Dienos aktualija, Krikščionių pilietinis veikimas

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 17 d. 20:05

22     

    

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Kai praeityje kai kurie dvasininkai atvirai pasisakydavo už konservatorius, dvaras ( čia galiu pavartoti ir įmantresnį terminą – deep state) buvo ramus. Priekaištų, kad kunigai kišasi į politinius reikalus, nebuvo. Dabar, kai pora kunigų įspėjo, kad formaliai krikščioniškai krypčiai priklausanti politikė Ingrida Šimonytė iš tiesų pasisako prieš krikščionišką mokymą apie šeimą, dvaras užgriuvo ne tik tuos dvasininkus, bet ir visą Bažnyčią. Su baisia jėga. Pradėta įsakmiai aiškinti, ką gali ir ko negali daryti Bažnyčia.

Ar pastebėjote, kad leista pasisakyti tik tų kunigų smerkėjams? O kur kita, t.y. palaikančiųjų, nuomonė? Pavyzdžiui, jei paklaustų mano nuomonės, aš, buvusio vargonininko vaikas ir ekskomunistas, palaikyčiau kunigus Robertą Grigą ir Arūną Pečkaitį. Jie sako tiesą, kaip jie ją supranta. Dar daugiau – jų mintys atitinka Bažnyčios mokymą. Negi puolimą organizavę mano, kad turėti savo nuomonę ir ją civilizuotai pareikšti yra nuodėmė? O gal tai, jų nuomone, yra antikonstituciška?

Beje, kaip reiktų vertinti žmogų, kuris nesipriešina pristatomas kaip krikščionis bei konservatorius ir naudojasi tokio pat elektorato parama, tačiau iš tiesų yra, labai tikėtina, bedievis ir garantuotas liberalas.? Ar, kaip dabar madinga sakyti, leftistas?

Taip, Bažnyčia turi būti politiškai atsargi, kad nenusiristų iki klerikalizmo, bet ji ne tik gali, bet ir turi ginti savo požiūrį į esminius viešojo gyvenimo principus. Priešingu atveju ji nevykdo savo bendrojo gėrio kūrimo misijos, praranda savo savastį.

Savo ruožtu valstybinis aparatas, žiniasklaida, politologai neturi varžyti religinės laisvės ginti esminius krikščioniško tikėjimo principus. Diskutuoti su dvasiškiais, aišku, galima, bet spausti – nevalia. Nes šiurkštus spaudimas nėra krikščionybės ir, beje, demokratijos požymis. O juk presinguoja dvasiškius save krikščionimis demokratais vadinantys.

P.S. Dar kartą turim progos įsitikinti, kad nacionalinio, demokratiško transliuotojo Lietuva neturi. LRT tebėra grupės ponių ir ponų rankose. O juk nusavinti tai, kas priklauso visuomenei, yra ir amoralu, ir neteisėta. Ir, pabrėšiu, nekrikščioniška.

Ineta Nedveckė. „Bažnyčia neleidžia, bet kunigai agituoja: šįkart puolimo sulaukė Šimonytė“ (LRT.lt / 2019-05-15)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota       2019-05-20 8:26
Dzeikas       2019-05-19 17:18

Jota, turejau omenyj NEZINANT (to fakto,kad zmogus satanistas) prabalsuojama uz. Tada nukentesi tik siame pasaulyje
Simonyte gi aktyviai demonizuojama sio saito, bet ji pati save ivardija krikscione. Ar ji “sesuo Kristuje”? Nemanau. Bet jeigu zmogus save taip ivardija privalau tiketi, kol neirodyta priesingai.Nes ir daugeli t.v.  “broliu Kristuje” is kataliku nieztedavo uzmaut ant rankos, kaip pasakojau sutikdavau rinktiniu niekseliu, bet nebendrauti su tokiais - viskas ka sau leisdavau.
Ir savo simpatijose abiem finalistams vadovaujuosi ne ju kalbomis, o darbais.Ant Pleves nera kur stampo statyt tiek prikiaulines tiek zmonems, tiek paciam doros supratimui, nors pederastijos atzvilgiu jis “filtruoja bazara”. Ir to daugeliui banderlogu pakanka. O tai kad jis nusispjoves darys priesingai kai jam to reikes arba susiklostys aplinkybes - visiems dzyn, nes alternatyva jam girdi senmerge Simonyte kuri Metalica klauso.
O as klausau Elvi Presley, ir ypac jo gabala “Trouble”, o Metalicos pakest negaliu.O kai sunku ant sielos klausau gospelus(religines giesmes).Kaip zydai sako: Netgi jeigu pats Viespats pasakys tau, kad esi teisuolis, zinok, kad tai tiesa PASAKYMO MOMENTU. Tai dabar as nebalsuosiu uz zmogu, kuris reputacijos is esmes nesusigadino tik del to kad paslemekas Pleve abejingas Metalicai ir filtruoja bazara? o Simonyte GALI BUTI iskrypusios lytines orientacijos? Ir gali buti net sataniste.
Pagal darbus atpazinsime vilkus avies kailyje, o ne pagal tai ka kiti apie juos SPELIOJA.
PS. Kai gyvenau JAV buvo pas mus pardavejas latentinis homoseksuoalistas. Uztat darba ismane geriausiai ir man daug padejo patarimu(kol perprasi JAV daug guzu prirankiosi). Ir ant manes “uzvaziuot” bande - as tada ilgus plaukus nesiojau. Zodziu nereikejo, pakako zvilgsnio - ranka atitrauke ir daugiau jokiu “zydru” uzuominu(o as plaukus nusikirpau, nes Niujorke daug H-seksualistu, kam provokuot). Bet jo dalykines savybes buvo puikios(juo labiau,kad jis ne tik homoseksualistas , bet ir zydas).

Jota       2019-05-19 12:20

Šįkart vėl pritariu Raigerdui, nors kitais atžvilgiais mūsų nuomonės turbūt labai skirtųsi. Stebiuosi, kaip nuolankiai ir nekritiškai komentatoriai vertina tai, ko niekaip negalima vertinti teigiamai; taip pat ir str. autorius stebina pernelyg naiviu požiūriu į “vienuolį ir kunigą” A. Peškaitį, tiek apskritai į religines problemas. Apie jį jau daug ką parašė Raigerdas, nežinau, ar viskas tiesa, bet kad šis žmogus vienuolis ir dar kunigas - atleiskite. Galbūt jis kaip pasaulietis ir yra doras, tačiau dvasininko titulas jam visiškai “ne prie ko”, kaip sakoma. Pacituosiu kito vienuolio mintį apie vienuolystę: “Kai vienuolis miręs pasauliui, tuomet jis gyvas Dievui; kai jis gyvas pasauliui - miręs Dievui”. Ne kartą stebėjausi A. Peškaičio supasaulėjimu, jo domėjimusi pasaulio reikalais, pasaulietine kultūra ir veikla, kurioje religijai bei Dievui mažai vietos belikdavo arba ir visai nelikdavo. Nežinau, koks jis specialistas kaip psichologas, galbūt geras, nesiimu spręsti. Bet jei kas eina pas jį prašyti religinių paslaugų, labai klysta.
Panašų supasaulėjimą galima pastebėti ir visoje Katalikų bažnyčioje, - vienur stipriau, kitur silpniau. Nepykite, bet man tai labiau visuomeninė organizacija nei religinė. Ir A. Peškaitis Lietuvoje buvo vienas iš tų, kurie labiausiai pasižymėjo ardant katalikų tikėjimą, jį liberalizuojant ir sekuliarizuojant.


Dar apstulbino Džeiko mintis, kad “Prabalsavimas uz Simonyte, net jeigu ji tarkim sataniste, niekaip neitakoja balsuotuojo sielos pomirtini gyvenyma.Toks balsavimas itakoja musu gyvenyma SIOJE zemeje, sioje realybeje.” !??

Džeikai, mes ir čia (kai kas jau dabar), ir po mirties atsakysime ne tik už KIEKVIENĄ tuščiai ištartą žodį, bet ir už kiekvieną darbą, už kiekvieną pasirinkimą!

VYTAS       2019-05-18 23:23

LAIKYKITES VALSTIECIAI JUS LIETUVOS VALDZIA GALVOKIT PASPESKIT TIE KONSERVINIAM AFERISTAM PINKLES KAIP IR JIE JUM DARO KITO KELIO NERA JIE TURI BUTI TEISIAMI

ONUTE       2019-05-18 23:17

APIE KOKIUS RINKIMUS KALBATE KONSERVAI JUOS SUGRIOVE ZMONES SUPYKINO O VALDZIA IRGI JAU KONSERVU SKALDOMA PRIE RINKIMU PUNKTU ATVIRAI PAPIRKINEJAMI PIJOKELIAI BAZNYCIOS VELNIO APSESTOS ZMONES PRARADE TYKEJIMA KUNIGAI MUMS SENEM LIEPIA BALSUOTI UZ KONSERVUS RUOSIASI TUOKTI GEJUS KUR JUS MATOT RINKIMUS KUR JUS MATOT TIKEJIMA SIMONYTE METALIKA APIE VELNIA DAINUOJA RUOSIASI ITEISINTI IR GEJU SANTUOKA IRNARKOTIKUS VAIDINA PRIES TA ZALIA JAUNIMA EUROPIETE O JIE NEMASTOJUK AUGA MANKURTU KARTA APIE KA SNEKAT JEI NE TOS AFEROS VALSTIECIAI NEBUTU TAIP SMEIZIAMI BUTU DAUGUIAU LAIMEJE BET SAZININGIEMS VALSTIECIAM NESUVOKIAMOS KOMUNISTU AFEROS TAI DORI SAZININGI ZMONES PAPUOLE I   KGB AFERISTU PINKLES JUK PACIOJ PRADZIOJ LANSBERGYS SAKE KAD SUGRIAUS VALSTIECIU PARTIJA PRIFARSIRAVES I JA SAVO STUKACIUKARBAUSKIS EJO TEISINGU KELIU BET BAKAS JAM MAISE ATSIMINKIT KAIP BAKELIS STABDE TYRIMUS LABAI GERBIU KARBAUSKI BET JIS ATSIDURE TARP VILKU KOMUNIAGU KAIP IR JUOZAITIS PER ATGIMIMA TO PACIO LANSBERGO SU KGBISTAIS BUVO SUESTAS VALSTIECIAI PAGARBA JUMS LAIKYKITES

Problemų daug,tačiau jos       2019-05-18 20:26

tik simptomai baisios ligos-nacizmo.Euforija liūdina,atrodytų,kad į valdžią veržiasi hitleris ir jam visi ploja iki apsvaigimo.Tik keletas kunigų priešinasi ir jie yra tildomi.

Raigerdas        2019-05-18 19:40

Kiek supratau, gerbiamas Povilas Gylys yra žmogus, kuriam moralinės normos daug ką reiškia. Daugelį kartų stebėjau, kaip Povilas Gylys gana objektyviai atspindi kokią nors gana painią situaciją. Ir štai skaitau straipsnyje šį sakinį ir nelabai tikiu savo akimis:“Pavyzdžiui, jei paklaustų mano nuomonės, aš, buvusio vargonininko vaikas ir ekskomunistas, palaikyčiau kunigus Robertą Grigą ir Arūną Pečkaitį. Jie sako tiesą, kaip jie ją supranta. Dar daugiau – jų mintys atitinka Bažnyčios mokymą. Negi puolimą organizavę mano, kad turėti savo nuomonę ir ją civilizuotai pareikšti yra nuodėmė? O gal tai, jų nuomone, yra antikonstituciška?”. Dieve tu mano, kaip galima lyginti vieną iš protingiausių kunigų Robertą Grigą, su kažkokiu tai psichologu-vienuoliu-kunigu Arūnu Peškaičiu? Šitas psichologas dirbo TEISINGUMO MINISTERIJOJE ir darė, ką norėjo: šmeižė kitų tikėjimų žmones, kurstė diskriminaciją jų atžvilgiu, melavo, dezinformavo visuomenę, suniekindamas kitus tikėjimus, kurie yra nekrikščioniški, t.y. tyčiojosi iš žmonių, dirbdamas valstybinį darbą. Už tokius dalykus, jis privalėjo būti baudžiamas pagal mūsų įstatymus, ir ne vienerius metus turėjo tupėti už grotų. Taigi, jo padaryti nusikaltimai liko neatskleisti. Šitas psichologas-vienuolis-kunigas už padarytą žalą Lietuvai, kad išpirkti savo nuodėmes, privalėtų atsiklaupęs ant kelių užlipti ant Gedimino kalno, nusileisti nuo jo ir mažiausiai 100 kartų turėtų apšliaužti apie Gedimino paminklą, ir viešai paprašyti atleidimo tų religinių bendruomenių, iš kurių jis, dėl intelekto stokos ir sąžinės nebuvimo, išsityčiojo. Tiesa niekada negali būti interpretuojama, nes tada tai jau yra netiesa. Galima interpretuoti įvairiai įvykį, tačiau, kad Nemunas yra upė, ar Vilnius yra Lietuvos sostinė, jokių interpretacijų nereikia. Tiesa nėra ta servetėlė, kurią galima sulenkti, suplėšyti ar į ją nusisnargliuoti. Bažnyčia gali rekomenduoti savo kunigams balsuoti už tą ar aną kandidatą. Tačiau pačioje bažnyčioje šito daryti nedera, nes ta vieta skirta ne politiniams debatams ir gali sukiršinti žmones tarpusavyje ir netgi šeimose. Viešoje erdvėje kunigas turi teisę išsakyti savo nuomonę, tačiau agituoti už ką balsuoti jau yra žemas lygis, nes tada nebe pasitikima savo tikinčiaisiais ir jų sugebėjimu patiems pasirinkti už ką balsuoti. Pateisinti kunigo agitaciją už ką balsuoti galima tik vienu atveju: kada kandidatas į prezidentus yra padaręs nusikaltimus, apie kuriuos kunigas žino, bet visuomenė-ne. Taigi, jis gali įspėti savo tikinčiuosius nepadaryti klaidos. Bet tai yra kraštutiniai atvejai. Manau, kad gerbiamas Povilas Gylys pasisakė tokia tema, kurios gylys jam yra nežinomas, todėl samprotavimai yra visiškai paviršutiniški. Gaila, bet šį kartą ponas Povilas Gylys į taikinį nepataikė.

stebiu       2019-05-18 18:24

Yra gėjų bendruomenė, yra neįgaliųjų bendruomenė ir t.t. Jie turi teisę į savo nuomonę,nuostatas ir t.t. Yra katalikų bendruomenė. Kodėl ji neturi teisės? Juk ji t,p, atstovauja tam tikrą žmonių bendruomenę.

Kas čia tokio       2019-05-18 18:16

O kai versliuko centras Goštauto gatvėje pasikabino pederastų vėliava tarp Lietuvos ir Dankse banko vėliavų ir tai matosi nuo geležinio vilko gatvės, tai niekas net nepirsrtelna. Maryt jau įprasta.

Deivis       2019-05-18 14:37

Man Šimonytė yra atvira satanistė ir leftistė, todėl už ją nebalsuosiu.

Kaip kunigus       2019-05-18 14:13

po Sąjūdžio nupirko konservatoriai?Net ir Dievą?

Jei jau kunigai tylės,tai       2019-05-18 14:12

“akmenys šauks”.Tada kam jie pašaukti -bažnyčiai ar Dievui?Bažnyčios liko tik keleto apeigų aptarnautojomis už finansus.

> 11:56       2019-05-18 14:02

Aš paaiškinsiu. Tau, etatinis troli, tas Juozaitis turbūt ir po 100 metų dar bus baisus. Nieko taip nebijo tamsa, kaip Šviesos. Nes Šviesoje ji tiesiog išnyksta.

> 10:09       2019-05-18 13:58

,,PRabalsavimas uZ SimonytE,net jeigu ji tarkim satanistE,niekaip neItakoja balsuotojo sielos pomirtinI gyvenYmA” - pasakė banderlogų dievas Dzeikas. Kas nepatikės, eis į banderlogų pragarą, kur žmogeliams bus riesta, nes viskam vadovaus Vyriausiasis Banderlogas Dzeikas smile Slėpkitės, žmoneliai, jei manote, kad už nuodėmes teks atsakyti ne tik šiame, bet ir aname pasaulyje. Banderlogai jums to nedovanos.

Kas galėtų paaiškinti       2019-05-18 11:56

Juozaičio konvulsijas. Keistas tas jo jungimasis su nestabiliu Puteikiu, kuris dar kvailiau nusišnekėjo delfyje.

Dzeikas       2019-05-18 11:11

Ir dar apie kunigu politikavima:
Kol kunigas desto Kristaus mokyma ganomieji nuolankiai tyli (jeigu jo zodziai nepriestarauja Sventajai Dvasiai). Taip yra kol kunigas nesikisa i konkrecius sio pasaulio veiksmus. Taciau kai jis perzengia sia riba - tada atsiprasau: lipk zemyn nuo sakyklos, ir padiskutuojam kaip lygus su lygiu.
Ir taip tiesos.lt teikia tribuna Simonytes kritikams ir ragina balsuoti uz banku Pleve. Pasitelkta net religija. Puiku! As taip pat krikscionis ir as taip pat pasitelksiu Kristaus mokyma:
——————————————————————-
Mato Evangelija 7 skyrius:
15 „Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. 16 Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! 17 Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. 18 Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų.
——————————————————————-
Ir toliau visur kalbama apie Simonytes ZODZIUS ir pozicija tuo ar kitu klausimu. Apie jos darbus deja pakritikuot neina. Buvo finasu ministre ir savo darba dirbo gerai.
Dabar banku Pleve “darbais” aptekes kaip benamis utelem, bet tiesos.lt jis tinkamas!
Tai kas cia meluoja, ar Mato evangelija ar tiesos.lt trubadurai? Kam tiket?

Žodžio laisvė...       2019-05-18 10:34

Visi turi vienodas teises į žodžio laisvę,net ir vilkintys sutanas.Niekas neturi teisės drausti skleisti informacijos.O va ką sako Tarptautinė Žmogaus Teisių Deklaracija:“19 straipsnis - Kiekvienas žmogus turi teisę į įsitikinimų ir jų reiškimo laisvę,kuri apima teisę  nekliudomai laikytis savo įsitikinimų ir teisę ieškoti,gauti ir skleisti informaciją ir idėjas nepriklausomai nuo valstybių sienų ir nesvarbu,kokiomis priemonėmis jos būtų išreikštos.”
  Mano kunigas a.a. Bronius Laurinavičius savais būdais priešinosi okupaciniam režimui dėl tikinčiųjų teisių ir laisvių,todėl buvo užčiauptas smurtu.Ar šiandieninė
situacija Lietuvoje jums nieko neprimena?

Dzeikas       2019-05-18 10:09

Gerbiu Povila Gyli, bet sikart jo pasisakymas miglotas.
Visiskai teisingas pastebejimas, kad nuo sakyklos nepolitikuojama.Savoka politikavimas apima pasisakyma apie politini asmeni taip pat.Ne vien ivykius.
Ir jeigu kunigai Grigas ir Peckaitis NUO SAKYKLOS kritikavo Simonytes pozicija abortu klausimu kaip antikrikscioniska PAMINEDAMI politikes varda - tai politikavimas grynajame pavidale. Kunigai turi zodzio laisve. Kaip asmenys. Kaip kunigai ir ypac nuo sakyklos jie privalo kalbeti apie sielovados dalykus. Prabalsavimas uz Simonyte, net jeigu ji tarkim sataniste, niekaip neitakoja balsuotuojo sielos pomirtini gyvenyma.Toks balsavimas itakoja musu gyvenyma SIOJE zemeje, sioje realybeje.
Gylio nuoruoda i LKB ditirambu landsberginiams suokima ir valdziunu teigiama reakcija i tai yra blogio pateisinimas pretekstu. Tai buvo blogai ir kunigu is sakyklu issisakymai (bet kokie apie politika ir politikus) yra blogai taip pat.

StasysG       2019-05-18 8:16

konservas “stasys” pradeda ir pralaimi 0:3.

Taiklus       2019-05-18 7:52

ir teisingi pastebejimai.Kol nacionalinis transliuotojas netaps visu Lietuvos pilieciu ruporu, tol Lietuvoje klestes dabartines sistemos ideologija ir politine prievarta.

stasys        2019-05-18 7:11

.. kažkaip dangus nenugriuvo kai kunigai pasisakė ir ši karta .Gal autorius bando ieškoti tai ko nepametęs .?  Aš bijau kad pastangos berdžios .. bažnyčia rinkimuose ..keistas darinys tiems pas skaitė Konstitucija . Gal ja turėtu pavartyti ir autorius . ..nors Garliavos patvoriai matyt turi kita tekstą . Nuomone turėti niekas nedraudžia bet ja skelbti rinkimu periodu matyt nerekomenduojama ..ar tokia formuluotė išvertė profesoriu iš krėslo ir papiktino iki giliausios kertelės dušioje .? stebėčiausi .

AČIŪ       2019-05-18 6:43

už tai, kad esate, kad nebijote. Dievas su Jumis Povilai.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.