Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Povilas Gylys: „Privačiam LRT – mokesčių mokėtojų parama“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 12 d. 17:46

13     

    

Povilas Gylys: „Privačiam LRT – mokesčių mokėtojų parama“

LRT vaidmuo Lietuvos politiniame gyvenime turėtų būti ypatingų politologinių tyrimų objektu. Linas Kojala ir kiti jauni, mokslinio komunizmo nedėstę politologai iš TSPMI jau seniai turėjo įspėti mūsų piliečius: vyksta faktinė LRT privatizacija, ji degraduoja. Ji vis mažiau vykdo nacionalinio transliuotojo misij teikdama neutralią informaciją, būdama nešališka kovotoja prieš korupciją.

Viena iš nacionalinio transliuotojo misijų yra užtikrinti pliuralizmą, nuomonių įvairovę viešojoje erdvėje. To sunkiau tikėtis iš privačių transliuotojų, nes jie yra išlaikomi iš privačių išteklių, tačiau VISŲ mokesčių mokėtojų išlaikomas LRT turi sudaryti galimybes savo nuomonę pareikšti įvairioms žmonių grupėms, įvairias pažiūras turintiems.

Tai pasakytina ir apie partijas. Visos partijos turi turėti galimybę būti išgirstos. Tik tai užtikrinantis LRT bus tikras nacionalinis transliuotojas. Tai yra demokratijos elementorius, kurį per ketvirtį amžiaus turėjo išmokti ne tik politologai, žurnalistai, bet ir Lietuvos žmonės. Na, bent pilietiškai, aktyviai nusiteikusi, bendruoju gėriu besirūpinanti visuomenės dalis.

Tačiau taip nėra – demokratijos principai yra viešai trypiami. Tačiau deramos reakcijos nėra. Pavyzdžiui, mano pažiūrų žmogui kaip oro ir vandens LRT eteryje trūksta pasisakymų tikro patriotizmo, tikro viešojo intereso, bendrojo gėrio gynimo dvasia. Nėra joje ir nešališkos kovos su korupcija. Korumpuotas konservatorius ar liberalas ir korumpuotas socdemas turi būti traktuojami vienodai. Bet taip nėra: visiškai blokuojamos „Snoro“, skolinimosi už fantastiškas palūkanas, galimos „juodosios buhalterijos“ konservatorių partijoje ir kitos bylos. LRT savo eteryje faktiškai užblokavo galimai korupcinę Eligijaus Masiulio istoriją. Iš kitos pusės iki kosminių aukštumų buvo iškelta šaukštų ir kiaurasamčių istorija. Nors ir blokavimų, ir užaštrinimų LRT, kaip neutralus, bendrąjį gėrį, viešąjį teisingumą turintis atstovauti nacionalinis transliuotojas, visose tose istorijose turėjo išvengti. Juk mokesčius už LRT išlaikymą moka ne tik konservatorių, liberalų, bet ir socdemų, darbiečių, valstiečių ir kitų partijų rinkėjai. Tačiau taip nėra, nes LRT pats ar dėl kažkokių įtakų užima išankstinę, šališką – teigiamą ar neigiamą – poziciją. Edmundui Jakilaičiui, Ritai Miliūtei ir kitiems LRT žmonėms konservatoriai ir liberalai yra kad ir kartais klystantys, bet geri politikai, o visi kiti – blogi, korumpuoti, tarnaujantys svetimoms jėgoms žmonės. Tai vykti nacionalinio transliuotojo eteryje neturi.

Nereikia būti dideliu politologu, kad suvoktum, jog tokiu savo elgesiu LRT daro esminę  įtaką  politiniams procesams Lietuvoje. Taip pat ir paskutiniams rinkimų rezultatams. Be to, daroma žala demokratijai. Tikra demokratija nesuderinama su informaciniu manipuliavimu.
Tačiau Lietuva yra stebuklų šalis. De facto dideliu laipsniu privatizuotai LRT rinkimus totaliai prapylusi valdančioji dauguma siūlo iš visų mūsų pinigų padidinti tariamam nacionaliniam transliuotojui finansavimą dar 3 mln. eurų.

Sutikčiau svarstyti tokį pasiūlymą tik vienu atveju – jeigu pasikeistų LRT vadovybė ir į jos vietą ateitų žmonės, kurie žino, kas yra viešasis interesas žiniasklaidoje, kas yra demokratija. Tačiau dabartinėmis sąlygomis finansavimo didinimą manau esant politiniu žioplumu. Arba politiniu mazochizmu. Primenu – mazochistas yra žmogus, kuris save kankindamas patiria malonumą...

Valdantiesiems primenu – privatūs transliuotojai išlaikomi iš privačių, grupinių šaltinių. Vadinasi, logiška būtų, jeigu savo LRT finansiškai paremtų konservatoriai ir liberalai. LRT remia juos, o pastarieji – LRT. Iš savo partinių išteklių.

Gaila, kad trapi Lietuvos demokratinė sistema yra praradusi nacionalinį transliuotoją ir jos žmones – E. Jakilaitį ir kitus. Juos nusavino „šventosios“ partijos. Bet socdemai ir kiti, iki šiol valdę, to nesuvokia. Arba kažko labai bijo. Tai, kas yra įvykę, nesuvokia ir nemaža dalis Lietuvos žmonių. Jie vis dar mano, kad LRT yra nacionalinė vertybė, nors ji, mums nematant ar „nematant“, yra virtusi partiniu turtu. Laikas praregėti, ponios ir ponai, jeigu rimtai ir sąžiningai galvojame apie savo valstybės ateitį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

senis       2016-10-14 17:32

pernai Seimas, Kremliaus nurodymu, dar 75 metams uzslaptino 2 000 kgbistu, valdanciu Lietuva. Kadangi yra palikti kgbistai, turi buti ir ju stabas. Manau, LRT tai ju stabas. Gaila, kad tukstantis gyventoju ziuri LRT, ir tukstantis nusizudo. Ne stabo gaila, zmoniu. Geriausia butu, vietoj sitos nelaimes, rodyti RTR. Ten, nors ir daug lietuviu, Sluckis, Klisas, Stankevicius, ir kiti, bet tokios beviltiskos demagogijos nera. Broileris turetu uzdrausti LRT, gal Lietuva atsigautu.

Apibrėžimas        2016-10-14 12:01

Demokratijos dar niekada neturėjome. 1917 Rusiją užvaldę vagys sukūrė tobulą vagių valdžios struktūrą su profesine kastų sistema. Nuo smulkių kišenvagių iki prisiekusių vagių (“vory v zakone”). Pusę amžiaus lietuvą šildė tos vagių imperijos saulė. Jos spinduliuose Lietuvoje sudygo suklęstėjo rusiškoji vagių kultūra, kurios dvasią sąžiningai puoselėja kažkieno parinkta LRT. Valdžiai ši dvasia suprantama ir visiškai priimtina. Užtat nesikeičia LRT vadai. Užtat nemažėja didžiosios Korupcijos ir didžiojo Melo mastai. Belieka naujam seimui įteisinti realią santvarką: kleptokratinė respublika. Nieko nepadarysi, apie demokratiją tauta dar neturi supratimo.

Arvydas       2016-10-14 8:44

Manau, kad pirmo komentaro autorius yra 100 procentų teisus.

to Al.       2016-10-14 7:29

Jūs manote, kad Dezi LRT prichvatizavo KGB rezervas? Gal Jūs ir teisus, o ką mano kiti skaitytojai?

Blinda       2016-10-13 23:49

Janutienės chebra yra Nakas-Rolandas P.-Puteikis-Šustauckis ir kitokie dar glušesni rėksniai.

Al.       2016-10-13 22:39

LRT,manau, privatizavo ne konservai,o rezervistai. O ką ir kodėl remia - antraeilis dalykas.Dabar jų komuniagiškam planui,matyt patogiau vaizduoti dešiniečius. Be to,visos pagrindinės partijos yra tiek įmerkiamos į korupciją,kad vykdytojai bet kada galės būti pakeisti.

demagogui       2016-10-13 22:05

Jei būtų tik konservai susipirkę TV,būtų dar pusė bėdos.Lengva būtų atsijoti.Tikrai nemanau,kad Janutienės “kuribos” vartotojai eina balsuoti už konservus ir liurbalus.

Teisus       2016-10-13 13:10

buvo Ž.Ž.Ruso tvirtinęs, kad vergams daug lengviau išsivaduoti, nei tvarkytis PATIEMS.  O dabar žiūrėkit, ką teigia LR Konstitucija 4 str.: “Tauta valstybę kuria PATI, arba per… Per ką? Atspėjote, per “išrinktus” atstovus. Tuos, kurie iškart po rinkimų ima rūpintis tik savimi. Ką daryti? Ogi mauti į šiaurės šalis, kuriose žmonės tvarkosi PATYS ir net su Dievu tariasi PATYS. Be lipšnių tarpininkų ir nuodėmklausių.

Konservai nupirko visas TV       2016-10-13 7:43

O lietuviški rūnkeliai tiki ir klauso išsižioje kaip Jakilaitis, Miliūtė, Janutienė ir kiti “žurnalistai” kabina jiems makaronus ant ausų. O paskiau eina ir balsuoja už makaronų kabintojus konservus ir libderastus.

Julius Puras       2016-10-13 6:03

Neatsimenu kada ziurejau lietuviska tv. O turiu viska interneta, satelita. Galiu bet kada pasijunki bet ranka nekyla. Paskutini karta kada ja ziurejau maciau kulturingai kiauliska apsimetinejima, zmoniu nuteikinejima, apgavinejima kad viskas yra gerai. Maciau kalbances galvas kurias zmones vertina komentaruose neigemai bet dar blogiau tos galvos i tai net demesio nekreipe. Ir visa tai sudejus pasakysiu kad dabartine lietuviska televizija yra pati slyksciause. Slykstesne nei sovietine televizija.

Jakilaitis prisitaiko       2016-10-12 23:38

Iš pradžių sutaršė į skutus savo draugelį Masiulį,viltingai tikėjusį,kad Edma neuždavinės nepatogių klausimų kabinant liaudžiai makaronus apie kyšio (ne)ėmimą,o dabar bando taikytis prie rinkimų nugalėtojų,nors jo žmonai dirbant Butkevičiaus atstove spaudai,Jakilaičiui visiškai normaliai atrodė 21% PVM už šildymą šiaurinėje šalyje,kurioje centralizuotas šildymas būna įjungtas didesnę metų dalį,o -30 laipsnių siekiantys šalčiai gali išsilaikyti ir mėnesį.

Labai nemalonu,kai       2016-10-12 19:54

LRT žurnalistai demonstruoja visažinišką žeminantį šališkumą,pasipūtimą.

Ne demokratija, bet kleptokratija...       2016-10-12 19:43

Giliau pamąsčius, visiškai suprantama, kad dabartinio Seimo “kairioji” koalicija siūlo padidinti LRT piniginę paramą. Reikia vis tik visiems vieną kartą įsisamoninti, kad visos seiminės (sisteminės) partijos yra tik tariamai atskiros partijos. Iš tikrųjų, tai viena neomarksistinė - globalistinė antipatriotinė partija, kurios skirtingos frakcijos (tiksliau, bičiulių sanbūriai), besiremdamos skirtingais rinkėjų elektoratais, varžosi dėl patekimo prie prabangaus valdžios vaišių stalo.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.