Krikščionių pilietinis veikimas

Popiežiaus Pranciškaus žinia „Kartu Europos labui“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 12 d. 23:06

34     

    

Popiežiaus Pranciškaus žinia „Kartu Europos labui“

Vatikano radijas

Šeštadienio popietę Popiežius Pranciškus pasveikino krikščioniškų judėjimų susitikimą Miunchene „Kartu Europos labui“, subūrusį žemyno krikščioniškų judėjimų atstovus katalikus, evangelikus, ortodoksus ir protestantus:

Mieli „Kartu Europos labui“ draugai,

žinau, kad susirinkote Miunchene iš daugelio judėjimų ir grupių, priklausančių įvairioms Bažnyčioms ir bendruomenėms, į savo susitikimą, pavadintą „Susitikimas – Susitaikymas – Ateitis“.

Jūs teisūs. Reikia susiburti kartu, kad pasitelkę autentišką europietišką dvasią spręstume mūsų laikų problemas. Be kai kurių matomų sienų ima stiprėti ir tos, kurios nematomos, kurios ima dalyti šį žemyną. Tai sienos, iškylančios žmonių širdyse. Sienos, kurios statomos iš baimės ir agresyvumo, supratimo stokos skirtingos kilmės ar religinių įsitikinimų asmenims. Politinio ir ekonominio egoizmo sienos, be pagarbos kiekvieno asmens gyvenimui ir orumui.

Europa yra sudėtingame ir sparčiai judančiame pasaulyje, kuris tampa vis labiau globalizuotas ir dėl to vis mažiau eurocentriškas.

Jei pripažįstame šias laikmečio problemas, turime išdrįsti pasakyti: mums reikia permainų! Europa pašaukta susimąstyti ir klausti savęs, ar jos didžiulis paveldas, persmelktas krikščionybės, priklauso muziejui, ar dar sugeba įkvėpti kultūrą ir padovanoti savo turtus visai žmonijai.

Susirinkote, kad galėtumėte kartu pažvelgti į Europai iškilusius iššūkius ir išryškinti gyvenimo liudijimus visuomenėje, kuri pasitelkia ryšių tinklus, kad būtų priimami ir rodomas solidarumas tiems, kurie yra silpni ir remtini, tiesti tiltus ir įveikti tiek atvirus, tiek latentinius konfliktus.

Europos istorija yra tebesitęsiantis susitikimas tarp Dangaus ir žemės. Dangus simbolizuoja atsivėrimą Transcendencijai, Dievui, ir tai visuomet buvo būdinga europiečiams; o žemė simbolizuoja jo praktines ir konkrečias galimybes spręsti situacijas ir problemas.

Taip pat jūs, Europoje susikūrusios bendruomenės ir judėjimai, turite daug charizmų, Dievo malonių, kad jomis dalintumėtės. „Kartu Europos labui“ yra vienijanti jėga, kurios tikslas paversti esmines krikščionybės vertybes konkrečiais atsakymais į iššūkius, su kuriais susiduria į krizę patekęs žemynas.

Jūsų gyvenimo būdas pagrįstas artimo meile, išgyvenama su evangeliniu radikalumu. Abipusiškumo kultūra reiškia išklausyti vieniems kitus, gerbti, priimti, palaikyti. Vadinasi, įvertinti charizmų įvairovę kartu ieškant vienybės ir ją praturtinant. Aiškus ir apčiuopiamas Kristaus buvimas jūsų tarpe yra liudijimas, skatinantis tikėti.

Kiekviena autentiška vienybė remiasi ją sudarančių skirtingumų turtingumu – kaip šeima, kuri būna tiek vieninga, kiek kiekvienas jos narys gali būti pilnai ir be baimės savimi. Jei visa Europa trokšta būti tautų šeima, tesugrąžina į centrą žmogaus asmenį, tebūna atviru ir svetingu žemynu, toliau tesiekia kurti bendradarbiavimo formas, ne tik ekonomines, bet ir socialines bei kultūrines.

Dievas visuomet atneša naujumą. Kiek kartų jūs patys tai patyrėte savo gyvenimuose?! Ar esame taip pat atviri jo staigmenoms? Jūs, kurie drąsiai atsiliepėte į Viešpaties kvietimą, esate pašaukti parodyti jo naujumą gyvenime, kad išaugintumėte Evangelijos vaisius, sudaigintus iš krikščioniškų šaknų, kurios jau du tūkstančius metų maitina Europą. Ir taip atnešite kur kas daugiau vaisių! Palaikykite savo charizmų gyvybingumą: palaikykite gyvą jūsų „Kartu“ ir išplėskite jį! Stenkitės, kad jūsų namai, bendruomenės ir miestai būtų bendrystės, draugystės ir brolystės laboratorijos, gebančios integruoti, kad būtų atviros visam pasauliui.

Kartu Europos labui? Šiandien to reikia labiau nei bet kada. Skaitlingų tautų Europoje jūs liudijate, kad esame vienatinio Tėvo vaikai ir tarpusavyje esame broliai ir seserys. Esate brangi vilties sėkla, kad Europa atrastų savo pašaukimą prisidėti prie visų vienybės.

* * *

Miunchene jau ketvirtą kartą vyksta „Kartu Europos labui“. Iniciatyva vienija daugybę įvairių judėjimų ir bendruomenių, priklausančių įvairioms Bažnyčioms. Jos metu dėmesys telkiamas šeimos tematikai, gyvybės ir kūrinijos išsaugojimui, solidarumui su vargšais, taikai ir teisingumui, Europos žemyno brolystei.

Birželio 30 – liepos 2 dieną surengto susitikimo metu vyko 36 apskritojo stalo diskusijos, forumas. Liepos 2 dieną buvo transliuojama popiežiaus video žinia, perduotas ekumeninio patriarcho Baltramiejaus sveikinimas. Susitikime dalyvavo Popiežiškosios teisingumo ir taikos tarybos pirmininkas kardinolas Peter Turkson, Popiežiškosios Krikščionių vienybės tarybos pirmininkas emeritas kardinolas Walter Kasper, ortodoksų, liuteronų, kitų evangelinių bažnyčių vyskupai.

„Kartu Europos labui“ pirmą kartą susibūrė 2001 m. gruodžio 8 d. Miunchene, Šv. Mato evangelinėje bažnyčioje, vėliau – katalikų katedroje. Šiandien ją sudaro daugiau nei trys šimtai judėjimų ir bendruomenių iš įvairių krikščionių bažnyčių, tarp jų – fokoliarai, Šv. Egidijaus bendruomenė, neokatechumenatas ir kitos. Iniciatyvos nariai nori paliudyti, kad vienybė šiandien įmanoma įgyvenant naują Jėzaus įsakymą mylėti vieniems kitus, kaip jis mylėjo; priminti, kad abipusė meilė tai ženklas, padedantis atpažinti Kristaus mokinius.

Vatikano radijas

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-07-16 12:08

s.m.ui
Kadangi mokate analizuoti, tai prašau nurodyti manąją tuštybės ir puikybės mugę. Labai nemėgstu tų dviejų reiškinių, tikiuosi padėsite man susigaudyti. Iš anksto dėkoju.
—-
Liuciferiui…
atsakiau bent dvejuose ankstesniuose komentaruose, kartotis nematau reikalo.

s.m.       2016-07-15 11:54

rečitalis a la Vaido tuštybės ir puikybės mugė... Revelation, skant, ške…

Liucifer - šviesos nešėjas       2016-07-15 9:49

Ar gi nesate rašęs kad knygoje Urantija šalinami prieštaravimai esantys Biblijoje?

Ar gi nerašėte - „Vaidas VDS 2016-07-14 16:59”  “Nei vienas apreiškimas perduotas kokiam nors žmogui, pranašui negali būti neklystantis, nes pereina per žmogaus protą, kuris nėra neklystantis ir yra labai priklausomas nuo jo paties tuo metu turimų žinių, didelę įtaką žmogui turi ir jo vaizduotė, pasąmonės sritis.” ?

Tai kokia prasmė skaityti apreiškimą Αποκάλυψη /Revelation/Revelación/Rivelazione Urantijoje ?

Ir dar VaidasVDS   2016-07-14 8:11 rašėte „Dešimtą kartą kartoju tamstai. Dievą (Jahvę) Jėzus vadina Tėvu“-  atsakėte į  klausimą. Ačiū.

Liuciferis velnias, Liuciferis dievas tau VaidaiVD       2016-07-15 9:46

To Vaidas VDS - ar gi nesate rašęs kad knygoje Urantija šalinami prieštaravimai esantys Biblijoje?

Ar gi nerašėte - „Vaidas VDS 2016-07-14 16:59”  “Nei vienas apreiškimas perduotas kokiam nors žmogui, pranašui negali būti neklystantis, nes pereina per žmogaus protą, kuris nėra neklystantis ir yra labai priklausomas nuo jo paties tuo metu turimų žinių, didelę įtaką žmogui turi ir jo vaizduotė, pasąmonės sritis.” ?

Tai kokia prasmė skaityti apreiškimą Αποκάλυψη /Revelation/Revelación/Rivelazione Urantijoje ?

Ir dar VaidasVDS   2016-07-14 8:11 rašėte „Dešimtą kartą kartoju tamstai. Dievą (Jahvę) Jėzus vadina Tėvu“-  atsakėte į  klausimą koks Dievo Vardas ir paaiškėjo kad Jahvė - kaip ir žydų, Jahvės išrintosios tautos… ir tada gaunasi kad Urantijos autoriams apreiškė Jahvė - tas kur mokė žydus už procentus skolinti kitoms tautoms, žudyti kitas gentis ir daryti etninį valymą, gyventi miestuose, kurių žydai nestatė, naudotis kitų genčių vynuogynais kurių nesodino, - jei netiki skaityk žydų raštus…

O dėl Kristaus - velnias Liucifier Dievas, o Kristus Liucifer sūnus pagal šaltinį internetas ” Pope Francis declared son of Lucifer”, “Pope Francis Declared Lucifer is GOD”, dokumentiniame filme “Спрут” - internete “Спрут. реж. Галина Царева” - 41 :02 filmuota medžiaga, ir šaltinį Bibliją - kur rašoma kad pats Kristus Simonui sakė kad jį siuntė Šėtonas, kitur sakė kad siuntė jo tėvas Dievas.  Matote prieštaravimus?

 

VaidasVDS       2016-07-15 9:25

Dėl marginalo Leto
Ištrauka iš Apreiškimo, Urantijos Knygos (kuomet mažajam Jėzui buvo 11 metų):
“Apie gegužės vidurį berniukas lydėjo savo tėvą, vykusį verslo reikalais į Skaitopolį, Dekapolio pagrindinį graikų miestą, senovės hebrajų miestą Betšaną. Pakeliui Juozapas daug pasakojo iš senosios istorijos apie karalių Saulių, apie filistiniečius, ir apie Izraelio audringos istorijos vėlesniuosius įvykius. Jėzui nepaprastą įspūdį padarė šito vadinamojo pagonių miesto švara ir geras suplanavimas. Jam nuostabiai patiko teatras po atviru dangumi ir sužavėjo gražioji marmuro šventykla, skirta “pagoniškųjų” dievų garbinimui. Juozapą labai neramino toks vaikino entuziazmas ir jis šituos išskirtinius įspūdžius stengėsi nuslopinti, liaupsindamas žydų šventyklos grožį ir didingumą Jeruzalėje. Prieš tai Jėzus dažnai nuo Nazareto kalvos smalsiai žiūrėdavo į šitą nuostabų graikų miestą ir daug kartų teiravosi apie jo didžiulius visuomeninius statinius ir išpuoštus pastatus, bet tėvas visada stengėsi išvengti atsakymo į šituos klausimus. Dabar gi jie betarpiškai stovėjo prieš šito pagonių miesto grožybes, ir Juozapas nebegalėjo subtiliai ignoruoti Jėzaus klausimų.
    Taip jau pasitaikė, jog būtent kaip tik šituo metu Skaitopolio amfiteatre vyko kasmetinės sportinės žaidynės ir fizinio meistriškumo tarp Dekapolio graikų miestų viešas demonstravimas, ir Jėzus atkakliai prašė, kad tėvas jį nuvestų šitų žaidynių pasižiūrėti, ir jis buvo toks atkaklus, kad Juozapas nebedrįso neleisti jam pamatyti žaidynių. Berniuką žaidynės pakerėjo, ir jis iš visos širdies užsikrėtė fizinio lavinimo ir sportinio meistriškumo demonstravimo dvasia. Juozapas buvo neišpasakytai sukrėstas matydamas savo sūnaus entuziazmą, kada jis stebėjo šitą “pagoniškosios” tuštybės demonstravimą. Po to, kada žaidynės pasibaigė, Juozapas patyrė savo gyvenime didžiausią netikėtumą, kada išgirdo Jėzų reiškiantį savo pritarimą žaidynėms ir siūlantį, jog Nazareto jauniems vyrams būtų naudinga, jeigu jie galėtų šitokiu būdu pasinaudoti sveika fizine veikla lauke. Juozapas su Jėzumi šnekėjosi atvirai ir ilgai apie tokios praktikos ydingą pobūdį, bet jis puikiai suprato, kad berniuko neįtikino.”
—-
Vargšas Leto mokinys Juozapas neseniai garbino pagonišką tuštybę (islandų pergalę prieš anglus) ir net dėl jos meldėsi, bet “velnių” nuo Leto negavo. Bet kaip supratingas mokinys Juozapas turėtų bent dabar suprasti savąjį mokytoją...
Iš kitos pusės reiktų skirti tuštybės demonstravimą ir rūpinimąsi savo sveikata. Ta “pagoniška tuštybė” yra gera bent tuo, kad besivaržydami sporto aikštėse žmonės nežudo vieni kitų, tokiu būdu patenkindami žmogiškąją (gyvūnišką) prigimtį - varžytis… 

Marginalas to Citizen Go       2016-07-15 1:08

Olympic Games belong to ancient pagan heritage. British antichrists made first attempts to revive Olympic games still in the 17th c., however the games were restored on internetional level by Pierre de Goubertin, a representative of post-Masonorevolutionary degraded “Christianity”. The Games emerged in Ancient Olympia as a pagan feast, dedicated to Heracles (a gecicized Phoenician devil “Town’s King” Milk-Qart). This feast was a substitute of war in peaceful time to promote winners as heroes of an eventual war. All primitives of all nations worship sport competitions up today as an imaginable possibility to win in an imaginable war with representatives of other nations patriotically showing own imaginable supremacy (”Žalgiris! Žalgiris!”) over other nations.
In 393 the last Roman Emperor, Christian Theodosius I, let G-d preserve his saint memory! forbade to continue these popular ugly pagan celebrations, but in 426 his successor in Constantinople emperor Theodosius II commanded to ruinate all devilish temples (Salafi Moslems are finishing to fulfil his commandment on their territories today), hurrah!
No wonder that today degenerates are debating whether transvestites participants of devilish games are men or women - let all of them being what they only want on their way to hell!
Olimpiniai žaidimai yra antikinės pagonybės palikimas. Juos sumanė atgaivinti britų antikristai dar XVII a., bet tarptautiniu mastu jie buvo atkurti 1890 m. pastangomis Piero de Guberteno, pomasonorevoliucinės degradavusios “krikščionybės” atstovo. Žaidimai pirma atsirado antikinėje Olimpijoje ir buvo pašvęsti dievaičiui Herakliui (o tai graikizuotas fenikiečių velnias Milk-Qart’as “miesto karalius”). Šventė atsirado kaip karo pakaitalas taikos metu, kad būtų išaiškinti ir pagerbti laimėtojai, kaip eventualaus karo didvyriai. Visi visų genčių primityvai dievina sporto varžybas iki pat šios dienos kaip įsivaizduojamą galimybę įsivaizduojamame kare nugalėti kitų genčių atstovus ir šitaip patriotiškai įrodyti savo įsivaizduojamą pranašumą  (”Žalgiris! Žalgiris!”) nugalint kitas gentis.
393 m. paskutinysis Romos Imperijos imperatorius, krikščionis Teodosijus I, teišsaugo D-vas jo šventą atminimą! uždraudė tęsti šią populiarią pagonišką bjaurybę, o 426 m. jo įpėdinis Teodosiujus II Konstantinopolyje liepė išgriauti visas velnių šventyklas (tą dabar baigia daryti musulmonai salafitai savo teritorijose), valio!
Nenuostabu, kad šiuolaikiniai degeneratai debatuoja, kurie iš velniškų žaidimų dalyviai transvestitai esą vyrai, o kurie moterys - lai jie visi būna kuo tik nori savo kelyje į peklą!

Citizen Go       2016-07-14 23:26

In August, two British athletes will likely be the first “transgender” men to compete against women at the Olympic Games. We need your help to ensure fairness for female athletes.
Earlier this year, the Olympic Committee reaffirmed and relaxed a rule that allows biological men to compete against biological women. Official Olympic guidelines were altered to allow “transgender” athletes to compete with the gender they identify as, even if they have not had gender reassignment surgery.
This means that - almost unreservedly - biological men are allowed to compete against biological women.
Men and women are equal in dignity, but biological differences between the genders cannot be ignored for the sake of political correctness. Sign this petition to ask the Olympic Committee to change their policy to ensure #FairnessAtRio for female athletes!
Men have a biological advantage over women in terms of muscle mass, lung capacity, and size. Even non-political sources, such as Psychology Today, are forced to admit:
“Men are physically stronger than women, who have, on average, less total muscle mass . . . Men also have denser, stronger bones, tendons, and ligaments. . . .  Men have greater cardiovascular reserve, with larger hearts, greater lung volume per body mass, a higher red blood cell count, and higher haemoglobin.”
These biological differences do not disappear when a man “decides” to be a female. The best argument that transgender activists can give is that “most” benefits of being biologically male disappear when a man undergoes testosterone-suppression and hormone therapy, but even these tentative assurance are not backed up by scientific evidence!
The Olympic Committee first allowed the participation of transgender athletes in 2003, but this problem moved from abstract this year. It is likely that two British athletes will be the first biological males to compete against women in the Olympic Games in August.
We must act now to ensure #FairnessAtRio!
Sincerely,
Caroline Craddock and the entire CitizenGO team
P.S. Sign this petition to join us in expressing outrage regarding the policy of the Olympic Committee. Common sense cannot be ignored for the sake of “political correctness.” After you sign, please share this petition using the hashtag #FairnessAtRio.
Sign here: http://www.citizengo.org/en/sc/35683-fairnessatrio-female-athletes
Together, we can end this nonsense.

čia ne popiežius       2016-07-14 22:09

o globalistų ruporas ir tarnas, demonstratyviai plaunantis kanopas islamistams ir griaunantis krikščionybę.

VaidasVDS       2016-07-14 21:45

Liuciferiui…
Daviau nuorodą į Urantijos Knygos apreiškimo istoriją. Perskaityk tą istoriją bei perskaityk pačią Urantijos Knygą ir turėtum suvokti, kad Urantijos Knyga yra Apreiškimas, prie kurio neprisilietė jokio žmogaus protas. Tai tokio paties lygio Apreiškimas kaip ir nesuklastoti Jėzaus mokymai, kuriuos jis sakė savo mokiniams ir kuriuos taip pat galima surasti Urantijos Knygoje. Ir jokie klausimai, kuriuos čia pats keli, perskaičius Urantijos Knygą, net nekyla, viskas labai aišku.
Bet jei esi velnio tarnas, tai to ir nesuprasi, ir nestudijuosi…

Liuciferis velnias, Liuciferis dievas       2016-07-14 18:37

to “VaidasVDS     2016-07-14 17:31” panašu kad realiai pardėjote studijuoti Bibliją- pradedate įžvelgti klastotes.

To VaidasVDS     2016-07-14 8:11 rašote „Dešimtą kartą kartoju tamstai. Dievą (Jahvę) Jėzus vadina Tėvu“ – tai gaunasi kad Krikščionys meldžiasi Jahvei   - Vardan Dievo tėvo Jahvės, ir sūnaus ir šventosios Dvasios?  Taip ar ne?

O Jūsų rašymas „Ne Kristus yra Liuciferio sūnus, bet atvirkčšiai, Liuciferis (o taip pat Šėtonas, Kaligastija, Daligastija ir t.t.) yra būtybė(s), kurią sukūrė Jėzus kartu su Šventąja Dvasia (žmonėms žinomu pavadinimu),...“ man prasilenkia laike ir panašu į vežimo statymą prieš arklį arba tai būtų įmanoma jei pats Jėzus Kristus yra Jahvė apsivilkęs Jėzaus Kristaus kūnu? Ar teisinga versija?

Liuciferis velnias, Liuciferiis dievas       2016-07-14 18:04

to “Vaidas VDS 2016-07-14 16:59” rašai “Nei vienas apreiškimas perduotas kokiam nors žmogui, pranašui negali būti neklystantis, nes pereina per žmogaus protą, kuris nėra neklystantis ir yra labai priklausomas nuo jo paties tuo metu turimų žinių, didelę įtaką žmogui turi ir jo vaizduotė, pasąmonės sritis.”
tai Jūs man nurodykit nors vieną priežastį kodėl turėčiau tikėti Jūsų minimu apreiškimu /Αποκάλυψη /Revelation/Revelación/Rivelazione Urantijos knygoje jei pats paliekate tikimybę nusigrybavimo į lankas ?
Ir kodėl turėčiau netikėti kad Liucifier Dievas, o Kristus Liucifer sūnus, šaltinis internetas ” Pope Francis declared son of Lucifer”, “Pope Francis Declared Lucifer is GOD”, dokumentiniame filme “Спрут” - internete “Спрут. реж. Галина Царева” - 41 :02 filmuota medžiaga?
Prieštaravimai dėl Jūsų Liuciferio velnio ir Liucifier Dievo, Kristaus Liuciferio sūnus minėtuose šaltiniuose akivaizdūs. Kuo tikėt?

VaidasVDS       2016-07-14 17:31

Dėl Leto pastabos.
Taip Neronas nusibaigė dar iki Jono tremties į Patmos salą. Ir tai nesukliudė Jonui įdėti į savąjį apreiškimą epizodą apie tai, kaip Neronas pradėjo krikščionių persekiojimą. Be to sunku komentuoti tai, kas yra suklastota, nes niekada nežinai kuri vieta ir kokiu būdu suklastota. O tą išvadą apie Neroną padarė patys krikščionybės tyrinėtojai, tyrinėję skirtingus senovės rankraščius ir radę skirtingus skaičių simbolius (viename rankraštyje 666, kitame 616, tačiau šių skirtingų simbolių prasmė buvo vienoda - abu simboliai reiškė Neronas) padarę kategorišką išvadą.
O dabar pažiūrėkime į pačią pirmą apreiškimo Jonui eilutę:
“1 Jėzaus Kristaus Apreiškimas, kurį Dievas jam davė, kad jis atskleistų jo tarnams, kas turi greitai įvykti.”
Kiek laiko lauki apokalipsės? Du tūkstančius metų. Tai čia ilgai lauki ar viskas labai greitai vyksta?

VaidasVDS       2016-07-14 16:59

Dėl Liuciferio komentaro
tas išmestas slibinas perkeltine prasme reiškė Liuciferį, Šėtoną ir išdavikus princus (kunigaikščius), kurių viso buvo 37 (čia neskaitant jų pavaduotojų ir kitų dangiškų būtybių). Jėzaus valdomos visatos viename sektoriuje, kuriame valdžią turėjo Liuciferis, Liuciferio maištą be jo pavaduotojo Šėtono parėmė 37 planetų (iš šiek tiek daugiau nei 600) kunigaikščiai (princai). Vienas iš šių pasaulių buvo mūsų. Liuciferis buvo suimtas, Šėtonas kurį laiką iki 20 amžiaus buvo laisvas, princai laisvi ir dabar. Kartu su Liuciferiu buvo suimtos (internuotos) ir visos žemesnio rango dvasinės būtybės kartu su savo vadu Belzebubu. Visos šios asmenybės internuotos tikrai ne mūsų pasaulyje nuo Pentakosto dienos, todėl egzorcistai veltui švaisto savąjį laiką neva išvarinėdami piktąsias dvasias, bet tai nereiškia, kad ir tos dvi asmenybės, Kaligastija su Daligastija, likusios mūsų pasaulyje negali ko nors blogo daryti. Aš galiu įtarti jų prisidėjimą prie Biblijos klastojimo, prie Jono apreiškimo klastojimo, prie Mahomedui perduotų žinių iškraipymo, prie didžiųjų krikščionybės paklydimų - raganų medžioklės, kryžių karų, karų tarp krikščioniškų tikėjimų ir dar daug ko. Bet jei jos ir prisidėjo prie kokio nors blogio, tą jos galėjo padaryti tik su tokių žmonių pagalba, kurie visiems laikams nusigręžė nuo Dievo.
Nei vienas apreiškimas perduotas kokiam nors žmogui, pranašui negali būti neklystantis, nes pereina per žmogaus protą, kuris nėra neklystantis ir yra labai priklausomas nuo jo paties tuo metu turimų žinių, didelę įtaką žmogui turi ir jo vaizduotė, pasąmonės sritis. Štai pavyzdžiui apie Jobo knygą Jėzus Jonui yra pasakęs taip: “Bet kartą ir visiems laikams išsivaduok iš to prietaro, jog Dievas žmogui kančias sukelia to nelabojo paliepimu. Studijuok Jobo Knygą tiesiog dėl to, kad pamatytum, kiek daug klaidingų minčių apie Dievą gali nuoširdžiai puoselėti net ir geri žmonės; ir tada atkreipk dėmesį į tai, kaip net ir skausmingai kenčiantis Jobas nežiūrint tokių klaidingų mokymų surado paguodos ir išgelbėjimo Dievą.”...

TauPaaiškinkVaidai       2016-07-14 12:41

to “VaidasVDS     2016-07-14 11:50” Jūsų paaiškinimą vertinu kaip Jūsų  pasiteisinimą , o bendrai žodžių nevertimą iš orginalo kalbos vertinu kaip siekį tikslaingai pakreipti orginalą  kita prasme, nepasakyti tiesos - pvz.  biblijiniai   alma ir nekalta mergelė, Jahvė ir Viešpats, apreiškimas ir apokalipsė, Aušrinis - Liucifer, Saulius - Paulius, apaštalai ..., amen… Kai susideda tikrąsias reikšmes - įdomus vaizdelis gaunasi….

irdar       2016-07-14 12:14

ir dar tas popiežius Pranciškus priklauso Jėzuitų ordinui, kurį
1773 m.Romos popiežius Klementas 14-asis panaikino.Kodėl JĖZUITŲ ORDINAS BUVO PANAIKINTAS 1773m. kam įdomu susiieškokit info patys. O tarptautinių žodžių žodynas rašo : jėzuitas - 1 jėzuitų ordino narys. 2.veidmainys, klastingas ir dviveidis žmogus, jėzuitiškas -būdingas jėzuitui, veidmainiškas, klastingas. Jėzuitizmas 1.antihumanistinė moralinių principų sistema, kuria uždara grupė. klasta, hierarvhinė organizacija teisina savo amoralią veiklą, vadovaujasi jėzuitų moraliniu postulatu jog tikslas pateisina priemones 2. veidmainystė klastingumas.
Kažin kokie popiežiaus jėzuito Pranciškaus tikslai ir kokios bus priemomnės pateisinančios tikslą jei jėzuitų ordino moralinis postulatas “tikslas pateisina priemones” - ir šį kartą popiežiaus Klemento 14 -ojo, galinčio uždėti apynasrį jėzuitų ordinui,  nebus?

VaidasVDS       2016-07-14 11:50

Paaiškinkui,
esmė juk ir yra tame, kaip vartojami du žodžiai lietuviškai - apokalipsė ir apreiškimas. Jei turimas mintį graikišas žodis, tai jis gali reikšti ir apreiškimą, bet niekas tikriausiai nesupranta to žodžio (apokalipsė) kaip apreiškimo, nebent jį vartoja apibūdinti konkretų apreiškimą Jonui. Rusiškai irgi vartojami du žodžiai - apokalipsis ir otkrovienyie. Juk ne lingvistikoje esmė, o žodžio tikrojoje prasmėje…
Ir jūs tikėkite, ne manimi, ne Biblija, ne Biblijos aiškintojais, ne Urantijos Knyga, jūs tikėkite Dievu ir Jėzaus jums padovanota Tiesos Dvasia (kurią žmonės yra supainioję su Šventąja Dvasia). Jei jūs nesate nusisukęs nuo Dievo, ši Tiesos Dvasia yra jumyse, jei jūs jau nusisukęs nuo Dievo, tuomet Tiesos Dvasios jumyse nėra ir suvokti dvasinių dalykų ir prasmių jūs negalite. O tai geriausiai žinote (galite numanyti) tik jūs pats arba Dievas.
Apreiškimai duodami ne išrinktiesiems, o visiems žmonėms ir kiekvieno žmogaus individualus reikalas (apsisprendimas) yra priimti bet kokį apreiškimą ar jį atmesti. Bet teisingai apsispręsti padeda, pagrinde, tiek Dievo dalelė (vadinama Derintoju), tiek Tiesos Dvasia, kurie yra kiekviename žmoguje, kuris nuoširdžiai ieško Dievo…
Apie Liuciferio komentarą parašysiu vakare, dabar neturiu laiko.

Liucifer - šviesos nešėjas - šėtonas       2016-07-14 9:52

VaiduiVDS na raštuose tai taip rašoma :  Apreiškimo Jonui knyga 12:9” - Taip buvo išmestas didysis slibinas, senoji gyvatė, vadinamas Velniu šėtonu, kuris suvedžiodavo visą pasulį. Jis buvo išmestas žemėn, ir kartu su juo buvo išmesti angelai.
Izajo knyga 14 :12, Tai nupuolei iš dangaus Aušrini, aušros sūnau. Kaip tave sukniubdė ant žemės,- tave kuris išguldei tautas.
Paaiškinimas Biblijoje ” Vulgatažodį Aušrinis verčia Liucifer- šviesos nešėjas. Šiuo vardu bendrijos Tėvai vadiną šėtoną.”
Jobo knyga 1:6-7 Tą dieną , kai dangiškieji gyvūnai suėjo tarnauti Jahvės akivaizdoje, su jais kartu atėjo ir šėtonas. Jahvė šėtoną užklausė:” Kur tu buvai?” - ” Klajojau po žemę, - atsakė Jahvei Šėtonas, - ėjau joje tarnybą”
Panašu kad kas vienam šėtonas tas kitam dievas jei skelbiama kad Liucifier Dievas, o Kristus Liucifer sūnus, šaltinis internetas ” Pope Francis declared son of Lucifer”, “Pope Francis Declared Lucifer is GOD”, dokumentiniame filme “Спрут” - internete “Спрут. реж. Галина Царева” - 41 :02.
Panašu - viskas priklauso nuo vertinimo ir palaikymo laimėjusios ar pralaimėjusios pusės.

 

PaaiškinkVaidai       2016-07-14 9:02

To VaidasVDS     2016-07-14 7:53, neįtikinote VaidaiVDS - rašote “apokalipsę žmonės dažniausiai sieja su pasaulio pabaiga” tuo parodšte kad žmonės nežinodami tikrosios žodžio “apokalipsė” reikšmės, kuri ir yra “apreiškimas” pradeda kurti ir įszivaizduoti baubą- pasaulio pabaigą... Dar įdomiau yra tai kaip rašoma apreiškimas kitomis kalbomis…
Jūsų žiniai žodis apreiškimas kitomis kalbomis:

APREIŠKIMAS    
Revelation anglų. K.,
Revelación ispanų k.
Rivelazione italų. K.
Αποκάλυψη – graikų k. 

Jono apreiškimas yra Jono apreiškimas/apokalipsė-Αποκάλυψη /Revelation/Revelación/Rivelazione, o pats Jonas apreiškėjas/ revoliucionierius
Tai gaunasi Jūsų minimaas apreiškimas,  Urantijos knyga yra apokalipsė-Αποκάλυψη /Revelation/Revelación/Rivelazione Urantija - revoliucinis projektas?

PaaiškinkVaidai2       2016-07-14 8:44

to “VaidasVDS 2016-07-14 8:11” Tai kuo tikėti Vaidai VDS, Jumis ir jūsų rašoma versija apie Liuciferį, Biblijine versija kad Liucifer/ Aušrinis velnias - Izajo knyga,  ar kunigu giedančiu kad Liucifer dievas o Kristus sūnus Liucifero ir visi pritariant ” Amen” internetas ” Pope Francis declared son of Lucifer”, “Pope Francis Declared Lucifer is GOD”, dokumentiniame filme “Спрут” - internete “Спрут. реж. Галина Царева” - 41 :02.?
Panašu kad Jūsų Urantija pasenusi ir neatitinka laikmečio, o jūs pamiršote arba netaikote nuolatinį kaitos dėsnį - viskas nuolat keičiasi. 

VaidasVDS       2016-07-14 8:11

Paaiškinkui2,
panašu į sugedusį telefoną (buvo vaikystėje toks žaidimas)...
Dešimtą kartą kartoju tamstai. Dievą (Jahvę) Jėzus vadina Tėvu.
Ne Kristus yra Liuciferio sūnus, bet atvirkčšiai, Liuciferis (o taip pat Šėtonas, Kaligastija, Daligastija ir t.t.) yra būtybė(s), kurią sukūrė Jėzus kartu su Šventąja Dvasia (žmonėms žinomu pavadinimu), nes Jėzus tai Sūnus-Kūrėjas kuris kartu su savo partnere Visatos Motina-Dvasia sukūrė mūsų visą visatą, jos dvasines asmenybes ir materialius pasaulius su besivystančiais gyvūnais bei iš jų išsivysčiusiomis protingomis būtybėmis - žmonėmis, kurie buvo šiek tiek pagerinti pasiuntus materialius Sūnų su Dukra - Adomą su Ieva…
Nėra jokios velnių irštvos žemėje. Šiuo metu čia belikę dvi puolusios asmenybės - buvęs planetos kunigaikštis (princas) Kaligastija ir jo pavaduotojas Daligastija. Tiek Liuciferis, tiek Šėtonas šiuo metu yra nelaisvėje, ne Žemėje. Šito pasaulio dar laukia tūkstanmečiai, kol jis pagaliau suvoks, kad reikia gyventi pagal tikrąją Dievo valią, sukurti pasaulyje dvasinę brolystę, o tada galutinai pasmerkti visą Liuciferio maištą ir visas jame dalyvavusias asmenybes. Tai bus maišto pabaiga šiame pasaulyje. Danguje pergalę pasiekė Jėzus, Sūnus-Kūrėjas. Šiame pasaulyje pergalę pasiekti teks mums patiems, o tam yra skirti tūkstantmečiai. Juk po mano parašymo ar po Urantijos Knygos apreiškimo pasaulis tikrai neatsibus (neatsibudo) iš karto, ir iš pradžių tiek mane, tiek ir kitus daug kas palaikys arba pamišėliais, arba svajotojais. Bet kažkas turi pradėti bent kažką daryti…

VaidasVDS       2016-07-14 7:53

Paaiškinkui,

Ne vertime yra problema ar skirtumas. Bet jei jau esate toks įkyrus, paaiškinsiu kai kuriuos esminius skirtumus. Jonas patyrė apsireiškimą, taip tiksliai turėtų būti verčiama. O apreiškimas ir apsireiškimas nėra visiškai vienas ir tas pats, tuo labiau, kad apokalipsę žmonės dažniausiai sieja su pasaulio pabaiga arba kokiais nors baisiais įvykiais kaip pasaulinis karas. Apreiškimus atlieka aukštesnės dvasinės būtybės. Apsireiškimą dar galima būtų apibūdinti ir kaip vaizdinius, matomus ar sapnuojamus, ar įsivaizduojamus. Apsireiškimus patiria įvairūs pranašai, tiek tikri, tiek netikri, tuo tarpu apreiškimus atlieka tik dangiškos būtybės, tokios kaip Melkizedekas, Salemo išminčius, Jėzus, Adomas su Ieva irgi buvo dangiškos būtybės, Gabrielius, apsireiškęs Marijai… Tuo tarpu pranašai Isajas, Ezekylis, apaštalas Jonas patyrė apsireiškimus…
Tam, kad sužinotum, jog Urantijos Knyga yra Apreiškimas, reiktų perskaityti arba pačią Knygą arba jos atsiradimo istoriją http://www.urantia.ru/mullins/ahistory.asp

Letas Juozapui: PS       2016-07-14 0:38

PS Ne metai, bet maždaug pusė metų iki nužudymo. Mat ryžosi baigti su FED ir liepė leisti sidarbru dengiamą dolerį. Tai + ši kalba galbūt išgelbėjo jį Amžinybei, o amerikiečiams atvėrė akis į NWO bei 911. Jeigu jie sukils ir nušluos NWO, ačiū už tai Kenedžiui, pasikeis orai ir čia, nors ir gaila, atvirai pasakius, kad tuomet dar ne Apokalipsė!

Letas Juozapui: taisymai       2016-07-14 0:27

1) Juozapui, ne Vaidui
2) apreiškimą, ne apreiškiumą

Letas Vaidui       2016-07-14 0:25

Kakur išgaravo mano atsakymas: sakiau, kad vienas iš dešimties išliks kur nors Ispanijoje (suprantama, neminint Britanijos), bet vargu ar “kruvinose žemėse”. Tačiau Vaidas be reikalo ironizuoja dėl Apokalipsės - tikinčiajam nėra ko bijoti, nes tai Mesijinis laikas (Judex ergo cum sedebit) ir D-vo Karalystės triumfo. Taigi nors laikmetis sunkus, užtat įdomus.
Dar, rodos, minėjau Vaido aiškinimus pagal urantijas, neva Jonas, ištremtas į Patmą, gavo apreiškiumą apie Neroną, kuris jau buvo ir nusibaigė iki Patmo…
O dėl “sąmokslo teorijos” platinimo, tai jos pionieriumi laikykime J.F. Kennedį (žr. internete Kennedy, Secret Societies Speech, labai pravers “sąmokslo teorijų” demaskuotojams), nušautą neva Osvaldo (kuris ir šaudyti dorai nemokėjo) po metų, kai Kenedis savo “sąmokslo teoriją” išplatino:
https://www.youtube.com/watch?v=zdMbmdFOvTs
(Manau, dėl šios nuorodos ir išgaravo mano komentaras. Nieko, turiu kopiją ir dar kartosiu kartosiu, kol rasis Osvaldas ir man! HallelūJH!)

Realistas       2016-07-13 17:03

Panašu, kad šis popiežius yra įtikėjęs į prancūzų revoliucijos šūkius “laisvė, lygybė, BROLYBĖ”. Deja, nei visų laisvė, nei visų kultūrų ir religijų lygybė nekuria tikros BROLYBĖS, bet, priešingai, istorijos eigoje gali tik supriešinti dėl labai paprastos priežasties: ne visi siekia skirtybių broliavimosi.

PaaiškinkVaidai2        2016-07-13 15:16

To “VaidasVDS paaškinkit koks Jėzaus Kristaus tėvo/Dievo vardas pagal tą Urantiją nes yra informacija kad Liucifer :  apie kunigų giedojimą  Liucifer dievas, Kristus Liuciferio sūnus ir Liuciferį velnią dokumentiniame filme “Спрут” - internete “Спрут. реж. Галина Царева” - 41 :02.
Ir dar jūs “VaidasVDS     2016-07-13 8:34”  rašote kas maišto dalyvaviai :“Apreiškimas Jonui yra atpasakojimas apie Liuciferio maištą, prie kurio prisidėjo Šėtonas ir planetos kunigaikštis su savo pavaduotoju”
tai kaip suprast vaidmenis tos kompanijos dalyvių  Liucifer - velnio, šėtono - “Šėtonas ir planetos kunigaikštis su savo pavaduotoju…”?
Velnių irštva žemėje?
 

PaaiškinkVaidai       2016-07-13 14:12

To “VaidasVDS     2016-07-13 8:34” rašot “apokalipsė čia pat,”  -  tai ko neverčiat iš graikų kalbos apokalispės į  lietuvišką žodį „ apreiškimas“ , jei graikškas žodis apoklaipsė  lietuviškai reiškia apreiškimas ?  Ir kokiu tikslu?
Rašot „ Apreiškimas, Urantijos Knyga,....“  - kodėl pasirenki naudoti žodį  „ apreiškimas“, o ne graikiškajį  apokalipsė ir nerašai „ Apokalipsė, Urantijos knyga….“ ?
Paaiškinkit

Nuomonė       2016-07-13 13:39

Nuomonė : fanatikų  tikinčių numirėlių prisikėlimu ir numirėlių marširavimu nuomonė neturėtų būti imamam domėn kaip ir tikinčiųjų esančių dievo išrinktąją tauta kitoms tautoms valdyti

cenzorius       2016-07-13 12:11

Reikia ne “krikšionybės”, o katalikybės ir ne bet kurios (armėnų, graikų, lenkų ar lietuvių), o vienintelės ir tikrosios - Romos katalikybės, tos, kuriai vadovauja šventasis tėvas - Dievo vietininkas Žemėje. O dabar, klaupkitės ir nulenkę galvas melskitės. Pasimeldę perveskit po 2 proc. visiems katalikiškiems tinklapiams. Sąrašas - Internete. Domėkitės.

Reikia vis garsesnės krikšionybės       2016-07-13 11:00

nuomonės,tegul neprivalomos,bet ji turi būti žinoma.Kad paskui sąžinė negraužtų,jog tylėjome.

Nėra       2016-07-13 10:07

Dievo nėra ir nieks nieko neatneša kiek bešauktumėte ” ereli ereli numesk man sūrelį”

VaidasVDS       2016-07-13 8:34

Vat kaip bus. Bėkite visi kuo greičiau slėptis, nes dangus griūva, apokalipsė čia pat, Antikristas (eilinis) taip pat.
O aš tik dabar (perskaitęs etatinius apokaliptikos baubų skleidėjus) suvokiau, kodėl vakar prisiverčiau perskaityti visą Jono apreiškimą nuo pradžios iki galo (anksčiau buvau skaitęs tik fragmentais).
Apreiškimas, Urantijos Knyga, yra nurodžiusi gana trumpai: “Kada laikinai buvo ištremtas į Patmą, tada Jonas parašė Apreiškimo Knygą, kurią dabar jūs turite labai smarkiai sutrumpinta ir iškraipyta forma. Šitoje Apreiškimų Knygoje yra išlikusių fragmentų iš didžiojo apreiškimo, kurio didelės dalys buvo prarastos, kurio kitos dalys buvo išimtos, vėliau po Jono parašymo. Ji yra išlikusi tiktai fragmentine ir sufalsifikuota forma.
—-
Todėl nesiryždavau spėlioti, kas ten falsifikuota, kas ten sutrumpinta. Tačiau, perskaičius visumą, daugmaž paaiškėjo. Apreiškimas Jonui yra atpasakojimas apie Liuciferio maištą, prie kurio prisidėjo Šėtonas ir planetos kunigaikštis su savo pavaduotoju. Kadangi Jėzus įveikė šį maištą, tai ir buvo apreikšta Jonui. Papildomai buvo apreikšta ir likusi kova su maišto pasekmėmis - krikščionių persekiojimas prie Nerono ir būsimas krikščionybės išplitimas. Didžiausias susipainiojimas yra tas, kad ta naujoji Jeruzalė yra ne čia, žemėje, bet po mirties, po išlikimo. O suklastojimas pasireiškė tuo, kad nuolat kalbama apie Dievo rūstybę, bei Gogo su Magogu pranašystės pritempimas prie šio Jono apreiškimo. Daug kas spėlioja, kas gi tie Gogas ir Magogas? Arba tai buvę kažkokie personažai, arba tai kunigaikštis su savo pavaduotoju, kurių tikri vardai yra Kaligastija ir Daligastija. Kur kas pripainiota, yra sunku susigaudyti, nes Ezechielio pranašystėje paminėta, kad kariuomenė bus “visi raiti ant žirgų”, o šiais laikais gogai su magogais tikrai nebus raiti ant žirgų. Tad galima kelti prielaidą, kad pripainiota yra abejose pranašystėse. Galima padaryti tik išvadą, kad apreiškime Jonui yra kalbama ir vaizduojama apie Liuciferio maišto pabaigą Danguje, bet ne ant žemės. O panašios apokalipsės Žemeje iš viso nebus, nors ir milijonai įvairiausių pakraipų krikščionių beviltiškai vis to laukia…
Tačiau visokių kvailių pasaulyje yra. Ta sąmokslo teorija apie auksinį milijardą nėra visai laužta iš piršto, tačiau jei ir bus ji kokiu nors būdu įgyvendinama, ji tikrai nebus ta Jono išpranašauta apokalipsė su savais antikristais ir pasaulio pabaigomis, kurių gale turėtų ateiti vėl Jėzus. Jėzus turėtų ateiti tuomet, kada šios pasakos apie apokalipses bus galutinai atmestos, o pasaulis pradės gyventi pagal Jėzaus priesaiką - sukūręs dvasinę tautų brolystę. O taip turėtų būti tik, mažiausiai, po kelių tūkstančių metų...

Juozapas--- Letui       2016-07-13 7:02

Taip, šį kartą giliai užkabinote. Labai tikėtinas scenarijus. Brexitas tikrai nėra toks primityvus dalykas kaip nušviečia medijos. Yra daug visokių “smulkmenų” kurios rodo kam yra ruošiamasi. Rimti ir stambūs lėlininkai tyliai tvarkosi savo reikalus- atsikrato netrukus tapsiančių bevertėmis akcijų, įdomiose vietose supikinėja žemes, statosi/perka rezidencijas atokiai nuo Europos. Ruošiamasi “auksinio” milijardo projekto realizavimui.
Realiai tikriausiai geriausiu atveju išgyvens tik kas dešimtas.
Po to per šimtą metų priaugs iki mlrd. Karas ir branduolinē apokalipsė būtų ideali proga orwelinio konclagerio konstravimo užbaigimui. Europa su krikščionybės likučiais yra kliūtis. Panašu, jog “kliūtį” nutarta likviduoti ir atlaisvinti kelią Antikristo atėjimui.
Ar bus lemta įvykti ar dar ne, kol kas sunku pasakyti, bet Viešpats liepa būti visada pasiruošusiems.

Marginalas       2016-07-13 1:05

Ar tik britų išstojimas nesignalizuoja artėjančio karo Europoje? Sakot, NATO? Kredmliaus chanai teigs, kad jie kariauja ne su NATO, bet su sau priešiškomis jėgomis Europos Sąjungoje. O kadangi britų dalinių NATO pajėgų sudėtyje Baltijoje ir Lenkijoje, ko gero, nebus, tai chanas nemes ir “nukliarkų” ant Britanijos.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.