Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Rūta Visocnik. Kaip jūs drįstate?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 21 d. 9:07

18     

    

Rūta Visocnik. Kaip jūs drįstate?

Gretai Thunberg į toną, bet kitu reikalu. Taigi – kaip jūs drįstate?!?!? Kaip jums negėda, nepriklausomoje Lietuvos valstybėje „dirbantys“ biurokratai? Ar jūsų galvose likę dar kažkiek smegenų, o širdyse – padorumo?

Prisipažinsiu, esu nuoširdžiai pikta.

Tema, kuri žiniasklaidai nepasirodė verta ažiotažo, bet, mano požiūriu, tai – skandalas. Ir gėda. Pirmiausia – žinutė tiems, kurie dar nežino 2019-ųjų Laisvės premijos laureato Albino Kentros gyvenimo bei darbų: verta pasidomėti. Ypatinga asmenybė, nenuilstantis Lietuvos patriotas, darbais, o ne žodžiais plyta po plytos statęs Lietuvos rūmą. Tiek sovietmečiu, tiek ir atkūrus Nepriklausomybę. Žmogus, kurio gyvenimas toks turtingas, jog rodos, skaitai apie šimtus skirtingų žmonių gyvenimų.

Ir visuomet vardant Tos.

Pernelyg kuklus, kad viešai tartų žodį už save, ir taip mylintis savo šalį, kad net ir apie jam kenkiančius biurokratus viešai nekalba – kad tarptautiniu mastu nebūtų diskredituotas Lietuvos autoritetas.

Kažkada rašiau, kad Lietuvoje labai ryškiai reiškiasi masinės šizofrenijos (psichikos procesų vienovės nebuvimo) požymiai. Ir štai dar vienas šio reiškinio įrodymas. Albinui Kentrai Lietuvos Respublikos Seimo signatarų salėje įteikiama 2019-ųjų metų valstybinė Laisvės premija, o tuo pačiu metu kažkokie biurokratai stumia teisinį procesą dėl šio asmens vadovaujamos Miško brolių draugijos (ir neįkainojamų A.Kentros archyvų) iškeldinimo iš pastato Labdarių g., Vilniuje, procesą.

Iš šio pastato 1919-aisiais pirmieji 100 Lietuvos savanorių išėjo Tėvynės ginti. Šis pastatas, apleistas ir virtęs griuvėsiais, A.Kentros pastangomis buvo prikeltas. Kaip istorijos liudininkas ir kaip vertingų archyvų saugotojas.

2008 metais LR Seimas Albinui Kentrai skyrė Kalbos premiją „už atkūrimą iš griuvėsių Vilniuje, Labdarių g. 10/9, pastato, kuriame 1919 m. susirinkę savanoriai išėjo ginti Lietuvos Nepriklausomybės; iniciatyvinės veiklos trukusios daugiau kaip 15 metų, rezultatas – Lietuvos paveldo objektas, pritaikytas istorijos ir kultūros veiklai.“

Iš Seimo kanceliarijos parengto lankstinuko apie A.Kentrą: „Laisvės kovų dalyvis, Vilniaus universiteto ir Lietuvos atgimimo istorijos metraštininkas, Miško brolių draugijos įkūrėjas … Lietuvos rezistentas, Sovietų Sąjungos gulagų sistemos kalinys“. „Vyriausiasis brolis Jonas per savo sukonstruotą radijo imtuvą pirmasis šeimoje išgirdo skaudžią žinią, kad sovietai okupuoja Lietuvą. Ją perdavė ir jaunėliui: „Albinuk, nebėra Lietuvos…“. Tais dramatiškais Lietuvai metais Kentrų šeima susibūrė kovai už Lietuvos laisvę. Savo sodyboje, po gyvenamuoju namu, iškasė bunkerį, kurio dėl išmanios konstrukcijos NKVD būriams nepavyko surasti. […] 1945 m. visi šeimos nariai davė Lietuvos partizanų priesaiką.“

O toliau – kovos, rizika, tardymai, Gulagas, grįžus – darbas Vilniaus universitete, anglų kalbos audiovizualinio centro įkūrimas, tokiu būdu studentams „legaliai“ sudarant galimybę klausytis laisvojo pasaulio radijo.

Nuo 1965 m. A.Kentra ėmė filmuoti svarbiausius Vilniaus universiteto įvykius, prisidėjo prie to, kad dabartines universiteto patalpas puoštų unikalios freskos. Į A.Kentros vaizdo kameros juostas sugulė Lietuvos kovos už laisvę 1988–1993 metais kronika: mitingai, akcijos, kultūrinio gyvenimo įvykiai. Jo parengti reportažai apie 1991 metų sausio mėnesio įvykius pasiekė viso pasaulio televizijas.

Be to, A.Kentra Lietuvos laisvės kovotojų vardu rašė laiškus demokratinių valstybių vyriausybėms, primindamas Lietuvos rezistencijos istoriją ir ragindamas pripažinti Lietuvos Nepriklausomybę.

Iš Seimo paruošto lankstinuko: „1989 kartu su Vytautu Milvydu Albinas Kentra įsteigė Lietuvos laisvės kovų – Miško brolių draugiją. Draugijos išsirūpintomis lėšomis, privačių rėmėjų pastangomis atkūrė ir suremontavo istorinį pastatą Vilniaus centre. Draugijos veikla leido pradėti jo sukauptos archyvinės medžiagos skaitmeninimo darbus. Šie darbai tęsiasi iki šių dienų.“

Tęsiasi?

Realybė tokia: turtas, kuris Vyriausybės nutarimu 1992 metais buvo perduotas Miško brolių draugijai, jos pastangomis atstatytas, po 12 metų pripažintas kaip „nesukuriantis nuosavybės teisių“ ir jo įregistravimas Miško brolių draugijos vardu panaikintas. Vyriausybė 2012 metais pastatą įregistravo Lietuvos Respublikos vardu, o Albinas Kentra gavo ieškinį dėl iškeldinimo. Čia pasižymėjo VĮ Turto bankas „teisinguoliai“.

Laisvės premija, Kalbos premija ir tuo pat metu – ieškinys dėl iškeldinimo vardan kažkokio biurokratinio „teisingumo“. Primityvumas ir formalus teisės suvokimas – tai pavojingas derinys biurokratinio aparato rankose. Nuo jo reikia gintis visomis išgalėmis. Tai yra pilietinė pareiga. Priešas turi daugybę formų, ir jis nebūtinai yra tik kur nors toli Rytuose.

P.S. Kaip „nesukuriantis nuosavybės teisių“ pastatas atrodė iki perdavimo Miško brolių draugijai ir po Albino Kentros inicijuoto atstatymo – žiūrėkite ir spręskite patys:

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

straipsnis su nuotraukom       2020-01-22 5:51

apie KENTRA Respublikoj.lt vadinasi Valstybes tragizmas

Ačiū Tomui J.       2020-01-22 1:48

už homososų (kokie dailūs!), ardančių valstybę iš vidaus, viešinimo pradžią.

Al.       2020-01-22 1:23

Na, gerbiami valstiečiai - jūsų vyriausybė juk galėtų grąžinti pastatą Miško broliams? Ir telkiantis tautą Gerovei, prezidente Nausėda - juk galėtumėt tarti savo svarų ir išmintingą žodį? Kariuomenės vadai? Neužmirštuolininkų korpusas? Šauliai? Patriotinės partijos?

Rasa       2020-01-22 0:35

Kas 2012 metais buvo valdzioje ?

mums, aišku gėda       2020-01-22 0:15

kad tokiomis smulkmenomis mums tenka užsiimti
kai kolegos milijonais kombinuoja
bet Partija įsakė - sako, reik nuo mažų dalykų reikia pratintis

T0mas J.       2020-01-21 23:56
T0mas J.       2020-01-21 23:54

Turto bankas, VĮ 
Kęstučio g. 45, LT-08124 Vilnius
199 darbuotojai, vidutinis atlyginimas ant popieriaus už lapkritį 2019 - 2319,76 eurų.
Nuo 2018 m. lapkričio 12 d. Turto bankui vadovauja Mindaugas Sinkevičius
Į šias pareigas Mindaugas Sinkevičius paskirtas finansų ministro įsakymu praėjusį penktadienį, kai baigė kadenciją „Sodros“ vadovo poste.
2018 m. spalio mėnesį M. Sinkevičius laimėjo Turto banko vadovo konkursą. Jis keičia laikinai bankui vadovavusį Marių Kliokį, kuris buvo paskirtas po to, kai iš direktoriaus pareigų pernai pasitraukė Vaidotas Aleksius.
M. Sinkevičius turi medicinos gydytojo kvalifikaciją ir patirtį, yra viešųjų įstaigų administravimo ir naujosios viešosios vadybos magistras.
Gimimo data ir vieta  
1979 m. birželio 10 d. Vilnius.
Išsilavinimas
2010 m.            baigė M. Romerio universiteto Viešojo administravimo magistrantūros studijas.

2005 m.            baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą.

1997 m.            baigė Lazdijų M. Gustaičio vidurinę mokyklą.
Darbo patirtis

Nuo 2018-11-12   VĮ Turto banko generalinis direktorius.

2010-2018 m.      Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius.

2006–2010 m.    „Medea“ įmonių grupei priklausančių įmonių – UAB MCT, UAB „Medea klinika“, UAB „Alytaus Medea klinika“ ir UAB „Tauragės Medea klinika“ vadovas.

2005–2006 m.    UAB „Vitaminų institutas“ vadovas.

2004–2006 m.    UAB „Entafarma“ pardavimų skyriaus vadybininkas.
Papildoma informacija

TIESOS lt redakcijai       2020-01-21 23:31

Kaip pastatas atrodė iki perdavimo Miško brolių draugijai ?
Parodykit prašau.
.

T0mas J.

paziurekit       2020-01-21 23:17

sios dienos Respublika.lt str. apie fai, visa istorija su nuotraukom,  pasiurpsit

„Kaip jūs drįstate?“       2020-01-21 23:01

Tai Vakarų žmogaus klausimas, Rūta.
Gi homososai (homo sovieticus) ir jų mutantai,
kaip patys iš beribio durnumo prisipažįsta,
yra anapus gėrio ir blogio: dorovė - ne šio pasaulio dimensija.
Vadinasi, ir drąsos dorybė nėra jų dimensijos dalykas,
todėl jiems nėra galima kažką drįsti ar ne.
Jie ir tik jie tesegi neužmirštuolę,
kad visi matytų, kad jie serga žmogystės užmarštimi,
ir atitinkamai su tokiais ligoniais elgtųsi.

Mieloji Rūta rašo:       2020-01-21 22:40

Albinas Kentra gavo ieškinį dėl iškeldinimo.
Čia pasižymėjo VĮ Turto bankas „teisinguoliai“.
................................................
Kas žinote ir galite, skelbkime čia „teisinguolių“ vardus pavardes.
Niekšai nepakelia viešumo šviesos!
Tiesa bado akis - kiauliažmogių.
................................
Kai buvau jaunas, tokiems, kaldavau į dantis.
Atleisk, man, Viešpatie.

ah1       2020-01-21 20:27

valstybė be teisingumo banditų gauja pagal VGS/vienas gūglį sakė

stasys        2020-01-21 20:21

Be rimtos priežasties tokie sprendimai neturėtu butu priiminėjami . Gaila kad nepasimokoma tokias istorijas dėstyti prisilaikant objektyvumo principu .

tikrai baisu       2020-01-21 19:58

Mafija nori tą pastatą užgrobti? Gerb. Kentra teisėtai tai gavo, atstatė iš griuvėsių, o klanai atėmė. Reikia viešinti tuos veikėjus valdžioje, kurie taip padarė. Lyg premjeru buvo Kubilius, o meru Zuokas?

vai me       2020-01-21 19:38

Štai koksai šaunuolis mūsų Kentra. Iš Gulago, tiesiai į VU,kuriame gavo kamerą, įvykiams fiksuoti.Ir kodėl, aš nesistebiu, kad miško brolių reikalai, tyliai nusibaigė. Tikrai vertas laisvės premijos, kaip ir Lansberg.Sekancių metų realiausias kandidatas Zinger.

"teisinėje"       2020-01-21 18:40

valstybėje ne pelno projektas negali turėti egzistavimo teisės, ypač jei tai siejasi su lietuvybės tema

Puoselėjami       2020-01-21 18:30

b a n k i n i a i reikalai ... pageidavimai ... švogerystė... valdžiukė....

baisu       2020-01-21 17:53

Baisu , baisu.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.