Geroji Naujiena

Popiežius Pranciškus: Būkime šviesos žmonės, neveidmainiaukime

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 30 d. 20:26

3     

    

Popiežius Pranciškus: Būkime šviesos žmonės, neveidmainiaukime

Vatikano radijas

„Krikščionis nevaikšto tamsiais keliais, kuriuose nėra Dievo tiesos. Tačiau jei kartais jam pasitaiko nuklysti į tamsą, jis gali prašyti atleidimo ir Dievas jį sugrąžina į šviesos kelią“, – taip kalbėjo popiežius Pranciškus penktadienio Mišių homilijoje komentuodamas skaitinį iš šv. Jono Pirmojo laiško.

„Apaštalas įspėja krikščionis saugotis veidmainystės – šviesa veide, o tamsa širdyje. Nemeluokime, kad esame be nuodėmės, nes visas mūsų gyvenimas tai nuolatinė kova su nuodėme, kuriai dažnai pasiduodame, ir nuolatinės pastangos gyventi Dievo malonėje“, – kalbėjo popiežius.

„Jei tu sakai, kad esi bendrystėje su Viešpačiu, tai būk jo šviesoje. Negyvenk dvigubo gyvenimo, nepasiduok tam melui, kurį šiandien dažnai matome, – ragino popiežius. – Deja mes dažnai suklumpame. Esame gundomi sakyti viena, o daryti kita. Visada mums gresia gundymai. Bet juk žinome, iš kur visas melas: Biblija, Jėzus velnią vadina melo tėvu, didžiuoju melagiu. Dėl to senolis apaštalas Jonas su tokiu švelnumu kreipiasi į jauną Bažnyčią ir ją maldauja: ‘Nebūkite melagiai. Esate bendrystėje su Dievu, dėl to būkite jo šviesoje. Darykite šviesos darbus, nesielkite kaip veidmainiai, kurie viena sako, o kita daro, jūsų gyvenimas tenebūna dvigubas‘.“

„Mano vaikeliai, aš jums tai rašau, kad nenusidėtumėte“, – toliau sakoma apaštalo šv. Jono laiške. Tačiau jei nusidedame, nepraraskime vilties, nes „turime Užtarėją pas Tėvą, teisųjį Jėzų Kristų“.

„‘Turime užtarėją, žodį, gynėją pas Tėvą. Tas gynėjas – tai Jėzus Kristus, Teisusis. Jis mus nuteisina. Jis mums suteikia malonę‘. Girdėdamas šiuos senelio apaštalo Jono žodžius kas nors galėtų paklausti: Tai gal nuodėmė nėra labai bjaurus dalykas? Ne, nuodėmė visada bjauri. Tačiau jei tu nusidėjai, žinok, kad gali gauti atleidimą, kad esi laukiamas. Visada! Viešpats yra galingesnis už mūsų nuodėmes“, – kalbėjo Pranciškus.

Toks yra Dievo gailestingumas, sakė Pranciškus. Jis žino mūsų menkumą, mūsų visada laukia, pasiruošęs atleisti. „Gyvenkime šviesoje, nes Dievas yra šviesa. Nekeliaukime viena koja šviesoje, kita tamsoje. Nebūkime melagiai. Visi esame nusidėjėliai. Niekas negali sakyti: ‘tas vyras yra nusidėjėlis, ta moteris yra nusidėjėlė, bet aš, ačiū Dievui, esu teisus’. Tik vienas yra Teisusis, – tas, kuris mus atpirko. Ir jei kuris nors iš mūsų nusidedame, jis mūsų laukia, mums atleidžia. Jis supranta, kad mes esame iš dulkių sukurti, jis yra mums gailestingas. Džiaugsmas, kuriuo alsuoja šis skaitinys iš apaštalo šv. Jono laiško, tepadeda mums gyventi paprastą ir skaidrų krikščionišką gyvenimą, sakyti visą tiesą, ypač kai kreipiamės į Viešpatį“, – sakė popiežius.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Family Watch International       2016-05-4 10:08

Massachusetts Music Teachers Told to Integrate LGBT Agenda into Their Classes.  Citing the work of Alfred Kinsey as support, an article published by the Massachusetts Music Educators Association suggests public school music teachers must include homosexual composers, change words of heterosexual song lyrics, use gender-neutral pronouns, and incorporate other strategies to provide “LGBTQ-friendly” classrooms.  Read more here:
http://www.massresistance.org/docs/gen3/16b/lgbt-music-classes/index.html?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+5.3.16&utm_medium=email

VaidasVDS       2016-05-3 8:44

Atkreipsiu dėmesį į porą popiežiaus pasisakymo momentų.
“Tačiau jei tu nusidėjai, žinok, kad gali gauti atleidimą, kad esi laukiamas. Visada!”
Pasakymas gal ir geras. Tačiau tokio pasakymo prasmė dvejopa. Jei tai paguoda, tai gerai. Bet jei tai reiškia nuraminimą tik dėl to, kad nusidėti galima bet kada, nes vis tiek gausi atleidimą (visada), tai toks posakis gali labai rimtai suklaidinti savanaudį žmogų.
Apreiškimas, Urantijos Knyga, nurodo:
“Suklydimas rodo intelektualaus skvarbumo stoką; blogis rodo išminties trūkumą; nuodėmė pažymi apgailėtiną dvasinį skurdą; bet piktybinis blogis liudija nykstančią asmenybės kontrolę.
    Ir kada nuodėmė taip dažnai pasirenkama ir taip dažnai kartojama, tada ji gali tapti įpročiu. Nusidedantieji iš įpročio lengvai gali tapti piktybiškais, gali tapti nuoširdžiais maištininkais prieš visatą ir prieš jos visas dieviškąsias realybes. Nors gali būti atleidžiama visokio pobūdžio nuodėmės, bet mes abejojame, ar užkietėjęs piktadarys kada nors galės nuoširdžiai patirti atgailą dėl savo blogų darbų arba priimti atleidimą už savo nuodėmes.”
—-
Kitas pasakymas: “Niekas negali sakyti: ‘tas vyras yra nusidėjėlis, ta moteris yra nusidėjėlė, bet aš, ačiū Dievui, esu teisus’.”
Vėlgi jis teisingas tik iš dalies. Daug kas pastebi, kad kažkas daro blogį ar nuodėmę, tai kaip jis negali pasakyti, kad štai jie daro nuodėmę. O antra sakinio dalis yra teisinga, nes iš tiesų ne pats žmogus nusprendžia, ar jis pats buvo teisus Dievo akivaizdoje, netgi ir vertindamas kitą asmenį. Tą nusprendžia tik pats Dievas. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia priekaištauti kokiam nors nedoram ar blogam kieno nors darbui. Toks pavyzdys būtų visai tinkamas kokio nors dogmatizmo atveju, tačiau netinkamas konkretaus ir akivaizdaus visiems blogio atlikimo atveju…

Jedi Yoda       2016-05-2 8:11

“Ar mes esame materijos maišai? ar Šviesos būtybės?”
Pagaliau turime popiežių, kuris žiūri “Žvaigždžių karus”


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie Lietuvos politines partijas ir jų perspektyvas

Kodėl reikalinga Nacionalinio susivienijimo partija? Kodėl negalima tiesiog susivienyti su „patriotinėmis jėgomis“? Vytauto Radžvilo atsakymas

Ledas LRT pajudėjo?

Nida Vasiliauskaitė. Apie demokratinį geną

Audrius Bačiulis. Kas vienija Gabrielių Landsbergį ir Ramūną Karbauskį?

Algimantas Rusteika. Galima išeiti iš konservatorių, bet konservatoriai iš tavęs neišeis niekada…

Nuo europarlamentarų darbo stalų pašalintos nacionalinės vėliavos – ką tai reiškia?

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.