Šturmo liudytojų persekiojimas

Politinis teismų procesas tęsiasi: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 22 d. 8:52

36     

    

Politinis teismų procesas tęsiasi: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Kovo 22-ąją, antradienį, 9.30 val. Kaišiadorių rajono apylinkės teismas toliau nagrinės Garliavos šturmo 2012 metų gegužės 17-ąją liudytojams iškeltą baudžiamąją bylą.

Nukentėjusiais šioje byloje yra pripažinti antstolė Sonata Vaicekauskienė ir portalo lrytas.lt žurnalistas Nerijus Povilaitis.

Kaltinimai trukdžius antstolei atlikti savo pareigas ir įžeidinėjus yra pareikšti Garliavos šturmo liudytojams: Kęstučiui Dūdėnui, Gediminui Aidukui, Evaldui Staliūnui, Sigitui Gudynui, Giedriui Okuniui, Žygimantui Bulotai, Svajūnui Tamuliui, Matui Morkevičiui, Aušrinei Balčiūnei, Alvydui Arnauskui, Erikui Kuktai, Rūtai Urbelienei, Žilvinui Paškevičiui, Dariui Kaminickui, Tautrimui Januševičiui, a. a. Vidui Petraičiui, Gretai Knapkienei.

Politinę bylą paskirta nagrinėti Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjui Gintautui Kaulakiui. Baigęs teisę Vilniaus universitete, G. Kaulakis buvo Biržų, Plungės ir Telšių prokuratūrų tardytoju. 1984–1987 metais G. Kaulakis dirbo SSRS karinės prokuratūros Samarkando garnizone tardytoju ir vyriausiuoju tardytoju. Nuo 1993-iųjų dirba Kaišiadorių rajono apylinkės teisme: 1993–2006 metais šiam teismui pirmininkavo, o 2006–2010 metais teismo pirmininko pareigas ėjo laikinai.

Kitas posėdis numatytas balandžio 12 d. 13.00 val.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Politinis teismų procesas tęsiamas: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Aušrinė Balčiūnė. Lenkų sirgaliai aikštėje šlapinosi, bet nebuvo reikalo juos sulaikyti…

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo liudytojų byla: kalba kaltinamieji

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Violeta Milevičienė. Stebėtojos užrašai, arba Kodėl nestovėjai po medžiu?

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: nebeegzistuojantis straipsnis perkvalifikuotas į sunkesnį

Aušrinė Balčiūnė. Byla tęsiasi…

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2016-03-22 16:54

Sakoma, kad akys yra sielos vedrodis. A-ja-jai, smaugė, sakot, žmogų. Baisiai negražu taip daryti. A-ja-jai ! Bet gi ne jis teisiamas, o jis išdrįso kitus teisti. ... Kodėl taip yra ?

drugeliai       2016-03-21 23:52

Nėra ten jokių sąžinių nei pas Povilaitį,nei pas Vaicekauskienę,Kraujutaitienę,nei pas kokį Skvernelį.Jie tiesiog išgyvena trumpalaikę apsisparnavimo stadiją,po kurios lerva su gražiais sparnais numiršta.Tik šitie visi iškart nemirs,o kentės:teisinsis,slapstysis,bėgs į užsienį,patys bus tampomi po teismus.Netgi staiga mirti jie galėtų tik pagrasinę prabilti.

du baisuokliai       2016-03-21 23:26

Atrodo - nei pakarti, nei paleisti. Kalti, bet atsiprašyti už klaidas įsakymas iš viršaus dar neduotas. Pažiūrėkit į jų rankų laikyseną ir veido išraišką. Apgailėtini kankiniai. Kalti prieš Lietuvą ir Dievą.

>tai kad       2016-03-21 22:17

Nerijus Povilaitis čia atrodo kaip kenčiantis dėl to, kad nuotrauka daryta iš priešpaskutinio posėdžio, kai dar nebuvo pakeistas kaltinimas. Pagal ankstesnį kaltinimą jis buvo nukentėjęs (netekęs orumo) pagal įžeidimo straipsnį (nes buvo pasiųstas naxyuj), ir jo veide atsisspindi orumo netekimo kančia. Bet Seimo niekadėjai ėmė ir dekriminalizavo įžeidimą jau nuo vasaros, tai reiškia, Seimas panaikino jo nukentėjimą, o jis vis važinėja į teismą be nukentėjimo, dėl to ir kančia, nes nukentėjimas panaikintas, o orumas tai neatstatytas. O antstolė, matyt, jam sako: nenusimink! Teisėjas pasiūlys tai nusikaltėlei galimybę prašyti taikytis, tai turėsi progą atgauti orumą. Deja, kaltinamoji taikytis nesutiko, tai teko prokurorui suktis ir pakeisti kaltinimą.

tai kad       2016-03-21 22:00

tie priekyje zmogeliai ,atrodo, kad nelabai smagiai jauciasi, praejus nemazai laiko nuo tada, kai jautesi uztikrintai, kad elgiasi teisingai. Pas kiekviena su laiku ir sazine ima nerimauti, ir abejones, kad gal nevertejo taip “karstai imtis”, nereiketu dabar cia vargti. Gal ir ne, bet atrodo jie kenciantys. Turejo laiko viska apmastyti, bet kam nuo to geriau?

Sta       2016-03-21 16:14

Ačiū ! Supratau. Bet akys, akys .....

>Sta       2016-03-21 16:03

Ne, tas dešinėje yra aktyvistas Nerijus Povilaitis, prie patvorio šokęs smaugti žmogaus. Bet jis kol kas nepelnytai neteisiamas. O kairėje - tai ta garsioji antstolė. Aš irgi pradžioje susidariau klaidingą įspūdį, kad nuotraukoje - teisiami niekadėjai. Išvaizda apgauna!

Sta       2016-03-21 15:51

Nesupratau. Ar tai yra kokie nors iš tų “patvorio” aktyvistų, gal būt, ir palnytai teisiamų?

Kaip pasakoj... (pataisa)       2016-03-21 14:14

“Gražuolė” ir pabaisa.

Kaip pasakoj...       2016-03-21 14:13

Gražuolė ir pabaisa.

ĮDOMU,       2016-03-21 14:02

ar ponia nesigaili savo poelgio šiandien? Ar kas norėtumėte būti JOS vietoje?

pesimistams       2016-03-21 12:42

Jei zmones tokiose , kaip viduramziuose, ir jie niekinami surinko tris simtus tukstanciu parasu , tai yra tauta , gyva ir sviesi tauta , tauta turinti atminti ir turinti sirdi.

Dar vienas minties galiūnas       2016-03-21 12:40

Labai geras su gilia mintimi komentaras “Sta”. Taigi, atsidėkodami nepamirškite tai patvirtinti.

Sta       2016-03-21 12:31

O kas čia tokie išverstaakiai nuotraukos pirmame plane ?

> O bana       2016-03-21 11:52

Suprantamas jūsų susierzinimas besiseilėjančiais. Tik noriu patikslinti, kad Tiesos akcijos nežlugo. Šių metų kovo 17 dieną eilinį kartą Daukanto aikštėje buvo užrašyta: Tie-SOS!

nepridengsi       2016-03-21 9:42

nors ponia ir persirenge juodai, vistiek prasisviecia raudonasis paltas.

O bana > visiems "pasipiktinusiems"       2016-03-21 9:12

Nekniskit žmonėms protą ir baikit vieną kartą seilėtis. Visi čia drąsūs iš savo urvo didvyrius vaidinti. Jei tokie teisingi ir ryžtingi, taigi, kas trukdo nueiti į teismą ir išsakyti viską kas yra viduje susikaupę, nors jau dėl skaičiaus pastovėti - juk niekas?  Net į taikias 17 dienos akcijas nesugebėdavote ateiti, kurios dėl jūsų visų abejingumo ir žlugo. Apie ką čia dar galima kalbėtis. Paskaičius komentarus, jau nei juokas ima, nei verkti norisi. Kuo komentaras banalesnis, tuo prie jo daugiau pritariančiųjų - kas ir parodo, kokie čia nusmurgėliai likę. Esate nesusitupėję  bailiai ir moliai, iš kurių ir lipdoma kiaurų molio motiejukų valstybė. Tas jūsų “pasipiktinimas”, man daugiau primena perdimą į vandenų, iš kurio, apart smirdančių burbulų, daugiau jokios naudos.

KGB Komunistai       2016-03-21 9:09

Siauteja!Ju politika,ju teisesauga,bet….visi zmones tai pries juos.Valstybe tai zmones o ne saujele KGB Komunistu naikinancius mases zmoniu!!!!

Prisimenu       2016-03-21 6:38

Dar tarybiniais laikais reikėdavo priduoti valstybei kiaulės šerus, tai tėvelis padarydavo tokį įrankį nuo kiaulės šerus pešti. Paimdavo pagaliuką, įkaldavo vinį ir su tuo vinim užsukdavo šerus ir pešdavo, pešdavo. Tai va tam barzdylai kada nors bus nupešiota jo nepraustaburnio barzda.

pasipiktinusi        2016-03-20 13:00

zmones pasakojo kad mate vaicekauskiene baznycioje. As tai buciau neiskentusi ir ant visos baznycios garsiai pasakiusi kad jai cia ne vieta kol meluodama zudo zmoniu gyvenimus, kad sugriove gyvenima mergaitei.

Stasys       2016-03-20 12:38

Oi, Dieve, kiek gali tęstis tas cirkas, labai primensntis, mano supratimu,kažkokį tai stribyninį šou ?
Bet kuom čia dėti šitie vargšai, neabejingi kito, o ypač mažos Mergaitės skausmui žmonės.
Aš asmeniškai neįžiūriu jųjų kokios nors kaltės. Ir kiek tas bauginimo procesas gali tęstis ? Kieno sugalvotas tas scenarijus ?

Apsaugok, Viešpatie, mus ir mūsų vaikus !

Su Verbų Sekmadieniu, mielieji !

  Už nedėlios bus Velykos !

nuomone       2016-03-20 11:57

‘‘graži’’ pora ,tiesiog labai .labai tinkanti viens kitam…

Lietuvoje greitai bus teisiami       2016-03-20 11:21

ir uz mastyma:) Jeigu nesiduoti isplauti smegenys ir galvoji savo galva esi nusikaltelis!Uz nuomone teisia,uz tiesa teisia ,uz komentara teisia ....belieka pradeti teisti uz mastyma savo galva:)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\       2016-03-20 9:44

Šita byla kokį 70 metų bus kaip tiksinti bomba.

manome       2016-03-19 22:35

Su metais ir metu metais, manome pavargs ir teisingumo vykdytojai. Kaip kas ko nenori rodyti, kad ir saazines, bet ji , kad ir kaip paslepta , bet ji yra ir jos neapgaus niekas. Bent viena karta gyvenime , kiekvienas isgirstame tai ko nusipelneme ir isgirstame tai is auksciau kurio nieks nenuteis, ir tai yra balsas kuris nulemia musu visu tolimesni kelia. Stiprybes neabejingiems zmonems.

Matyt        2016-03-19 21:26

kad baigėsi kreidelių atsargos tai nebėra kuo terlioti Daukanto aikštės grindinio.

Šis leidinys       2016-03-19 21:24

yra paskutinė violetinių kedopedofilų tvirtovė Lietuvoje. Daugiau jau niekas Lietuvoje jų nepalaiko. Jau nebėra reportažų iš tradicinių “tautos” demonstracijų “Neužmiršime, nesitrauksime” kovo 17 Vilniuje ir Klaipėdoje, nes matyt ta “tauta” į demonstracijas neatvyko.

tie du priekyje       2016-03-19 20:57

Lietuvos GĖDA

Pagarba teisiamiems       2016-03-19 20:40

Kunigas Robertas Grigas pasakė, o ką pasakys Kaulakis ar “Lietuvos rytas”, nueis istorijos šiukšlynan.
https://pbs.twimg.com/media/Cd7ou3gWIAAhOWY.jpg:large

Apuokiukui 2       2016-03-19 19:27

Taip, čia ir yra teatras, posėdžiai numatyti visam sezonui į priekį. Galėtum nuvažiuoti, labai reikalingas palaikymas, o ne pamokymai apie piršto rodymą.

Apuokiukui 1       2016-03-19 19:24

“Filosofiniai” pamąstymai ne vietoje. Pamokymai nuo sofutės niekam nereikalingi. Kai Gretai teisėjas pasiūlė galimybę taikytis (nors ir nes įžeidimas buvo jau dekriminalizuotas), ji pasakė, kad nesitaikys, nes nieko neįžeidė, o elgėsi pagal situaciją. “Mes*” galėtų gal kuo nors konstruktyviau prisidėti, o ne vien tik siūlyti rodyti teisėjui pirštą.

Apuokiukas 2       2016-03-19 19:17

,,Kovo 22-ąją, antradienį, 9.30 val.; balandžio 12 d. 13.00 val.” - o čia kaip - kaip teatre, repertuaras sudarytas visam mėnesiui?

Apuokiukas 1       2016-03-19 19:13

...Ukrainietė Nadija Savčenko pademonstravo, ką jinai galvoja apie teismą, teisėją ir jai metamus kaltinimus. Mes* taip pat turėtume apsispręsti, ar mes šį procesą laikome politiniu ir išdrįstame teisėjui realiai parodyti vidurinį pirštą, ar manome, kad teismas užtikrins teisingumą, nekreipiame dėmesio į teisėjo biografiją, prisipažįstame, kad gegužės 17-ąją buvome per daug susijaudinę ir jei ką nors įžeidėme ar sutrukdėme, tai netyčia, atsiprašome ir prašome pasigailėti. Ir kai teisėjas kada nors pagaliau priims sprendimą, kaltuosius nuteis, o nekaltus išteisins, tai mes galėsime atsistoti ir teisėjui pasakyti: AČIŪ**.

* - autoriaus vartojamas daugiskaitos pirmasis asmuo yra meninė forma ir nereiškia, kad ir pats autorius kaip nors dalyvauja šiame teismo procese.

** - autoriaus išsakytos mintys yra tik filosofiniai pamąstymai ir nereiškia, kad autorius kviečia imtis kokių nors veiksmų.

kada pradesit teisti        2016-03-19 18:43

Uz prakeiksmus ????Jug tai baisus dvasinis nusikaltimas!

Nesamone!       2016-03-19 18:40

Juos saziningi zmones gali tik prakeikti!Manau prakeikti bus ir ju vaikai bei anukai ir dar toliau iki 7 kartos! Jeigu jie to nezino tai yra kvaili:)

Nežiniukas       2016-03-19 18:40

Iš veidų nuotraukoje matosi, kad nuožmūs žmonės, tie du priekiniai. Trukdyti antstolei tai sugebėjo, o atsakyti tai nenori. https://pbs.twimg.com/media/Cd7M05EUMAA1PXS.jpg:large


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.