Žmogaus teisės, Krikščionių pilietinis veikimas

Peticija. Kviečiame palaikyti Pilaitės bendruomenę, siekiančią katalikiškos mokyklos Tolminkiemio gatvėje

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 1 d. 0:11

8     

    

Peticija. Kviečiame palaikyti Pilaitės bendruomenę, siekiančią katalikiškos mokyklos Tolminkiemio gatvėje

Mes, pasirašiusieji šią peticiją, palaikome Pilaitės seniūnijos bendruomenę, kuri siekia, jog sklype, esančiame Tolminkiemio gatvėje (unikalus numeris 4400-1399-6495), atsirastų katalikiška mokykla, Pagyvenusių žmonių dienos centras ir Bendruomenės namai.

Mūsų argumentai yra tokie:

1. Vilniaus arkivyskupija įsipareigoja savo lėšomis įsteigti ir šiame sklype pastatyti nevalstybinę katalikišką progimnaziją, kurioje mokytųsi 1–8 klasių mokiniai, po 4 klasių komplektus. Arkivyskupija jau nuo 2016 m. kreipėsi į Savivaldybę, siūlydama šiame sklype vystyti katalikišką švietimo misiją. Kol mokykla bus statoma, Arkivyskupija įsipareigoja mokyklos veiklą pradėti laikinųjų modulinių konstrukcijų pastate. Jeigu Tolminkiemio g. esantis sklypas panaudai būtų perduotas iki 2018 m. sausio 1 d., ugdymo procesas šioje mokykloje prasidėtų jau nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. Tai ypač aktualu Pilaitės bendruomenei, nes jau dabar čia esančios mokyklos yra perpildytos ir planuojamas mokinių mokymas dviem pamainomis.

2. Jeigu mokyklai tinkamas sklypas Tolminkiemio g. nebus suteiktas, tikėtina, kad Arkivyskupija mokyklą statyti apsispręs kitoje Vilniaus vietoje, ir Pilaitės gyventojai neteks katalikiškos mokyklos bei Dienos centro, kurio funkcionavimas yra ypač aktualus kitai Pilaitės gyventojų grupei – pagyvenusiems žmonėms, kuriems šiuo metu nėra vietos susitikti, kartu organizuoti bendrą visuomeninę veiklą, praleisti laisvalaikį.

3. Nemaža dalis Pilaitės gyventojų norėtų savo vaikus leisti į mokyklą, atitinkančią jų įsitikinimus. Šiuo metu šalia minimo sklypo jau yra net dvi Savivaldybės iniciatyva įsteigtos mokyklos, taigi šalia atsiradusi katalikiška mokykla šeimoms užtikrintų ugdymo formų įvairovę ir galimybę rinktis jų pasaulėžiūrą atitinkančią ugdymo kryptį. Būtina pabrėžti, kad katalikiška mokykla priims visų šeimų – ne tik praktikuojančių katalikų – vaikus.

4. Pilaitės gyventojų vaikai verti aukščiausią ugdymo kokybę teikiančios mokyklos. Katalikiškos mokyklos turi prestižinį, aukštos kokybės išsilavinimą teikiančių ugdymo įstaigų reputaciją. Matydami kitų Vilniaus mieste esančių katalikiškų mokyklų pasiekimus, manome, kad katalikiška mokykla, laikydamasi Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintų programų bei kitų švietimą Lietuvoje reguliuojančių teisės aktų, užtikrins kokybišką mūsų vaikų ugdymą.

5. Mes manome, kad Pilaitės gyventojų vaikams svarbu užtikrinti įvairovę ir galimybę rinktis tarp skirtingos ugdymo kultūros mokyklų. Nevalstybinė katalikiška mokykla Pilaitės seniūnijoje būtų didelė pagalba tėvams, kurie nori vaikus leisti į nevalstybines mokyklas, tačiau neturi finansinių galimybių arba tokios mokyklos yra toli nuo namų.

6. Katalikiška mokykla ir Dienos centras papildytų bendruomenės namus ir bažnyčią, kylančią gretimame Tolminkiemio g. sklype. Taip atsirastų galimybė vienoje vietoje bendrauti ir bendrai veiklai suburti katalikišką bei katalikų tikėjimo nepraktikuojančių, bet pasaulėžiūrai pritariančių šeimų bendruomenę, stiprinant jos ryšius ir įgalinant imtis atsakomybės už visos Pilaitės bendruomenės aplinkos gerinimą.

7. Mokykla ir Dienos centras bus visiškai pritaikyti neįgaliųjų reikmėms ir taip pagerins šios labiausiai pažeidžiamos mūsų bendruomenės dalies gyvenimo kokybę.

8. Mūsų manymu, Savivaldybės siūlomas sklypas, esantis tarp Pilaitės prospekto ir Sidaronių gatvės, mokyklai yra netinkamas dėl šių priežasčių: (1) Ši vieta yra toli nuo gyvenamųjų namų, šalia judrių gatvių, kur nėra įrengtų vietų jas kirsti pėstiesiems. Tai keltų nepatogumų tėvams, vaikai negalėtų mokyklos pasiekti patys ir būtų sunkiau užtikrinti mokyklą lankančių vaikų saugumą. (2) Be to, Arkivyskupija nemato galimybės statyti mokyklos Savivaldybės pasiūlytame sklype. Katalikiška mokykla ir Dienos centras sudaro dalį komplekso, skirto bendruomenei, kurios branduolys kuriamas Pilaitės centre statant bažnyčią ir bendruomenės namus. Mokyklos įkurdinimas Savivaldybės siūlomame sklype apsunkintų bendruomenės gyvenimą.

Kartu su Pilaitės seniūnijos bendruomene prašome Vilniaus miesto Savivaldybės merą ir Savivaldybės Tarybos narius persvarstyti šį klausimą, atsižvelgti į Pilaitės bendruomenės poreikius bei išsakytus argumentus ir Tolminkiemio g. esančiame sklype, bendradarbiaujant su Vilniaus Arkivyskupija, sudaryti sąlygas pastatyti ir įrengti nevalstybinę katalikišką mokyklą.

Pasirašyti peticiją galite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pirmam        2017-12-3 19:15

Nuo mokesčių atleisti abu.

Pirmam        2017-12-3 19:14

Atvirkščiai - visi konservatoriai nupirkti kunigu. Kaip manote, kieno didesnis turtas, milijardais euru - katalikų bažnyčios Lieruvoje ar turtingiausio lietuvio (Maksimos savininko, jau kelis metus gyvenančio Londone)?

Vietoj vienos propagandos       2017-12-3 19:12

Avinai renkasi kita. Taip ir pasiklysta tarp dviejų pušų.

Išties, ateizmas, kaip sekuliaristinė pasaulėžiūra       2017-12-2 2:30

tėra kitoks tikėjimas, - kad Dievo nėra (ne joks mokslas).
Vadinasi, pasaulėžiūrinių bedievių reikalavimas tikintiesiems išvis DRAUSTI steigti savo mokyklas ir tokiu būdu valstybine visuotine religija paversti jų sekuliarizmą pats prieštarauja valstybės ir religijos atskyrimui.
Antra vertus, ateizmas yra juoda netikėjimo bedugnė, pasmerkianti žmogų,
jei tik jis linkęs atsakingai apsisvarstyti, klausti apie galutinius dalykus,
gyvenimo beprasmybei savo baigtinumo, mirtingumo akistatoje.

Pritardami "valstybinei" mokyklai        2017-12-2 0:12

pritariame ir g a l i m y e i steigti katalikišką ar kurio nors kito valstybės pripažinto ir Lietuvoje pakankamai skaitlingo tikėjimo (ne sektos!) mokyklą,
nes pati valstybė, jos Konstitucija užtikrina kiekvieno mūsų sąžinės laisvę.
Antraip, proto sutemose, neišmanėliškai ir savižudiškai užsitrauktume
žmogų ir politinę bendruomenę suprimityvinančios,
lėkštos totalitarinės sekuliaristinės ideologijos kilpą.
Akivaizdu, kad siekis s u v a l s t y b i n t i ateistų ar agnostikų pasaulėžiūrą, draudžiančią steigti katalikišką progimnaziją,
prieštarauja Valstybės ir Bažnyčios konstitucinei perskyrai.

Lenkai       2017-12-1 13:25

Vilniaus link slenka važiuoti, pėsti, ropoja keliais giedodami lenkiškas katalikiškas giesmes. Jie steigia jėzuitų mokyklas, gimnazijas, siekia perimti visų universitetų istorijos katedras.

taip       2017-12-1 11:59

turime kelti tautos dorą,kilnumą.

LNK Group Dormeo čiužinys       2017-12-1 9:08

Kodėl neatskirta bažnyčia nuo valstybės? Visi kunigai nupirkti konservatorių.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.