Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Popiežius Pranciškus: Šeima – vyro ir moters sąjunga

Tiesos.lt siūlo   2018 m. birželio 17 d. 7:01

12     

    

Popiežius Pranciškus: Šeima – vyro ir moters sąjunga

Vatikano radijas

Šeštadienį popiežius Pranciškus susitiko su pusantro šimto asmenų, priklausančių Italijos Šeimų asociacijų forumui – 1992 m. įkurtai organizacijai, ginančiai šeimą šalies politiniuose ir kultūriniuose debatuose.

Popiežius neskaitė šiam susitikimui paruoštos kalbos; jos tekstas buvo įteiktas susitikimo dalyviams. Popiežius apie valandą laisvai kalbėjosi su šeimų asociacijų atstovais, pasidalijo atsiminimais iš savo šeimos gyvenimo, taip pat vėlesne, ganytojo, patirtimi. Popiežius sakė, kad šeima galime vadinti tik vieną konkrečią tikrovę – vyro ir moters sąjungą, kurioje įspaustas Dievo paveikslas ir panašumas, kad santuoka sudaroma visam gyvenimui, kad ji neišardoma, net jei kartais tai pareikalauja kantrybės ir aukos, ypač kai susiduriama su rimtais sunkumais. Paliestas taip pat šeimos pašaukimas pratęsti gyvybę ir primintas gyvybės šventumas, dėl kurio žmogus privalo gerbti gyvybę kiekvienoje jos stadijoje. Galiausiai popiežius taip pat kalbėjo apie vaikų ir tėvų santykius šeimoje, apie šeimai kenkiančią laiko stoką, kai visą dėmesį reikia sutelkti į darbą,  arba dar rimtesnes problemas, kurias sukelia darbo neturėjimas.

Beveik tos pačios temos paliestos ir susitikimo dalyviams raštu įteiktame popiežiaus kalbos tekste. Jame labiau išplėtota vyro ir moters, kaip Kūrėjo bendradarbių, vaidmenų papildomumo tema, taip pat akcentuota valstybės ir visuomenės institucijų atsakomybė už šeimą, pareiga sudaryti šeimoms sąlygas ramiai ir vaisingai atlikti savo prigimtinę ir socialinę misiją.

JM / VaticanNews

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 9:03
Dzeikas       2018-06-20 9:10

Pirmajam Vaido sakiniui pritariu. Popiezius turi be islygu atmesti pederastu santuokas,net jeigu tai grestu “kristoline naktimi” Vatikanui.Pamirso kieno desimtine eda.

VaidasVDS       2018-06-20 8:25

Pikc-ai,
Popiežius nepalaikė oficialiai (neoficialiai palaikė ar bent jau stengėsi tai padaryti) Kim Davis tik todėl, kad jis yra politikas ir atstovauja Vatikano valstybei, nors pagal tikruosius dvasingumo principus jis neturėtų būti nei valstybės vadovas, nei savo valstybės reikalus kelti aukščiau nei dvasinius. Dėl to paties jis neturi pakankamai drąsos užimti vienareikšmišką ir kategorišką poziciją kitais principingais klausimais. Ir būtent todėl bet kokia bažnyčia turi būti atskirta nuo valstybės, bet tikrai ne todėl, kad valstybė nekreiptų dėmesio į bažnyčias ar dvasingumą. Joks žmogus negali tarnauti dviems šeimininkams - Dievui ir, šiuo atveju, valstybei su jos politika ir visais diplomatiniais protokolais. Popiežius yra tik netikusios materialios Bažnyčios politikos, susikaupusios per amžius, įkaitas…
Na o Jota yra vargšė ir tiek…

Pikc       2018-06-19 23:46

Vertėtų prisiminti, kad savo vizito JAV metu Bergoglio NEPALAIKĖ Kim Davis, nukentėjusios KAIP TIK dėl to, kad laikėsi nuostatos, jog šeima yra vyro ir moters sąjunga, užtat pareiškė, kad vienintelė TIKRA audiencija buvo su pažįstamų pederastų “šeima”...
Ir dar - o kaip dėl Bergoglio pozicijos Airijos referendumų dėl pederastijos ir abortų įteisinimo klausimu? Kur jis ir jo šutvė buvo iškrypėlių smegenų plovimo kampanijos metu?
Taigi, šitas jo pareiškimas traktuotinas tiesiog kaip bandymas užganėdinti “tikslinę auditoriją” (Šeimų forumo asociacijos delegaciją), ir tiek. Užtenka pažiūrėti į jo veiksmus, kad suprastume, kiek jo žodžiai verti.

Jota       2018-06-19 7:16

“Tiesų” portalo devizas - galvą guldyti už tuos, kurie teršia Evangeliją ir nuolat stengiasi sukelti abejones jos žodžiais. Šalia tikrosios, Dievo apreikštos Tiesos nuolat turi būti priklijuota velnio “tiesa”, “pataisanti” ir “papildanti” Dievo Apreiškimą.
Pimąkart gyvenime matau tokią nepagarbą Šventajam Raštui ir tokį leidimą jį niekinti! Dievo žodžio niekintojams čia teikiama didesnė pagarba nei pačiam Dievui!
Rašto “taisytojams” galima rašyti ilgiausias paklodes apie “tikrąjį apreiškimą”, apie “Knygą, pranokstančią net Bibliją”, o gink Dieve, jei parašai ką nors prieš tuos “taisytojus”, bemat juodai ištrina tokį komentarą!
Man niekaip nesuprantama, kaip galima turėti tiek lojalumo šėtoniškiems dalykams ir tiek abejingumo Dievui?

VaidasVDS       2018-06-19 7:03

Beje, Džeikai,
tu esi neatidus. Mano komentaras buvo skirtas ir šiam sakiniui iš temos:
“kad santuoka sudaroma visam gyvenimui, kad ji neišardoma, net jei kartais tai pareikalauja kantrybės ir aukos, ypač kai susiduriama su rimtais sunkumais.”

VaidasVDS       2018-06-19 6:54

Džeikai,
aš esu krikščionis, bet nelaikau savęs kataliku, nors formaliai juo esu.
O Apreiškime yra atskleista labai graudi, bet tikra tiesa: “Dauguma tų, kurie Vakarų civilizacijoje save laiko krikščionimis, šito patys nežinodami, yra tikri pasauliečiai.”...

Dzeikas       2018-06-18 13:55

...yra niekine siuo klausimu.

Dzeikas       2018-06-18 13:53

Vaidai, kalba eina apie pederastijos nepripazinima.Seimos ir sutuoktiniu skirybu klausimas ne sio straipsnio tema.
Kitavertus jums dera susilaikyt traktuoti Biblija nes nesat krikscionis.Krikscionims jusu nuomuone

VaidasVDS       2018-06-18 8:28

Vilnietis, anot Džeiko pasakojimo, kaip mat nukirstų popiežiui galvą.
Tiesą pasakius, nors normali šeima, tik tarp vyro ir moters, yra ypatingai svarbi, o, bet, tačiau ne taip paprasta yra su tuo gyvenimu iki pabaigos ir per amžius.
Paimkime kad ir NT, ir pastudijuokime:
Mt 5, 28 O aš jums sakau: kiekvienas, kuris geidulingai žvelgia į moterį, jau svetimauja savo širdimi.
Ši citata rodo, kokia neįprastai aukšta moralė turi būti pas tikrus dvasiškai išauklėtus ar auklėjamus žmones.
Ir kyla klausimas, o ką daryti, jei ta moralė pas kitus šeimos narius nėra tokia aukšta. Ir tuomet reikia pažvelgti į kitus mokymus:

Lk 12, 51 „Gal manote, kad esu atėjęs atnešti žemei ramybės?! Ne, sakau jums, ne ramybės, o nesantarvės. 52 [i4]Nuo dabar penki vienuose namuose bus pasidaliję: trys prieš du ir du prieš tris. 53 Tėvas stos prieš sūnų, o sūnus prieš tėvą, motina prieš dukterį, duktė prieš motiną; anyta prieš marčią, ir marti prieš anytą“.

Mt 10, 37 Kas myli[i7] tėvą ar motiną labiau negu mane – nevertas manęs. Kas myli sūnų ar dukterį labiau negu mane – nevertas manęs.
Rimtai kalbant, Jėzus tikrai neatėjo į pasaulį tam, kad atneštų nesantarvę. O, bet, tačiau nesantarvė visada bus ne tik tarp tėvo ir sūnaus, ar marčios, ar vaiko, bet ir tarp vyro ir žmonos, jei tarp jų nebus santarvės dėl tikėjimo, dėl itin aukštų moralinių ir dvasinių vertybių. Ir ką tada daryti? Kentėti su visiškai antidvasine būtybe, kuri tik vadinasi vyru ar žmona, bet net nemąsto būti dvasingu(a)? Kada moralizuoja tuo klausimu kunigai ar ir pats popiežius, jie šias aplinkybes nutyli. 
Dažnai nutyli ir šį absurdiškai iškreiptą Jėzaus pasakymą:
Mt 10, 35 Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.[i6] 36 Žmogaus namiškiai taps jam priešais.
Iš tiesų Jėzus buvo pareiškęs taip:
“Kada karalystės evangeliją priima visi šeimos nariai, tada tikrai tuose namuose įsivyrauja ramybė; tačiau, kada kas nors iš šeimos įžengia į šitą karalystę, o kiti jos nariai evangeliją atstumia, tada toks nesutarimas gali sukelti tiktai skausmą ir liūdesį. Atkakliai dirbkite, jog išgelbėtumėte visą šeimą, kad žmogaus priešais netaptų jo paties šeimos nariai. Tačiau, kada jūs esate padarę viską, ką galėjote kiekvienos šeimos visiems nariams, tada, aš pareiškiu jums, kad tas, kuris myli tėvą ar motiną labiau negu šitą evangeliją, tas šios karalystės nėra vertas.”
ir taip:
“Jūs skelbiate ramybę žemėje, bet manoji misija į žmonių materialiuosius reikalus ramybės neatneš – bent jau, kuriam laikui. Toji pasekmė gali būti tiktai susiskaldymas, kur du šeimos nariai į mane tiki, o trys nariai šitą evangeliją atstumia. Nulemta yra tai, jog šitoji evangelija, kurią jūs skelbiate, draugus, gimines ir mylimuosius nuteiks vienus prieš kitus. Tas tiesa, kiekvienas iš šių tikinčiųjų tikrai patirs nuostabią ir tvirtą ramybę savojoje širdyje, bet ramybė į žemę ateis tiktai tada, kada tikėti ir patekti į savo šlovingą sūnystės su Dievu paveldėjimą norės visi.”
—-
Kad ir koks svarbus yra tikėjimas, bet persūdyti nereikėtų. Tvirta šeima, tarp vyro ir moters, visų pirma turi būti tikrai dvasinga, tik tada ji bus amžinai tvirta ir bent šiame pasaulyje neišardoma…

Vilnietis       2018-06-18 3:36

JIS TĄ PRIVALĖJO PADARYT SENAI, O NE PLIURPT NIEKUS APIE TAI “KAS AŠ TOKS KAD JUOS TEISČIAU” IR ŽIŪRĖT NIEKO NEDARANT IR NIEKO NESAKANT KAI VIENA PO KITOS VALSTYBIŲ VALDŽIOS ĮVEDINĖJO PEDERASTŲ VEDYBAS.
o kur dar bandymas islaimizuot geyropą ir t.t. FAKE POPE.

Dzeikas       2018-06-17 19:24

Karta Romos imperatorius Kaligula paklause dvaro poeto:
- Klausyk , brangusis, kas svarbesnis tavo gyvenyme, as ar Jupiteris?
Poetas sekundei sumiso. Olimpo seimininko Jupiterio izeidimas Romoje traktuojama kaip sventvagyste tolygi imperatoriaus izeidimui:
- Tu, mano imperatoriau!
- Sargyba! Nukirskite jam galva.
- Uz ka , mano imperatoriau!? Ar as neteisingai atsakiau?
- Ne, brangusis.Tu atsakei teisingai. Bet tu pernelyg ilgai galvojai.

 


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.