Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Povilas Urbšys: Kas apsaugos vaikus nuo institucinio smurto?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 1 d. 19:10

33     

    

Povilas Urbšys: Kas apsaugos vaikus nuo institucinio smurto?

„Kažkodėl tie patys aršiausi fizinių bausmių apibrėžimo gynėjai nutyli pagrindinę problemą – institucinį smurtą, kuris nebūtinai pasireiškia tiesiogiai. Jis gali pasireikšti netiesiogiai – neveikimu. Valdiškos institucijos, užuot besiėmusios priemonių vaikui apsaugoti, apsiriboja tik biurokratiniu susirašinėjimu. Sistema supuvusi, ji neveikia. Apie visa tai apibrėžimo šalininkai nekalba,“ – „Respublikai“ sakė Povilas Urbšys.

Visą tekstą skaitykite portale respublika.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"KALAFIORŲ TEMA"       2017-02-2 21:38

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS..

Vienintelis garantuotas faktas       2017-02-2 20:50

kad lietuvis lietuviui - visada vilkas. Ir pjausis tarpusavyje lietuviai, iš neapkęs vienas kito, kol išsipjaus ir išnyks visiems laikams.

lūdna šypsena       2017-02-2 14:51

Suaktyvėjusioje kovoje prieš smurtą galios principas:
kerti mišką - skiedros lekia.
Neišvengiamai gali būti ir be pagrindo apkaltintų žmonių, pavyzdžiui, elementariose skyrybų bylose.
Tėvų pareiga - auklėti vaikus, tenkinti jų poreikius atsižvelgiant į jų elgesį.
Vaikas gali prašyti be galo, be krašto, bet jo elgesys turi diktuoti, ką jam leisti, o ką uždrausti.
Ar uždraudimas naudotis kompiuteriu dėl blogo elgesio (pvz už bėgimą iš pamokų ar piktybišką nabų darbų neatlikimą) yra psichologinis smurtas prieš vaiką?
Ką darysime jei ir už tokius dalykus grės belangė?
Be abejo, kai kada toks tėvų veiksmas gali būti traktuojamas kaip psichinio-psichologinio poveikio elementas, bet reikia laikytis sveiko proto ir žiūrėti į situacijos kontekstą.
Ar kada nors biurokratinis/formalistinis buldozeris žiūri ir atsižvelgia?
Būna, pasitaiko - jeigu problema paliečia valdžios ar verslo šulų asmeninius interesus. Tuomet visada randamos landos, spragos ir pritaikomos išlygos.
O jeigu žmogelis yra paprasta pilka vargo pelytė?
Tada Įstatymo buldozeris tokį nelaimėlį tiesiog sutraiško.
Nes juk reikia parodyti jog tikrai “esame teisinė valstybė” : )

Alina       2017-02-2 12:44

Visiškai pritariu gerb. p . Urbšiui.
Gyvenimas visada yra platesnis už surašytus įstatymus.
Kiekvienam atvejui įstatymo nepritaikysi.
Visuomet bus dalis visuomenės, kuriai net ir tobuliausias įstatymas netiks( neveiks).
Ar Lietuvos turčiams veikia įstatymai???
Pagaliau gali atsitikti ir labai tobulai dirbant vaikų teisių apsaugos specialistams, kad įvyks KAŽKAS tragiško. Juk visas dienas jie nebudės prie
rizikos šeimos buto durų.

Svyla padai       2017-02-2 10:07

Vlad.Mazeliui jau svyla padai, teks biurą uždaryt. Jo begalinis, nežabotas troškimas grūsti kitiems savo pseudo įsitikinimus, religines ir moralines pažiūras eina į pabaigą - teks grįžt į Lietuvą ir čia runkelius medžiot, tiesa? Ten jau nebegali grūsti bet kokia kaina savo deziuką(dezinformaciją). Trumpas nutraukia finansavimą.

Draugs Mazeli,       2017-02-2 10:02

kaip veikia Amerike KGB biurai, ar geras biznis vyksta, prašom pakomentuoti? Daug per dieną sumedžiojate?

SOS kaimai yra       2017-02-2 9:03

steigti krikščioniškų organizacijų,ši linija verta dėmesio.O jei valstiečių vyriausybė ir seimas susidės su Slušnio kontora,tada bus didžiausia klaida per visą Lietuvos nepriklausmoybės istoriją.

baby pack       2017-02-2 8:47

norint realiai pagerinti ir išplėsti vaikų krovos ir logistikos našumą, reikėtų periimti moderniausias prekių pakavimo technologijas pritaikytas efektyviam gyvų produktų transportavimui - (pvz gyvų vištų pakavimo ir taros įranga , tinkliniės dėžutės, nrvelių blokai).

logistic       2017-02-2 8:41

laisvųjų ekonominių zonų parkuose, jūrų uoste bei oro uostuose reikia įrengti vaikų krovos terminalus.
tokiu būdu būtu galima padidinti į aukštos kapitalizacijos rinkas eksportuojamų vaikų kiekius keletą kartų, o tai leistų gerokai papildyti šalies BVP bei biudžeto įplaukas, kas leistų skirti daugiau lėšų krašto valdymo išlaidoms bei valstybės pareigūnų darbo sąlygų gerinimui ir naujų darbo vietų administraciniame sektoriuje sukūrimui.

brankz       2017-02-2 8:35

Lietuvoje yra didelė kokybiškų vaikų rinka - tai ekonomiškai nepriteklių prispaustos, tačiau tvarkingos šeimos kuriose nėra giravimų ir kt. blogybių.
Tiesiog abu tėvai gaudami minimumą arba mažiau ir dirbdami po keliolika valandų ne visada turi laiko ir jėgų skirti vaikams tiek dėmesio kiek jo skiria pažangūs ir gerai apmokami didmiesčių pižonai.
Tokių socialinio-ekonominio lagerio salygomis gyvenančių vaikų genofondas yra švarus, vaikai neturi prasų paveldimumų ir yra labai geros kokybės bei atitinka aukštus prekinius standartus.
Todėl atsiveria puikios galimybės tokių vaikų eksportui paklausiose pažangiųjų visuomenių rinkose.

makaronaitytės šou       2017-02-2 8:02

“-Lietuva jau pribrendo norvegiškam „Barnevernet“ modeliui!”, taip skelbia alfa el tė kviesdama žiūrėti makaronaitytės šou laidą per režimo propagandos tv kanalą.
jai antrina užsienio fondų finansuojama “organizacija” pasivadinusi tipo “gelbėkit vaikus”. (tikriausiai geriausia juos gelbėti perduodant auginti žydroms poroms?).
organizacijos-firmelės kurioje karjerą pradėjo tūlas slušnys, vadovė tokia didčpetrienė karštai pritaria bernanvernet klonui “skvernavernet.
žiūrėkite makaronaitytės pokalbių šou tik per ynfo ty vy.

Geriausiai veikia SOS kaimai.       2017-02-2 7:59

Visa kita siūloma nauja yra dūmų uždanga.Didelė klaida staigiai sugriauti vaikų namus.Devynis kartus matuok,dešimtą kirpk.Mes per skurdi šalis,kad kapotume kaip su kūju.

Seimas deklaravo,kad       2017-02-2 7:42

ateina atsiimti savo galias ir gražinti juos tautai,bet .atrodo,kad valdo Slušnys.Na,iš Kukuraičio vaikų neatims,bet kitos šeimos pasijus labai nesaugios.

Kas gali paneigti,kad       2017-02-2 7:40

nevyriausybines organizacijas taip suaktyvino,prisidengiant tragedijomis, tie apytiksliai 110000000 mil.,atliekamų savivaldybėse?Kai atims alkoholikų vaikus,tada pinigus ir toliau įsisavinti reikės,tada imsis eilinių šeimų,kurios neįtiks dėl ne vietoje palikto šratinuko ar dantų šepetėlio?Sėjama baimės atmosfera.Visi bijos gimdyti.Matom,kas vyksta minimoje Norvegijoje.Ten šalis ne šeimoms,o tik vaikams.

Žopienės jėga       2017-02-2 6:32

Žopienė laiko už konkolų valdžioje esančius iškrypėlius, kuriems labai reikia neapsaugotų vaikų. Sąžiningas žmogus, negalintis susidoroti su problema, pats pasitrauktų. Žopienei pasitraukti neleidžia nes ji tapusi eks gali taip kaip ir eksprokurorė Daiva Gobienė, paskelbti tikrąją padėti prokuratūroje - jog tai yra dvasiškai degradavusių, nusikaltėlių organizacija, veikianti valstybės vardu.

$+$       2017-02-2 4:49

Kodėl vaikus?
>
Kas apsaugos Lietuvos žmones nuo institucinio smurto? Kuri valdiška institucija tarnauja žmonėms, o ne užsiima veikla dėl veiklos, kad atitiktų ES Direktyvose keliamus reikalavimus? Į kurios valdiškos kontoros vadovo pareigas atrankos kriterijai yra ne giminystės ryšiai ar išangės diametras?
>
Kokios Valstybės veiklos srities įstatymas yra parengtas (pakištas) ne lobistų, atstovaujančių viešąjį interesą, o ne valstybę užgrobusių degeneratų?
Kas ir kada kels Valstybės valdymo depedofilizacijos ir depederastizcijos klausimą?

to Tritaškiui       2017-02-2 2:31
Tritaškiui       2017-02-2 1:44

Tai kad jūsų labai mažai yra. Violetinių ir antigenderistų daugiausia yra Lietuvos Sąraše, kuris leidžia šį Tiesos portalą, o jie gavo tik 1,6 procento balsų. Tai ką jūs ten galite pakeisti, išreikalauti?

...       2017-02-2 0:14

Galvoja ziobiene,sakaliene kad zmones nesupranta,kad vaika padejo prazudyti neveiksnumas.Ner cia ka kalbet.Gerb. URBSI,GERB.DAGI ir kiti,kuriuos barneverneto salininkai prikale prie sienos,nebijokite susitarkite ir nebalsuokite uz sakalienes,majausko projekta.Jie jus mals i miltus,bet jus turit atsilaikyti.Ne tik jus suprantate,bet ir visi gerai suprantame,kad tai absoliutus kisimasis i seimas.Jus dori politikai tokie patys zmones kaip ir mes,jus taip pat seime ne amziams.Koki bruda padesite prastumti,toki bruda bris jusu vaikai,anukai.Gal nauja valdzia sugebes pakeisti visu “smarkiai dirbanciuju” sistema,neliks uzsisedejusiu.Tai paskutine viltis isaugoti vaikus,seimas,ramybe.Ne vienas doras zmogus savo vaiko neskriaus,taciau privalo likti nesmurtines bausmes,kad vaikai bent kiek turetu pareigas.Mes nenorime tureti neisaukletu vaiku kuriems kaip norgej galima spjauti tevui i veida,gali vartaliotis ant zemes,gali sveciui atejus lipti ant stalo.SALIN NAGUS NUO SEIMU.Turit statistika nesirupinanciu vaikais,tai dirbkit savo darba,mes savo vaikus isauklesime be sakalienes.Jau slykstu ziureti,kaip ji pasikabino ant sio istatymo,dar ne vieno politiko nemateme taip sokdinancio visa seima ir visus zmones.TFUUUUU

Todėl       2017-02-1 22:31

Kad pranckietis sakė net nesvarstantys tokio klausimo.
Ir nesvarstys.
Kam?
Žopienė juk dirba pavyzdingai.
Tokią nebent ordinu apdovanoti reikėtų.
Apdovanos?
Būtinai.
Juk čia ” lietuva”.

ponas Urbšy       2017-02-1 22:24

Jūs esate valdžioje, kodėl Žiobienei net nesiūloma atsistatydinti?
Žiobienė padarė tūkstantinius nuostolius, lyginant su Kildišiene, neatitaisomus nuostolius, jos institucinis smurtas nusineša vaikų gyvybes.
Kodėl taikomi dvigubi standartai?
Ar Žiobienė turi didesnį ,,stogą”?

Apsaugos       2017-02-1 22:17

Ak, kaip dabar garsiai kovojama prieš smurtą.
O va, prieš berods mėnesį visi dabar garsiai ir daug rėkiantys veikėjai tylėjo
Nors tas kas buvo yra taip pat kraupus smurtas.
Kraupus tuo, kad jį vykdė valstybinės institucijos.
Buvo apsieita trumpa info ir pamiršta. Nei tapinai, nei makaronaitytės su slušniais ir muilūtėmis ano įvykio neeskalavo.
Tylejo, ignoravo, seimas, ignoravo vyriausybė.
Ir Mėlynas Kitelis ni gu gu.
Nes smurtą prieš vaiką vykdė teismas.
LR vardu.
Pamenate, kai jokio nusikaltimo nepadariusią jauną mamą, labai rūpestingą ir darbšią moterį auginančią neseniai gimusį kūdikį, teisėja įsakė suimti ir uždaryti į kaliūzę.
Gal suimtoji kokia vagišė? Ne.
Gal suimtoji buvo banditė?
Ne.
Gal ji asociali narkomanė?
Ne.
Moters “kaltė” yra tai kad parodė nepagarbą teismui.
Todėl mėnesio kūdikis liko priblokšam tėvui ant rankų, o maitinančią motiną įgrūdo į belangę.
Kaip padireiškė ” nepagarba teismui”?
Moteris buvo liudininkė baisioje byloje - ne jos šuo, ( taksas) krimstelėjo išgerusiai moterißkei.
Ne jos šuo, ne jos namuose.  Tai buvo svečiuose. Bet nukentėjusi padavė takso savininkus į teismą ir pareikalavo apklausti liudininkus.
Areštuotoji moteris liudininke tapo atsitiktinai.
Sugryžo į mylimą Tėvynę Lietuvą pasisvečiuoti iš Vokietijos, kur gyvena ir dirba.
Po baisaus takso išpuolio, vė grįžo į Vokietiją.
Praėjo keletas mėnesių. Atėjo šaukimas į teismą Lietuvoje.
Moteris tuo metu buvo 9 mėn nėščia. Gydytojas uždraudė kelionę tokioje būklėje.
O Lietuva nesulaukusi ypatingos svarbos liudininkės ypatingoje byloje, iš karto ėmėsi priemonių- buvo paskelbta paieška ir išduotas teismo orderis sulaikyti.
Moteris Vokietijoje pagimdė ir kiek sustiprėjusi nutarė trumpam nuvykti Tėvynėn.  Tėvams anūką parodyti ir tuo pačiu kaip manė smulkmeną teisme sutvarkyti.
Manė...
Aero uose praeinant pasų kontrolę, buvo atpažinta kai paieškoma.
Avažiavo policija su visom mėlynom lempom ir uždėjo antrankius. Nugabeno pas teisėją kuri skyrė suėmimą dviems savaitėms. Sakė pradžiai.
O kūdikis?
O ką kūdikis- mama kalėjimo kameroj, tėtis fūros vairuotojas. Kaip maitinti mėnesio kūdikį, kaip paguldyti kad neužspringtų, kaip…???
O kaip norit- LR teismą reikėjo gerbti.
Nepabučiavo jauna mama poniai teisėjai rankelės- še tau,
Visa Valstybės galia!
Kad žinotų kaip teisus gerbti reikia.
Galėjo kūdikis netyčia mirti paliktas be mamos su nepatyrusiu tėčiu?
Laisvai.
Būtų makaronaitytės ir slušniai klykę?
Ne.
Jie ir dabar neužsimena apie tą įvykį.
Kam?
Juk gelbėjant kūdikius nuo ” teismų” teroro skandinavai nefinansuos tokios veiklos.
Tai ir stengiasi tik ten kur kvepia genderistų fondų babkėmis.
Štai ko vertos tos krokodilų ašaros.

Genderistai kelia galvas       2017-02-1 21:57

o dabartininių galiojančių įstatymų net nevykdo.

Pikc       2017-02-1 21:56

Labai geras T. Čyvo straipsnis apie visus tuos “teisių gynėjus” ir “kovotojus prieš smurtą”: http://www.propatria.lt/2017/02/tomas-cyvas-sokis-ant-kapu.html

Tie patys reguliavo Garliavos       2017-02-1 21:37

mergaitės smurtinį paėmimą,tie patys kovoja dabar su smurtu.Kažkas čia ne taip.

JŪs ten       2017-02-1 21:21

Spręskit priežastis. Pirmiausia pašalinkit skurdą - nustatykit privalomą  padorų atlyginimo minimumą periferijoje, skirkit vaiko pinigus, sukurkit mechanizmą kaip šeimai gaunančiai minimumą periferijoje įsigyti gyvenamą būstą savo vaikams.

bernardinuose A.Peškaitis       2017-02-1 20:53

pagal Šventą Raštą gerai aiškina,kas yra bausmė ir kas yra smurtas ir kada bausmė virsta smurtu.Ir kad bausmės turi būti,pareigos turi būti.Tik ne fizinės.

Gerai,kad Lietuva neturi naftos.       2017-02-1 20:21

Todėl barnevernet projektas čia nebus toks,nes pinigų tiek nebus.Kitaip taip įbaugintų skurdžią Lietuvą kelios miestietės,kad ir vaikai bijos skųstis,jei ir kas negerai.

Netoliese yra labai skurdžiai gyvenanti       2017-02-1 20:19

šeima su 7 vaikais.Skurdas irgi yra valstybės smurtas.Toks skurdas,kad sunku papasakoti trumpai.Tik tiek ,kad vaikai auga tik su manų koše ir kartais šlapios dešros.Kodėl tai šeimai neduoti pinigų,kodėl tik laikiniems globėjams,kurie neneša nuolatinės atsakomybės.

Dabar Makaraitytės       2017-02-1 20:16

laidoje aršiai puolė Urbšį.Slušnys aiškiai nesikuklindamas pasakė-duokit pinigų.Vaikai tampa bizniu.Globėjai bet kokie ,bet kaip,kad tik išplauti pinigus.Nežiūrima,kaip suderinti interesus,bet godūs savanaudžiai dangstosi vaikais ir tragedijomis.Jiems nieko švento.Šveicarai padarytų referendumą dėl vaikų namų.Jų nereikia,bet staigiai juos sunaikinti būtų katastrofa.Bent vieni budintys turi išlikti.

Algis       2017-02-1 20:09

Apsaugos 12s. video, ar ne taip pil. Urbšy !?

Jadzė       2017-02-1 19:57

Labai teisinga nuomonė. Skurdo problemos išspręsti negali (nemoka ir nenori), tai daužo per pasekmes leisdami dūmų kamuolius. O ta isterija ir labai gera prakišti genderizmą kaip įstatymo normą.

Nuomonė       2017-02-1 19:48

Nuomonė : didžiausias smurtas prieš vaikus - valstybės sukurtas skurdas periferijoje. Paklauskit nužudyto vaiko mamos dėl kokių priežasčių ji gyveno su vaiko patėviu? Ar ne dėl skurdo?


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.