Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Intelektualų vaidmuo

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 10 d. 0:23

8     

    

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Mokytojų dienos proga vėl girdėjome daugybę patikinimų koks svarbus Lietuvos ateičiai švietimas, kokia reikšminga mokytojo profesija bei kokia didelė ir svarbi pedagogų atsakomybė už Lietuvos vaikų ugdymą.

Deja, šiandien tokie žodžiai nieko nereiškia. Realybė ir šiandieninė mokytojų bei švietimo darbuotojų situacija visiškai skiriasi nuo deklaruojamų šūkių ir pažadų. Todėl esame priversti kreiptis pagalbos į visuomenę.

Šiandien mes, mokytojai, gyvename nežinioje dėl savo ateities ir perspektyvų, esame apkrauti papildomu biurokratizmu, nesame tikri net dėl savo kito mėnesio atlyginimų bei negalintys planuoti jokios ilgesnės savo asmeninės gyvenimo perspektyvos. Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai.

Todėl šiandien kviečiame visuomenę solidarizuotis ir padėti pasiekti pozityvių pokyčių Lietuvos švietime.

Pirmiausia, ko norime, – kad pasikeistų valdžios požiūris į mokytojus.

Pedagogų protestas Kaune tik dar sykį patvirtina, kad dabartinė švietimo ministrė nebeturi mokytojų bendruomenės pasitikėjimo.

Įvestos naujos ir neišdiskutuotos reformos mokyklose pasėjo susipriešinimą, tarpusavio konkurenciją ir tik dar didesnį nerimą dėl ateities. Tai pakerta bet kokį pasitikėjimą švietimo sistema.

Todėl reikalaujame, kad ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų.

Peticiją pasirašyti galima ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 4:39
Ohoho       2018-10-11 23:08

peticiją jau pasirašė 0,18% Lietuvos gyventojų. Wow ! Kur straipsnis kad įvyko MASINIS peticijos pasirašymas ir kad visa Lietuva reikalauja atsistatydinti ??? Pasigendame jūsų “objektyvios ir nešališkos” nuomonės šiuo klausimu!

Ateina       2018-10-10 21:35

mokytojas į pamoką ir nušvilpia į pamoką susirinkusius mokinius.Mokiniai nušvilpia mokytoją.Pamoka baigta.Žmogui Dievo duota kalba -bendravimo dovana.Bet kam to reikia,jei yra paprastesnių bendravimo formų,atjungus mąstymą-švilpimas.

Na švilpimas       2018-10-10 19:09

nėra protesto išraiška mokytojui,tai kultūros,išprūsimo stokos išraiška.
Ar manote tėvai turėtų švilpti vasaros metu sutikę mokytoją su chalatu 11 val dienos užsimioegojusiąvedžiojančią šunį?Ji gali sau tai leisti,turėdama vasaros metu,kelių mėn atotogas,apmokamas iš mokesčių mokėtojų-tėvelių sumokėtų mokesčių į biudžetą,tų,kurie dirba dienoje 8 val ir atostogų per metus išeina kokią savaitę ar dvi,o kartais ir ne.Ir dirba atsakingą darbą ir įtemptai.

Salomėja       2018-10-10 9:40

Ministrė ko gero tikrai niekam tikusi, bet ji nei geresnė, nei prastesnė už iki šiol buvusius. Apie etatinį apmokėjimą seniausiai buvo kalbama ir planuojama ir dabar dėl to visus šunis karti ant šitos atpirkimo ožkelės nederėtų. Aišku - paskutinis absurdas mokytojų darbo apmokėjimą atiduoti į direktorių rankas. Dauguma jų - nevykėliai intrigantai. Jų funkcija - drumsti vandenį, kad būtų užmaskuotas tas visas milžiniškas antstatas ant mokytojo galvos, ir tęstųsi amžinas šaršalas vadinamoje švietimo sistemoje, kad niekas nieko suprast nebeįstengtų. Argi ne juokinga? Iš kailio nėrėsi šitie pusgalviai, kad sukurtų galvų nuleistą opiniją - mokytojai begalviai - o ką girdim dabar? Pasirodo, direktoriai blogi. Asmeniškai man šita dainelė laaabai patinka. Nereikėjo pjaut šakos, ant kurios patys sėdi. Nereikėjo tyčiotis iš mokytojų, nereikėjo prisidėt prie Lietuvos švietimo naikinimo. Reikėjo suprast paprasčiausią dalyką - mokytojo paskirtis - mokyti mokinius ir padėt mokiniams mokytis. Bet direktoriams paprasčiau buvo būti įrankiu šutvės rankose. Elementaru - jeigu mokytojai prasti - kiek gėrio gauna antstato aplinka! Jėzusmarija - tik blaškykis po pasaulį, (pastebėjot? paskutiniais metais vojažų geografija egzotiška - Zelandija, Nepalas), tik graibyk metodikas, programas, egzaminų modelius, vertinimą, planavimą, viskas sueis, tik mokyk tuos nemokšas mokytojus, tik griauk pasaulį seną, tik naują statyt. Juk jeigu mokytojas bus niekas - kiti bus viskuo. O reikėjo tik leisti padėti mokiniams išmokti. Dar ir dabar nevėlu - duokit dirbti visiems mokytojams po etatą ir daugiau. Darbo nors vežimu vežk - individualios ir visokios konsultacinės valandos, būreliai, įvairi ugdomoji popamokinė veikla - tik spėk suktis. Kur pinigai už visa tai mokytojams sumokėti dingo? Štai kur klausimas. Jeigu tai būtų valstybės reikalas, tai per keletą metų Lietuva nebebūtų pigios darbo jėgos tiekėja.
Ir dar įdomu, gal kas žinot, ar Suomijoje yra mokyklų direktorių kadencijos? Manau, kad nėra. Nes ten direktoriai protingi.

Agnė       2018-10-10 7:42

O ką į vietą?
Apie pedagogus bei jų profsąjungas nuomonės irgi įvairios sklando, rajonuose ne visi švietimo skyriai virpa noru dirbti, nes neprijaučia LVŽS.Nušvilpimas ministrės parodė mokytojų “kultūrą”.

zebediejus       2018-10-10 7:37

Palaikau mokytojus, kita vertus, kas lietuvoje jau labai gali prognozuoti savo ateiti ir zinoti perspektyvas. Nebent tas kuris ruosiasi emigruoti. O kokioje srityje nera taip vadinamu reformu, t. y. chaoso visur panasiai. Manau lietuvoje viskas eis tik prastyn, nes, mano nuomone, atlikti geras pertvarkas trukdo korupcija bei zmogiskuju, finansiniu, politiniu ir bet kokiu kitu istekliu nebuvimas. Geros dienos!

Tikrai       2018-10-10 6:53

nepasirasysiu, nes pedagogu poelgis su svilpimais yra labai neetiskas.Antra, nesu isitikines kad viskas yra taip blogai.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.