Partijos

Povilas Urbšys: E.Masiuliui pavyko išvengti didžiausios atsakomybės

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 19 d. 9:00

4     

    

Povilas Urbšys: E.Masiuliui pavyko išvengti didžiausios atsakomybės

Danas Nakelė | vakarozinios.lt


Politologai, E.Masiulio bendraminčiai, net prezidentė bando visuomenę įtikinti, kad su E.Masiuliu įvyko kažkoks nesusipratimas, šalies vadovė net paskambino vienam iš liberalų lyderių R.Šimašiui ir išreiškė paramą. Kas vyksta? Juk paprastai į korupcijos skandalą įklimpęs ar bent galimai įklimpęs iškart negailestingai nuskalpuojamas,„Vakaro žinios“ paklausė Seimo nario, vieno iš buvusių STT vadovų Povilo Urbšio.

Tai, kaip dabar stengiamasi išbalinti E.Masiulį (tą akivaizdžiai daro politologai ir E.Masiulio bendražygiai), yra akivaizdu. Į pirmą planą iškeliamas jo atsistatydinimas, o pats kyšio faktas tarsi lieka nebesvarbus. Tyrimas tik prasidėjęs ir mes nežinome, kokia apimtimi jis gali vystytis. Pirmą kartą pas partijos vadovą rastas galimas kyšis, kurio suma - įspūdinga. Net neabejoju, kad, jei jis tą sumą ėmė, tai ėmė ne sau, o partijos veiklai. O tai reiškia, kad ir kiti partijos nariai gali būti įvelti į šią istoriją. Gal net patys to nežinodami. Gal buvo įkalbinėjami priimti sprendimus, dėl kurių už kyšį buvo sutarta. Kaip pavyzdį paimkime įtartinas Vilniaus miesto istorijas, susijusias su Lazdynų baseinu, nes eina gandai, kad konkursą laimėjo įmonė, pasiūliusi didesnę kainą, ir iškart kyla klausimas, kodėl. Arba paimkime Nacionalinio stadiono istoriją, kur mažinamas vietų skaičius tik tam, kad būtų pagerintos sąlygos įmonei, šalia stadiono statančiai daugiabučių kvartalą. Aš nieko asmeniškai neturiu prieš sostinės merą R.Šimašių ir neturiu duomenų, kad jis gali būti įklimpęs į vienokį ar kitokį skandalą, tačiau vykstant tyrimui dėl E.Masiulio gali būti, kad įtariamasis „MG Baltic“ atstovas gali imti bendradarbiauti su teisėsauga ir duoti parodymus, nepalankius sostinės valdžiai. Kaip tada elgtis teisėsaugai, kai prezidentė iš anksto pasakė remianti R.Šimašių? O tai reiškia, kad jis yra neliečiamas. O ir paties E.Masiulio elgesys atrodo įtartinai.

Ką turite mintyje?

Jis dabar rodomas kaip kultūros pavyzdys, nes atsisako Seimo nario mandato. Tačiau man atrodo, kad jis turi elementarų išskaičiavimą. E.Masiulis teigia esantis nekaltas ir pasisako už kuo didesnį skaidrumą šioje istorijoje. Jei taip yra iš tikrųjų, tai kodėl jis atsisako Seimo nario mandato? Tokiu būdu jis pats užkerta visuomenei galimybę sužinoti apie šią bylą. Nes atsisakęs mandato jis užkerta kelią prokurorui kreiptis į Seimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo. O visi žinome, kad kreipiantis dėl neliečiamybės viskas labai smulkiai išdėstoma, kam to reikia. O kai sudaroma Seimo laikinoji komisija, ji išsiaiškina dar daugiau, paaiškėja ir garso įrašai bei kita medžiaga. Niekas netrukdo Seimo nariui, laikančiam save nekaltu, paprašyti sudaryti komisiją dėl neliečiamybės panaikinimo. O jei komisija neliečiamybės nenaikina, niekas Seimo nariui netrukdo būtent tada padėti mandatą. O dabar gudraujama: pasako, kad yra už kuo didesnį skaidrumą, o po to prisidengia ikiteisminio tyrimo duomenimis, kurių negali garsinti. Bet pinigai rasti, kyla gandas, kad jie - pažymėti, o pinigų davėjas atsisako bendradarbiauti su teisėsauga. Ir mes niekas nežinome, kokia apimtimi tyrimas gali išplisti. Todėl politikų „palaikymai“ vieno ar kito asmens, kuris gali figūruoti tyrime, yra tiesioginis kišimasis.

Manote, kad jūsų minėtos istorijos su Lazdynų baseinų, Nacionaliniu stadionu gali sudominti teisėsaugą. O ar ji neturėtų pasidomėti senesnėmis įtartinomis istorijomis - dėl Šventosios uosto, įtarto pinigų švaistymo ŠMM, Lukiškių kalėjimo iškėlimo konkurso, įmonių, finansiškai rėmusių liberalus, sėkmės liberalų organizuotuose konkursuose ir pan.?

Tyrimas turi vykti kuo platesne apimtimi, kad galėtume išsiaiškinti korupcijos mastus. Tačiau daug kas priklauso, ar asmenys, figūruojantys tyrime, bendradarbiaus. Antanas Guoga kviečia E.Masiulį būti kuo atviresnį, nes nuo to priklauso, ar Lietuva išsilaisvins iš korupcijos gniaužtų. Bet man atrodo, kad to nebus, nes kuo daugiau E.Masiulis kalbės, tuo didės galimo laisvės atėmimo metų skaičius. Tačiau Liberalų sąjūdžio atstovų per ilgą laiką priimti sprendimai rodo, kad tie santykiai gali būti nevienkartiniai. Todėl būtina kuo nuodugniau viską ištirti. Mes turime jau kelias partijas, kurių lyderių pavardės figūruoja tam tikrose bylose. Tačiau matau siekimą iš viso to E.Masiulį „išoperuoti“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

uz kiek?       2016-05-23 19:17

Urbsys sutiko prisideti prie dirbtinai kuriamos apkaltos Prezidentei?

Juokdariai,truksta zodziu       2016-05-20 11:43

“..visi žinome, kad kreipiantis dėl neliečiamybės viskas labai smulkiai išdėstoma, kam to reikia…”
===============================================================
savo laiku visi mateme,kaip “smulkiai” viskas buvo “isdestyta” 12 sekundziu trukmes “kino epopejoje”......... :((((((((((((((

Romas       2016-05-20 8:08

Metamas gelbėjimo ratas,atstovaujama vienai partijai,o prezidentė pagal Lietuvos konstituciją turi būti nepartinė, vienyt tautą,ją konsoliduoti apjunkti skirtingas sroves,o ji dabar tokiais veiksmais skaldo ją silpnina…

Prokuratura       2016-05-19 21:37

Jasaitis viska sutvarkys.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.