Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Profsąjungos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Ugdymo politika

Pedagogų Maidanas prasideda

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 30 d. 0:39

17     

    

Pedagogų Maidanas prasideda

Prasideda Lietuvos mokytojų Maidanas. Ministerijoje mokytojai nakvoja, tėvai ir vaikai veža jiems čiužinius, miegmaišius ir obuolius. Jie nepasitrauks iki tol, kol nebus susitarta. Ponia ministrė tartis nepanoro, iš ministerijos pabėgo. Apie tai, kaip buvo iki to prieita, kokios buvo šių įvykių išvakarės – Lilija Bručkienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Apie su(si)tarimus, paslaptis ir slaptus sutarimus

Trečia streiko savaitė, antradienis. Mitingas penktadienį Vilniuje. Tada vėl streikai – kol bus pasirašyta sutartis. Kiek dar „nuostabių“ interviu, pranešimų spaudai, žinių išgirsime, sunku numatyti. Bet galima garantuoti – po vieną didesnį pliūpsnį kiekvieną dieną tiktai bus. O kartais ir daugiau. Vakar išvykdama iš šalies visus nustebino ministrė, šiandien ji dar dalyvauja renginiuose Briuselyje (priminsiu: 9.40 val. – mokslo parodos „Neregėta Lietuva“ atidarymas, taip pat po atidarymo vyksiančioje mokslininkų diskusijoje; 15 val. – Europos Sąjungos Tarybos (Sporto dalis) posėdyje; 18.30 val. – Europos Komisijos organizuojamame sporto apdovanojimų renginyje #BeInclusive, skirtame pagerbti nugalėtojus ir finalistus, teikusius projektus, skirtus socialinės įtraukties didinimui per sportą).

Dienotvarkė įtempta ir „prasminga“. Ypač, kai jos kuruojamoje srityje krizė, visi laukia susitarimų pradžios, nes kol kas tik imitacijos ir viešieji ryšiai. Dar truputis intrigų. Tiesa, ministrė tikrai rūpestinga, nepaliko šalies be priežiūros – iš ryto visas žiniasklaidos priemones pasiekė informacija, kad streikai rimsta, padėtis jau suvaldyta.

O dabar faktais – vakar streikuojančių ar besiruošiančių streikuoti įstaigų buvo 114, šiandien – 117, dar gaunama pranešimų apie ruošiamus dokumentus. Tikrai viskas tikrai rimsta…

Bet tai dar ne pabaiga. Kol ministrės nėra, vis tiek reikia svarios ir reikšmingos nuomonės. Kas gali būti svariau už Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį? Šiandien LRT radijo laidoje „Ryto garsai“, o vėliau spaudoje jis, kalbėdamas apie mokytojų streikus, teigė: „Teisingai jūs labai pastebėjote, kadangi suaugę sugeba susitarti, Švietimo ir mokslo ministerija ir visos profesinės sąjungos, išskyrus vieną, kurios dalyvavo nuo pat 2017 metų pradžios kuriant etatinį apmokėjimą, sėdėjo prie bendro stalo. Kartu kūrė, kartu diegė tą sistemą, pasirašė kolektyvinę sutartį, numatė, kaip turi būti tobulinama.“

Taip, jos tikrai kartu sėdėjo, taip, jos tikrai kartu kūrė, taip jos tikrai kartu diegė. Taip, kažkokiu (???) būdu buvo ir SUSITARTA. Susitarta labai „sėkmingai“ – atsidėkodamos už tokį mokytojų interesų gynimą, iš šitų lanksčių ir gebančių susitarti profesinių sąjungų nuo rugsėjo mėnesio (!!!) išėjo ir į LŠDPS įstojo 49 organizacijos (1250 pedagogų), įsikūrė 24 naujos (750 žmonių), dar ne viena tikrai tvarkosi dokumentus. Todėl kyla abejonių, ar tos profesinės sąjungos dar turi moralinę teisę dėl ko nors tartis ir derėtis mokytojų vardu. Ir nemanau, kad ši informacija yra įslaptinta ar kam nors nežinoma. Tiesiog labai jau lengva, atrodo, su jomis susitarti ir ruošti „tobulus“ pokyčius.

Kitas dalykas – gal Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nežino, bet streiko metu yra deramasi su streikuojančia profesine sąjunga, o ne su tomis, kurios lojalios. Bet streikuojantys mokytojai labai nori grįžti dirbti, todėl neprotestuoja, kad jas praktiškai išdavusios profesinės sąjungos dalyvautų tuose susitarimuose. Tik būtų gerai, kad savo likusių narių pasiklaustų, ar jais dar pasitiki, ir išvis suskaičiuotų, kiek tų narių, be pirmininkų, liko. Nes kai kurių profesinių sąjungų pirmininkų mokyklose streikas vyksta.

Kitas aspektas – reikalavimai. Kaip jau minėjau, jie yra 4 ir įteikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrei 2017 m. lapkričio 20 d. Bet šiandien Saulius Skvernelis teigė: „Tai pasakyti, žinot, kad viską panaikinkim atgal ir 20% dienos pakelkime įkainius kažkokius tai, tai tikrai to nebus. Tą kelią pasirinko, gaila, kad tokį pasirinko. Bet jeigu nebus noro kalbėtis, o vėlgi, Švietimo ir mokslo ministerija buvo surinkusi profesines sąjungas, dabar, ketvirtadienį, vėl bus kalbama toliau dėl tų siūlymų, kurie buvo pateikti.“

Panašu, kad kažkas apgavo mūsų premjerą. Niekada reikalavimuose nebuvo įrašytas reikalavimas naikinti etatinio apmokėjimo tvarką ar grąžinti ką nors atgal. O antrasis reikalavimas skamba taip: „Pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, kurioje būtų nurodytos konkrečios datos ir dydžiai“. Ko prašoma? KONKREČIŲ DATŲ IR DYDŽIŲ. Ne paslaptingų septyniolikos/dvidešimt septynių ar neaišku kiek milijonų, kurie greitai pasieks mokyklas, o KONKREČIŲ ĮSIPAREIGOJIMŲ. Ir neprašoma čia ir dabar – tik numatyti kada ir pasirašyti dokumentus, kurie neleistų apgauti.

Nes mes norime grįžti į mokyklas ir dirbti. Nes to nori ir tėvai, ir vaikai. Nes ir streikuojančių, ir palaikančių, ir nepatenkintų yra gerokai daugiau, negu teigia ŠMM oficialūs šaltiniai. Mes remiamės skaičiais, faktais, kartais citatomis, o ne interpretacijomis. Ir antradienio tekstą pabaigti norėčiau simboliškai. S. Skvernelis šiandien pasakė: „Aš manau, kad šiuo atveju belieka visiems palinkėti noro susitarti ir pirmiausia pamatyti patį vaiką ir jo interesus. Kada tas noras atsiras, manau, bus galima priimti tuos sprendimus, racionalius sprendimus, kurie tenkina didžiąją dalį mūsų mokytojų ir švietimo bendruomenės.“

Mes jau visi metai norime susitarti. O jūs?

P.S. Kol rašiau šitą tekstą, Respublikos mokyklas pasiekė slapti ŠMM ir jai lojalių profesinių sąjungų susitarimai. Tų keturių reikalavimų jose nėra. Streikuojančios profesinės sąjungos irgi. Antradienis tik įpusėjo…

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Emilija       2018-12-8 11:12

Laikas eina, sklaidosi dulkės ir išryškėja vieninga linija valdžios veiksmuose. Pradedant susirinkusių žmonių šturmu Klonio gatvęje ir baigiant elgesiu su mokytojais - viską daryti, kad tik Lietuvoje neatsirastų pilietinė visuomenė. Kad sengalvėlė Lietuva ir toliauu liktų klusnių baudžiauninku šalimi. Kas tie, kas išgali nusipirkti tokios valdžios paslaugas?

stasys        2018-12-1 21:56

Na nereikia taip karštai reaguoti Reigardai , ..į klausimą kas išprovokavo ta miegojimą Švietimo ministerijoje nesunku atsakyti . Jei ne iš vakaro neatsargi Skvernelio replika apie 4 proc. streikuojančiu skaičių ir kad nebus atsižvelgta į ju reikalavimus , tos pagalvės butu likusios namuose .  Tai dažnai daroma naujoko klaida politikoje skubant , o Skvernelis ir yra toks . Nereikia galvoti kad praktiškas protas gali būti visur ir visose problemose klijuojamas , o išsiaiškinus dar viena svetima plaukuota interesą rasime ir atsakymą problemai . Toks požiūris gana kenksmingas visuomenei ir tinka tik tam atvejui kai reikia po kritika slepiama populizmą atidengti .  Ar tie miegantys švietimo ministerijoje mokytojai papuola po ta kategorija ? nežinau . Matote sėkminga švietimo reforma nesunku nusižiurėjus kitur pas save atlikti .. ir ji daug kartu butu praktiškesnė to ka šiandiena darome su savo švietimo sistema , bet visu reformų pagrindas yra žmogus ir jei ju dauguma perkopę vidurį amžiaus skaičių kalbėti apie jos greita pradžia ir pabaiga neišeina . Jei kada teko nusidurti su restruktūrizaciją atliekančia įmone .. tai ji sėkminga būna tik vienu atveju kai 50 proc. esamu darbuotoju gauna atleidimo lapelius , o likusieji perima iš ju darbo apimtis, tobulinant vidaus procesus .. Antra . pastebėkite nors mokytojai ir streikuoja jau kelinta savaite universitetinė bendruomenė labai vangiai reaguoja, atsiliepia . Tai rodo kad kol kas niekam nėra aiškus tos reformos pamatas , tikslas .O tai rimtas priekaištas tam pačiam Skverneliui pabandžiusiam „vabank“ išspręsti ilgamete problema .Nors aš Jums ir pritariu dėl netinkamo streikuojančiu mokytoju požiūrio į problema , vystyk ..primesti to kaipo teisinga atsakymą irgi negalima .Tai skaldo visuomene .O esamos valstiečiu daugumos periodu Seime tas kritinis visuomenės skilimas dar labiau išryškėjo . Tai rodo kad reikalingi pokyčiai turi ir šalutinį neigiama faktorių , kaip skubėjimas.

Raigerdas>Stasiui       2018-12-1 20:42

Gerbiamas Stasį, jeigu jau pradėjote dėlioti teisinga vaga tas sėjamas bulves, tai ir toliau dėliokite, o ne šokinėkite nuo teisingo varianto, prie neteisingo. Štai čia jūs teisingai įvardinate problemą:“Jei vaiku neprigimdėme mielieji tai ko Jus norite ? būti išlaikytiniais su senomis sovietinėmis drapanomis ? Kas prisiims ta atsakomybės našta ?” Čia irgi geras jūsų pasiūlymas:” Gal ta mokytoju perteklių geriau perkvalifikuoti ir nusiusti į pagalba tiems kas nori gyventi Lietuvoje ir privalo išmokti Lietuvių kalbos ir rašto ...” O štai čia jūs jau suvarėte į “pieną”, t.y. pro šalį: “Ministrės vietoje bučiau parūpinęs streikuojantiems ministerijoje ne tik kabinetu permiegoti bet ir patalpas kitiems reikalams .. atlikti”. Jūs tikriausiai, nelabai išmanote, kas yra darbas, gerbiamas Stasį. Kaip ne kaip, bet jie vis vien trukdo dirbti. Tai nejaugi jūs nesuprantate, kad jie patys nedirba ir kitiems trukdo dirbti? Nejaugi jūs nesuprantate, kad jiems labai patiktų, jeig visa Lietuva nustotų dirbti? Gal dar ministrė turėtų ten mokytojų vaikams ir puodelius parūpinti? Tikrai skaudu matyti, kaip žmonės XXI amžiuje neskiria protestuojančių žmonių už TEISINGUMĄ nuo destruktyvių žmonių užgaidų. Destruktyvaus mąstymo žmogui nieko kito nereikia, nes jam ko nors griovimas yra pati didžiausia palaima. Destruktyvus žmogus pjauna šaką ant kurios jis sėdi ir džiūgauja, nes jam tai tikras pasitenkinimas. O kas bus toliau? Jam tokie dalykai yra nepasiekiami, nes jis iš tikrųjų nežino, kas su juo bus vėliau. Ar jūs suprantate, kad tai nėra streikas? Nejaugi jūs nesuprantate iš tikrųjų, kad tai yra avantiūra ir provokacija: pasinaudoti nepatenkintais mokytojais ir pašalinti iš iš ministrės pareigų Petrauskienę, o tuo pačiu pakenkti ir S. Skvernelio vadovaujamai vyriausybei ir neduok Dieve, jeigu jis sugalvos kandidatuoti į Prezidentus. Štai, ko yra bijoma. Tie mokytojai net nesuvokia, kas juos išprovokavo tokiems veiksmams. Gerbiamas Stasį, pažiūrėkite filmą pagal Džoną Ridą:“10 dienų, kurie sukrėtė pasaulį”, gal tada jūs suprasite tikrą protestą, nuo gerai surežisuoto sukilimo tik kitiems tikslams. Streikas yra nukreiptas prieš reformą. Kas tie žmonės, kurie nenori reformų? Kas tie žmonės, kurie nori dar didesnio pablogėjimo Švietimo sistemoje? Gal atėjo laikas išsiaiškinti, ar nėra čia kokios nors svetimos rankos, kad Švietimas yra reformuojamas virš 20 metų? Ar čia lietuviai yra iki tokio laipsnio kvaili, kad nesugeba organizuoti tinkamai veikiančią Švietimo sistemą? Kodėl nėra esminių pokyčių mokyklose? O viskas daroma kažkokiais tai lopais? Ar yra nors vienas žmogus Lietuvoje, kuris aiškiai galėtų išreikšti mūsų Švietimo sistemos konceptą? Tokių žmonių nėra. Reiškia reformos nesibaigs niekada.

stasys        2018-12-1 18:21

Arčiau problemos. Na kas šiame pasaulyje idealus ? stasys ? NE .. gal Reigardas ... nežinau . Mokytojai vėl gi būna įvairus . Vieniems geriau sekasi darbe, kitiems prasčiau .. bet kiek žmogus gali tobulėti savo srityje ? dešimt metu ..dvidešimt ..su nuolatiniu bandymu jo darbo sąlygas tobulinti ?  Imtu ir pasakytu trisdešimt procentu mokytoju iki dvidešimtųjų nebereikia ir butu aišku , nebereikėtu mitinguoti , nebereikėtu apsimetinėti kad tos 18 val. kontaktiniu yra vertos tų mokamu ir prašomu pinigu iš biudžeto . Suka vieni komedija suka kiti o visuomenė klapsi ausimis ir piktinasi nežinia kuo . Jei vaiku neprigimdėme mielieji tai ko Jus norite ? būti išlaikytiniais su senomis sovietinėmis drapanomis ? Kas prisiims ta atsakomybės našta ? Skvernelis sako „ galima didinti švietimo sistemos finansavimą  ilgu laikotarpiu tik reikia politinio visu partijų pasirašyto sutarimo !! ar jis pajėgus pasakyti kiek po dviejų metu turėsime surenkamo biudžeto ? O kodėl nepasiūlius kito sprendimo problemai ?? Gal ta mokytoju perteklių geriau perkvalifikuoti ir nusiusti į pagalba tiems kas nori gyventi Lietuvoje ir privalo išmokti Lietuvių kalbos ir rašto .. Jau šiandiena yra problema su tuo švietimu grįžtančiu vaiku tiek naujai norinčiu gauti galimybe čia gyventi , mes ne marse ir sienos mūsų skylėtos , problemos neigimas negali jos paslėpti . Nepriminsiu Lietuvos lenku problemų Vilnijoje , apie Lietuvos rusus ,.tyliu tas problemas tik laikas ištaisys . Jei gerai apsidairyti galima rasti tiek panaudos toms nagingoms rankoms kad kartais man atrodo kad to siekiama tyčiom nedaryti .. kol problema pati neužlips ant keliu .. Grįžtant prie streiko , niekas negali ir neturi teisės neleisti ginti jiems tos pozicijos ..Regardai ..Nei tu nei aš net moralinio aspekto neturime jiems nurodinėti .. Ministrės vietoje bučiau parūpinęs streikuojantiems ministerijoje ne tik kabinetu permiegoti bet ir patalpas kitiems reikalams .. atlikti .smile demokratija neturi virsti anarchija ar kažkokia priešprieša sprendžiant visuomenės problemas .. To sunku išmokti , bet gyvybiškai reikia .. visuomenė neturi smerkti tu kurie gina savo nuomone savo iniciatyvos pavyzdžiu . Tai neliečia tu kurie mielai pajoja kartu su savo politiniais reitingais ..kai tampa naudinga . Keisti reikia ne žmones Reigardai o vertinimo normas-kriterijus su kuriomis mes patys kartais būname ne aukštumoje . Negalima leisti kad ta problema iklimtu vėlgi to streikuojančiu neišmanymo ir juos remiančiu provokatorių dėka .. O ten apie ateiti ir priežastys manau viską teisingai rašote ..tik yra viena problema šiandiena svarbiau čia ir dabar ,.o ne rytoj ar vakar ..

Raigerdas>menamam pikasiui       2018-12-1 14:07

Eilinis intelektualinis ubagėlis maištauja:“pikasius raigerdui ir stasiui     2018-12-1 14:54
leitentantas per instruktažą liepė ne mažiau penkiasdešimt paklodžių, ko čia tap stenat, sraigiai, - dajoš paklodžių !!!”
Ponas Šarikovai, o kodėl tu priekaištaudamas man nesugebi parašyti net vieno normalaus sakinio? Ar aš tave auginau, ar aš tave mokiau, kad tu man priekaištauji dėl savo neįgalumo? Neskaityk tu mano tų komentarų? Kas tave verčia skaityti? Aš ne tau rašau. Jie skirti ne tau, ponas Šarikovai. Ko lendi, kaip kiaulė ten, kur tavęs niekas neprašo?

Raigerdas>Stasiui       2018-12-1 13:58

Lietuva, deja, po revoliucijos nuėjo tuo keliu, kurį aprašė G. Orwell “Gyvulių ūkyje”. Štai Maidanas Ukrainoje - sukilimas prieš korumpuotą iki ausų valdžią. Ukrainos Prezidentas, buvęs kalinys, šneka nesąmones ir netgi nesugeba perskaityti jam parašytos kalbos. Tokioje valstybėje viskas bus atvirkščiai arba tokia pat situacija, kokia aprašyta G. Orwell’o satyroje ar J.Swift’o “Guliverio kelionėse”, arba “Alisa Stebuklų šalyje” ir daugybėje kitų autorių kūrinių. “Gyvilių ūkyje” yra propaguojama, kad “karas tai taika”, “melas tai tiesa”. O štai tinginiai-mokytojai jau save tapatina su Maidanu. Šitie maištaujantys gyvena “Kreivų Veidrodžių Karalystėje” ir jų gyvenime Kreivi Veidrodžiai yra būtinas dalykas, nes jų sąmonė susiformavo tokioje “Kreivų Veidrodžių” aplinkoje. Jie, kaip ir nekalti, nes jie tokiais tapo, tokius juos padarė aplinka, o jie patys į save investuoti yra nelinkę, nes gaila atsisveikinti su tais “Kreivais Veidrodžiais”. “Mes netobuli” - tokia, berods, fix-idėja yra stumiama į žmonių galvas “Kreivų Veidrodžių Karalystės” ideologų. Monopoliniam kapitalui, bankininkams, nieko nėra geresnio už valstybę, kurioje įsigali “Kreivų Veidrodžių” dailidės.

pikasius raigerdui ir stasiui       2018-12-1 13:54

leitentantas per instruktažą liepė ne mažiau penkiasdešimt paklodžių, ko čia tap stenat, sraigiai, - dajoš paklodžių !!!

Raigerdas>Stasiui        2018-12-1 13:33

Norėčiau tokio darbo su 18 kontaktinių valandų, su 1000 Eu atlyginimu, ir daugiau nei vienas mėnuo atostogų. Ar aš nesugebėčiau tiems vaikams makaronų pakabinti? “Vaikučiai, yra vadovėliai. Skaitykite ir žinosite, kas ten parašyta”. Ko tas mokytojas gali išmokyti? Mokytojas nežino, su kokiais sunkumais susidurs mokinys mokymosi metu, ir jam nereikia. “Visi mes mokėmės kažko tai ir kažkaip tai” - berods taip rašė dar rusų poetas A. Puškinas “Eugenijuje Onegine”. Tas pats tebėra ir mūsų mokyklose, nors dabar XXI amžius.
Dabar jojama ne ant arklių, važiuojama mašinomis, kalbama mobiliais telefonais, bet štai pakeisti to ydingo mokymosi proceso “Visi mes mokėmės kažko tai ir kažkaip tai” nesugebama. Kodėl? Why? Todėl, kad nežinoma, kaip tai padaryti. Yra baimė prisipažinti ir pasakyti “Nežinau” ir užduoti sau klausimą:“kodėl aš nežinau?”. Geriau tegul būna, kaip būna, kodėl aš turiu būti ta “balta varna”, jeigu visiems kitiems yra gerai? Pažiūrėkite, kaip žurnalistai kreivai numokyti visur pradeda brukti tą kvailą idėją:“Idealių žmonių nėra”, “Mes netobuli”, “Netobulos” ir t.t. Čia ne šiaip sau brukama šita kvaila idėja, nes ji turi konkrečius tikslus - pateisinti tinginystę, egoizmą, nesugebėjimą atsakyti už savo kvailystes ir nedorą elgesį ir t.t. Taip yra nuleidžiama etikos normų kartelė ir mes gauname tų pilkų vidutinybių diktatą. Mokyklose dirba psichologai. Paklauskite jų, ar jie ką nors išmano apie žmogų? Ne. O apie gyvenimą? Ne. O apie tai, kam žmonėms reikalinga moralė? Atsakymas bus “nežinau” arba išsisukinėjimai. O kam visuomenei reikalingas Teisingumas? Kas tai yra? Atsakymas bus - “nežinau”. Tai, ką jie ten veikia mokykloje? Apsimetinėja “gyvenimo ir žmogaus elgesio žinovais” ir už tai gauna pinigus. Tiesa, jie dar vykdo tiesiogines savo funkcijas - jie yra psichiatrijos agentai, ir jie patars mokytojui, kad gerai būtų įkalti “xenakso” tabletę nuo streso. Štai tokia yra laisvė mūsų šalyje, apie kurią neturi supratimo net daugybė mūsų mokslininkų. Supranta tai tik vienetai, deja…

Raigerdas>Stasiui        2018-12-1 13:07

Gerbiamas, Stasį, pažįstu ne vieną mokytoją. Ar norite pasakysiu jusm tiesiai šviesiai? Atsakau - jeigu būtų mano valia, tai nei vieno jų neleisčiau prie vaikų. Kam mokytojams reikalingi vaikai? Todėl, kad suaugusiųjų tarpe mokytojai nusišneka. Vienintelė išeitis, kas jų kvailas sapaliones išklausys yra vaikai. Vaikus jie pasirenka ne šiaip sau. Jie pasirenka juos tik todėl, kad vaikui jie yra autoritetas, nors apie teisingus mokymosi procesus jie nesupranta nei bū, mū. Šiandieninis mokytojas - tai nemokšiškumo įsikūnijimas. Pereikite mokyklą ir jūs atrasite normalius pedagogus, kurių yra tik mažuma. Pats direktorius dažnai nesusigaudo, kaip jis turi vadovauti, bet jam yra gėda mokytis, nes jeigu mokytojai sužinos, tai jis praras autoritetą. Pats mačiau savo akimis, kaip direktorius iškabino plakatą, kuriame Mokinių Taryba buvo aukščiausias valdymo organas mokykloje. Ir direktorius buvo patenkintas savo “išradingumu”. Bet kurioje įmonėje, bet kurioje mokykloje, atlyginimai gali kilti tik tada, kai kyla to darbuotojo ar mokytojo kvalifikacija. Pakelkite atlyginimus nepelnytai, tai yra nekeliant kvalifikacijos, ir jūs gausite MAIŠTĄ. Aišku, apmaudu, kai Švietimo ministerijoje nėra žinoma apie tai, nors istorijoje tokių faktų pilna. Dauguma žmonių pripratę kentėti, ir jeigu jūs netikėtai pradėsite juos traukti iš tos kančios, jie pradės maištauti. Geresnis gyvenimas įmanomas tik tada, kai kyla žmonių sąmoningumas. Jeigu šito nėra, ir jūs keliate žmonėms gerovę, o jų mąstyme niekas nesikeičia, jūs gausite maištą. Paklauskite, kiek yra mokytojų, suprantančių, kas yra laisvė? Per visą Lietuvą, gal būt, jūs atrasite ne daugiau nei 100. Užduokite mokytojams klausimus apie tai, koks jų darbo tikslas. Vėl gi, gausite kokį 100, kurie atsakys į šį klausimą. Betvarkė yra, pirmiausia, mokytojų galvose. Antra, direktoriai, daugumoje atvejų, nesugeba vesti kolektyvo, nes jie nėra lyderiai. Jie yra seni sovietinių laikų viršininkai, kuriuos palaiko Savivaldybių Švietimo skyriai. Į profsąjungas eina dirbti žmonės su keistumais, kuriems būtinai reikia būti prieš ką nors “prieš”. Yra ir tokių profsąjungiečių, kurie vaikšto vos ne su karinėmis uniformomis, nes jiems būtinai reikia su kuo nors kariauti. Pati Švietimo ministerija neturi plano, kaip susitvarkyti su destruktyviais žmonėmis, kaip susitvarkyti su maištininkais. Neturi normalaus mokytojo įvaizdžio ir nežino, ką daryti su tais prisiplakusiais prie mokyklos “mokytojais”. Ar iš tų netikusių mokytojų galima padaryti tinkamus tam darbui specialistus? Tokio plano nėra. O netikusių mokytojų mokyklose yra dauguma. Deja… Būtent jie ir maištaus.

stasys        2018-12-1 12:32

Reigardui ..kam gi taip nusivilti tauta .? Jei patrauktume į šoną Juozus mastančius alkūnėmis ..liktu tie kurie klausosi tu kurie linkę užduoti teisingus klausimus problemai , pav. kas nutiks kai švietimo ministrė bus atstatydintą  tu pačiu politiku rankomis ? ..be abejo solidarizuojantis su tais miegančiais ministerijoje mokytojais . Atsakymą sufleruoju .. iki naujų metu tas klausimas tikrai nebus sprendžiamas , o po nauju kaip dievas duos . Tai taip išeitu kad tas provokatorius A.Navickas (tai mano nuomonė) ..kaip tik turėtu būti pirmose gretose tu norinčiu susitarti ..kompromisais , bet ne !! ..sekanti savaitė , pasiklausius konservatoriu , bus tas laikas kai sugrius paskutinės viltys gauti mokytojams nors kažkokius atsakymus ir ta procesą pertvarkos pasukti bent kontroliuojama sau linkme .  Dauguma tėvu sutaria kad mokytoju darbo kokybės klausimais yra kur kas daugiau problemų , o jei skaityti kad mes visi mokame mokesčiais ir išlaikome ta švietimo sistema ..reikia kelti visus klausimus į dienos šviesa ..ne tik algu didžio ir darbo sąlygų .

Raigerdas        2018-12-1 11:53

Įdomūs faktai: Putinas palaiko Saudo Arabijos princą ir su juo maloniai sveikinasi. Šis princas, kaip teigiama Turkijos žiniasklaida, gali būti susijęs su žurnalisto nužudymo istorija ir netgi to nužudymo užsakovu. Mūsų tinginiai ir gerkliniai mokytojai nori turėti tik 18 kontaktinių valandų ir dar jiems turėtų būti už tai padidintas atlyginimas. O kodėl 18? O kodėl ne 5 ar 10? Tinginiai-mokytojai nenori dirbti su mokiniais. Jie nori turėti su jais kuo mažiau kontaktinių valandų. Kas palaiko šituos tinginius-maištininkus? Žiūriu į komentatorius tiesos.lt ir matau, kad komentatoriams, linkusiems į destrukcinį mąstymą, tas mokytojų-tinginių maištas patinka. Griaukime, griaukime, griaukime - šaukia visa ta armija, palaikykime chaosą mūsų valstybėje, palaikykime destruktyvius plepius, tarškančius nesąmones, palaikykime viską, kas pas mus yra negatyvaus, pirmyn vergai nužemintieji, melagiai, šmeižikai, tinginiai, chroniukai, šarikovai ir pūrai vienykimės su tais mokytojais, kurie mus išmokė meluoti, šmeižti, tingėti, pliurpti nesąmones ir teigti, kad tai yra genialu. Kai visas Blogis susivienys, tada jie padarys dar blogiau ir tada prasidės puota. Jie puotaus ir švęs pergalę.O po puotos ašaros, kaltinimai ir netgi muštynės ar net pjautynės. Melagis eis prieš melagį, šmeižikas prieš šmeižiką, tinginys kaltins bet ką, kas kažką daro ar net juda. 1917 metai lietuvių nieko neišmokė. Abejoju, ar mūsų tauta yra pajėgi suprasti priežasties-pasekmės dėsningumą, nes maištaujantys mokytojai tikrai šito dalyko nesupranta. Netikite? Paklauskite jų ir jūs nustebsite, kad jie apie tokį dalyką net girdėti nėra girdėję, todėl jų atsakymuose pastoviai bus painiojama priežastis su pasekme, ir jie pastoviai tai kaitalios vietomis, nes jie mano, kad visi aplinkui yra tokie kvailiai, kokie yra jie. Vagiui visada atrodo, kad aplinkui visi vagia, nes jis taip pat nesugeba atskirti priežasties nuo pasekmės, mat jo gyvenime neatsirado nei veino mokytojo, kuris sugebėtų išmokyti šitų dalykų.

Al.       2018-12-1 3:28

Mokytojams ir kitiems maištininkams pirmiausia reikia pasirūpinti, kad jų reikalavimai būtų žinomi tautai. O mūs valdžia kad ir ką susitartų vis tiek apgaus.

Bjauru       2018-11-30 22:43

Kai mokytojai save vaizduoja kaip kažkokias nežemiškas itin visam pasauliui nusipelniusias esybes, o patys leisdžiasi pažabojami politikierių ir lupa pinigus iš žmonių (mūsų biudžeto) primynę su koja. Kitaip nepasakysi.

Juozapas       2018-11-30 19:53

Puikus, argumentuotas straipsnis.
Buvau, esu ir būsiu streikuojančiųjų pusėje.
Komentaruose nuolat matau skvernelinių kolchznikų fanų bandymus manipuliuoti-
atseit už streikų stovi koncerviniai.
Demagogija ir propaganda!
Nereikia maišyti šūdo su bulkutėm.
Mokytojų streikas teisingas, o kad broilerio šaika bando sau nusigriebti naudelių, tai atskiras reikalas.
“Musės atskirai, kotletai atskirai!”
Visa širdimi linkiu mokytojams atsilaikyti ir laimėti.
Kiekvienam, kuris bandys čia varyti propagandą prieš kovojančius mokytojus, duosiu į snukį be ceremonijų.

Tomas       2018-11-30 19:38

negi nematote,kad ministrė neįgali tartis tokiais klausimais,nes matyt negavo nurodymo,ar nesupranta apie ką kalba eina todėl ir pabėgo.Belieka mokytojams skelbti suvažiavimą ir išsirinkti ministrą.Po to patiems mokyklų kolektyvams išsirinkti direktorius ir ledai pajudės.

JEI       2018-11-30 17:25

jau mokytojai lipa per langus į ministeriją [geras pavyzdys mokinukams] - reiškia jie turi gerą palaikymą..Tik įdomu, kodėl jiems viskas tiko iki šiol?

Naudojasi senais mokytojų skausmais       2018-11-30 8:58

Jei nefinansuoja JAV ambasada, tai čia joks Maidanas.  Greičiausiai anūko gauja finansuoja profsajųngą, jei ta profsąjunga sugeba mokėti protestuojantiems atlyginimus (arba jie patys sau išsimoka iš savo įnašų, kas mažai tikėtina:)). JAV dauguma profsąjungų yra mafijos rankose.

Stebint, kaip džiugiai apie prisidedančias mokyklas kas rytą raportuoja LRT, toliau analizuoti neverta. Niekas ir Kremlinių etikečių neklijuoja. Visokios Makaraitės yra geriausia rodyklė susigaudyti net akliems.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.