Po kolegų sprendimo nenukelti Žaliojo Tilto skulptūrų su tokiu sprendimu nesutikęs Romas Pakalnis atsistatydino

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 12 d. 1:35

19     

    

Po kolegų sprendimo nenukelti Žaliojo Tilto skulptūrų su tokiu sprendimu nesutikęs Romas Pakalnis atsistatydino

7 iš 10 Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos narių pasisakius už tai, kad Žaliojo tilto skulptūros turi ir toliau likti ten, kur stovi, su šiuo sprendimu nesutikęs tarybos pirmininkas Romas Pakalnis, kartu su Lietuvos Sąrašo komanda kandidatuojantis į Vilniaus tarybą, trečiadienio rytą paskelbė pasitraukiantis iš užimamų pareigų.

Apie savo atsistatydinimą pranešęs Kultūros paveldo departamentui, R. Pakalnis taip paaiškino savo sprendimą: „Principinės nuostatos, kas yra mūsų kultūros paveldas, tarp manęs ir kitų tarybos narių kardinaliai išsiskyrė. Kodėl aš turiu vadovauti tarybos nariams, kurie galvoja visiškai kitaip nei aš? Vertybiniai dalykai šiuo atveju yra labai svarbūs. Aš buvau Vertinimo tarybos pirmininkas, jos narys. Jei mūsų nuomonės visiškai skiriasi, bet KPD jų mintys tinka, tai tegul ir dirba jie, o ne aš“.

Ir pridūrė: „Aš netikėjau, kad jie balsuos vienbalsiai, tačiau puikiai atsimenu, kaip sunkiai mums pavyko įrašyti Baltijos kelio faktą į kultūros paveldo registrą. Vadinasi, simptomų dėl tokių jų vertybių buvo. Mano vertybės yra šiek tiek geriau orientuotos, nes turiu nemažai asmeninės patirties. Pavyzdžiui, Utenoje, prie Dauniškių ežero, yra partizanų kapai. Ten guli 4 mano dėdės ir vienas pusbrolis. Jau vien jų atminimas mane įpareigoja elgtis taip, kaip pasielgiau vakar“, – kalbėjo R. Pakalnis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. - mamai iš kaimo       2015-02-15 0:33

,,Visą stalininį meną” - ne tik Žaliojo tilto statulas. Ir nesvarbu kiek gaučiau - tiek, kiek Malinauskas uždirba iš Grūto parko ar mažiau - viską sunaudočiau šalies poreikiams. Bet svarbiausia ne kiek gaučiau, o tai, kad propogandinį komunistų meną pašalinčiau iš šalies. Socrealizmą, dėl kurio taip nerimauja jo mėgėjai, jaunimas pamatytų saugumo pastatuose ir kalėjimuose įrengtuose muziejuose. Apie nelabųjų mums įduoto lobio vertę galit pasiskaityti mūsų pasakose -  tai, kas sutemose atrodė kaip lobis, prašvitus pasirodo, kaip š. krūva.

mamaiš kaimo       2015-02-14 21:07

to Al.1.32 Nustebinot. Nemaniau, kad taip aukštai vertinat Žaliojo tilto skulptūras, kad tikitės tarptautiniame aukcione parduodami gauti tiek pinigų, kad užtektų pastatyti mokykloms, restauruoti jau ketvirtį amžiaus griūvantį paveldą, išpirkti iį užsienio ten išvežtas vertybes…Tai mano kvaila kaimiška galva tokio lobio negalima atsisakyti.

Al.       2015-02-13 1:32

Taip, ginčas dėl statulų parodo kas yra kas. Kita vertus, paliktos statulos daro psichinį poveikį, panašiaip, kaip ,,tarybinės dešrelės”. Todėl denacifikuotoj Vokietijoj tokių ženklų nebuvo palikta. Ir niekas nedrįsta garsiai pasigesti nacistinio paveldo. O Lietuvoj drįsta. Ir deja LS, skelbianti tokią gerą programą kandidatu į merus iškėlė sovietinių statulų išsaugojimo šalininką. Nesakau, kad čia svarbiausias klausimas. Ir, manau, kad tos statulos vistiek anksčiau ar vėliau bus nuimtos (tikiuosi, anksčiau, nei Uljanovo kapas bus pašalintas iš Gražiosios aikštės.Bet kam saugoti priešo psichologinį ginklą ? Kam skirti jėgas jo išsaugojimui.
Ir į jokį Grūtą jokių statulų neatiduočiau. Visą stalininį meną parduočiau tarptautinėse varžytinėse, o už gautus pinigus pirkčiau tai, ko reikia Lietuvai - statyčiau mokyklas, taisyčiau griūvantį paveldą, atpirkčiau išvežtus svetur paminklus.

Juozapas Post Scriptum       2015-02-12 22:44

O dar manau, kad pati giluminė balvonų globos priežastis yra štai kur:
Ukraina.
Tai, taip -Ukraina, Maidanas.
Paaiškinsiu.
Kai ukrainiečiai nugriovė balvonus, sekančiu žingsniu jie nuėjo į ponų soviet-feodalų rūmus, ėmė ponus už klyno, tempė į aikštes ir išdaužinėjo post komuniagoms snukius.
Viešai.
Po to atėmė iš vagių paauksuotus rūmus, prisivogtus turtus ir atidavė banditus tribunolams.
Precedentas.
Precedento , analogijos pasikartojimo baimė -štai kas verčia mūsų režimą laikytis įsikibus tų balvonų.
Nes kai žmonės išdrįs nuversti balvonus, tuomet iš karto gali kilti minčių nuversti ir gyvuosius balvonus iš postų.
O tai jau visiška katastrofa būtų mūsų ponijai.
Tik stengtasi, tieg prisivogta ir še tau - Maidanas .
Lietuvoje!
Nė už ką!
Todėl laikys jie tuos balvonus kultūros “vertybių” registre iki apsikakojimo.
Nes režimui reikalingos parodomosios baudžiamosios akcijos.
Baimei, paklusnumui skiepyti.
Vat, išsprogdintų kažkas “valstybės saugomą vertybę” -kas tuomet?
Tuomet baudžiamoji byla, parodomieji teismai ir maksimali bausmė -“už terrrrorrrrizmą”, brač.
Va kur šuo pakastas.
O jeigu nesaugomus nubildintų, ne vertingus?
Tuomet tik vidutinio laipsnio chuliganizmas.
Pagaunate mintį?

Juozapas---Letui       2015-02-12 22:24

Sveiki gyvi, mielas Prieteliau.
Kažkaip pastaruoju metu rečiau besusitinkam šnektelti.
Malonu, kad parašėte.
Dėkui Tamstai už papildymą.
Ypač dėl atsakomybės “jeigu /jeigu”.
Taip gerb. Kolega, būtų gerai kad tie, kurie sugalvos imtis tokios drąstiškos iniciatyvos Apvalymui, kad jie tikrai labai pasistengtų neieko nenuskriausti.
Brudai neverti žmonių ašarų. (Dar neprarandu vilties, kad balvonai vis tik bus išnešdinti paprastai buitiškai -kranas, sunkvežimis, Grūtas.)
O va kažkada kažkas Kryžkalnio sovietinę Kolaborantų motką nubildino labai techniškai tvarkingai. Reiškia yra kas sugeba ir moka.
Neliko ir akių nebemazolina vergų nuolankumo ordai paminklas.
Mandig, gaila kad paties vergiško nuolankumo reiškinio nepavyksta išsprogdinti žmonių viduje.
Nežinau kiek megatonų reikėtų tam brudui sąmonėse išbildinti.
Nežinau…

na-kaip cia pasakius       2015-02-12 22:21

O kur jaunimas pamatys socrealizma ?Galu gale vilnieciai patys galetu balsuoti-nenori-nereikia.Velgi-ka daryti su stalinistiniais pastatais.O juk ir dabartinej prezidenturoj Muravjovas korikas sedejo…Ka dabar daryti ?

Letas Juozapui       2015-02-12 22:03

Pats praleidai dar vieną momentą. Dabartinėje Ordos šantažo situacijoje dar turi būti “atsargiųjų” kategorija (ypač - kurie yra pasiekę “pozicijų”), apskaičiuojančių “O gal tie tikrai vėl ateis?” Jei taip, tai atitinkamai bus apdovanoti kurie išsaugojo “šlovingąjį sovietmečio paveldą”. Ir priešingai: tiems, kurie drįso “pakelti ranką”, bus riesta.
Visiškai pritariu, kad šį klausimą išspręs pati visuomenė. Tik duokdie, kad per sprogimą nenukentėtų nekaltų žmonių. Jei nukentės, visa atsakomybė - Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai.

Juozapas       2015-02-12 20:38

Ruskijos agentūr reziduojanti Lietuvoje turi konkretų car-fiurerio nurodymą siekti, kad Lietuvoje nenyktų maskoliškas paveldas. sovit-kacapiškos “kultūros” likučiai yra svarbus veiksnys palaikantis ruskyno buvimo tąsą pasąmonės lygmenyje.
Tų tikslų siekiama dejomis kryptimis-
a)per parsidavusius politikus, korumpuotą žiniasklaidą ir be abejo nuo sovietmečio užsilikusią didžiulę agentūrą kurią nuolat papildo naujai užverbuoti išdavikai.
b) per debilizuotus idiotus kurie yra ysitikinę kad jų įsiteigtas neoliberalizmas yra labai šaunus dalykas.
Nusipilietinę kretinai mano jog būti “liberaliu” yra labai modernu, o tai reiškia “prestižas”. Būtent to “modernumo” inspiruoti asilai kaip taisyklė palaiko smaukūnaitės pusę Garliavos byloje, tokie į viską žiūri iš modernių “vadybininko” pozicijų. Šiems moderniems runkeliams tinka ir norvegų gestapo vykdoma veikla ir t.t.
Štai- būtent šios dvi grupės ir sudaro maskoliškų balvonų mylėtojų chorą.
Joks šioms grupėms neatstovaujantis pilietis, lietuvis tų kacapiškų balvonų vertybėmis nelaiko.
Po šiuo straipsniu pasipylę “UŽ-balvoniniai” “komentarai” yra ne kas kita kaip minėtų grupių balsas.
Aišku kaip itin suinteresuota dalis aktyviausiai čia reiškiasi Latvių gatvės samdomi infokoloradai.
Bet kiek suprantu yra ir du trys “moderniai liberalūs” debilai.
Joks Tėvynę mylintis, save gerbiantis pilietis, lietuvis niekada nepasisakytų už to sovietinio propagandinio kiąo laikymą sostinės centre.
Savo asmeninę poziciją šia tema jau esu išsakęs ne kartą.
Manau, kad tų balvonų vieta Grūto parke.
Sostinė turėtų savo lėšomis demontuoti balvonus ir savo transportu nugabenti į Grūtą. Galėtų ir kažkiek lėšų skirti sumontavimui Grūte.
Taip sakau ne todėl kad turėčiau bent krislą simpatijų Druskinikų merui.
Neturiu.
Tiesiog taip būtų pigiausia.
Tačiau kadangi, agentų ir liberal idiotų dėka , atrodo, tie balvonai liks sostinėje.
Ar tai reiškia, kad čia jau taškas?
Nemanau.
Visada gali atsirasti karšto jaunimo kurie tuos balvonus ištaškys į šipulius nebesurenkamai.
Esu įsitikinęss, kad tokių žmonių yra.
Tik laiko klausimas- kada.
Tai va - Grūte balvonai būtų buvę saugūs ir tarnautų tiek edukacijai,jaunimo švietimui, tiek turizmo verslui.
Kai išlėks į orą nebetiks niekam.
Toks yra lietuviškas monkey bussines.
Vat ir visas ginčas.

jooo...        2015-02-12 18:38

visgi ir girininkas baigė SOVIETINĘ mokyklą, gavo net sovietinį diplomą. Teparodo pavyzdį - lai sudegina diplomus, kokius tik jam SOVIETINĖ valdžikė įteikė. Tda bus išties nuoseklus. O dabar tai matosi didelis prieštaravimas pačiam sau.

jooo...        2015-02-12 18:35

girininkas, vadovavęs menininkų tarybai,  neprivalo toleruot kitokią nuomonę.
Kai kitąkart jis kam nors vadovaus, pašalins kitaip mąstančius kaip pats Josifas šalindavo:)

Letas Palmaitis       2015-02-12 17:40

Visada maniau, kad iš lietuvių tik trečdalis suburliokėjęs. Sprendžiant iš šios “tarybos” - 7 iš 10 (tiesa, reikia dar atsižvelgti, ar tai vyksta valdžios struktūroje, ar ne).

Irena       2015-02-12 16:09

Pagal komentarus ir netgi autorių  straipsnius šita svetainė tampa ... prorusiška. Nuolat drabstoma Prezidentė ir V.Landsbergis, jokios politinės atsakomybės. Neteiskite kitų, nes jūsų žodžiai taip pat gali sugrįžti bumerangu. Niekad ant vienos lėkštutės nesverčiau Gylio ir Landsbergio, Vaišvilos ar Stanciko…  Oi, neverta ... V.Landsbergis yra ir liks   aukščiausio lygio politikas , kaip bepavydėtumėt. Ir jo klaidos, turbūt atkasant keletą frazių per visą 30 metų laikotarpį, yra tokios menkos su nuolatiniu sovietinukų , o dabar visų nevykėlių  marginalų lojimu.  Vidutinybės visad siekia prilygti, susilyginti, sunaikinti. Jums nepavyks.

Antanas       2015-02-12 15:03

Prieš bolševizmą dabar pasisako daugelis komunistų na ir buvusių KGB agentų ir net pavardes pasikeitę tapę uoliais Nepriklausomos Lietuvos “gynėjais”. Duo Dieve, kad jie keičiasi, bet į žvalgybą  su jais neičiau. Mačiau ir pažįstu vieną  mokytoją kuri buvo aktyvi komunistė o dabar bažnyčioje gieda, žegnojasi prieš  valgį ir po valgio. Pobūvio proga buvo su ja pasikalbėta tokia jos laikysena. Ji atsakė, kad reikia prie valdžios derintis. Kokia valdžia taip ir stengtis gyventi ir ji jokios problemos nejaučia. Ir tokiame jų moralės supratimo kontekste tu tampi kaip priešu? Viename garbingo dvasininko muziejuje kaip koks lyderis tarp jaunų žmonių su savo religiniu “išprusimu” bendradarbiauja pilietis, kuris buvo tarybinis komunistas, dėstytojas, Seimo narys o dabar “susirado” krikščioniškos veiklos terpę. Bet kas susitinka ir pamato, tai koktu iš tokios “krikščioniškos” veiklos moralės.

ruta       2015-02-12 10:19

Nezinau , ar tai bolsevistinis sindromas - viska sugriauti , gal sakau pirma reikia savo galvoje tuos balvonus ‘sugriauti’ ?Gal gana kariauti su sovietinem fikcijom ? Susitelkime rimtiems darbams , ne griovimo , o kurimo .Nes visos jiegos atiduodamos tustiems ginciams - svilpukams .Paziurekite ka pridirbo Lietuvoje politikai , valdzia , cia tai kova daug prasmingesne , atstatyti Tautos Konstitucinias teises .

tarybukai valdo Vilnių       2015-02-12 8:15

raudoni kolaborantai komunistai - KGBistai valdo Vilnių. Labai kvaili ir silpni tie vilniečiai, kad užsileidžia brudą ant savo galvos.

to 3:06       2015-02-12 4:02

Dėdulė rezistentas Nr.1, na, ir kas, ką tai rodo, kad moka laiku kailį pakeisti smile

Nežinantiems bet pastebintiems       2015-02-12 3:06

Romas Pakalnis Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. Prieš bolševizmą jis pasisako ne pirmą kartą.

Pastebėjimai       2015-02-12 2:21

Kas ir dėl kokių priežasčių biologą paskyrė į Kultūros paveldo tarybą ir dar pirmininku? Visų kitų tarybos narių išsilavinimas tinkamas kultūros klausimams reikalams spręsti.

Žiūrint į sovietinę praeitį, tai Pakalnis labai gerai gyveno prie sovietų, dėl kokios priežasties. Visi žinome, kad tais laikais prieš sovietinį režimą pasisakę asmenys, neturėjo gero darbo. Žiūrime į Pakalnio biografiją: 25 metų tampa viršininku (“1966 m. Jonavos miškų ūkio miško ruošos punkto viršininkas”). Vadinasi, įstojo į komunistų partiją.
Paskui taip pat darė karjerą (1966–1969 m. studijavo LSSR MA Botanikos instituto aspirantūroje, 1971 m. biologijos mokslų kandidatas. 1970–1974 m. Botanikos instituto jaunesnysis mokslinis bendradarbis. 1974–1981 m. Botanikos instituto Kraštovaizdžio ekologijos laboratorijos vyresn. mokslinis bendradarbis, nuo 1981 m. laboratorijos vadovas. 1984–1989 m. dar ir Botanikos instituto direktoriaus pavaduotojas mokslo reikalams, 1989–2002 m. direktorius”). Vadinasi, buvo labai lojalus sovietiniam režimui. Žinoma, ir šiandien jis demonstruoja aklą lojalumą režimui. Klausimas, ar užimdamas tokias pareigas neturėjo reikalų su KGB?

Šiandien jam 74 metai. Gal laikas darbo vietą užleisti darbingo amžiaus žmonėms.

Al.       2015-02-12 1:51

Būtų gerai, jei Tiesos.lt redaktorė įdėtų išsamesnį pokalbį su daktaru Pakalniu. Būtų įdomu paskaityt ir kitų Tarybos narių nuomones.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.