Darius Kuolys prisideda prie lietuvių ištautinimo ir išvalstybinimo

Tiesos.lt siūlo   2015 m. balandžio 29 d. 0:56

66     

    

Darius Kuolys prisideda prie lietuvių ištautinimo ir išvalstybinimo

Tiesos.lt siūlo susipažinti su portale Pro Patria paskelbtu Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studento, jaunimo sambūrio „Pro Patria“ nario Pauliaus Kruopio straipsniu, kuriame pateikiama viena iš Lietuvos istorijos politikos vizijų.

Straipsnį skaitykite ČIA.

* * *

Tiesos.lt siūlo prisiminti Biržų pilyje vykusio lituanistų ir istorikų forumo „Lietuvos pasakojimas mokykloje: kokį turime, kokį kursime?“ pranešimus:

Darius Kuolys. Lietuvos pasakojimas mokykloje: kodėl ir kaip jį pasakojame?

Viktorija Daujotytė. Pasakojimas apie pasakojimą

Marijus Šidlauskas. Tu papasakok man Lietuvą

 

* * *

Daugiau apie D. Kuolio ištautinimo ir išvalstybinimo darbus skaitykite šiose Tiesos.lt bei Propatria.lt publikacijose:

Vytautas Sinica. Paveldėtojų draskoma Sąjūdžio vėliava

Darius Kuolys. Kaip kuriama Respublika?

Darius Kuolys. Lietuviukams ir lietuviukėms

Paulius Stonis. Kuriame respubliką ar tautinę valstybę?

Laisvūnas Šopauskas. Sofistika?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

projektui       2015-05-6 11:21

šitą paskaityk ir atsakyk, kas iš tikrųjų yra kasandra
http://www.delfi.lt/gyvenimas/istorijos/kasandros-grozio-galia.d?id=18464772

projektas       2015-05-4 21:22

tam, kad nudrenuotų antisisteminius, režimas ir sukūrė puteikinį Projektą.
projekto nagla iškaba, dekoratyvinio bruzdėjimo “galva” tam labai tinkama.
nors pagal galvos turinį Kandidatas yra pusgalvis, bet tai ne kliūtis stumti tokį imitacinį prachvostą.
kalbas gali parašyti ir kiti.
ir rašo.
ans tik perpasakoja.
tam gabumų miglų Pūtikas tikrai turi.
neduok pavalgyti, duok pašnekėti.
lig šiol režimui visada pavykdavo sklandžiai nukanalizuoti pavojingus Lovio partijosm judėjimus, bet šį kartą buvo apsiskaičiuota.
daug metų tarnavusi trojos arklių įdiegimo sistema užsikirto.
ne ant prastų pataikė.
ir tai yra istorinis precedentas- visuomenininkams pavyko pirmą kartą per kevirtį amžiaus atsilaikyti prieš Sistemos kląstą.
tai yra reikšmingas precedentas.
Projekto autorių, lėlininkų užulisiuose šiuo metu tvyro sumišimas - tokio įvykių eigos posūkio Režimas nebuvo numatęs.
smagu.

Viena to Atsarga gėdos nedaro       2015-04-28 21:57

Kiek galima brukti seną VSD špargalką?

jo jo       2015-04-28 16:03

mūsų mylima Prezidente šmeišti nevalia. Ką sako Prezidente, riaikia vygdyti. Prezidente riaikia klausyti i giarbti.

>> naktibalda        2015-04-28 13:54

nemeluok ir nešmeižk mūsų prezidentė, žalias raudonojo putinėlio žmogeliuk.

naktibalda pensininkas > Miriam       2015-04-28 1:46

Nesekite pasakų, kad Gailius skriaudžia gerąją Grybauskaitę. Grybauskaitė apšmeižė ir purvinomis Palaičio, VSD rankomis sudorojo FNTT vadovą Gailių.
Grybauskaitės ereliai išplėšė iš namų Deimantę ir 3 metus laiko ją izoliacijoje. Nenustebčiau, jeigu Stankūnaitė pradėtų dirbti globėjos Grybauskaitės patarėja kartu su apsimelavuse Ulbinaite.

Irena > apie šiandieninę gėdą       2015-04-27 23:40

Turėkite gėdos ir sąžinės. Maišote karvašūdį su pienu ir leidžiate seną plokštelę, kurią VSD per Gorienę ir Jasukaitytę šimtą kartų pergrojo “Karštame komentare”.

miriam       2015-04-27 17:21

Tikslas, jungiantis tiek V. Gailių, P. Urbšį bei gerklingąją A. Maldeikienę – yra neapykanta dabartinei LR Prezidentei D. Grybauskaitei, o ne permainų troškimas Lietuvos gyvenime. Nenustebtume, jei Lietuvos Sąrašas surastų vietos ne tik Maldeikienei, bet ir pačiai L. Stankūnaitei, jei ši kada nors grįžtų  pas dukrą, į Lietuvą,  iš ūkanotosios Anglijos.
...
Šiaip Lietuvos Sąrašas aktyvas yra entuziastai šaunuoliai, kupini idėjų, energijos, tik keista, kad jie palieka skyles dviprasmiškumą keliantiems veikėjams sulysti, kurie užnuodiją gaivų orą sistemos pelėsiais.

aha        2015-04-27 17:19

Tad kodėl Lietuvos Sąrašas pasirinko tokį nederamą tandemą, jei taikosi į nesisteminę partiją, jei jo taikinys žmonės pavargę nuo netiesos, teisėsaugos savivalės , korupcijos ir cinizmo?  A

... ir kiti keistumai       2015-04-27 17:18

Tad tikrai keista buvo matyti pas Liberalų Sąjūdį nutapsėjusį V. Gailių  Lietuvos Sąrašo draugijoje. Kokia prasmė postringauti apie teisėsaugos nusikaltimus, apie sukurpiamas bylas ir tuo pačiu siūlyti apginti N. Venckienei savo teisumą Lietuvos teismuose bei balsuoti uz seimo nario neliečiamybės nuėmimą? Nors esant vienoje partijoje su buvusio įtariamuojo pedofilijos byloje A. Ūso pusbroliu V. Ūsu, kitaip balsuoti būtų nesolidaru ir subyrėtų bet koks įsivaizduotas neva, turimas stuburas.
z
Slido gandai, kad LS kartu su Liberalų Sąjūdžiu žadėjo siūlyt V. Gailių į  LR prezidentus 2014 LR Prezidento rinkimuose. Tik paviešinus V. Gailiaus dalyvavimą spalio 5, 2009 įvykiuose pakaunėje, prezidentinė idėja buvo atmesta.
z
Nuostabą kėlė ir Lietuvos Sarašo partijos stūmimas P. Urbšį į seimo narius. Taip sakant nuvirtus nuo vienos sistemoskėdės, išvertus kailinius, pasodinti ant kitos.  Tai bent pokytis!
z
Bet visgi didžiausią nokautą savo rinkėjams Lietuvos Sąrašas smogė pastatydami rėkliają ekonomistę A. Maldeikienę šalia N. Puteikio ir užrašę reklamą , “Balsuokime už  Lietuvos Sąrašo N. Puteikio ir A, Maldeikienės dalyvavimą rinkimuose!  “
z
Labiau tikriausiai nustebintų tik Liberalų Sąjūdis, išreklamavę Eligijų Masiulį su N. Venckiene poroje ir ryškiomis raidėmis užrašą “Balsuokime už E. Masiulį ir N. Venckienę! ” Kas antra raidė oranžinė, kas antra violetinė… Atrodytų keistai, nederamai. Glumintų tiek violetinę minią, tiek liberaliają fauną. A. Maldeikienė Lietuvos Sąrašo partijoje – tai lyg mėsinga kulšis vegano sriuboje. Kaip ji ten įkrito, kas ją ten apsimiegojęs įvertė, vienas Dievas težino. Bet ji ten yra ir tarpsta.

Tomui, apie šiandienos gėdą        2015-04-27 17:14

Kaip analogas Drąsos Kelias politinei partijai lygiagrečiai gimė Lietuvos Sąrašas, gausus menininkais ir intelektualiu branduoliu. Kam Drąsos Kelias politinė partija pasirodė per ankšta idėjomis, per daug lokalinės ir siauros reikšmės, tas galėjo atiduoti savo balsą Lietuvos Sąrašui.
.
Prasidėjus neramumams Ukrainoje liaudis kristalizavosi nebe į Stankūnaitės bei Drąsiaus šalininkus, bet į prorusiškus ir provakarietiškus piliečius.  Provakarietiškieji rinkosi Lietuvos Sąrašo siūlomas idėjas ir vertybes, dažnai nepastebėdami, kad Lietuvos Sąraše sutinka matytus veidus iš kitų barikadų pusių.
.
Vienas iš tokių veidų buvo LR Seimo narys V. Gailius. Violetinėje istorijoje žinomas, kaip vienintelis, iš KPB praslydęs šonu ir netgi paaukštintas į generolus, po nesėkmingos ( arba sėkmingos Drąsiaus Kedžio medžioklės spalio 5, 2009. To nebesužinosime, deja. ) V. Gailiaus kolegos buvo sužlugdyti –  neteko tarnybos. Buvusio policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldo Račkauskas bei buvęs Kriminalinės policijos biuro (KPB) viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis tamposi teismuose pagal patologinio melagio M. Žalimo parodymus. Patologiniu melagiu M. Žalimą praminė jį melo detektoriumi tyręs ekspertas.  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kriminalai/specialistas-m-zalimas-yra-patologinis-melagis-papildyta.htm  Nors Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis ir išsisuko nuo mėsmalės į kurią pateko jo kolegos, ilgai dirbti KPB nebeteko ir jam. A. Matonį nuėmė  A. Kliunkos metodu, per alkoholį. A. Matonis buvo nučiuptas neblaivus už vairo, nešdamas kažkokią valstybinę paslaptį.  KPB buvo išardytas, o pedofilijos byla tapo to ardymo katalizatoriumi.

Tomui apie šiandienos gėdą        2015-04-27 17:12

Tarsi nauja viltis sužibo N. Venckienės Drąsos Kelias partija. Ten rinkosi idealistai, norintys pakeisti Lietuvą.  Kaip tarp gėlių pasisėja ir piktžolės taip ir Drąsos Kely ėmė žirgliuoti prisitrynę ar pasiųsti politikieriai, spėję įšokti į violetinius ratus, prieš atimant mergaitę iš gimtų namų.  Įdomumo dėlei įmesiu a. a St. Stulpino pranašingą komentarą  apie besikuriančiają Drąsos Kelias partiją.

Stulpinas-kai kam, 2012-08-04 14:08

“Su Vasiliausku nei Prezidentė, nei kas nors iš Prezidentūros visiškai tuo klausimu nesikalbėjo ir jokio jam spaudimo nedarė. Tai patvirtino pats Vasiliauskas.Kartoju: Vasilauskas viešai pareiškė, kad jis neva pasiaukojo dėl T. Dapkaus, kurį jam buvo nurodę atleisti kažkas iš bendrovės savininkų..Aš asmeniškai netikiu, kad Vasiliauskas būtų aukojęs savo karjerą, savo gyvenimą, savo pareigas ir gerą atlyginimą vardan kito žmogau-faktiškai nesprendęs išeiti į gatvę. Atkreiptinas dėmesys, kad T. Dapkui niekas negrėsė, nes jis nedelsiant su geru atlyginimu buvo įdarbintas Mockaus televizijoje, o “pasiaukojęs” Vasiliauskas neva liko gatvėje.Tai visiškas absurdas, nes manau, kad tai buvo paprasčiausia VSD OPERACIJA, KAIP V. Vasiliauską “įsprausti” N. Venckienei.Nedelsiant buvo sudarytas Vasiliausko-Kuolio tandemas ir šalia Neringos Venckienės atsidūrė ne tik V. Vasiliauskas, bet net VSD kadriniai karininkai bei jų agentai.Manau, kad net baisiausiame sapne dori žmonės negalėjo susapnuoti, kad šalia N. Venckienės atsiras net VSD pulkininkas, Laurinkaus, A. Sadecko, A. Sakalo, S. Šedbaro, S. Sabatausko bendražygis, vienas iš apkaltos Prezidentui R. Paksui organizatorių ir vykdytojų, neseniai konservatorių siūlytas į VSD Generalinius direktorius-Linas Petronis.Deja, bet valdžios ir VSD projektas “Skaldyk ir valdyk yra įgyvendinamas sėkmingai.Manau, kad pati Neringa Venckienė, jei ji dabar nedelsiant “nepabus”, tai ją pažadins pralaimėti rinkimai, kai ta pati naujai išrinkta klaninė valdžia, su tokių pat ir tų pačių teisėsaugos vadovų pagalba galutinai susidoros su ja pačia, artimaisiais ir maža mergaite. Apie teisingumo atstatymą visai tautai bus galima pasvajoti dar gal po 20 metų-paskutinis šansas ką nors pakeisti bus prarastas.Manau, kad tada ji pamatys ir savo “branduolio bendražygių” tikrąjį veidą. “

.
Po beveik trijų mėnesių St. Stulpinas buvo rastas negyvas, užsikniaubęs ant savo kompiuterio. Mirties priežastis- sustojusi širdis. Ar jo įžvalgos buvo teisingos -paliekame spręsti jums.

kacius       2015-04-27 11:13

keista, kad Pro Patria ėmė skleisti komunistinę ideologija.

Jurgis       2015-04-27 3:08

o pačioje Pro Patrijoje po tekstu - nė vieno komentaro…

Tomas internautsui       2015-04-26 20:08

Pagaliau abu sutarėme dėl gėdos, kurią padarė 1940 valdžia. Krėvę skaičiau ir jį skaityti reikia, bet Krėvė nebuvo paskutiniame vyriausybės posėdyje. Jo gėdą aprašė Smetona, Audėnas ir Musteikis. Paskaitykite juos ir nedarykite herojų iš Smetonos, Krėvės ir co.

internauts to šiaip        2015-04-26 19:27

jums turbūt žinoma ir tai, kad Krėvė būdamas Šaulių sąjungos vadovu sėkmingai prisidėjo prie Klaipėdos krašto sukilimo ir jo susigrąžinimo. Panašiai jis tikėjosi sužaist su rusais susigrąžinant Vilnių. Bet išėjo taip, kad Vilnius mūsų, o mes rusų. Kaip populiarų tautoje žmogų rusai norėjo jį pasilaikyt vyriausybėje, bet po pokalbio su Molotovu, Dekanozovu ir Žukovu jis atsisakė tarnybos. Sudėtingas tai laikas buvo. Neketinu nieko teisti.
Verčiau pasimokykim iš praeities ir pažiūrėkim, kad nepakartotume tų pačių klaidų dabar. Tiek anksčiau buvo likę Rusijos agentų ir komunistuojančių piliečių, bei komunistinės propagandos, tiek dabar. Gal net daugiau.
Tomui,
iš kur žinot, kad nereikia skaityt to Krėvės pasakojimo, jei nežinot apie ką ten rašoma??
Ir iš kur žinot, kad nepadarytumėte šiandien panašios gėdos?

šiaip       2015-04-26 17:43

“Vyriausybės žinios”, nr. 719, 1940.VII.22.:
“1940 m. liepos 21 d. Liaudies Seimo posėdyje buvo priimta deklaracija, kuria buvo prašoma Lietuvą priimti į Sovietų Sąjungos sąstatą, kurią pasirašė J. Paleckis ir prof. V. Krėvė-Mickevičius. Deklaracijoje pasakyta: “Dabar liaudis, galingosios Raudonosios Armijos padedama, nuvertė smetoniškųjų pavergėjų jungą.”

Tomas internautsui       2015-04-26 17:32

Jokio garbingo elgesio 1940 nematau. Skaityti čia reikia ne Krėvę, bet Smetonos “Pro memoria”, ministrus Audėną, Musteikį. Smetonos paskirta vyriausybė atrodė bjauriai. Pasimetė, išsilaikstė, suėmė ir atidavė Stalinui nužudyti Skučą ir Povilaitį. Mokytoja rašo tiesą. Tai gėda.

Irgi nesuprantu       2015-04-26 17:03

Nereikia diskutuoti apie prasiskolinusius politikus. Skubiai renkam eurus greitųjų kreditų likvidavimui, kad Seimo rinkimams vėl imti galėtų.

internauts - mokytojai        2015-04-26 17:03

gerbiamoji, LDK silpnėjimas prasidėjo po Liublino unijos, o baigėsi pralaimėjimu - Jakaterinos padalinimais. Nepagelbėjo nei trys sukilimai. Ir autorius būtent siūlo išnagrinėti šių pralaimėjimų priežastis.
.
Visai kita situacija buvo pralaimėjimas prieš II-ą Pasaulinį. Su Suomija lyginti gali tik nemokšos. Suomijos visai kita situacija bivo ir visai kiti sąjungininkai. Su Lenkija santykiai nesirišo dėl Vilniaus krašto, o su Baltijos valstybėm vienytis sutrukdydavo Rusija. Klaipėdą attsiėmę netekom Vokietijos palaikymo, o pirmieji nuteisę nacius tik dar labiau įsiutinom Hitlerį.
Kokios pagalbos galėjo tikėtis Lietuva, kuomet Hitleriui be šūvio pasidavė Austrija, Vengrija, Čekija, o vėliau Prancūzija. O jo draugas Stalinas darbavosi iš kitos pusės?
Prieš sakydama mokiniams apie 1940 metų gėdą, būtinai susiraskite Lietuvos užsienio reikalų ministro Vinco Krėvės pasakojimą apie jo susistikimą su Molotovu Maskvoje. Ten Molotovas aiškiai jam išdėstė Rusijos planus Europai, JAV ir pasauliui gerokai į priekį. Kol kas nematau, kad tie jo planai būtų bent kiek pasikeitę.
.
Gėda yra tai, kad Amerikos lietuvių archyvas aidai.us pradingo iš interneto po to kai aš kelias Krėvės citatas paplatinau. Krėvė yra papasakojęs CŽV apie šį susitikimą. CŽV gavo buvusio KGB stratego Anatolijaus Golycino įrodymus. Jais patikėjo Dalesas ir Kenedis. Kenedis buvo nušautas kartu su savo broliu Gen prokuroru. O komunizmo grėsmė galutinai atslūgo su “perestroika”, kuri, Golycino teigimu, tebuvo tik dar vienas NEPAS, dar viena apgaulė žaidžiant “nusilpimu”, “subyrėjimu”  pertvarka, bet iš tiesų tik siekiant susižert Vakarų technologijas, investicijas, materialinę paramą. Putinas yra net piktai burbtelėjęs kad ne visas dar technologijas gavo. Už tai turi Izraelis.
Ši bjauri Melo imperija išdygo iš Aukso Ordos, chazarų chanato. Pirmas šio kraujo valdovas tai Ivanas žiaurusis, Vytauto dukters vaikaitis, kėlęs dinastines pretenzijas į LDK.
Taip kad mūsų listorikų iaupsinamas Vytautas paliko visai ne kokį palikimą. Tuo tarpu, keikiamas Jogaila paliko vieną šlovingiausių Eurpos dinastijų.

.
  Manau, kad vaikams svarbiau ne faktus sukalt į galvas, bet išmokt kritiškai mąstyti ir patiems susirast patikimų šaltinių.

Hmm       2015-04-26 15:31

Nesuprantu, kodėl komentaruose kažkas diskutuoja apie Naglį Puteikį. Straipsnio tema kita. Reikia laikytis taisyklių.

Mokytoja > internauts 2       2015-04-26 15:27

Dar pastaba. LDK egzistavo šimtus metų. “Smetonos Lietuva” vos dvidešimt metų. Niekinti LDK kaip pralaimėjimo amžius, garbinti Smetonos valdymą kaip pergalės metus - kur čia tiesa, kur logika? Mokiniams sakiau ir sakysiu, kad 1940 m. buvo Lietuvos gėda. 1794 m. lietuviai krauju gynė LDK. 1940 m. niekas nei šūvio neiššovė.
Kartoju, P. Kruopis falsifikuoja Lietuvos istoriją ir reikalauja, kad kiti ją falsifikuotų. Manau, kad falsifikavimas naudingas rusų ir baltarusių nacionalistams. Tikrai ne lietuviams.

Mokytoja > internauts       2015-04-26 15:16

Straipsnį, gerbiamasis, perskaičiau atidžiai ir vaikus mokau sąžiningai. Straipsnį atidžiau reikėjo jums skaityti. Ar pastebėjote, kokius Lietuvos herojus straipsnio autorius siūlo? Jų tarpe neradau nei vieno LDK herojaus. Kur Mažvydas, Daukša, Gediminas, Vytautas, Radvilas Juodasis, Mindaugas, Leonas Sapiega? Jų lietuviams nebereikia? Kodėl jie išbraukti? Gal todėl, kad sugriautų Pauliaus Kruopio peršamą koncepciją, kad LDK amžiai yra nevykėlių, pralaimėtojų istorija, iš kurios mokykla turi atsirinkti nesėkmę paaiškinančius faktus.
Atidžiai perskaitykite, ką deklaruoja P.Krupis: “ATR ir LDK valstybių iškėlimas, kaip tą daro aptariami istorikai, ne stiprina, o silpnina Lietuvos valstybės idėją... Suvokiant, kad LDK ir ATR istorija yra valstybių-pralaimėtojų istorija, būtina iš jos atsirinkti naudingus ir aktualius, pirmiausiai jų nesėkmę paaiškinančius faktus”. Jis gi reikalauja mokyklose falsifikuoti LDK istoriją!!! To niekada nedarysiu.

internauts - istorijos mokytojai        2015-04-26 14:44

Net kelis kartus perskaičiau straipsnį ir niekur nepastebėjau kad kur nors gerb. Kruopis reikalautų atsisakyt LDK istorijos “Jie savo gyvenimus paskyrė, kad moderniai lietuvių tautai būtų sava LDK istorija, o Kruopis reikalauja jos atsisakyti. ”
Gal gerbiamoji atmestinai perskaitėte straipsnį?
O gal taip pat atmestinai mokote vaikus istorijos?
Gal Kijevo Rusia ir Baltų Rusia (baltų kilmės krivičių žemės) jums tas pat ką ir Rusija, pasiskolinus vardą iš Kijevo Rusios?

hmm..        2015-04-26 14:28

puikus straipsnis. Daug žadantis jaunas istorikas, malonu skaityti.
Vat tokie ir turėtų dalyvauti toje Istorinės atminties Taryboje.
Nes tokie kaip Bumbliauskas bando mus įtikinti, kad Pilsudskis neokupavo Vilniaus krašto. Kad čia vyko tik vietinių šliaktų kova su kumečiais.
Nors iš dalies jis teisus - nutautieję šliaktos, kurių širdis traukė į Lietuvą, pridarė daugiau žalos, nei tikrieji lenkai, kuriems šis kraštas mažai rūpėjo.

Lietuvos dalia       2015-04-26 10:45

teisingai,    2015-04-26
egocentriką, kurį valdo suskilęs protas, galima atpažinti iš to, kad nemoka išklausyt kitų ir nuolat pašnekovus pertraukinėja. Toks žmogus pats neturi ramybės, nes jo galvoje vyksta susipriešinimas, jis nuolat nerimauja ir skleidžia nerimą. Visa tokio žmogaus “tiesa” tėra savo kaltės projekcija kaltinimais į pasirinktą auką. Tokie žmonės neturėtų dirbti nei su vaikais, nei su senoliais, o juo labiau “mokyti”  visa Lietuvą.Jie vadinasi nepripažintieji!

pensininkas       2015-04-26 9:59

man toks įspūdis, kad ProPatria per arti valdžios. niekados pas juos nemačiau Grybauskaitės kritikos. Grybauskaitė pažadėjo Vilniaus centre pastatyti paminklą Smetonai. ProPatria rašo, kad Smetona didžiausias didvyris. mūsų naujų didvyeių galwrija Smetona, Landsbergis, Grybauskaitė... Kodėl partizanai nelaikė Smetonos didvyriu, a?

to to negali būti       2015-04-26 9:42

Kad Šopauskas, Bingelienė, Jakimavičius tuščia vieta, gali sakyti tik tuščia vieta. Kuolio Delfyje seniai nematau.

Kritikas Pikčiurna       2015-04-26 9:41

Nereikia būti Lietuvoje, užtenka paskaityti tik komentarus. Kiek autorių, kiek nuomonių ir visose tik sąmokslai, išdavystės, silpnybės bei klastos, tik jie - kiekvienas - proto bokštai, o pastaruoju metu apie tai atviru tekstu kalba ir oficiozai bei valstybės galvos. Atrodytų, kad į Lietuvą subėgo iš visų Pasaulio pakraščių visų galimų požiūrių bei sąmokslo teorijų atstovai. Ir pradedi stebėtis, kada gi jie išmoko lietuvių kalbą, kad šitaip nebemoka susikalbėti. Ir tai vadinti pilietine ar pilietiška visuomene gali tik akademiniame stiklo kalne sėdintys scholastai. Nusileiskite ant žemės.
Štai, ką per dvidešimt penkerius metus iš dainuojančių revoliucionierių bei Baltijos kelio Tautos padarė keli nemirtingieji Sąjūdžio lyderiai kartu su kailį išvertusiai komunistais - liberastiją. O suverenią valstybę pavertė federacijos subjektu. Ir, žinoma, kalti keli inteligentai, einantys ne į koją su šituo viską šluojančiu tvanu. Ir dar kažkam kyla klausimų ar išliks Lietuva. Jos jau seniai nebėra net mūsų sąmonėje, o fizinis jos egzistavimas su ta sąmonę - nesąmonę - nesuspėdamas atsilieka.
Netiesa, kad pirma buvo žodis - pirma buvo pasąmoninis nusistatymas. Štai - ir rezultatai. Nors toną tam tvanui užduoda tik keli asmenys…
Tokia tai Lietuvos dalia…

to "negali buti"       2015-04-26 7:54

“Delfis niekada neskelbia iš Tiesos.lt D.Kuolio, L.Šopausko, L.Jakimavičiaus, R.Bingelienės. Kažin kodėl?”- D.Kuoli skelbia,ima interviu,visi kiti-tuščia vieta!

Al.       2015-04-26 0:59

Senoji ir naujoji Lietuvos istorija mums dabartiniams lietuviams yra kaip krikščionims senasis ir Naujasis testamenta- - iš Senojo pasimokom, Naujuoju remiamės.

Negali būti       2015-04-26 0:56

kadangi oficiozas Delfi P.Kruopio straipsį paskelbė tuoj pat vos jį paskelbė Pro Patria. O bet tačiau Delfis niekada neskelbia iš Tiesos.lt D.Kuolio, L.Šopausko, L.Jakimavičiaus, R.Bingelienės. Kažin kodėl?

Ar gali būti, jog       2015-04-26 0:03

šitos žinutės pavadinimo sukūrimą šis portalas užsakė Kuznecovaitei iš “Lietuvos ryto”? Autorius savo straipsnį įvardijo kitaip. Tai kas verčia portalą balansuoti ant baudos “UŽ MELĄ” ribos? Užkabintas Sorošo finansuojamas kadras? Oi, kaip baisu.

Karčiauskui - gal baiki vieną kartą tą NP piarinti       2015-04-26 0:00

Karčiauskui - gal baiki vieną kartą tą NP piarinti?
O gal kas paaiškintų?
Kodėl tas Puteikis su visais puteikistais niekaip negali apsieiti be Tiesos.lt???
Vis bruka ir bruka savo propagandą?
Juk turi kakadu, be tabu, Janutienę, delfius, turi n padėjėjų žurnalistų ir n facebookų - net Lietuvos Sąrašo facebooke vien Puteikiai, ir vis tiek į Tiesos.lt komentarus lenda?
Gal kas paaiškintų?

Dėdė > Kritikas Pikčiurna > Ale > Zigmas        2015-04-25 23:52

Įtariu, kad Jums reiks dar kartą susirasti (Google ar kitaip) straipsnį “Sujauktos sąvokos kaina: pilietinė ar pilietiška visuomenė”. Klausimų kils mažiau.

Leninas Pauliui Krupiui       2015-04-25 22:47

Mokykis, mokykis, mokykis… o tik paskui rašyk.

Paulius S. Linui S.       2015-04-25 22:23

Skaičiau tamstos minimus Radžvilo straipsnius. Jis ten diskutuoja pats su savimi.

Na štai       2015-04-25 21:53

Kuolelis ir Puleikis yra Trojos infiltratai.

Linas S.       2015-04-25 20:04

Po V. Radžvilo dvylikos rašinių serijos “Sujauktos sąvokos kaina: pilietinė ar pilietiška visuomenė?”, kokios dar diskusijos bereikia / betrūksta? Visi reikalingi vinys į “pilietinumo” ideologijos karstą kaip ir sukalti. Užuojauta visiems artimiesiems
P.S. Kadangi Tiesos.lt komentatorių anksčiau buvau “demaskuotas” esąs Linu Slušniu, tai skubu pranešti: nesu Linas Slušnys:)

Tikrai       2015-04-25 19:11

kodėl su Kuoliu nediskutuoja pats Radžvilas? Tikrai būtų įdomiau.

Procentui       2015-04-25 17:10

Karčiauskai, kalba gi ne apie tai. Apsiramink. Čilinsko judėjimą sugriovei, ko dar nori?

Mokytoja sako tiesą       2015-04-25 16:26

Tokie straipsniai Rusijos ir Baltaruaijos imperialistų džiaugsmas.

Nida       2015-04-25 13:48

“Vysk. M.Valančius, S.Daukantas, dr. J.Basanavičius, V.Kudirka, Maironis, A.Smetona, J.Ambrezevičius-Brazaitis, J.Žemaitis-Vytautas turi būti pagrindiniais šiandieninės lietuvių tautos didvyriais.”

Dėl Basanavičiaus, Kudirkos, Maironio, Žemaičio sutinku. O ką Mindaugo, Vytauto atsisakysime? 1918 ir 1940 Letuvos valstybę palikęs Smetona bus “pagrindinis lietuvių tautos didvyris”? Kelias savaites vyriausybės pirmininku pabuvęs, Škirpą pavadavęs ir iš Lietuvos pabėgęs Brazaitis bus “pagrindinis lietuvių tautos didvyris”? O Lukša Daumantas, o Dzūkas, o Nijolė Sadūnaitė negi už juos menkesni?

Hmm to Tiesos.lt ....       2015-04-25 12:57

Straipsnių antraštės visur redakcijos reikalas. Elementari praktika. Jokios klastotės.

Tomas Zigmui       2015-04-25 12:33

Aš perskaitęs irgi tą patį pagalvojau. Jeigu su Kuoliu diskutuotų pats Radžvilas, būtų garbingiau ir daug kartų įdomiau. Radžvilo studentai piktai ir garsiai loja, bet įkąsti nemoka. Straipsnis be jokių argumentų.

Irena > Tiesos.lt redakcija linkusi klastoti       2015-04-25 12:24

Perskaičiau straipsnį Pro Patria portale ir čia. Tiesos.lt nieko neklastoja. Čia iškelti į pavadinimą žodžiai, kuriuos autorius parašė savo straipsnyje. Man atrodo, jie iliustruoja autoriaus poziciją geriau negu pavadinimas propatria.lt.

Istorijos mokytoja        2015-04-25 12:10

Kaip supratau, autorius yra istorijos studentas. Jis manipuliuoja savo mokytojų ideologinėmis klišėmis, bet istoriją studijavo atmestinai, Kuolio knygų irgi neskaitė. Adolfas Šapoka, Zenonas Ivinskis pasibaisėtų, jeigu perskaitytų VU studento Kruopio išvedžiojimus. Jie savo gyvenimus paskyrė, kad moderniai lietuvių tautai būtų sava LDK istorija, o Kruopis reikalauja jos atsisakyti. Rusų ir gudų nacionalistai seniai šaukia, neva lietuvių tauta atsirado Žemaitijoje su Valančiumi. Neva LDK buvo rusų valstybė. Jaunasis autorius pila vandenį ant rusų ir gudų nacionalizmo malūno. Putino propagandistai jo straipsnį su džiaugsmu cituos.

Tiesos.lt redakcija linkusi klastoti ?       2015-04-25 11:43

Jei pro patria svetainėje tas tekstas turi kitą pavadinimą, tai redaktorė Bingelienė pasielgė nesąžiningai, pakeisdama pavadinimą...
Ką ji bekalbėtų apie to paskatas , tai,manau, nemoralu ir pliusų portalui, švelniai tariant, neprideda…
Pliusas tik tai, kad teksto patalpinimas rodo portalo pliuralizmą...
O gerb.D. Kuoliui, nors šiaip jis yra ,,gerietis” , tekste yra teisingų priekaištų...Bet Bumblausko propaganda- tikrai ,,blogietiška”, palyginus su gerb. Dariaus K. pilietiniu kosmopolitizmu.

Kuoliui-pagarba       2015-04-25 11:43

Jis ne tik kalba,bet ir daro.O tokie straipsniai gal skirti specialistams-teoretikams.Aiskinkites tarpusavy kas ,,baltesnis”,grynesnis lietuvis…

ha ha > kritikui, be "slapyvardžio kaukės"       2015-04-25 11:43

su tamsta diskutuoti tas pat ką su radija.
Girdite tik save.
ha ha
smile

Kritikas Pikčiurna -> ha ha       2015-04-25 10:46

Ar tai, kad Paul Johanson kažką parašė, o Sorošas su savo seneliu yra žydai ir kartu su masonais ar kitais Kremliaus baubais bei bolševikais, kažko siekia yra D.Kuolio kaltė?
Išeina, kad jei ne šios publikacijos, tamsta gal nebūtum ir žinojęs, kad tokios grėsmės yra.
Tikrai Darius Kuolys kaltas, kad tokios idėjos vystomos ir mes iš pirmų lūpų apie jas sužinojome ir, žinoma, ta žinia sunaikino tamstos ir kitų, mokančių skaityti, “prigimtinį” tautiškumą.
O tie, kurie neskaitė, visiems laikams liks švepli, vyžuoti, prasigėrę, bet užtai tikri lietuviai…
Geležinė logika - švietimas yra tikra nelaimė.

Zigmas       2015-04-25 10:11

Negarbingai elgiasi Vytautas Radžvilas, kai siundo ant savo oponentų išdresiruotus Pro patria vaikus.

Mažiutėlis       2015-04-25 9:59

Buvo kruopa ir liks kruopa. O taip norisi kuolu pabūti. Deja deja…

ha ha > Kritikui Pikčiurnai        2015-04-25 9:56

Visų pirma, Kuolys pats užsikabino šią etiketę apsiėmęs vadovauti Sorošo remiamam Pilietiniam institutui.
Visų antra, skaičiau nemažai Atviros Lietuvos fondo knygų. Tame tarpe ir Paul Johansono “Žydų istoriją” ir Sorošo mokytojo London School of Economi dėstytojo Poperio “Atvira visuomenė ir jos priešai” ir kitas. Linkiu ir jums jas perskaityt.
Taip pat žinau, kad Sorošo senelis sukūrė ESPERANTO kalbą tam, kad laimėjus pasaulinei proletariato revoliucijai “piliečiai”, ginantys savo proletarinę pilį,  turėtų vieną kalbą susikalbėjimui , nes kitų nebeturėtų likti. 
Ar tokie faktai jums atrodo “juodinimu”?
ha ha smile

ha ha        2015-04-25 9:48

apsižioplinau. Nepastebėjau antraštėje Pauliaus Kruopio pavardės.
Propatrijoj ši antraštė skamba taip: Paulius Kruopis. Istorija griaus ar statys Lietuvos valstybę?
Kodėl tiesos lt redakcija pakeitė antraštę, neaišku.

Kritikas Pikčiurna -> ha ha       2015-04-25 9:47

Ką atstovauja D.Kuolys turėtų pasakyti pats, o ne tamsa jam kabinėti etiketes.
Būtų galima, žinoma, patiems paskaityti tas knygas ir tuos veikalus, kuriuos išspausdino “Atviros Lietuvos fondas” už Sorošo fondo paramos pinigus ir pamatyti, kiek Lietuvos ir Pasaulio didžiųjų mąstytojų veikalų dabar gali perskaityti Lietuvos žmonės lietuvių kalba ir pagal darbus spręsti, ką Darius atstovauja. Lietuvos valstybingumo ir pilietiškumo idėją, užtikrinančią visuomenės bei Lietuvos kultūros raidos tęstinumą, tame tarpe ir tautiškumą. Kuris be valstybės yra tik svajonė, pasmerkta per kelias kartas išnykti, kaip vos neišnyko per visas okupacijas.
Ir patiems spręsti ar jis atstovauja Lietuvos valstybingumo ir nuo jo neatsiejamo pilietiškumo idėją, ar kažkokius pinigus, mūsų atstovų valdžioje papratimu?
Bet mūsų žmonėms ir net inteligentams, skaityti nebesinori - maloniau rašyti, užsidėjus slapyvardžio kaukę, kiršinančius ir visus supriešinančius komentarus ir kiekvieną padoresnį žmogų apdrabstyti purvais. Taip pat, kaip dabar bandoma purvais ir įtarimais apdrabstyti Naglį Puteikį, už tai, kad apnuogino valdžios papročius ir visaip remia bundančius piliečius.
Kas yra D.Kuolys ar N.Puteikis parodys jų pačių gyvenimas ir darbai, jau rodo.
Duok Dieve mudviem su jumis tiek nuveikti…

Jaunieji       2015-04-25 9:43

karjeristai.Savęs atradimas dar prieš aks ir nustebs,koks paprastas yra tikrumas.

ha ha > Ale        2015-04-25 9:21

Valstybę Basanavičius and co kūrė tautiniu pagrindu. Tai ir buvo moderni valstybė, nes iki tol egzistavo valstybė DINASTINIU pagrindu. Gediminas ištekindavo dukras ar apvedindavo sūnus su kaimyninių valdovų dukromis/sūnumis ir prisijungdavo tas sritis ar jas gindavo nuo kitų valdovų. Taip susikūrė LDK. Taigi - per seksualinius valdovų santykius buvo vedama politika:)
Moderni valstybė - tai valstybė paremta giminiškais,  viena kalba kalbančių  giminiškos tautos santykiais, nuo seno susijusiais su viena teritorija.
Kunigaiksčiai ir bajorai graitai nutautėjo, pamiršo savo kalbą ir šaknis. Todėl jie ir neprisidėjo prie modernios valstybės kūrimo. netgi atvirksčiai - ėmė jai kenkti. Pavyzdžiui žemaičių bajoras Pilsudskis siekė atsikariauti Lietuvą svajodamas atkurti Abejų tautų respubliką/Žečpospolitą. Nors padarė ir kai ką gero - apgynė Lietuvą ir Europą nuo bolševikų.
.
Kuolys nėra istorikas. Jis baigęs rods lietuvių kalbą ir vedęs garsiosios literatūros kritikės Daujotytės seserį. Negerai kai toks ryškus inteligentas susižavi svetimomis idėjomis ir pats ima jas platinti.

ha ha        2015-04-25 8:56

perskaičiau.
norėč parašyt dešimtuką, tik nežinau kam. Šio žmogaus portrete neatpažįstu.
tema išties verta diskusijų.
Kuolys atstovauja Sorošą. O Sorošas matyt mano, kad įkūrus Izraelio valstybę, Wilsono tautų apsisprendimo teisė į valstybę jau atgyveno ir iš Europos tautų reik kurti kažką panašaus į mišrią emigrantų valstybę, tokią federacinę kaip JAV. O šią idėją Europos Parlamente bando prastumti tokia SPINELI grupė, kurią Lietuvoje atstovauja ir mūsų Petras Auštrevičius.

Ale       2015-04-25 8:35

laikau save prasilavinusia lietuve, bet autoriaus tekstas beveik neįkandamas. Kuo kaltinamas D. Kuolys, kokia sąvokos „moderni lietuvių tauta“ esmė, supainiojamos valstybės, piliečio ir tautinio tapatumo sąvokų esmė... Vis dar gerbiu D. Kuolį ir jo pilietiškumo principus.

nesuprantu        2015-04-25 8:27

kodėl straipsnis pasirašytas nicku “propatria”? Kaip gali portalas būt šio anoniminio straipsnio autorius? Tai kuom jis vertingesnis už mūsų, anoniminių komentatorių, komentarus?
ha ha

Kritikas Pikčiurna       2015-04-25 6:20

Žydų tauta po daugiau, kaip dviejų tūkstančių metų klajonių, į šį mano iškeltą paskutinį klausimą, atsakymą jau atrado. Ar atrasime mes?

Taip Lietuva ir nyksta       2015-04-25 6:01

Tai jungiamės, tai atsijungamės, tai įstojam, tai išstojam, o dabar turbūt ilindom į šį paskutinį šūdąkol šis šūdas savaime nesubyrės. Kokiu tik istorijų ir istorikų nebuvo. Užgimsta Lietuvos padangėj koks nors glušas ir jau kuria savo istoriją. Pradžioj atėjo Landsberkis, rodėsi visiems laikams, su sava istorija, po to Bumbliauskas, o dabar čia ir Kuolys. Bet tai ne paskutinis. Dar yra toks besmegenis Auštrevičius su visa liberastija svajojantys apie Europos federalizaciją, pasaulio suvienodinimą. Norima sujungti pradžiai visą Europą, po to greit ateis ir Grybauskaitės aprėpiama visa Afrika. Visa tai bus, kai prisivešime negrų, musulmonų ir susijungsime su visa Afrika,Mesopotamija. O toliau bus matyt ką įjungti į federaciją.

Kritikas Pikčiurna       2015-04-25 5:50

Autoriaus valstybės ir valdžios suvokimas vis dar yra viduramžių politinės sąmonės lygmenyje.
Jam valstybė yra visuomenės ir Tautos priešprieša - brutali jėga, monarchas, uzurpatorius, o ne, tegul ir labai netobulai renkami, tos visuomenės ir Tautos ATSTOVAI.
Mūsų nelaimė, kad tie mūsų atstovai naudojasi tokiu archajišku mūsų valstybės ir valdžios supratimu, tą ATSTOVAVIMĄ iš TARNYSTĖS Tautai bei valstybei pavertė asmeniniu bizniu ir mūsų likimais bei mūsų valstybe, jos turtais ir vertybėmis spekuliuoja, ją parceliuoja, o Tautą ir kiekvieną pilietį ar tautieti laiko pigiai samdomu vergu - darbdariu, brutaliai ir nuasmenintai vadinamu darbo jėga.
Ar galima naudojant pasenusias netinkamas sąvokas atskleisti tikrąsias problemos šaknis?
Kol taip suprasime valstybės esmę, tol rinksime tokius pat niekšus, kurie mūsų pagrindinę Lietuvių Tautos pilį - valstybę - naudos, kaip pasipelnymo šaltinį, kaip viešbutį, kuriame gali gyventi bet kas, kaip ginklą, prieš Lietuvių tautą ir kaip entinį, ir kaip politinį vienetą. Kad ją iš suverenios de jure valstybės paverstų federacijos subjektu.
Ar ne apie tokį Lietuvos statusą kalbėjo Michailas Gorbačiovas su visa “persitvarkančia” partine ir KGB svita?
Tai ką, Sąjūdis tik pakeitė šeimininką?
Ar taip mąstant, be valstybės ir suvereniteto, besipešant, galima išsaugoti lietuvybę?

tautos didvyriai       2015-04-25 5:29

XX a. antroje pusėje stipriausiai reiškėsi tautos dvasioje: A.Maceina, A.Lukša, A.Dirsyrė, S.Tamkevičius ir A.Svarinskas.

Kritikas Pikčiurna       2015-04-25 4:24

Koks atradimas - lietuviais galime išlikti nebūdami piliečiais, nekurdami ir negindami valstybės, kaip pagrindinės lietuvybės pilies! Ir žinoma, dėl to kaltas Dariu Kuolys, nes jis pirmiausiai kalba apie piliečius, o ne apie lietuvius, ant kiekvieno kampo besikaunančius tarpusavyje dėl to, kas yra lietuvis, koks jis turi būti, kas iš jų tikresnis ir kas iš jų bus tas paskutinis, kuris kitus iškapojęs, liks vienas, nemirtingas ir teisiausias…
Kas yra tokios propatrija.lt idėjos įkvėpėjas?
O su viskuo kitu būtų galima sutikti.
Kada, pagaliau, lietuviai susitars vieni su kitais eiti kartu nesipešdami nors iki artimiausio kampo?
Už to kampo jau galėsime išsibėgioti…kad kiti mus nugalėtų.

Rekomenduojame

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.