žmonių, armadai. Svajojame apie oligarchinės ,,valdomos demokratijos“  santvarkos smaugvirvės pašalinimą nuo tautos ir valstybės kaklo.Todėl raginame Jus kilniai ir neatidėliojant rinktis vienintelį perspektyvų kelią-  Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo kelią.
                                      2020.05. 08
P.S. Kiekvieną pilietį, pritariantį šiam raginimui, prašome kuo greičiau tapti šio teksto signataru, atsiunčiant savo vardą, pavardę ir nurodant miestą. Fizinių parašų po tekstu nebus.Adresas:  .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Raimundas Gaižauskas (Vilnius), Mantas Janavičius (Vilnius),  Jonas Baltušis (Kaunas), Audronė Daubarienė (Raudondvaris), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Stasys Narutavičius (Šiauliai), Elvyra Valiukaitė (Kaunas), Virginijus Partaukas (Klaipėda), Dionyzas Varkalis (Klaipėda), Rūta Zabielienė (Kaunas), Vilius Konstantinas Mikalajūnas (Kaunas), Nijolė Malakauskienė ( Šiauliai), Virginija Jurgilevičienė ( Klaipėda), Vida Stankūnienė (Šiauliai), Gediminas Sinevičius (Klaipėda), Bronislavas Deveikis (Kaunas), Romualdas Repšys (Vilnius)

Ką, Puteikis       2020-05-7 20:54

jau aplenkė Juozaičio dūmus ir ima viršų? Nebloga naujiena, išties. O kur žirmūniškių Maldeikovos traukinys? Ar jau atpuškėjo jiems į pagalbą?

stasys        2020-05-7 19:34

Bijau tokie Tvanksto siūlymai labai nuliūdintu Tiesos statistika , o gi imtu ir pasirodytu jog be stasio čia dienomis kiūrkso dar trys .. užkietėję . Visi kiti komandiruoti copy paste tekstu platintojai ir nuotaiku skleidėjai .

Tvankstas       2020-05-7 16:58

15:15—kiek VSD kurmių su ūsais pasikasa po patriotinėmis jėgomis yra sunku apsakyti.

Tvankstas       2020-05-7 16:55

ooooooooooooooo     2020-05-7 9:36—————- pritariu ir noriu, kad : 1) Tiesos lt leistų vienam kompiuteriui tik vienu vardu siųsti pasisakymus, dabar troliai gali rašinėti begale vardų, 2) laikas atsisakyti trolių paramos atkakliu rašymu, 3 ) Jules tegul rašo, nors turi ką pasakyti, bet tik vienu vardu.

to Kodėl NS renkasi krachą spalį?       2020-05-7 15:35

Sakai, kad jau ir čia pripūtei Juozaičio dūmų arba Puteikio ko tokio?

Kodėl NS renkasi krachą spalį?       2020-05-7 15:15

Mūsų Lietuvos deimančiukų tekstą, raginantį patriotines partijas nedelsiant tartis dėl bendro sąrašo rinkimuose, siekiant išvengti kracho ir didžiulės žalos tautai, įžvalgiai patalpino ir alkas.lt redakcija. Panašų piliečių raginimą patalpino ir eilė mažų svetainių...
Disonansu blaiviam proto balsui pasižymi NS nariams priklausantys portalai…Jie elgiaisi lyg strutis ,pavojaus akivaizdoje slepiantis galvą smėlyje… Talpina amžinasias temas ,lyg spalio rinkimai ir reformos, reikalingos perėjimui iš vėžinės ONS į demokratinę santvarką jiems ir politinės tautos likučiams yra visiškai neopūs ,kosminiai dalykai…Pavyzdžiui gerb. L.Šopausko vadovaujama tiesos.lt , sprendžiant pagal turinį, manau, jau susitaikė su NS partinio sąrašo lengvai nuspėjamu žlugimu Seimo rinkimuose. Kadangi NS aktyvui bent minimali demokratų sėkmė spalį , manau, visai neįdomi, tai portalas net nepatalpino minėto piliečių raginimo…
Kaip visko matęs sąjūdininkas, be galo stebiuosi absoliučiai savižudišku NS aktyvo kursu, užsimerkiant prieš tragediją, kuri laukia spalį jų , jei išsiblaškiusios demokratinės jėgos toliau veiks pavieniui…Mačiau,kaip CP ir KS bandė koordinuotis, bet nepastebėjau, kad NS veikėjai bent susimastytų ir prasitartų kodėl, jie jau susitaikė su savo krachu spalį...Jei NS veikėją gerb. Šopauską domintų rinkimų rezultatai ir reformos,tai portalas nusileistų iš Olimpo aukštybių žemėn…Dabar- demonstratyvi panieka rinkimams ir adekvačių plebėjų ar nepriklausomos patriotinės šviesuomenės nuomonei ta tema..
NS aktyvisto V. Budniko pozicija.org patalpino šviesuomenės perspėjimą demokratams, bet pasistengė, savo keistu prierašu, neadekvačiai nurodyti, kad šviesuoliai rašo apie kosminius ,nerealius dalykus….
Kas dedasi NS šulų stovykloje ,manau, ir didumai tos partijos eilinių yra visiška paslaptis. Man toks partijos, žadančios esmines pertvarkas šalyje, bet visai neketinančios siekti jokios politinės nei savo nei kitų demokratų sėkmės rinkimuose, aktyvo elgesys atrodo labiau nei savižudiškas… Jei būtų kitaip, tai jų reakcija į šviesuomenės bei eilinių piliečių skambinimą pavojaus varpais rinkimų ir vienybės tema būtų visai kitokia…
A. Karčiauskas


paskelbta: http://alkas.lt/2020/05/07/del-pilietiniu-patriotiniu-jegu-santalkos-ir-bendradarbiavimo-lr-seimo-rinkimuose/

stasys        2020-05-7 11:31

prajuokino juzė ..su savo ooo!! ..Čia toks jo storosios žarnos garsas išleidus pasitenkinimą užspaustą ..Žmogui aiškiai palengvėjo , kas galėtu jį dėl to peikti ?

ooooooooooooooo       2020-05-7 9:36

“Povilas Urbšys kviečia” -:
Vertimas iš piaro į paprastą kalbą:
“Выбери меня
Быбери меня
Птицу счастья
звтрашнего дня”
Tipiška rinkimų dainelė,
siekiant išsaugoti šiltą krėslą ir sočią algą.
.
O šiaip visokių kyla minčių.
P. Urbšys labiausiai pagarsėjo savo apsisprendimu per 12 sek. balsuojant dėl represijų prieš N. Venckienę, palaikė ir vaikagrobystės “įstatymą”.
Vienu žodžiu patikimas.
Todėl kyla tam tikrų klausimų dėl NS pozicijos.
Tiesos portalą administruoja vienas iš NS partijos tarybos šulų.
Todėl labai pikantiškai atrodo, kai portalas nuolat suteikia tribūną abejotinos reputacijos veikėjams.
NS partija, pasiskelbė atstatysianti Valstybę. Logiška, kad tam derėtų stengiamasi pajungti informacinius resursus. Deja, “logikos” mokslų daktaras mano, jog daug svarbiau kulią tribūnėlę užleisti bele kam.
Kažkada skambiai deklaravęs savo misiją kaip vietą piliečių diskusijoms dėl Lietuvos gražinimo piliečiams , vėliau portalas savo manifestą nuleido į paraštes ir atidavė komentarų laukus trolių siautėjimui.
“štazis”, “julesas”, “prašalaitisas”, daugybė ktų visokio plauko tarnybų apmokamų jefreitorių, portale šeimininkauja kaip savo darže. O kur dar visokie bepročiai grafomanai kuriems kiekviena diena pilnatis. Prie ilgamečių šlamšto skleidėjų nuolat prisijungia nauji ligoniai bei kontorų samdiniai, išdrąsęję sugrįžta kažkada anksčiai komentatorių bendruomenės išspirti propagandonai. Štai ir puteikinė “beta” atsirioglino.
Betrūksta sulaukti krymnašinės “jotos”, “dr yahoo joramtadryliaus” bei “pikasiaus” ir srutų duobė bus kaupina.
Apgailėtinas vaizdas, pone Šopauskai.
Jūsų partija pasmerkta žlugimui kaip ir šis degradavęs portalėlis.

stasys        2020-05-7 5:39

prajuokino ponia Beta ..va čia tai užmojis ..sakyčiau naujas ‘karbauskinis’ užkratas kultūros gyvenime .smile

stasys        2020-05-7 5:37

Man atrodo kad P.Urbšys nėra tas žmogus kuris geriausiai įsigilinęs į tos kultūros ir žiniasklaidos klausimus . Todėl savęs klausiu o kiek paramos Tiesoms teks iš to pyrago ? sotus alkano neužjaus .. o kai kalba tokie sotus buvę pareigūnai , apie kultūrą ..nenorom prisimenu savo sena sau užduotą klausimą o ka bendro turį R.Karbauskis , su tomis mūzomis ?. Va va ..

kalbinykas >komentatoriui Čiulpių džinsai       2020-05-6 22:48

tamsta paleisdamas neva naujadarą “čiulpis”, kurio, pabrėžiu, neištarė gerb. Tvankstas savo komentare, skleidžiate neteisingą kalbos konstravimo ir žodžių darybos sampratą.
Teisingai būtų ne “čiulpis”, o “čiulpikas” (mot.g. - “čiulpikė”). Antai taisyklingi pavyzdžiai palyginimui, - veža vežikas, neša nešikas, švilpia švilpikas ir, pagaliau, tautosakos perlas, mislė, - kabo kabikas, žiūri žiūrikas, jei kabikas nekabėtų, tai žiūrikas nežiūrėtų, kas?
***
O kur dingo visų reikalų žinovas sąsys? (esama ryšio rusų kalboje kalbamu klausimu. Bene ir komitete karantinas?

hau       2020-05-6 22:18

Kad šiandien kultūra ne visada yra kultūra. Šoumenai ir propogandistai - nesiskaito.

 

 

 

„Ekspertei” Beta-Karantinui       2020-05-6 19:46

Jei, kaip sakote, esate „visiškai nuo nieko nepriklausoma“,
tai, net ir labai norėdami, pagelbėti Jums niekuo negalime. Atsiprašome.

Beta       2020-05-6 18:59

Tai iš vis… Kauno Forumas prieš Vilniaus ten tuos juokdarius? Škoda gadač...

Beta šikniui >„Ekspertei” Beta-Karantinui        2020-05-6 18:38

Esu visiškai nuo nieko nepriklausoma. Tik Rusteika tai man žavingiausias Lietuvos Žmogus, jei ką. Tau nepatinka? Tai tik Tavo ponuli bėdos. Užuojauta!

„Ekspertei” Beta-Karantinui       2020-05-6 17:29

Mandagumas reikalauja, kad pirmiausiai pasisakytumėte, jog priklausote flagmano Pueikio flotilei?
Antra, ne lygis šitaip primityviai supriešinti artimus žmones.

Beta       2020-05-6 17:12

Urbšys neįdomus. Tiesos portale, Rusteikos kodėl nespausdinate? Jis konkurencija Radžviliui? Tai Radžvilui prieš Rusteiką tik po lapais kuo giliau slėptis…

Diktatur im Komme,       2020-05-6 17:02

a la “Kolchoznikai”. Kauksit ateity ne savo balsu, išsirinkę profesionalus ir nepartinius, atseit. Įdomu, kokie tie kolchoznikų rinkėjų veidai? Gal galėtumėte ir jų veidų galeriją prie katedrų atidarinėt, ką manote? Tegu pasižiūri anūkėliai, kas prašvilpė jų ateitį - praskolino jų jaunystę. Bus kuproti, bet ne bagoti tokių va seimūnų ir profesionalių ministerių dėka.

Kaip atgimė Atėnai (Polis),        2020-05-6 13:41

išsivadavę iš 30 Spartos statytinių (tironų)?
- Įsteigdami Platono Akademiją, Aristotelio Licėjų ir pan.
Akademija, Licėjus ir kitos Antikos mokyklos ėmėsi piliečius kultūrinti - lavinti, o taip parengti jie tapo polio doroviniu stuburu (o šis vėliau - Romos imperijos).
*********************************************************************
Esama Vakarų civilizacijos konstantos:
demokratija kaip politinė valdymo forma galima tik ir tik jeigu išlavinta visuomenė, antraip demokratija neišvengiamai virsta tironijos priedanga. Ką ir reikėjo įrodyti?
Kultūriniu požiūriu bešaknių, barbariškų, į naudą, galią, malonumus orientuotų, kapitalą aptarnaujančių, kaip Laisvosios rinkos institutas ir jo auklėtiniai, ar invazinio neokomunistinę ideologiją aptarnaujančio sorošinio ALF institutų diktatai Lietuvos valdžioms ir viešajai erdvei tai patvirtina.
**********************************************************************
Pagarba Povilui ir visiems, kurie mąsto nuosekliai, kurie viešai išpažįsta objektyvią dalykų padėtį - dvasios pirmenybę ir viršenybę.

Kis       2020-05-6 13:14

dega pasturgalis,tikimybe nepatekti i seima?Jeigu ir neisrinks naujas korona virusas neatkeliaus.Daug ka nuvylei.

Eikit pensijon ir       2020-05-6 12:08

nebejuokinkit mūsų “babuškas”.

mentas       2020-05-6 11:39

Kai mentas susirūpina žiniasklaida, pagalvoji, kad noras būti perrinktam didesnis už seksualinius poreikius.

> 8:30       2020-05-6 11:33

Ar šiandieninė žiniasklaida tikrai priklauso KULTŪROS sričiai?

Čiulpių džinsai       2020-05-6 11:00

Va čia tai geras naujadaras! smile

Tvankstas       2020-05-6 10:51

9:45 - einame į naująją laukiniją, kuri dirbtinai skatinama sukelti visapusišką dorovinį nuopolį gojams.
Dėl suplyšusių džinsų galiu pridurti - tie suplyšimai ties keliais padaryti tyčia dėl šauksmo : žiūrėkite, grožėkitės, čiulpiu pastoviai ant kelių klūpodama, -s, matote mano malonų laisvalaikį - čiulpti, čiulpti, čiulpti,...

Šiuolaikinės kultūros problema - ji pati...       2020-05-6 9:45

Šiuolaikinė kultūra, savaime aišku, atitinka laiko dvasią, kuri, lyginant su praėjusių amžių dvasia, yra tik dvasinė nuskurėlė. Logiška, kad todėl ir šiuolaikinė kultūra, yra nusipelnusi tik panašaus įvertinimo. Šiuolaikinė masinė kultūra – popsinės, iš užsienio (tiksliau Amerikos) perimtos, pramogos; profesionalioji kultūra ir menas tapo tik pačių meno kūrėjų individualybės saviraiškos priemonė su nuostata, kad menas yra skirtas tik menininkams ir meno tyrinėtojams (panašiai kaip ir aukštoji matematika yra skirta tik matematikams), o ne tautai dvasiškai gaivinti. Atseit, šiuolaikinį meną reikia suprasti, o ne juo natūraliai grožėtis, kaip būdavo būdinga visais praėjusiais amžiais.
P.S. Beje, šiandien sparčiai plinta naujas rūbų „dizainas“ – suplyšę džinsai. Ar tai yra normalu?! Mąstant tai galima suprasti kaip demonstravimą: „lauk civilizaciją iš mūsų „kultūros“! “

Čerčilis       2020-05-6 8:32

Didžiausia žiniasklaidos problema tai pati “žiniasklaida”. Konkrečiai - LRT.

Tvankstas       2020-05-6 8:30

Nesuprantu, kodėl lieja krokodilo ašaras dėl žiniasklaidos ? Ja jau pasirūpino B. Gates ir G. Soros - už korona-viruso propagandą ir sukeliamą paniką apmokėti papildomai.
Įprotis kartoti ‘vierchus’ ?


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.