Geroji Naujiena

Popiežius Pranciškus: „Esame pašaukti tarnauti žmonėms, ne juos išnaudoti“

Tiesos.lt siūlo   2015 m. lapkričio 6 d. 20:52

6     

    

Popiežius Pranciškus: „Esame pašaukti tarnauti žmonėms, ne juos išnaudoti“

Vatikano radijas

Bažnyčia privalo tarnauti, dėl to vyskupai ir kunigai, pašaukti būti joje tarnais, turi atsispirti karjerizmo pagundai, neturi būti prisirišę prie pinigų. Apie tai popiežius Pranciškus kalbėjo penktadienio rytą aukodamas šv. Mišias Vatikano Šv. Mortos svečių namų koplyčioje.

„Šios dienos liturgijoje matome du tarnus – uolųjį Evangelijos tarną apaštalą šv. Paulių ir gudrų, nesąžiningą tarną, apie kurį kalba Jėzus šios dienos Evangelijoje. Tarnaudamas Evangelijai, skelbdamas Kristų apie jį dar negirdėjusiems pagonims, Paulius nesiekė sau garbės ar naudos. Kiek džiaugsmo, – sakė Pranciškus, – kai šiandien tenka susitikti su Pauliaus pavyzdžiu tarnaujančiais misionieriais. Sakau jums – kiek džiaugsmo. Mane visada giliai sujaudina kai čia Mišiose dalyvavęs kunigas pasako: „Tėve, atvykau aplankyti saviškių; jau 40 metų esu misionierius Amazonijoje“. Arba vienuolė prisistatydama sako: „Jau 30 metų dirbu ligoninėje Afrikoje“. Arba kai matau visada besišypsančią seserį, jau 30 ar 40 metų dirbančią ligoninėje su neįgaliaisiais. Tai yra tikras tarnavimas. Tai yra Bažnyčios džiaugsmas. Eiti vis pirmyn, eiti tolyn, atiduoti visą gyvenimą. Taip tarnavo Paulius“.

„Evangelijoje Viešpats mums pateikia kitokį tarno pavyzdį, – tęsė popiežius. – Jis ne tarnauja kitiems, bet jais naudojasi. Matome, kokių gudrybių ėmėsi tas nesąžiningas tarnas. Ir Bažnyčioje yra tokių prie pinigų prisirišusių karjeristų, kurie užuot tarnavę, rūpinęsi kitais, pasinaudoja Bažnyčia. Esame matę ne vieną tokį kunigą ar vyskupą. Liūdna apie tai kalbėti. Evangelija, Jėzaus mums suteiktas pašaukimas reiklus: tarnauti, tarnauti visiems, nesustoti, eiti už nustatytų ribų, užmiršti save. O yra, kas šią tarnystę supranta kaip patogų statusą. Pasiekia statusą ir patogiai sau gyvena – kaip Jėzaus minimi fariziejai, kurie užkrauna kitiems sunkias naštas, o patys rodosi aikštėse.“

„Du krikščionių, kunigų, vienuolių pavyzdžiai. Esame kviečiami sekti Pauliaus pavyzdžiu, – sakė Pranciškus. – Nes jei Bažnyčia tampa drungna, jei užsidaro savyje, jei tampa verslininke, tuomet ji ne tarnauja žmonėms, bet juos išnaudoja. Viešpats mums tesuteikia tą malonę, kuria jis apdovanojo Paulių, teįkvepia mus visada eiti pirmyn, nesiekti sau patogumo, teapsaugo mus nuo šių pagundų, kurios iš tiesų yra gundymas būti dviveidžiams: deduosi esąs tarnas, tasai, kuris tarnauja kitiems, o iš tiesų jais naudojuosi.“

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tai       2015-11-8 16:20

Jei popiežius prieš žmonių išnaudojimą tai tegul pasisako prieš palūkininkavimą.

kas pašaukė       2015-11-8 12:58

“Popiežius Pranciškus: „Esame pašaukti tarnauti žmonėms, ne juos išnaudoti“
Kas konkrečiai pašaukė?

Dvasia aukščiau už kūną       2015-11-7 17:25

Šis popiežius kalba kitaip negu visi kiti popiežiai kalbėdavo. Ką reiškia dvasininko tarnystė? Visų pirma, reiškia tarnavimą Dievui - Kristui, o tik po to žmogui. Kokia tarnystė kitam žmogui? Tarnystė kitam žmogui reiškia, visų pirma, dvasinę pagalbą žmogui, o tik po to materialinę - kūnišką pagalbą. Pirmiausia dvasia, o tik po to materija; pirmiausia amžinasis pomirtinis gyvenimas, o tik po to šis laikinas žemiškasis gyvenimas; tarnaujama žmogui tik todėl, kad Dievas to nori. Mylėk savo Viešpatį Dievą visa širdimi, visu protu, visa siela, visomis jėgomis, o savo artimą kaip pats save. Taigi, viskas koncentruojasi apie Dievą, kaip Tiesos Idėją, o (kitas) žmogus antroje vietoje.

mokytis, kitus mokyti, mokinti kitus mokinti       2015-11-7 11:31

mokytojas/ rabis Kristus pateikia pavyzdį kad žmogaus eitų Kristaus keliu pats mokytūsi - Kristus puikiai išmanė žydų raštus, kitus mokyti - Kristus mokė 12 apaštalų ir mokyti kitus mokyti - Kristus liepė 12 apaštalų eiti pas žydus ir nešti savo mokymą.
Klausimas :ar Tu elgiesi kaip žmogaus sūnus mokytojas/ rabis Kristus -mokaisi, kitus mokai , ir mokai kitus mokinti?

taigi       2015-11-7 11:28

pinigai nėra blogis. Visgi pamirštame, kad pirmiau reikia rinktis Dangaus karalystę, o visa kita tau bus pridėta. Vadinasi, į pirmą vietą nereiktų statyti visa kita”. Nors tezė:mylėk savo artimą, kaip pats save, lidija apie pirmumą mylėti save. Kol šios meilės sau neatrandame, tol ir kitam nieko duoti/tarnauti negalėsime.

Teesie       2015-11-7 1:34

Viespaties valia.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.