Prokuratūra

Pedofilijos istorijos atgarsiai: pareigūnai į perspėjimus apie žudynes reagavo tinkamai

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 24 d. 10:32

24     

    

Pedofilijos istorijos atgarsiai: pareigūnai į perspėjimus apie žudynes reagavo tinkamai

tv3.lt

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį buvusiems ir esamiems policijos pareigūnams, kurie kaltinti netinkamai reagavę į pranešimus apie Drąsiaus Kedžio planuojamas žudynes Kaune 2009 metų rudenį.

Generalinės prokuratūros skundas, kuriuo prašyta apkaltinamojo nuosprendžio, atmestas.

Kaltinimai šioje byloje buvo pateikti buvusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojui Tomui Ulpiui, Kriminalinės policijos biuro pareigūnams Dariušui Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui, jų vadovui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui. Pareigūnai buvo apkaltinti piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir tarnybos pareigų neatlikimu.

Prokurorų teigimu, policininkų netinkamas reagavimas į Mindaugo Žalimo pranešimą nulėmė, kad nebuvo užkirstas kelias nusikaltimui.

Pareigūnai savo kaltę visą laiką neigė.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galėjo įvykdyti D.Kedys. Jis kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir Laimutės Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A.Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vijolė Letui Palmaičiui       2016-05-29 8:17

Laisvai mąstantys, kaip ir laisvai kliedintys, mes esam visi. Bet žodžiu laisvamanis, mes vadinam nuo mistinių vaizdinių nepriklausomą žmogų. Žinoma , galima pavadinti kitaip. Yra terminas “ateistas”, bet ateizmas irgi religija. O aš sakau, kad ne mano reikalas , kuo tiki kiti žmonės. Aš apie žmones sprendžiu pagal jų poelgius.

Letas Palmaitis Vijolei       2016-05-29 1:25

Jūsų faktai tikri.
Vatnikienei jie nereikalingi.
Nes jos problema - ne faktų sugretinimas, bet dviejų spalvų matymas užvakarykščiu požiūriu.
Aš irgi laisvamanis: laisvai mąstantis.

Vijolė Letui Palmaičiui       2016-05-26 19:49

Aš neaiškinu - tai yra faktas. Identiškai fabrikuojamos bylos ir Klonio gatvės stebėtojams, ir Bolotnajos aikštės mitinguotojams. Aš pati noriu žinoti, kodėl tai vyksta? Atrodo, kad policininkai, kurie liudijo ir vienose ir kitose bylose, yra baigę kartu tą pačią Minsko milicijos mokyklą. Ir kaltinimai taip pat identiški.
Kai valdymo įrankis yra kokia nors ideologija(nesvarbu kokia) - demokratijos nebūna.
(Mianmare tokia ideologija tapo netgi budizmas). Jūsų pasisakymuose atskleista daug faktų, bet krikščionybė turi tą patį pagrindą, kaip ir kitos monoteistinės religijos - valdžios vertikalę. Tiesą sakant, aš jūsų retorikos: ” Kultūringų Vakarų atsimetimas nuo krikščionybės į satanistinę pagonybę tikram dvasingam vakariečiui, kiek tokių dar yra likę, daug skaudesnis dalykas nei visiems seniai žinoma ir per amžius vis ta pati mongoloidų tryda” net nesuprantu. Aš laisvamanė, o satanizmas yra ta pati kriščionybė, tik atvirkščia.

Letas Palmaitis "minusiukams"       2016-05-26 14:53

Greit ir vieningai sudėliojote: nepatinka, kad niekas šioje suburliokėjusioje visuomenėje, kad ir kliedėdamas nuo ryto iki vakaro savo sapnuojama Demokratija, nesubūrė nė menkiausios grupės, kuri būtų reikalavusi boikotuoti prezidento rinkimus kol sąraše yra Prezidento Žodį paniekinusi ponia. Nedaėjo. Koks prezidentas, tokia ir vaikus aukojanti Molochui visuomenė: prie savo stabmeldiško vėmalo.

Letas Palmaitis Stasiui       2016-05-26 2:35

Kaip pirštu į dangų! Asilas neįtars, kad Furmanavičių likvidavo, kad kiti neįklimptų, bet Kedys davė gerą progą suversti ant savęs įtarimus, todėl tuoj pat po Furmanavičiaus tie patys (rodos rašyta, jei neklystų, apie matytą prie pastebėtos mašinos mongoloidinės išvaizdos asmenį) nušovė ir Naruševičienę (paprasčiausiai paaukojo savo tikslams). Po to jau kiekvienam tapo “aišku”, kad kaltas Kedys. Akivaizdžiai per daug lavonų dėl vieno Kedžio. Ir dar kažin kurioje “Amerikoje pirtyje” galbūt irgi “paspringo skrandžio turiniu” ir Venckienė. Asmeniškai ne itin domiuosi suaugusiais, nes ir už jų dar gali būti daugeliui nematomų grupių interesai. Man svarbu tik viena: viršūnė - paaukotas nekaltas vaikas, o tai parodo mūsų visuomenės moralinį “veidą”. Vienintelis asmuo, kuris galėjo laiku vaiką išgelbėti, turėjo tam D-vo įgaliojimus, bet pasišalino. O paaukojo Prezidento Žodį paniekinusi ponia, kurios vėlesnis atsiradimas balsavimo sąraše net nieko nepapiktino, tik ginčytasi, kuo ji blogesnė ar geresnė už kitus. Visa tai nėra daug geriau nei ruskiška vėmalinė tryda.

Letas Palmaitis Vijolei       2016-05-26 2:16

Aiškinate Vatnikienei visai pro šalį. Ji nori pasakyti, kad rinktis galima tik tarp juodo ir balto, o juoda yra ruskija, balta - “Vakarai”. Aiškinti reikia ne tai, kas toje ruskijoje buvo Bolotnajoje ar kitur, o tai, kad spalvų ir atspalvių yra daug daugiau nei tik pora. Jei kremliai išnaudoja tiesą apie “Vakarus” savo kremlinei propagandai, nuo to “Vakarai” nesidaro šventesni. Kultūringų Vakarų atsimetimas nuo krikščionybės į satanistinę pagonybę tikram dvasingam vakariečiui, kiek tokių dar yra likę, daug skaudesnis dalykas nei visiems seniai žinoma ir per amžius vis ta pati mongoloidų tryda.

Stasys       2016-05-25 15:59

Aš tai nemanau, kad D.Kedys kažką tai nužudė. Gal būt, kažkas vinu šūviu pykštelėjo du zuikius. Taip pat nemanau, kad ta Mergaitė ir profesorė melavo. O štai, manau, kad iš antrosios pusės tiesos tai neišgirsi, o sklinda, mano manymu, vien tik melas, absurdiški scenarijai bei kaltinimai ... Tikiu, kad kažkada viskas paaiškės ir tikrieji nusikaltėliai bei jų rėmėjai ir liokajai gaus pagal nuopelnus. Tikėkimės !

aleUF       2016-05-25 10:32

ale, tai U. ir F. foto,  kur U.  su ūsais o F plikas, kurios buvo pateiktos atpažintio penkiametei mergaitei ne dokumentų klastojimas? Tai tegul vienareikšmiai nustato kokiu tikslu buvo pateiktos penkiametei mergaitei nuotraukos - U - su ūsais, F - plikas, ir kas uždėjo ant foto vienam ūsus o kitam “nuėmė” plaukus ir tegul paaiškina tautai dėl viešo interes, tauta nori tiesos

Vijolė T.Vatnikienei       2016-05-25 9:05

Nieko nereikia kviesti. Garliavos šturmo liudininkai dorojami pagal tą pačią schemą, kaip Bolotnajos aikštės mitinguotojai. Sutampa net detalės. Tik Bolotnajos mitingo dalyviai gavo realius “srokus”( kai kurie juos jau ir atbuvo), o Klonio gatvės stebėtojų dalis yra “nubauduota”. Kitiems pagal kaltinimus “iš lempos” teismai dar tęsiasi.
Įdomus sutapimas: Maskvoje minėdami 2012 05 06 valdžios smurtą prieš taikius mitingo dalyvius - kievieno mėnesio 6 dieną vyksta piketai, o, mes minėdami 2012 05 17 valdžios prievartą prieš taikius stebėtojus, kievieno mėnesio 17 dieną prie Prezidentūros rašėme: “TIE - SOS !”

o?o?o?       2016-05-25 8:26

O neįtikėtina versija kad D. K. išsigalvojo pedofiliją ir ėjo žudyti išsigalvotus pedofilus dėl susigalvotos pedofilijos… gali būti padaryta įtikėtina N. V. pareiškus įtarimus,kaltinimus ir t.t.  dėl D. K.  kurstymo nužudyti pagal liudininko Ž. parodymus apie liepimą žudyti velnius?
... Bet tada vis vien liektų  “Kriminologė R.Gajauskaitė: teisinis nihilizmas įsigalejo” https://www.youtube.com/watch?v=bGKACmpjts0; knyga ” Kedžio kelias” kurioje išdėstyta tai kas išdėstyta, N. V. paviešintos D. K. lavono foto žiniasklaidoje, D.K. lavono foto apie kurias pasisakęs Gylys, nenustatymas kas konkrečiai ir kuo konkrečiai paveikė II mergaitės storąją žarną, neišaiškinta II mergaitės išmatų nelaikymo vienareikšmė priežastis,  mažametei atpažinti pateiktos U. foto, kurioje U. su ūsais ir F. foto, kurioje F plikas.

T. Vatnikienė       2016-05-25 7:56

Lietuviai baisų pedofilų klaną nugalės
Tiktai tuomet kai brangią rusų tautą į pagalbą pasikvies.
Kartu mes išvaduosim šventą Garliavos Mergaitę
Kartu vanosim kailį pedofilams lyg pakvaitę


Ir mandagių žaliųjų žmogeliukų dideli būriai
Taip pat atostogaujančių drąsių, kilnių garbingų Rusijos karių pulkai
Tą baisų pedofilų klaną sunaikins
Ir Lietuvos vaikus nuo pedofilų klano jie apgins.

Letas Palmaitis       2016-05-25 4:22

Gerai, kad dar atsimenama, kad kažkas važiavo iš paskos ir turėjo matyti, kaip suveikia injekcija. Šiaip „publika“ viską greit pamiršta, nauji kyšiai, t.y. įspūdžiai, išstumia senesnius, todėl visuomenė turėtų visus surinktus faktus bei skirtingų pusių argumentus sudėti į vieną leidinį ir išleisti prieinama kaina bei pakankamu tiražu. O kur ta Venckienė (ir ar gyva) - tai dar viena mįslė, jau neminint Deimantės likimo.

nuostabiausioji šalis       2016-05-24 21:44

Tarp kitko,vaizduotės paįvairinimui siūlyčiau visiems pasižiūrėti belgų serialą “Salamander”,šiuo metu rodomą per “Fox” filmų kanalą.Romanas romanu,bet net anekdotai randasi iš tikrovės.Seriale neblogai parodoma kaip tokias nepatogias istorijas galėtų tvarkyti specialiosios tarnybos.Romano autoriaus ta užduotis patikėta išgalvotai R-9 tarnybai,nelegaliai veikiančiai Belgijos Teisingumo ministerijos priedangoje.

nuostabiausioji šalis       2016-05-24 21:36

Mentai išteisinti,Venckienė evakuota į JAV,Kedys nužudytas.Nieko neištirta,bet visa “žiniasklaida” uoliai sau kraunasi šmeižto bylos kuprą vis porindama it mantrą,kad Kedys žudikas.Masiulių ir skvernelių pavyzdžiai parodo,kaip per akimirką galima tapti nuliu,bet drugeliams tai nė motai-gyvena jie trumpai,užtai tada kokie sparnai jų gražūs!

jei isteisinti pareigunai,       2016-05-24 18:44

tiketina, kad patologinis melagis ir ,,svarbiausias liudytojas” (praeityje- vagis, banditas, muses. pleses zmones ir t.t.)ir toliau meluos. Kodel netirta kas nusove teiseja (liudininkai mate du asmenis, kurie veliau, prie narusevicienes namo , galimai, ir pagrobe Kedi), kaip atsitiko, kad visi liudininkai, tvirtine kitokia tiesa, kad ne Kedys uzsake lipdukus ant autobusiuko, ne kedys nusove teiseja ir naruseviciene, ne sava mirtimi mire pats Kedys - svarus batu padai rodo, kad jis, tarsi paukstis perskrido per dumblavota zeme ir, jos ne vienu kojos pirstu nepalietes, zole uzspringo. Uso zutis? Ar ne misterija? Kodel advokate, ginusi abu nusikaltelius Usa ir biologine, i zuties vieta is Kauno ,,atskriejo” per 15 min.?! O juk buvo visa sutve susirinkusi ir lauke Uso ,,pasivazinejimo mirtin” finalo. ten buvo ir teisingasis minsteris Simasius. Kodel uso zmona, buvusi 5 min. kelio nuo zuties vietos, nebego prie mylimo vyro kuno, bet isleke i Kauna? A, uzduotis atlikta, dabar visos k…s varo namo. ir t.t. Teisingumas Lietuvos labai menkutis. Bet, juk viltis mirsta paskutine. Tikiu, kad su Masiulio kysiu, galimai, bus issiaiskinta ir pedofilijos byla- juk jis daugiausiai rekavo. Jei nieko nebuvo, tai ko cia plesytis?

jeijeijei       2016-05-24 17:46

jei teismas nustatė kad pedofilijos nebuvo, teismo nujtartis įsiteisėjusi,  tai ar neturėtų būti pradėtas tyrimas dėl D. K. nužudymo, ir dėl N. ir F. nužudymo nes nėra logikos versijai kad D. K. išsigalvojo pedofiliją ir ėjo žudyti išsigalvotus pedofilus dėl išsigalvotos pedofilijos? Plius “Kriminologė R.Gajauskaitė: teisinis nihilizmas įsigalejo” https://www.youtube.com/watch?v=bGKACmpjts0 bei m,inima knyga ” Kedžio kelias” kurioje išdėstyta tai kas išdėstyta specialisto kriminologo?

Cininas išteisino milicininkus       2016-05-24 17:14

Pats faktas savaime reikšmingas. Labai bus įdomu pamatyti argumentus. Aišku, turėjo parodyti, kad patologinis melagis nepatikimas liudytojas. Bet tada ir Ivanausko - Barauskaitės byla svyruoja. Nors ne, čia patologinis melagis jau bus patikimas liudytojas.

Julius Puras       2016-05-24 16:23

Ne man bet “tiesom” jus apie tai turite papasakoti.

tau       2016-05-24 16:20

To “Julius Puras     2016-05-24 16:00”  jei nežinai tai pasižiūrėk ką kalba kriminologas - “Kriminologė R.Gajauskaitė: teisinis nihilizmas įsigalejo” https://www.youtube.com/watch?v=bGKACmpjts0
O teisėsauga tam ir yra kad nustatinėtų, o ne bimbinbėtų ir faktinių aplinkybių išsamiu netyrimu šalintų prieštaravimus.

Julius Puras       2016-05-24 16:00

“Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.” tik mirties liudininkas galėtu pasakyti kokia mirtimi mirė Drąsius ir daugiau niekas.
Kas dėl “tiesos” tai jos tapo informaciniu technologiju sumontuotos propagandos platintojos. Sarmata ant jusu “tiesos”.

taijeigu       2016-05-24 15:10

tai jei patys pareigūnai nužudė ir pakišo D. K. kaip žudiką  tai dėl to ir netyrė kas nužudė F. ir N., netyrė iš kieno vardu registruoto šautuvo ir kokios markės šautuvo nušauti F. ir N., netyrė kas nužudė D. K.,  netyrė kas konkrečiai ir kokiu tikslu pakeitė D. K. lavono išvaizdą į gerąją pusę?...Neįtikėtina versija kad D. K. išsigalvojo pedofiliją ir ėjo žudyti išsigalvotus pedofilus dėl susigalvotos pedofilijos…

Pagarba       2016-05-24 14:27

persekiojamai teisėjai Venckienei, kad paviešino “nesmurtine” mirtimi mirusio brolio nuotraukas. Juk gerai sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti negu šimtą kartų išgirsti. Kad ir kaip stengiasi “ponai” įrodyti, kad juoda yra balta, vaizdai byloja patys už save ir “kažkodėl” (kaži kodėl?) niekas netiki, kad balta yra juoda.

irr       2016-05-24 12:41

irrrr pareigūnai patys nužudė ir pakišo D. K. kaip žudiką?

Jūs pamatysit,kaip       2016-05-24 12:01

viskas po kurio laiko paaiškės,kaip viskas bus išaiškinta.Tam reikia apie 20 metų.Bet tai bus.Net nenorint,net niekam nenorint,taip bus.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.