Naujienos

Rengiamas naujas Biblijos vertimas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 23 d. 1:01

0     

    

Rengiamas naujas Biblijos vertimas

„Versmės“ leidykla ruošia spaudai leidinį „Biblijos kanoninio teksto lyginamasis vertimas iš hebrajų ir graikų kalbų į lietuvių kalbą: Rytų ir Vakarų tradicijų sugretinimas ir analizė“. Šiuo metu atliekamas Naujojo Testamento vertimas į lietuvių kalbą iš kanoninių tekstų graikų kalba. Leidinio rengėjas, redaktorius, pratarmės ir komentarų autorius – semitologas dr. Letas Palmaitis.

Darbas pradedamas keturių Evangelijų harmonizacija (žr. leidinio pratarmėje), filologinis ir pažodinis vertimai pateikiami lygiagrečiai su originalu (žr. „Darbo metodika“).

Imtis šio darbo ir viešinti jo eigą nuspręsta atsižvelgiant į didėjantį susidomėjimą tikėjimo klausimais, pastebimą tarp įvairių pakraipų intelektualinių srovių, gvildenančių dabartinės krikščionybės, dvasinės ir moralinės Lietuvos būklės problematiką, taip pat dėl jo visuotinės kultūrinės vertės.

Ledinio redaktorius pabrėžia, kad tekstą lydinčius savo komentarus laiko hipotetiniais, jais ketina paskatinti kūrybinę polemiką, galinčią atskleisti taisytinus dalykus. Viliamės, kad geranoriškos diskusijos metu bus išgrynintas tekstas ir jo komentarai, taip pat susiformuos rengėjų branduolys, kuris ir lydės darbą iki pabaigos.

Svetainėje biblija.versme.lt skelbiame ruošiamo spaudai tekstą, kurį periodiškai pildysime iš redaktoriaus gaunamomis naujausiomis vertimo atkarpomis. Taip siekiame atvirumo: kad visuomenė galėtų tuojau pat susipažinti su vertimu, o tyrinėtojai, turintys logiškai ir moksliškai pamatuotą nuomonę, – atsiųsti pastabų, patarimų.

Rengiant leidinį maloniai kviečiame prisidėti Lietuvos Biblijos draugiją, Lietuvos vyskupų konferenciją, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčią, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčią, Lietuvos stačiatikių arkivyskupiją, Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungą, Septintos dienos adventistų bažnyčią, Lietuvos rabinatą, Vilniaus universiteto klasikinės filologijos katedrą, kitus kompetentingus asmenis, ir prašome siųsti pasiūlymus, patarimus bei pastabas adresu .(JavaScript must be enabled to view this email address).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.