Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Povilas Gylys. Highway to hell!

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 30 d. 15:43

14     

    

Povilas Gylys. Highway to hell!

Prieš daugiau nei pusę amžiaus M.Friedmanas, F.Hayekas, L. Mizesas ir jų bendraminčiai įtikino to meto Vakarų politinius lyderius, kad metodologinis individualizmas ir jo atšaka ekonomikoje – neoliberalizmas yra gera alternatyva prieš tai dominavusiam keinsizmui, tradiciniam holistiniam pasaulio suvokimui. Po šio paradigminio, eilinio „žmogaus iš gatvės“ nesuvokto poslinkio Vakarų civilizacijoje prasidėjo degradaciniai procesai.

Jie ypač paspartėjo po jos pergalės prieš  tarybinį projektą. Nelikus ideologinio konkurento, Vakarai atsipalaidavo, juos apėmė pražūtingas neklystamumo sindromas. Praradus savikritiškumo jausmą, Vakarų civilizacijoje sutriko išblaivinantis grįžtamųjų ryšių mechanizmas. 

Individualizmas absoliutizuodamas privatų pradą, ekonominį egoizmą, išstūmė iš socialinio naratyvo bendrystės, bendrojo gėrio pradus, „nurašė“ ir net kaip blogį traktuoja nacionalinę valstybę.

Ir visa tai tą civilizaciją – ir mus kartu su ja – veda į distopiją. Kitaip sakant, individualizmas kartu su hedonizmu mus stumia regreso keliu – griaunama šeima, tauta, sujaukiamos tradicijos, papročiai ir t.t.

Tokiame pasaulyje beveik nelieka tikrų filosofų, konceptualistų – žmonių, kurie gerai suvokia visumas. Tačiau jame tarpsta emocinio intelekto stokojantys, agresyvūs švonderiai, kurie imasi socialinės inžinerijos pagal principą „pasaulį seną išardysim“. Kadangi jie yra, švelniai tariant, primityvoki, jie greitai griauna, bet nėra pajėgūs ką nors prasmingo ir reikšmingo sukurti. Pirmiausia – bendrojo gėrio. Užtat pridaro daug viešojo blogio.

Naujųjų laikų švonderiai griauna ne tik vidines nacionalines struktūras, šeimą ir t.t. Jie griauna ir esamą tarptautinę politinę ir ekonominę tvarką nebūdami pajėgūs pasiūlyti ką nors konstruktyvaus. Jei padėtis nebus suvokta ir niekas nesikeis, tie žmonės sugriaus ir Europos Sąjungą. Nors formaliai jie yra „integracininkai“ ir net Europos federalistai.

Taigi, individualistai liberalai yra grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir Europai bei visai Žemės planetai.

Tačiau beveik niekas tos paradigminės, pasaulėžiūrinės grėsmės nesuvokia.

Visg dėlto jei negyvename tik savame namų ūkyje, jei mūsų interesai neapsiriboja šia diena ir mes norime gero savo vaikams ir anūkams, turime suvokti individualistinės, liberalios mąstysenos keliamas grėsmes ir priešintis tai griaunančiai ideologijai, kurios šalininkai jau dabar ciniškai, visa gerkle ir kolektyviai plėšia:

HIGHWAY TO HELL!

Jei dar sugebate, pažvelkite į pasaulį atidžiau ir plačiau. Ar nematote beatsiveriančių pragaro vartų?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

hmm..       2021-04-1 7:24

ar ne su Keynso pagalba Ruzveltas iveike 1929 m. krize?

Friedmano “laukinis banditu kapitalizmas” greiciausiai ir buvo tik priemone tradicini kapitalizma stumtelt bukido princiu taip, kad jis sugriautu pats save, save islaikanti vidurini sluoksni (trockio-Lenino nekenciamiausia “burzua”) su demokratija, o nuvarginti zmones patys pasiprasytu socializmo, “su zmogisku veidu”.. kaip sake trockisto Andropovo draugas Gorbis…

ne gyvuliskos konkurencijos, o bendradarbiavimo reikia siekt es valstybems…

StasySG       2021-03-31 10:31

Apie kapitalizmą, marksizmą su visokiais neo-  geriau išaiškino Rachlevičius Delfyje, pirmiausia kritikuodamas konservatorius. Autoriui reikėtų pasitempti, nors gal ir per vėlu.

tiek       2021-03-31 9:09

visa velniava tik dėl tikros demokratijos nebuvimo. Valdžią pas mus nuolat užgrobę laiko bet kas , tik ne Lietuvos valstybei dirbantys - tą mato kiekvienas . Klanai ,klanai ,klanai ...O paskutiniais metais išryškėjo ,kad Seimą užgrobę aplamai giminės , vaikai . Viena pagrindinių partijų aplamai “padovanota” abejotinos reputacijos veikėjo anūkui. Su “fasadu” - priešingai . Daugiau nei O’K.Išvada: nebe juokinga ,kai Lietuvai ,kol jos dar galutinai nepraradom visom prasmėm , būtina skubiai rast teisingą atsaką į klausimą “ką daryt?”.

turiu       2021-03-31 8:38

mažą pastebėjimą - tai tokie kaip tamsta, Gyly, griaunate ES. Ir tai akivaizdu. Kas svarbiausia - nieko naujo nesukuriate, kartojate savo sukurtus vaizdinius, neturinčius logikos, o tiksliau - kuo kaltinate kitus, tuo pats kvepiate. Esate labai neįdomus ir gana kvailokai atrodo tos jūsų teorijos.

Papa Borgia       2021-03-31 5:23

Žinoma, kad kinai puikiai supranta kas vyksta ir tuo naudojasi, be jokios abejonės. Tik va, mūsų zubrylos (mokslo pirmūnai) šito nesupranta ir tupi po Kapsukės hipnoze.

Papa Borgia       2021-03-31 5:20

HIGHWAY į Pasaulio Vyriausybę, apie kurią jau pliupiama nuo Potsdamo 1945 metų konferencijos, kai Troikė pasidalijo okupacinėmis zonomis Europą.

Al.       2021-03-30 23:48

,,Nelikus ideologinio konkurento, Vakarai atsipalaidavo, juos apėmė pražūtingas neklystamumo sindromas.”
Ideologinis konkurentas - komunofašizmas - niekur nedingo. Tik jis infiltravosi į laisvąjį pasaulį, panašiai, kaip tai daro virusai. Be abejo, panaudodamas žmonių ir valstybių ydas. Dėl nesveiko gyvenimo būdo visuomenės praranda imunitetą ir tampa vis labiau pažeidžiamos. Bet kol esam gyvi, privalom priešintis.

Cituoju neivertinta lietuvisko roko klasika        2021-03-30 22:09

Ei viskas tvarkoj, mes su komunistais vel ranka rankoj. Jei pavalgei ir parukei, gali eit gult viskas ok

Kis        2021-03-30 21:27

tikiu,kad Lietuvoje,pasaulyje svonderiams bus tokia priespriesa ir be sovietijos,nes ju pasiulymai neprimtini sveikam zmogui,tad Povilai nebijok,ramiai miegok,esant reikalui sauklys pakvies ir visa ta gauja bus lyg vejo nupusta.
  sansas uzpakaliui dar yra,juk bus sekantis rinkimai,patausoje,tai Aurines kopija butinai isstatys?

Deivis        2021-03-30 20:08

Į pragarą eina tik savanoriai. Teoriškai. Realybėje neomarksistai visus ten stumia su buldozeriu. Būtina priešintis.

bronius > Nesirašančiam (neaišku kur)       2021-03-30 17:32

Kinus galima kaltinti, galima nekaltinti, bet mano teiginys buvo ne kaltinimas, o pastebėjimas, kad jie supranta kas vyksta ir tuo naudojasi. Bet “nesirašančiam” gali būti per sunku tą suprasti.

Nepasirašysiu       2021-03-30 17:15

Lietuviams visada Alti kiti - anksčiau žydai, dabar (Broniui) kinai…
Durną ir bažnyčioj muša.

bronius       2021-03-30 16:28

Viską įdėmiai stebi siaura Kinijos komunisto akis. Ir kinai puikiai supranta, kas vyksta. Ir tą palaiko ir dar kursto, todėl netgi yra kiniškas terminas šitiems “liberalams” įvardyti - “baizou”. Kinams labai naudingi silpni ir neryžtingi lyderiai ir degraduojančios Vakarų pasaulio civizlizacijos. Jie į tą pragarą dar ir pastūmės…

Raigerdas        2021-03-30 16:25

Reikia pasakyti, kad tai retas šiais laikais, bet labai protingas prof. Povilo Gylio straipsnis. Pacituosiu labai gerą mome ntą šiame straipsnyje:“Tokiame pasaulyje beveik nelieka tikrų filosofų, konceptualistų – žmonių, kurie gerai suvokia visumas. Tačiau jame tarpsta emocinio intelekto stokojantys, agresyvūs švonderiai, kurie imasi socialinės inžinerijos pagal principą „pasaulį seną išardysim“. Kadangi jie yra, švelniai tariant, primityvoki, jie greitai griauna, bet nėra pajėgūs ką nors prasmingo ir reikšmingo sukurti. Pirmiausia – bendrojo gėrio. Užtat pridaro daug viešojo blogio.
Naujųjų laikų švonderiai griauna ne tik vidines nacionalines struktūras, šeimą ir t.t. Jie griauna ir esamą tarptautinę politinę ir ekonominę tvarką nebūdami pajėgūs pasiūlyti ką nors konstruktyvaus. Jei padėtis nebus suvokta ir niekas nesikeis, tie žmonės sugriaus ir Europos Sąjungą”.  Taip, iš tikro taip. Bet ar tokius žodžius kas nors gali ištarti Europarlamente? Manau, kad ne. Mūsiškai ten sėdi panašiai taip pat, kaip ir TSRS komunistų partijos suvažiavimuose.  Bijo pasakyti tiesą, kas griauna tą Europos Sąjungą. Ar tokius žodžius gali pasakyti A. Kubilius? Ne, tai neįmanoma. O Rasa Juknevičienė? Irgi ne, nes jeigu ji kalbės, tai būtinai nusišnekės. O ta, su loginiu mąstymu susipykusi Maldeikienė? Na, čia būtų svieto pabaiga, nes ji darys viską atvirkščiai. Taigi, ką mes siunčiame į Europarlamentą? Mes siunčiame tuos, kurių intelektas yra daugiau kaimo lygio, ir inžinerinis išmanymas tik apie dviratuką, kaip pas A. Kubilių. “HIGHWAY TO HELL!” - na taip, bet gal atėjo laikas susirūpinti pačia mūsų tauta ir kodėl ji valdžią patiki būtent tiems, kas mus tempia ant to “greitkelio į pragarą”. Aš matau tik vienintelį miestą, stumiantį Lietuvą ant šito “greitkelio į pragarą” - tai Vilnius su savo trenktų žmogelių “Laisvės” partija, ir savo pliažais Lukiškių aikštėje. Keista tik, kodėl jie tą pliažą Lukiškių aikštėje nepadarė  nudistų pliažu su plakatais:“Laisvė nuogumui! Laisvė mano nuogam užpakaliui! Kodėl jis turi būti uždengtas ir nematyti laivės?Tegyvuoja laisvas ir nuogas užpakalis!”. Ale būtų nuskambėjęs Vilnius ant viso pasaulio savo kvailumu.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.