Įžvalgos

Paul Kengor. Apie visišką komunizmo nusikaltimų neišmanymą

Tiesos.lt siūlo   2017 m. lapkričio 10 d. 1:10

5     

    

Paul Kengor. Apie visišką komunizmo nusikaltimų neišmanymą

Pro Patria

„Didelė tūkstantmečio kartos (millennials) dalis mano, jog Bushas nužudė daugiau [žmonių], nei Stalinas.“ Vieną rytą tokius siurrealistiškus žodžius pamačiau savo elektroninio pašto dėžutėje. Vienas kolega keikdamasis parašė, jog „tai yra neįtikėtina… Tai yra labai baisu.“

Iš tikrųjų taip ir yra. Tačiau tai nestebina. Toks gilus, nerimą keliantis neišmanymas yra tiesioginis amerikiečių mokymosi apie komunizmą rezultatas, nulemtas siaubingos mūsų švietimo sistemos vidurinėse ir aukštosiose mokyklose.

Remiantis stulbinančiu „Victims of Communism Memorial Foundation“ (Komunizmo aukų memorialinio fondo) tyrimu, vienas iš trijų (32 proc.) tūkstantmečio kartos atstovų „tiki, jog daugiau žmonių buvo nužudyta valdant George’ui W. Bushui, nei valdant Josifui Stalinui“. Bet kalbama ne tik apie paiką tūkstantmečio kartą, kurią mes mėgstame vaizduoti kaip nieko nenusimanančią. Apskritai, vienas iš keturių amerikiečių (26 proc.) yra įsitikinęs, jog daugiau žmonių buvo nužudyta valdant Bushui, nei Stalinui.

Šis tyrimas tėra vienas iš daugelio, kuriuos atliko „Victims of Communism Memorial Foundation“ – fondas, mėginantis ištaisyti gėdingą amerikiečių nežinojimą apie komunizmo nusikaltimus.

Tarp pagrindinių faktų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas amerikietis, yra tas, jog komunistiniuose režimuose žuvo mažiausiai 100 milijonų žmonių. Šis šiurpus skaičius, prieš kelis dešimtmečius pateiktas „Juodojoje komunizmo knygoje“ – svarbiausiame šios temos darbe, išleistame „Harvard University Press“, iš tiesų yra konservatyvus. Pavyzdžiui, ši knyga Sovietų Sąjungai priskyrė tik 20 milijonų mirčių. Aleksandrui Jakovlevui, vienam iš svarbiausių Michailo Gorbačiovo pagalbininkų, buvo duota oficiali užduotis pamėginti suskaičiuoti aukas. 2002 metų knygoje „A Century of Violence in Soviet Russia“, kurią išleido „Yale University Press“, Jakovlevas apskaičiavo, jog vien Stalinas „sunaikino… nuo 60 iki 70 milijonų žmonių“ – tai skaičiai, atitinkantys Aleksandro Solženicyno ir kitų skaičiavimus.

Toks pat kraujo praliejimas buvo matomas Kiniją valdant Mao Dzedongui, kuris, pasak „Juodosios knygos“, buvo atsakingas už 65 milijonų žmonių mirtis, o, remiantis naujesniais biografiniais tyrimais, galimai ir už daugiau nei 70 milijonų mirčių. Nereikėtų pamiršti ir Šiaurės Korėjos, Kambodžos, Kubos, Etiopijos, Rytų Europos, Afrikos ir kitų žudynių laukų. Iš tikrųjų, mirčių, kurias per paskutinius 100 metų sukėlė komunistinės vyriausybės, skaičius greičiau yra artimesnis 140 milijonų.

Palyginimo sumetimais galima pasakyti, jog baisus Hitlerio genocidas prieš žydus, čigonus, slavus, protiškai neįgalius, senyvo amžiaus ir kitus žmones, kuriuos jis laikė „netinkamais“, apėmė maždaug 10 milijonų (iš kurių 6 milijonai buvo žydai) žmonių. Bendrai per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus – destruktyviausius konfliktus žmonijos istorijoje – mirė apie 50–60 milijonų žmonių. Nuo komunizmo kritusiųjų skaičius bene dvigubai pranoksta abejus pasaulinius karus.

Ir vis dėlto amerikiečių žinios apie šį milžiniško masto naikinimą yra varganos, dėl ko reikėtų sugrįžti prie minėto fondo.

Fondas siekia reguliariai dokumentuoti amerikiečių žinių spragas savo ataskaitoje „Annual Report on U.S. Attitudes Towards Socialism“. Remiantis tyrimu, didžioji dauguma amerikiečių (75 proc.) nuvertina žmonių, žuvusių dėl komunistinių režimų, skaičių, ir dauguma (68 proc.) žmonių mano, jog Hitleris nužudė daugiau žmonių, nei Stalinas.

Pamirškime mirusiųjų skaičius – žmonės ne tik nemato to žudiko, koks buvo Stalinas, bet ir jų požiūris į komunizmą nėra labai neigiamas.

Vos 37 proc. tūkstantmečio kartos „labai nepalankiai“ žiūri į komunizmą. Ketvirtis minėtos kartos atstovų „palankiai“ vertina žiaurųjį bolševikinės totalitarinės valstybės architektą ir krikštatėvį Vladimirą Leniną. O 42 proc. jų „nežino“, kas toks yra Mao Dzedongas.

Tačiau situacija yra dar blogesnė: 64 proc. amerikiečių sutinka su klasikiniu Karlo Markso teiginiu, kuris yra komunistinės filosofijos pagrindas: „Iš kiekvieno – pagal sugebėjimus, kiekvienam – pagal poreikius.“

Taigi, visai nestebina, jog beveik pusė (45 proc.) amerikiečių, kurių amžius nuo 16 iki 20 metų (asmenys, paskutiniuose prezidento rinkimuose pirmą kartą galėję pasinaudoti savo balsavimo teise), teigė balsuosiantys už socialistą ir 21 proc. – už komunistą. Žinoma, tai atsispindi 2016-ųjų įvykiuose, kai Bernie Sandersas, iki grabo lentos apsiskelbęs „socialistu“, sulaukė 13 milijonų balsų pirminiuose Demokratų partijos rinkimuose. Kad suprastumėte šio skaičiaus prasmę, galima paminėti, jog Donaldas Trumpas surinko 14 milijonų balsų pirminiuose Respublikonų partijos rinkimuose ir tai buvo respublikono rekordas tokio tipo balsavime.

Tai nėra nesugebėjimas mokyti istorijos; tai yra nesugebėjimas mokyti komunistinės ir socialistinės istorijos. Mes nepamiršome mokyti, jog nacizmas buvo velniškas, jog Hitleris buvo masinis žudikas, o fašizmas – blogis. Tačiau kalbėdami apie komunizmą, mes jau seniai patyrėme nesėkmę. Marksizmas-leninizmas, bolševizmas, Sovietų Sąjunga, Stalinas, Mao, Castro, Che, Pol Potas, pamišėliai Šiaurės Korėjos Kimai – būtų galima tęsti ir tęsti.

Svarbu tai, jog ši nesėkmė dažnai yra ideologinio šališkumo rezultatas, ypatingai pasireiškiantis leftistinių mokytojų ir profesorių tarpe. Tačiau toks liberalų ir progresyvistų istorinis aplaidumas nėra pastebimas, mokant apie fašizmo ir nacizmo nusikaltimus. Jie atlieka puikų darbą kalbėdami apie Hitlerio, tačiau ne apie Stalino nusikaltimus. Ir viso to rezultatas yra matomas šioje studijoje. Ką sėji, tą pjauni.

Daugiau mirusiųjų valdant George’ui W. Bushui nei Josifui Stalinui? Dieve brangus…

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aba       2017-11-10 18:51

Čerčilis į klausimą,kodėl Anglijoje nėra antisemitizmo:“Anglai nėra kvailesni už žydus”.

jau ne paslaptis papildas       2017-11-10 14:25

jau ne paslaptis, papildymas Klimovas : „ vadovavusių revoliucijai ir tarybų valdžiai taip pat buvo žydai – įsidėmškit 80 proc. , kiti 20 buvo “s prožitju” ir ženoti ant žydžių“ -” Г.Климов. Кто устроил Великую “русскую” революцию” internetas
1917-1936 Rusija Po valdžia ž- masonų :“1917 - 1936. Русь под властью ж-масонов. Лейба Троцкий-Бронштейн ” internetas
Vokietija gelbstisi nuo žydų - Gebelso ataskaita apie spaudos ir kultūros perėmimą į vokiečių rankas : „Геббельс у нас есть немецкое“ internetas

OOO       2017-11-10 13:26

O Hitlerio idėja buvo - kiekvienam pagal darbą, kas socialiniams parazitams patikti negalėjo, negali ir negalės.

jau nepaslaptis       2017-11-10 13:14

jau nepaslaptis - komunizmą sugalvojo žydai. Internete “Г.Климов: масон и потомок раввинов Карл Маркс (настоящее имя Мозес Мордехай Леви)”, žydai padarė Rusijos revoliuciją -”Г.Климов кто устроил Великую русскую революцию The Great Jewish Revolution in Russia”, sudarė vyriausybę iš žydų daugumos apie 80 proc. vyriausybėje buvo žydai (sakė Putinas internete)  ir dėl žydų sukurtų literatūrinių kūrinių fantastikos vertimo praktika mirė milijonai žmonių Rusijoje.
Kas liečia Staliną - tai štain ką apie Staliną internete sako Klimovas “Г.Климов: Сталин был евреем” internete.
O kas dėl Hitlerio veiksmų tai derėtų išsiaiškinti Hitlerio veikimo priežastis, kalbant apie Hitlerio veiksmų padarinius. Hitlerio kinkos drebėjo kad žydų komunizmas ir žydš valdymas neateitų į Vokietiją - Hitleris išsiaiškino kokiose Vokietijos nišose sėdi žydai, kad ideologiją formuoja žydai - knygas rašo žydai, žydų priedanga socialdemokratų partija Vokietijoje… pagal Hitlerio ” Mano kova” - skaitykit kam įdomu, yra internete. 
Pagrįstai Klimovas internete kelia klausimą kas daugiau 6 milijonai nuo holokausto ar 60 milijonų nuo tarybų valdžios? : “Г.Климов: Что больше? 6 млн от холокоста, или 60 млн от советской власти” internete.
Atsakykit patys sau į klausimą -pagrįstai ar nepagrįstai Hitleris bijojo žydiškosios-rusiškosios valdžios modelio įvedimo Vokietijoje žinodamas kiek žmonių žuvo dėl žydų literatūrinių kūrinių Rusijoje (šaltinis knyga “Mano kova”) ?
Ir dar viena keistenybė - pas Hitlerį ideologu buvo Gebelsas, kurio žmona buvo žydė ir jie nužudė šešis savo vaikus - demaskavęs tas pats Klimovas.

štai vien iš priežasčių       2017-11-10 2:57

Štai dėl ko pralaimime karą Holokausto industrijos vertelgoms - nes pagrindinė “rinka” yra palankiai jiems orientuota ir nežino tikrojo komunistinių nusikaltimų, kuriuos dažnai organizavo ir vykdė žydai, mąsto.
Pralaušime čia ledus ir visokie zuhofai su kacais liks tik anekdotuose. Bet tos “rinkos” žydai taip lengvai tikrai nepaleis. Pamenu, Ukrainai pradėjus kariauti Rytuose, bent jau deklaratyviai palankiai Ukrainos atžvilgiu nusiteikęs rusakalbis žydas patarinėjo: nedraugaukite su niekuo, net su Europa, o tik su Amerika.


Rekomenduojame

Marcusas Robertsas. Pasaulio religijos 2060-aisiais

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Vilniaus forumas: Lietuvos valstybė buvo, yra ir bus!

Prof. Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas (papildyta)

Vyskupų kreipimasis, artėjant Lietuvos paaukojimui Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai

Šimtas metų atkurtai valstybei: Kokią Lietuvą sukūrėme? Žurnalistų požiūris

Donaldas Trumpas: „Tikėjimas yra pagrindinis amerikiečių gyvenimo principas“, mūsų teisės „dovanotos mūsų Kūrėjo“

Kun. Robertas Skrinskas. #Metoo, arba Kaip elgėsi įvairių laikų krikščionys, patyrę lytinę prievartą, priekabiavimą

Kun. Robertas Grigas. #MeToo Sekuliarios dogmatikos veidmainystė

Algimantas Rusteika. Skandalai ir ritualai

Replika. Liudvikas Jakimavičius apie DELFI žurnalistikos kokybę

Antanui Terleckui – 90. Nuoširdūs sveikinimai!

Vidmantas Valiušaitis. „Tai kelias į dvasinį totalitarizmą“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas

VDU mokslininkai: gimstamumo padėtį galime taisyti pasimokę ir iš gerų pavyzdžių

Vasario 15 dieną kviečiame paminėti vyskupus ir kunigus – laisvės kovotojus, savo gyvybę ar gyvenimą paaukojusius už Lietuvos laisvę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.