Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Povilas Gylys klausia – kas jam atsakys ar į miltus sutrins?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 8 d. 18:06

22     

    

Povilas Gylys klausia – kas jam atsakys ar į miltus sutrins?

Periodiškai užduodu paprastą, ber svarbų, klausimą: kaip galima būtų paaiškinti tai, kad homo sovieticus Lietuvos vastybę sugebėjo atkurti, o modernus homo liberalis mūsų valstybingumo nesugeba net išlaikyti. iki šiol nieks net nepabandė į jį atsakyti…

O juk Lietuvoje tiek daug universitetų, juose tiek daug mokytų žmonių...

Jie galėtų į miltus sutrinti tokius klausėjus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2020-05-15 8:42

tu ne joks Džeikas .Tu - kaip pons viešpats trejybėje . Tik ta trejybė vadinas Nafnafas , Nifnifas ir Nufnufas. Anie irgi liberalai.

gggg       2020-05-13 12:47

ogi atsakyti i si klausima galima labai paprastai: vakarai…mums pades… smile))

Ne atkurti valstybę, o tik paskelbti...       2020-05-11 22:41

Paskelbti nepriklausomybę reikėjo drąsos, bet buvo ir žmonių palaikymas . Faktiškai Tarybų Sąjunga buvo gana išmaniai demontuota - pirmiausia parengus atitinkamus įstatymus -juk teisininkai leido privatizuoti gamybos priemones. Taip buvo panaikintas revoliucijos laimėjimas - gamybos priemonės iš visuomeninių tapo privačiomis. O demontavo tie nomenklatūriniai žmonės, kurie nebenorėjo būti pogrindiniais milijonieriais. Paskelbus nepriklausomybę reikėjo kurti valstybę, saugoti turimą milžinišką turtą - atominę ir Kruonio ekektrines, Mažeikių Naftą, išvystytą pramonę, išsilavinusius žmones,o ne apsidovanoti privilegijomis, rentomis, sklypais, o tautai palikti bandyti išgyventi laukinio kapitalizmo sąlygomis.

to > Dzeikas 2020-05-10 16:34       2020-05-11 10:19

Būkit malonus, sere, nusileiskite vos trumpai akimirkai nuo savo amerikoniškos liberalios puikybės ir arogancijos sosto, ir lietuviams kumečiams, kaip jūs teigiate, pateikite nors vieną žinomo filosofo, liberalizmo ideologijos kūrėjo ar aiškintojo kūrinį, nors vieną vienintelį šaltinį, kuriame būtų paaiškinta, kokį moralinį kodeksą turi ir kurio laikosi liberalizmas. Ar jūsų šviesybė priima kuklaus kumečio iššūkį ir apgins savo liberalųjį orumą? Suprantama, kad jūsų amerikoniška liberalioji savigarba neleidžia jums skaityti tautinių kumečių, tokių kaip A. Maceina, A. Jokubaitis, tai savaime suprantama, lauktume aukščiausio lygio kūrėjų, tokių kaip John Rawls, kūrinio nuorodos ir citatų, įrodančių būtent jūsų teisumą. Neužtrukite per ilgai!

Dzeikas       2020-05-10 16:34

moraliam liberalui:
kumecio komentaras.

moralus liberalas?!       2020-05-9 20:59

“net nesvarstau liberalumo be morales”!!! Štai geroji žinia, štai taip reikalingas proveržis! Žmogus, panašu, sugebėjo sukergti liberalizmą su morale! Gausis naujas veislinis hibridas, kaip populiarusis Covid-19. Dzeikas pradeda naujausią pasaulio atradimą - moraliųjų liberalų judėjimą, ir - neišvengiamai - Lietuvai padovanos dar vieną liberalų partiją! Liberalizmas, kaip ideologija (kas tuom domėjosi), iki šiol neturėjo ir nepripažino jokios moralės, jokio moralinio kodekso, netgi priešingai, nuo bet kokios moralės griežtai atsiribodavo. Bet štai, atėjo Dzeikas - ir pasaulis jau niekada nebebus toks pat! Kaip jūs įsivaizduojate moralų liberalą? Bandau bandau, bet niekaip besigauna… Bet palaukim rytojaus, Dzeikas turi slaptą formulę!

Nebėra       2020-05-9 20:02

Lietuvos!

Dzeikas       2020-05-9 18:09

Raigerdui:
Jus morale kazkaip vertinate kaip na toki nemokama prieda. Reikia - naudoji, nereikia - atidedi salin.
As esu homo liberalis, bet tai nereiskia, kad morale atsieju nuo liberalumo. Ir net nesvarstau liberalumo be morales. Man regis tai dirbtinas skaidymas.
Ir ar galime vadinti homo sovieticusa “moraliu”, jeigu kai jis nesilaiko doroves tai “mikliai snukin gauna, kad apsilaizytu”?
Tai jeigu morales jus laikote TIK TOKIU atveju, tai jus ir pats krikscioniskiausias demokratas ar dar koks tautininkas bebudamas darysite tokius dalykelius, kad plaukai ant nugaros piestu stos.
Ne jokia politine ideja NEGALI buti atsieta nuo doroves. Liberalumas leidzia ir skatina ieskoti sau naudos, bet tai nereiskia kad jis duoda mums indulgencija nesilaikyti doroves.
Tik partijos igyvendinancios totalitarines visuomenes ideja kisasi i doroves sfera ir siekia pakeisti pacia dorove. Liberalumas tokio tikslo nesiekia.

Kis       2020-05-9 17:13

persivalgiau,tad minciu neliko,apemebaisus tinginys,ta 100% pritariu “grumstui”.Galiu tik tvirtinti,kad kiekviena valstybe turi tureti nacionaline valdzia.(Ne nacionalistu,nereikia maisyti kunkolu)Paziurekite kas dedasi rusine ir neliks klausimu.Paziurekite kas valdo ta tokia turtinga gamtos ir dievo sukurtos zemes,o kaip gyvena zmones?Manau neliks jokiu abejoniu,kad turi buti taip ,o ne kitaip.O kas liecia “homo sovietikus"tai Lietuvos zmoniu dauguma kol kas is ten,bet tarp tu homo paptasciausiai daug palikesudo.(atsiprasau,nes tai gan tikslus ivertinimas)

grumstas       2020-05-9 15:40

Raigerdui: iškeitėme blogą į dar blogesnį.
Mes puoselėjome (Atgimimo pradžioje) save tuščiomis naiviomis iliuzijomis, apie laisvę, apie nepriklausomybę, kuri pati savaime garantuos tobulos valstybės sukūrimą. mes nieko nežinojome apie Vakarų pasaulį, apie kapitalizmą, o tai ką rašė apie kapitalizmą sovietmečiu , atmesdavome be jokių kompromisų, kaip sovietinę propagandą.Netikėjome ir kvit. Nesupratome, kad laisvę kartu įgyjo ir tie, kurie moralę, etiką, didžiasias vertybes išmetė šiukšlių dėžėn, nes jos trukdo garbinti pinigų dievą Momoną, trukdo įgyti galią , kurią suteikia auksas ir pinigai. Blogis visada trumpuoju laikotarpiu laimi prieš Gėrį. Tik neaišku kiek tęsiasi tas trumpasis laikotarpis. Yra labai daug priežasčių , kodėl nesukurta ” gerovės valstybė’”... matyt yra daug , pernelyg daug jėgų , čia ir pasaulyje, kurioms tokios sėkmingos valstybės nereikalingos , jų, tokių valstybių  neturi būti įtakingų jėgų planuose. Ir tos blogio jėgos apsijungia, per pinigus, per įtakas , jų nestabdo jokios etinės ir moralinės normos.Linkęs galvoti, kad tokios valstybės sukūrimui reikalingas lyderis, , - diktatorius, su geležine tvarka, negailestingai , be kompromisu siekiantis tokios valstybės sukūrimo.  Pasaulyje yra pavyzdžių, kai
tokios valstybės buvo sukurtos - Singapūras, Taivanas, Čilė,  ikikarinė Vokietija .
Mėšlas neišmėžiamas su baltomis pirštinaitėmis.

Povilui Gyliui su visa pagarba       2020-05-9 14:12

nebuvo tai Lietuvos valstybe sovietmeciu, lygiai taip pat nera ir dabar. Nei savu pinigu, nei banku, nei valdzios- tik marionetiniai statytiniai, kurie tada priklause Maskvai, o dabar priklauso Briuseliui.

Raigerdas        2020-05-9 13:09

Taip, ponas P.Gylys yra iš tų homo sovieticus. Bet Seime irgi yra pilna iš homo sovieticus. Bet, praktika parodė, kad tie homo sovieticus irgi nėra jau taip geri. Kokia gi silpnybė buvo su tais homo sovieticus? Yra tik vienas dalykas, dėl kurio homo sovieticus pasidavė į homo liberalis - tai egzistavęs homo sovieticus sistemoje deficitas. Bet apie tai niekas nekalba. Antras dalykas, ko neatlaikė homo sovietikus - tai privati nuosavybė, pelnas ir pinigai. Homo liberalis, su savo Mefistofelio šypsena, parodė homo sovieticus GAUSYBĖS RAGĄ, kaip apie tai rašė žymus pasaulyje politologas Zbignevas Bzežinskis, ir homo sovieticams pradėjo tysti seilės: “ir mes to norime”. Pridėkite tą tuometinių Seime politikų nemokšiškumą ekonomikos klausimuose ir jūs gausite štai tokią klaikiąi išsigimusią valstybę, kokią sukūrė tie, “kurie nusipelnė gyventi geriau”. Nereikia pamiršti ir to, kad homo sovieticus buvo išgąsdintas KDB-istų sekimo metodų, siuntimo į Sibirą ir į psichiatrines, ir į pastovius gąsdinimus, kad tu gali būti priskirtas prie Tarybinės valdžios priešų. Ar patiko žmonėms ta Tarybų valdžią? Daugumai ne, todėl visi jautė, kad jie yra tos valdžios priešai, bet tylėjo iš baimės, kad nebūtų tame apkaltinti. O be to, pilna buvo komjaunuolių, komunistų, kurie iš tribūnų tik ir kalbėjo, kokioje “laimingoje šalyje” mes gyvename, vedami komunistų partijos. Ir štai atėjo LAISVĖ nuo šitos bepročių sukurtos komunistinės sistemos. Ir lietuviai visa tai suprato, kad “DABAR VISKAS GALIMA”. Nebėra KGB sekėjų, nebėra komunistų,kurie nepatikliai žiūrėtų, kad tu kažkoks ne toks, ir ATSIRADO LAISVĖ BE RIBŲ. O homo liberalis to tik ir laukė. Jam mes reikalingi tik kaip prekė ir pigi darbo jėga. Ir prasidėjo prichvatizacija. Jeigu homo sovieticus turėjo dar šiokią tokią moralę, tai prichvatizacijai prasidėjus MORALEI buvo spjaunama tiesiai į veidą. Pažiūrėkite į Eligijų Masiulį, į jo pasiūlymus Seime, kaip jis rūpinosi prostitucijos įteisinimu Lietuvoje ir jūs pamatysite, kad Lietuvą pradėjo valdyti ne šiaip sau homo liberalis, o ypatinga jo rūšis, tai yra sugyvūlėjęs homo liberalis. Koks rezultatas tokių sugyvulėjusių politikų Seime, kurie yra popinami iki šiol įvairiomis privilegijomis? Didesnė dalis nuskurdo, o ta mažesnė tapo labai turtinga. Ir susikūrė bankininkų-teisininkų klanas, kuris dabar atima dabar viską iš tų,kurie net negali apsiginti. Štai V. Vasiliauskas pareiškia visai Lietuvai: ei, jūs kvailiai, “moralė ir etika yra ne šio pasaulio dimensijos”. Ir visi tie buvę homo sovietikai lūdnai žiūri į V.Vasiliauską, karpo ausimis, nes jo atlyginimas daug didesnis nei Seimo nario, ir kartais praveplena:” o tai tas dabartinis homo liberalis, kartais ne baisesnis už tą urodą komunistą?”. Ir nesupranta tas paprastas runkelis, kad buvo vienas veidmainis- komunistas, kurį pakeitė kitas veidmainis - homo liberalis, kuris propaguoja “laisvąją rinką”,t.y. propaguoja tai, ko iš tikrųjų nėra, panašiai darė ir komunistai propagavę komunizmą. Vienas velnias pakeitė kitą velnią, tik ant jų striukių skirtingi užrašai: “Tegyvuoja Stalinas”, o kitas “Aš už laisvą rinką”. Ir štai šita velniava ir sulindo į  valstybines institucijas, kad žlugdyti jų darbą, nes jiems yra svarbu patenkinti SAVO interesus. Amoralumas yra vienintelė mūsų valstybės ir tautos nykimo priežastis. Moralus žmogus Lietuvoje, buvęs 15 ar 20 metų dėstytojas universitete, gauna pensiją apie 300 Eu, o štai V. Vasiliauskas, kurio intelektas yra tokio žemo lygio, kad jis net nesugeba suprasti moralės reikšmės žmonijos istorijoje,ir už tai jam galima būtų parašyti kuolą, tai toks tipas gauna atlyginimą 12 000 Eu. Tai, klausykite, ponios ir ponai lietuviai, ką į ką mes iškeitėme?

Prašalietis       2020-05-9 12:12

Tik šiuolaikinio “profesoriaus” smegeninė gali pavadinti homo sovieticus atkurtą darinį neturintį elementarių valstybei būtinų atributų kaip savi pinigai, savi bankai, ne užsienio NATO generolui pavaldi armija,kurios teritorijoje tautiniai patriotai jau daug dešimtmečių tebešveičia užsienio valstybių tankus, kur sojūziniai įstatymai yra viršensni už vietinius ir t.t., “valstybe”... Šią neegzistuojančią eurokolūkinę “valstybę” pagal propiesorių Gylį gali kažkoks tautinis pseudo homo liberalas “sugriauti”... Nejuokinkite propiesoriau mažaraščių išsivaikščiojančių kaimo bernų.....

Istorikas       2020-05-9 11:22

XX a. Lietuva su savo dydžiu ir resursais visada turėjo labai mažai subjektyvumo ir nieko negalėjo lemti pati savaime. “Tarpukaryje” Lietuva buvo palikta ramybei, kadangi Europa ruošėsi pasaulinio karo II fazei, o nei Rusija, nei Vokietija nebuvo suinteresuota stiprinti Lenkiją. Tuo laikotarpiu tik diktatūriniu režimu buvo įmanoma sukontroliuoti procesus šioje teritorijoje. Po karo Lietuvos likimas nusisprendė taikos konferencijose, be Lietuvos dalyvavimo. Išardžius TSRS (tikrai nieko nelėmė vietinės reikšmės įvykai su ožio barzdelių “lyderiais” tai tebuvo cirkas vietinei miniai), Lietuva kuriam laikui luktelėjo kol ją įsisavino ES, pagrinde gyvąją jėgą. Dabar gi ES stovi vietoje užspringusi rytų Europa, jau net nekalbant apie ukrainas… Ir čia Lietuvos likimą lems vėl globalios jėgos ir šiandieninė Lietuva ir jos “elitas” demonstruoja visišką intelektualinį neįgalumą ir nesusivokimą situacijoje. Visą naujųjų laikų Lietuvos istoriją lydi likimas, kai niekuomet “nėra kito kelio”.
O diskusijos apie senas ideologijas, tik maskuoja dabartines, kurios yra tos pačios tik perkonstruotos naujais išoriniais atributais.

StasysG       2020-05-9 9:03

Internautas : “žmonės nenorį sau į valdžia rinkti tų, kurie pasak Gylio ,valstybe sugebėjo atkurti…”.—-Tai kad tie atkūrėjai arba jau ten, iš kur niekas negrįžta, arba labai labai pavargę. O naujieji? Jie stengiasi išnaudoti libDemokratijos teikiamas privilegijas (pvz, Europarlamentarai). Valstybė su bendruoju gėriu palauks.

stasys        2020-05-9 8:28

Pagaliau žmogus aiškiai nubrėžė riba , tarp savęs ir sau panašiu ir tu kurie žiūrį į Lietuvos ateitį kaip valstybe . Teisingai ponas Gylį , tokius klausimus reikia kelti ir nebijoti apie tai viešai kalbėti . Kodėl žmonės nenorį sau į valdžia rinkti tų, kurie pasak Gylio ,valstybe sugebėjo atkurti o joje gyventi na niekaip . Gal vystyk visuomenė ko kitko norį , o tie karalaičiai ant balto žirgo turėtu eiti namolio ir toliau ilgai ilgai ilsėtis .

Kas jau tokie       2020-05-9 6:53

čia renkasi Žečpospolitą? Renkasi tą buvusį Lietuvių pragarą?  Kapsukė visai nusivažiavo.

tiek       2020-05-8 20:55

todėl ,kad oficialiai ideologijoj tuo metu pirmenybė , prioritetas visada buvo teikiamas Žmogui, žmogiškoms vertybėms.Dabar turim pinigo diktatūrą.  Kalbėti apie žmoniškumą , teisingumą šiais laikais jau ir oficialiai yra nepriimtina. LB liemenė tai tiesiog išsakė oficialiai ir .....Ogi nieko neatsitiko .Štai todėl tarybiniais laikais ir išliko Lietuva , klestėjo lietuvių kultūra ,menai.Išvada: ar ne per anksti išmestos šiukšlynan komunistų nuostatos . Tikrų  komunistų ,kad yra esmių esmė.

StasysG       2020-05-8 20:52

1. Po Sąjūdžio atėjimo į valdžią, jis neturėjo pasirinkimo einant į Vakarus: arba renkiesi liberalinę demokratiją, arba niekur. Nebent atgal. Taigi, liberalis iš viršaus nusileido.
2. Prof Gylys juk žino, kad yra ir šiandien ES;e pasirinkimas - Vengrijos, Lenkijos kelias. AntiLiberalizmas, gana sėkmingas. Kodėl EKONOMIKOS profesorius neaiškina, nepropaguoja to kelio? Tikriausiai bijo kažko.

G. Petkevičiatės-Bitės pamokymas       2020-05-8 19:51

Gabrielė Petkevičaitė Bitė. Karo meto dienoraštis, III T., 2008, psl. 276-277

- Tai kas, kad Lietuva laisva? Jei bus prasta gyventi, mesime visa. Trauksime į Ameriką. (...)
- Kaip jums rodosi? Ar žydai yra labai mylimi žmonių? (...)
- Tai paklausykite, kodėl jie taip nemylimi. Jie tarp mūsų ne nuo šios dienos gyvena. Žinome visi, kad jų tarpe yra daug gerų žmonių (...) O niekas jų nemyli dėlto, kad jų tauta turi ydą visados ieškoti sau geresnio gyvenimo. Kada žydus senovėje varu išvarė iš jų tėvynės, jie užmiršo ją, išsižadėjo. Išsiblaškė pasauly laimės ieškoti. Ir nuo to laiko žydai niekados savo noru nestos bent kokios savo gyvenamosios šalies ginti. Kiekviena tauta jau tai žino, kad jei ji suvargs, jos reikalų žydai nerems. Kokią laimę žydai dėltos savo silpnybės turi žmonių tarpe, žinom visi. Bus lygiai taip pat ir su mumis, jei nesilaikysime savo motinos tėvynės (...)

Be Gorbačiovo        2020-05-8 19:46

leidimo jūs ir pirstelėk Lukos ežere Trakuose negalėjote, deja.

Patiko       2020-05-8 19:43

Rimtas klausimas:)


Rekomenduojame

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.