Nerasta rubrikos, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Po išprievartavimų bangos Suomijos Vyriausybė svarsto galimybę panaikinti nusikaltusių migrantų pilietybę: „Prieš blogį turime kovoti“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 27 d. 10:59

40     

    

Po išprievartavimų bangos Suomijos Vyriausybė svarsto galimybę panaikinti nusikaltusių migrantų pilietybę: „Prieš blogį turime kovoti“

Suomiją užliejusi išprievartavimų banga šalyje sukėlė audrą. Itin aršūs debatai užvirė, kai buvo paviešinta apie grupinį dešimtmetės mergaitės išprievartavimą, įvykdytą septynių užsieniečių. Šalies prezidentas pavadino tai „šokiruojančiu nežmoniškumu“. Vidaus reikalų ministras pareiškė, kad iš migrantų, nuteistų už itin sunkius lytinius nusikaltimus, turėtų būti galimybė atimti pilietybę.

Policija pastebėjo: nuo 2015 m., kai šalį užplūdo migrantų banga, ženkliai padaugėjo ir seksualinių nusikaltimų. Šią informaciją pateikė Milla Kynkäänniemi, atsakinga už policijos darbą Oulu mieste (Uleåborg) Šiaurės Osterbotene (Österbotten).

„Kai kas nors atvyksta iš kitos kultūros, įvyksta kultūrų susidūrimas. Jau anksčiau pastebėjome, jog vis daugiau įvykdoma seksualinių nusikaltimų. Nėra gerai neigti tai, ką mes iš tikrųjų matėme“, – sakė Kynkäänniemi.

Seksualinių nusikaltimų aukomis renkasi vaikus

Gruodžio pradžioje didelio dėmesio sulaukė grupinis dešimties metų mergaitės išprievartavimas Oulu mieste. Įtariamieji – septyni „užsienyje gimę“ vyrai – buvo nuo 20 iki 30 metų amžiaus.

Policija kvalifikavo šį nusikaltimą kaip itin sunkų – įtariamiesiems pareikšti kaltinimai dėl išprievartavimo sunkinančiomis aplinkybėmis ir dėl seksualinio vaiko išnaudojimo.

Deja, tai tik vienas iš keleto prievartavimų atvejų, pastaruoju metu sulaukusių didesnio žiniasklaidos ir politikų dėmesio. Vien Oulu komunoje policija tiria tris mergaičių nuo 10 iki 14 m. prievartavimo atvejus. Policija teigia sulaikiusi dešimt įtariamųjų, ir visi jie yra prieglobsčio prašytojai. 

Vis daugiau suomių nebeslepia savo pasipiktinimo. Į viešojoje erdvėje kilusias diskusijas įsitraukę politikai ir pareigūnai irgi išsako norą, kad apie šią problemą būtų kalbama atvirai.

Šiuo metu Suomijos parlamente svarstomas pasiūlymas panaikinti pilietybę migrantams, nuteistiems už teroro ataką ar valstybės išdavystę. Suomijos vidaus reikalų ministras Kai Mykkänen pareiškė, jog į projektą reikėtų įtraukti ir išprievartavimą sunkinančiomis aplinkybėmis.

„Užsieniečiai turi suprasti, kad jei jie įvykdys sunkų seksualinį nusikaltimą, bus išsiųsti iš šalies,“ – sakė Mykkänen.

Prezidentas: „Prieš blogį  yra kovojama“

Policijai pripažinus, kad pastaraisiais metais išaugo lytinių nusikaltimų skaičius, ir paviešinus apie grupinį dešimtmetės mergaitės išprievartavimą Suomijos prezidentas Sauli Niinistö pasmerkė prievartautojų veiksmus itin aštria formuluote. Prezidento teigimu, šie įvykiai rodo „šokiruojantį nežmogiškumą“. Jis teigė, kad Suomija turi imtis atitinkamų veiksmų prieš prievartautojus, nes piliečiai turi galėti gyventi saugioje šalyje. „Mes turime parodyti jėgą – prieš blogį turime kovoti“, – sakė Niinistö.

Ta proga žiniasklaida priminė dar vieną visą Suomiją sukrėtusį nusikaltimą, kai grupinio išprievartavimo auka, devyniolikmetė suomė iš Seinajokio (Seinäjoki) miesto Osterboteno, neatlaikiusi pažeminimo, palūžo ir nusižudė. Kokiomis bausmėmis buvo nuteisti šį nusikaltimą įvykdę penki afganistaniečiai, žiniasklaida paprastai nutyli.

Migracijos tarnyba: „Mes mėginome mokyti“

Apie seksualinių nusikaltimų augimą, siejamą su migrantais, pasisakęs Suomijos Migracijos tarnybos vadovas Pekka Nuutinen pabrėžė, kad įtariamieji iš Artimųjų Rytų negali teisintis nežinojimu.

Kaip teigė Nuutinen, Migracijos tarnyba supažindino prieglobsčio prašytojus su Suomijos įstatymais ir seksualinių nusikaltimų apibrėžimu. Nuutineno nuomone, šie kaltininkai puikiai žino, kad tai, ką jie daro, yra už įstatymo ribų. Jo teigimu, prevencinį efektą gali turėti tik „griežtesnės bausmės – tokios kaip, pavyzdžiui, išsiuntimas iš šalies“.

Savo vertinimus išsakė ir buvusi šalies prezidentė Tarja Halonen. Jos teigimu, problemą išspręstų ne griežtesnės bausmės, o visos šeimos imigracija: „Smurtinių nusikaltimų, tarp jų – ir seksualinių – sumažėtų, jei pas prieglobstį gavusius vyrus atvyktų ir jų šeimos. Kai imigruoja šeima, žmonės vėl susijungia, ir tada šeimos nariai kontroliuoja vieni kitus“, – sakė T. Halonen.

Oulu mieste – dar vienas nusikaltimas prieš vaiką

Šiomis dienomis žiniasklaida paskelbė, jog Suomijos policija tiria jau penktą seksualinio nusikaltimo prieš vaiką atvejį: ir vėl įvykdytą Oulu mieste sunkinančiomis aplinkybėmis, ir vėl įtariamasis – užsienietis.
http://www.friatider.se/ny-barnv-ldt-kt-i-finska-ule-borg

Po gruodžio pradžioje įvykdyto nusikaltimo prieš dešimtmetę to paties miesto gyventoją, policija įspėjo: išprievartavimo ir seksualinio išnaudojimo aukomis nusikaltėliai renkasi vaikus, su aukomis jie užmezga kontaktą internetu.

Apie sulaikytą įtariamąjį pranešama tik tiek, kad jis gimęs 1995 m. užsienyje, o nusikaltimas įvykdytas prieš mėnesį – lapkričio 12 d.

Policijos teigimu, nėra jokių tiesioginių ryšių tarp šio ir ankstesnių nusikaltimų.

Parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikrai        2018-12-29 15:15

Apzelo, kreidutes suslapo, liko tik “klai-da”

Kam jus, feikus, drausti 15:47       2018-12-29 15:14

Jus kaip tik reikia p a r o d y t i, kas esate - kontoriniai feikai. Tai ir daroma.

stasys        2018-12-29 15:04

tam 2018-12-29 15:15, čia jokia paslaptis kas sėdi pasislėpęs po stasiu tie “tautiniai niekšeliai” žino ..taip kaip destrukcinė veikla vykdoma visai kitais lygiais . Kai kuriais ‘epizodais’ netgi teisėsauga dirba .  Tiesos užutėkis kiek apžėlo,.. todėl visai malonu čia užsukti pailsėti po ‘kovu’ su ekspertais .smile)) Nežinau kaip kiti , ‘VSD sklepuko’ gyventojai visada dirbo išimtinai visuomeniniais pagrindais, neįsivaizduoju tokio darbo už pinigus .smile)

15.15       2018-12-29 14:47

kitaip sakant:
-uždrausti komentuoti
-sugauti “feikus” ir rūsčiai teisti (surovo nakazat)

stasys        2018-12-29 14:17

Dzeikui 2018-12-29 0:44 ..taip, yra skirtumai tarp šalių su istoriniu etnosu ir ta etnosą sumalusia Amerika bendrame katile . Paminėjau Uk ..todėl kad skaitau ta šalis toliausiai pažengė tuose procesuose ir rezultatas tiesa sakant nuviliantis . Galima iš turko atimti jo įpročius , požiūrį į pasaulį ..bet prigimtį ? niekada . Prancūzija kaip tik susidūrė su tokiu reiškiniu kai vaikai gime to asimiliacijos proceso metu , tampa radikalais ir mielai išduodą ta juos priglaudusia šalį ...o ir dažnai dargi keršija . Dzeikai Amerika ne Europoje ir jos geografinė padėtis visai kitokia ..tai kas tinka ten ...senojoje Europoje vers keistis ne tik tuos imigruojančius bet ir tas senas entosu paremtas visuomenes .. Deja senosios kur kas silpnesnės savo stimulu išgyventi .. ir konkurencinėje kovoje automatiškai kuria labai specifines sąlygas sau ir tiems kitiems atvykusiems iš kitur.  Paklauskite ar daug emigravusiu Lietuviu į UK norėtu perimti senosios Anglijos papročius ir tapti jos dalimi .? Tam užtenka kokiu perkeriu metu ir viskas ..o žmonės nugyvena dešimtmečius ir lieka tuo ar bent dalimi tuo kuo kažkada buvo .. Ne demokratija ne idealus įstatymai ir baimė patirti bausme ..žmones verčia nesielgti taip kaip aprašyta str. Silpni pilietiškumo pagrindai valstybėje sukuria labai prastas motyvacijas surasti sau nauja vieta gyvenimui svetimoje šalyje .. todėl stiprinti reikia ne įstatymus o programas kuriu pagrindu tie piliečiai (nauji) per eilę metu krumpliaračiu darbo su jais ju vaikams nepaliks vietos elgtis ir galvoti taip kad tai kažkokia demokratinė teisė kuria gauni tik atvykęs ..

Kontoriniai feikiniai personažai -        2018-12-29 14:15

stasys, dzeikas, LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS,
dr.Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address), julius puras ir kt. - kalbate ar kaip beraščiai, ar ne į temą, ar atgrasiomis paklodėmis, deklaracijomis ir pan.
Ko visi sugužėjote būtent čia, į Tiesos.lt? Kiek jūs kainuojate mokesčių mokėtojams?
Pinigų nors šiek tiek pakelti mokytojų ar dėstytojų atlyginimams vyriausybė vaidino, kad niekaip neatras, o jūsų pilietinės visuomenės ir nacionalinio intereso destrukcijai skiria pavydėtinai pastoviai ir netaupydama. Negi negalite susirasti darbo, kur bent patys nesižlugdytumėte kaip asmenybės? Tautai susigrąžinus valstybę visi jūs būsite identifikuoti ir, jei reiks valstybės apsivalymui, išviešinti, užtraukdami gėdą šeimai, artimiesiems.

Šiuo atveju       2018-12-29 13:25

ačiū vienam “feikiniam” daktarui (bent perskaitykit), nes tie kurie rašo, sako dviguba, daugybinė, net nesupranta elementarių sąvokų. Na kaip tada nepyksi ant kai kitas protingesnis.

stasys        2018-12-29 13:13

2018-12-29 12:41 ..Keistas asmuo esate .Jei čia toks metodas paskatinti diskusija temoje, kodėl nepaklausius tiesiai ka mano tie ne feikiniai-kontoriniai .? Berods tai jau kelintas bandymas Tiesose kažką nuveikti nieko neveikiant. smile

to Mielieji diskutantai. Sveriu ir svarstau:       2018-12-29 13:05

gyvybę pasiimti irgi gali tik Tas, kas ją davė,
o kiek berazumių, kurie patys sau ją, nedėkingieji, atima?
Prigimtinis įstatymas draudžia vogti, apsimetinėti, meluoti,
o kokia gausa sulaužančių šį atsineštą su prigimtimi įstatymą?
Kas gera ir kaip privalu elgtis, duota žinoti. Bet esame laisvi rinktis kitaip,
vadinasi, turime prisiimti vienokio ar kitokio apsisprendimo padarinius.
Griežtąja prasme “daugybinė pilietybė” yra tas pats, kas “daugybinė sąžinė” ar “daugybinė dievystė” - negalimos kaip tikrovė. Jai priešpastatyti galima tik teisinę ekvilibristiką, suinteresuotų grupių tikrovės simuliacijas. NK

...       2018-12-29 12:59

Ir vėl kažkam bolševikai buvo geri, tikri “vilties” personažai.

Mielieji diskutantai, pasverkit, ar verta       2018-12-29 11:41

gaišti brangų laiką demaskuojant kontoros feikinį personažą ‘dzeiką’?
Pagal įkeliamų komentarų laiką melagį, akivaizdžiai tūnantį šiapus vandenyno.
Net bolševikai nejautė tokios neapykantos lietuviams (Dzeikas 2018-12-29 11.49: ‘Lietuvos tautinyku isteriskas klyksmas esa jie ne naciai salygotas igimyto lietuvio bailumo ir melagingumo’ ir t.t. ir pan.) kaip šis apsimetėlis?
Kita vertus, tai ir nekonstituciškai veikiančių globalistinių grupuočių, besipenančių iš mokesčių mokėtojų pinigų, Tiesos.lt visuomeninės svarbos pripažinimas. Pasverkite.

Dzeikas       2018-12-29 10:49

>>Al.:
vel skambini kiausais. Jeigu asmuo neatsisako pilietybes pats - atimti ja gali TIK tas, kas ja dave. O “priimdamas kitos salies pilietybe, automatiskai atsisako savos”, ar “uz konstitucines pareigos nevykdyma” yra tas, kas minejau. Paremtas bolsheviku ir tautininku naudojama apversta logika.Arba tokia logika kur pasekme ir priezastis tycia supainiojama nuduodant tai uz tiesa. “Automatiskai atsisako pilietybes” yra butent to pavyzdys. Nes jurisprudencijos praktika pakankamai tiksliai nurode, kada asmuo turintys daugybine pilietybe atstovauja viena, o kada kita pilietybe. Nera taip, kad turintys kelias pilietybes pakeicia ja kada uzsimano. Tam yra apibreztos proceduros.Ir esi tos salies pilietis, kuria(inagininkas) paliudyjai juridiniu aktu.
O Lietuvos tautinyku isteriskas klyksmas esa jie ne naciai salygotas igimyto lietuvio bailumo ir melagingumo - zino, kad ES islauz rankas valdziukei ir privers susluoti kaliuzen tokius. Tai, kad tai naciai(tiksliau totalitarine partija) isduoda butent mastymo budas kaip pas nacius(ir bolshevikus).Nusistovejusiu savoku, neretai ir zodziu turinio keitimas keitimas.

>Al.        2018-12-29 9:26

Tarnyba kariuomenėje AR TARNYBA KITUR ir mokesčių mokėjimas yra viena iš pilietybės sąlygų: štai kodėl skandinavų bankai Lietuvoje mokėjo tik simbolinį mokestį, neapmokestintus milžiniškus pelnus išveždami ten, kurių šalių piliečiais buvo tų bankų savininkai ir vadovaujantys darbuotojai. Apie tai buvo daug rašyta.
Tas, kas neturi KONSTITUCINĖS PAREIGOS ginti valstybę ir neturi jai kitų KONSTITUCINIŲ PAREIGŲ bei jų nevykdo, tas neturi, savaime netenka, praranda, pats atsisako šalies, kuriai konstituciškai neįsipareigojęs, pilietybės. Aišku, paprasta, teisinga, universalu.
Žmogus, kuris turi konstitucines pareigas kitai valstybei, ją ginti (jei reikia, ir nuo šalies, kurioje buvo gimęs ir turėjo jos pilietybę) ir t.t., yra ir tos šalies pilietis. 
Teisingai, Al., tie, kas ir kaip PRIVALO “tarnauti savo tautai”, bet to nedaro, turėtų būti atstatydinti ar/ir įstatymiškai nubausti (valdžios atstovai). Kodėl? - Todėl, kad nevykdo savo - PILIEČIO - pareigų.
Ne tik pilietybė yra tai, ką galime būti gavę iš prigimties, bet vėliau to netekti ar patys to laisvai atsisakyti. Ypatingai, jei tai yra Aukščiausio šalies įstatymo reguliavimo sferos dalykai (kaip asmens santykio su valstybe, pilietyvės, atveju).

Dzeikas       2018-12-29 8:35

Ramirosai, o ko tu rupines to budulio likimu? Kas tau svarbiau, buduli nubaust, ar kad tas budulis tau problemu nedarytu?

Ramiros       2018-12-29 6:00

Oho, kokia baisi bausmė už tokius baisius nusikaltimus: “išsiuntimas iš šalies” !

Al.       2018-12-29 2:14

Dėl pilietybės. Mokesčius žmonės moka ten, kur gauna pajamas. Su pilietybe tai vargu ar susiję. Švedų banko Lietuvoje savininkai mokesčius moka turbūt ne Švedijai, o Lietuvai. Be to mūsų emigrantai ir sumoka Lietuvai mokesčius, nors ir netiesiogiai - per paramą savo artimiesiems. Dėl tarnybos kariuomenėj. Kuri dalis Lietuvos piliečių toj kariuomenėj tarnauja? O ir tarnaudami kokiam Afganistane kokią jie Lietuvai naudą neša? O štai mūsų valdžia savo pareigos tarnauti tautai ne tik kad neatlieka, bet atvirai išduoda šalį ir tautą.

Dzeikas       2018-12-28 23:44

stasiui:
jeigu tamstai problemos su sakinio suvokimu - padet negaliu. Ziureti reikia ne i JK modeli, o i JAV. Nelegalus imigrantai pagauti ant kriminalinio nusikaltimo lekia lauk kaip kulkos. Sakykim pagautas siandien vagiant parduotuveje - o rytoj ryte arba popiet jau skrendi is kur atvykes.Arba “ta kryptimi”. Su legaliais imigrantais - po sunkiu nusikaltimu(prekybe narkotikais, smurtiniai nusikaltimai) - pilietis -nepilietis Temides nejaudina. Gimes ne JAV ? Teismo sprendimas ir leki lauk.Buvo atvejis kai juoduli uz prekybe narkotikais deportavo i Haiti, nors tas atvyko budamas 4 metu amziaus i JAV. T.y. faktiskai ji mirciai nusiunte , nes tas Haitis dar didesne subine negu Lietuva. Bicas elementariai neisgyvens tenai.Juo labiau su ta Haityje niekam nereikalinga anglu kalba. Nehumaniska? Nehumaniska. Bet zinojo kas gresia.Patys jankiai sutinka ,kad nehumaniska - bet istatymas yra istatymas.
Tokia tvarka turetu buti ir Lietuvoje. Tuo tarpu tvarkos nera, o tarptautineje arenoje elgiames kaip isterikuojantis mamos vaikelis. O reikia ne isterikuoti, o numatyti to ar kito veiksmo pasekmes ir atatinkamai DERETIS su partneriais. Issideret pinigu is Vokietijos ir uz TUOS pinigus teikti papildoma finansavima policijai ir reikalingoms strukturoms. Toks svetimsaliu filtravimas teiktu tik nauda: brudas issinesdins, o normalus liks. O pries normalius babajus, negrus ar kokius arabus as nieko pries neturiu.
Lygiai kaip ir JAV nors Rusija varzovas, bet rusams leidzia imigruoti. Tame tarpe ir Putino gerbejams , uzkietiejusiems koloradams. Politika amerikieciu elementari - tu koloradas, o tavo vaikai NEBUS koloradai, o bus amerikieciai ir JAV patriotai. Kodel? O todel, kad visiems DZYN tave tautybe. Visiems idomi tik tavo dalykiniai ir doroviniai sugebejimai. Ir ta imigrantu vaikai labai gerai mato.

stasys        2018-12-28 23:05

Dzeikui 2018-12-28 13:50.. tamsta čia pakartojai Lietuviškos valdžios požiūrį į problemą...“viskas tinka jei nereikia kištis į problemos sprendimą” . Vienok naudinga būtu pasidomėti o kas gi nutiko su „babajais (pabėgėliais) “ Anglijoje ? kaip jie ten naturalizavosi esamu ilguoju laikotarpiu , kaip atrodo ju pačiu indėlis į UK ekonomika ?. Jums nepatiktu .. sakau iš karto .Lietuvai reikia kito modelio ir tokio kuris leistu suvaldyti būtent iš rytu plustančias mases norinčiu čia dirbti .. Sunku suprasti kodėl Lietuva ( jos valdžia ) nebando atsispirti Briuselio kvotoms pateikusi savo pačios jau įdarbintus ekonominius pabėgėlius .. Kol nebus atsižvelgta į visus pabėgėliu lūkesčius čia braunantis ..ginsimės kaip Trumpas nuo Meksikos ir ne kitaip ..

Dzeikai, taikliai tau užtvojo 18:18       2018-12-28 20:07

užpurslojai, protavimo galią pametei? Tau juk aiškiai pagrindė, kad visaverčio piliečio teises gali turėti tik tas ir ten, kas ir kur vykdo savo pareigas, moka mokesčius.

Dzeikas       2018-12-28 19:00

  Mikrocipu fanui:
Na pasiulyk valdziai sia ideja. Sukish pabegeliams mikrocpipus. O poros metu ir pilieciams. Na , kad atskirti vienus nuo kitu, - graziai bus paaiskinta.
  18:18: Sovietine “Marksistine -leninine filosofija” su lygiai tokiu paciu uzsidegimu (intonacijos 1 prie 1) aiskino, jog: Tarybine liaudis yra pati laisviausia pasaulyje. Kodel? Todel, kad laisve yra isisamoninta butinybe. O partija ir vyriausybe veda liaudi tos butinybes keliu. Einantys savanoriskai yra patys laisviausi zmones. Neisisamonine butinybes vedami prievarta, bet jie irgi yra laisvi zmones, nes partija ir vyriausybe veda juos laisves(=isisamonintos butinybes) keliu.
Surask metodologinius skirtumus tarp, tavo “tapdami kitu valstybiu pilieciais jie atsisako patys savo prigimtines pilietybes” , ir “laisve - isisamoninta butinybe”.
Verbaline masturbacija abu sukiai. Todel ir sakau, kad bolshevikai ir tautinykai vienos kekshes isperos. Ta sprendzia ne pagal tai ka jie kalba(kalba tarsi apie skirtingus dalykus), o pagal tai KOKIA LOGIKA NAUDOJA, kaip jie kalba , ir bendrus ju pasaleziuros principus.

Dzeikai, kiek tau galima aiškinti:       2018-12-28 17:18

nieks pilietybės NEATĖMĖ ir to daryti nežada - palikdami Tėvynę ir tapdami kitų valstybių piliečiais jie patys atsisakė savo šalies pilietybės.
Štai ir tu buvai Jonas ar Jokūbas, o virtai Lietuvą keikiančiu neolibu Džeiku.
Kas neatlieka Lietuvos valstybei pareigų
(nemoka mokesčių, netarnauja kariuomenėje ar kitose tarnybose ir t.t.), negali turėti ir teisių į tai, kas yra žmogaus vienetinio gyvenimo pastangų vaisius. To reikalauja paprasčiausias teisingumas.
Dėl tavo kitų siūlymų (atvykėlių atžv.), Dzeikai, beveik būtų galima pritarti.

Siulau visiems migrantams        2018-12-28 13:34

pasieny imontuoti mikrocipus

Siulau visiems migrantams        2018-12-28 13:33

pasienio punkte imontuoti mikrocipus

Dzeikas       2018-12-28 12:50

As cia matau kiek kitoki tiksla, tu kurie mums bruka tuos atbegelius. Jus paziurekite kaip mes reaguojame i juos: Kastruoti! Pakarti!
T.y. negaledami paveikti savo valdanciuju, jie akivaizdziai elgiasi pries tautos valia brukdami pabegelius per visas skyles, mes atmetame teises normas. Neprisisaukime. Nes atmetus teises primata,- cia kazkas prisimine rusiskos ideologijos   saukli filma “Voroshilovo saulys”, - mes prisisauksime neteise visu pirma PRIES SAVE PACIUS. Duosime valdziai carte blanche mus niurkyti.
Bus lygiai kaip su vaikais. Pirma kazkokie alkoholikai nuzude savo vaika, o valdzia “emesi priemoniu” - emesi atiminet vaikus is normaliu seimu.  Jei ka, pedofilai nelabai megsta vaiku is alkoholiku seimu.Nieko netvirtinu, bet penas apmastymams yra.
Svetimsalius atejunus reikia tvarkyt, bet grieztai teises remuose. O butent:
1) Naturalizuotiems pilieciams pilietybe (ir rezidavimo teise) atimt galima.Nes kas dave, tas ir atimt gali - principas. Tautiska valdziuke elgiasi priesingai - atimineja ko nedave, pilietybe is pilieciu pagal prigimti. Klounas Juozaitis is to pacio kibiro beje.
2) Savo gerove ir morale rupintis privalo pats zmogus. Tiek svetimsais, tiek pilietis. Todel “nemokejau kalbos”, “Neturiu kur grizti, mano salyj karas” - negali buti pasiteisinimas teismo sprendimui deportuoti uz nusikaltimus
3) Jeigu labai nori, bet neturi jokiu galimybiu legaliai gyvent atvykes. Gyvenk nelegaliai. Jei turi sveikatos istvert nelegalaus immigranto gyvenyma 10-15m - bandyk. Nenusikalsi - gausi teise gyvent.Kad ir koks butu atvykelis mustafa is televizoriaus nemaciusio kishlako pastatytas i TOKIAS salygas jis greitai perpranta ir priima salies istatymus, paprocius, kalba.O jeigu nejaucia diskriminacijos ir socialiai kyla - jis pamilsta ta sali.
ES salys gi elgiasi priesingai - duoda(DUODA!) veltui pabegaliams tai, ko jie nenusipelne ir neuzdirbo. ZMOGU - tai zemina. O pazemintas zmogus ims nekesti net ir priglobsti davusiai saliai.
Ir JUO lABIAU , tokia politika net ir geranoriskai nusiteikusius pabegelius(o tokiu tarp ju yra ir nemaza), kurie iesko darbo ir bando integruotis, stato i kvailiu ir nevykeliu vieta. Is ju tu paciu tinginiaujanciu ir parazituojanciu pabegeliu-kriminalo saipomasi. Va mes nedirbam, gaunam stoga, maista ir 600 eu pasalpa ir ju bobas zaginame.O jus kaip durneliai dirbate uz 800eu, uztai is jusu atskaiciuoja uz stoga ir maista patys perkate ir pavarge kaip veziko arkliai.
Vienzo ne i pabegelius ituzis turi but nukreiptas(nusikaltusius baust, bet ne apie tai kalba), oi mus mulkinancia valdzia ir kaip durneliais mumis manipuliuojancia.
Juozaitis savo programoje beje turetu pazadet ne tik denonsuoti Migracijos deklracija, bet ir NUBAUSTI pareigunus pasirasiusia ja. Ir ateityj tai turetu buti praktika - atsakomybe uz valdzios galiu pazeidima.
O su Merkel atsakyti i reikalavima priimt pabegelius reikejo ne “ne!”(taip tik idiotai atsakineja), o “taip. Jeigu…”, o toliau iskelt salygas:
1) Tegul kiekviena pabegelio integracija finansuoja tas, kas juos paviete.
2) Niekas nenurodineja KAIP integruoti pabegeli.
3) Uztikrinti tiek pabegeliu, tiek pilieciu zmogaus teises. Jeigu kyla konfliktas tarp pilieciu ir atvykeliu teisiu prioritetas taikomas pilieciu teisems.

Giedrius       2018-12-28 11:27

Vienintelis efektyvus valdžios veiksmas – visus nelegalius migrantus nedelsiant vyti lauk iš šalies, nes griaunant valstybę, CHAOSAS, kuris, iš tikrųjų, yra skleidžiamas ne tik migrantų, bet ir pačių nuprotėjusių suomių, TIK DIDĖS. Tačiau bėda tame, kad pasaulyje palaipsniui įsivyrauja bukaprotystė. Na, o Suomijos prezidentė, bent mano vertinimu, yra ne tiek Suomijos, kiek aplamai bukapročių prezidentė.

E951       2018-12-28 11:11

nesuprantu kas tiems suomiams pasidarė, taigi buvo tokie kieti kariai, atsilaikė prieš Staliną, o dabar pasiūlymas kaip patvarkyt tuos išgamas prievartautojus-atsiūst jiems jų veislės skarmaluotų bobų iš dykumų. galvoj netelpa.

to Www       2018-12-28 9:27

jokie tai ne baltieji žmonės ant mūsų galvų užsiundė tuos “daktarus ,inži..” , o iš godumo visai nuprotėję pinigų maišai ( visur kontroliuojantys lovio paršus).

tiek       2018-12-28 9:23

o kur mirties bausmė už tokį žvėriškumą? Pritaikykit bent tuos baudžiamuosius įstatymus ,kurie veikia tų “daktarų ,inžinierių ,programuotojų ...etc” jų pačių  šaly se.Nors logika sako ,kas svečiuose atsakomybė už nusikalstamas veikas privalo būti net kur kas griežtesnė. Kas čia gausis,kai iš kokio Suomijos po eilinio nepilnamečių išprievartavimo tie “daktarai ” bus tiesiog “nufutbolinami” kokią Estiją, Lietuvą ? Ar tai išeitis? Bent jau kilpa tokiems už tokius “gerus darbus” priklausytų.

Pritariu suomių prezidentei Tarja Halonen       2018-12-27 23:17

Kai vilkas papjauna avį, geriausia bausmė vilkui, kad jis to daugiau niekad nedaryrtų, į vilko gyvenamą mišką šalia ganyklos, kur buvo sudorota avis,
atkeldinti visą vilkų šeimyną. Tuomet vilkai vieni kitus “kontroliuotų”. NK

Chingishan       2018-12-27 23:01

FRAZĖ: “buvusi šalies prezidentė Tarja Halonen. Jos teigimu, problemą išspręstų ne griežtesnės bausmės, o visos šeimos imigracija: „Smurtinių nusikaltimų, tarp jų – ir seksualinių – sumažėtų, jei pas prieglobstį gavusius vyrus atvyktų ir jų šeimos. Kai imigruoja šeima, žmonės vėl susijungia, ir tada šeimos nariai kontroliuoja vieni kitus“, – sakė T. Halonen.”

AŠ TAI TOKIĄ PREZIDENTĖ PRIEŠ TAI PAKANKINĖS PAKARČIAU.
DIDŽIAUSIA BAUSMĖ ANOT SUOMIŲ GALI BŪTI IŠSIUNTIMAS IŠ ŠALIES. ČIA SUGRIOVĖ GYVENIMĄ VISAI ŠEIMAI O JIE TIESTIOG IŠSIUNČIA IŠ ŠALIES.
VIENINTELĖ BAUSMĖ ADEKVATI TIEMS PRIEVARTAUTOJAMS TAI MIRTIES BAUSMĖ IR NE KITAIP.

Www       2018-12-27 22:53

Vot šitie atvejai ir parodo, kokie yra sugede baltieji žmones ir visa neoliberalbolsevikine sistema.  Atejunai juos zudo, prievartauja, tyciojasi o baltieji vergai tik pliurpia nesamones or maitina. O kas vyksta Vokietijoje ir kitur? Čia manau tik smulkmena prieš artėjanti siaubą . Pagarba Vengrijos, Lenkijos vadovams kurie atėjūnų neįsileidžia ir didžiausia panieka kas pritaria ar iš bailumo ar is kvailumo Toms ordoms. Jie manau sunaikins baltąja rase neiššovė ne sovinio.

to Stasys        2018-12-27 22:19

ir ka? taigi, nieko…

stasys        2018-12-27 20:40

Taip veikia įtakos visuomenei mechanizmas . Matuko reforma Lietuvoje irgi tam pavyzdys . Išimtys turi konkrečias priežastis kuriomis manipuliuojant galima visuomenėje suformuoti (įdiegti) tam tikrus stereotipus ..Nėra ginčo, imigrantai su savimi atsineša savos kultūros dalį ir tai kad tokie reiškiniai kartojasi ..rodo kad valdžia ir teisėsauga, tos šalies, nemato priemonių rato ,..kaip galėtu tuos reiškinius suvaldyti ankstyvoje stadijoje.  Kita aplinkybė:  tokie str. visiems imigrantams, be išimties, priklijuoja vagies ir prievartautojo etikete , pagal nutylėjimą . Čia tinka ir sena V.Lanzbergio seniau naudota ‚tiesos formulė‘ !! ” o kas galėtu paneigti kad ..??? Tik kvailys gali galvoti kad tokio masto imigracijos reiškiniai nepaliks visuomenėje gyliu problemų ..kurias būtent valdžia privalo numatyti ir joms pasiruošti iš anksto ..

rinkėja iš Kauno       2018-12-27 18:28

manau, kad tokiais atvejais vienintelis vaistas būtų tokios bausmės kaip garsaus rusų režisieriaus Stanislavo Govoruchino filme “Vorošilovo šaulys”. Jei valstybė ir jos politkorektiškos galvos yra bejėgės, neturi politinės valios imtis ryžtingų priemonių, bausmes turėtų pradėti vykdyti patys suomiai. Tokiais pat metodais, kaip įtakingų “naujųjų rusų” išprievartautos mergaitės senelis (aktorius Michailas Uljanovas) baudė “neliečiamuosius” nusikaltėlius. Kulka į veisimosi organus.
O ta buvusi Suomijos prezidentė , tipiška “trečiosios lyties” atstovė,  tegu nepliurpia nesąmonių, kad padėtį ištaisytų migrantų šeimų susijungimas. Juk ne visi tie rujojantys laukiniai yra vedę ir laukia atvykstančių žmonų. Tai ką darys su viengungiais? Atveš jiems nuotakų iš Afganistano, Irako? Ar vers suomes tekėti už tų dvikojų gyvulių?

mat kaip,       2018-12-27 17:52

„Prieš blogį turime kovoti“-  tai jau   kažkas labai ,,naujo ir neįtikėtino’‘...

nei kas juos issius nei ka       2018-12-27 15:57

baikite cia diskutuoti nesamones. niekas ju niekur neissius, nes visokie zmogaus teisiu gynejai isisis. parekaus cia zmones ir nurims po kiek laiko. be to, daugelis prieglobscio prasytoju yra “pamete” pasus, tai nezinia,i kur juos deportuoti, kai ju neva kilmes salys ju nepriima. cia jau Vokietijoje panasi diskusija buvo ir snipstas gauvosi. su dabartine valdzia niekas nepasikeis.

Dzeikas       2018-12-27 14:39

Na as buciau liberalesnis. Leisciau nusikaletliui pasirinkt alternatyva:
- Kastracija ir leidimas gyventi (atemus pilietybe)
- Pasedi kalejime ~20 metu ir deportacija.
Precedentas buvo JAV pries 20 metu.Teisejas uz iszaginima pasiule bausmes alternatyva nusikalteliui: 99m ikalinimo arba kastracija.
Nusikaltelis pasirinko kastracija.Nes JAV teismas dar numato toki dalyka kaipnuosprendi be teises apeliacijai.O iszaginimo atveju, kai viskas 200% aisku butent tokia islyga(be teises apeliacijai) taikoma. Tai reiskia, kad sedesi “nuo skambucio iki skambucio”. Nenuostabu, kad smurtininkas pasirinko kastracija.
Tiesa zmogaus teisiu sergetojai eme zvygti ne savo balsu. Tiesa sunkiai galedami pagrist kuom cia teisejas nusikalto zmogaus teisems.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-27 13:46

Lietuvoje,
už migracijos skatinimą turi būti įvykdyta bausmė visų septynių antikonstitucinių seimų partiniams banditams (visiems prezidentavusiems banditams, visų  vyriausybių banditams, ...).
Darom tvarką savame kieme.

Jei įsileisti migrantus,       2018-12-27 13:24

tai tik išsilavinusius.Taip,kaip ruošiasi daryti Anglija po Brexit.O šiaip,tai ten eksportuoti gerąją klasikinę vakarietišką kultūrą visais kanalais.Tegul tobulėja jie savo šalyse Afrikoje,Azijoje ir t.t…

Al.       2018-12-27 13:22

Veiksminga būtų, jei prieš išsiunčiant būtų kastruojami.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.