Žiniasklaida

Povilas Gylys. Nacionaliniai rinkimų į Seimą ypatumai

Tiesos.lt siūlo   2019 m. rugpjūčio 31 d. 11:39

23     

    

Povilas Gylys. Nacionaliniai rinkimų į Seimą ypatumai

delfi.lt

Nežinau, kiek pasaulyje yra demokratinėmis save vadinančių šalių, kuriose rinkimai yra beveik įslaptinti, kai nacionalinis už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomas transliuotojas nuo rinkimų praktiškai nusišalina, kai net rinkimuose dalyvaujantys partijų lyderiai vengia viešai diskutuoti strateginiais ir konkrečiais valstybės gyvenimo klausimais.

Kiek tokių šalių bebūtų, viena iš jų – Lietuva. Mūsų šalis ruošiasi rinkti tris Seimo narius vienmandatėse apygardose. Kai kas nuolat kartoja, kad tokie rinkimai yra geriau nei rinkimai pagal sąrašus. Taip, tai nėra didieji rinkimai į parlamentą , bet visgi jie yra nacionalinio lygio politinis įvykis. Jis, galbūt, negali esmingai pakeisti jėgų santykio Seime, vesti prie naujos vyriausybės formavimo ir pan. Tačiau jų metu yra proga eksponuoti ir aptarti svarbiausias, esmines šalies makrovaldymo problemas, parodyti skirtingų politinių jėgų požiūrį į padėtį šalyje, į valstybės problemų sprendimo būdus ir t. t. Viso to beveik nėra.

Tuomet atsiranda įtarimas, ir jis su kiekviena diena stiprėja, kad veikiama pagal schemą – SVARBIAUSIA NEPAŽADINTI SNŪDURUOJANČIO RINKĖJO SĄMONĖS, siekiant, kad kuo mačiau rinkėjų ateitų prie rinkimų urnų. Nes jeigu kažkam pavyktų išbudinti rinkėją, rinkimų rezultatas gali būti netikėtas ir nepalankus galimiems režisieriams. Prasibudęs rinkėjas gali balsuoti ne už sistemines jėgas, ne už konservatorius ar socdemus, bet ieškoti alternatyvos. Kitaip sakant, jie bijo, kad į rinkimus gali ateiti protesto balsuotojai. O tai į numanomų režisierių planus neįeina. Jie permainų nenori, todėl rinkimai turi būti tylūs, nepastebimi, kuo mažiau žinomi. Todėl juose neturi būti dėmesį patraukiančios politinės intrigos. Vadinasi, debatų nereikia, jų transliacijos per LRT yra neleistinos ir t. t.

Nesu naujokas politikoje. Dalyvavau valstybės atkūrimo procese, užėmiau aukštus postus, o ir tais atvejais, kai tiesiogiai nedalyvauju partiniuose reikaluose, aktyviai dalyvauju viešajame gyvenime, bendrojo gėrio kovose su bendruoju blogiu. Žodžiu, esu matęs visko. Todėl manęs visai nestebina ši situacija. Ji formavosi metų metais. Demokratijos, politinių laisvių varžymo, ideologinio partijų vienodėjimo bei „neteisingai“ mąstančių blokavimo, ekskomunikavimo procesus stebiu ir asmeniškai patiriu jau seniai. Jau seniai matau ryškius vieno asmens kulto, vienos partijos šlovinimo ir jos nešvarių darbų dengimą viešojoje erdvėje. Tik elitiniai politologai nemato, kaip sistemingai blokuojama „neelitinė“ nuomonė ir tokią nuomonę reiškiantys žmonės. Net rinkimų metu.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-09-3 17:20

to “Vaidas Vds
Ne teisės daktaras Ramanauskas vis nerimsta. Bando drumzliną Konstitucijos nuostatą visur kaišioti kaip super esminį klausimą....”
*
Pono Vaido Vds požiūris į Konstituciją yra labai drumzlinas, kgbistinis, čekistinis, pentoji kolona ir jo kova prieš Lietuvos valstybę, nes legitimios valdžios klausimas yra pirminis ir pagrindinis.
Niekas nieko į urvus nevolioja, jie patys yra sulindę į tą mėšlą, nes LR Konstitucinis Teismas jau 2015 metais išaiškino, kad turi būti: VIENAS RINKĖJAS - VIENAS BALSAS, ir lygios apygardos. Kaip suprantama elementariai, tai vienmandatė apygarda niekaip negali būti lygi daugiamandatei, o sąrašiniai niekaip negali tapti konstituciniais, nes reikia Seimo narius rinkti tiesiogiai.
*
Tačiau kgbistinis ŽIURKĖ, Vaidas VDS per tiek laiko vis nesugebėjo išsiaiškinti net šio elementaraus dalyko, nors ne kartą yra duotos nuorodos. Nieko naujo, jie nėra vienišas, nes jį remia Seimo nariai, prezidentai, net LR KT ir visi tie, kurie yra prieš Lietuvos teisinę demokratinę valstybę.
Jeigu nori tas kgbistinis ŽIURKĖ, tegu išstoja viešai ir sukritikuoja tai ką sakau, o ezopinė kalba NEPADĖS.
Taigip prie stasioko prisijungia ir vaidas vds.  smile smile smile Žiurkės vienijasi. smile
Eikite į viešumą, žiurkės ... kritikuokite viešai… bijote, tai ir esate kgbisitinės ŽIURKĖS.
Ir dar. Nesvaik dėl LR KT, ten sėdi tie patys ČEKISTAI.

stasys        2019-09-3 12:03

štiš palaidos uodegos , vyrai dirba Lietuvai .

NATALIJA       2019-09-3 11:56

Pagaliau turim sazininga dora seima sekmes jums KARBAUSKI visi dori lietuvos zmones jus palaiko

ONUTE       2019-09-3 11:54

IS KUR TOKIU DEBILU ATSIRANDA KAS KA TUOJ PUTINISKA VISI JAM NEGERRI NETEISUS TIK LANSBERGAS PROTO BOKSTAS IR KADA IS ETERIO DINGS TIE TAUTOS KIRSITOJAI MES ISRINKOM VALSTIECIUS TAI PADORIAUSIA GERIAUSEI DIBANTIS SEIMAS JOKIU PIRMALAIKIU RINKIMU KIRSINTOJAI PALIKIT VALSTIECIUS RAMYBEJE TIKRAI TAUTA VEL JUOS RINKS

KAUNIETE       2019-09-3 11:42

PAGARBA JUMS P GYLY DAUGIAU LIETUVAI TOKIU DORU SAZININGU ZMONIU SKAITAU VISUS JUS STRAIPSNIU

valdoma(putiniškai-suvereni) "demokratija"       2019-09-1 17:25

Netgi vėžiu sergantis nepopuliarus premjeras inkščia apie viešojo asmens statuso keliamus nepatogumus, kuriuos dar apsunkina liga, bet nuo lovio jo nė su laužtuvu neatplėši. O vadinamosios “opozicinės” partijos irgi tik inkščia, bet nieko nedaro, kad nuversti valdančią koaliciją. Nes po visų rinkimų partijų kišenėse švilpauja vėjai, o valstybės dotacija bus skirta tik po Naujųjų. Todėl belieka bergždžiai drebinti orą, užuot pareikalavus surengti pirmalaikius rinkimus, kas turėjo atsitikti dar po 1-ojo prezidento rinkimų turo. Na, vėliausiai, po EP rinkimų.

stasys        2019-09-1 14:09

Idomautojui .. tamstos smalsumą turėtu patenkinti galimybė Lietuvoje įsteigti socialinės gerovės barometrą su vienu mygtuku kabančiu Daukanto a. Priėjei paspaudei o tablo šviečia skaičius kiek žmoniu blogai gyvena ta diena . Pagal tai valdžios žmonės sprendžia kiek dar trūksta iki to oraus gyvenimo… kuris jau leistu pasijusti jam laimingu . Taip , ironizuoju ..man sunku tokius tekstus skaityti. Tamstos komentarą apačioje pavadinčiau ” mano laiškas draugui Stalinui “.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-09-1 14:02

Dar pateiksiu P.Gylio citata iš pilno straipsnio “Tuomet atsiranda įtarimas, ir jis su kiekviena diena stiprėja, kad veikiama pagal schemą – SVARBIAUSIA NEPAŽADINTI SNŪDURUOJANČIO RINKĖJO SĄMONĖS, siekiant, kad kuo mačiau rinkėjų ateitų prie rinkimų urnų. Nes jeigu kažkam pavyktų išbudinti rinkėją, rinkimų rezultatas gali būti netikėtas ir nepalankus galimiems režisieriams. Prasibudęs rinkėjas gali balsuoti ne už sistemines jėgas, ne už konservatorius ar socdemus, bet ieškoti alternatyvos.”
*
Labai diskutuotina. Praėję rinkimai parodė, kad “valstiečiai” visaip stengėsi, kad į balsavimus ateitų kuo daugiau, kad išrinktų konstitucinį nusikaltėlį ir nužmogėjusį padarą skvernelį prezidentu. Tam sugalvojo net du nereikalingus referendumus, kaip saldainiukus. Taigi siekė PAŽADINTI….. Taigi P.Gylys ir vėl prastokai galvoja.
Kitas dalykas yra dėl tų ALTERNATYVŲ. Nėra Lietuvoje ALTENATYVŲ, tik ČEKISTINĖS, banditinės partinės gaujos, nes jos visos eina prieš Konstituciją ir neina į rinkimus pagal konstitucinę lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Tai pono P.Gylio noras vienas partijas paneigti, o kitas iškelti yra visų DURNININMAS ir kaltinimas balsuotojų, kad jie ne taip balsuoja, kai vis tiek turi balsuoti už ČEKISTŲ aprobuotus kandidatus antikonstituciniuose sąrašuose.  Taip kaip Maskvos kremliniai čekistai daro. Visumoje ponas profesorius yra viso labo čekistinis propagandistas.
O jūs galite spaudinėti neigiamus atsiliepimus, o kai prabusite, tai pasijusite, kad ŠŪDE ČIRŠKATE ir bus jau per vėlu.
Atsiminkite pagrindinę čekistų taisyklę, kurią propaguoja net putinėlis:
KO NEGALI SUSTBDYTI REIKIA UŽVALDYTI. Taip turime daug užvaldytų partinių gaujų, kurios iš esmės yra VAGYS PAGAL ĮSTATYMĄ. Pakėlė rankutes ir RYJA biudžeto pinigėlius. ŠLYKŠČIAU nebūna.

Idomu,        2019-09-1 13:50

buvo ilgas laikas , kai prie dr. J. Ramanausko negalejo nuspausti pliusines rankikes po jo komentaru. Kodel? Kad ateitu, i Lietuva teisingumas dr. J. Ramanauskas , kaip raso issiuntinejo elektroninius laiskus tiek Seimui , tiek Vyriausybei , tiek Prezidenturai , kad atstacius rinkimu istatyma , Lietuvoje viskas keistusi. Kodel nereguojama, juk tai taip svarbu , kad Lietuvos zmones nebebutu paskutiniai ar priespaskutiniai EU suvargeliai , ir nebereiketu konsertu Pasidalink ir Aukok ir , kad nereiketu grybauti ir uogauti kitu palangese.

Jei nuo manes priklausytu       2019-09-1 11:19

Jus butumet isrinktas…Derinys ,kai zmogus protingas,issilavines ir turi sirdi.Del LRT tai vel butu gerai tuksanciu pasirasyta peticija,kad atsisakome moket uz ta kanala,kaip zmones grasina padaryt del BBC JK.Nors…pasirase del D.Sakalienes apie 40 000,bet nebuvo atsizvelgta…

Manau       2019-09-1 9:44

Jūsų, o ir tokių, kaip buvusi Maldeikienė, Žirmūnams atstovauti Seime tikrai nereikia. Tokių, kaip tamsta, Seime pilna. Būkite ramus - jei tamstos Žirmūnų gyventojai neišrinks, tikrai nieko nepraras.

Grumtynės dėl       2019-09-1 8:40

lovio ir būsimų išdavysčių prasideda.

stasys        2019-09-1 8:24

geriu visi stokime į Jono Ramanausko partija . Tada ir bus matyti kiek teisėta ta rinkimu sistema ir pagal Konstitucija .. ir pagal tarptautine teisine praktika bermuduose .

Visuotinai žinoma pagal Niurnbergą       2019-09-1 6:56

LDDP-tai jėga. Raginu visus balsuoti. Jų numylėtinis Juozaitis irgi. Geresnių nėr!

joo       2019-09-1 2:58

uzdrauskit pralindima neisrinktu , o pralendanciu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-09-1 0:04

Papildomai susipažinkite su paso nešiotoju:

http://www.ekspertai.eu/paso-nesiotojas-profpovilas-gylys/
http://biciulyste.com/pilietybe/dr-jonas-ramanauskas-paso-nesiotojas-prof-povilas-gylys/

*
O P,Gylys kaip tikras ČEKISTAS, antikononstitucininkas kaip tylėjo taip TYLĖS.
*
Matau, kad žmonės patiki EZOPINE komunistine kalba.

LDDP sunkiasvorių        2019-08-31 18:57

tikrai reikia Seime. Mes iš Pilviškių tikrai už tokius, be jokios abejonės.

Daug        2019-08-31 18:40

žmoguje noro padėti valstybei o va kaip ta parodyti neišeina, gal nemoka ? .Mielas autoriau ..ne LRTė diskusijų salėje gimsta problemų aptarimas Lietuvoje klestinčioms problemoms . Jei to nežinojote tai ta didele patirtimi politikoje nereikėtu puikuotis. Aš asmeniškai dar atmenu „patvorinius“  tamstos viražus kurie man sunkiai susisiekia su tuo apie ka šiandiena rašote . Vienok ką pats manote kaip atrodytu tokia diskusija apie su į Seimą besibraunančia savo amplua pasikeitusia Janutiene .?  Kaip man tai tragedija ..dvi kairės kojos šoka baletą . Jums reikėtu nustoti bandyti įrodinėti kad vis dar suprantate ko reikia Lietuvai ..aišku drausti to niekas neturi teisės .. vienok kur gi ta išmintis ir nuojauta kuri sako kada reikia nustoti vaidinti ..nes spektaklyje tik valytojos belaukiančios savo eilės darbui . (pagarbiai ) . stasys .

Aciu       2019-08-31 17:49

Pataikyta i desimtuka. Visada logiska ir originalu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-31 15:13

Paanalizuokime pačio patyrusio politikoje profesoriaus, kovojančio “už bedrą gėrį, prieš bendrą blogį” Povilo Gylio VIENĄ sakinį:
“Mūsų šalis ruošiasi rinkti tris Seimo narius vienmandatėse apygardose. Kai kas nuolat kartoja, kad tokie rinkimai yra geriau nei rinkimai pagal sąrašus.”
*
Tuo “kartojančiu” gal ir galima pavadinti dr. Joną Ramanauską, toks įspūdis susidaro. Tačiau iš tikro tas dr. Jonas Ramanauskas taip NEKALBA ir visiškai taip nekalba. O kaip tada kalba, kad žmonės, ir net pats profesorius, taip supranta.
Tai štai kaip dr. Jonas Ramanauskas kalba: Reikia, kad Lietuvoje būtų rinkimai pagal LR Konstitucijoe įtvirtintus lygios ir tiesioginės rinkimų teisės principus. Na taip kaip yra JT teisėje, kaip yra Europos teisėje, kaip yra LR Konstitucijos 55 r 119 straipsniuose, kaip yra LR KT IŠAIŠKINIME, kuris turėtų Seimo nariams būti mintinai žinomas:
“2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.”.
*
Ką matome iš prof. P.Gylio pasisakymo? Tai, kad jis VENGIA Seimo rinkimų įstatymo ANTIKONSTITUCIŠKUMO klausimo ir todėl pasisako ne už bendrą gėrį, kad Lietuvoje būtų legitimi valdžia, o pasisako už ČEKISTINES, kgbistines, komunistines PRIVILEGIJAS ir nelegitimią VALDŽIĄ. Taip valdžia Lietuvoje yra UŽGROBTĄ.
Klausimas: Ar prof. P.Gylys yra DIDELIS ASILAS? Atsakymas: Jokiu būdų ne, jis varinėja čekistinę, kgbistinę, komunistinę politiką Lietuvoje. Apie tai jis konkrečia jau buvo informuotas 2016-04-13 dieną emailu ir iki šiol NIEKO NEATSAKĖ.
Tadėl prof. Povilą Gylį laikau NESĄŽININGU asmeniu, čekistiniu, komunistiniu, kgbistiniu PROPAGANDISTU. O tai reiškia, kad jis gali 40 procentų pasakyti tiesos, o 60 procentų melo arba atvirkščiai, kaip pasiseks.
Atrodo vieną sakinuką išanalizavau, o tas sakinukas ir yra NIEKŠINGA PROPAGANDA palikti LIetuvą čekistu naguose.
*
http://www.ekspertai.eu/uzgrobta-valstybei-dalis99507/

O Povilas Gylys ir toliau po šluota palindęs tylės ir taip nuo 2015 metų, kai buvo LR KT priimtas IŠAIŠKINIMAS apie lygios rinkimų teisės TURINĮ.
Taigi pagal LR Konstituciją ir turi būti tik vienmandačiai rinkimai, kitaip nelabai ką sugalvosi. Sąrašai antikonstituciniai, nes ten nėra nei lygios nei tiesioginės rinkimų teisės.

Birute       2019-08-31 14:48

Gerbiu P.Gyli-teisingas zmogus,butu mano apylinke,tikrai uz jus balsuociau.

Reikia       2019-08-31 13:06

keisti pagrindinės žiniasklaidos priemonės LRT vadovybę

P.GYLY,       2019-08-31 12:12

jūsų reikia Seime.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.