Šeimos politika

Piliečiai sakys Europai: Šeima yra mama, tėtis ir vaikai

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 28 d. 8:17

6     

    

Piliečiai sakys Europai: Šeima yra mama, tėtis ir vaikai

Iniciatyvos „Mama, tėtis ir vaikai“ koordinatorė Edita Frivaldszky

Monika Midverytė OFS | Bernardinai.lt

„Valstybė pripažįsta santuoką ne todėl, kad jai rūpėtų jausmai, bet todėl, jog kartų atsinaujinimas ir vaikų auginimas garantuoja tautos ateitį“, – teigia Europos Sąjungos piliečiai, užregistravę parašų rinkimo iniciatyvą „Mama, tėtis ir vaikai“. Žmonės iš septynių šalių suvienijo jėgas ir įregistravo ES piliečių iniciatyvą, kad ES teisėje santuoka būtų apibrėžta kaip vyro ir moters sąjunga, o šeima būtų pagrįsta santuoka arba giminystės ryšiais. Apie šią iniciatyvą specialiai „Bernardinai.lt“ sutiko papasakoti pagrindinė jos koordinatorė Edita Frivaldszky iš Budapešto.

Europos Sąjungoje piliečiai turi galimybę pradėti „Europos piliečių iniciatyvą“ tais klausimais, kurie yra svarbūs visai Europos Sąjungai. Norint užregistruoti projektą reikia mažiausiai septynių piliečių iš septynių skirtingų valstybių. Jeigu EK patvirtina temos reikšmingumą ir atitikimą įstatymams, galima pradėti rinkti parašus. Europos Komisija patvirtino iniciatyvą „Mama, tėtis ir vaikai“, todėl dabar kiekvienas ES pilietis, taip pat ir Lietuvoje, gali pasisakyti už krikščioniškomis vertybėmis grįstą šeimos ir santuokos apibrėžimą.

„Matydami visuomenės pokyčius Europoje, griūvančias šeimas bei politinį spaudimą įteisinti skirtingas šeimos formas, kurios nėra priimtinos visoms valstybėms narėms, nusprendėme išnaudoti šį ES teisėje numatytą įrankį“, – sako Edita Frivaldszky. – Mes taip pat žinome, kad EK viceprezidentas Fransas Timmermansas pernai per Europos gėjų lygos šventinį vakarą pasakė, jog vienos lyties santuokos turėtų būti įteisintos visoje Europoje. Matydami šiuos pokyčius ir intencijas manome, kad turime žengti tokį žingsnį, leisti žmonėms išreikšti savo nuomonę. Europos Komisija užregistravo šią iniciatyvą ir balandžio 4 dieną pradėjome rinkti parašus, kurių per metus reikia surinkti mažiausiai 1 milijoną.“

Edita Frivaldszky atkreipia dėmesį, kad siūlomame apibrėžime rašome, jog šeima yra grindžiama santuokos arba giminystės ryšiais. „Kitaip tariant, teigiame, jog vaikus auginanti vieniša mama ar vienišas tėtis su savo atžalomis taip pat sudaro šeimą. Jeigu dėl kažkokių aplinkybių pora išsiskiria, tai vis tiek lieka šeima iš vaiko požiūrio taško“, –aiškina piliečių komiteto prezidentė.

ES valdžia neturi mums nuleisti šeimos apibrėžimo iš viršaus

„Mes norime įtvirtinti bendrą apibrėžimą, tačiau tuo pat metu palikti laisvę valstybėms narėms savo viduje apibrėžti šeimos institutą savarankiškai, – teigia E. Frivaldszky iš Budapešto. – Pavyzdžiui, Vengrijos Konstitucijoje santuoka yra apibrėžta kaip sąjunga tarp vyro ir moters. Taigi ši iniciatyva, nors ir vykdoma Europos mastu, gerbia valstybių narių apsisprendimo teisę. Mes sakome, kad kiekviena valstybė gali savaip apibrėžti šeimą ir santuoką, bet kai apie tai kalbame Europos kontekste, kai kalbame apie tarpvalstybinės reikšmės procesus, tada ES turėtų naudoti šį visiems bendrą apibrėžimą.“

Editos kolega iš Prancūzijos pasakojo, kad žurnalistai klausia, kodėl jis prisideda prie iniciatyvos, kai Prancūzijoje jau yra įteisintos vienos lyties santuokos. Atrodo, jog šis klausimas jau išspręstas Prancūzijoje. „Jis atsako, jog turi parodyti solidarumą su Rytų Europos šalimis, kur situacija dar nėra pasikeitusi, kad ateityje Vakarų šalys galėtų remtis tų valstybių pavyzdžiu. Rytų Europos balsas labai svarbus siekiant garsiai pasakyti, jog mes nenorime, kad mums būtų nuleista iš viršaus, ką reiškia šeima ir santuoka. Tai nėra ES vadovų kompetencija“, – kolegos žodžius prisiminė E. Frivaldszky.

Šiam tikslui susivienijo keletas šeimų organizacijų iš skirtingų šalių. Dabar jau yra apie 20 nacionalinių koordinatorių iš skirtingų ES priklausančių valstybių. Pasak Editos, kol kas aktyviausiai į šią iniciatyvą įsitraukė Lenkija, Prancūzija, Vengrija, Italija, tačiau yra ir kitų valstybių, kurios dabar rengiasi tai daryti .

Nors tai nėra bažnytinė iniciatyva, bet siūlomas apibrėžimas atitinka Katalikų Bažnyčios mokymą apie santuoką ir šeimą. Todėl parašų rinkimo iniciatoriai tikisi aktyvaus bažnytinių bendruomenių įsitraukimo. „Kviečiame bažnytinių bendruomenių narius ne tik pasirašyti po šia iniciatyva, bet ir būti jos „vėliavnešiais“, kviesti žmones palaikyti šią pilietinę akciją“, – sakė Edita.

Vienintelis būdas daryti poveikį ES politikai

„Jeigu surinksime milijoną ar daugiau galiojančių parašų, vyksime į viešuosius klausymus Europos Parlamente bei pristatysime iniciatyvos svarbą Europos Komisijai, – tolesnius žingsnius pasakoja Edita. – Pirmasis laimėjimas būtų jau vien proga kalbėti pagrindinėse ES institucijose apie santuoką ir šeimą pagal mūsų vertybes. Tada EK nuspręs, ar įtraukti šį klausimą į politinę EP darbotvarkę, tačiau ji nėra teisiškai įpareigoti būtinai tą padaryti. Jeigu EK žengs tolimesnius žingsnius, Europos Parlamentas balsuotų už mūsų siūlomą projektą.“

Pasak E. Frivaldszky, jeigu iniciatyvą rems didelis skaičius žmonių, ne milijonas, o gerokai daugiau, valdžios atstovai tiesiog negalės ignoruoti piliečių nuomonės. Be to, tai vienintelis įteisintas būdas paveikti Europos Komisiją ir priversti ją įsiklausyti į piliečių nuomonę. Tai vienintelis tiltas tarp Europos Komisijos ir piliečių. „Tai yra mūsų šansas parodyti santuokos ir šeimos vertybių svarbą, mamos ir tėčio svarbą vaiko gyvenimui“, – įsitikinusi Edita, gyvenanti santuokoje jau dešimt metų ir su vyru auginanti tris vaikus.

Europos piliečių iniciatyvos „Mama, tėtis ir vaikai“ iniciatorė Edita Frivaldszky iš Budapešto tiki iniciatyvos sėkme: „Dalyvavau ir ankstesnėje Europos piliečių iniciatyvoje, kuri gynė negimusią gyvybę. Taigi jau turiu patirties išnaudojant šį ES įrankį. Iš ankstesnių iniciatyvų žinau, kad toks piliečių susivienijimas gali turėti poveikį ES politikai, nors Europos Komisija ir nėra įpareigota atsižvelgti. Mes nesustosime surinkę milijoną parašų, norime eiti toliau, kol įrodysime, kad būtent iš mamos, tėčio ir vaikų sudaryta šeima yra mūsų valstybių ir tautų ateitis, bei visos Europos išlikimo sąlyga.“

Pasirašyti galima ČIA.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Citizen GO       2016-05-29 16:36

Believe it or not, Amnesty International has just approved a policy document supporting the full decriminalization of prostitution.
Full decriminalization of prostitution is one of the world’s most disastrous approaches to the sex trade because: 1) it is a gift to pimps and sex buyers, allowing them to carry out their activities as mere “sex business operators” and “customers;” and, 2) it normalizes the sexual violence and exploitation inherent to prostitution as a form of “work.”
And, sexual exploitation should never be somebody’s “job.”
Therefore, CitizenGO and the National Center on Sexual Exploitation are joining forces in calling on Amnesty International to change its policy, to recognize the harms of prostitution, and to call for its abolition on the basis of upholding the genuine human right, to be free from sexual exploitation, objectification, and violence…and, to apologize to those harmed in this exploitative trade.

Simply put, this campaign to decriminalize prostitution makes no sense for Amnesty.
Not only is this such a massive deviation from their core mission to advocate on behalf of prisoners of conscience, it will also, dangerously, but ironically, put women in harm’s way, thereby casting a dark shadow over their whole “sex work is choice” narrative.
Thank you for signing this petition, and helping us to create a world free from sexploitation!

Prostitution—sex for money or something of value—is not only itself a form of sexual coercion and exploitation, but it also begets even more forms of sexual exploitation, like sex trafficking.
And so, it’s quite probable that Amnesty’s new policy will actually have the opposite, harmful effect on human trafficking—increasing incidence, rather than decreasing—than they naively assume.
Your signature can help ensure that LESS sex trafficking occurs. Thank you for signing, here:
http://www.citizengo.org/en/sc/34601-noamnestyforpimps-join-chorus-against-amnesty-internationals-push-decriminalize

We believe that prostitution is a system of sexual exploitation that requires abolition, not social sanction.
We believe prostitution is a system whereby individuals are supplied as public, sexual commodities, which preys upon vulnerable members of society and is rife with violence against those sold for sex.
This is a betrayal of the original values of Amnesty International, and so, we need to tell them to change this wrong-headed and dangerous policy on prostitution, before any more women are exploited, hurt, objectified, or degraded.
Thank you for signing this petition, and thank you for standing for Life, Family and Freedom.

Yours faithfully,
Scott Schittl and the whole team at CitizenGO

D.M.       2016-05-29 13:02

Peticijos esmė,kad šeima yra mama,tėtis ir vaikai, absoliučiai teisingas-nes jie turi nenuginčijama kraujo/giminystės ryšį.Beje,norint pasirašyti,nelabai aiški internetinė versija-gal renkami Lietuvoje ir parašai fiziškai?
Šeima niekada nebuvo ir nebus svetimų žmonių (vyro ir moters)gyvenimas kartu-tai santuoka (įsipareigojimas gerbti,padėti,rūpintis vienas kitu ir t.t.) ir kurti šeimą,t.y.susilaukti vaikų (bendro kraujo/giminystės ryšio). Gėjų lyga labai suinteresuota, kad svetimų šeimų atstovų (moters ir vyro) civilinė sąjunga pataptų šeima (kraujo/giminystės ryšį turinčia norma tarp svetimų), tada gėjams ir pan. užsidegs žalia šviesa visu svoriu spausti “lyčių lygybės” pedalą (kodėl tik tarp vyro ir moters galima šeima?). Lygiavertiškai įteisinti šeimą (kraujo ryšį) ir santuoką (svetimų vyro ir moters civilinę sąjungą) -tiek juridiškai,tiek moraliai,mano galva,absoliučiai nelogiška (kiek šeimų turėtų asmenys, po kelis kart buvę santuokoje?)

ne veltui       2016-05-28 17:57

sakoma- belskite ir jums bus atidaryta… Tikiu, kad kitas zingsnis bus del viesuju tualetu. Stai ,,gudrutis” Barakas obama pasirase nuoroda, kad transvertitai ar visokie gejai, shmejai lesbes, gali naudotis tualetais, kuriuos pasirenka jie patys. Mokyklose bus pilnas chaosas- i mergaiciu tualetus versis visokie iskrypeliai. Juk ju buvo pilna, juos persekiojo, baude, draude. Dabar - dar vienas setono zingsnis = sumaisyti protus- jei patinka vyrukai - persirenk ir eik ,,pasizvalgyti”... Todel galvoju, kad sveiko proto zmones tures rasyti peticijas, kreipimusis , kad butu sugrazinta normali tvarka. Dabar gi - mazumytes iskrypeliu gaujos, tvirtai isitaisiusios valdzios virsunese diktuoja savo salygas,

> sveiko proto zmogus        2016-05-28 17:13

Deja, Briuselio kopūstgalviams jau sunku suprasti, kas yra normalu ir kas - nenormalu.

Pikc       2016-05-28 14:56

Tai ira homofobiška, pedofobiška, zoofobiška, incestofobiška beigi šeip pervertofobiška retrogradū akcija prieš europietiškas viartibes! Pasmerkt! No pasaran! Visi liberaliū pažiūrū beigi šeip progresyvūs ir tolerantiški veikėjai kviečiami į masiny perv pride parada, kad šūkeis “ura! dajoš homunizm!” parodytū savo ištikimybe progresyvioms idejoms. Su savim būtina turėt iškastruotos vaivorykštės vėliavą.

sveiko proto zmogus       2016-05-28 9:07

zinoma, kad seima yra tik vyro ir moters sajunga. Visokios kitokios sajungos priskiriamos iskrypimams. Taip jau gamtos suredyta.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.