Dienos aktualija, Politika, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Povilas Gylys. VSD – Konstitucija – Demokratija

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 6 d. 17:41

19     

    

Povilas Gylys. VSD – Konstitucija – Demokratija

VSD skandalą bandoma paskandinti detalėse – senas propagandistų triukas. Nesvarbu, kas kelia klausimus, kaip juos kelia… Esminis klausimas: ar tikrai VSD, kaip nacionalinį interesą turinti ginti struktūra, nėra naudojama kokios nors partijos ar grupuotės interesams įgyvendinti? ar ji nedalyvauja vidaus politikos kovose palaikydama vienas ir gniuždydama kitas politines jėgas? ar ji nevykdo aukščiausių valstybės pareigūnų ASMENINIŲ užgaidų.

Jei tai būtų tiesa, VSD elgesį galima būtų vadinti lietuvišku Votergeitu. Su visomis iš to plaukiančiomis pasekmėmis.

Nepainiokime esminių dalykų – saugumo tarnyba ne tik gali, bet ir turi rinkti informaciją analizuodama grėsmes valstybei. Ji gali sekti Povilą Gylį, Arvydą Anušauską, Gabrielių Landsbergį ir t.t. Bet tai turi būti daroma išimtinai nacionalinio saugumo sumetimais. Dalyvauti vidinėse partijų ir grupuočių kovose, vadinasi, laužyti mūsų Konstituciją, pažeisti demokratinės politinės kovos principus.

Kaip ilgametis politikos ir viešojo gyvenimo dalyvis, turiu daugybę netiesioginių įrodymų, kad VSD ir kitos spectarnybos nesielgia pagal Konstituciją ir įstatymus ir aptarnauja vieną politinę jėgą. Spėkit kurią.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tiktai taip       2020-03-8 9:31

Nereikia spėlioti ar kelti klausimą kam tarnavo ir tarnauja-konservoms, tiems kurie sugriaus, sunaikins tautą , o patys statys pilis ir gins tų teises, kurie visada tik savimi rūpinasi ir prie visų valdžių labai getai gyvena nes šaknys tokios kaip kurlianski, lansberg, valatkos, vanagaitės.. jie juk niekada neskursta, nedirba kaip išsireiškė jų gimtainis drukteinis, užkalnis-jie visada apgaudami ištisas tautas varys prie pinigų, privatizacijų-ne jiem konteineriai ar bedarbystė-sugeba iš visų pasipelnyti ir vaidinti nuskriaustuosius, Tik taip, ponai-žiūrėkim lietuvoai savo reikalų ir ignoruokim tuos uteles…

taip       2020-03-7 16:53

Žinoma, Votergeitas, tik pas mus be pasekmių. Norėčiau žinoti, kiek žmonių Lietuvoje suvokia šį skandalą.  Didžiajai daugumai tai atrodo niekai, jaunimas visai analfabetiškas, nežiūrint, kad politologų gausiai prigamino.

to juliau milaiti       2020-03-7 16:10

Ar labai gerai esi KGB kursuose išmankštintas, kad taip lengvai sugebi runkeliokus aplink pirštą vedžioti, prašydamas čia net paso duomenų, ką?

juliau milaiti,       2020-03-7 13:06

(9:33; 10:21; 11:01; 11:16 ir kt.) Tai kad ir tu bevardis. Jeigu jau nori išsiviešinti, tai klok čia vardą ir pavardę iš paso, o ne sriūbauk kaip girta boba, kad visi čia anonimai.

stasys        2020-03-7 12:16

Šaunuolis Povilas Gylys, nors aš ji nuolat kritikuoju bet ši karta radau jo mintį kuri verta pacitavimo cit.” Nepainiokime esminių dalykų – saugumo tarnyba ne tik gali, bet ir turi rinkti informaciją analizuodama grėsmes valstybei. Ji gali sekti Povilą Gylį, Arvydą Anušauską, Gabrielių Landsbergį ir t.t. Bet tai turi būti daroma išimtinai nacionalinio saugumo sumetimais. Dalyvauti vidinėse partijų ir grupuočių kovose, vadinasi, laužyti mūsų Konstituciją, pažeisti demokratinės politinės kovos principus.” BINGO ! kai mastai apie valstybe ir jos institucijų poreikius mastai apie visos visuomenės interesą ir tik po to savęs klausi ar tai tau priimtina smile

Kodėl reikia        2020-03-7 11:16

teisti Jauniškį, o ne lddp-istus, ne CK su jo bufetu ir autoūkiu, ką? Ne jedinstveninkus? Sakai, Džeikai, durnini runkeliokus ir nerausti - skleidi Juozaičio dūmus mums, tiesa? Ne prasilošusias babces, ką?

Dzeikas       2020-03-7 11:01

Sutikdamas su prof. Gyliu del prambules priestarauju jo dedikuojamai reiskinio esmei.T.y. ydingumas ne cia.
Stai autorius sako: “Bet tai turi būti daroma išimtinai nacionalinio saugumo sumetimais.” 
Tik tiek??? Jei VSD pazeide tik sita principa , na tai pakvies Banku Pleve Jauniski ant kilimo. Rusciai surauks nosi, trenks kumsteliu per stala ir inkvepes pareiks papeikima tautiskos NKVD vadovui.
Kriminaline byla? Uz ka? Na zmogus ramsus papainiojo, ne isimtinai nac.saugumo interesus gyne.Isijaute. Betgi tycios nebuvo!(jei buvo - irodykite) Zmogus is stropumo. O jus - byla. Geda!
Ne, profesoriau. Jauniski reikia teisti (ir jam isakiusi pareiguna/politika) uz pasikesinima i valstybes santvarka ir Konstitucijos pazeidima.
Sekti zmones istatymas leidzia, bet tik su prokuraturos sankcija.Kuri savo ruoztu remiasi gautais operatyviniais duomenimis (spaudos ir “stukaciu”, deja tai neisvengiamas blogis operatyvineje kriminalines ir saugumo tarnybu veikloje, informacija) IR TIK PO TO “nac. saugumo interesais”.
Visdelto net(ir juo labiau) profesoriui dera arkli statyti vezimo priekyje.

Jules       2020-03-7 10:21

Laikyti mane idiotu - pačio teisė, bet kas pats tokis čia bevardžiu įsitaisęs, va kur problema - dalykas rimtas, nemanai?

O Paksas, kas jau        2020-03-7 10:15

tokis? Ar kartais ne Matuškos čempionas - du viename? Ir LDDP, ir Lietuvos konservatoriai, ir dar bala žino kas?

Tata       2020-03-7 10:03

Pasaulinė klasika yra tokia, kad spec. tarnybos yra nelabai pavaldžios politinei valdžiai, daugiau atvirkščiai. O kalbant apie tokių valstybių kaip Lietuva, turbūt ilgai nereikia aiškinti kokiems užsienio klanams ir valstybiniams dariniams yra pavaldi VSD. Tokie dalykai kaip prezidento rinkimai yra surežisuoti nuo iki… O jeigu kažkoks fors-mažoras - Pakso variantas.

> 2020-03-7 9:33       2020-03-7 10:01

Kaip runkeliokas (mažaraštis prasčiokas), tu,juliau Milaiti, esi pats tikriausias idiotas. Laikas suprasti!

Niekaip nesuprantau,       2020-03-7 9:33

ko tas lddp-istas pliekia konservatorius, kurie dirba jų naudai, kad šie vienokia ar kitokia forma nuolat laimėtų? Juk, jei ne konservatoriai, jūs niekad nelaimėtumėte, o atsidurtumėte cypėje. Dabar valdžioje irgi AMBalo medžioklių varovai - ta pati LDDP, tad kame reikalas? Kubilius labai okatniai dirbo jūsų naudai, LDDP naudai, tad turėtumėte būti jam labai dėkingi, o ne pliekti arba mus, runkeliokus, jūs laikote idiotais? Ir runkeliokais mus pavadinote būtent jūs, jūsų chebrytė, pamiršote?

Al.       2020-03-7 1:06

Spėsiu - kolaborantų luomą.Mano nuomone, pasklidusį po daugelį iš pažiūros besivaržančių organizacijų. O sekti juk galima tik su prokuroro leidimu? Tai, jei sekama 8oo ooo/per metus, tai kasdien reikia gauti 219 leidimų - vienam atvejui išnagrinėti prokuroras turi 2 minutes. Ar ne iš čia tas posakis - ,,dabar arba po minutės”?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-03-6 23:59

Kgb-kompartijos mafijos okupuotoje valstybėje kitaip ir būti negali. Ir dėl to taip pat yra, kad ir ponas prof. P.Gilys yra taip pat prie to PRISIDĖJĘS. Todėl matau, kad ponas Gilys vykdo tik PROPAGANDĄ, kuri yra KOMUNISTINĖ. Darbas pakeistas PLEPĖJIMU, propaganda. Jei reikia konkrečiai įrodysiu, kad Gilys yra PLEPYS.

Juozas       2020-03-6 22:46

Gylys labai teisingai apibūdino VSD funkcijas. Iš Jauniškio lemenimo, kad jis to nežino, aną pateisina ir panašiai aišku, kad tokių funkcijų VSD nevykdė. O tai reiškia, kad jie pažeidė Konstituciją ir būtina išardyti tą lizdą, nustatant ir suinteresuotus asmenis, kurių interesais VSD veikė.

aš ne politikas, bet manyčiau       2020-03-6 21:11

gal ne politinę jėgą - o tulpių darželį?

Tarnauja VSD       2020-03-6 20:51

Tvartui o gal vadinti dvarui, bet ne Lietuvos saugumui.

aptarnauja       2020-03-6 20:38

tvartelį. Amen.
Net nereikalauju Jūsų patvirtinimo, Profesoriau.

Ne lddp-istams       2020-03-6 18:42

mums čia aiškint, kas prie ko ir dėl ko.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.