Nerasta rubrikos

Peticija raginama pagerbti Berlyno išpuolio didvyrį – lenką vairuotoją Lukaszą Urbaną

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 27 d. 10:12

10     

    

Peticija raginama pagerbti Berlyno išpuolio didvyrį – lenką vairuotoją Lukaszą Urbaną

Tūkstančiai vokiečių kreipėsi į prezidentą Joachimą Gaucką (Joachim Gauck) ragindami pagerbti Lenkijos pilietį Lukašą Urbaną (Lukasz Urban), kuris gruodžio 19-ąją pasipriešino išpuolio kalėdinėje Berlyno mugėje vykdytojui ir taip išgelbėjo daugybę žmonių gyvybių.

Svetainėje Change.org paskelbtą peticiją, kuria reikalaujama 37 metų Lukaszui Urbanui skirti po mirties aukščiausią Vokietijos Federacinės Respublikos nekarinį apdovanojimą „Už nuopelnus“, per keletą dienų pasirašė jau 35 000 žmonių.

„Jo heroizmas, tikėtina, išgelbėjo daug gyvybių. [...] Visi vokiečiai – ne tik berlyniečiai – yra įsitikinę, jog būtina pagerbti jo prisiminimą ir padėkoti tiems, kuriuos jis paliko“ – žmonai ir jo septyniolikmečiui sūnui.

Kaip skelbiama žiniasklaidoje, vairuotojas buvo pagrobtas, tačiau jis pasipriešino ir buvo nužudytas, kai nekreipdamas dėmesio į grasinimus jis susigrūmė su užpuoliku, kad nukreiptų sunkvežimį nuo žmonių. Per grumtynes jis buvo sužeistas, o po išpuolio – nušautas.

L.Urbano kolegos, Didžiosios Britanijos sunkvežimių vairuotojai, sukrėsti jo žūties aplinkybių, pakvietė pagal galimybes paremti žuvusiojo šeimą. Skelbiama, jog šiuo metu jau surinkta 65 000 eurų.

Parengta pagal leparisien.fr.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

lietuvaitis       2017-01-2 22:54

Kur įrodymai kad jis buvo didvyris?

Marginalas trečiąkart       2016-12-28 14:45

Pamiršau pasakyti matęs dar ir tokį “paaiškinimą”, kad neva “ISIS ir Al-Kaidą” siūlo naudoti teraktams sunkvežimius… Suprantama, be nuorodos. Tikriausiai šis paaiškinimas reikalingas todėl, kad 28 aukos - labai “skysta” palyginti su daug įspūdingesniais skaičiais Prancūzijoje (gal vokiečių spectarnybos labiau myli savo tautiečius? O gal “grupuotėms” trūksta sprogmenų?) Ypač žavus yra dar Al-Kaidos prikergimas prie ideologiškai būtinos ISIS, kad ir visai ne vietoje. Bet elektroniškai sunumeruoti durniai su prikabintais “išmaniaisiais” viskuo patikės, juk TV - geriausias tiesos skelbėjas!

Marginalas darkart       2016-12-28 7:25

Pasižvalgiau po internetą - kaip ir maniau, klaustukų padaugėjo.
Gal buvau neatidus, bet NEPAVYKO rasti aprašymo, kaip tas sunkvežimis buvo pagaliau sustabdytas ir ar jis važiavo jau be vairuotojo (plane pažymėta vieta, kur “buvo sustabdytas”).
Berlyno policija reaguoja žaibiškai, bet sunkvežimis padaręs savo darbą puikiausiai ištrūko iš turgelio miesto centre ir pagaliau nežinia kieno ir nežinia kaip buvo sustabdytas. Miesto centre yra pilna profesionalios policijos, kiekvienas kvadratas stebimas. Tačiau šaunioji policija po kiek laiko sučiupo tik niekuo dėtą pakistanietį Tiergaretene… Matyt NE TA policija!
Tas neva Anis Amri turėjo būti idiotas, palikęs sunkvežimyje savo dokumentą. Dokumentas yra svarbiausias dalykas, kuris arba tik prie savęs, arba jo nėra visai. Visai galima įtarti teatrą: kas “surado”, tas ir bus “pametęs” ten tą dokumentą.
Panašu, kad Amris (dabar taip teigiama) nužudė Urbaną dar apie 3 valandas iki terakto. Tris valandas jis laikė lavoną kabinoje. Per tą laiką nužudytajam skambinta - kvailam aišku, kad dienos metu daromi reikalai, vairuotojas gali būti ieškomas, bet drąsusis Amris nemanė, jog Urbano ieškos, jis palieka lavoną kabinoje, o paskui išvažiuoja į teraktą kartu su tuo lavonu!
Tačiau pasirodo, kad Amris dar ir toks gudrus, kad ramiausiai išvyksta iš Berlyno ir važinėja sau tris dienas, užuot tą pačią dieną išvykus pasislėpti ir niekur nesirodyti bent savaitę. Ne, jau gruodžio 23 jis nekliudomai atsibasto į Milaną. Išlipant iš traukinio vyksta (taip rašoma) “eilinis dokumentų tikrinimas”. Apie Amrį pasakota, neva turėjo kelis pasus, bet paprašytas matyt pasigedo, nes tą vienintelį “pametė” sunkvežime. Todėl jis užuot parodydamas pasą, iššauna į policininką. Kaip manote, ką jis tuo metu sušuko? - Teisingai, AL AKBAR, ką gi dar turi sušukti teroristas!
Dabar bus pats įdomiausias lauktas momentas rusišku pavadinimu “koncy v vodu”: policija Amrį (ar Amrį? ar tas Amris iš viso dėtas? gal jau seniai lavonas?) NUŠAUNA (nušovė net pradedantis policininkas, o patyręs teroristas nesugebėjo net netikėtai nušauti nė vieno, tik sužeidė!) Savaime aišku, tuoj pat identifikavo piršto atspaudus, neva Amrio paliktus sukvežimyje ir išsiuntinėtus po visą ES (jis matyt to nežinojo ir laisvai sau važinėjo kur patinka, o juk rašo, kad buvo susijęs su “grupuotėmis” - kur dingo “grupuotės”? kodėl neparengė saugios slėptuvės?)
Na ir be abejo, skaitydami būtinai rasite “Islamo valstybę”, kaip dabar be jos! - juk džihadas ir kova su įsibrovėliais sodomodemokratais - tai “Islamo valstybė” [su tuo įtariamu žvalgybininku Šimonu Eliotu (Snoudeno informacija!), pasivadinusiu “kalifu al Bagdadi”, priešakyje - beje, manoma, kad žvalgybininkas jau ištrauktas iš žaidimo inscenizavus mirtį] - mat Amris būtent jam prisiekęs ištikimybę!
Panašu į eilinį feiką.

Marginalas Džeikui       2016-12-28 5:07

“Paslaptis” tėra tik buvusios sovietijos žmogėnams, kurių spauda iki šiol bijo prasižioti net apie tai, kad Kaczynskio lėktuvas buvo susprogdintas. Pats moki angliškai, pasirausk amerikiečių internete apie 911 ir matysi, kokia tai “paslaptis”. Net į dvynius sudėtų sprogmenų rūšis mokslininkų seniai nustatyta, o apie Pastato Nr 7, į kurį JOKS lėktuvas nebuvo įsirėžęs, TV kvaiša paskelbė jo fone dar jam tebestovint.
Rašiau čia šimtą kartų su visomis nuorodomis, bet matau, kad čia diskutuoti - bergždžias užsiėmimas.

Dzeikas       2016-12-27 21:27

Daug ka galima feiku pavadinti, taciau to neuztenka. Be to yra toks dalykas kaip dideliu skaiciu teorija.I tavo mineto masto falsifikacija butu itraukta tiek zmoniu, kad islaikyti slaptuma paprasciausiai nepavyktu. Net KGB nepajegdavo nuslept slaptuju operaciju ilguoju laikotarpiu ir vykdant tokio pobudzio operacijas reguliariai.

Marginalas Džeikui       2016-12-27 18:20

Pirma reikia tiksliai nustatyti, kas tie teroristai, kokia jų kilmė, kuo vienas teraktas skiriasi nuo kito. Savo nuomonę į “islamo terorizmą” esu seniai išdėstęs. Ne musulmonai pradėjo šį karą, bet melagingas Sadamo apkaltinimas gaminant branduolinį ginklą ir tuo pretekstu agresija prieš Iraką. Nėra jokių abejonių, kad 911 - toks pat feikas, kaip ankstesnės “Riazanės pratybos” su “cukrumu” (provokacija prieš čečėnus siekiant palaužti pasipriešinimą). Po 911 prasidėjo agresija Afganistane, nors jokio “Bin Ladeno” ten nerado (jo ten ir nebuvo). Visas dabartinis privatumo ir laisvės naikinimas buvo pagrįstas “apsauga nuo terorizmo”, taigi kas suinteresuotas? Mažai kas domėjosi Carnajevų byla dėl Bostono įvykių. Teroristai tikri, bet policijos kruopščiai parinkti padedant ruskių FSB. Todėl ir visi kiti garsesni teroro aktai, ypač tie, kuriuose teroristai skubiai likviduojami, irgi yra policinė provokacija vis ta pačia žmonijos pavergimo ir elektroninio orvelinio konclagerio statybų linkme. Be policijos yra ir Maskolijos interesas destabilizuoti Vakarus.

Dzeikas       2016-12-27 14:51

Tarabildai:
Tame ir beda, kad nepaskelbia. Priemoniu spektras butu labai platus ir neisvengiamai atsilieptu gyvenimo lygiui.O priemones turetu but sekancios:
1) Perziureti zmogaus teisiu samprata tu, kurie atmeta jas atzvilgiu.Tuo pagrindu bausti ir asmenis betarpiskai vykdziusius teraktus, ir JU SEIMU NARIUS.Gal but suteikt galimybe pastariesiems pasirinkt: deportacija(savo lesomis) arba mirties bausme.
2) Reikalauti is valstybiu, esanciu teroristu kilmes vieta persekioti teroristu seimu narius gyvenancius ju teritorijose ir bausti. Nesutinkanciu su sia nuostata valstybiu atzvilgiu traukti diplomatinius santykius, arba, - jeigu tai Vidurzemio juros baseino salis, okupuoti 50-100km pakrantes juosta isvalant teritorija nuo ciabuviu.
Manau, kad toks Marokas , Tunisas, Egiptas bendradarbiaus. Likusiems padaryti klizma ir okupuot pakrantes teritorijas.
Tokia praktika turi precedenta. XIX amz pradzioje Afrikos pakrante priklause Osmanu imperijai.De fakto ten valde genciu kunigaikstukai-karaliukai gyvene is europieciu laivu plesimo plaukiojusiu Vidurzemio jura. Europos valstybes nenorejo kistis kariniu keliu ir paprasciausiai atsipirkinejo duokle nuo tu piratu. JAV , kurios prekybos laivai pradejo tuo metu pradejo plaukioti ten “nesuprato” sios praktikos ir emesi daryti zonda arabu kunigaikstukams: pasiunte juru pestininkus ir nuosekliai ,viena po kitos uzeme arabu tvirtoves ir draske tas ju irstvas.Veliau tos pacios praktikos emesi ir Europos valstybes: Prancuzija, JK ir Ispanija. Siaures Afrika buvo okupuota ir kolonizuota siekiant isvengti kriminaliniu dariniu susikurimo.
Tad dviracio isradineti nereikia.
PS. Karas neskelbtas, taciau apdovanojimas turi buti karinis, nes zmogus paaukojo gyvybe bandydamas sustabdyti piktadarybe.

Tarabilda       2016-12-27 14:25

Gal ir karinis, jei karinis aukščiau už civilinį valstybinį. Bet kaip yra? Jei vyksta karas su terorizmu (tikras, o ne retorinis), kas jį yra oficialiai paskelbęs?

Dzeikas PS.       2016-12-27 10:53

Apdovanojimas turetu buti KARINIS.

Dzeikas       2016-12-27 10:52

Lenkiu galva Lukaszo Urbano atminimui.
Toks turetu buti atsakas islamistams visuose lygiuose ir totalinis.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.