Bažnyčios socialinis mokymas

Popiežius Pranciškus pasmerkė lytinį vaikų švietimą: „Mes gyvename laikotarpiu, kai siekiama sunaikinti žmogų, kaip Dievo paveikslą“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 3 d. 17:04

22     

    

Popiežius Pranciškus pasmerkė lytinį vaikų švietimą: „Mes gyvename laikotarpiu, kai siekiama sunaikinti žmogų, kaip Dievo paveikslą“

Antradienį, rugpjūčio 2-ąją, paskelbtoje ataskaitoje apie susitikimą su Lenkijos vyskupais popiežius Pranciškus apgailestauja, jog „mokykloje mes mokome vaikus – vaikus! – kad kiekvienas gali pasirinkti lytį“.

Šis pokalbis vyko trečiadienį, liepos 27-ąją, kai pontifikas Krokuvoje pradėjo savo penkių dienų vizitą. Popiežius mano, kad „mes gyvename laikotarpiu, kai siekiama sunaikinti žmogų, kaip Dievo paveikslą“.

Ataskaitoje kritikuojami veikalai, kuriuos parengė „žmonės ir institucijos, skiriančios pinigų“, bet daugiau detalių nepateikiama. Pasak jo, šie darbai yra „ideologinė kolonizacija“, remiama „labai įtakingų šalių“. Kurias šalis jis turi omeny, nepatikslinama. „Tai baisu“, – popiežius neslepia savo susirūpinimo.

„Tai – nuodėmės prieš Dievą Kūrėją era“

„Kolonizacijos“ idėja jo kalbose nėra nauja – 2015 metų kelionėje po Azijos šalis popiežius apie tai jau buvo užsiminęs.

Savo pokalbio Krokuvoje metu popiežius Pranciškus pacitavo ir savo pirmtaką popiežių Benediktą XVI, gyvenantį Vatikane. „Jis man ne kartą yra sakęs: ‚Jūsų Šventenybe, tai – yra nuodėmės prieš Dievą Kūrėją laikas. [...] Dievas sukūrė vyrą ir moterį. Dievas sukūrė būtent tokį pasaulį, o mes darome priešingai‘.“

lemonde.fr

Iš prancūzų kalbos vertė Ramutė Bingelienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

apie daugiskaitą       2016-08-5 22:35

Pradžios knygoje Dievas - daugiskaita: ” 26 Tuomet Dievas tarė: ” padarykime žmogų pagal MŪSŲ paveikslą ir panašumą...” 1:26, ;” 22Tuomet VIEŠPATS Dievas tarė: ” Tik pažiūrėk. Žmogus tapo kaip vienas iš MŪSŲ...” 3:22, ” 7…Eime, nuženkime ir sumaišykime jų kalbą, kad nebesuprastų, ką sako vienas kitam"11:7,
todėl visiškai neaišku pagal kurio dievo paveikslą ir kurio dievo panašumą  sukurtas žmogus, tuo labiau kad JAHVĖ galvažudys, mokytojas parazitizmo, ūžavimo kitų tautų turtuose,skolinimo už palūkanas kitoms tautoms ir kitų tautų  valdymui per palūkininkavimo sistemą - skaitykit penkiknygę, rasit.  Ir jei popiežius atstovauja dievui galvažudžiui ir parazitavimo šalininkui tai ar mes su juo?

Išmaniųjų technologijų fašizmas,       2016-08-5 21:05

eliminuojant sielą.Išmaniosios techmologijos virsta stabu,kai turėtų būti tik gera priemone.Šiandien per LRT Geleživiačiaus laidoje karingu roboto balsu jauna ekonomikos ekspertė aiškino,kaip kelti ekonomiką.Klausytojos klausimas apie lygiaigretų socialinių klausimų sprendimą buvo jai kiek netikėtas.

Jėzusas       2016-08-5 20:43

Buvo laikai, kai popiežius rodydavo kuri teisinga šalis, kuri ne - ir ten vykdavo kryžiaus žygiai. Šiandien šią funkciją atlieka - JAV. Nei popiežius nei JAV nėra sprendėjai - tik įrankiai. Šiandien popiežiaus institucija sumenkusi todėl privalo vykdyti regioninius projektėlius. Konkrečiai - Europa šiandien yra jau mirusi civilizacija ir Vatikanas sau ieško “bet kokio darbo”. Iš čia yra šiandieniniai popiežiaus nusišnekėjimai. Popieziaus lankymasis Lenkijoj yra tik eiline jo “halturkė” siekiant Lenkiją išlaikyti Jevrosojuzo projekte. Homoseksualizmas, kai “pasaulietiniame” pasaulyje buvo nelaukiamas, stipriai buvo kultivuojamas dvasininkijos tarpe. Isleidus dzina is butelio - dvasininkai prarado velnio prioriteta ir ju biznis tapo nebeaktalus šiandieniniame globaliame valdyme. Daug kam turėtų būti aišku, kad Europą bus perfomatuota tampant už dviejų virvių - homoseksualizmo ir islamizmo. Krikščionybė čia tik vaidins neaktualios senienos vaidmenį, o popiežius pribėgs palaižydamas tai vieną, tai kitą.

apie žarna       2016-08-5 17:56

Vaikai turi žinoti kad kietas bukas daiktas iš išorės storąją žarną paveikia taip kad prasideda išmatų nelaikymas - pavyzdus Garliavos II mergaitės išmatų nelaikymas dėl išorinio storosios žarnos poveikio kietu buku daiktu, ir kad vaikai tai žinodami saugotų savo storąsias žarnas nuo išorinio poveikio kietu buku daiktu… Vaikams reikia tiesos

uzz       2016-08-5 17:27

kas gazdina tas tarnauja tamsioms jėgoms.

uzz       2016-08-5 17:23

>įkyriam uzziukui- Akcija!    2016-08-5 17:02 ir vėl gazdini rašydamas :
“Tiek to, tau, kaip modernumo ištroškusiam bus padaryta išimtis.
Vietoje archaiškos ugnies ir lavos, special for you, bus patiekta moderni elektros kėdė, gal net koks hodronų smulkintuvas.
Būsi utilizuojamas ilgai ir kokybiškai.
Su kiekvienu tavo komentaru, kokybiškų paslaugų užtikrinimas vis auga ir auga.
Vieta rezervuota, tačiau dėl augančio klijentų skaičiaus, raginame ilgai neužsibūti ir paskubėti atvykti.
Nespėjusieji akcijos metu, turės laukti bendroje eilėje Cladik Hell salėje.
Apie naujas akcijas ranešime tik akcijoms prasidėjus, tad sekite naujienas.
Iki greito.
Liucius, Belzius ir visa kita nosferratusų kompanija.”?

įkyriam uzziukui- Akcija!       2016-08-5 17:02

Tiek to, tau, kaip modernumo ištroškusiam bus padaryta išimtis.
Vietoje archaiškos ugnies ir lavos, special for you, bus patiekta moderni elektros kėdė, gal net koks hodronų smulkintuvas.
Būsi utilizuojamas ilgai ir kokybiškai.
Su kiekvienu tavo komentaru, kokybiškų paslaugų užtikrinimas vis auga ir auga.
Vieta rezervuota, tačiau dėl augančio klijentų skaičiaus, raginame ilgai neužsibūti ir paskubėti atvykti.
Nespėjusieji akcijos metu, turės laukti bendroje eilėje Cladik Hell salėje.
Apie naujas akcijas ranešime tik akcijoms prasidėjus, tad sekite naujienas.
Iki greito.
Liucius, Belzius ir visa kita nosferratusų kompanija.

uzz       2016-08-5 16:23

Marginalui 2016-08-5 16:12 - toliau gazdini?  Kas gazdina tas tarnauja tamsiosioms jėgoms. Neatsakei į klausimą kas esi - judaistas, krikščionis, musulmonas?

Marginalas Vaidui       2016-08-5 16:14

Todėl ir atpasakojau esmę lietuviškai. Tikrink toliau su žodynu arba pasikvietęs ką nors į pagalbą, jei Tiesa rūpi.

Marginalas uzzui       2016-08-5 16:12

Kas čia patį gąsdina? Kovok toliau su D-vu, o rezultatą pamatysi psts.
Tačiau rezultatą su “daugeliu dievų” ir santykine morale matai jau dabar. Būtent nuo to ir pradėkime.

Kas jis toks       2016-08-5 12:26

Kas jis toks, kad kažką galėtų smerkti:)

uzz       2016-08-5 12:22

Marginalui - ir vel gazdini įmetimu į ugnį, kaip inkvizicijos laikais? Marginale būsi krikščiuonis, judaistas ar musulmonas?
Ar gali blogas medis - krikščionybė su savo inkvizicija duoti gerų vaisių ir negazdinti žmonių ugnimi, ar gali blogas medis - traiškęs žmones akmenimis duoti gerų vaisių?
Štai dėl to ir turi būti uždraustos abraominės religijos kad fanatikai netraiškytų žmonių galvų akmenimis ir nemėtytų į ugnį ateityje - blogas medis neduos gerų vaisių, o Marginalas 2016-08-5 1:07 gazdina dar ir sudeginimu: “Vos tik tiedviem bus sutraiškytos galvos, arba vos tik numirs tiedu pagonys ne su sutraiškytomis galvomis, jie momentaliai pateks į ... ugnį! Ir degs joje AMŽINAI.”

VaidasVDS       2016-08-5 9:13

Letai,
nereikėtų išeidinėti už straipsnio ribų.
O jeigu nori praplėsti straipsnį, tai nustok mėtyti nuorodas (ypač ne lietuvių kalba), o geriau trumpai jas apibūdink ir tada ką nors papildomai komentuok. Tikrai ne visada galima suprasti, ką konkrečiai nori pasakyti. Ir iš tiesų kitą kartą užima daug laiko išstudijuoti kokią nors nuorodą, ypač anglų kalba, kurios bent aš nesuprantu taip, kad galėčiau lengvai suprasti ir diskutuoti…

Letas Vaidui       2016-08-5 2:14

Atsakiau apie mitraizmą prie publikacijos apie Romos vyskupą ir PJD.

Marginalas uzzui ir visiems ateistams       2016-08-5 1:07

Na jau ir patarimas vaikams - tarsi padaro, gimusio iš paminėto antrojo atvejo.
Pasakyčiau, ką reikia žinoti, kas bus, vaikams, kurie klasėje:
abraominiai tikintieji nekrikščionys,
pagonys,
krikščionys.
Pastaba: jei antruoju atveju abudu yra vyrai.
Tiek pagal musulmonų šariatą (kuriame nėra aukų už nuodėmę), tiek pagal Mozės įstatymą (kuriame aukos buvo, kol egzistavo Šventykla), jokių atgailų,atleidimų ir aukų nenumatyta. Jei būta liudininkų, musulmonai tuodu galbūt įkas į žemę, kad tik galvos matytųsi, žydai gal ir be to apsieis. Po to jiedviem bus sutraiškytos galvos akmenimis.
Pagonims to niekas nedarys, net jei gyvena musulmonų šalyje: nagi laikomi gyvuliais.
Tačiau čia DAR NE VISKAS!
Vos tik tiedviem bus sutraiškytos galvos, arba vos tik numirs tiedu pagonys ne su sutraiškytomis galvomis, jie momentaliai pateks į ... ugnį! Ir degs joje AMŽINAI.
Kitoks atvejis krikščionio, nes jis dar turi viltį, nors ir apie jį tiesiai šviesiai pasakyta tas pats: “Karalystės nepaveldės!”, t.y. bus amžinojoje ugnyje. Viltis yra ta, kad už jį net ir amžinoji bausmė jau atkentėta, todėl norint išsiglbėti iš ugnies, užtenka priimti tą konkrečiai už jį paaukotą Auką, t.y. 1) išpažintį šią savo nuodėmę, už kurią konkrečiai atkentėta, 2) išsižadėti jos (tada gaus atleidimą ir nuodėmės nėra, kaip nebuvę) ir jokiu būdu nebekartoti.
Tiek visų konfesijų vaikams žinotina, kas bus antruoju atveju.

Darkart Vaidui ir kitiems       2016-08-4 18:40

Kad Jo Šventenybė kreipiasi į Jo pareigas perėmusį asmenį žodžiaias “Jūsų Šventenybe” (jei tai ne klaida), labai apgailėtina ir blogas ženklas atmosferos, kuri galbūt yra Vatikane.
Neįsivaizduoju Bažnyčios vadovų, kurie galėtų nežinoti, jog lyties pakeisti neįmanoma (nebent įsigudrinus pakeisti dar nepadaugintas chromosomas žmogaus embrione). Jei asmuo tikrai vadovauja šiuolaikinei Bažnyčiai, kaip jis gali netiesiogiai palaikyti melą, neva lytis (bet ne jos išoriniai požymiai) pakeičiama? Kaip galima nutylėti milijardų žmonių akivaizdoje tiesą, kad vardan iškrypimo žiauriai ir negrįžtamai luošinama sveikata, nes “moterimi” neva padarytas vyras negali būti apvaisinta(s), o “vyru” neva padaryta moteris negali nieko apvaisinti? Tai ne “lyties pakeitimas”, bet sąmoninga apgaulė ir sunkus kriminalinis nusikaltimas, kuris deja, neteistinas, nes neįtrauktas į baudžiamuosius kodeksus. Ar ne Bažnyčios vadovų pareiga sakyti kvailiams būtent šią tiesą, bet ne kartoti paskui melagius apie “lyties pakeitimą”.

Letas Vaidui       2016-08-4 16:39

Caras nežinojo? Programa išleista paskubintai jo iniciatyva, žr. nuorodas.

uzz       2016-08-4 13:57

vaikai privalo zinoti kad po varpos ikisimo i vagina gali atsirasti vaikai o po varpos kaisiojima i uzpakali isitampo storoji zarna ir prsideda ismatu nelaikimas.

VaidasVDS       2016-08-4 9:12

Labai gerai pasisakė popiežius.
Ir už tai jį reikia pagirti.
Šiai dienai nei bažnyčia, nei tėvai yra visiškai nepasiruošę (neparuošti) kalbėjimui su vaikais nei apie santykius šeimose, nei tuo labiau apie seksualinius ryšius ir santykius.
Bažnyčia, kuri klaidingai įsivedė celibatą ir tokiu būdu prarado pagrindinį asmeninio suvokimo elementą, kunigų asmeninį gyvenimišką patyrimą, iš viso nelabai ką gali kalbėti vaikams ar jų tėvams. Jie gali kalbėti tik grynai teoriškai ir dar savo klaidingų interpretacijų rėmuose. Leto samprotavimai tą akivaizdžiai parodo.
Bažnyčia yra nutolusi nuo visuomenės.
Valdžia yra nutolusi ir nuo visuomenės, ir nuo bažnyčios.
Dar gerai, kad pas mus bent kažkoks vyksta dialogas tarp bažnyčios ir valdžios. Kitur jau seniai niekas nepaiso jokių bažnyčių.
O iš tiesų dialogas turėtų būti tarp mokslininkų ir tikrai dvasingų žmonių. Tačiau mokslininkus yra pakeitę turtingi “interesantai”, o dvasingus žmones “institucinės bažnyčios” su savo klaidingomis interpretacijomis arba prarasta įtaka valdžiai. Vakar per TV3 žinias labai baisiai pašnekėjo parinktas jaunimas, nekaip atrodė ir kunigėlis. Todėl popiežius šį kartą teisus. O jei kas ir veidmainiauja, tai daro nuodėmę. Vatikano programa dar nėra popiežius, kaip ir kurios nors valstybės prezidentas nereiškia, kad dirba savo noru tik savo šalies labui…

Marginalas Letas Palmaitis       2016-08-3 21:24

Veidmainystė! Stop! Kodėl nutylima specialiai lytiniam švietimui skirta Vatikano programa, parengta Ispanijoje Romos vyskupo paraginimu “Meilės džiaugsmas” (Amoris Laetitia) ir Popiežiaus šeimos tarnybos išleista? - http://www.educazioneaffettiva.org/?lang=en
Programa paskirstyta į 5 dalis, dėstytinas kas mokslo metai mišriose berniukų ir mergaičių klasėsė, o tai prieštaraja Pijaus XII perspėjimui, kad sekso klausimai turi būti aiškinami malonės būklėje esančio vieno iš tėvų arba už tai atsakingo asmens vaikui personaliai, vengiant detalių, bet turint tikslą “atidaryti duris skaistumui ir uždaryti duris nuodėmei”.
Programos kritika, kurioje pabrėžiama, kad 1) dingo sunkiosios nuodėmės sąvoka, 2) seksualinis švietimas perleidžiamas iš tėvų mokslo įstaigoms (t.y. tai pačiai antikristinei propagandai - LP), 3) dingo Kristaus žodžių apie santuoką paminėjimas, 4) dingo perspėjimas dėl amžinosios pražūties, 5) nė žodžio, kad abortas yra sunki žmogžudystės nuodėmė, bet tik kad turi “neigiamas psichologines pasekmes”! 6) dingo 10 D-vo Įsakymų paminėjimas, 7) dingo išpažinties paminėjimas, 8) dingo su skaistumu susijusio drovumo paminėjimas (koks dar drovumas, kai berniukams ir mergaitėms pasakojama bendroje klasėje! - LP), 9) abiejų lyčių tos pačios klasės mokiniams primygtinai užduodami klausimai, reikalaujant viešo atsakymo, ar ir kaip suprantamos tos ar kitos sekso detales, pradedant nuo “sužadinimo proceso”, 10) nedviprasmiškų vaizdo iliustracijų panaudojimas dar ir rekomenduojant nuorodas į publikacijas tolesnėms diskusijoms, 11) sumaišomi pasakymai “lyčių santykiai” ir “lytiniai santykiai”, 12) minimas kažkoks “heteroseksualumo atradimas” tt. tt. - žr. katalikišką kritiką čia:
https://www.lifesitenews.com/news/vatican-releases-explicit-sex-ed-for-teens-that-leaves-aside-parents-and-mo?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=aacea2a2ab-Update_Life_7_297_29_2016&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-aacea2a2ab-399895549
Dar žr. (pats nemačiau, nes priėjimas per Torą globalių tarnybų blokuojamas!):
https://www.lifesitenews.com/media/whats-in-the-vaticans-sex-ed

Pikc       2016-08-3 20:55

Užtat apie nelegalų priėmimą bergoglio pasireiškė normaliai. :D

įdomu įdomu       2016-08-3 18:11

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.