Geroji Naujiena

Popiežius Pranciškus: Išnaudojimas – mirtina nuodėmė

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 22 d. 23:15

8     

    

Popiežius Pranciškus: Išnaudojimas – mirtina nuodėmė

Vatikano radijas

Turtas pats savaime nėra blogas dalykas, tačiau jis yra reliatyvi, ne absoliuti vertybė. Turto vertingumas priklauso nuo to kaip jį naudojame, sakė popiežius ketvirtadienio ryto Mišių homilijoje komentuodamas šv. Jokūbo laiške skambantį įspėjimą turtuoliams: „Štai šaukia jūsų laukus nuvaliusių darbininkų užmokestis, kurį jūs nusukote… Jūs prabangiai gyvenote žemėje, smaguriavote ir nupenėjote savo širdis skerdimo dienai“.

Neįmanoma tarnauti Dievui ir turtams. Jei turtai yra gyvenimo tikslas, jie pavergia žmogų, neleidžia laisva širdimi eiti Jėzaus keliu.

„Kai turtai kaupiami išnaudojant žmones, kai turtuoliai išnaudoja žmones, jų darbą, tie vargšai žmonės tampa vergais. Pagalvokime apie tai, kas dedasi šiandien – čia ir visame pasaulyje, – kalbėjo popiežius.

„Aš noriu dirbti“. „Gerai, sudarysime sutartį, bet tik nuo rugsėjo iki birželio“. Sutartis be jokių garantijų. „Ateis birželis ir du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – nedirbsi, negausi atlyginimo. Paskui, nuo rugsėjo vėl galėsi dirbti.“ Tie kas siūlo tokias įdarbinimo sąlygas yra siurbėlės, mintančios vergiškai dirbančių žmonių krauju“.

Popiežius paminėjo ir kitas panašias situacijas, kuriose atsiduria darbo ieškantys žmonės. Pasiūlomas nelegalus įdarbinimas su varganu atlygimu vokelyje. „Jei nenori, neimk. Ateis kitas, kuris sutiks“. Kas taip elgiasi, neteisingai kaupiamais turtais peni savo širdis skerdimo dienai.

„Vakar bendrosios audiencijos metu buvo kalbama apie turtuolį ir Lozorių, – priminė Pranciškus. – Turtuolis gyveno savo pasaulyje ir nematė prie jo durų stovinčio išalkusio žmogaus. Jis bent nematė, kad yra žmonių, kurie miršta iš bado. O čia dar blogiau. Čia žmonės sąmoningai marinami badu tam, kad iš jų darbo būtų pelno. Tai maitinimasis žmonių krauju. Tai mirtina nuodėmė. Norint atsiversti iš šios nuodėmės reikia didelės atgailos, reikia grąžinti daug neteisingai pasisavintų gėrybių.“

„Pagalvokime apie mūsų dienų dramą: žmonių išnaudojimą, vergais paverčiamų žmonių kraują, prekiautojus žmonėmis, prekiautojus prostitutėmis, prekiautojus vaikais, verčiamais dirbti.

Pagalvokime ir apie tariamai „civilizuotą“ prekybos žmonėmis formą: „Aš tau neoficialiai mokėsiu atlyginimą, tu neturėsi atostogų, neturėsi sveikatos draudimo… bet aš būsiu turtingas“. Viešpats tepadeda mums suprasti paprastą Evangelijos tiesą, kad duoti žmogui atsigerti taurę vandens Kristaus vardu yra nepalyginamai vertingiau už visus turtus, sukauptus išnaudojant žmones.“

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-05-24 11:47

Taip, 123, realybė yra baisi, bet tik materialioms akims ir ausims.
Popiežius pasisakė gana gerai (darbininkai irgi ne visada būna “šventi”) ir pagarba jam už tai, nes toli gražu ne kiekvienas popiežius sugeba taip pasisakyti.
Reformos reikalingos ir materialiose bažnyčiose, bet ten jas įgyvendinti gerokai sunkiau, o anot buvusio kunigo Varkalos beveik neįmanoma. Tačiau kiekvienas žmogus daug lengviau gali reformuoti savo dvasinę bažnyčią, nes dvasinė bažnyčia daug geriau (greičiau) sugeba priimti tiesą ir ja gyventi.
Ir tik dvasinė bažnyčia gali suvienyti žmones, gal ir materialias bažnyčias…

123       2016-05-23 22:26

Niekas negali daugiau plauti smegenų, engti ir išnaudoti žmonių kaip “sistema”, kurią ir sudaro bažnyčia ir valstybininkų arba valdžiagyvių klanas. Vieni parklupdo, o kiti nustekena, nuskurdina, o veikdami tikslingai kartu dar ir prakaitu uždirbtus pinigus paima - tai irgi yra ne kas kita, kaip išnaudojimas. O jeigu popiežiui dar ir nelegalų musulmonų invazija atrodo “pabėgėlių” atvykimu, tai pasauliui katastrofa jau čia pat…ir ne rusai čia kalti, o tokios “sistemos” žmonių bukinimas ir durninimas…nusiimkit rožinius akinius, pažiūrėkit į realybę ir pamastykit…kokiu tikslu dirbtinai sukeliami chaosas ir kultūrų dirbtinis maišymas…

Ne turtuose - gyvenimo laimė...       2016-05-23 17:16

Liaudies išmintis pataria: “Radęs nesidžiauk, pametęs neliūdėk”. Analogiškai galima pasakyti: “Praturtėjęs nesidžiauk, nubiednėjęs neliūdėk”. Todėlkyla klausimas, ar reikalingi tie labai dažni popiežiaus Pranciškaus pamokslai apie turto dalybas?

ką veikia       2016-05-23 14:38

taip, žmonės Lietuvos regionuose dirba neoficialiai, nes jei nedirbtų arba pasisikūstų tai iš viso neturėtų darbo. Ir ką veikia darbo inspekcija kad subinių nepakelia iš kabinetų?

Ar tikrai        2016-05-23 13:21

pats popiežius visa kaip neišnaudoja vyskupų, tie vyskupai klebonų, o šie gi tų visų eilinių kunigėlių ?

>prekiautojai       2016-05-23 13:04

nedėkite tų klaustukų. Nebijokite tiesiai sakyti, kad sovietmečiu buvome biedni, bet padoresni. Vienijo laisvės savo šaliai siekis ir laukimas.
Dabar gi, daug kas iš tos laisvės pasidarė gyvenimo biznį.
“Griebk, kiek pajėgi, kiek net neapžioji, milijardus gal į grabą susidėjus bus šilčiau, apgauk naivesnį, pastumk silpnesnį, apvok tėvą motiną brolį seserį... o savaitgalį fariziejiškai pasirišęs šilkinį šlipsą už 250 eurų nueik į bažnyčią pasirodyt, koks esi doras krikščionis…”
Pikčiausia tai, kad tokių parazitinių blakių yra nyki mažuma, bet jie primeta savo iškreiptą gyvenimo supratimą likusiai vargstančiai Tautos daliai.
Kiek ilgai?..............

Klausimai       2016-05-23 12:31

ar išgirs kas nors šiuos prasmingus ir teisingus Šv, Tėvo žodžius ir Lietuvoje? Ar išgirs amžinai pasipūtę, pinigais viską matuojantys liberalai? Ar išgirs savo laiku nekilnojamą turtą ,kilnojamuoju” trumpam laikui pavertęs Landsbergis ir jo išugdytas anūkas? Ar išgirs Butkevičius ir visi jo vedami lietuviški socdemai pataikaujantys pinigams ir šokantys jų šokį?

Prekiautojai ir broliais ,seserimis.       2016-05-23 7:37

Kas vyksta šeimose,kai vyresnieji išnaudoja jaunesnius,juos žemina,apgaudinėja,naudojasi jų meile ir dar priešais padaro dėl mamos širdimi paskirstytos paramos neva neteisingumo.Iš tiesų vyresnių širdys dažnai pasidaro labai godžios ir įtarios ,kad gali broliui įvaryti infarktą.Byra mūsų šeimos dėl moralinio skurdo.Kas kaltas dėl šių tragedijų šeimose?Godumas suvešėjęs miesčioniškumas , įvaizdžio kultas?Sovietmečiu bičiulystės buvo daugiau?Buvom neturtingi,bet morališkai stipresni?


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.