Religija ir filosofija

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 11 d. 10:28

2     

    

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

laikmetis.lt

Iš Vokietijos Romos Katalikų Bažnyčios sklinda triukšmas. Susirūpinusių katalikų teigimu, popiežiaus Pranciškaus inicijuotas procesas „Link sinodinės Bažnyčios“ – skirtas dvejus metus išklausyti visų Romos katalikų tikinčiųjų balsą – naudojamas liberaliajai darbotvarkei diegti. Susirūpinę katalikai teigia: „Bažnyčia linksta į protestantizmą: tikintieji savarankiškai aiškina Bibliją ir atmeta Bažnyčios autoritetą“.

Susirūpinusių katalikų grupė, susibūrusi į manifestą „Neues Anfang“ („Nauja pradžia“), popiežiui įteikė 6000 parašų. Jie nerimauja, kad piktnaudžiavimo skandalai Katalikų Bažnyčioje naudojami kaip proga suabejoti pačios Bažnyčios autoritetu ir atvirai pasisakyti už moterų įšventinimą į kuniges bei homoseksualų ir transseksualų priėmimą.

Vokietijos vyskupai 2019 m. Vokietijoje sukūrė „Sinodo kelią“, reaguodami į visame pasaulyje vykstantį procesą, kurį 2023 m. spalį vainikuos tarptautinis vyskupų sinodas. „Sinodas“ iš lotynų kalbos reiškia „einantis kartu“. Tačiau Vokietija eina savo keliu. 230 platformos „Sinodo kelias“ narių diskutuoja šiomis temomis: dvasininkų piktnaudžiavimas valdžia, celibatas, katalikiška seksualinė moralė ir moterų dalyvavimas bažnytinėse tarnystėse ir pareigose.

Moterų padėtis kelia iššūkį Romai. Nuo 1994 m. apaštališkojo rašto „Ordinatio sacredotalis“ mokymas buvo toks: „Bažnyčia neturi jokios galios suteikti moterims kunigystės įšventinimų.“ Tai netrukdo popiežiui aktyviai skatinti moterų didesnį dalyvavimą Bažnyčios gyvenime įvairiais paskyrimais Romos kurijoje.

Manifeste taip pat pasisakoma už svarbią moterų vietą visuose Bažnyčios lygmenyse, įskaitant valdymo funkcijas. „Jų potencialas dar toli gražu neišsemtas“, cituojamas popiežius Pranciškus. Tačiau apie įšventinimą į pareigas neturėtų būti nė kalbos.

Stebėtina, kad protestantizmas dabar nurodomas kaip „Sinodo kelio“ kaltininkas. Pasak Karl Heinz Menke (Karlo Heinco Menkės), Liuteris Bibliją skaitė savarankiškai. Jo veiksmai vėliau paskatino Apšvietą ir modernizmą. Konservatyvusis Kelno kardinolas Woelki (Violkis) apie sinodinį kelią kalba kaip apie „kvaziprotestantišką Bažnyčios parlamentą“.

Protestantizmas iš dalies minimas dėl to, kad dauguma pasaulio protestantų bažnyčių visas bažnytines pareigas atvėrė moterims.

Tuo tarpu manifeste „Neues Anfang“ raginama reformuotis. Iniciatoriai jaučiasi susiję su popiežiaus Pranciškaus propaguojama „naująja pasaulio evangelizacija“. Manifeste priekaištaujama, kad progresyvistai visiškai ignoruoja misiją ir evangelizaciją, ir nori tik skatinti savo darbotvarkę.

Stebina tai, kad Nyderlandai laikomi įspėjamuoju pavyzdžiu, sako buvęs Romos kurijos veikėjas kardinolas Walter Kasper (Valteris Kasperis). Vatikano II Susirinkimas (1962-1965 m.) Nyderlanduose buvo panaudotas kaip proga savavališkai panaikinti celibatą per prieštaringai vertinamą „Noordwijkerhout“ pastoracinį susirinkimą (1968-1970 m.). Vyskupai nesipriešino, todėl Roma įsikišo į Nyderlandų Bažnyčios procesus, paskirdama ortodoksinius vyskupus, tokius kaip Simonis ir Gijsenas.

Ar tai pasikartos? Popiežius Pranciškus Vokietijos Bažnyčiai jau aiškiai pasakė, kad sinodas nėra parlamentas, kuriame klausimai sprendžiami balsuojant. Manifeste įspėjama, kad Vokietijos kelias nutraukia vienybę su Visuotine Bažnyčia ir veda į schizmą.

Dienraščio „Die Tagespost“ vyriausiasis redaktorius Guido Horst (Guidas Horstas), reaguodamas į manifesto pristatymą, sakė, kad popiežius priėmė dokumentą „su dideliu susidomėjimu“.

„Susitikime Pranciškus aiškiai padrąsino šią iniciatyvą ir išreiškė norą užmegzti dialogą su Vokietijos vyskupais. Beje, terminas protestantizmas nėra skirtas polemiškai diskvalifikuoti mūsų brolius krikščionis protestantus. Tai rimtas klausimas: ar Katalikų Bažnyčia Vokietijoje ieškos savo stiprybės tikroje reformacijoje, paremtoje Kristumi ir susijusioje su Petro sostu, ar taps grynai pasaulietinių interesų įrankiu? Ant kortos pastatyta Katalikų Bažnyčios ir tikrosios reformos ateitis.“

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reikia       2022-01-12 11:45

grąžinti Praeitį pasukant Laiką atgal į tą dieną, kai susirinkę vyskupai   nutarė, kad mergelė Marija ne tik pagimdė Dievą, vėliau pakilo į Dangų, ir iki šiol tarpininkauja visų Romos katalikų prašymams.
Tokį nutarimą vyskupai priėmė dviejų balsų persvara.

Link kur einama?       2022-01-11 11:15

Išvada tik viena: krizė – visoje šiuolaikinėje katalikų Bažnyčioje, todėl manau, kad antrasis visuotinis Vatikano Susirinkimas buvo klaida.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.