Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Po diskusijų Seimas pritarė rezoliucijai: Aleksandras Lukašenka paskelbtas nelegitimiu vadovu

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 19 d. 22:10

18     

    

Po diskusijų Seimas pritarė rezoliucijai: Aleksandras Lukašenka paskelbtas nelegitimiu vadovu

Seimas, antradienį susirinkęs į neeilinę sesiją, kiek padiskutavęs, priėmė rezoliuciją, kurioje ketvirtį amžiaus Baltarusiją valdantis Aliaksandras Lukašenka skelbiamas nelegitimiu vadovu.

Be to, pareigūnams, atsakingiems už rezultatų klastojimą ir žmogaus teisių pažeidimus, siūloma įvesti sankcijas Europos Sąjungos mastu, tarp jų – „už žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus ir kitus nusikaltimus“ ir draudimą atvykti bei lėšų įšaldymą. Rezoliucijoje skamba ir raginimai skirti paramą baltarusių nevyriausybinėms organizacijoms, surengti neeilinį Europos Vadovų Tarybos posėdį situacijai Baltarusijoje aptarti. Ta pačia proga į rezoliuciją įtrauktas ir raginimas paskelbti visos Europos Sąjungos embargo Baltarusijos atominės elektrinės Astrave gaminamai elektrai.

Tačiau Seimo narių Povilo Urbšio ir Vytauto Bako siūlymo į rezoliucijos tekstą įtraukti nuostatą, kad Europos Vadovų Taryba turi inicijuoti ir teisinį A. Lukašenkos veiklos vertinimą, Seimas nepalaikė.

„Reikia įrašyti, kad Europos Vadovų Taryba inicijuotų teisinį vertinimą būtent dėl galimai padarytų nusikaltimų. Jei jūs atmesite šį siūlymą ir pritarsite rezoliucijai be pataisų – tai rodys tik tai, kad jūs darote demokratinį spektaklį, kuriame daugiau sprendžiamos savos problemos“, – neeilinės Seimo sesijos posėdyje kalbėjo P. Urbšys.

Jam pritarė ir kitas Seimo narys Vytautas Bakas: „Šiandien kartu su kolega Povilu Urbšiu pateikiau pataisą rezoliucijai siūlydamas ją papildyti raginimu tarptautinei bendruomenei atlikti tyrimą dėl Aliaksandro Lukašenkos ir jo režimo padarytų, tačiau iki šiol neištirtų nusikaltimų prieš savo žmones, tautą (politinių konkurentų žudymą, opozicijos narių, žurnalistų grobimą ir kitus nusikaltimus). Šie nusikaltimai truko dešimtmečius“, – sakėV. Bakas.

* * *

Kviečiame susipažinti su Seimo nario Vytauto Bako pranešimu „Aliaksandras Lukašenka turi būti teisiamas už nusikaltimus prieš savo žmones“.

2020 m. rugpjūčio 18 d. Seimo plenarinio posėdžio metu Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovai viešai prašė Lietuvos Respublikos Seimo, o per jį – ir kitų Europos Sąjungos valstybių parlamentų, be kita ko inicijuoti procesą, kad tarptautiniu mastu būtų ištirti Baltarusijos valdančiojo režimo ir Aliaksandro Lukašenkos padaryti nusikaltimai – oponentų, režimo kritikų žudymai, žmonių grobimai.

Buvo pranešta apie dešimtis be žinios dingusių žmonių, smurtą net prieš mažamečius vaikus. Gavę šią informaciją Seimo nariai Vytautas Bakas ir Povilas Urbšys ragina tarptautinę bendruomenę atlikti tyrimą dėl A. Lukašenkos ir jo režimo padarytų nusikaltimų.

„Šiandien kartu su kolega Povilu Urbšiu pateikiau pataisą rezoliucijai siūlydamas ją papildyti raginimu tarptautinei bendruomenei atlikti tyrimą dėl Aliaksandro Lukašenkos ir jo režimo padarytų, tačiau iki šiol neištirtų nusikaltimų prieš savo žmones, tautą (politinių konkurentų žudymą, opozicijos narių, žurnalistų grobimą ir kitus nusikaltimus). Šie nusikaltimai truko dešimtmečius“, – kalbėjo V. Bakas.

„Lietuva siekia būti Rytų politikos eksperte, viso Vakarų pasaulio dėmesys nukrypęs į įvykius Baltarusijoje, todėl šalia siūlymo įvesti sankcijas, paleisti sulaikytuosius, būtina priminti tarptautinei bendruomenei apie A. Lukašenkos režimo padarytus nusikaltimus. Panašu, kad Baltarusijoje yra net ne diktatorius, tai nusikaltėlis ir kalbėti su juo nėra apie ką. Jo veiklą reikia tirti, o jį teisti nepriklausomame teisme. Tai turėtų būti vienas iš mūsų patarimų Vakarų visuomenei“, – situaciją pakomentavo V. Bakas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

penktas       2020-08-24 19:59

po diskusijos su savimi,Lukasenka paskelbe Lietuvos seima neligitimiu! ir as jam pritariu kaip Lietuvos pilietis.

Istorikas       2020-08-22 13:13

Mūsų dundukai savo stiliuje. O kas bus po to? Čia svarbu kad pirmieji pasirašėte, kaip su ES konstitucija? O kodėl nebuvo tokios rezoliucijos dėl Erdogano ar Kinijos? Aš suprantu kad valdžiagyviai kaip už nieko neatsako bet nedarykite gėdos Lietuvos piliečiams tarptautiniu mąstu.

Dzeikas       2020-08-22 10:55

—-Tik niekas nepateikia irodymu,    2020-08-20 22:49
kodel tie rinkimai neteisingi????—-
Ne kazkas turi irodineti,kad rinkimai neteisingi, o Rinkimu komisija turi irodyti, kad rinkimai teiseti ir teisingi.Todel ar tamsta gali irodyti ,kad Batjkos rinkimai teisingi ir nefalsifikuoti? - taip statomas klausimas.
Ne, jeigu tamsta apsimeti begliu is 6 palatos, tada dekoju uz pasirodyma.Pralinksminai.

Dzeikas       2020-08-22 10:46

ah1:
Uz Batjka balsavo 80% = uz komnistu ir nepartiniu bloka i SSRS Auksciausiaji Sovieta - 101%

Tik niekas nepateikia irodymu,       2020-08-20 22:49

kodel tie rinkimai neteisingi????

ah1       2020-08-20 22:05

už batką balsavo 80 proc. rinkėjų - jokio kito skaičiaus aš nežinau.

ah1       2020-08-20 21:25

o kas paskelbtas legitymiu? Namų šeimininkė?  Niekada nepatikėsiu kad namų šeimininkė neturinti programos, viešumoje šliurpsinti ir save vadinanti silpna moterimi surinko daugiau ne batka - na kas gali balsuoti už šliurpsinčią silpną moterį kaip valstybės vadovę?  Dauguma tikrai ne bepročiai Ba- ltų-rusijoje. Dauguma supranta kad be batkos Ba- lta-rusijos laukia Lietuvos likimas - pirmiausia deindustrelizacija,  darbo netekimas, po to neturėjimas iš ko gyventi, po to gosterbaiteriavimas, ir kaip Ukrainoje vaikų gimdymo už pinigus ir vaikų pardavimo verslas,  skaitmenizacinis konclageris prieš kurį ir stojo į kovą batka,  todėl ir pasirinko batką toliau būti batka ir ganyti savo vaikus ir tų pasirinkusių batką apie 80 proc.
Ba- lta- rusija balsuodami už batką - 80 proc.  psairinko gyvenimą o ne skaitmeninį konclagerį su apokalipsiu.

Toto gerbiamam Raigerdui..       2020-08-20 18:59

Priverstas pakartoti seno vaikiško filmuko frazę:
“... diadia Petia,  ty durak ??????  “

Raigerdas        2020-08-20 18:54

Lietuva turi stoti į kovą prieš teroristus Baltarusijos valdžioje. Hitleris netapo tokiu galingu iš karto. Ir tik todėl, kad visos tautos tylėjo dėl šito psichopato Hitlerio, jis tada pradėjo žudyti ištisas tautas. Jūs manote, kad psichopatas A. Lukošenka, paėmęs savo tautą kaip įkaitus su Baltarusijos KGB, ims ir atiduos valdžią? Jūs juokaujate? Jie nepasiduoda. Jie arba žudo kitus, arba nusižudo patys.  Maniakai yra būtent tokie. Jūs manote, kad narcizas A. Lukošenka pasiduos? Taps protingesnis? Jis neturi išeities, nes jam vis vien gresia mirties bausmė. Ką jis gali padaryti? Jis gali net sukelti karą su savo pamišusiais KGB-istais, bet valdžios jie neatiduos. Jie valdžią pasiėmė tik tam, kad žudyti ir nebūtų  baudžiami už žudymus. Tai, jeigu ne karas ir Vokietijos pralaimėjimas, ar HITLERIS būtų pasidavęs? Ne. Tai, kas čia neaišku? A. Lukošenka pasielgs kitaip? JIE KITAIP NEMOKA ELGTIS.  NEMOKA. JIEMS TERORAS SAVO TAUTOS ATŽVILGIU YRA NORMA. KO JIE NORI? SUKELTI ŽMONĖMS BAIMĘ IR JUOS PAVERSTI VERGAIS. VISKAS. JOKIŲ KITŲ TIKSLŲ JIE NETURI. JIE ŽMONES LAIKO UŽ AVIŲ BANDĄ. GAL PAGALIAU ŽMONĖS PRADĖS GALVOTI, PRADĖS DOMĖTIS IR PAGALIAU PRADĖS SUPRASTI, KAS YRA TAS ŠĖTONAS ARBA PSICHOPATAS IR KOKIE YRA ŠITŲ ŽMONIŲ-VELNIŲ AR ŽMONIŲ-KIAULIŲ MĄSTYMO POŽYMIAI. A.LUKOŠENKA IŠAUGO BE TĖVO. Hitleris taip pat išaugo tokioje šeimoje, kur tėvas pašaukdavo jį pašvilpdamas, kaip šuniuką. Klara Piolc (Klara Polzl) - 13 metų kaimo valstiečių mergaitė (būsima Adolfo Hitlerio motina) buvo tarnaite, jauna mergaite, kuri tapo dėdės Aloyzo žmona. Klaros dėdė, tapęs jos vyru, buvo 23 metais už ją vyresnis. Klara ir po vedybų visada į jį kreipdavosi „dėde Aloyzai“. Ir štai patirtos vaikystės traumos, vėliau yra perkeliamos į suaugusio žmogaus protą ir jis tampa BATKA savo tautai. Ir jam visa tauta yra kaip šeima su vaikais, jis yra toje šeimoje yra BATKA, kuris ką nori baudžia ar net nužudo. Batka-psichopatas nepasiduos, nes jis fanatiškai tiki į savo išskirtinumą. Išskirtinumas     yra tik tame, kad jis yra PARANOJIKAS, kuriam šalia Baltarusijos sienos jau NATO tankai važinėja. Ir Seimo nariai laukia, kad beprotis ims ir “netyčia” taps sveiko proto žmogumi? Tada parodykite man tokį nors vieną gyvą atveją bet kokioje šalyje.

Raigerdas        2020-08-20 17:34

Istorija žmonėms aiškiai parodė, kad į valdžią dažnai ateina įvairūs psichopatai. Jie ir naudoja valdžią, kad žudyti žmones, sodinti juos į kalėjimus ir t.t. Bet žmonija dar iki šiolei nepasimokė, todėl jau eilinį kartą  visą valdžią paima į savo rankas jau dabar XXI amžiaus psichopatas A.Lukošenka. Žmonės nesupranta psichopato galimų veiksmų. Bet vienas požymis yra toks, kad jis elgsis kaip teroristas, kad susidoroti su visais, kas su juo nesutinka. Įprasta tapo sakyti, kad teroristai yra tik kažkokia tai grupė žmonių, kurie kažką sprogdina, žudo, naikina…Tačiau TEORISTAS VALDŽIOJE nelaikomas teroristu. Ir nors nesu Povilo Urbšio ir Vytauto Bako šalininkas,  bet dėl A. Lukošenkos nusikaltimų tikrai reikia kažką spręsti. Nes, jeigu nieko nebus daroma, tai bus žmonių aukų. Mūsų Seimo nariai, kažkaip sprendžia klausimus apsimiegoję arba būdami pusiau sąmoningoje būsenoje. Susidaro įspūdis, kad jie net nežino dėl kokių priežasčių Svetlana Cichanovskaja randasi Lietuvoje. Gal jiems atrodo, kad ji čia į ekskursiją atvažiavo? Ar jie žino, kad jai buvo grasinama ir grasinama susidorojimu su jos vyru, su jos vaikais? Kas grasino? Baltarusijos KGB. Tai, jeigu Lietuvoje KGB buvo paskelbta, kaip nusikalstama organizacija, tai jūs manote, kad Baltarusijos KGB yra padaryta iš normalių, dorų žmonių? Taip nebūna. KGB - tai nusikalstama organizacija, nes ji savo veikloje naudoja nusikalstamus metodus , tame tarpe ir terorą. Taigi,  Baltarusijos valdžia yra teroristų grupuotė, apgaulės būdu užgrobusi visą valdžią, ir dabar terorizuojanti visą savo baltarusių tautą. Diagnozė šiai valdžiai yra neteisinga, todėl baltarusių tautoje pradės vystytis tragiški įvykiai. Kas yra terorizmas? Terorizmu (lot. terreo ‘aš gąsdinu) paprastai yra vadinamas organizuotų grupuočių sistemingas grasinimas ar nenuspėjamo smurto naudojimas siekiant ideologinių tikslų. Pagrindinis terorizmo taikinys – civiliai gyventojai, o pagrindinis ginklas – baimė. Metodai, kuriuos pasirenka teroristai, tarnauja šiam tikslui. Teroristų metodai – žmonių grobimas, sprogdinimai, individualūs ir grupiniai nužudymai, infrastruktūros gadinimas, įsilaužimai į kompiuterinius tinklus ir pan. – yra nusikalstami. Baltarusija turi būti paskelbta kaip valstybė, kuriai vadovauja teroristai.

Prašalietis       2020-08-20 13:28

O aš galvojau, kad po vakarykščio V. Lansbergio kreivo prašvebeldavimo per TV yra tik V. Lansbergis Europos drąsuolis, kuris “nebijo” Putino. Iš komentarų matosi, kad yra dar vienas kitas komentuojantis “drąsuolis”, kurio “drąsa” mažai nusileidžia V. Lansbergio “drąsai”... Putino ir Lukašenkos laimei, V. Lansbergis nežino apie komentuojančius “drąsuolius”. V.Lansbergio “drąsos” susijungimas su komentuojančio “drąsuolio drąsa” reikštų Lukašenkos momentinę politinę ir visokią kitokią mirtį Kremliuje po Putino lova. Baltarusijos liaudies “išlaisvinimui” pagal Ukrainos Maidano scenarijų, neišsivaikščiojusiems Lietuvos “patriotams” nereiktų ritinti net ir 5 vokiškų haubicų link Gardino prie Baltarusijos sienos ..

Dzeikas       2020-08-20 13:03

Siaip jeigu ES nebutu nusene bezdaliai, o Lietuva butu valstybe priesveiksmis Rusijai butu labai apibreztas. Jeigu tik prasideda tiesiogine arba net sliauzianti, hibridine Gudijos okupacija, Lietuva su Lenkija nedelsiant uzimti maziausia Gardina sakant Rusijai tiesiai sviesiai - jus ne okupuosite Rusija, nes Lietuva negali leisti,kad agresyvios valstybes kariauna grestu Suvalku koridoriui. Aisku esant kai kurioms salygoms:
1. Gyventoju palaikymas pasipriesinimo Rusijai pagrindu.
2. Gudijos savivaldos islaikymas arba net ir “Vakaru Gudijos” isteigimas.
3. Gudijos kariuomene duoda nors kazkoki atkirti puolanciai Rusijos kariuomenei.
Vakaru civilizacijos zydejimo laikotarpiu toks scenarijus butu savaime suprantamas, Rusijai tvarkos daryt Gudijoje niekas neleistu.
Dela. Pasvajokime, kaip sakoma.

Pirmyn       2020-08-20 10:34

Lietuvos kariai turetu - privalo padeti kaimynams atsikratyti diktatoriaus. Pirmyn, Lietuva! Drasi Lietuva.

Toto       2020-08-20 10:19

O tuo tarpu t.y. 19d. Vilniuje cechanovska susitiko nu su laabai įdomia persona: Bernard-Henri Lévy. Kas nežinote, pasigūglinkit- fruktas vertas dėmesio.
Turbūt nei viena šių laikų ‘revoliucija’ (net jugų) neįvyko ne jo aktyvaus dalyvavimo.

realistas       2020-08-20 9:57

kaip visada mūsų klounai nuoga subine į dirgėles. o tai jei Lukašenka užsibus poste kaip koks Maduras, tai kokiu būdu tada plėtot tarpvalstybinius santykius, ar uždaryt ambasadą, užmūryt sieną ir sėdim kaip tas pikčiurna vaikas “nesidėsiu kepurės ir visiems ant pykčio nusišaldysiu ausis”.

Prašalietis       2020-08-20 9:30

“Po diskusijų Seimas pritarė rezoliucijai…”
Kas iš tokios “galingos geopolitinės Seimo rezoliucijos” seka?... Be Putino su savo Rusija netarto Baltarusijos klausimu žodžio, Seimo rezoliucija yra Baltarusijai ir visam pasauliui tas pat kas, jei, po V. Lansbergio vakarykšio pašvebeldavimo per TV apie savo"drąsą” prieš Putiną”, “drasus ir nieko nebijantis ” šiandienins Seimas V.Lansgrybį  paskelbtų “drąsiausiu visų laikų Europos žmogumi ir buvusiu Lietuvos kosmonautu, 1991 metais pabuvojusiu Marse”.

Leonas       2020-08-20 9:22

Už portreto mordos daug iškalbingesnės

stasys        2020-08-20 6:40

Pasigendu tuo Baltarusijos klausimu rimtu diskusijų . Be abejo dabar prieš rinkimus visi ta klausimą gvildena kaip norisi , o ir plaukti ant bangos įvykiu priekyje kai kam netgi būtina   . Sutinku kad reikia palaikyti Baltarusijoje atgimstančia opozicija iš pilietinės visuomenės pusės , bet nesu tikras ar mums verta švaistytis tokiais siūlymais kaip tirti svetimos valstybės „vadovo“ nusikaltimus .  Čia vyrai aiškiai pametė galva , o suplūdęs kraujas į smegenis užgožė ir proto balsą . Tokie siūlymai gali būti vertinami kaip kišimasis į kitos valstybės suverenius reikalus . Be tu emociniu paklykavimu , lazdų ant Baltarusijos piliečiu ‚kailio‘ stebimi nesutarimai neatnešė regionui jokiu aiškiai matomu negerovių .. imigracija iš kaimyninės šalies į Lietuva nepadidėjo , socialinio sprogimo toje šalyje ir nematome .Tai kuo remiantis P.Urbšys skelbia karą Lukašenkai ? o Lietuva Baltarusija laiko šalimi neturinčia vadovo .. Ar po tokiu pareiškimu neturėtu užsidaryti Lietuvos ambasada Minske ? o sienos su ta šalimi užsiverti ? Teisėtumas toks pat lakus žodis kaip ir smėlis rankose , o Astravo AE problema mus turėjo išmokyti jog ES truputi kitaip masto ir vertina įvykius Baltarusijoje .Tai kas nepasiekiama rankomis privalo mūsų būti gerbiama kaip suverenumas . Pas mus labai ne daug rašoma apie tai o kuo galėtu padėti Lietuva tai kaimyninei šaliai ..kuria vis dar kamuoja epidemija o lygos protrūkiai matyt aštrėja . Mes pirmiausiai turėtume siekti padėti kaimyninei šaliai ir tik vėliau siūlytis spręsti jos pačios problemas .


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.