Geroji Naujiena

Popiežiaus Pranciškaus velykinis „Urbi et orbi“: „Kristaus prisikėlimas yra tikra, nenuvilianti viltis pasauliui“

Tiesos.lt siūlo   2018 m. balandžio 2 d. 0:40

15     

    

Popiežiaus Pranciškaus velykinis „Urbi et orbi“: „Kristaus prisikėlimas yra tikra, nenuvilianti viltis pasauliui“

Vatikano radijas

Sekmadienį popiežius Pranciškus, prieš suteikdamas savo velykinį palaiminimą „Urbi et orbi“ (miestui ir pasauliui), kreipėsi ir į tuos, nuo kurių priklauso pasaulio taika, tautų gerovė ir savitarpio pasitikėjimas visoje tarptautinėje bendruomenėje.

Brangieji broliai ir seserys, džiugių Velykų!

Jėzus prisikėlė iš numirusių.

Bažnyčioje ir visame pasaulyje skamba ši žinia kartu su Aleliuja giesme. Jėzus yra Viešpats. Tėvas jį prikėlė. Ir jis visada gyvas yra tarp mūsų.

Pats Jėzus buvo užsiminęs apie savo mirtį ir prisikėlimą. Kalbėdamas apie kviečių grūdą jis sakė: „Jei kviečių grūdas nekris į žemę ir neapmirs, jis pasiliks vienas, o jei apmirs, jis duos gausių vaisių“ (Jn 12,24). Kaip tik taip ir atsitiko: Jėzus, Dievo žemėje pasėtas kviečių grūdas, mirė nužudytas dėl pasaulio nuodėmių, dvi dienas išbuvo kape, tačiau jo mirtyje slypėjo Dievo meilės galia, kuri išsiveržusi apsireiškė trečiąją dieną. Šią dieną mes šiandien švenčiame – Viešpaties Kristaus Velykas.

Mes, krikščionys, tikime ir žinome, kad Kristaus prisikėlimas yra tikra, nenuvilianti viltis pasauliui. Tai kviečių grūdo jėga, tos meilės, kuri nusižemina ir aukojasi iki galo ir kuri tikrai atnaujina pasaulį. Ši jėga duoda vaisių ir mūsų dabartinės istorijos dirvoje, kurioje tiek daug neteisingumo ir smurto. Ji duoda vilties ir orumo vaisių ten, kur yra daug skurdo ir atskirties, kur badas ir bedarbystė, tarp pabėgėlių ir migrantų, kuriuos taip dažnai atstumia dabartinė „išmetimo“ kultūra, tarp narkotikų platinimo, prekybos žmonėmis ir mūsų dienų vergystės aukų.

Šiandien mes prašome taikos vaisių visam pasauliui, pradedant brangiąja kenčiančia Sirija, kurios gyventojus vargina niekaip nesibaigiantis karas. Per šias Velykas prisikėlusio Kristaus šviesa tepasiekia visų politinių ir karinių vadovų sąžines, kad tuoj pat būtų sustabdytas žudymas, kad būtų laikomasi humanitarinės teisės ir sudarytos sąlygos suteikti pagalbą stokojantiems mūsų broliams ir seserims, o kartu, kad būtų sudarytos galimybės sugrįžti į namus visiems, kurie buvo priversti juos palikti.

Susitaikinimo vaisių meldžiame Šventajai Žemei, taip pat ir šiomis dienomis žeidžiamai atvirų konfliktų, nusinešusių beginklių žmonių gyvybes, Jemenui ir visiems Artimiesiems Rytams, kad dialogas ir tarpusavio pagarba įveiktų susiskaldymą ir smurtą. Prisikėlusiojo ir gėrio pergalės prieš blogį šviesa tepasiekia engiamus ir persekiojamus mūsų brolius Kristuje.

Vilties vaisių šiomis dienomis meldžiame visiems, kas trokšta oresnio gyvenimo, ypač tose Afrikos žemyno šalyse, kurias slegia badas, nesibaigiantys konfliktai ir terorizmas. Prisikėlusiojo taika tepagydo Pietų Sudano žaizdas, teatveria širdis dialogui ir tarpusavio supratimui. Neužmirškime to konflikto aukų, ypač vaikų! Tenestinga solidarumo su žmonėmis, priverstais palikti savo gimtuosius kraštus, netekusiais gyvenimui būtinų priemonių.

Maldaujame dialogo vaisių Korėjos pusiasaliui, kad užsimezgę kontaktai ugdytų darną ir regiono susitaikinimą. Visi, kam suteikta tiesioginė atsakomybė, tesielgia išmintingai ir įžvalgiai, tesiekia korėjiečių tautos gerovės ir tekuria pasitikėjimą visoje tarptautinėje bendruomenėje.

Taikos vaisių meldžiame Ukrainai, kad būtų ryžtingiau siekiama susitaikinimo, kad būtų sudarytos sąlygos humanitarinėms iniciatyvoms stokojančių žmonių labui.

Paguodos vaisių meldžiame Venesuelos gyventojams, kurie – kaip rašo jų ganytojai – savo šalyje gyvena „tarsi svetimoje žemėje“. Prisikėlusio Jėzaus Kristaus galia tesuranda teisingą, taikų ir žmonišką kelią, kuris kuo greičiau išvestų iš juos slegiančios politinės ir humanitarinės krizės. Tesulaukia daugiau svetingumo ir pagalbos tie tos šalies vaikai, kurie buvo priversti bėgti iš savo tėvynės.

Naujo gyvenimo vaisiais prisikėlęs Kristus teapdovanoja vaikus, kurie dėl karų ir bado auga be vilties, be sveikatos apsaugos, nelankydami mokyklos, taip pat ir senus žmones, kuriuos atstumia egoistinė kultūra, atmenanti viską, kas „neproduktyvu“.

Išminties vaisių meldžiame visiems, kas visame pasaulyje eina atsakingas politines pareigas, kad visada gerbtų žmogaus orumą, aukodamiesi tarnautų bendrajam gėriui, visiems savo piliečiams garantuotų pažangą ir saugumą.

Brangieji broliai ir seserys,

ir mums, kaip prie kapo atbėgusioms moterims, skirti šie žodžiai: „Kam ieškote gyvojo tarp mirusiųjų? Nėra jo čia, jis prisikėlė!“ (Lk 24, 5–6). Mirtis, vienatvė ir baimė netars paskutinio žodžio. Yra naujas žodis, kuri viską viršija ir kurį tik Dievas gali ištarti. Tas žodis – Prisikėlimas (plg. Jonas Paulius II, kalba po Kryžiaus kelio, 1983 balandžio 18). Dievo galia, jis „traukia nuo kalčių, nuodėmes plauna, puolusiems grąžina nekaltumą, nuliūdusiems – džiaugsmą, maldo neapykantą, vienija širdis, palenkia išdidumą“ (velykinis šlovinimas), skelbia santarvę ir taiką.

Visiems – linksmų šventų Velykų!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nieko nėra šlykštesnio už sektantą,       2018-04-6 9:55

kurio neįmanoma atsikratyti. Net Jehovos liudytojai nėra tokie įkyrūs.

VaidasVDS       2018-04-6 8:04

Ech Jota, Jota.
Meluoti yra nelabai gražu.
Labai daug žmonių suvokia, kad su Biblija yra kažkas ne taip. Bet tai visai nereiškia, kad nereikia gerbti visko, kas ten parašyta.
Atvirkščiai, paskutiniu metu aš bandau parodyti, kad net ir ST faktiškai pakaktų, kad būtų atskleistos gražiausios ir geriausios religinės tiesos.
Jėzus juk tam ir atėjo į šį pasaulį, kad parodytų, kas žmonių religijoje (raštuose) ir suvokimuose yra tikra, o ką reikia keisti ir geriausiai tai atsispindi NT šiose eilutėse:
Mt 5 38 „Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Akis už akį ir dantis už dantį. 39 O aš jums sakau: nesipriešink[i13] piktam [žmogui], ...
43 Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Mylėk savo artimą ir nekęsk priešo.[i15] 44 O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus,[i16] 45 kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai…
Lygiai taip pat yra ir su Urantijos Knyga. Faktiškai ji beveik nebūtų reikalinga, jei žmonės visus Jėzaus mokymus supratę teisingai ir juos įgyvendintų idealiai.
Bet pažvelk į pasaulį kiek kitomis akimis. Argi pasaulis jau tobulas? Ar jame viešpatauja gėris ir visuotinis supratimas vienas kito, ar Dievas garbinamas nuoširdžiai?
Jei tu taip matai, tai aš taip nematau. Ir manau, kad tai reikia keisti. O kaip keisti? Aš tikrai neturiu Jėzaus gabumų, kad neklystančiai išrinkčiau tai, kas yra teisinga, o neteisingą atmesčiau, ir tu neturi. Tad natūralu, kad mes turėtume ieškoti pagalbos aukščiau.
O jei ta pagalba ir atėjo?
Galima su tuo nesutikti. Ieškoti, kas čia ir kur ne taip. Gal kažkam tai naudinga. Viskas čia tvarkoje. Aš pats nuo kritikos paieškų pradėjau ir sveiką kritiką labai vertinu. Ypač vertinu naujai apreikštą Jėzaus pasakymą:
“tiesa niekada nenukenčia dėl to, kad yra nuoširdžiai tikrinama”...

Jota       2018-04-6 7:39

Bet kodėl šito sektanto, kuris moka apsimesti uoliu ir teisingu tikinčiuoju, slėpdamas satanistinį savo tikėjimo turinį, komentarai nuolat mirga šitoje svetainėje?! Nors verk. Juk šita njueidžiška bjaurastis sklinda po visą Lietuvą, čia užsuka ir užsienio lietuviai, ir ne kiekvienas iš jų atsirinks, kur tiesa. Maža to, daug kas, paskaitęs tokių urantiškų kliedesių, ir pačią svetainę gali palaikyti sektantų sambūriu. Dar laimė, kad mūsų mokslų daktaras, kurio tikslai su Vaido VDS šitoj vietoj, t.y. įpiršti žmonėms mintį, kad Biblija nepatikima, sutampa, turi savo atskirą portalą ir čia per daug įkyriai nesireiškia.


Redaktorė visada buvo jautri savo skaitytojų norams ir nėra abejinga katalikų tikėjimui. Tai kodėl ji jau tiek laiko leidžia dergti brangiausią Bažnyčios turtą - Šv. Raštą? Juk kiekviena tolerancija turi ribas!

VaidasVDS       2018-04-5 21:20

Ech Jota, Jota.
Gal geriau ST pastudijuok, kad ir tai:
Job 18, 4 Savo pykčiu tik save žaloji
Pat 15, 1 Švelnus atsakymas nuramina pyktį, o šiurkštus žodis sukelia įniršį.
Pat 29, 8 išmintingieji numalšina žmonių įniršį.
Pat 25, 28 Kaip atviras miestas, be apsaugos, toks yra žmogus, kuriam trūksta savitvardos.
Koh 7, 9 Neskubėk supykti, nes pyktis glaudžiasi prie kvailojo krūtinės.

Jota       2018-04-5 12:29

Arba nešdinkis iš čia su savo demonais, arba komentuok kaip sveiko proto žmogus.

VaidasVDS       2018-04-4 9:11

Jota,
na ko taip piktai?
Urantijos Knyga labai gerai atskleidė visus Liuciferio, jo pavaduotojo Šėtono, taip pat Planetos Kunigaikščio tikslus ir kėslus, jų veikimo metodus, jų blogio kilimo priežastis bei blogio su(si)naikinimo mechanizmą.
Šiandien tu elgiesi labai panašiai kaip tie fariziejai, kurie kaltino Jėzų, kad jis veikia Velnių Princo (Demonų Kunigaikščio) galia.
Ir vis man kaišioji tą njueidžą, kuris visiškai nesusijęs su Urantijos Apreiškimu ir yra visiškai skirtingi dalykai.
Na niekaip neprisimenu, kad kažkaip piktybiškai išsisukdavau nuo tavo klausimų. Jei gali primink (gal nepastebėjau), būtinai pasistengsiu atsakyti.
Beje, aš ne voras ir neturiu jokio voratinklio. Bet pati turėtum gerai žinoti ir suprasti, kad tas, kuris tikrai ieško Dievo, negali jį surasti tik savanaudiškai sau, jis turi stengtis, kad Dievą, o ne kokius nors raštus, surastų ir kiti žmonės.
Iš kitos pusės, dvasinę tiesą galima būtų surasti net ir viename Senajame Testamente. Bet tuomet reiktų kažkam labai drąsiai išrinkti, ką iš ten paimti, o ką atmesti.
Jėzus juk būtent tai ir darė. Pagrindinį Meilės įstatymą atrinko iš Įst 6, 5 ir Kun 19, 15, o kas nebuvo reikalinga, to ir neminėjo.
Kaip matyti iš tavo elgesio, žmogus tikrai negali pats apsispręsti, ką atsirinkti, o ko neatsirinkti. Todėl ir reikalingi kiti apreiškimai, kurių turinį reikia vertinti tiek dvasia, tiek protu, nes tiek protas, tiek dvasia vienas kitam neprieštarauja. Be proto neįmanoma suprasti dvasios…

Jota Vaidui       2018-04-4 8:30

Liaukis citavęs savo šėtonišką Urantiją! Nė viena svetainė nėra taip užteršta tais njueidžiškais nuodais kaip ši. Kodėl mes turime nuolat skaityti sektantiškus kliedesius? Juk kiekviena mintis spinduliuoja tam tikrą dvasią, gerą ar blogą, tai kas sklinda nuo nuolatinių kažkokio psichopato pragariškų vizijų,  niekinančių Šv. Raštą, iškraipančių Kristaus žodžius ir patį Bažnyčios mokymą?!

Kiek kartų bandžiau atkreipti tavo dėmesį į sveiką logiką, pateikdavau argumentų ar klausimų, bet pats piktybiškai išsisukdavai, apsimesdavai nepastebįs ir toliau liedavai urantišką bjaurastį, gaudydamas kiekvieną progą įtraukti į savo voratinklį kokią sielą.

Nejau ši svetainė nebegali apsivalyti nuo žeminančių sektantiškų paistalų?

VaidasVDS       2018-04-3 21:11

Pick-ai,
dar vakar šiek tiek sau koregavau Urantijos Knygos tekstą, kuris skamba taip:
“Mokslininkui materialistui ir kraštutiniam idealistui yra lemta visada ginčytis. Tačiau tai netaikoma tiems mokslininkams ir idealistams, kurie turi aukštų moralinių vertybių ir dvasinių išbandymų lygių bendrą standartą.  Kiekviename amžiuje mokslininkai ir religininkai turi suvokti, kad jie stovi prieš žmogiškųjų poreikių teismą. Jie turėtų vengti bet kokių tarpusavio nesutarimų, geranoriškai siekdami pateisinti savo egzistencijos pratęsimą vis labiau atsiduodant žmogiškosios pažangos tarnystei. Jeigu bet kurio amžiaus taip vadinami mokslas arba religija pasirodys, kad yra klaidingi, tuomet jie turi arba apsivalyti, arba užleisti vietą teisingesnės ir vertingesnės kategorijos materialiam mokslui arba dvasinei religijai.”
—-
Gal ir nesi mokslininkas, bet materialistu (kaip suprantu, ganėtinai kraštutiniu) apsiskelbei ir greičiausiai remiesi mokslu. Bet aš nesu kraštutinis idealistas, tad kvailiu mane gal ir gali pavadinti, bet fanatiku tai nelabai.
Bėda yra tame, kad tie “kraštutiniai” labai sunkiai užleidžia vietą (pripažįsta) tam, kas yra vertingesnės ir teisingesnės kategorijos.

Pikc       2018-04-3 20:18

Jei būčiau “didžiai religingo beigi itin dvasingo” “VaidasVDS” lygio, turėčiau jį pavadinti kvailiu fanatiku. wink

Tiesą sakant       2018-04-3 13:23

senovės lietuviai nebuvo pagonys. Jie negarbino nei paveikslų nei išdrožtų
stabų. Mūsų protėviams patarinėdavo moterys turėjusios aiškiaregystės dovaną. Paskui kai kas pasiskelbė “Dievo vietinnku” ir įsakė tas moteris deginti gyvas. Tai tiesa.   

Ech, kiek klaidų dar teks padaryti…       2018-04-3 13:16

kol evoliucionuosi į Dievą...

VaidasVDS       2018-04-3 9:36

“Dievo nėra” - tarė kvailys savo širdyje.
O aš maniau, kad Pikc-as protingas.
Ech, kiek klaidų dar teks gyvenime padaryti…

Pikc,       2018-04-3 7:39

tu esi labai išsilavinęs.

Pikc       2018-04-2 23:30

Godai? kas čia per naujadaras? Ar čia Gedgaudo fanklubas taip bando lietuvius gotais “perkrikštyti”? O dėl Bergoglio - džiaugiuosi, kad nesu tikintis, nes katalikas būdamas dėl šito popiežiaus soste sėdinčio (neo)komuniagos jausčiausi LABAI nesmagiai.

Saulė       2018-04-2 11:30

Su lygės švente, lietuviai godai.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.