Verta prisiminti: Garliavos šturmo 5-osioms metinėms. Policijos vadas Saulius Skvernelis: ar mergaitė išvežta į Niekur, klauskit Lavastės

Ramutė Bingelienė   2017 m. gegužės 15 d. 21:40

35     

    

Verta prisiminti: Garliavos šturmo 5-osioms metinėms. Policijos vadas Saulius Skvernelis: ar mergaitė išvežta į Niekur, klauskit Lavastės

2013 m. rugpjūčio 27 d.

Jau šešioliktas mėnuo valstybės pareigūnai, tiesiogiai atsakingi už valdžios smurtą išgyvenusios ir iki šiol socialinę izoliaciją patiriančios Garliavos mergaitės likimą, atsisako suteikti nors kokią patikimą informaciją. Į „valstybės paslaptimi“ paversto vaiko likimu susirūpinusių piliečių laiškus ir Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir ankstesnė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, ir Vilniaus vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Lina Juknevičienė atsako nei šį, nei tą, arba tiesiog tyli.

Tačiau tokią oficialiųjų asmenų „tylą“ kaskart nutraukia „dienraščių lyderio“ pateikiami pasakojimai apie tai, kokios laimingos ar nelaimingos yra motina ir dukra, kaip valstybės globojamos turiningai leidžia laisvalaikį ar baigia degraduoti. Šios viešąjį Lietuvos gyvenimą farsu pavertusios pasakos lieka neįvertintos. Atsakingiems pareigūnams atkakliai tylint, jos vis giliau klampina valstybę į melą.

Štai ir po paskutinės specialiųjų tarnybų atseikėtos makabriškumo ir slogaus imbierizmo dozės, perduotos Laimos Lavastės lūpomis, visuomenei kilo daug klausimų. Po interviu su Laimute Stankūnaite paaiškėjo, jog apie dukters išvykimą į Niekur, nežino net jos tėvai. Kitą dieną žurnalistė, pati duodama interviu Lietuvos ryto TV reporterei, lyg niekur nieko pareiškia, jog L.Stankūnaitė Lietuvoje palieka ne tik tėvus ir giminaičius, bet ir „dukters kapą“. Užuot į juos atsakę, išsklaidę abejones, už mažo vaiko likimą tiesiogiai atsakingų valdžios institucijų vadovai ar jų spaudos atstovai tyli.

Pilietinis Tiesos.lt portalas vakar vakare paprašė telefonu tokią situaciją pakomentuoti policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį. Juk jis tiesiogiai atsakingas už tokios informacijos ar dezinformacijos „nutekėjimą“. Deja, į visus klausimus apie labiausiai Lietuvoje saugomų asmenų išgabenimą į Niekur policijos vadovas atsakinėjo vienodai: „nekomentuojame“ ir „mes nekomentuojame nieko, kas susiję su liudytojų ir nukentėjusiųjų apsauga“.

Tačiau paklaustas, kaip visuomenė turėtų suprasti tą faktą, kad apie valstybės saugomus asmenis anoniminės tarnybos nuolat informaciją teikia per „Lietuvos rytą“ ir Laimą Lavastę, policijos generalinis komisaras tuo faktu nei pasipiktino, nei išreiškė susirūpinimo, nei pažadėjo ištirti. Su neslepiamu cinizmu ponas S. Skvernelis patarė: „Tai jūs jos ir klauskite.“ Toks pat pasiūlymas kreiptis į L. Lavastę nuskambėjo ir paprašius įvertinti oficialiųjų asmenų tylą. Perklaustas, negi jam išties atrodo normalu, kad žiniasklaida leidžia sau dezinformuoti, komisaras dėl atsakymo galvos nesuko: „Tai jūs klauskite žiniasklaidos“.

Pakalbintas generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla atrodė atviresnis: „komentuojame tik tuos faktus, kurie iš tikrųjų, mūsų nuomone, yra svarbūs ir esminiai, kuriuos visuomenei reikia žinoti“. Į pilietinio portalo Tiesos.lt klausimą, negi jis mano, jog L.Lavastės paskleista žinia nesvarbi, komisaro pavaduotojas leido sau pasakyti: „Šie du asmenys – motina ir vaikas – yra saugomi, bet apie jų buvimo vietą pranešti nieko negalime. Jeigu, neduok Dieve, kas nors atsitiktų, mes tikrai informuotume visuomenę. Visi tie menami, mistiniai kapai yra nesąmonė ar absurdas.“ Paprašytas įvertinti tokią „Lietuvos ryto“ skleidžiamą dezinformaciją, R.Požėla sakė: „Negalima žmogui uždrausti kalbėti su žiniasklaida. Ir negalime uždrausti žiniasklaidai rašyti.“

Po pokalbio su aukščiausiais policijos pareigūnais susigūžusios ir tylinčios Lietuvos valdžios būklė atrodo dar absurdiškesnė. Kokie galingi režisieriai pavertė policijos vadus amo netekusiais, už dekoracijų besislapstančiais makabriško spektaklio statistais? Kokios anoniminės tarnybos, kokie asmenys – tiesiogiai atsakingiems policijos vadams baugiai tylint – sprendžia, kada ir kam iš įslaptintų liudininkų galima, o kam „negalima uždrausti kalbėti su žiniasklaida“. 

* * *

Siūlome prisiminti ir Juliaus Sabatausko vertinimus „Lavastės pranešimai kenkia, bet klauskit Lavastės“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2017-05-19 6:09

Tai ką, levastė ir skverneliui vadovavo ? Oho. galinga bobikė ! Tai, gal, dabar ir visai vyriausybei vadovauna iš po kilimo ?

Entelektas       2017-05-16 18:10

Nuotrauka kaip kadras iš filmo “Policijos akademija”.

Nuomonė       2017-05-16 10:54

Nuomonė:pederastijos skverneliai nenorėjo nustatyti nes netyrė kas ištampė II mergaitės storąją žarną kietu buku dauktu iš išorės dėl ko II mergaitei sukeltas sveikatos sutrikdytmas - išmatų nelaikymas, netirta kad nebūtų suformuota teismų praktika kad analinis seksas sukelia išmatų nelaikymą - sveiktaos sutrikdymą vaikams ir suaugusiems.

Senjora       2013-08-31 16:41

Stankūnaitė visų teisinių Lietuvos institucijų išteisinta, galva aukštai iškelta, nei ji nei Ūsas mergaitei jokios žalos nepadarė, per daugiau nei metus niekas Lietuvoje sekamą Stankūnaitę kur yra jos imbierinis namelis neišaiškino,skundėsi kaip blogai būti saugomai dabar dar dvidešimčiai metų pasirašo sau nuosprendį gyventi dar labiau įslaptintai. Išteisins dar ir Europos teismai ir valio išvažiuok iškelta galvą pasiklojus raudoną kilimą, juk bus iš ko. Statykis imbierinį namelį svetur, nebūtinai ten kur lietuvių nėra, o beje kur šiais laikais lietuvių  nėra?

Kira       2013-08-29 21:36

Atsiprašau paskutinis žodis mano išreikštoje nuomonėje turi būti-siautėjančių nusikaltėlių.

Kira       2013-08-29 21:34

Jei aš būčiau parašiusi tokį komentarą,kaip lavastės straipsnis-šiandien mane jau tampytų po teismus.Tamsta skverneli, atiduok antpečius lavastei,nes ji daugiau žino apie jūsų saugomus žmones,manau kažkas ją laiko didesniu pareigūnu nei jūs.Mums pakaks vieno komisaro,o jūs padirbėkite eiliniu,nes kabinete sėdėdamas nematote siautėjančių komisarų.

toks        2013-08-28 20:16

atsakymas įrodo, kad gen. komisaras - tuščia vieta….

Vincė       2013-08-28 11:44

    Aš manau,kad užtenka akivaizdžiai tyčiotis iš Lietuvos žmonių ,eikime į gatves ir reikalaukime tiesos…

pavargęs       2013-08-28 10:14

ir praplikęs skvernelis-laikas i poilsį. priazidente nebekankit vargšo pavargėlio

Anikė       2013-08-28 8:45

Tyla-gera byla.Kai tik kuris išsižioja, kokią nesąmonę lepteli ar atskleidžia
paslaptį.Tai ir tyli visi nuo didžiausios galvos iki galvelės.

nuomone       2013-08-28 8:32

manau reikia ,kad si straipsni kuo daugiau zmoniu paskaitytu..

Al.       2013-08-28 0:27

„Negalima žmogui uždrausti kalbėti su žiniasklaida. Ir negalime uždrausti žiniasklaidai rašyti.“ Tai kam tiek nervinosi valdžia dėl Snoro informacijos nutekinimo ?

Taip       2013-08-27 23:11

Arogancija musu pareigunams labai budinga. Tik patempti uz skverno skverneli i zemesni posta -iskart sukalbamesnis pasidarytu. Arba pagarbesnis kitam zmogui. O dabar musu islaikomi sedi ir nesiteikia net atsakyti. Tai kam mums tokie netikeliai? Ar dar negavo isakymo ,,is virsaus” ka kalbeti?

Delfyje yra mergaites       2013-08-27 21:45

nuotrauka. Ji nuotraukoje nejuda!!!!! baisu, ka darom!!!! gal spaudos konferensija ???

skverneli,pozela       2013-08-27 21:09

...padetis LT nekontroliuojama.Laikas grizti prie patruliu darbo.

Atas       2013-08-27 20:26

  Nereikia tokių ponų klausti “kur išvežta?”, reikia klausti “kur palaidota Deimantė?”

ogi       2013-08-27 20:04

tos pacios, kurios i komisaro ir pavaduotojo kedes atvede “keliukus”.

nuomonė       2013-08-27 19:50

Galą jaučia, matyt

vasia       2013-08-27 18:21

sutrumpinus skvernelio atsakymą gautūsi;DĖJAU AŠ ANT JŪSŲ...

Ko noreti       2013-08-27 17:55

Jie visi labai greitai nustato kur yra pazeidziama, kur nera. Turiu omeny ta pati skverneli ir jo pavaduotoja pozela. Girdejot per zinias? Aplanke pozela Birzus, pasiklause zmoniu skundu, papasakotu gaujos Birzuose siautejimu ir policijos neveikluma, nes patys policininkai rankas spaudzia gaujos nariams( taip raso laikrasciuose), padare isvada, kad tyrimas vyks, bet jis nemato policijos aplaidumo. O skvernelis visus seimunus, kurie kazkiek pakomentavo, populistais ir vel ta pati melodija- truksta lesu. Lietuvoje, galimai, policija gali nedirbti, nes sumazintaos pinigines lesos. O simonko gali vel organizuoti pasivaiksciojimus po Vilniu, pozela tikrai apsaugos ir del lesu nesiskus.

Beta       2013-08-27 17:49

Klausti reiktų ne Lavastės , nes tai pagarsėjusi melagė, bet lryto Redaktoriaus Liudo Dapkaus. Redaktoriaius turi atsakyti už publikacijų turinį?

dinas       2013-08-27 17:26

o kas nors lietuvoje gali paaiskinti kur visi jie dingo. jug kiekviena mutine ir slaptsius tarnybos registruoja zmones isviskstancius is salies.. nejau musu valstybe tokia bejege rasti ar kaip tik stipri nuslepti tokius nusikaltimus.. smile juokiasi jie is musu visu :D

tie       2013-08-27 17:21

skystakiausiai tik moterims rankas sukineti, beginklius dauzyti ir vaikus grobti is gimtuju namu drasus ir tai tik bataljonais po 240 ir iki ausu ginkluoti, o i paprastus klausimus atsakineti bailiai.

Ina       2013-08-27 17:12

Ko galima iš šitų palaužtų žmogelių norėti? Juk juos valdžia jau kartą išžagino - privertė šturmuoti Garliavą ir pažeisti konstituciją. Dabar jie surišti bendrų nusikaltimų.

Gal tikrai       2013-08-27 16:43

paklausti Lavastės. Paklausk Lavastės, tau vėjas atsakys.

Klausimas       2013-08-27 16:25

Kas jie tokie? Kaip jie drįsta taip atsakinėti? Mes juos išlaikome, o jie mums
špygą taukuotą pakiša. Kiek ilgai kentėsime??? Ar jau šioje vargo žemelėje garbingų žmonių nebeliko???

Tiesa tokia       2013-08-27 16:21

Čia ne valstybė. čia padugnių užvaldyta teritorija.

dil'gėlė       2013-08-27 15:58

Etika ir MORALĖ - ne ŠIO pasaulio dimensijos - tai[A]moralisto žodis….

Matom       2013-08-27 15:58

kad jie visi paralyžuoti

Nida       2013-08-27 15:56

Jie tikrai ne vyrai…

Teta Beta       2013-08-27 15:56

Tuose atsakymuose nieko žmogiška. Deja, deja. Tik cinizmas ir baimė. Net jokios profesinės savigarbos nebelikę. Dar kiek, ir Skvernelis siųs pas Lavastę apiplėštus senukus, išprievartautas merginas.

zxzx       2013-08-27 15:54

Tai kas jūs po velnių,-vyrai ar skystakiaušiai.

stkaitytojas       2013-08-27 15:42

ziauru,kas darosi su musu valstybe…....

Ačiū už žmogišką       2013-08-27 15:12

atsakymą.Bet dėl gegužės 17 teks atsistatydinti.Žinoma,kiek vėliau.

ir lietus nuplauna visus pedsakus       2013-08-27 15:09

kokioje valstybeje mes gyvename? Ar dar begali buti baisiau?

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.