Religija ir filosofija

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 11 d. 10:28

2     

    

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

laikmetis.lt

Iš Vokietijos Romos Katalikų Bažnyčios sklinda triukšmas. Susirūpinusių katalikų teigimu, popiežiaus Pranciškaus inicijuotas procesas „Link sinodinės Bažnyčios“ – skirtas dvejus metus išklausyti visų Romos katalikų tikinčiųjų balsą – naudojamas liberaliajai darbotvarkei diegti. Susirūpinę katalikai teigia: „Bažnyčia linksta į protestantizmą: tikintieji savarankiškai aiškina Bibliją ir atmeta Bažnyčios autoritetą“.

Susirūpinusių katalikų grupė, susibūrusi į manifestą „Neues Anfang“ („Nauja pradžia“), popiežiui įteikė 6000 parašų. Jie nerimauja, kad piktnaudžiavimo skandalai Katalikų Bažnyčioje naudojami kaip proga suabejoti pačios Bažnyčios autoritetu ir atvirai pasisakyti už moterų įšventinimą į kuniges bei homoseksualų ir transseksualų priėmimą.

Vokietijos vyskupai 2019 m. Vokietijoje sukūrė „Sinodo kelią“, reaguodami į visame pasaulyje vykstantį procesą, kurį 2023 m. spalį vainikuos tarptautinis vyskupų sinodas. „Sinodas“ iš lotynų kalbos reiškia „einantis kartu“. Tačiau Vokietija eina savo keliu. 230 platformos „Sinodo kelias“ narių diskutuoja šiomis temomis: dvasininkų piktnaudžiavimas valdžia, celibatas, katalikiška seksualinė moralė ir moterų dalyvavimas bažnytinėse tarnystėse ir pareigose.

Moterų padėtis kelia iššūkį Romai. Nuo 1994 m. apaštališkojo rašto „Ordinatio sacredotalis“ mokymas buvo toks: „Bažnyčia neturi jokios galios suteikti moterims kunigystės įšventinimų.“ Tai netrukdo popiežiui aktyviai skatinti moterų didesnį dalyvavimą Bažnyčios gyvenime įvairiais paskyrimais Romos kurijoje.

Manifeste taip pat pasisakoma už svarbią moterų vietą visuose Bažnyčios lygmenyse, įskaitant valdymo funkcijas. „Jų potencialas dar toli gražu neišsemtas“, cituojamas popiežius Pranciškus. Tačiau apie įšventinimą į pareigas neturėtų būti nė kalbos.

Stebėtina, kad protestantizmas dabar nurodomas kaip „Sinodo kelio“ kaltininkas. Pasak Karl Heinz Menke (Karlo Heinco Menkės), Liuteris Bibliją skaitė savarankiškai. Jo veiksmai vėliau paskatino Apšvietą ir modernizmą. Konservatyvusis Kelno kardinolas Woelki (Violkis) apie sinodinį kelią kalba kaip apie „kvaziprotestantišką Bažnyčios parlamentą“.

Protestantizmas iš dalies minimas dėl to, kad dauguma pasaulio protestantų bažnyčių visas bažnytines pareigas atvėrė moterims.

Tuo tarpu manifeste „Neues Anfang“ raginama reformuotis. Iniciatoriai jaučiasi susiję su popiežiaus Pranciškaus propaguojama „naująja pasaulio evangelizacija“. Manifeste priekaištaujama, kad progresyvistai visiškai ignoruoja misiją ir evangelizaciją, ir nori tik skatinti savo darbotvarkę.

Stebina tai, kad Nyderlandai laikomi įspėjamuoju pavyzdžiu, sako buvęs Romos kurijos veikėjas kardinolas Walter Kasper (Valteris Kasperis). Vatikano II Susirinkimas (1962-1965 m.) Nyderlanduose buvo panaudotas kaip proga savavališkai panaikinti celibatą per prieštaringai vertinamą „Noordwijkerhout“ pastoracinį susirinkimą (1968-1970 m.). Vyskupai nesipriešino, todėl Roma įsikišo į Nyderlandų Bažnyčios procesus, paskirdama ortodoksinius vyskupus, tokius kaip Simonis ir Gijsenas.

Ar tai pasikartos? Popiežius Pranciškus Vokietijos Bažnyčiai jau aiškiai pasakė, kad sinodas nėra parlamentas, kuriame klausimai sprendžiami balsuojant. Manifeste įspėjama, kad Vokietijos kelias nutraukia vienybę su Visuotine Bažnyčia ir veda į schizmą.

Dienraščio „Die Tagespost“ vyriausiasis redaktorius Guido Horst (Guidas Horstas), reaguodamas į manifesto pristatymą, sakė, kad popiežius priėmė dokumentą „su dideliu susidomėjimu“.

„Susitikime Pranciškus aiškiai padrąsino šią iniciatyvą ir išreiškė norą užmegzti dialogą su Vokietijos vyskupais. Beje, terminas protestantizmas nėra skirtas polemiškai diskvalifikuoti mūsų brolius krikščionis protestantus. Tai rimtas klausimas: ar Katalikų Bažnyčia Vokietijoje ieškos savo stiprybės tikroje reformacijoje, paremtoje Kristumi ir susijusioje su Petro sostu, ar taps grynai pasaulietinių interesų įrankiu? Ant kortos pastatyta Katalikų Bažnyčios ir tikrosios reformos ateitis.“

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reikia       2022-01-12 11:45

grąžinti Praeitį pasukant Laiką atgal į tą dieną, kai susirinkę vyskupai   nutarė, kad mergelė Marija ne tik pagimdė Dievą, vėliau pakilo į Dangų, ir iki šiol tarpininkauja visų Romos katalikų prašymams.
Tokį nutarimą vyskupai priėmė dviejų balsų persvara.

Link kur einama?       2022-01-11 11:15

Išvada tik viena: krizė – visoje šiuolaikinėje katalikų Bažnyčioje, todėl manau, kad antrasis visuotinis Vatikano Susirinkimas buvo klaida.

Rekomenduojame

Lenkai ribos NVO įtaką mokykloms, skatins vertybinį lenktyniavimą tarp mokyklų

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.