Povilas Urbšys: FNTT vadovas K. Jucevičius daro prezidentę pažeidžiamą

Tiesos.lt siūlo   2014 m. rugsėjo 20 d. 17:17

9     

    

Povilas Urbšys: FNTT vadovas K. Jucevičius daro prezidentę pažeidžiamą

Augustas Dovydaitis

FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius gali būti pažeidžiamas, juo gali pasinaudoti valdžios atstovai, norintys, jog jis padėtų suvesti sąskaitas su jiems neįtinkančiais verslininkais. Tokia skandalinga žinia pasklido, kai tapo žinoma, jog buvęs garsus advokatas Juzefas Kozubovskis nelegaliai sekė jį ir STT vadovus bei sukaupė turtingą informacijos archyvą, o su juo esą susipažino Prezidentūra. Bet S.Daukanto aikštė tyli, o K.Jucevičius, kaip dirbo, taip tebedirba.

Beje, vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas užvakar pavedė Vidaus reikalų ministerijos Teisės ir vidaus tyrimų departamento generalinei inspektorei skubiai atlikti tarnybinį patikrinimą dėl paviešintos informacijos. O vakar D.Barakauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir STT prašydamas informuoti, ar K.Jucevičiaus atžvilgiu šiuo metu yra atliekamas ikiteisminis ar kitoks tyrimas, ar jam yra pareikšti įtarimai, paskirtos kardomosios priemonės ar taikytos kitos procesinės prievartos priemonės. Nes tokie pažeidžiami veikėjai – itin geidžiami intrigas rezgančių valstybės pilkųjų ir skaidriųjų kardinolų. Visada gali įsukti ikiteisminį tyrimą prieš bet ką.

Sekė teisėsaugininkų šulus

Šito galimo skandalo pradžia – 2011-ieji, kai FNTT pradėjo tyrimą dėl neteisėto tuometinio advokato J.Kozubovskio praturtėjimo, o tyrimą kontroliavo Vilniaus apygardos prokuroras Giedrius Tarasevičius. Pernai įtariamasis atėjo pas prokurorą į kabinetą ir pagrasino paviešinti jo praeities nuodėmes, jei byla nebus nutraukta. Galiausiai dėl šantažo šių metų birželį J.Kozubovskis buvo sulaikytas. Atlikus kratą paaiškėjo, kad šis turi sukaupęs įspūdingą sekimo įrangą ir surinktą archyvą apie aukštus pareigūnus bei K.Jucevičių.

FNTT generolą buvęs advokatas pradėjo sekti, kai buvęs FNTT Vilniaus apygardos skyriaus viršininko pavaduotojas Nerijus Zulonas jam esą perdavė K.Jucevičiaus žodžius, kad už įspūdingą kyšį bus nutrauktas tyrimas dėl neteisėto praturtėjimo.

Iškart po sulaikymo J.Kozubovskis ėmė priekaištauti pareigūnams, kad jie sutrukdė jam sekti FNTT vadovą K.Jucevičių, šešėliniame pasaulyje vadinamą Balerina, ir rinkti jį kompromituojančius duomenis.

Šaltiniai teigia, kad J.Kozubovskio archyve yra ir įrašų apie tai, kaip FNTT vadas su vienu pažįstamu tarėsi dėl sėkmingos bylos, iškeltos vienam verslininkui, baigties. Ir galų gale teisėsauga su J.Kozubovskiu sutarė, kad iškelta byla dėl neteisėto pareigūnų sekimo bus nutraukta, jei seklys sutiks bendradarbiauti su teisėsauga ir atiduos savo archyvą. Belieka stebėtis, kodėl šalies vadovė, be jokių argumentų nurodžiusi atleisti ankstesnį FNTT vadovą Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją, dabar tyli, juo labiau kad, kaip įtaria parlamentaras, buvęs vienas iš STT vadų Povilas Urbšys, su archyvo turiniu Prezidentūra yra susipažinusi. Politikas turi savą šios istorijos paaiškinimą.

Dvigubi standartai

„Kiek aš suprantu, vyksta ikiteisminis tyrimas, o jame yra epizodas ir dėl galimo kyšio reikalavimo iš FNTT vadovo pusės. Tyrimas turi arba išsklaidyti visuomenės abejones, arba išsiaiškinti pareigūno kaltę. Tačiau turint omenyje, kokiomis aplinkybėmis K.Jucevičius buvo paskirtas (kai buvo neteisėtai atleistas FNTT generolas V.Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas), man atrodo, kad turi būti kuo greičiau panaikintos visuomenės abejonės dėl dabartinio FNTT vadovo reputacijos. Buvusieji vadovai atleisti nesulaukus tyrimo pabaigos remiantis prieštaringais poligrafo parodymais. Dabartinėje situacijoje taip pat niekas netrukdo poligrafu ištirti K.Jucevičiaus parodymus: ar tai, ką jis kalba apie savo nekaltumą, yra tiesa, ar melas“, – dėstė P.Urbšys.

Politinė korupcija

Politiko įsitikinimu, jei pas J.Kozubovskį išliks įrodymai apie galbūt neteisėtą K.Jucevičiaus veiklą, o teisėsauga to neatskleis, FNTT vadas išliks J.Kozubovskio ir jo aplinkos pažeidžiamas, o tai yra pavojinga. Savo ruožtu pažeidžiama taps ir prezidentė, nes P.Urbšys neatmeta galimybės, kad ji yra susipažinusi su J.Kozubovskio archyvo turiniu.

„Tų pareigūnų pažeidžiamumas yra panaudojamas tam, kad būtų stiprinamas jų lojalumas. Štai ir generalinio prokuroro Dariaus Valio pavyzdys. Viskas buvo daroma, kad nebūtų atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl jo sukeltos avarijos. Valstybės kontrolės išvados akivaizdžiai rodo jo nekompetenciją ir piktnaudžiavimą. Negana to, Konstitucinis Teismas buvo panaudotas tam, kad atkirstų generalinį prokurorą nuo parlamentinės kontrolės. Praktiškai prezidentė tokiu būdu suinteresuota laikyti pažeidžiamus teisėsaugos institucijų vadovus, kad per juos darytų įtaką.

Toks institucijos vadovas yra kaip marionetė. Jei jis nepaklus tampymams, iškart bus pašalintas arba jo nuodėmės bus paviešintos. Kita vertus, žinojimas bei neveikimas irgi padaro priklausomą tą pačią prezidentę, nes bet kada oponentai gali pasakyti: jūs turėjote aiškius duomenis, kad šitas žmogus pažeidžiamas, jo veiksmai gali padaryti žalą valstybei, o jūs nesiėmėte veiksmų tam užkirsti. Korupcija nėra vien tik piktnaudžiavimas dėl pinigų. Korupcija yra ir piktnaudžiavimas dėl galių, kai dėl savo asmeninės galios yra nesilaikoma įstatymų, taikomi dvigubi standartai. Tai yra politikos kriminalizavimas“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Pats K.Jucevičius vakar jokiais telefonais nebuvo pasiekiamas.

Šaltinis: respublika.lt

* * *

Daugiau apie šį Prezidentūros nutylimą teisėsaugos skandalą skaitykite kitose publikacijose:

Prezidentės iniciatyva V. Gailių pakeitęs FNTT vadovas A. Jucevičius reketavo įtariamąjį?

Teisėsaugos pareigūnai reikalauja ištirti prezidentės iškelto FNTT vadovo veiklą

Šešėlinio Lietuvos Snowdeno byla: Kryževičius sako, kad su Kozubovskiu bendravo ne kaip teisėjas

KGB išugdė turtingiausią Lietuvos advokatą

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mix       2014-09-22 13:32

Pareikšti apkaltą motyvų nors vežimu vežk. Keista, kad tylu, tylu. Kaip sako - tyla gera byla.

Dzūkija to Canada        2014-09-22 7:24

Pas mus lietuviškas absurdo teatras…Visi žinom,kad lietuviškam teatrui pasaulyje lygių nėra…

Pūvėsiai...       2014-09-21 23:56

Vienas Vilniaus apygardos prokuroras G.Tarasevičius nutraukė bylą vagiui G.Degučiui, kitas tos pačios prokuratūros prokuroras L.Kuprusevičius “išgelbėjo” vagį N.Coperį. Ir ką, vsio zakono, gen.prokurore D.Valy???

Jei tokių       2014-09-21 9:27

Kozubovskių būtų bent šimtas, mafija valdžioje jau seniai būtų vieni kitus išpjovę. O jūs, naivuoliai, rašinėjat ir vaikštote į rinkimus balsuoti, kad mafijozams suteiktumėte valstybinę galią. Ko piktintis, toks yra Lietuvos portretas - valdžia turi giminių, draugų, pavaldinių, o šie vėl savo ruoštu tokių pačių ir visiems reikia “otkatų”, šiltų pelningų vietų. Murma tiktai tie, kuriems mažiausiai lieka ar visai nelieka arba kurie negali šitaip veikti. Ne murmėti, o savyje reikia dusinti šitą bjaurastį, ant kurios burnojame ir vėl tą patį darome.

Canada       2014-09-21 0:56

Sovietinis absurdo teatras pas jumi ant Lietuvos. Kaip rimtai jame vaidina visos grybauskaites, grinos, kozubovskos. Juokas jama ir verkt noris.

Mielas Pričkau       2014-09-20 21:39

mato ir supranta ir daugiau kas, bet tyli… Manau, gerai, kad bent kas apie tai kalba. Kas būtų jei tylėtų ir Kuolys, Urbšys ar Gailius? jei nebūtų, kas pavadina daiktus savo vardais? O kuo užsiima, pvz, kovingasis Puteikis? ar tamsta - išmintingasis Pričkau? ar kiekvienas mūsų?

Visa Lietuva jau       2014-09-20 20:54

sužeista ir pažeista ir ištremta .Viena daugiau ar mažiau.

Pričkus       2014-09-20 19:48

Ir ką daba daryt? Nėr valdžioje teisybės, nėra ir ant Lietuvos. Jucevičius reketuoja verslininkus, Jucevičių reketuoja VSD, Grybauskaitė ir FSB. Urbšys viską mato, supranta, bet prieš vėją nepučia.

cirkai       2014-09-20 17:54

didžiausi kompromatai yra apie polikarpovną.
NEI VIENAS nepetenka į aukštą postą, jei apie jį nėra kompramato KGB spintose.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.