Tikėjimo persekiojimas

Popiežius Pranciškus: „Pasaulyje vyksta karas, tačiau tai nėra religijų karas“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 27 d. 22:05

20     

    

Popiežius Pranciškus: „Pasaulyje vyksta karas, tačiau tai nėra religijų karas“

Vatikano radijas

Pakeliui į Lenkiją popiežius Pranciškus susitiko su kelionėje lėktuvu jį lydinčiais žurnalistais. Šventojo Sosto spaudos salės direktoriaus t. Federico Lombardi paprašytas, popiežius Pranciškus kalbėjo apie užpuolimą Rouneno arkivyskupijos bažnyčioje.

Šventasis Tėvas sakė: „Pasaulyje vyksta karas, tačiau tai nėra religijų karas; religijos trokšta taikos. Dažnai kartojama „nesaugumas“, tačiau reikia sakyti „karas“. Pasaulyje vyksta karas dalimis, tačiau tai karas.“

Popiežius prisiminė ir antradienį nužudytą Roueno arkivyskupijos kunigą, 84 metų kun. Jacques Hamel: „Šis šventas kunigas žuvo tuomet, kai aukojo maldas už visą Bažnyčią. Jis yra vienas, tačiau kiek daug krikščionių, nekaltų žmonių, vaikų (žūsta). Prisiminkime Nigeriją, Afriką. Nebijokime pasakyti tiesą, jog pasaulyje karas vyksta todėl, kad pasaulis prarado ramybę.“

Popiežius taip pat pridūrė, kad galėjo asmeniškai telefonu išreikšti savo užuojautą Prancūzijos prezidentui Hollandui, kuris, kaip sakė popiežius, antradienį panorėjo kaip brolis jam paskambinti.

„Noriu patikslinti: kai kalbu apie karą, rimtai kalbu apie karą, ne apie religijų karą. Tai karas vardan interesų, pinigų, žemės resursų, tautų užvaldymo. Tačiau tai nėra religijų karas – visos religijos nori taikos, karo nori kiti. Aišku?!“ – pridūrė popiežius Pranciškus.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas Prieštaringamposakiui su ruta       2016-07-30 22:36

Kurie teroristai? Orvelinių teroristinių valstybių priveistos spectarnybos ir policija, ieškančios tarp pabėgėlių psichopatų, kad įdėtų jiems į rankas kalašnikovus ir laiku “likviduotų” be teismo, o rutos būtų pagąsdintos ir bėgtų užsidėti lustą? Kusaitės istorija nieko nepamokino? Riazanės “cukrus” irgi? 911 turbūt “binladenas” surengė apgavęs galingiausią pasaulio valstybę?
Kokie barbarai? Ar vištos žino, iš kur “nebarbarus” yra pasiekę terminai, tokie kaip zenitas, azimutas, algebra, admirolas, algoritmas, alkoholis, almanachas tt. ir tt.? Ar jie nėra atėję iš tų “barbarų” kartu su mokslu bei mokslinės medicinos pradžia, neminint vertimų iš pamirštų antikinių autorių?
Esate tamsūs skudurai, kurių smegenis bet koks gėbistinis niekšas gali bet kada apsukti pagal savo užgaidą.

Marginalas >LifeSiteNewsui       2016-07-30 22:11

Tai nebe genderistų judėjimo, bet oficialios globalinės antikristinės politikos programa. Viskas jau apversta aukštyn kojom, kokie dar klausimai? Antikristas laisvai veikia ten, kur kadaise buvo tikėjimo vienybė. Reikia ieškoti Tiesos, nes tai ir bus pareiga pagal įsakymą “Pirma ieškokite D-vo karalystės ir Jo tiesos”. Pijaus X Brolija nesugebėjo nieko nei pataisyti, nei sustabdyti, nes atstovauja praeičiai, kuri per šimtmečius galų gale ir davė tokį rezultatą. Šiaip taip kol kas laikosi dar Rytų Bažnyčios įskaitant “eretines” (kaip armėnų). Kritiniu atveju, jei kas turi tokias šalia, galima bandyti ieškoti laikino prieglobsčio ten. Neoprotestantų sektos vargu ar tiks klasikinio tikėjimo krikščionims, kuriems reikia tikrų kunigų (turinčių kunigystę per rankų uždėjimą nuo pat apaštalų - suprantama, šiais laikais nebeturi prasmės krapštytis, ar tokie yra “eretikai” nikėjiškų dogminių klausimų atveju (Prigimčių Kristuje santykiai), nes matant satanizmą aplinkui, šios žmogaus protu nesuvokiamos “eretinės” plonybės yra juokas palyginti su satanistine “krikščionybe”. Svarbu gyvenimas pagal Kalno pamokslą, atgailos ir Eucharistijos sakramentai, kuriuos gali teikti tik tikri kunigai. Deja, skirtingai nuo Latvijos, Lietuvoje nėra net armėnų bažnyčios, bet yra tik satanistinio apostatinio Maksvos patriarchato. Kijevo (nepripažinto) patriarchato kunigų NĖRA, o unitai - tie patys Antikristui pavaldūs “katalikai”. Mesijinių žydų bendruomenių, kuriose būtų galima prisiglausti, Lietuvoje praktiškai irgi nėra (yra vienintelė Vilniuje, sunkiai pasiekiama). Neoprotestantų propaguojamos “namų bažnyčios” gali gelbėti klasikinio tikėjimo krikščionis tik tuo atveju, jei pastarieji nebedarys nė vienos sunkios nuodėmės, kuriai reikalingas sakramentinis atleidimas, ir iki mirties išsaugos savyje paskutiniosios tesingo kunigo suteiktos Šv. Komunijos šventumą. Tai neįmanoma. Laimei, tarp katalikų dar nemaža vyresniosios kartos kunigų, kuriuos buvo įšventinę dar tikrų popiežių pastatyti vyskupai iki antikristinio lombardizmo pradžios. Kas gali prieiti prie Pijaus X Brolijos kunigų, tegu bando. Šiaip dauguma mūsų šiomis sąlygomis neišvengiamai esame žuvę, juo labiau, kad daugelis dar ir esame uždėję ant savęs lustinį Žvėries vardo skaičių. Bėgti nebėra kur.

>Life Site News       2016-07-30 11:19

jei Vatikano programos supanaseja su genderistu, ar ne laikas, ir net sakyciau pareiga, doram krikscioniui imti kelti klausima: Koki Dieva atstovauja ivairaus rango garbieji baznycios “tarnai”?

Life Site News       2016-07-29 23:23

At World Youth Day, Vatican releases teen sex-ed program that leaves out parents and mortal sin
While the new Vatican program has many positive qualities, its defects cannot be underestimated. These include:

  Handing the sexual formation of children over to educators while leaving parents out of the equation.
  Failing to name and condemn sexual behaviors, such as fornication, prostitution, adultery, contracepted-sex, homosexual activity, and masturbation, as objectively sinful actions that destroy charity in the heart and turn one away from God.
  Failing to warn youths about the possibility of eternal separation from God (damnation) for committing grave sexual sins. Hell is not mentioned once.
  Failing to distinguish between mortal and venial sin.
  Failing to speak about the 6th and 9th commandment, or any other commandment.
  Failing to teach about the sacrament of confession as a way of restoring relationship with God after committing grave sin.
  Not mentioning a healthy sense of shame when it comes to the body and sexuality.
  Teaching boys and girls together in the same class.
  Having boys and girls share together in class their understanding of phrases such as: “What does the word sex suggest to you?”
  Asking a mixed class to “point out where sexuality is located in boys and girls.”
  Speaking about the “process of arousal.”
  Using sexually explicit and suggestive images in activity workbooks (here, here, and here).
  Recommending various sexually explicit movies as springboards for discussion (see below for links).
  Failing to speak about abortion as gravely wrong, but only that it causes “strong psychological damage.”
  Confusing youths by using phrases such as “sexual relationship” to indicate not the sexual act, but a relationship focused on the whole person.
  Speaking of “heterosexuality” as something to be “discover[ed].”
  Using gay icon Elton John (while not mentioning his activism) as an example of a gifted and famous person.
  Endorsing the “dating” paradigm as a step towards marriage.
  Not stressing celibacy as the supreme form of self-giving that constitutes the very meaning of human sexuality.
  Failing to mention Christ’s teaching on marriage.
  Treating sexuality as a separate subject instead of as something integrated into the doctrinal and moral teachings of the Church.

https://www.lifesitenews.com/news/vatican-releases-explicit-sex-ed-for-teens-that-leaves-aside-parents-and-mo?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=aacea2a2ab-Update_Life_7_297_29_2016&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-aacea2a2ab-399895549

Life Site News       2016-07-29 23:15
Jėzusas       2016-07-29 22:32

Religijos karų nebuvo ir niekuomet nebus. Religija yra tik priemonė. Juk nesakome, kad vyksta akmenų karas - yra žmonių karas, tik jie svaidosi akmenimis. Religija yra globalios kontrolės įrankis. Apie tai koks karas vyksta - popiežius galėtų papasakoti dėl ko turėjo atsistatydinti pieš tai buvęs. Tegul kalba apie tai ką turėtų žinoti, bet ne apie tai - ko greičiausiai nežino.

ruta       2016-07-29 17:25

Sprogdina , pjausta , kapoja , susaudo ,sutraisko masina ..ir visi musulmonai , kas per stebuklas , sutapimas , ar tendencija , kai barbarai nesugeba pritapti prie civilizacijos ir kersija jai per nekaltu pilieciu naikinima ? Tik visiski baobabai ir nevykeliai uz savo negebejima realizuotis gali naikinti kitus zmones .

Ignas       2016-07-29 15:45

Šiandien vyksta islamo fundamentalistų karas prieš Vakarų kultūrą ir, aišku, prieš Vakarų politinę santvarką - demokratiją - tačiau niekas negali užtikrinti, kad kada nors šis karas nepereis taip pat ir į antikrikščionišką karą.

VaidasVDS       2016-07-29 10:44

Šį kartą popiežius neteisus.
Vyksta religijų karas.
Neteisingų ir klaidingų (klaidinančių) religijų karas.
Jei žmonės bent šiek tiek pažintų Tikrąjį Dievą ir sugebėtų bent iš dalies pažinti Tikrąją Religiją, tai jie niekuomet ir nekariautų, ir nesukeltų karų.
Popiežius atstovauja religiją, kuri anksčiau kariavo ir sukeldavo karus.
Daešas atstovauja dalį islamo religijos, kuri skatina žudyti kitatikius ar netikėlius.
Nuosaikesnis islamas yra taip pat susiskaldęs, tačiau ir jis neprieštarauja kai kuriems karo veiksmams.
Sekuliarus pasaulis atstovauja savo naująją religiją - kažkokias “šiuolaikines vertybes” ir toleranciją. Sekuliariam pasauliui taip pat priklauso ir pusiau krikščionys, pusiau sekuliaristai, kurie nelabai supranta, kas jie yra iš tiesų.
Letas kaip visada skleidžia daug pesimizmo, bet nepagrįstai.
Galima mokytis tikrosios religijos, bet niekada negalima surasti ar sukurti jos visiškai idealios. Ir tol, kol pasaulyje bus žmonių, kurie tikės, kad jie jau žino galutinę tiesą ar kad jų religijos skelbia galutinę tiesą (dogmatikai ir fanatikai), tol taiką pasaulyje pasiekti bus sunku. Ir tokią situaciją įveikti galima tik vienu keliu - siekti Tikros religijos, atmetant visas žmonijos padarytas klaidas. Ir kol kas žinau vienintelį šaltinį - Apreiškimą - Urantijos Knygą, kurio dvasinės prasmės dar niekam nepavyko sukritikuoti. Yra tik nedidelės porcijos šmeižikiškų prasimanymų-klaidinimų, kuriuos kažkuria dalimi citavo ir šiaip garbingas žmogus Letas (Marginalas).

Marginalas       2016-07-29 2:29

Klastingai provokacijomis užpultas ir pažadintas autentiškas islamas anaiptol nenori jokios taikos su agresyviais nusikaltėliais. Bet jis kariauja ne kunigus žudydamas. Šariatas tai draudžia (o ISIS laužo šariatą): net žiauraus karo metu, kai ruskių popai Čečėnijoje ėmė vykdyti satanistines užduotis ir laiminti žudikus, musulmonai buvo priversti skelbti specialias fetvas, skelbiančias jų cerkvę antikristine ir leidžiančias likviduoti, kaip karinius nusikaltėlius. Prancūzijoje nieko panašaus nėra ir jokio karo, reikalaujančio spręsti panašias problemas, nėra (gal Lombardis žino, kas parinko nužudyti tą kunigą, kai jis meldėsi už visą Bažnyčią? Ir kodėl būtent jį tame užkampyje? Gal kuo nors buvo neįtikęs policijai?)
Islamas kariauja ne Prancūzijoje žudydamas kunigus, bet kariauja tikrą karą Sirijoje, Afganistane, Kaukaze.
Tai žinoma, ne religinis karas tarp musulmonų ir krikščionių, nes kitoje pusėje jokių krikščionių nėra, yra sodomitiniai satanistai. Tačiau islamas niekad nėra ir niekad nebuvo “taikos religija”. Jis niekad nepasiduos išverčiamas į priešingą pusę, kaip pasidavė krikščionys, ir niekad nekapituliuos.
O bendrai paėmus, pasaulyje tikrai vyksta karas tarp D-vo ir Antikristo. Tai jau religinis karas.

Apuokiukas       2016-07-28 19:15

Kartais apima pyktis, kad tie europiečiai tokie liurbiai, negali ir nenori gintis. Bet kai prisimeni, kad toji pati krikščionybė į Lietuvą atėjo taip pat per žudynes, tai tas pyktis ir atslūgsta. O šiaipjau visur, kur susiduria religijos, ima lietis kraujas. Taip kad nieko naujo. O filosofiškai žiūrint, viskas , kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Turi konkrečią pradžią ir krikščionybė, ir islamas. Tad ar anksčiau ar vėliau, bet bus ir jų pabaiga. ( Va tiktai lietuviškasis tikėjimas - niekieno neatneštas, o išaugęs kartu su žmogaus susivokimu, neturi pradžios… ).

Kartais atrodo,kad       2016-07-28 18:20

šis Popiežius stebinantis pavyzdys,kaip krikščionybė gali būti liberali arba liberalizmas gali būti krikščioniškas.

Prieštaringas posakis       2016-07-28 16:16

“Terorizmas yra nesusijęs su islamu, bet visi teroristai yra musulmonai”.

Šarūnas       2016-07-28 15:43

Ne visai sutinku, kad vyksta “ne religijų karas”. Manau, kad vyksta kultūrų karas, tiksliau islamo kultūros fundamentalistų karas prieš Vakarų kosmopolitinę kultūrą. Kadangi religija yra taip pat ir pasaulietinės kultūros šaknys, tai nebūtų klaida sakyti, kad netiesiogiai vyksta ir džihadistų karas prieš krikščionybę. Manau, kad karo pobūdį apsprendžia tai, kas šiandien vyrauja Vakarų visuomenės kultūroje: ar pasaulietinė - kosmopolitinė kultūra, ar religija. Savaime aišku, kad šiandien Vakarų kultūroje vyrauja ateistinė kosmopolitinė kultūra, todėl labiausiai džihadistai ir kariauja prieš Vakarų kultūrą.

Iš kur žinai?        2016-07-28 12:37

Iš kur žinai Pranciškau kad tai ne religijų karas?

Pikasas       2016-07-28 8:24

Galima netgi sakyti, kad Pasaulyje vykdomas karas prieš demokratiją. Geriausias to pavyzdys - situacija Turkijoje.  Sunku įžvelgti joje vieną lemtingą dieną. Tai greičiau periodas, kuris tęsiasi jau ilgoką laiką prieš nepavykusį perversmą ir ypač po jo. Įvairių tautų politikų ir politologų tvirtinimai, kad pučas atvėrė galimybę Erdoganui sustiprinti savo, kaip diktatoriaus pozicijas, buvo netgi labai taiklūs. Blogiausi ta prasme nuogąstavimai nuosekliai pildosi. Ir tai “užima kvapą” net patiems aktyviausiems putinofilam. Lyginimas su Stalino kultu kol kas dar ankstyvas, tačiau kai kurie panašūs niuansai jau prasišviečia. Beje. Visi kariniai perversmai buvo daromi panaudojant įvairią karinę techniką. Šis atvejis - jokia išimtis. Tai berods pirmas nepavykęs karinis perversmas Turkijoje. Prezidentas kaltina laiku jo nepastebėjusias saugumo pajėgas. Ar taip gali būti, kai su perversmu bandoma susieti tokie didžiuliai skaičiau aukščiausio lygmens kariškių? Ką ten kariškių... Semiama ir šluojama visi, kurie kada nors pyptelėjo ar gal tik galėjo trą padaryti bandydami pasipriešinti nuosekliam demokratijos naikinimui ir skatinant islamizacijos procesą valstybiniu lygmeniu.. Toks procesas įgyja pagreitį ir netgi sunku tiksliai pasakyti į kokias pozicijas Turkiją jis nublokš. Ar ji neatsidurs panašiame laikotarpyje, koks buvo prieš Kemalio Atatiurko laikmetį?. O juk būtent šiuo iškiliu politiku dar prieš kelis metus labiausiai didžiavosi Turkijos visuomenė. Jei procesas tęsis, Turkijai nebus kito kelio kaip susibičiuliauti su Rusijos režimu. Tai būtų labai skaudus smūgis NATO ir būtent to neabejotinai sieks V.Putinas su savo aplinka. Matysim…

Būtent,pasaulyje       2016-07-28 7:37

vyksta karas.Popiežius pirmas pasakė,kad “karalius nuogas"Ir Europai nėra kuo didžiuotis kosmetine taika,kitaip pramiegos demokatiją.Liberalizmas-laisvės stabas,nes išdavė krikščionybę.Dabar viską lems krikščionių dvasininkai,kiek jie kalbės.O turi eiti į aikštes ir šaukte šaukti…Jei jie tylės,“akmenys šauks”...

Pikc       2016-07-28 1:36

“-Tai gal jūs, dvasiškas tėveli, dar ir komunistas?!” - kaip pirštu į akį! :D
Beje, įdomus komuniagos sprendimas - dėl nužudyto kunigo pareikšti užuojautą... raudonajam oliandui, kuriam to kunigo mirtis - giliai nusišvilpt, nes jis moslių (savo rinkėjų) pusėj. Štai, suskubo pasipriešinti net karikatūrinėms pastangoms “prispausti” teroristus: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/83AVgW2eshP
Kad Prancūzija raudona, kaip makakos užpakalis - tai vieša paslaptis, bet kad tokiu pačiu raudonu užpakaliu tampa (tiksliau, jau tapo - komuniagos popiežiaus dėka) RKB - čia jau rimta bėda.

lombardfo kvitas       2016-07-27 22:48

Ir vėl Lombardis su ragais!
Gal jis nabagą Romos vyskupą valdo su pulteliu kaip mūsų Matrioška ufonautus seime ir vyriausybėje?
Įdomu kaip laikosi ta drąsi amerikietė kuri nedutiko “tuokti” sadomitų?
Pūva kalėjime?
“Šventas papunia” nematė reikalo užtarti už Viešpatį kenčiančią krikščionę.
Lombardžiai tokių “ne karo” aukų nemato.

Juozapas       2016-07-27 22:39

Taip taip, tai ne karas.
Tai pyragas su medum ir dangiškoji mana.
Refūūgai vilkominkite, bite zėr…
Avante,...
Kaip čia nepacitavus Ilfo ir Petrovo klasikos:
.
Kysa Vorobjaninovas /popui Fiodorui:
“-Tai gal jūs, dvasiškas tėveli, dar ir komunistas?!”
.
.Dvylika kėdžių.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.