Bažnyčios socialinis mokymas

Popiežius Pranciškus Rytų Europos krikščionims: Krikščioniškas kelias ne karjeristams

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 13 d. 14:08

8     

    

Popiežius Pranciškus Rytų Europos krikščionims: Krikščioniškas kelias ne karjeristams

Vatikano radijas

„Krikščioniškajame kelyje nėra vietos karjeristams – tiems, kuriems rūpi tik puikuotis, rodytis kitiems, o ne sekti Jėzų. Jėzaus sekimas tai ėjimas tarnavimo, liudijimo, nusižeminimo keliu. Kas eina šiuo keliu, yra ramus ir laimingas“, – taip popiežius Pranciškus kalbėjo penktadienio vakarą Vatikano Apaštališkųjų Rūmų Redemptoris Mater koplyčioje aukodamas šv. Mišias, kuriose dalyvavo savo dvidešimt penktąsias metines mininčio „Aletti“ centro nariai. Organizaciją šiuo pavadinimu 1991 m. įkūrė popiežius Jonas Paulius II. Jos tikslas remti Rytų Europos krikščionis – intelektualus ir menininkus.

Mišių homilijoje popiežius komentavo pirmąjį skaitinį iš Apaštalų darbų, pasakojantį apie pirmosios krikščionių bendruomenės persekiojimus ir apie jos narių drąsą bei džiaugsmą, kad jie kenčia dėl Jėzaus vardo.

„Krikščionys liudija Jėzų ne tam, kad turėtų iš to kokios nors naudos, kad ką nors pelnytų. Jei aš seku Jėzų dėl materialinės naudos, vadinasi, aš seku dievą pinigą, – sakė Pranciškus. – Tikras sekimas – tai nusižeminimas, savęs išsižadėjimas, tai siekimas būti panašiam į Jėzų. Tikrą sekimą patvirtinantis ženklas yra vidinis džiaugsmas – panašiai kaip Petras ir Jonas, kurie buvo uždaryti į kalėjimą ir kuriems teko kentėti, bet jie džiaugėsi, kad kenčia dėl Jėzaus. Tokiame dvasingume nėra jokio mazochizmo, kaip kartasi kai kas bando tvirtinti. Tai – Dievo karalystės dvasingumas. Statome šią karalystę tik tuomet kai nusižeminame.“

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-04-14 9:13

Parinksiu citataa iš Urantijos Knygos apie nusižeminimą (žmonės, o ir pats popiežius daro klaidų dėl to):
—-
“Jėzaus mokymai buvo labai smarkiai iškraipyti ir labai klaidingai išreiškiami visą laiką per krikščionybės eros amžius; jūs taip pat laikėtės iškreiptų idėjų apie Mokytojo nusižeminimą ir nuolankumą. Tai, ko jis siekė savo gyvenime, pasirodo, jog yra nuostabi savigarba. Jis tiktai patarė žmogui nusižeminti, kad šis galėtų tapti tikrai išaukštintas; tai, ko jis iš tiesų siekė, yra tikrasis nuolankumas prieš Dievą.”
“Kad ir kas iš tikrųjų nusižemins ir taps toks, kaip šitas mažylis, tas dangaus karalystėje tikrai taps didžiausias. Ir kas tik šitaip priima tokį mažylį, tas priima mane.”
“Vesdami žmones į karalystę, nesumažinkite arba nesunaikinkite jų savigarbos. Nors perdaug didelė savigarba gali sunaikinti deramą nusižeminimą ir baigtis pasididžiavimu, išpuikimu, ir įžūlumu, bet savigarbos praradimas labai dažnai baigiasi valios paralyžiumi. Šitoji evangelija būtent ir turi tikslą atstatyti savigarbą tiems, kurie ją yra praradę, ir ją  apriboti tiems, kurie ją turi. Nedarykite tokios klaidos, jog savo mokinių gyvenime vien tiktai smerktumėte blogus poelgius; taip pat prisiminkite suteikti nuoširdų pripažinimą jų gyvenime labiausiai pagirtiniems dalykams. Neužmirškite, jog manęs tikrai niekas nesustabdys, kad atstatyčiau savigarbą tiems, kurie ją yra praradę, ir kurie iš tikrųjų trokšta ją atgauti.”
“Sakykite mano vaikams, jog aš ne tiktai esu švelnus jų jausmams ir pakantus jų moralinėms silpnybėms, bet ir tai, jog aš taip pat esu negailestingas nuodėmei ir nepakantus sąmoningam piktybiniam blogiui. Aš iš tiesų esu nusižeminęs ir nuolankus savojo Tėvo akivaizdoje, bet lygiai taip ir griežtai aš esu nepermaldaujamas ten, kur yra tyčinis blogio darymas ir nuodėmingas maištas prieš manojo Tėvo danguje valią.”
“Neužmirškite, kiekvienas, kuris išaukština save pats, tikrai bus pažemintas, tuo tarpu tas, kuris tikrai nusižemina, iš tikrųjų bus išaukštintas.”
——
Neturiu ką prie pacituotų frazių pridėti. Manau jos turėtų būti suprantamos kiekvienam mąstančiam žmogui.
Nėra blogai siekti dvasinės karjeros (žiūrėti citatas viršuje), augant dvasiškai, nes tik tai suteikia galimybę amžinajam gyvenimui. Tačiau siekti materialinės karjeros, lipant per kitų galvas, meluojant, apsimetinėjant, apgaudinėjant yra tikras antidvasiškumas, o tokio antidvasiškumo pilna sekuliariame pasaulyje, kuriame žmonės tarnauja pirmiau Mamonai, o ne Dievui. Dzeikui galiu pacituoti iš Urantijos Knygos Jėzaus žodžius:
——
“Jėzus atsisuko į apaštalus ir tarė: “Jūs matot, kaip yra sunku tiems, kurie turi turtų, iki galo įeiti į Dievo karalystę! Dvasinio garbinimo negalima dalintis su atsidavimu materialiems dalykams; nė vienas žmogus negali tarnauti dviems šeimininkams. Jūs turite tokį posakį, jog ‘lengviau kupranugariui pralįsti per adatos skylutę negu pagoniui paveldėti amžinąjį gyvenimą.’ O aš pareiškiu, jog šitam kupranugariui pralįsti per adatos skylutę lygiai taip lengva, kaip ir šitiems savimi patenkintiems turčiams patekti į dangaus karalystę.”
    Kada Petras ir apaštalai išgirdo šiuos žodžius, tada jie buvo nepaprastai pritrenkti, tiek pritrenkti, jog Petras tarė: “Kas tuomet, Viešpatie, gali būti išgelbėtas? Ar visi tie, kurie turi turtų, tikrai nepateks į karalystę?” Ir Jėzus atsakė: “Ne, Petrai, bet visi tie, kurie pasitiki turtais, tikrai vargu ar pateks į šį dvasinį gyvenimą, kuris veda į amžinąjį žengimą į priekį. Bet net ir tada, didelė dalis to, kas yra neįmanoma žmogui, nėra nepasiekiama Tėvui danguje; vietoje šito mes turėtume suvokti, jog su Dievu viskas yra įmanoma.”
——
Kažkas panašaus yra ir Biblijoje. Gal tik ne taip išsamiai. Na ir dar viena citata: “Turtas, pats savaime, nėra prakeikimas, bet meilė turtams dažnai veda į tokį atsidavimą šito pasaulio daiktams, jog siela tampa akla Dievo karalystės žemėje dvasinių realybių nuostabiems potraukiams ir amžinojo gyvenimo danguje džiaugsmams.”

Tarnaujantys pinigui       2016-04-13 21:30

dažnai tyliai žudo savo artimus.

Dzeikas       2016-04-13 20:29

Butu daugiau naudos jeigu Popiezius nurodytu Biblijos zodzius draudziancius siekti karjeros.As tokiu nezinau.
Galiu sutikti tik su tuo,kad sekti Jezumi krikscionio pirmaeilis uzdavinys.Darant karjera - taip pat.
Ir taip pat Biblijoje aiskiai pasakyta,kad uzkase talenta bus baudziami.Tad jei turi galimybiu,proto ir gabumu - tai privalai deti pastangas juos realizuoti.

tai       2016-04-13 17:06

tai krikščioniškas kelias tarnauti žydams? Tuo tikslu ir atėjo Jėzus Kristus, jei toks asmuo iš viso buvo?  Jėzus Kristus aferistas?

apie karjierą ne krikščionims       2016-04-13 17:02

Kur gi ne… žydams karjiera, o mes žydų vergai? Skaitykit Hitlerio knygą    ” Mano kova” - aiškiai išdėstyta ką buvo išsiaiškinęs Hitleris.

Taip ir buvo       2016-04-13 15:34

Krikščionys nedarė karjeros, o žydai darė ir dabar vadovauja pasauliui. Gal būt ir pačiam Bergolijui.

Arr       2016-04-13 14:40

Jėzus Kristus Jahvės tarnas pagal šventą raštą.
Ar protinga tarnauti tarnui?

jeigu       2016-04-13 14:30

Jei Jėzus Kristus Jahvės tarnas, pagal šventą raštą  tai Popiežius irgi tarnauja Jahvei ir žydams?


Rekomenduojame

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.