Pasidžiaukime, arba Atviras laiškas Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkei Nijolei Malakauskienei

Irena Vasinauskaitė   2013 m. gegužės 30 d. 0:28

0     

    

Pasidžiaukime, arba Atviras laiškas Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkei Nijolei Malakauskienei

Vietoje pamfleto

Džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti, kad artimiausiu laiku darbo nepadaugės. Naujos NVO ir vietos bendruomenės Šiauliuose nesisteigs, nes jų veiklai skatinti bei struktūroms stiprinti pinigų nebus. O tuos varganus 335 tūkst. litų (kas liko iš 2 niekam nepaskirto pajamų mokesčio procentų), kuriuos, kaip ir pernai, 2013–2015 metų programai vykdyti miesto valdžia skirs infrastruktūrai arba daugiabučių namų bendrijų veiklai skatinti ir tai padarys dirbtinai sukurtų laikinųjų vietos bendruomenių tarybų rankomis.

Šis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos perduodamų lėšų skirstymas nekelia įtarimo tik tiems, kurie vietos bendruomenių neskiria nuo daugiabučių bendrijų ir pastarąsias vadina ... nevyriausybinėmis organizacijomis.

Nesu visažinė ir į tokias nepretenduoju, tačiau būtent tokius pamąstymus sukėlė Centro, Gubernijos ir Kalniuko VBT (vietos bendruomenės tarybos) formavimas, įvykęs š.m. gegužės 27 dieną Šiaulių Verslo inkubatoriuje.

Renginys, kuriame dalyvavo kiek per dvidešimt aktyvių miestelėnų, vyko draugiškai intymioje aplinkoje, kaip ir dera, savivaldybės, švietimo įstaigų vadovų ir pernykštės VBT narių sutarimu. Spjovęs į bet kokius viešus ir privačius interesų derinimus daugiabučių bendrijos pirmininkas, garbaus amžiaus liberalcentristras Petras Vaitkus, pagyręs 2012 metų VBT, o tuo pačiu ir save, džiugiai pasiūlė palikti tuos pačius asmenis dar vienai, , kadencijai dalyti bendruomenėms stiprinti skirtus pinigus. Šeimininko teisėmis susibūrimui vadovavęs Alius Valius mielai sutiko, priminęs, kad pernai bene keturi žmonės nelankė tarybos posėdžių, todėl senąją struktūrą būtina atšviežinti. Taigi į atsilaisvinusias vietas buvo pasiūlyti šeši nauji asmenys. Vienas, motyvuodamas tuo, kad negalės dirbti atšviežintoje senojoje kompanijoje, kandidatūrą atsiėmė, ir tai akivaizdžiai įžiebė džiugesį savivaldybės klerkų veiduose. Kitiems gal dešimčiai labai garbaus amžiaus dorų šiauliečių machinacijos su senųjų tarybų atšviežinimais įtarimų nesukėlė, nes jie nelabai suprato, kas čia vyksta. Girdėjau išeinančius po susirinkimo besipiktinant, kodėl niekas pinigų nedalino…

Nors renginio pradžioje A.Valius pareiškė apgailestavimą, kad tokioje didelėje teritorijoje nėra nė vienos nuolat veikiančios vietos bendruomenės, tačiau VBT senbuvių, direktorių ir nelabai supratusių, kur pateko, balsais buvo „išbalsuota“ privačių namų kvartale besikuriančios bendruomenės atstovė.

Centro, Gubernijos ir Kalniuko VBT buvo suformuota iš 15 asmenų t.y. iš 11 senbuvių ir keturių naujokų. Iš senosios VBT formalioje perrinkimo procedūroje nedalyvavo trys garbūs vyrai (Juozas Kniukšta, Liudas Ramanauskas, Edvardas Svirskis), tačiau tai nesutrukdė juos patvirtinti dar vienai pasisėdėjimo malonioje draugijoje kadencijai. Visi balsuotojai „patikėjo patikinimu“, kad ši trijulė tą vakarą buvo labai užimta, tačiau taryboje būti sutinka.

Todėl sveikinu Jus, pirmininke, ir džiaugiuosi, kad darbo Jums nepadaugės. Minimoje VBT ranka rankon darbuosis keturi daugiabučių namų gyvenamųjų bendrijų pirmininkai bei viena tokių namų administratorė, dviejų mokyklų vadovai bei viena pedagogė, trijų NVO atstovai, Verslo inkubatoriaus šeimininkas ir NVO konfederacijos vadovas bei trys garbūs tiesiog miestelėnai. Jei Jūs tikite, kad minėti asmenys balsuos už lėšų skyrimą naujoms bendruomenėms steigti Centro, Gubernijos ir Kalniuko teritorijoje, Jūs neužmušama optimistė. Aš tokia savęs vadinti nebedrįstu, mat dalyvavau farse, kuris vadinasi „vietos bendruomenių tarybos rinkimai“.

Pagarbiai –
Irena Vasinauskaitė
Šiaulių miesto sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė

P.S. Jei kada teks susitikti Socialinės apsaugos ir darbo eksministerį Donatą Jankauską, padėkok žmogui, jog jis ir jo vadovaujamos kontoros klerkų kompanija padarė viską, kad besikalančius pilietinės visuomenės daigus savo programos finansavimo aprašais ir taisyklėmis „nuvirino“ tarsi „rondapu“ (nuodas, naikinantis piktžoles – aut.past.). Nusilenk ir dabartinei šios įstaigos vadei, kol kas tik plačia šypsena garsėjančiai, kad stojusi į naują postą sėkmingai pratęsė konservatorių išrastą bendruomenių žlugdymo modelį. Tebūnie minkštos kėdės jų sėdimosioms, nes tiek ir tegalima palinkėti tingėjusiems padirbėti galva…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.