Politikos marginalai

Irena Vasinauskaitė   2014 m. vasario 18 d. 15:40

12     

    

Politikos marginalai

Perskaičiau Mykolo Deikaus straipsnį ir sužvėrėjau. Na, koks jis marginalas: išvaizdus, jaunas, talentingas, proto stygiumi nesiskundžia ir atvirai prisipažįsta, kad nėra vienalyčių simpatikų fanas. Taigi, mūsų akiratyje – puikiausia tautinio genofondo saugykla. Belieka tik daugintis ?

Tačiau jei, mano manymu, M.Deikus – ne marginalas, tuomet KAS tie taip dažnai viešojoje erdvėje minimi margiai? Atidžiai, kiek galėjau, paskaičiavau – nuo Tautos referendumo paskelbimo pradžios įvairiausi rašytiniai, rodomieji ar klausymui skirti informacijos bei viešosios nuomonės formuotojai žodį „marginalas“ kasdien panaudoja bent devynis kartus. O fone visuomet matome, girdime ar skaitome, kad ginti Lietuvos žemę susiruošusieji neva ketina „pyktis su ES“, išstoti iš šio darinio, susilaukti finansinių sankcijų arba masiškai bendradarbiauja su Sočyje apie savo šnipus Lietuvoje sapnuojančiu V.Putinu. nors pastarasis turi, ta pati žiniasklaida, skelbia, savo sapnų karalienę gimnastę. Beje, paneikite galimybę – ar nesapnuoja, pvz., Vladimiras Vladimirovičius pats pasiprašyti narystės į ES ar NATO? Ką tuo klausimu mano politikos fantastai paistydami, kad tikrasis Tautos referendumo tikslas – sugrįžimas į Rusijos imperijos glėbį.

Tai kodėl visi tyli, kaip tatai atrodytų praktiškai? Imkime ir panašiai pakliedėkime – NATO šalis Rusijos imperijos dalis. Cha. Štai čia tai tikrai politikos marginalų viražai, kad tik įtikintų Lietuvos žmones boikotuoti Tautos referendumą, jei jo nepavyks sutraiškyti valdžios struktūriniams dariniams. Vien premjero Jono Algirdo veblenimas apie politikų įsipareigojimus ES bei jų atsakomybę ką reiškia. Tarsi politikai, o ne Tauta referendumu nutarė įstoti į ES. Tokio svyruonėlio Vyriausybės vadovo Lietuva dar nėra turėjusi. Stengiasi vyriškis antrinti prezidentei, kuri irgi įsijungė į Tautos gąsdinimo bei referendumo rėmėjų niekinimo chorą, tačiau pirmoji šalies ponia nepaaiškina, kur dėsime NATO, jei laimėjus referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, mus išmes iš ES. Ir neprieštaraukite – prašau: pigiais populistiniais strereotipais neigdami Tautos valią, LR prezidentė ir premjeras nusipelno politikos marginalų titulo…

Na, kai valdančioji koalicija visaip blokuoja referendumo realybę, dar galima suprasti – žmonės rūpinasi savo kailiu bei gerove, nes daugiausia ES sankcijų teks būtent jiems: gali ženkliai sumažėti pelningų darbo vietų ES institucijose, o tuomet jų giminėms, draugams bei artimiesiems teks sužinoti, koks minimalus atlyginimas Lietuvoje. Tačiau kaip paaiškinti opozicijos – konservatorių bei liberalų – aklą priešinimąsi Tautos valios pareiškimui? „Marginalinių grupių sociologijos objektu gali būti įvairios grupės, esančios pariby: nusikaltėliai, kaliniai, alkoholikai, narkomanai, savižudžiai, sergantieji AIDS, „gatvės žmonės“, prostitutės, seksualinės mažumos, migrantai ir pabėgėliai, sektų nariai, rokeriai, pankai, paaugliai, pensininkai, bedarbiai, tautinės mažumos ir pan.“, – Tarptautinių žodžių žodyną cituoja Mykolas Deikus. Mažne visų citatoje išvardintųjų grupių atstovų yra LR Seime, o jei jie susiburia į koalicijas, tai Tautai tokią marginaliųjų politikų grupuotę įveikti įmanoma tik susivienijus, referendumu anksčiau laiko nutraukus dabartinio Parlamento veiklą bei iš esmės „perstačius“ Lietuvos valdančiąją piramidę. Reikia susigrąžinti politikos marginalų užvaldytą Tėvynę ir valdžios struktūrų uzurpuotas Konstitucinio suvereno teises patiems spręsti savo valstybės likimą.

Šis rašinys nėra vien reakcija į kolegos M.Deikaus žodį. Tiesiog nevalia apsimesti, kad negirdėjome Nepriklausomybės architekto , EP nario Vytauto Landsbergio originalios sveikinimo kalbos iš Signatarų namų balkonėlio. Negalime pamiršti istorinės VRK posėdžio transliacijos, kai šio darinio nariai dėl nepaaiškinamų priežasčių, tiesiog ciniškai bandė ignoruoti Tautos valią bei Referendumo įstatymą. Argi neverti marginalų vardo žmonės, kurie, deleguoti kurti norminius aktus ir jų laikytis, suponuoja precedentą, kaip reikia mindyti savo valstybės įstatymus? Manau, tokiems tik vienas žingsnis iki politikos patvorinių…

Vakar FB aptikau originalų liberalų pasiūlymą – nebūti asilais ir, jei balsavimuose nepatinka siūlomos formuluotės, o gal ir kandidatai, išsinešti rinkiminius biuletenius namo, t.y. vieningai nemesti jų į balsadėžes. Originali taikaus pilietinio protesto ar boikoto forma, kurios nedraudžia jokie rinkimų įstatymai, todėl mielai tuo pasinaudosiu dalyvaudama LR Prezidento, ES, Parlamento ar municipaliniuose rinkimuose. Ir kitiems siūlau rinktis, o ne bukai balsuoti už politikos marginalus, įkyriai pūpsančius Nepriklausomos Lietuvos valdžios struktūrose dvidešimt metų. Nebeatleiskime tiems, kurie niekina Tautos valią, tyčiojasi iš savo valstybės piliečių, sklidini arogancijos bando mus įtikinti, kad Lietuvoje gyvena tik kokie pora šimtų protingų. Keista – nesitiki, kad juos išrenka totalūs kvailiai…

P.S. Savaitgalį grįžau į savo kaimą. Pamačiusios mane, atbėgo kieman net keturios raudančios kaimynės, su kuriomis šios kadencijos Seimo rinkimų išvakarėse konsultavomės, už kurią partiją balsuoti, kaip reitinguoti. Jos prakeikė mane, kad rekomendavau rinktis tradicines partijas. Labiausiai pyko tos, kurios balsavo už TS-LKD ir reitingavo Rasą Juknevičienę. Sutarėm, kad artimiausiuose rinkimuose pasitaisysim ir ciniškus politikos marginalus ivertinsim pagal “nuopelnus”.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Irena Vasinauskaitė       2014-02-20 0:01

Autorė leido sau tokią prabangą - nepasinaudojo ES pinigais. Todėl užjaučiu visus drebančius dėl skleidžiamų gandų, kurie ir liks “apipešiotomis” propagandinėmis antimis. Nė išsikept negalės komentatorius Algis… Dėl ko didžiai apgailestauju.

to Algis        2014-02-19 17:18

Jusu konservine propaganda skamba visai ne logiskai. Kokiu pagrindu(istatimu) mes turesim isstot is ES?
Nors jeigu butu pagrindas, tai subingalviai jau senai pasakitu. Bet deja tai tik subingalviu demogogija.

ne ne       2014-02-18 19:33

per tokius kaip pats mesle murgdomes

Tai jau taip,       2014-02-18 19:22

per tokias Rugiles 20 metų mėšle murkdomės…

Pragmatikas       2014-02-18 19:11

Kas nepatinka, Rugile ? Neskanus priešnuodis elementariai populistų propagandai ? Pikta ? Man irgi nemalonu, kai Tautą įžeidinėja ir idiotais vadina… Tai smagu, kai autoriai šėlioja.

Rugilė       2014-02-18 18:48

ir iš kur traukiat tokias pusprotes?

arvydas       2014-02-18 18:18

ačiū autorei,pagaliau sudėliojo visus taškus…kartina maslom,kaip sakė odesietis,viskas susidėliojo,kaip sako žemaičiai,kuo pats kvep,tuo kitus tep….Man aišku,kas marginalai,tai valdžiukės “veikėjai” ir jiems linksintys šuniukai iš spaudos,TV,portalų...nebalsuosiu už marginalus iš TS_LKD,liberalų,socialdem.partijų...ir pasinaudosiu idėja išsinešti balsavimo biuletenius namo,jei tai sužlugdytų jų patekimą dar kartą prie lovio,atsiprašau,prie valdžios…

paneigiu       2014-02-18 17:47

Autorė rašo gražiai, bet ne logiškai: “Beje, paneikite galimybę – ar nesapnuoja, pvz., Vladimiras Vladimirovičius pats pasiprašyti narystės į ES ar NATO?” O tai į ką nutaikytas visas branduolinis RF arsenalas?

Algis       2014-02-18 17:38

Visuotiniu referendumu įstojome į ES. Dabar organizuojame referendumą, kuriame “sėkmės” atveju būsime priversti palikti tą pačią ES.Tad kas tie Svyruonėliai?..
Tikiuosi, jog tiek referendumo organizatoriai, tiek ir pati autorė bus prinipingi ir grąžins Europos Sąjungai visas gautas iš jos išmokas iš savų kišenių...Sėkmės!

pasiguoskim       2014-02-18 16:57

nesijaudink Irut, kad kaimynės sužvėrėjo..ne tau vienai tokie nesklandumai ...mano pati irgi ruošiasi kočėlu man protelį aplyginti,kad aš jai visą laiką piršdavau balsuoti už konservus.Įsitikinau,,kad jos argumentai įtikinamesni…

Kas bus naujas Lietuvos Prezidentas dar neaišku,       2014-02-18 16:16

bet aišku vieną, kad nereikia balsuoti už tų partijų atstovus kurie pasisako prieš referendumą - Grybauskaitė, Zuokas,Balčytis, Artūras Paulauskas.
Norisi matyti visuomeninkų vieną kandidatą už kurį balsuotų, manau, dauguma.

Anikė       2014-02-18 16:03

Ne,brangioji,tai ne svyruonėlis,tai akiniuota gyvatė,kandanti į jį maitinančią ranką.Kad svyruoja,reiškia silpnas,savo nuomonės neturi.Linksta ten,kur vėjas pučia.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.