Peteliškės žiemos lentpjūvėse

Irena Vasinauskaitė   2013 m. spalio 1 d. 13:20

6     

    

Peteliškės žiemos lentpjūvėse

Mažne prieš aštuonetą mėnesių galimai kažkoks bailus verslininkas, nelaimėjęs konkurso įrenginėti Šiaulių senelių savarankiško gyvenimo namus Rėkyvos mikrorajone, nutarė „atlikti reviziją“ svetimomis rankomis. Gudruolis ar gudruolė Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkės Nijolės Malakauskienės vardu išsiuntinėjo skundus FNTT ir STT apie įtariamus pažeidimus minėtuose namuose. Tik gavusi FNTT kvietimą atvykti į apklausą su turimais įrodymais, aktyvi visuomenininkė sužinojo, kad kažkoks sukčius pasisavino jos tapatybę ir parašė skundą (daugiau skaityti ČIA, ČIA, ir ČIA).

Prasidėjo ilgas ir sunkus tiesos ieškojimo kelias, besitęsiantis iki šios dienos. Pasidomėjus, kaip vyksta tyrimas dėl asmens, parašiusio skundą N.Malakauskienės vardu, nustatymo, paaiškėjo, kad jis sustabdytas. Žiniasklaida gana aktyviai rašė apie šią keistą istoriją ir iš vienos bylos išsikerojo antroji. Po publikacija ekspertai.eu portale „Prasideda Šiaulių visuomenininkų puolimas“ buvo parašytas Nijolę Malakauskienę ir jos vadovaujamą Rėkyvos gyvenvietės bendruomenę įžeidžiantis bei šmeižiantis komentaras, todėl moteris kreipėsi į teisėsaugos institucijas, kad būtų įvardytas komentaro autorius.

Mėgėjiška programa šmeižiko kompiuterio buvimo vietą nustatė programuotojai – Peteliškių gatvė Vilniuje. Tą patį neoficialiai patvirtino ir tyrėjai. Tačiau vasaros pradžioje N.Malakauskienė gavo Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūros nutarimą, kuriuo buvo pranešama gana netikėta žinia – įžeidžiamas komentaras parašytas iš Pakapės kaime medžio darbų įmonėje buvusio kompiuterio… Įmonės savininkas Vaidotas Dijokas autoriumi įvardijo save ir tyrėjams atgailavo, jog Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkės „įžeisti nenorėjo, tokio tikslo jis neturėjo. Jei komentaru jis N.Malakauskienę įžeidė, tai jis atsiprašo ir nuoširdžiai gailisi“. Taigi, prokuratūra šiuo klausimu tyrimą nutraukė teigdama, kad „nusikalstamos veikos, šiuo atveju, neturi visuomeninės reikšmės“, nors komentare gana šlykščiai buvo apibūdinami Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės žmonės. Nijolė Malakauskienė kreipėsi į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Rugsėjo pabaigoje vyko gana įdomus taikinamasis posėdis. Paprastai pirmuosiuose bylos posėdžiuose proceso dalyviams siūloma taikytis, o norintys įvykius stebėti žmonės varomi lauk. Uždaro svarstymo pageidavo ir kaltinamasis V.Dijokas. Šį kartą N.Malakauskienę palaikantys žmonės paprašė, kad Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Aleksandras Prygunkovas priimtų atskirą nutartį dėl norinčiųjų klausytis posėdžio, ir sekretorė Jurgita Juškuvienė ,supratusi, kad šį kartą proceso stebėtojų atsikratyti nepavyks, suleido visus į salę.

Visuomenininkė Nijolė Malakauskienė ir verslininkas Vaidotas Dijokas – užimti žmonės, todėl nutarė susitaikyti ir negaišti brangaus laiko teismuose: siūlome perskaityti Šiaulių apylinkės teismo nutartį.

Post scriptum arba Autorės nuomonė nutarčiai įsiteisėjus:

Stebėdama šią istoriją visus beveik devynis mėnesius, supratau, kad kliauzių rašinėtojai operatyviai nustatomi tik „sužeidus“ kokios nors parapijinės reikšmės politikos mega žvaigždės orumą. Eiliniai visuomenininkai bylinėtis neturi nei laiko, nei pinigų advokatams, todėl anoniminiai komentatoriai savo fantazijos neriboja.

Be to, pribloškė Vaidoto Dijoko elgesys teisme ir gyvenime. Šis vyras yra Rėkyvos centro seniūnaitis. Negražiai apibūdinusiam kolegę – Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkę Nijolę Malakauskienę – ir savo seniūnaitijos gyventojus lyg ir derėtų atsistatydinti. Tačiau, matyt, džentelmenai seniūnaičiai dar negimė. Akivaizdu ir tai, kad nepadorių visuomenininkų pridengtos peteliškės ramiausiai sau žiemos lentpjūvėse – iki naujo anoniminės neapykantos pliūpsnio aktyvių žmonių adresu?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

medzioklis       2015-05-25 20:01

sis veikejas dabar bet kokia kaina siekia vadovauti meddziotoju bureliuj

Algirdas       2013-10-2 6:48

Dideli tikslai pasiekiami tik atkakliu ir sunkiu darbu. Nijolei, netrūkstančiai optimizmo ir gerų idėjų, ištvermės ir sėkmės!

Įdomu       2013-10-1 21:32

Tai negi žmonės napažįsta vietinių gyventojų, kad tokius seniūnaičius išsirenka? Ir kam jie iš viso reikalingi? Ką jie veikia, kur jų ataskaitos?..

Šiaulietis       2013-10-1 17:22

Pirma, tai visuomenininkės N.Malakauskienės apšmeižimas įtartinai aktyvus.
Antram ar tokios ir pan. bylos, esant šiuolaikinėms technologijoms, teisėtvarkos struktūrų prieigoms ir įgaliojimams sąmoningai taip ilgai tiriamos, apauginant didžiulėmis mokesčių mokėtojų sąnaudomis.

Anikė       2013-10-1 16:50

“Muliažinė Lietuva”,taip pavadino kraštą Vytautas V.Lansbergis.Aš pavadinčiau dar ir Miražinė,nes policijos “veikėjai”
rašo,kuria,fantazuoja,kurpia bylas,manau,kad įbaugintų ir taip išsigandusius žmones.Kas dalyvauja teismuose stebėtojais,mato,kokios tai būna menkos problemos,o žmogus “taršomas”,matyt,kieno tai pageidavimu.Teismai tarnauja
baubu,susidorojimo su nepaklusniais įrankiu.

O merginos       2013-10-1 14:06

bagažinėje nenustatė.Matyt,rimtai nežiūrėjo į vienišą šauksmą.Turėtų kiekvieną iškvietimą vertinti visu rimtumu.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.