Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Paulius Stonis. Neoliberali Lietuva

Tiesos.lt siūlo   2017 m. balandžio 12 d. 15:38

26     

    

Paulius Stonis. Neoliberali Lietuva

Pro Patria

Viešojoje erdvėje šiandien dažnai girdima, kad Lietuvoje įsivyrauja radikalaus liberalizmo politinės praktikos. Tačiau tai nereiškia, kad mūsų valstybėje bandoma įgyvendinti utopinio liberalizmo visuomenės viziją, kai valstybė beveik visas jai priklausančias funkcijas perleidžia vykdyti rinkai, o pati atlieka „naktinio sargo“, prižiūrinčio, kad būtų laikomasi įstatymų, vaidmenį. Valstybės galios mūsų šalyje nėra mažinamos. Bet tai nereiškia, kad pati valstybė  negali būti valdoma visiškai nauju būdu, kuriam Vakarai atrado naują pavadinimą – neoliberalizmas.

Neoliberalizmas nėra tik dar radikalesnė klasikinio liberalizmo versija. XX a. politikos filosofai tvirtino, kad neoliberalizmo režimui yra būtina valstybės galia. Ją jis pasitelkia savo valdysenos praktikoms, kurios yra skirtingos nuo įprastai įsivaizduojamų, įgyvendinti. Klasikine prasme valstybės valdymas buvo suprantamas kaip turintis kokį nors bendrą tikslą. Krikščioniškoje visuomenėje tas tikslas buvo sielų išganymas, kuriam valstybės valdymas turėjo paruošti palankias sąlygas. Naujaisiais amžiais, merkantilizmo laikotarpiu tas siekis buvo spartus valstybės ir visuomenės praturtėjimas.

Tuo tarpu neoliberalusis valdymas yra toks, kuriuo siekiama, jog valstybės valdymas būtų kuo efektyvesnis. Tačiau šis efektyvumas negali būti paprastai matuojamas ar suprantamas tik kaip valstybės biurokratinio aparato mažinimas ar valstybės išlaidų karpymas. Neoliberalizmo požiūriu valdžia veikia efektyviai tada, kai visuomenėje neriboja ir netrukdo reikštis konkurencijos principui.

Šis konkurencijos principas taip pat neturi būti suvokiamas siaurąja, ekonomine prasme. Tai būtų klaidingas įsivaizdavimas, susiaurinantis neoliberalią valdyseną tik iki ekonominės politikos įgyvendinimo. Siekis užtikrinti vien tik sveiką konkurenciją rinkos ekonomikoje būtų sveikintinas ir naudingas dalykas. Tačiau neoliberalios politikos režimu funkcionuojanti valdžia privalo užtikrinti, kad konkurencijos principas taptų ne tik rinkos, bet ir pamatiniu visuomenės egzistavimo principu. Kitaip tariant, turi būti kuriamos ir palaikomos tokios sąlygos, kad visuomenėje tarp ją sudarančių individų vyktų konkurencija visose įmanomose plotmėse.

Tokios visuomenės ir valstybės tikslu dažniausiai skelbiamas nuolatinis gerovės arba ekonomikos augimas, kuris turėtų – ir tai nuolatos kartojama – atnešti naudą ir pagerinti didžiosios visuomenės dalies padėtį. Individo siekis nuolatos gerinti savo materialinę padėtį yra laikomas psichologiniu visuotinės konkurencijos principo įsivyravimo leitmotyvu. Žmonės turi nuolatos rungtyniauti dėl didesnės savo gerovės. Svarbu pažymėti, kad jokios kitos kokybinės individų savybės, išskyrus norą pačiais įvairiausiais, bet legaliais būdais išsiskirti, iškilti ir taip pagerinti savo padėtį, neoliberaliosios psichologijos nedomina.

Tokiu būdu žmogus neoliberaliame pasaulėvaizdyje praranda praktiškai visus klasikų taip vertintus charakterio bruožus, kuriais būtų galima nusakyti žmogaus kilnumą, garbingumą, dorovingumą ar netgi didingumą. Tokios savybės neoliberalioje visuomenėje būtų esminė kliūtis reikštis visuotiniam konkuravimo principui, mat jos apribotų individų apetitus ir poreikius, kuriuos taip greitai geba atpažinti, skatinti ir sukomercinti neoliberali rinka. Todėl vienintelė neoliberaliosios visuomenės vertybė gali būti tik abstrakti laisvė, kuriai turinį suteikti paliekama kiekvienam individui atskirai.

Šis teorinis neoliberalios valstybės modelis visai tinkamas analizuojant Lietuvą.

Mums taip pat žadama nuolatos auganti gerovė. Tačiau nepaisant to, kad šalies ekonomika pamažu stiebiasi aukštyn, žmonių materialinė padėtis ne tik nesikeičia, bet dar ir blogėja, gilėjant socialinei atskirčiai bei augant nelygybei. Ilgainiui žmonės nusivilia ir palieka savo valstybę, ieškodami geresnio gyvenimo svečiose šalyse. Tuo tarpu menkstančio dirbančiųjų skaičiaus problemą dažnai pasiūloma spręsti tiesiog atsivežant darbo jėgos (dar vienas neoliberaliam pasaulėvaizdžiui būdingas žmonių apibūdinimas) iš kitų kraštų. Tačiau, gink Die, nekeliant atlyginimų – juk tai sumenkintų visos šalies konkurencingumą!

Neoliberalizmo psichologija yra tiesiog persmelkusi mūsų visuomenę. Ypatingai konkurencijos principas. Nuolatinė pastanga bent kuo nors arba net bet kuo išsiskirti, būti „kitokiam“, turėti daug „draugų“ ir „sekėjų“ psichologiškai yra varomi konkurencijos motyvo. Tačiau šiuo principu nenustojama vadovautis, nors iškilti – kad ir trumpam – pavyksta tikrai nedaugeliui. Ir tai vyksta ne tik virtualioje erdvėje ar internetiniuose socialiniuose tinkluose. Tą galime pamatyti ir kasdienybėje.

Štai vienas kitą nuolatos siekiantys aplenkti, o lėčiau važiuojančius kartais ir „paauklėti“ vairuotojai – tobulas visuotinės konkurencijos psichozės pavyzdys. Nuolatinis ir netgi pasąmoningas lyginimasis, kieno drabužis puošnesnis, mašina brangesnė, būstas ištaigingesnis – yra tipiniai neoliberalios psichologijos bruožai. Lygindamiesi pagal tokius „parametrus“, individai tikrina ir įsisąmonina savo statusą kitų atžvilgiu. Lyginimosi metu psichologiškai apibrėžiama ir individo pastangų bei gebėjimų vertė, tuo pačiu jis pasitikrina ir tai, kiek „praktiškai teisinga“ arba kitaip tariant – rezultatyvi – jo turima individuali laisvės samprata. Ir jei ji pasirodo netenkinanti – būtini pokyčiai, kurių geresniam įsisąmoninimui praverstų sudalyvauti praktiniame „sėkmės seminare“ ar perskaityti kokią nors „sėkmės istorijų“ knygą.

Tokiu režimu egzistuojanti visuomenė – tobula dirva populizmui. Pastebėkime, kad Lietuvoje nebeliko ideologiškai nuoseklių partijų. Visas klasikinis kairysis politinis diskursas išsikvėpė, o jo sekėjai tapo kairiojo liberalizmo išpažinėjais, pasinėrusiais arba į primityvoką hipsterių „kultūrą“, arba į lyčių lygybės seminarus, kūniškumo, lytiškumo bei identiteto paieškų diskursus. Tuo tarpu politinė dešinė tapo kairiojo kultūrinio liberalizmo, sumišusio su dešiniuoju laisvos rinkos liberalizmu, hibridu, negebančiu pasiūlyti jokios naujos valstybės ir visuomenės vizijos.

Tokia valstybė yra neoliberali valstybė. Joje bendro gyvenimo kokybė matuojama ne demokratinių procedūrų teisingumu ar žmonių įsitraukimu į valdymą, bet pastatytų dangoraižių skaičiumi. Tokia valstybė yra sustingusi valstybė. Jos visuomenė nebėra politinė visuomenė. Ji yra vartotojų visuomenė. Tačiau vartotojų ne ta prasme, kad joje nuolatos skatinamas vartojimas. Bet ta, kad tokiai visuomenei nepaliktas joks kitas gyvenimo būdas, kaip tik vartojimas.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Centras       2017-04-13 15:33

Tiek marksizmas, tiek (neo)liberalizmas yra du pavojingi kraštutinumai ekonomikoje, nes abu iškelia materiją, o dvasingumą ir kultūrą ignoruoja. Alternatyva pagal mane būtų tokia: ekonominė sistema, pagal kurią būtų privati nuosavybė ir konkurencija iki tam tikro lygio, su protingu valstybės kišimusi. Būtų skatinamas smulkus bei vidutinis verslas, mažinamas atlyginimų skirtumas tarp darbuotojų ir darbdavių. Frazes „klasių kovas“ ir „svarbiausia pelnas“ vertėtų pamiršti.

Stalker > konkursas:       2017-04-13 8:29

Itariu, jiems nepatiko komentaras apie klimaksini pudeli.

albina       2017-04-13 7:38

Puikus straipsnis,ačiū Autoriui.Klausimas portalui:ar prie dvigubos pilietybės siūloma ir dvikalbystė?

už pedofilų internacionalą       2017-04-13 7:18

Visų šalių pedofilai, vienykitės !!

konkursnikui       2017-04-13 6:40

Visoms kalboms turi būti tolerancija.Įdomu bus sužinoti atsiliepimus, kai bus rašomi komentarai rusų kalba.

konkursas: kuris komentaras KGB nepatiko?       2017-04-13 6:33

kai koks komentaras užgauna jautrias ruskių kgbistų sielas, tai jie angliškas paklodes paleidžia.
——-
įdomu - koks komentaras jiems nepatiko?

Koks čia šiknius vis angliškai rašo       2017-04-13 6:07

Tiesos.lt, o kur vertimas šioms paklodėms. Kai kas parašo rusiškai bent žodelį, tai reikalaujama vertimo į lietuvių kalbą. O Čia?

Marginalas       2017-04-13 2:41

Panašu, kad Autorius dėsto teoriją bandydamas ją sutapatinti su Lietuva, kurioje laisvos konkurencijos nebematyti, o asmens laisvė vegetuoja tik iki atsiskaitymo grynaisiais panaikinimo, “paso” subendrinimo su banko kortele ir elektroninio adreso pavertimo vienu privalomu visam gyvenimui.
Teisingai, kad gyvenimo esmę sudarys visuotinė “konkurencija”, bet tai ne konkurencija, bet kova dėl išgyvenimo, kuri vyks elektroninės mirties stovyklos sąlygomis. Vergams nustatomos “normos”: jei nebeįstengi vykdyti, keliausi eutanazijon kaip nebetinkamas Visuomenėslabui. Štai ir visa konkurencija. Iš esmės apie tą patį svajojo dar didysis humanistas Bernardas Shaw:
https://www.youtube.com/watch?v=F22oPSlk5f0

Nepastabus       2017-04-12 22:11

Musulmonai juokiasi už pilvų susiėmę iš ES neolibų ir jų “vertybių”. Šiltnaminė ES krapų generacija leidžia musulmonui prievartauti jo sutarinę gyvenimo partnerę, nes labai nepolitkorektiška kitokiam reikšti savo pretenzijas dėl jo kitokio gyvenimo būdo.

Family Watch International 3       2017-04-12 20:48

Unable to reach consensus, the Chair’s text had to be withdrawn, and CPD 50 ended without an outcome document.

Click here (http://webtv.un.org/watch/8th-meeting-50th-session-of-the-commission-on-population-and-development-cpd50-3-7-april-2017/5392993491001) to watch the statements of the countries that spoke out in the final session of CPD.  (Click here (http://www.familywatchinternational.org/fwi/CPD_speeches.cfm) to see a list of specific countries and the time they began speaking.)  There were some excellent statements from pro-family delegations as well as statements from nations pushing for sexual rights.


Also click here (https://www.un.org/press/en/2017/pop1060.doc.htm) to see how the UN reported on the failure of CPD to adopt an outcome document.

We are especially grateful to the African Group for standing up once again for the health and innocence of children.

We are also hopeful that the change in the U.S. positions at the UN on life and sexuality issues and the U.S. defunding of UNFPA signals the beginning of positive things to come for children and the family.

In his closing statement at the conclusion of the final session, the executive director of UNFPA voiced his regret at the absence of a CPD outcome document, stating, “For every minute we don’t come to a conclusion, we not only lose value, we lose lives.”

We strongly disagree.

We see the rejection of the radical elements proposed in the CPD document as a victory for the protection of life and the health and innocence of children all around the world!

Sincerely,

SHARON SLATER,
FWI PRESIDENT

Family Watch International 2       2017-04-12 20:47

Family Watch also sent governments excerpts from a UNFPA-funded “toolkit” (http://www.familywatchinternational.org/fwi/UNFPA_peer_toolkit.cfm)  for peer sexuality education.  (Click here to read excerpts from this and other controversial UNFPA publications. WARNING: Excerpts may be offensive, yet this material is intended for minor children!) The toolkit also encourages peer leaders to invite boys and girls to participate together in a condom relay race, instructing them to put condoms on “penis models” held by volunteers.

Since UNFPA would be playing a “crucial role” in implementing the document, and thus any provisions regarding sex education, and it is clear that UNFPA’s approach is harmful to children, we strongly urged governments to protect their children by refusing to accept any ambiguous references to “sexuality” education.

As often happens at CPD, the divisions over abortion and sexuality issues only widened, so the CPD Chair proposed a compromise text. However, the new text was still unacceptable as it still contained, among other things:
• “Comprehensive education on human sexuality”
• Multiple references on “sexual and reproductive health and reproductive rights” without qualifying language that would exclude a right to abortion
• A right for “all individuals” to “control their sexuality,” which would grant autonomous sexual rights to children and adults alike
• Endorsement of “the outcome documents of the regional review conferences on population and development,” a number of which also promote abortion, CSE, and other controversial sexual rights.


We then sent governments a link to a three-minute video (/vimeo.com/127884947) with excerpts from the historic UN debate at CPD two years ago where the African Group and Nauru so eloquently and strongly refused “comprehensive sexuality education” and “reproductive rights.” (The entire CPD document had been thrown out over this in 2015!)

We warned governments that unless the harmful elements for children were removed, to protect the health and innocence of children, they must reject the CPD document again.  We reminded nations that “no document is better than a document that will hurt children.”

Then a last-minute compromise was offered, which, among other things, deleted the word “comprehensive” in relation to education on human sexuality and deleted “sexual and reproductive health and reproductive rights” as a human right for women and girls. But the European Union refused this compromise, insisting on unqualified references to comprehensive sexuality education and reproductive rights. 

Family Watch International       2017-04-12 20:46

http://www.familywatchinternational.org
April 12, 2017
SHARON SLATER | PRESIDENT’S MESSAGE

Major UN Document Thrown Out Over Abortion, Sexual Rights, and Sexuality Education


Dear Friend of the Family,

A major victory for children was scored at the UN last week as negotiations concluded Friday at UN headquarters at the Commission on Population and Development (CPD). Family Watch was there led by Annie Franklin, FWI’s director of UN activities.

The document under negotiation titled “Changing population age structures and sustainable development” quickly became a battleground. Nations fought over “reproductive rights” [read: abortion], sexual orientation, gender identity (transgender rights), comprehensive sexuality education (CSE) (http://www.comprehensivesexualityeducation.org/) , autonomous sexual rights for children, and much more.

Nations were deeply divided on these issues with the European Union, Latin American countries, Canada, Australia and New Zealand, pressuring developing countries to accept controversial abortion and sexual rights.

On the other side, Arab and African States, the Caribbean Islands, Russia, Belarus, the Holy See and a few Asian states resisted this intense pressure. Some governments responded by pushing for strong language recognizing the role of family in development. Others insisted on recognizing the sovereign right of nations to implement the document in accordance with their national policies and the religious and cultural values of their people. 

The United States was a wild card. Since the previous administration had aggressively pushed sexual rights and abortion, everyone was wondering how far the new administration would go in protecting life and what the U.S. positions would be on sexual issues. (At one point the document had 40 “sexual references!)

The United Nations Fund for Population Activities (UNFPA), the UN agency tasked with facilitating the negotiations, was reeling from the announcement that the U.S. government was pulling millions of dollars of funding from them. This was because UNFPA had been implicated in supporting forced abortions and sterilizations in China.

For years, UNFPA has manipulated CPD negotiations to advance abortion and sexual rights using deceptive euphemisms and tactics. Therefore, Family Watch was very concerned that the draft document sought to establish a “crucial role” for UNFPA in implementing the expected agreement. So together with the UN Family Rights Caucus, we circulated an email providing governments concrete evidence showing how, among other things, UNFPA is promoting abortion.

For example, if UNFPA does not promote abortion as they claim, why did their report (http://esaro.unfpa.org/sites/default/files/pub-pdf/ESA Sexuality Education Curriculum Scan Report_FINAL.pdf) on sexuality education in Africa include over 90 references to abortion, and state that abortion should be discussed from an “empathetic” position? Their report criticized African sex education programs for not promoting “sexual diversity” and encouraged African governments to see the “It’s All One” sexuality education curriculum (https://vimeo.com/205359559) for a “factual treatment of abortion.”

This UNFPA recommended curriculum, “It’s All One,” has over 112 references to abortion, 62 references to sexual pleasure, and much more.

Stalker > čekistams        2017-04-12 19:49

Kovinis(klimaksinis) pudelis(Ausrite M.) gavo per ragus bet kazko nerimsta. Patraukit uz pavadelio kad uzsiciauptu. 
Aciu!

Dzeikas       2017-04-12 19:06

Mazeli, cia yra sh malimas siekias dezorientuoti skaitytpjus kas is tikruju vyksta Lietuvoje.
Su neoliberalizmo praktika esu susidures JAV.Krikscionybe visiskai nepriestarauja neoliberalizmui. Ir man teko susidurti su konkurencija darbe (oh, yes!). Zmoniu buta visokiu, kaip ir metodu konkuruojant pasitaiko nepadoriu.Konkuravau ir as, stengdamasis parodyti SAVO stipriasias , kaip specialisto puses.Taciau nezemindamas ir nekompromituodamas kitu. Tai skaitau padoru ir tai atatinka konkurencijos etika: save giriu, o apie kitus tegul kiti pasisako.Kaip turguj.
Ir sis metodas veike kuo puikiausiai: buvau gerbiamas ir managemento ir kolegu.
Karta bosas pasivedejes salin, paklause, kodel neskundziu operational managerio, tasai aiskiai perzengia darbo etikos ribas.Atsakiau, kad jis jau pagyvenes zmogus ir raishas. Jeigu mano skundu bus ismestas is darbo - kito nesuras.Kadangi savo darba jis zino ir dirbt su juo imanoma, nelaikau butinu skusti ji. tai atsakiau.
Taciau iki tokio neoliberalizmo Lietuvoje dar 100-200m socialines raidos kelio.

Antifašistas Jadzei       2017-04-12 18:54

Trumpas savo svarbiausiais patarėjais paskyrė savo ypatingai liberalių pažiūrų dukrą Ivanką ir žentą Jard’ą Kushner’į - aktyvius ir ištikimus demokratų partijos ir liberalių orgnizacijų rėmėjus. Beje, Trumpo sūnus Erikas vakar pasakė, kad būtent Ivanka įkalbėjo tėvą bombarduoti Siriją.

Dzeikas       2017-04-12 18:53

Vaikis kliedi.
Jis cia isdeste neoliberalizmo teorija ir ja pats ir sukritikavo.
Taciau KUR JIS MATO LIETUVOJE KONKURENCIJA???
As matau vertikaliosios konkurencijos slopinima.Ka liudyja perdem naudingas kapitalui naujasis DK. Konkurencija tarp darbo ir kapitalo ten net arti nestovi, o pats izuliausias kapitalo protegavimas.
Lietuvos respublika paeme tik KAIKURIUOS neoliberalizmo teiginius ir igyvendino IS DALIES. Na pjaukites tarpusavyj , cholopai.O ponai nuo balkono pazoiures ir pasijuoks.
Samoningai nekalabu apie neoliberalizmo minusus.Ju tikrai yra.
Taciau Lietuvai kalbeti apie tai, tas pats kaip spaliukui Lenino anukui disertacija apie daugybini orgazma rasyti.
Lietuvoje vyrauja oligarchinio kapitalo diktatura pridengta zodinemis manipuliacijomis ir sh malimu a la sis straipsnis.

Vladas Maželis > svarbu 2017-04-12 18:38       2017-04-12 18:50

Tai ką siūlote? Paleoliberalizmą? Paleofašizmą? Paleokomunizmą? Paleoleninizmą? Paleostalinizmą?

perskaičiau ir nenusivyliau       2017-04-12 18:49

Pauliau, nekreipk dėmesio į sumarazmėjusius senius. Jie nieko aplink nemato tik save, nemoka pasidžiaugti puikiu straipsniu. Sveikinu, ir linkiu sėkmės

Jadzė antifašistui       2017-04-12 18:43

Oj oj oj oj oj, kaip apvertinėji neoliberalistinį unitazą. Tavo neolibai ir kuria patį rafinuočiausią fašizmą. Va, kad Trumpas jums gerai į dacis užvažiavo, tai suurzgėt uodegas paspraudę. Lįsit visi dabar į trečiąjį niekatrosios lyties tualetą tolerantiškai ir poltkorektiškai anonizuotis, pupuliai.

Vladas Maželis autoriui       2017-04-12 18:42

Papilstėte iš tuščio į kiaurą. Absoliučiai nieko konkretaus, jokių išvadų, jokių pasiūlymų. Eilinis iš gausybės straipsnių šiame ir kituose leidiniuose apie tai kaip viskas be išimties Lietuvoje yra labai blogai ir vis blogėja. Konkurencija - tai blogis? O aš manau kad tai pats pagrindinis pažangos variklis, kartu su žmogišku troškimu turėti daugiau, gyventi geriau. Tai kodėl nesiūlote įvesti Šiaurės Korėjos Orvelinių 1984-metų diktatūrą? Tai santvarkos, kuriose niekas nekonkuruoja, visi žmonės suniveliuoti, sukirpti pagal vieną standartą, vienodai kalba, vienodai rengiasi, vienodai skursta, vienodai bijo. Dar trūksta įžūlumo?


Taigi, viskas kas prasideda žodžiu “liber” jus erzina, nes erzina nekenčiama laisvė? Laisvė siekti, laisvė konkuruoti, laisvė tikėti ar netikėti, laisvė rinktis. Norite krikščioniškos teokratinės diktatūros, kurioje visi bus sukirpti pagal jūsų standartą. Žmonės su nuslopintais siekiais, be iniciatyvos, be teisių pasirinkti, ištikimi neurotiškam, bipoliariniam trigubam krikščioniškam Dievui ir ksenofobiškam, homofobiškam, liberfobiškam, nacistiniam Tautos Vadui. Bet dar neturite drąsos, nerandate formos tai atvirai siūlyti ir to siekti?


Nesikankinkite, netikiu kad jums tai pavyks. Ne tie laikai. Diktatūros pasauliui įkyrėjo. Žmonės nori Laisvės. O Laisvė - tai LIBERty, la LIBERté, LIBERtad, la LIBERtà, Haec est LIBERtas!

svarbu, kad būtų iškrypimai       2017-04-12 18:38

neoliberalizmas, neofašizmas, neokomunizmas, neoleninizmas, neostalinizmas: svarbu kad būtų antižmoniška, iškrypusi.
——
kitaip oberpedofilo šuniukai neįsivaizduoja santvarkos, kurioje jie būtų vėl viršūnėje.

Antifašistas       2017-04-12 18:18

Sėkmės naikinant neoliberalizmą ir kuriant jo priešingybę - neofašizmą. Bet netikiu kad kas nors gero iš to išeis.

Jadzė       2017-04-12 18:15

...tarp žmonių ir neoliberalų.

Jadzė       2017-04-12 18:14

Nusišneka vaikis. Nemato tikrosios pasaulėžiūrinės skirties žmonių ir neoliberalų.

kokia dar neoliberali       2017-04-12 16:57

liberalizmu net nekvepia.
prie liberalizmo VISI turi vienodas galimybes.
——-
nebėgtų iš nevilties į emigraciją lietuviukai - nes puikiai mato galimybes Lietuvoje.
——
kgbistinis-komunistinis klanas pagal rusiškas instrukcijas viską valdo

Neoliberali vagių Lietuva       2017-04-12 16:16

Konservai ir libderastai dvi partijos viena gauja.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.