Keisti teismų sprendimai

Povilas Gylys: Daiva Ulbinaitė nekalta?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 11 d. 0:22

15     

    

Povilas Gylys: Daiva Ulbinaitė nekalta?

Šiandien buvo priimtas dar vienas ažiotažą žiniasklaidoje sukėlęs teismo verdiktas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo (AT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija priėmė sprendimą, išteisinantį Prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir valstybės paslapties atskleidimo.

Aiškinantis, kodėl šią bylą nagrinėjo išplėstinė teisėjų kolegija, buvo pasakyta, jog tai daroma esą dėl to, kad būtų suformuota teismų praktika. Galutinis sprendimas, švelniai tariant, keistas. Keturi iš septynių teisėjų nutarė, kad duomenys, ant kurių uždėtas grifas „slaptai“, gali būti paviešinami ir kad tai nėra joks nusižengimas.

Gerbiami teisėjai Dalia Bajerčiūtė, Vytautas Masiokas ir Alvydas Pikelis nesutiko su D. Ulbinaitės išteisinimu, todėl pareiškė savo atskirąsias nuomones. Jeigu valstybės nuopuolis tęsis, jie karjeros nepadarys. Bet išliks istorijoje kaip sąžiningi profesionalai. Šių teisėjų pavardės buvo išviešintos, o apie likusius teisėjus nutylima. Klausimas, kas jie ir kodėl jie slepiami? Gaila, bet pastarieji keturi teisėjai priėmė ne teisę formuojantį sprendimą, bet žingsnį, kuris gali iškreipti teismų praktiką. Kas gali paneigti, kad teisėjai pamynė fundamentalius teisės principus, šitaip prisidėdami prie teisinės sistemos bei valstybės pamatų griovimo?

Nerimą kelia faktas, kad tokia nauja teismų praktika ateityje gali pridaryti daug žalos valstybei, kurios keturi teisėjai neįžvelgė. Užtenka įsivaizduoti situaciją, kai ateityje nutekinus slaptą informaciją, nustačius kaltą asmenį, po šiandieninės Aukščiausiojo Teismo nutarties suformuotos teismų praktikos jis bus išteisintas. Tai prieštarauja ne tik teisei, bet ir sveikai nuovokai.

Vieša paslaptis yra tai, kad Lietuvoje teisinėms institucijoms yra daromas politinis spaudimas. Aptariamas AT sprendimas šią versija tik sustiprina.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wal       2016-03-12 23:25

Nekalta..nei Ulbinaitė,nei Grybauskaitė...juk jos dar mergaitės.

Pastebėtinas       2016-03-12 19:33

dalykas tas, kad net pamišėlių portaluose prof. P. Gylys sulaukia daug palankių komentarų.

rinkejai       2016-03-12 19:18

Galvojom , kad Jus esat isitikinimu politikas , taciau pasirodo esate priklausomas nuo konjunkturos , todel , Jus kaip politikas nebeidomus

To gerbiu       2016-03-12 14:17

Ak tai tamsta veidmainiškai norite pasakyti, kad negerbiat teismo, kaip jį reikėtų gerbti šimtu procentų. Ten jokių tokių išlygų nenumatoma. O už teismo negerbimą viešai išsakomą yra straipsnis, ponuli.

Gerbiu       2016-03-12 10:43

Gerbiu si teismo sprendima 4/7 dalimi.

ruta       2016-03-12 7:18

Manau visi sveiko proto zmones supranta , kad Ulbinaite tik peska Grybauskaites -Landsbergio ‘skiepu’ skandale .Prie tokiu provokaciju sie subjektai jau priprate nuo marksizmo -leninizmo skleidimo , komunistinio -KGB rezimo ,laiku .

vietoj Ulbinaites reikia teisti       2016-03-11 15:53

slaptos pazymos klastotojua ir rezisierius.Kurie paleido slapta pazyma su tikslu sukurtivapkalta Prezidentei.Bet….nepavyko.KGB turi daug atsarginiu variantu!Laukime sekancio puolimo!

stasys       2016-03-11 11:59

SOS - ininkei ..Tamstos komentaras visiškas propagandinis niekalas .Jums geriau sektusi jei kieme rėktume “namas dega” ..tai tada ir klausimu nekiltu, kas ir kaip .

SOS       2016-03-11 11:22

    Vis dažniau kalbama apie kremliaus vedamus hibridinius karus ir apie varomą propagandą Lietuvoje. Tačiau pastaraisiais metais ypač išryškėjo sąmoningai neadekvati Lietuvos teisėsaugos veikla, kuri irgi priskirtina hibridiniams karams. Ta veikla priešina žmones, menkina pasitikėjimą valdžia ir valstybe. Tai labai pavojinga.

Stasys       2016-03-11 9:58

Profesorius, be abejo, pastabus, teisus, nepraradęs garbės, kaip kai kurie (dauguma)....  Taip, už Mergaitę ( ir kitas) reikia kovoti, pasisakyti, nenurimti, siekti Tiesos, su viltimi, kad ji kažkada ateis ...
Pagarba !
          Su Kovo 11-ja !

Rimvydas       2016-03-11 9:47
Tik       2016-03-11 8:55

gerb, Gylys aiškiai sudeda taškus ant i. Troiams arba kvailiams jokie argumentai negalioja. Vieni atidirbinėja 30 sidabrinių, kiti,- užjauskime juos.

ula       2016-03-11 8:18

O, Paksas su Vainausku irgi nekalti,prof.Gyly? Man gėda buvo žiūrėti,matant kaip jus su Vasiliausku slankiojate paskui Paksą.Prisimenu, kaip jus prieš tai apspitę lyg musės buvote Neringą. Dabar gi pamiršę Garliavos mergaitės Laisvę ir Teisę į Mokslą, Meną,Tėvynę, Artimuosius,nutylote ir išsirinkote naują vedlį, kuris dėl mergaitės neištarė nė žodžio nei Lietuvoje nei Briuselyje,kuris eina koja kojon su Uspaskich ir Butkevičiumi. Ar pamiršote, kad jus jų pėstininkams buvote atsisakęs seime paduoti ranką ? Niekšiškiausi žmonės yra išverstskūriai. Ar jus ne toks?

stasys       2016-03-11 7:33

Gyli ..tai kiek dar klajosi po partijas ieškodamas tos vienosios vienintelės. Juk protingas žmogus žino “miške ant kelmelio padėti vafliai dar gi aplieti medumi” tai sėkmės fikcija iki sekančio karto kol vėl su tuo susidursi smile ar ilgamečio politiko pozicija visada turi būti išreikšta taip prisitaikėliškai ?

Sta       2016-03-11 3:56

Tikriausiai, Daiva yra nekalta, o kaltas tas “vėžlys” kurjeris, kuris pavėlavo įteikti tuos “slaptus” popierius Loretai?


Rekomenduojame

Kastytis Antanaitis. Ne gyvenimui, o matematikai mokome

Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Algimantas Rusteika. Tai ką – Apokalipsės raiteliai jau šį savaitgalį?

Vytautas Matulevičius. Liūnas

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.