Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:30

3     

    

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn jei jie nesilaikys griežtų Jungtinės Karalystės priemonių, pradedant nuo tų, kurie praėjusią savaitę išvengė pirmojo skrydžio į Ruandą.

Siekiantys prieglobsčio, kirtę Lamanšo sąsiaurį valtimis, bus sužymimi elektroninėmis priemonėmis.

Vidaus reikalų ministerija stebės pabėgėlius, kurie atvyksta „pavojingais ir nebūtinais“ keliais.

Tačiau toks metodas aktyvistų buvo pavadintas „baudžiančiu“ ir „drakonišku“.

Kritikai sako, jog jis reikš, kad ir su tikraisiais prieglobsčio prašytojais bus elgiamasi kaip su nusikaltėliais.

Pabėgėlius, atvykstančius per Lamanšo sąsiaurį mažomis valtelėmis, numatyta sužymėti elektroninėmis priemonėmis ir jie bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jei nepaklus naujiems Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymams.

Dvylikos mėnesių trukmės bandomoji schema stebės, kas atvyksta į Britaniją pavojingais ar „nebūtinais“ keliais, pritaisius jiems žymas. Tačiau tai gali nutikti ir pabėgėliams, kurie yra kankinimų ar prekybos žmonėmis aukos.

Pirmieji sąraše sužymėjimui yra 130 tų, kuriuos buvo numatyta deportuoti pirmuoju skrydžiu į Ruandą prieš jį sustabdant paskutinę minutę įsikišus Europos teisėjams.

Šis metodas kairiųjų aktyvistų buvo išvadintas „baudžiančiu“ ir „drakonišku“, kurie įrodinėjo, kad tie, kurie bėgo į Britaniją vardan saugumo, bus traktuojami kaip „nusikaltėliai“.

The Independent praneša, kad kritikai taip pat primygtinai tvirtina, kad „nėra jokių konkrečių įrodymų“, kad tokios priemonės pagerins paklusimą.

Prieglobsčio prašytojai gali būti sulaikyti ir iškeldinti, jei bus pažeisti sužymėjimo reikalavimai, teigia Vidaus reikalų ministerija.

Pabėgėlių tarybos generalinis direktorius Enver Solomon sakė: „Baisu, kad ši vyriausybė ketina elgtis su vyrais, moterimis ir vaikais, kurie pabėgo nuo karo, kraujo praliejimo ir persekiojimo, kaip su nusikaltėliais.

Šis drakoniškas ir baudžiantis ne tik nerodo jokios užuojautos kiekvienam pažeidžiamam žmogui, jis taip pat nedaro nieko , kad atgrasytų tuos, kurie desperatiškai siekia saugumo Jungtinėje Karalystėje.“

Naujosios taisyklės kelia sąlygą, kad visi tie, kuriems uždėtos elektroninės žymos, turi paklusti bet kokiems Vidaus reikalų ministerijos nurodymams tam tikrais laiko tarpais.

Į tas sąlygas gali įeiti komendanto valandos ar atskirties zoną aplink apibrėžtą teritoriją, jei to reikia.

Vyriausybei, susidūrusiai su skirtingų politinių jėgų kritika, bus sunki savaitė po to, kai lėktuvas, skirtas deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą, po Europos Žmogus teisių teismo paskutinės minutės įsikišimo liko ant žemės.

130 prieglobsčio prašytojų, kurie iš pradžių buvo numatyti skrydžiui, yra suprantami kaip pirmieji elektroninio žymėjimo sąraše.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas sakė: „mes laikysime sulaikytus tiek žmonių, kiek leidžia įstatymas, bet kai teismas nurodys, kad asmuo, turėjęs dalyvauti antradienio skrydyje, būtų paleistas, mes juos sužymėsime, kur tai tinkama.“

Praėjusį ketvirtadienį planuota deportacija į Ruandą sustojo po to, kai ne savo darbo metu Europos Žmogaus teisių teismo teisėjas įvykdė 11-os valandos intervenciją, informuodamas įgulą, kad Boeing 767 negali pakilti taip, kaip numatyta, iš Mod Boscombe Down Solsberyje kai laikrodis mušė pusę vienuolikos.

Nors apie įvykį buvo plačiai pranešama, praėjusį antradienį iš Jungtinės Karalystės turėjo būti išsiųsti tik septyni migrantai. Nepaklusnūs ministrai anksčiu reikalavo, kad lėktuvas vyktų net tuo atveju, jei jame skristų tik vienas asmuo.
Bet po paskutinio įvykių posūkio prieglobsčio prašytojai, turėję būti deportuoti pirmuoju lėktuvu į sostinę Kigalį, išlipo iš lėktuvo prieš jam išskrendant, ir tai buvo pirmasis patvirtinimas, kad skrydis nevyks.

Ši drastiška įvykių eiga stato ministrus į priešpriešą su Strasbūro teismu, kuris yra Europos Tarybos dalis.

Aukščiausiasis teismas taip pat turi liepą surengti teisminę peržiūrą, kad nuspręstų dėl Ruandos projekto teisėtumo.

Downing Street‘o šaltinis teigė: „Tai yra bjauru, kad po to, kai vidaus teismai ne k

artą priėmė sprendimą vyriausybės naudai, teisėjas Europos teisme įsikišo, kad sutrukdytų nelegalių migrantų perkėlimą į Ruandą“.

Manoma, kad Ruandos užsakomasis orlaivis mokesčių mokėtojams kainavo iki 500 000 svarų sterlingų. Jei pridėsime pyktį vyriausybėje, atrodo, kad šiuo metu Vidaus reikalų ministerija neturi būdų Europos teismo sprendimui užginčyti.

Nepaisant paskutinių teisinių iššūkių, Ruandos vyriausybės šaltinis, kalbėdamas su ITV tvirtino, kad jie išlieka „pasiryžę“ ir „įsipareigoję“ tam, kad partnerystė būtų veiksminga.

Tuo tarpu ponia Ponia Patel paskelbė griežtai išreikštą Strasbūro teisėjo nutarimo paneigimą, sakydama, kad ji nusivylusi, kad skrydis į Ruandą negalėjo įvykti, tačiau tai „nesulaikys nuo teisingų darbų darymo“.

Šaltinis: dailymail.co.uk

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-06-24 22:54

Neypatingam:
Kad nieko gero cia nebus buvo aisku jau antra diena po 1991 rugpjucio 21d Putco zlugimo. Kai Lietuvos “organai” neseme “komitetu tarybu valdziai atstatyti” nariu.
Ziurint retrospektyviai aisku, kad 2 chebros , landsberginiu ir brazauskiniu, suzaide Kauseliais, kur jie kauseliu stumdytojai, ju parankiniai - stogas ir klakeriai, o tauta - lochai. Nesvarbu kas laimi, putcistai ar Jelcino salininkai , Lietuvos “vierchai” rokiruojasi ir lieka valdzioje, nesvarbu reali, ar fiktyvi Lietuvos valstybe.
Tada mes dar buvome naivus ir daugeliai tiesiog galvoje netilpo, kad taip elgtis imanoma.
Naivumas - atleistinas.Ne tame beda. Beda, kad nearestuoti isdaviku jau ne naivumas, o nusikaltimas. O tauta toleruojanti taip besielgiancia valdzia yra ne tauta, o etnosas. Kuriam valstybe kaip suniui votinka. Greiciau vystymosi stabdys.
O kas ta “valstybe” ris, kremlius, negrai ar pederastai su pedofilais , - detales.

ah.ą       2022-06-21 22:02

kaput DB, baltiesiems DB kaput, negrai eina ir nesustos.

Neypatingai patiko anglai       2022-06-21 20:02

bet nuomuone keiciasi.Ir del karo,ir negru.Sekmes jiems.Mums jau nieks nebepades.Ypac matesi siandie mitinge,kur teatejo keletas.Mums xana.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.