Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 20 d. 21:52

41     

    

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

“Socialinė ekonominė krizė ir dėl jos išaugęs skurdas kyla iš neoliberalizmo įkvėptų strategijų, kurios laiko pelną ir rinkos dėsnius absoliučiais parametrais, esančiais aukščiau žmonių ir tautų orumo”.
Ir toliau:
“Vyraujančioje neoliberalioje kultūroje priešakines vietas užima išoriniai, tiesioginiai, matomi, greiti, paviršutiniški dalykai, o tikrovė užleidžia vietą regimybėms”. The Guardian, 2013 kovo 14d.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lietuvos Vyskupų Konferencija       2020-10-23 8:55

Informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme Francesco
2020 m. spalio 23 d.


Žiniasklaidoje šiuo metu intensyviai aptariamos režisieriaus Jevgenijaus Afinejevskio filme Francesco išsakytos Popiežiaus mintys apie būtinybę neatstumti homoseksualių asmenų atspindi nuolatinį Šv. Tėvo norą padėti asmenims, atsidūrusiems sunkiose situacijose. Bažnyčios nariai kviečiami nepažeidžiant tikėjimo ir Bažnyčios mokymo jautriai ir neabejingai pažvelgti į tuos mūsų bendrabūvio atvejus, kurie reikalauja įsiklausymo ir supratimo. Minėtasis filmas dabartinio Bažnyčios mokymo nekeičia.

Retorinis klausimas       2020-10-22 19:52

Homoseksualistams, ryšium su jų sutrikusiu seksualiniu potraukiu, valstybė gali teikti tik nebent nemokamas psichiatro paslaugas. Kitokios teikiamos paslaugos, šiuo atveju, būtų tik netiesioginis patvirtinimas, kad valstybė homoseksualizmą laiko normaliu reiškiniu. Argi to reikia sveikai mąstančiai visuomenei?

Cha >>> 2020-10-22 18:31       2020-10-22 18:41

Todėl, kad jūsų dievas, iš mažosios raidės, o Katalikų bažnyčios Dievas, iš didžiosios.

Eikite, mišios pasibaigė       2020-10-22 18:31

Katalikų Bažnyčios skilimas (skizma).
Popiežiui reikia atlikti egzorcizmą.
Žydai, musulmonai, stačiatikiai apie py… tyli, o šetono vietininkas kelia vėliavą...
Ką galvoti dorom katalikų šeimom.
Asmeniškai aš nebetikiu jokiu geruoju dievu.
Kodėl dievas dar nenutrenkė to savo vietininko.
????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amen       2020-10-22 17:41

Delfis…
Lietuvos politikai sureagavo į popiežiaus žodžius: kas išreiškė palaikymą, o kas ėmė vartytis.
...
Katalikų Bažnyčios skilimas, arba jie visi teina velniop !!!

bet gi -> manau       2020-10-22 14:58

Man atrodo, atrodo, kad Jus esate geras ir doras zmogus. Tik priminsiu, kad kartais gerais ir dorais zmonemis manipuliuojama ir siekiama juos panaudoti ne tokiems geriems ir ne tokiems doriems tikslams pasiekti.  Bet Jus ta ir taip zinote. Nuosirdziai linkiu Jums viso kuo geriausio. Pagarbiai.

Manau >>>       2020-10-22 14:30

kad mano popiežius būdamas pats imigrantas, labai jautriai reaguoja į dalią tokių žmonių. Tik,... manau, kad nepažabota migracija yra politika, kuri naudojasi niekuo nekaltų žmonių dalia norinčių pabėgti iš pragaro. Ar daug ryžtusi plaukti vandenynu su tikėtina baigtimi, kai tavęs laukia arba mirtis, arba dar didesnė nežinia. Taip, jais naudojasi tie, kas daro neoglobalią politiką pasaulyje. Tik dideli pinigai organizuoja sumaištis, revoliucijas ir tas baisias migracijas įliedami į jų tarpą banditiškas grupuotes su vienu tikslu, daryti nestabilumą. Tai mano nuomonė.
O popiežius mato kenčiantį žmogų ir meldžią, bei prašo visų melsti Dievą teisingumo kenčiančiam. Migrantus priimančios vyriausybės turėjo matyti į priekį, o ne vien tik pasiduoti “dideliems pinigams”. Tas pats su gamta, juk mes einame į susinaikinimą. Negalima gyventi vardan pelno, nežaboto pelno.
Dėl Ispanijos karaliaus, tai nelabai aš tikiu jo kriminaline praeitimi, nes su nupirkta žiniasklaida galima viską apversti aukštyn kojomis.

bet gi-> manau       2020-10-22 13:35

ir dar. neigiama ivertinima Jums uzdejau ne as:):):) tikrai

bet gi-> manau       2020-10-22 13:35

Gerbiamasis, nesuplakite visko i viena vieta. Ispanijos karaliaus atvejis yra krminaline veika praeityje. Jeigu jis nebutu karalius, butu jau seniai sedejes kalejime uz tai. nepalaikau Ispanijos kairiuju vyriausybes, kuri daro daug keistu dalyku, bet ten tikrai kriminalu kvepia. Gal ziniasklaida ir iskraipo kai kurias popieziaus mintis, bet jis ir pats aktyviai dalyvauja. Vienas senesnis ir neutralesnis pavyzdys. Pries keleta metu, pamenate buvo migrantu krize. Neoliberalai dare didziuli spaudima valstybems atsiverti, panaikinti sienas, priimti bet kokius kiekius is bet kur atkeliaujanciu migrantu. Tikriausiai pamenate ta laika, Lietuvos ziniasklaida irgi ten sekmingai dalyvavo, Sirija, Irakas, pabegeliai, europinis solidarumas, bla bla bla. Buvo gerai koordinuota neoliberalu tarptautine kampanija. Bet Lietuvos ziniasklaida zymiai maziau rase apie paralelini rengini- tu paciu jegu organizuota ir smarkiai tarptautineje ziniasklaidoje, ypac JAV, organizuota migrantu zygi Lotynu Amerikoje. Ten buvo organizuojamas simtatukstantinis migrantu is visos L.Amerikos zygis link JAV, kertant net kelias sienas be jokiu patikru su visu milzinisku propagandiniu palaikymu. Visa leftistine ziniasklaida ji visaip propagavo ir lauke konflikto prie JAV sienos, tai vyko jau po Trumpo isrinkimo, savaime aisku. Trumpo administracija laiku susigrebe ir susitare su atitinkamomis valstybemis ir tas migrantu srautas, bent jau didzioji dalis, JAV sieno staip ir nepasieke dideliam leftistu organizatoriu nusivylimui. Ir jokiu konfliktu prie sienos, kai pareigunai priversti neleisti zmoniu su mazais vaikais (pamenate scenas, kai Europoje tuos vaikus kiso i prieki, kad liudniau atrodytu policijos smurtas), neivyko. Tai tik noriu priminti, kad viso to absoliuciai dirbtinai suorganizuoto zygio metu, popiezius ne karta dalino interviu apie tai, kad pasaulyje neturetu buti sienu ir pan., ka mielai leftistai citavo, tas buvo naudojama demokratu kovoje pries Trumpo sienos statybos finansavima ir bendrai kovoje pries grieztesne migracijos politika. Europieciai aisku irgi popieziui plojo. Popiezius tikrai zinojo, ka kalba, ir kas jo tais interviu pasinaudos. Jis tikrai pasirinko viena is pusiu. Ir, paskartosiu, tai buvo ta puse, kuri kaip tik nera religijos laisves esmine palaikytoja. Gal ir per placiai, bet norejau, kad suprastumete konteksta. Lygiai tokia pat paklode galiu israsyti apie popieziaus pasisakymus del klimato kaitos, tarptautiniu taisykliu ir dar kai ka. bet pazadu, cia jau sustosiu ir daugiau sia tema nepasisakysiu:) geros dienos

Manau >>> bet gi       2020-10-22 13:13

Taip pat reikia gerai susimąstyti apie tokią suintensyvėjusią ir agresyvią popiežiaus minčių iškraipymą. Vyksta totalus puolimas prieš visą Katalikų Bažnyčią visame pasaulyje. Pasiskaitykite ką daro Ispanijoje, kai net karalius bėga iš šalies. O, juk tai šalis, kuri davė labai daug šventųjų mistikų. Ar ne liberalusis pasaulis daro tuos baisumus, kurie dabar vyksta? Tik,... Dievas yra Dievas ir Jis iš bet kokio blogio moka padaryti gėrį, o dar pažadas duotas apaštalui šv. Petrui, kad pragaro vartai Jos nenugalės. Tikiu ir neabejoju, kad Dievas viską žino ir valdo.

Manau >>> bet gi       2020-10-22 13:05

kad Jūs susidarėte klaidingą nuomonę apie popiežių, nes vien tik jo paskutinė enciklika „Fratelli tutti“ pasisako prieš dabartinį liberalizmą ir “tvoja” aniems labai negailestingai. Popiežius Pranciškus, kaip tik labai aštriai kalba ir be jokių užuolankų prie ko veda dabartinis neoliberalizmas. Siūlau kasdien pasiklausyti žinių iš Vatikano.

Manau >>> Catholic News Agency        2020-10-22 12:59

  Svarbiausias Kataliko bruožas yra ir turi būti artimo meilė
Pirmieji Krikščionys gyveno bendruomenėje sunešę savo turtą ir neišskirdami vieni kitus. Visi buvo lygūs</B>
Bet koks “paklydelis” buvo dar labiau apsuptas meile, kad surastų Dievo meilę savo širdyje. Nuodėmę daro tas, kuris stokoja Dievo ir artimo meilės.

bet gi-> manau       2020-10-22 12:58

Jus manes nesupratote, arba apsimetate, kad nesupratote. As nepasisakau pries gejus. Sitas popieziaus pasisakymas apie gejus yra tk vienas is daugelio jo labai kryptingai parengtu pasisakymu, del kuriu ji taip gerbia neoliberalai. Cia buvo mano nuomone apie dabartinio popieziaus politine darbotvarke visur ir visada remti tu paciu neoliberalu politika praktiskai visais klausimas, isskyrus gal tik abortus. Ta minejau anksciau. Ir popiezius juk nera nepatyres politikas, be to Vatikane netruksta rimtu politikos zinovu, kurie turi ir ziniu, ir patirties tam, kad bent jau isaiskintu situacija. Ir jis turetu suprasti, kad sitie jo pareiskimai palaiko neoliberalu darbotvarke visame pasaulyje. Neoliberalu, kurie siaip jau yra vieni is didziausiu religijos suvarzymu igyvendintoju (sic!). Ir tuo paciu leidzia neoliberalams panaudoti tuos savo pasisakymus kovai pries valstybes ir konservatyvesnius lyderius, kurie ta religijos laisve gina. Tikiuosi, dabar aiskiau, atsiprasau, negaliu issamiai dabar visko isdestyti

Manau >>> Catholic News Agency        2020-10-22 12:49

“„Homoseksualai turi teisę būti šeimos dalimi. Jie yra Dievo vaikai ir turi teisę į šeimą. Niekas dėl to neturėtų būti atstumtas ar niekinamas “, - savo požiūrį į pastoraciją filme sakė popiežius Pranciškus.”
Dar daugiau juos privalu mylėti, mylėti Dievo meile, nes jie kenčia, kad yra kitokie. O civilinė santuoka tegul tik sprendžia ir išsprendžia jų civilinius poreikius.
Buvo laikai, kai raupsuotuosius išmesdavo iš bendruomenės ir neprisileisdavo artyn. Jie supūdavo skausmuose ir neviltyje. O štai šv. Pranciškus Asyžietis nulipo nuo žirgo ir jį pabučiavo. Todėl jis net nesusirgo, o   tapo šventuoju.
Negalima kitokius atstumti, juos privalu dar labiau mylėti.
Didžiuojuosi, kad esu katalikas ir kad mano pontifikas ne tik nuplauna kojas, bet jas ir pabučiuoja.

Catholic News Agency       2020-10-22 12:38

https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-francis-calls-for-civil-union-law-for-same-sex-couples-in-shift-from-vatican-stance-12462?inf_contact_key=29d2899356e26d17ea3f4268662058acf651f238aa2edbb9c8b7cff03e0b16a0
CNA personalas, 2020 m. Spalio 21 d. 06:35 val. MT (CNA).

Trečiadienį Romoje rodytame dokumentiniame filme popiežius Pranciškus paragino priimti civilių sąjungų įstatymus tos pačios lyties poroms, atsisakant Vatikano doktrinos tarnybos ir popiežiaus pirmtakų pozicijos šiuo klausimu.

Pastabos buvo pateiktos dokumentinio filmo dalyje, kurioje apmąstyta LGBT asmenų sielovada.

„Homoseksualai turi teisę būti šeimos dalimi. Jie yra Dievo vaikai ir turi teisę į šeimą. Niekas dėl to neturėtų būti atstumtas ar niekinamas “, - savo požiūrį į pastoraciją filme sakė popiežius Pranciškus.

Po šių pastabų ir komentaruose, kurie gali sukelti ginčus tarp katalikų, popiežius Pranciškus tiesiogiai pasvėrė tos pačios lyties porų civilinių sąjungų klausimą.

„Tai, ką turime sukurti, yra civilinės sąjungos įstatymas. Taip jie bus teisiškai apdrausti “, - sakė popiežius. - Aš už tai.

Šios pastabos pateiktos dokumentiniame filme „Francesco“ apie popiežiaus Pranciškaus gyvenimą ir tarnystę, kurio premjera įvyko spalio 21 d. Romos kino festivalio metu ir kurio premjera Šiaurės Amerikoje turėtų pasirodyti sekmadienį.

Manau >>> bet gi       2020-10-22 12:28

Gerbiu Jūsų nuomonę, bet ... Kuom blogas yra jaunas žmogus, kuris jaučia meilę tai pačiai lyčiai arba kunigas įsimylėjęs savo parapijietę? Jei jie nedaro nuodėmės, tai ir toliau gali vieni kitus mylėti. Blogis yra tai, kas tampa nebevaldomu, o tokią tendenciją turi nuodėmė, kuri bando užsimaskuoti ir augti, kol tampa žmogų užvaldanti, t.y. nebevaldoma ir išsilieja įvairiomis formomis. Štai apie ką kalba Katalikų Bažnyčia. Mano nuomone, homoseksualizmas yra žmogaus mintyse užgimusią šią mintį ir laiku nesustabdytą, kuri išaugo ir subrendo į “problemą”. Labai gerai apie tai aprašo Simone Weill knygoje “Sunkis ir malonė”

bet gi -> manau       2020-10-22 11:58

As ir nepretenduoju i visuotini supratima. Man Vatikano doktrinos yra idomios ir svarbios ne tiek religine prasme, kiek politine. Visa laika i Vatikana ziurejau placiau nei kad isimtinai i religiniu ritualu nustatytoja. Bet dabar matau, ka matau. Popiezius eina lengviausiu keliu, kaip ir mainstreaminiai politikai. Tiek pasirenkant temas bendraujant su populiariomis ziniasklaidos priemonemis, tiek ir tu ziniu pristatymo forma. Jeigu Jums tas tinka- Jusu pasirinkimas. Man nelabai. Nesu praktikuojantis katalikas, nors katalikisku normu gyvenime is esmes laikausi (kartais gal net labiau nei kai kurie kassavaitiniai baznyciu lankytojai). Netgi lankydamasis baznyciose aukoju ne tiek del religingumo, kiek del noro paremti institucija, kurios nuopelnus ir reiksme vertinu.  Siaip nuolat atsizvelgdavau ir gerbiau Vatikano pozicija man svarbiais klausimais. Dabar kiek maziau. Bet tai nieko nereiskia, as Jums savo poziurio neprimetu, tik parasiau savo nuomone.

Manau>>> bet gi       2020-10-22 11:25

tamstos nesupratimui nėra ribų. Yra šiame pasaulyje visko - homoseksualizmas, transvestitai, alkoholizmas, narkomanija, pedofilija, žmogžudžiai,  juodaodžiai, baltaodžiai, geltonodžiai ir taip save vadinančiais normaliais. Visiems saulutė šviečia vienodai. Kas turi teisę dėl to uždrausti kam nors gyventi kartu ar atskirai? Svarbiausia nedaryti blogio, t.y. nežudyti, neprievartauti, nevogti, negeisti uždrausto daikto ir t.t., t.y. nedaryti nuodėmės.
Katalikų Bažnyčia neduos sakramentinės santuokos tiems, kas neatitinka jos nuostatų. Popiežius neturi teisės vertinti žmogų pagal jo įsitikinimus, t.y. homoseksualus žmogus nėra blogas, bet, jei jis daro nuodėmę gyvendamas lytiniuose santykiuose su tos pačios lyties, arba vyras ir moteris be santuokos taip pat gyvena, kaip vyras ir žmona, tai yra blogai.
Supraskite, kad mūsų uždavinys šiame gyvenime įvaldyti visas savo aistras, ne tik lytiniuose santykiuose, tai yra gašlumo, bet ir godumo, narkomanijos, pijokystės, valdžios siekimas, smurtas ir t.t.

Deivis       2020-10-22 11:08

Judaizmas, islamas ir krikščionybė tai pasaulio smarvė ir ne daugiau.

bet gi       2020-10-22 10:52

po neseniai pasirodziusiu zinuciu, kad popiezius pritaria homoseksualu partnerystes iteisinimui, ne tik Lietuvoje, bet ir europineje ziniasklaidoje pilasi liaupses sitam popieziui. cia jau pratesiant jo ankstesnius liberalius pasisakymus del migrantu, klimato ir kt. cia tiesos.lt redakcija prisijungia prie bendraeuropinio liberalaus popieziaus slovinimo kampanijos ar kaip?

zxc       2020-10-22 10:52

Esmė yra vertinime, ar homoseksualizmas yra normalus ar nenormalus reiškinys. Juk būtent nuo šio vertinimo priklauso ir įstatymų leidyba: teikti homoseksualistams kokias nors paslaugas susijusias su jų homoseksualizmo praktikavimu ar neteikti.

Šiaip,       2020-10-22 10:46

šaunuolis tas mūsų pontifikas, neleidžia neoliberastams ramiai miegoti.

Baltramiejus       2020-10-22 10:24

visi esame broliai vieningoje žmonijos šeimoje
Popiežius kviečia atsisakyti abejingumo ir cinizmo, sako Baltramiejus I, Konstantinopolio ekumeninis patriarchas, interviu „Vatican News” komentuodamas naująją popiežiaus Pranciškaus encikliką „Fratelli tutti“. Pasak Baltramiejaus, visi kartu turime svajoti apie pasaulį, kuris būtų vieninga žmonijos šeima.

Popiežiaus enciklika visiškai patvirtino lūkesčius, ši jo enciklika nepaprastai įdomi, tai nėra jo buvusių enciklikų ar raštų santrauka ar sąvadas, o sveikintinas visos Bažnyčios socialinės doktrinos apvainikavimas, sakė ortodoksų patriarchas Baltramiejus. Jis išreiškė viltį, kad Pranciškaus enciklika „Fratelli tutti“ taps įkvėpimo šaltiniu ir vaisingu dialogu, skatinančiu lemiamas iniciatyvas ir veiksmus tarpkrikščionišku, tarpreliginiu ir visą žmoniją apimančiu – panžmonišku – lygmeniu.

Gimstančios Bažnyčios krikščionys vieni kitus vadindavo broliais, priminė Baltramiejus, pasak jo, ši dvasinė ir kristocentrinė brolybė yra kur kas gilesnė už prigimtinę brolybę. Tačiau krikščionims broliai nėra tiktai Bažnyčios nariai, o visų tautų žmonės. Dievo Žodis priėmė žmogiškąją prigimtį ir visa suvienijo savyje. Visi žmonės yra Dievo kūriniai ir visi jie yra įtraukti į išganymo istoriją. Tikinčiojo meilė yra beribė. Ji apima visą kūriniją, Izaokas Siras tai vadina „dėl visos kūrinijos liepsnojančia širdimi“. Meilė broliams visuomet yra nepalyginama. Tai nėra abstraktus atjautos žmonijai jausmas, kuris paprastai ignoruoja kitą asmenį. Asmeninės bendrystės ir brolybės matmuo atskiria krikščionišką meilę ir brolybę nuo abstraktaus humanizmo.

Bažnyčia siūlo gyvenimą, kuriame būtų atsigręžiama į vienintelį reikalingą dalyką, o tai yra meilė, atsivėrimas kitam, žmonijos solidarumo kultūra, sakė Baltramiejus atkreipdamas dėmesį į popiežiaus Pranciškaus enciklikoje „Fratelli tutti“ primintą ir išsamiai pristatytą Gerojo samariečio parabolę.

Kristus ypač susieja pirmąjį ir didžiausią įsakymą mylėti Dievą su antruoju ir į jį panašiu įsakymu mylėti artimą. Jis priduria, kad nuo šių dviejų įsakymų priklauso visas Įstatymas ir pranašai. Evangelistas Jonas šiuo atveju parašė labai aiškiai savo pirmajame laiške: „Kas nemyli, tas nepažino Dievo“ (1 Jn 4, 8). Pasak Baltramiejaus, Gerojo samariečio parabolė artima evangelisto Mato pasakojimui apie Paskutinįjį teismą, atskleidžia visą tiesą apie meilės įsakymą. Parabolės kunigas ir levitas atstovauja religijai, kuri užsidariusi savyje, jį rūpinasi tik įstatymų nekintamumo užtikrinimu, fariziejiškai ignoruoja ir apeina tai, kas svarbiausia Įstatyme (plg. Mt 23, 23), – meilę ir paramą artimui. Paaiškėja, kad gerasis samarietis yra artimas plėšikų užpultam ir sumuštam žmogui. Į Rašto aiškintojų klausimą, kas yra mano artimas Jėzus atsako klausimu: kuris iš šių trijų atrodo artimas tam, kuris nukentėjo nuo plėšikų? Čia žmogui neleidžiama klausti, o jo prašoma ir jis kviečiamas veikti. Visuomet, turime matyti artimą, brolį, kai susitinkame, kai prieš mus tolimas, svetimas ir priešas.

Visai pritariame popiežiaus iššūkiui, jo kvietimui atsisakyti abejingumo ir cinizmo, kuris valdo mūsų santykį su gamta, mūsų politinį, ekonominį ir socialinį gyvenimą, kuris mus paverčia į save susitelkusiomis ir kitiems abejingomis būtybėmis, kad svajotume pasaulį kaip vieningą žmonijos šeimą, kurioje visi be išimties esame broliai. (SAK / Vatican News)

Peter Maurer.       2020-10-22 10:21

„Fratelli tutti“ – raktinis šūkis Raudonojo Kryžiaus komitetui
Koronavirusas pagreitino ir paryškino daugelį žinomų problemų ir šalia daugelio kitų tapo dar viena problema, pareiškė „Vatican News“ Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto pirmininkas Peter Maurer. Jis pasakojo apie popiežiaus audienciją ir bendrą įsipareigojimą kurti vieningesnį ir solidaresnį pasaulį nepaisant gausybės žaizdų.

Peter Maurer kalbėjo apie požiūrių, vertybių ir siekių bendrumą pažeistame ir pasidalijusiame pasaulyje, kurį dabar ištikusi dar ir koronaviruso pandemija. „Vatican News“ bendradarbiai kalbino Maurerį po jo susitikimų pirmadienio rytą su popiežiumi Pranciškumi ir atskirai su Vatikano valstybės sekretoriumi Pietro Parolinu.

„Susitikti su popiežiumi Vatikane – labai ypatinga patirtis, nedažnai būna gausybėje kitų susitikimų pasaulyje, kad sutaptų požiūriai, vertybės ir siekiai, tiek kai analizuojame ir siekiame išspręsti krizes pagal skirtingų religijų perspektyvą, tiek kai tai darome pagal tarptautinę humanitarinę teisę. Gera žinoti, kad popiežius palaiko Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komiteto veiklą pasaulyje karų ir smurto ištiktiems žmonėms gelbėti.“

Paprašytas pakomentuoti naująją popiežiaus encikliką, Peter Maurer tvirtino, kad enciklikos pavadinimas „Fratelli tutti“ yra raktinis šūkis, kuriuo Raudonojo Kryžiaus komitetas dešimtmečiais grindė savo veiklą. Esu įsitikinęs, sakė jis, kad, Raudonojo Kryžiaus komiteto, Šventojo Sosto ir popiežiaus įsitikinimų branduolio centre glūdi svarba kovoti su visuomenės pasidalijimu, kurio pasekmės dėl karų ir smurto itin skaudžios kenčiančioms populiacijoms, pažeidžiamiems asmenims, migrantams ir benamiams, visiems, kurie kenčia nuo ginklavimosi varžybų, klimato kaitos, nepakankamo šalies vystymosi, marginalizavimo, skurdo ir neteisingumo ir, priešingai, kuriant naują kitokios, įtraukios, žmones vienijančios visuomenės viziją, tiesianti tiltus į ten, kur tikrovė dalija visuomenę. Manau, tai mūsų bendrų nusistatymų ir įsipareigojimų širdis. Labai didžiuojamės, kad esame tokie artimi Šventajam Sostui ir Šventajam Tėvui, sakė Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto pirmininkas.

Pasak jo, koronavirusas paaštrino kitas problemas ir pats tapo dar viena. Jau matėme karų ir smurto poveikį visuomenėms, jau matėme, kaip smurtas ir klimato kaita prisidėjo prie visų kitų sudėtingų situacijų labiausiai pažeidžiamuose pasaulio regionuose – tokiose kaip Sahelio, Čado ežerai, Afrikos Rago regionas, Ramusis vandenynas. Dabar matome, kad koronaviruso pandemija prisideda pagreitindama ir apsunkindama visus šiuos faktorius. Didžioji nelaimė ta, kad toliau liudijame atskirtį: turtingieji toliau lobsta, o vargšai dar labiau vargsta, tampa vis labiau marginalizuojami. Tai didysis iššūkis mums, Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komitetui, sakė jo pirmininkas Peter Maurer. Jis paminėjo dar vieną apsunkinančią aplinkybę: bedarbystė pandemijos pasekmėje smogė vargstantiems kraštams dar stipriau nei prieš pandemiją.

Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komiteto pirmininkas patvirtino, kad prioritetinį dėmesį ir išteklius skiria Afrikai ir Artimųjų Rytų regionui. Komiteto dėmesio centre yra ne tik Sahelis ir Čado ežerai, Afrikos Ragas, yra dar du Sudanai, du Kongai, Libija, yra Jemenas ir Irakas, kaip ir Afganistanas, Lotynų Amerika. Be to, į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto sąrašą, kuris nėra naujas, sakė Peter Maurer, pastaruoju laikotarpiu įrašyti nauji komiteto prioritetai: Ukraina, Kalnų Karabachas. (SAK / Vatican News)

Cha > Deivis       2020-10-22 10:10

Neskiria partnerystės nuo santuokos
Gal kartais ta uodega išlindo iš Deivio, t.y. tavo minima “Štai ir išlindo šėtono uodega “

>>>       2020-10-22 9:49

Šios dienos Evangelija, kaip tik ir kalba, kad Dievo Meilė yra, kaip ugnis, nes ji sukelia tiesos troškimą, kuri verčia keistis kitą, verčia pamatyti savo nuodėmingumą: (Lk 12, 49–53)
  Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
  „Aš atėjau įžiebti žemėje ugnies ir taip norėčiau, kad ji jau liepsnotų! Aš turiu būti pakrikštytas krikštu ir taip nerimstu, kol tai išsipildys!
  Gal manote, kad esu atėjęs atnešti žemėn taikos? Ne, sakau jums, ne taikos, o nesantarvės. Nuo dabar penki vienuose namuose bus pasidaliję: trys prieš du ir du prieš tris. Tėvas stos prieš sūnų, o sūnus prieš tėvą, motina prieš dukterį, o duktė prieš motiną; anyta prieš marčią, ir marti prieš anytą“.

>>>       2020-10-22 9:28

Klaidingas supratimas yra apie Dievo meilę, nes Dieviška meilė skatina žmogų atsiversti, o ne nusidėti. Tai patvirtina daugelis šventųjų istorijos. Pal. Teofilis Matulionis, kai jis kalėjime, savo tardytoją pagailėjo, jog anam reikia naktį keltis ir jį tardyti. Tas nuožmusis tardytojas pal. Teofiliui, kitą dieną atnešė pavalgyti iš savo davinio, o vėliau priėjo pas jį išpažinties ir galiausiai atsivertė. Šiais laikais yra įsigaliojusi nuomonė, kad reikia būti tolerantiškiems, t.y. nematyti ir susigyventi su daromu blogiu, kas yra atvirkštinė meilės samprata, kuris ir skatina daryti dar didesnes nuodėmes.

@ >>>Deivis       2020-10-22 9:19

Klausimas pamąstymui. O jeigu ta dieviška meilė nusidėjėliams, skatina juos tik dar labiau daryti nuodėmes?

Nuomonė       2020-10-22 9:07

Išpažinti krikščionybę galima tik tokią, kuri neprieštarauja pasiektai pasaulio civilizacijai. Krikščionybė, vedanti visuomenę į chaosą, yra savižudiška krikščionybė – neliks nei civilizacijos, nei pačios krikščionybės.

>>>Deivis       2020-10-22 9:05

Jūsų žiniai, Katalikų Bažnyčia ir popiežius Pranciškus, niekada nesmerkė jokių žmonių dėl jų įsitikinimų ir gyvenimo būdo. Katalikų Bažnyčia smerkia daromą nuodėmę, t.y šiuo atveju, lytinius santykius be santuokos. Jei du žmonės vienas kitą myli, jie gali gyventi kartu ir pasirašyti tam reikiamas sutartis, bet lytiniai santykiai nesusituokus yra nuodėmė, ką Katalikų Bažnyčia ir deklaruoja. Mylėti Dievo meile yra būtina visiems, o ypač kunigams, vienuoliams ir vienuolėms, bet savo aistras suvaldyti privalu ir tai yra DORYBĖ, kuri yra įgyjama. Šv. Augustinas sakė mylėk Dievo meile ir daryk ką nori.

Na na na       2020-10-22 6:58

...protas nebeišneša kaip vadinti “byblijos” sekėjus, tie kurie dar kvailesni už kvailius…

Deivis        2020-10-21 17:21

Popiežius išreiškė pritarimą gėjų partnerystei. Ką į tai pasakysit biblijiniai asilai? smile Štai ir išlindo šėtono uodega smile

Deivis       2020-10-21 13:11

Tai ko jis musliams kojas plovė? Islamas, judaizmas ir krikščionybė tai pasaulio nuodas. Ir ne daugiau.

Popiežius Pranciškus       2020-10-21 11:50

Maldos už taiką susitikimas Romoje. „Negalvokime tik apie save“
Popiežius Pranciškus, patriarchas Baltramiejus, kitų krikščionių ir kitų religijų atstovai antradienį Romoje meldėsi už taiką. Pirmą kartą toks maldos už taiką susitikimas buvo surengtas 1986 m. Asyžiuje popiežiaus šv. Jono Pauliaus II iniciatyva. Nuo to laiko susitikimus kasmet rengia Šv. Egidijaus bendruomenė.
Šiemetinį, antradienį po pietų Romoje vykusį, susitikimą sudarė dvi dalys: pirmiausiai religijų atstovai keliose Romos vietose – bažnyčiose, sinagogoje, vienuolynų kiemuose – atskirai meldėsi savo apeigomis, po to visi susitiko Kapitolijaus kalvos aikštėje.

Popiežius Pranciškus       2020-10-21 11:49

Krikščionių ekumeninė malda už taiką
Krikščionių maldos susitikimas vyko Romos Santa Maria in Ara Coeli bažnyčioje. Kartu su popiežiumi Pranciškumi ekumeninėje Žodžio liturgijoje dalyvavo Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus, Vokietijos evangelikų tarybos pirmininkas vyskupas Heinrich Bedford-Strohm, Anglikonų Bažnyčios centro Romoje vadovas, rumunų Ortodoksų Bažnyčios vyskupas, Italijos valdiečių bendruomenės vadovas. Po pirmojo skaitinio iš pranašo Izaijo knygos susitikimo dalyviai išklausė liuteronų vyskupo iš Vokietijos meditaciją. Po Evangelijos kalbėjo popiežius.
Popiežius Pranciškus savo kalboje komentavo pamaldų metu perskaitytą Evangelijos pagal Morkų ištrauką, pasakojančią apie Jėzaus nukryžiavimą. Evangelistas kalba apie paskutines Jėzaus gyvenimo akimirkas – aukos ir meilės viršūnę, tačiau net ir šią valandą gundytojas nepalieka jo ramybėje: „Gelbėkis pats“ (Mk 15, 30). Ir mus, krikščionis, visą laiką lydi ši pagunda – pagunda galvoti tik apie save, rūpintis tik savimi ir artimiausio rato žmonėmis, matyti tik savo problemas, nepaisyti nieko kito. Tačiau, pasak Pranciškaus, ant Kalvarijos kalvos įvyko didžioji dvikova tarp Dievo, atėjusio gelbėti, ir žmogaus, kuris nori išgelbėti pats save; tarp tikėjimo į Dievą ir savęs garbinimo; tarp kaltinančio žmogaus ir išteisinančio Dievo. Ant Kalvarijos kalvos įvyko didžioji pergalė ir pasaulį apgaubė gailestingumas, sakė Pranciškus. „Iš kryžiaus ištryško atleidimas ir atgimė brolybė. Ant kryžiaus išskėstos Jėzaus rankos žymi lūžio tašką, nes Dievas nieko nesmerkia, bet visus apkabina. Tik meilė gali užgesinti neapykantą. Tik meilė įveikia neteisingumą. Tik meilė visus priima. Tik meilė yra kelias į visišką bendrystę tarp mūsų.“
Susitikimas Santa Maria in Ara Coeli bažnyčioje baigėsi malda už taiką. Jai vadovavo patriarchas Baltramiejus, o maldos invokacijas skaitė įvairių krikščioniškųjų bendruomenių atstovai – dvasininkai ir pasauliečiai. Buvo išvardytos šalys ir regionai, už kuriuos meldžiamasi: Afganistanas, Baltarusija, Burkina Fasas, Burundis, Centrinė Amerika, Centrinės Afrikos Respublika,  Indija, Irakas, Jemenas, Kaukazas, Kolumbija, Kongo Demokratinė Respublika, Korėja, Libija, Malis, Meksika, Mozambikas, Nigerija, Pakistanas, Pietų Sudanas, Sirija, Somalis, Šventoji Žemė, Ukraina, Venesuela ir visos kitos šalys ir situacijos, kur žmonės kenčia dėl konfliktų.

Popiežius Pranciškus       2020-10-21 11:48

II.Antroji tarpreliginio maldos susitikimo dalis Kapitolijaus kalvos aikštėje
Pirmiausiai visus dalyvius pasveikino Šv. Egidijaus bendruomenės įkūrėjas Andrea Riccardi,  paskui į visus kreipėsi Italijos Respublikos prezidentas Sergio Mattarella. Po to kalbėjo patriarchas Baltramiejus, Prancūzijos vyriausiasis rabinas Haïm Korsia, islamo, induizmo ir budizmo atstovai ir galiausiai popiežius Pranciškus.
Kreipdamasis į susitikimo dalyvius, popiežius Pranciškus pirmiausiai padėkojo Italijos prezidentui, patriarchui Baltramiejui, kitų religijų atstovams, nepaisant dabartinio meto sunkumų atvykusiems kartu melstis už taiką pasaulyje. Popiežius taip pat priminė, kad šie susitikimai, kuriuos kasmet rengia Šv. Egidijaus bendruomenė, – tai šv. Jono Pauliaus II 1986 m. Asyžiuje surengto susitikimo tąsa. Iš tąkart pranašiškai pasėtos sėklos išaugo daug taikdariškų iniciatyvų ir subrendo didesnės brolybės troškimas. Nors matome pastarojo meto konfliktus, terorizmą ir radikalizmą vardan religijos, turime pripažinti dialogo tarp religijų duotus vaisius. Kaip vieną svarbiausių vaisių popiežius paminėjo pernai kartu su didžiuoju imamu Ahmedu al-Tayyebu pasirašytą Dokumentą apie žmogiškąją brolybę dėl pasaulinės taikos ir taikaus sambūvio.
Taikos įsakymas glūdi kiekvienos religijos gelmėse, sakė Pranciškus. Tikintieji pagaliau suprato, kad religijų skirtingumai nepateisina abejingumo ar priešiškumo. Remdamiesi savo tikėjimu, visi galime tapti taikos kūrėjais, nebūti pasyvūs karų ir konfliktų stebėtojai. Religijos privalo tarnauti taikai ir brolybei. Tad ir šis susitikimas, sakė Pranciškus, turi paskatinti religinius lyderius ir visus tikinčiuosius atkakliai melstis už taiką, niekada nenusileisti karui, švelnia tikėjimo jėga siekti visų konfliktų sprendimo.
Popiežius paminėjo šv. Pauliaus VI maldavimą: „Niekados daugiau tenebūna karo!“ Jungtinių Tautų Organizacijoje 1965 m. „Tai yra visų mūsų, geros valios vyrų ir moterų, maldavimas. Tai visų taikos trokštančių ir taiką kuriančių žmonių svajonė.“
„Šį vakarą mes, skirtingų religinių tradicijų žmonės, esame kartu, norėdami skelbti taikos žinią. Religijos tikrai nenori karo, bet atmeta visus bandymus sakralizuoti smurtą, prašo visų melstis už susitaikinimą ir siekti, kad brolybė atvertų naujus vilties kelius. Su Dievo pagalba galime sukurti taikų pasaulį ir išsigelbėti visi kartu“, – sakė Pranciškus.
Po popiežiaus kalbos religijų atstovai uždegė simboliškus taikos žiburius ir buvo perskaityta Romos susitikimo dalyvių žinia visam pasauliui.
„Susirinkę Romoje Asyžiaus dvasioje, vienydamiesi su tikinčiaisiais visame pasaulyje ir su geros valios žmonėmis, mes meldėme taikos šioje žemėje malonės. Priminėme žmonijos žaizdas, savo širdyse turėdami tylią daugelio kenčiančių žmonių maldą“, – sakoma visų dalyvių vardu paskelbtoje žinioje.
„Kreipiamės į valstybių vadovus: dirbkime kartu kurdami naują taikos architektūrą. Sujunkime jėgas gyvybės, sveikatos, švietimo ir taikos labui.“
„Visiems tikintiesiems ir geros valios žmonėms sakome: būkime kūrybingi taikos kūrėjai, užmegzkime socialinę draugystę, priimkime dialogo kultūrą. Sąžiningas, atkaklus ir drąsus dialogas yra priešnuodis nepasitikėjimui, susiskaldymui ir smurtui.“
„Niekas negali jaustis nesaistomas“, – sakė popiežius. „Visi esame atsakingi. Mums visiems reikia atleidimo ir visi turime atleisti. Pasaulio ir istorijos neteisybes gali pagydyti ne neapykanta ir kerštas, bet dialogas ir atleidimas. Tegul Dievas įkvepia šiuos idealus mums visiems ir mūsų bendrai kelionei, teformuoja kiekvieno mūsų širdis ir tepadaro mus taikos kūrėjais.“ (JM / Vatican News)

Taip       2020-10-21 10:08

labai gera popiežiaus Pranciškaus enciklika „Fratelli tutti“. Visas pasaulis žavisi tai, kas ten parašyta. Kitaip tariant, užsičiaupė net jo nekentėjai.

bet gi       2020-10-21 9:50

sitas popiezius ieis i istorija kaip pirmas liberaliai leftistinis popiezius. kam cia jo tas senas mintis deti? juk jo dabartiniai pasisakymai yra praktiskai copy-paste is mainstreaminiu politiko arsenalo- pradedant nuo zaliojo kurso, baigiant migrantais ir santykiais su kitomis religijomis. na del abortu tik kazkaip dar nuomones nepakeite, bet ka gali zinoti, dar turi laiko

2013       2020-10-21 7:42

Kažkokios ne šio popiežiaus mintys. Bandymas atplauti nuodėmes. Ar jos išsakytos dar prieš garsųjį “kas aš toks…” Palauksiu kito popiežiaus, bet nėra garantijos, kad pastatys geresnį.

Kai       2020-10-21 7:30

Dievas nesuteikia tokios malones,tai zmogus regi, bet nemato.Klauso, bet negirdi.

Nesupratau,       2020-10-20 23:40

čia tiesos skaitytojams, radžviloms…


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.