Geroji Naujiena

Popiežius Pranciškus: Būkime šviesos žmonės, neveidmainiaukime

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 30 d. 21:26

3     

    

Popiežius Pranciškus: Būkime šviesos žmonės, neveidmainiaukime

Vatikano radijas

„Krikščionis nevaikšto tamsiais keliais, kuriuose nėra Dievo tiesos. Tačiau jei kartais jam pasitaiko nuklysti į tamsą, jis gali prašyti atleidimo ir Dievas jį sugrąžina į šviesos kelią“, – taip kalbėjo popiežius Pranciškus penktadienio Mišių homilijoje komentuodamas skaitinį iš šv. Jono Pirmojo laiško.

„Apaštalas įspėja krikščionis saugotis veidmainystės – šviesa veide, o tamsa širdyje. Nemeluokime, kad esame be nuodėmės, nes visas mūsų gyvenimas tai nuolatinė kova su nuodėme, kuriai dažnai pasiduodame, ir nuolatinės pastangos gyventi Dievo malonėje“, – kalbėjo popiežius.

„Jei tu sakai, kad esi bendrystėje su Viešpačiu, tai būk jo šviesoje. Negyvenk dvigubo gyvenimo, nepasiduok tam melui, kurį šiandien dažnai matome, – ragino popiežius. – Deja mes dažnai suklumpame. Esame gundomi sakyti viena, o daryti kita. Visada mums gresia gundymai. Bet juk žinome, iš kur visas melas: Biblija, Jėzus velnią vadina melo tėvu, didžiuoju melagiu. Dėl to senolis apaštalas Jonas su tokiu švelnumu kreipiasi į jauną Bažnyčią ir ją maldauja: ‘Nebūkite melagiai. Esate bendrystėje su Dievu, dėl to būkite jo šviesoje. Darykite šviesos darbus, nesielkite kaip veidmainiai, kurie viena sako, o kita daro, jūsų gyvenimas tenebūna dvigubas‘.“

„Mano vaikeliai, aš jums tai rašau, kad nenusidėtumėte“, – toliau sakoma apaštalo šv. Jono laiške. Tačiau jei nusidedame, nepraraskime vilties, nes „turime Užtarėją pas Tėvą, teisųjį Jėzų Kristų“.

„‘Turime užtarėją, žodį, gynėją pas Tėvą. Tas gynėjas – tai Jėzus Kristus, Teisusis. Jis mus nuteisina. Jis mums suteikia malonę‘. Girdėdamas šiuos senelio apaštalo Jono žodžius kas nors galėtų paklausti: Tai gal nuodėmė nėra labai bjaurus dalykas? Ne, nuodėmė visada bjauri. Tačiau jei tu nusidėjai, žinok, kad gali gauti atleidimą, kad esi laukiamas. Visada! Viešpats yra galingesnis už mūsų nuodėmes“, – kalbėjo Pranciškus.

Toks yra Dievo gailestingumas, sakė Pranciškus. Jis žino mūsų menkumą, mūsų visada laukia, pasiruošęs atleisti. „Gyvenkime šviesoje, nes Dievas yra šviesa. Nekeliaukime viena koja šviesoje, kita tamsoje. Nebūkime melagiai. Visi esame nusidėjėliai. Niekas negali sakyti: ‘tas vyras yra nusidėjėlis, ta moteris yra nusidėjėlė, bet aš, ačiū Dievui, esu teisus’. Tik vienas yra Teisusis, – tas, kuris mus atpirko. Ir jei kuris nors iš mūsų nusidedame, jis mūsų laukia, mums atleidžia. Jis supranta, kad mes esame iš dulkių sukurti, jis yra mums gailestingas. Džiaugsmas, kuriuo alsuoja šis skaitinys iš apaštalo šv. Jono laiško, tepadeda mums gyventi paprastą ir skaidrų krikščionišką gyvenimą, sakyti visą tiesą, ypač kai kreipiamės į Viešpatį“, – sakė popiežius.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Family Watch International       2016-05-4 11:08

Massachusetts Music Teachers Told to Integrate LGBT Agenda into Their Classes.  Citing the work of Alfred Kinsey as support, an article published by the Massachusetts Music Educators Association suggests public school music teachers must include homosexual composers, change words of heterosexual song lyrics, use gender-neutral pronouns, and incorporate other strategies to provide “LGBTQ-friendly” classrooms.  Read more here:
http://www.massresistance.org/docs/gen3/16b/lgbt-music-classes/index.html?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+5.3.16&utm_medium=email

VaidasVDS       2016-05-3 9:44

Atkreipsiu dėmesį į porą popiežiaus pasisakymo momentų.
“Tačiau jei tu nusidėjai, žinok, kad gali gauti atleidimą, kad esi laukiamas. Visada!”
Pasakymas gal ir geras. Tačiau tokio pasakymo prasmė dvejopa. Jei tai paguoda, tai gerai. Bet jei tai reiškia nuraminimą tik dėl to, kad nusidėti galima bet kada, nes vis tiek gausi atleidimą (visada), tai toks posakis gali labai rimtai suklaidinti savanaudį žmogų.
Apreiškimas, Urantijos Knyga, nurodo:
“Suklydimas rodo intelektualaus skvarbumo stoką; blogis rodo išminties trūkumą; nuodėmė pažymi apgailėtiną dvasinį skurdą; bet piktybinis blogis liudija nykstančią asmenybės kontrolę.
    Ir kada nuodėmė taip dažnai pasirenkama ir taip dažnai kartojama, tada ji gali tapti įpročiu. Nusidedantieji iš įpročio lengvai gali tapti piktybiškais, gali tapti nuoširdžiais maištininkais prieš visatą ir prieš jos visas dieviškąsias realybes. Nors gali būti atleidžiama visokio pobūdžio nuodėmės, bet mes abejojame, ar užkietėjęs piktadarys kada nors galės nuoširdžiai patirti atgailą dėl savo blogų darbų arba priimti atleidimą už savo nuodėmes.”
—-
Kitas pasakymas: “Niekas negali sakyti: ‘tas vyras yra nusidėjėlis, ta moteris yra nusidėjėlė, bet aš, ačiū Dievui, esu teisus’.”
Vėlgi jis teisingas tik iš dalies. Daug kas pastebi, kad kažkas daro blogį ar nuodėmę, tai kaip jis negali pasakyti, kad štai jie daro nuodėmę. O antra sakinio dalis yra teisinga, nes iš tiesų ne pats žmogus nusprendžia, ar jis pats buvo teisus Dievo akivaizdoje, netgi ir vertindamas kitą asmenį. Tą nusprendžia tik pats Dievas. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia priekaištauti kokiam nors nedoram ar blogam kieno nors darbui. Toks pavyzdys būtų visai tinkamas kokio nors dogmatizmo atveju, tačiau netinkamas konkretaus ir akivaizdaus visiems blogio atlikimo atveju…

Jedi Yoda       2016-05-2 9:11

“Ar mes esame materijos maišai? ar Šviesos būtybės?”
Pagaliau turime popiežių, kuris žiūri “Žvaigždžių karus”


Rekomenduojame

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.